Tipsport Extraliga - Baráž o ELH -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Kladno - 21. dubna 2022   17:30

Jihlava
Jihlava
16:21' Eliáš (Cachnín, Menšík) • 25:10' M. Zadražil (T. Havránek) • 28:31' F. Seman (T. Harkabus, L. Mareš) • 33:56' T. Havránek (M. Juda) • 59:47' Čachotský (T. Havránek)
Kladno

SESTŘIH: Jihlava - Kladno 5:3. Dukla snížila stav série, Čachotský oslavil 800. bod v kariéře

Seznam zápasů

Dnešní zápas je u konce. Poprvé v sérii zvítězila Dukla Jihlava, když ve třetí třetině zvládla ubránit těsné vedení a v samotném závěru po střele Tomáše Čachotského, který si tak připsal 800. bod ve své kariéře za Duklu Jihlava, zvítězila nakonec 5:3. Série se tak s jistotou ještě jednou vrátí do Chomutova, kde Kladno letos hraje své extraligové zápasy, série pokračuje zítra opět v CZ LOKO Aréně. Se čtenáři se loučím a přeji příjemný zbytek večera.
59:47'
Dukla právě vstřelila branku!
Dukla trefuje prázdnou branku a tentokrát je to gól skutečně historický. TOMÁŠ ČACHOTSKÝ si totiž tímto gólem připisuje 800. bod ve své kariéře. Asistence: Tomáš Havránek.
59:29'
Dotchinova rána trefuje bránícího Bilčíka, Dukla může střílet na prázdnou.
59:22'
Oddechový čas pro hosty.
59:08'
Kladnu se nepodařilo udržet puk na modré a musí odjet ven z útočného pásma. Čas se Kladnu neúprosně krátí.
58:42'
První pokus trefit prázdnou branku skončil zakázaným uvolněním.
58:23'
Hráči bojují o puk u mantinelu a Bow odjíždí na lavici, Kladno zkusí hru v šesti.
58:06'
Kladnu se ani tentokrát nepodařil přechod do útočného pásma, po vyhraném vhazování se opět hosté dopustili ofsajdu.
57:58'
Ofsajd Kladna.
57:50'
Havránek posílal k tyči puk na tyč, jenže dříve, než některý z jihlavských dojel k puku, stihl Bow pokrýt puk svou lapačkou.
57:19'
Kubík se pokoušel dorážet před Zhukovem, domácí obrana ho ovšem stihla včas zpacifikovat a Kubík tak nemohl poslat puk k tyčce.
56:41'
Zadražil nikým nehlídaný dostal přihrávku na pravý kruh a pálil z první po zemi, Bow situaci vyřešil svými betony.
55:55'
Dukla se opět dostala do zajímavé příležitosti v útočném pásmu, Menšíkovi ovšem sjel na kruhu puk z hokejky a následná dorážka Semana nedělala Bowovi velké problémy.
55:26'
Dotchin střílel od modré a Plekanec ještě chtěl dorážet, k odraženému puku se ovšem jako první dostala Jihlava.
54:05'
Menšík v přečíslení s Čachotským zvolil místo přihrávky bekhendovou střelou k tyči, zde ovšem narazil na připraveného Bowa.
52:37'
Dukla si teď koledovala o velký problém ve vlastním obranném pásmu, když zmařila přihrávku na malou vzdálenost. Dukla dokázala tu nejnebezpečnější situaci vyřešit, ještě dlouho poté ale musela odolávat tlaku Kladna.
51:49'
Menšík ujel s pukem sám do útočného pásma a pod tlakem dojíždějících obránců už musel z mezikruží vystřelit. Mířil do horního rohu branky, puk ale proletěl těsně nad brankou.
51:10'
Tentokrát to Baránek zkusil po zemi, Zhukov ale zvládl na situaci zareagovat a vyrazil puk betonem do ochranné sítě.
50:27'
Kladno dlouho vyčkávalo na střelu, po sérii přihrávek nakonec zkusil zakončit Baránek od modré, mířil ovšem doprostřed branky a Zhukov tak nemusel vytahovat příliš složitý zákrok.
50:08'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Maxim Žukov – 2 min., podrážení). Trest odpyká Patrik Čermák.
49:30'
Seman dokázal zasáhnout do přihrávky Kladna a domácí tak mohli útočit, ke střele se ovšem po ztrátě puku nedostali.
48:50'
Dukla se opět dopustila při přechodu do pásma dopustila ofsajdu, Čachotský byl při přechodu modré příliš rychlý.
48:23'
Zadražil místo přechodu do útočného pásma pouze nahodil kotouč za branku a dovolil tak svému týmu vystřídat.
46:50'
Dukla se dostala do přečíslení 2 na 1, jenže se při přechodu do útočného pásma dopustila ofsajdu a rozhodčí tuto situaci Jihlavu nenechá dohrát.
46:25'
Arzamatsev nedokázal udržet puk na modré a Kladno musí ven z útočného pásma.
46:02'
Ticháčkovu střelu od modré bez větších potíží pokryl Zhukov svou výstrojí a přerušil hru.
44:45'
Čermák prudkou ranou z mezikruží trefuje jen horní tyč! Velká šance pro Jihlavu zůstává nevyužitá.
44:18'
Po střele Brože zůstal volný puk před Bowem a několik hráčů se pokoušelo doslova dotlačit kotouč za brankovou čáru, hostující brankář tentokrát odolal.
43:51'
43:23'
Kladno opět úspěšně poslalo puk až za Zhukova a ukrajuje cenné vteřiny z oslabení.
43:03'
Ofsajd Jihlavy.
42:24'
Zhukov teď nerozehrál úplně ideálně a Kowalczyk musel jet rychle po pro pomalý puk, aby zabránil Kladnu v přečíslení.
42:06'
Kladno velmi rychle vyhodilo kotouč až na druhou stranu hřiště, Jihlava se při návratu zpět dopustila zakázaného uvolněni a vhazování tak proběhne u Zhukova.
41:51'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Ladislav Zikmund – 2 min., podrážení).
41:51'
Kowalczyk v signalizované výhodě sám před brankářem trefil pouze Bowa!
41:13'
Zakázané uvolnění Jihlavy.
41:01'
40'
Rytíři dostali puk za brankovou čáru, ale až po siréně
40'
Kubík trefil horní roh branky, v akci znovu video, 4:3
40:26'
Po sérii přihrávek se musel Zhukov natahovat po střele Kubíka, ten bez přípravy poslal střelu po ledě a trefil jen beton Zhukova.
40:01'
Úvodní vhazování tentokrát lépe zvládli hosté.
40:01'
Týmy jsou zpátky na kluzišti, za necelou minutu bