Dnešní utkání je u konce. Domácí se dočkali potlesku od skoro vyprodané Budvar arény, i když dnes na body nedosáhli. První polovina zápasu patřila jednoznačně sešívaným, kteří byli všude dřív, měli šance a zaslouženě se dostali do dvoubrankového náskoku. Pak ale Jihočeši přidali a vyrovnali stav. Jenže půl minuty po vyrovnávací brance trefil Vas rozdílový gól a Bednář ještě stvrdil výhru Pražanů. Ti díky třem bodům zlepšují svojí pozici v barážové tabulce, naopak Motoru soupeři odskakují. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera.
60:00
59:03
Slavia si v poklidu hlídá vedení a kráčí si za vítězstvím.
58:41
Dušan Žovinec (CEB) – 2 minuty za nedovolené bránění. Je po domácích nadějích. Rozhodčí vyloučili Žovince za souboj, kterých napočítáme během hry desítky.
57:35
Pokud Slavia udrží vedení, tak pro ní budou tři body extrémně důležité. Naopak Motoru se extraligový sen začíná rozplývat.
57:13
Motor se nemůže dostat do souvislejšího tlaku a čas mu rychle běží.
55:47
Bláha si po dlouhé době sáhl na kotouč, Babkův nájezd z pravé strany ustál.
55:03
Nepovedená rozehrávka Jakuba Suchánka končí zakázaným uvolněním.
53:46
Rob s Vanišem se proháněli v rozích kluziště, po minutě museli jít střídat.
52:30
Domácí to budou mít hodně těžké. Sedm a půl minuty před koncem prohrávají o dvě branky, když před tím byli ve velkém tlaku.
52:11
Po své brance si Jaroslav Bednář neodpustil zcela nesmyslný komentář k rozhodčím, za který samozřejmě musel dostat osobní desetiminutový trest.
52:11
Slavia právě vstřelila branku!
A místo přesilovky pro domácí je tu čtvrtá branka Slavie. JAROSLAV BEDNÁŘ nabral rychlost ve středním pásmu, protáhl se až do šance a prostřelil Bláhu. Bez asistence.
51:51
Vráblíkovu střelu vyrazil Furch do ochranné sítě. Před tím byl zcela jasně faulován Suchánek, ale rozhodčí zřejmě kvůli předchozí sérii faulů hostů už raději nevylučovali.
50:54
Punčochářovu střelu si Furch ponechá v lapačce, aby mohli jeho spoluhráči vystřídat.
50:49
Slavia se osvobozuje jen za cenu vyhození přes všechny čáry.
50:32
Tlak Motoru pokračuje, Boháč s Vanišem byli před brankou hodně důrazní.
49:06
Dnešní utkání sleduje 6244 diváků.
48:32
Teď už jsou Pražané kompletní a domácí velkou šanci promrhali.
48:10
Slavia je ve čtyřech.
47:50
Pajič zblízka neuspěl.
47:36
Domácí si vybírají oddechový čas, ještě mají přes půl minuty dvojnásobné přesilovky.
47:36
Z obrovského tlaku pramenila dělovka Nouzi, kterou fantasticky lapačkou chytil Furch!
47:02
Straka trefuje břevno!
46:47
Nouzovu střelu zastavil blok Doležala.
46:32
Jaroslav Bednář (SLA) – 2 minuty za držení. Motor bude hrát minutu a třicet osm vteřin přesilovku pět na tři!
46:10
Jan Stránský (SLA) – 2 minuty za nedovolené bránění. Forvard Slavie tvrdě sestřelil Žovince a rozhodčí nakonec vylučují.
44:44
Jenže nerozhodný stav trval jen půl minuty. Po zmatcích v obraně Jihočechů na brankovišti došťouchal kotouč do sítě JÁNOS VAS. Asistence: Jaroslav Bednář a Ronald Knot.
44:15
České Budějovice právě vstřelily branku!
Je vyrovnáno! V pokračující přesilovce vypálil z vrcholu kruhu DAVID KUCHEJDA a parádní ranou o břevno rozdováděl Budvar arénu. Asistence: Dušan Žovinec.
43:54
Ke Strakovi se odrazil volný kotouč, ale domácí kapitán už byl za brankovou čárou a nedokázal puk uklidit do branky. Následně Furch vyrazil Muchovu střelu do ochranné sítě.
43:17
Čermák je na ledě.
43:12
Juraj Valach (SLA) – 2 minuty za držení. Motor bude hrát pět vteřin pět na tři, pak se do hry vrátí Čermák.
42:39
Růžička trefil svojí střelou Vase, který vyhazuje.
42:11
Nouza přejel modrou a vypálil, brankář Slavie kotouč udržel.
41:52
Strakova střela byla sražena do rohu a Bednář vyhazuje.
41:17
Miloslav Čermák (SLA) – 2 minuty za držení hole. Hostující útočník se dopustil útočného faulu a nabízí Motoru možnost na vyrovnání.
40:58
Slavia začíná třetí třetinu icingem.
40:01
Oba týmy zpátky na ledě, za chvíli začínáme.
Slavia vede i po druhé třetině o jednu branku. Pražané se do dvoubrankového náskoku dostali v dvojnásobné početní výhodě, kdy skóroval Vlasák. Poté se ale Jihočeši dostali do hry a v přesilovce díky Růžičkovi snížili. V závěru měli i šance na vyrovnání, ale toho se zatím nedočkali. Závěrečná perioda začne v 18:45.
40:00
39:45
Straka vyhrál buly pro Nouzou, o jehož tvrdé střele bude Furch ještě nějakou chvilku vědět. Ale udržel ji a to je pro jeho tým hlavní.
39:39
Vyrovnání bylo blízko! Žovinec udržel kotouč na modré čáře, vrátil ho za branku Švihálkovi, který vyzval Přibyla ke skórování, ale Furch proti němu předvedl famózní zákrok lapačkou.
38:50
Icing Slavie, hra se vrací před Furcha.
36:46
Z mezikruží pohotově střílel Švihálek, beton Furcha byl proti vyrovnání.
36:24
Růžičkovo nahození slávistický muž s maskou raději přikryl a vhazovat se bude po jeho levici.
35:30
Přibyl se otočil kolem branky, nicméně Furcha na holičkách nenachytal. Ale tohle se domácím fandům líbí, Motor zvýšil aktivitu a vyrovnal utkání co se herní stránky týče.
34:57
Semrád je na ledě, Motor v pěti.
34:37
Štichova dělovka pěkně protáhla Bláhu. Následně se do brejku dostal Nouza, ale mířil pouze do náruče připraveného Furcha.
33:37
Bednář našel Pletku na své pozici mezi kruhy, ten vypálil těsně vedle.
32:57
Martin Semrád (CEB) – 2 minuty za nedovolené bránění. Nadšení domácích mírní další vyloučení, které se dá označit jako diskutabilní.
32:32
Jihočeši po více než devadesáti minutách hry, i se zápasem v Olomouci, skórují. V přesilovce se kotouč dostal na modrou čáru k DANU RŮŽIČKOVI, který tvrdou propálil Furcha. Asistence: Rok Pajič.
31:35
Václav Pletka (SLA) – 2 minuty za držení. Hostující forvard si při bránění Nouzy pomohl nedovoleně a je tu druhá přesilovka pro Jihočechy.
29:51
Šulc zkoušel dostat kotouč před branku mazaně o zadní mantinel, Bláha ale tuto variantu zvládl.
29:23
Dan Růžička vypálil od levého mantinelu důrazně, ale poměrně nepřesně.
28:43
Jihočeši teď soupeře trošku zmáčkli, ten se osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění.
27:45
Miroslav Holec je dnes hodně střelecky aktivní, teď prozkoušel Bláhu pokusem z mezikruží.
26:23
V obraně Jihočechů to nadále hoří, Doležalův pokus dorážel na brankovišti Andres, ale gólu se nedočkal.
26:00
Slavia opět s lehkostí kombinovala v útočném pásmu Motoru, akci zakončil Vas, domácí brankář si připsal další z řady zákroků.
24:30
Po Pletkově pasu se do šance hezky prokličkoval Čermák, brankář Bláha si jeho nájezd z úhlu pohlídal.
22:51
Přibyl je na ledě, Motor kompletní.
22:20
Sešívaní pokračují v klasické početní výhodě, domácí se v ní dobře brání.
21:24
Hodně přísné vyloučení Přibyla a následná dvojnásobná přesilovka Slavii zajistila druhý gól. Valach se napřáhl, ale střelu si rozmyslel. Situaci ještě vylepšil pro TOMÁŠE VLASÁKA, který kotouč pohodlně poslal do sítě. Asistence: Juraj Valach a Jaroslav Bednář.
21:07
Vlasákovi utekl kotouč a Bláha ho přikryl svojí lapačkou.
20:51
Adam Přibyl (CEB) – 2 minuty za vysokou hůl. Slavia bude hrát třicet devět vteřin pět na tři.
20:51
Bednář to zkoušel z těžkého úhlu, ale skulinku v Bláhově výstroji nenašel.
20:01
Oba týmy se vrací na led, Slavia začne druhou periodu v početní výhodě, která by měla trvat ještě minutu a půl.
První třetina skončila a Slavia po ní vede v Budvar aréně 1:0. Dlužno dodat, že vedení hostů je zcela zasloužené. Slávisté byli aktivnější, živější a vytvořili si řadu vyložených šancí. Proměnili však jen tu v první minutě, díky které vedou o jednu branku. Motor toho moc nepředvedl, velkou šanci měl jen Nouza, gólman Furch musel řešit pouze několik nahození od modré čáry. Druhá část začne v 17:53.
20:00
19:30
Ondřej Bláha (CEB) – 2 minuty za podražení. Domácí gólman podrazil Vlasáka, který se chystal objet branku a je tu první početní výhoda sešívaných.
19:12
Kolář za brankou vyhrál souboj s Žovincem a připravil stoprocentní šanci pro Miroslava Holce, který měl sám před Bláhou dostatek času, ale přestřelil.
17:59
Žovinec si to namířil přes celé hřiště až na modrou čáru, kde švihem vypálil, Furch kotouč vyrazil nad sebe a následně ho lapačkou sebral.
17:41
Slavia si špatně rozebrala hráče a Straka hledal před brankou úplně volného Nouzu, jehož teč se do branky o pár centimetrů nevešla.
15:53
Punčochář posílal před Furcha další zajímavou nabídku a brankář Slavie toho opět moc neviděl. Marek se ale k dorážce nedostal.
15:03
Další ošemetná situace. Knot nahazoval od modré, Vlasák pohotově tečoval a Bláha se štěstím a i podporou obránců ustál šanci soupeře.
13:46
Stav 0:1 je pro domácí zatím milosrdný. Kolář teď našel před brankou absolutně nekrytého Holce, který špičkou hokejky poslal puk jen těsně vedle.
12:31
Nepříjemnou situaci musel řešit ve svém brankovišti Bláha, protože na jeho vrcholu operoval Pletka, který se zde cítí jako doma. I v souboji s přesilou soupeřů se ke kotouči skoro dostal, domácí obránci ale stihli začínající požár uhasit.
11:52
Slavia se prokombinovala do veliké šance. Stránský s Holcem jeli dva na jednoho, druhý jmenovaný ale netrefil poloodkrytou branku.
11:10
Přesilovka Jihočechů je u konce, přízvisko povedená rozhodně nemá.
10:35
Punčochářovu střelu od modré Furch moc neviděl a stálo při něm i štěstí, že ho kotouč zasáhl.
09:53
Motoru se však přesilovka zatím nedaří a Knot znovu vyhazuje.
09:10
Antonín Růžička (SLA) – 2 minuty za vysokou hůl. Hostující bek v mele před brankou trefil hokejkou do obličeje Kuchejdu a nabízí domácím první početní výhodu.
08:23
Marek dlouho držel u hrazení kotouč, pak ale celou akci pokazil nepřesnou přihrávkou na Punčocháře.
06:44
Druhá formace Motoru trošku zatopila obraně sešívaných, Kuchejda přiťukl kotouč Vráblíkovi, jehož ránu si našla Furchova lapačka.
06:18
O jednu z prvních útočných akcí se pokusili Jihočeši, zastavil je ale Markův ofsajd. Mezi tím Budvar aréna tleská povedenému choreu domácího kotle o hokejové horečce v jihočeské metropoli.
04:47
První formace sešívaných zatím hýří aktivitou, Vas se pokoušel zpoza branky dostat před ní, Bláha byl připraven.
04:13
Zatím se hraje zejména v obranném pásmu Motoru, díky rychlé brance se Slavia chytla. Naopak domácí si přáli hlavně skórovat jako první, opak byl ale pravdou.
02:36
Domácí gólman měl další práci s bekhendovým pokusem Doležala, který vykopl na poslední chvíli pravým betonem.
01:35
Pražané pokračují v aktivním nástupu, ránu Miroslava Holce vyrazil Bláha do ochranné sítě.
00:21
A hned po buly ve vlastním obranném pásmu hosté vyrazili do útoku, Bednář předal kotouč doleva Sklenářovi, ten parádní přihrávkou pod sebe našel volného JÁNOSE VASE, který z mezikruží zblízka propálil Bláhu. Asistence: Jakub Sklenář a Jaroslav Bednář.
00:10
Hosté začínají zakázaným uvolněním.
00:01
Oba týmy přicházejí na led, vítá je pomalu zaplňující se Budvar aréna.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Punčochář, Žovinec, Suchánek, Vráblík, D. Růžička, Mucha, Semrád – Marek, Pajič, Švihálek – Nouza, J. Straka, Kuchejda – Vaniš, Rob, Přibyl – Pašek, Trummer, Boháč – Švec.

HC Slavia Praha: Furch (A. Svoboda) – A. Růžička, Štich, Valach, Knot,Beňovič, Knot, Drahorád, Šulc – Bednář, Vas, Sklenář – Čermák, Vlasák, Pletka – Stránský, Holec, Kolář – Babka, Andres, Doležal.

Rozhodčí: Hribik, Pešina – Gebauer, Lederer.
Motor i po sedmém kole baráže zůstává v přímém boji o postup mezi hokejovou smetánku. Jihočeši po výhře na Slavii poskočili na třetí příčku, ze které je ale sesadila Olomouc po výhře v úterním vzájemném klání. Motor je tedy na čtvrté příčce s osmi body, ale na druhou Slavii ztrácí jen tři body. Jihočechy by měla hnát zaplněná Budvar aréna, domácí vědí, že se o tomto víkendu zřejmě rozhodne baráž, v neděli přivítají svěřenci trenéra Rosola ambiciózní Chomutov.
Slavia Praha vstoupila do baráže výborně a měla po pěti kolech jedenáct bodů a vedla tabulku. Jenže pak přišly dva domácí zápasy s Motorem a Chomutovem, které oba prohrála, kvůli čemuž sešívaní klesli ve vyrovnané tabulce na druhé místo o pouhý bod před Olomouc. Pražané mají při skóre 11:11 nejlepší obranu a nejhorší útok celé baráže.
Vítejte při sledování online přenosu z utkání 8. kola baráže o extraligu mezi Motorem a Slavií. Duel startuje v Budvar aréně v 17 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.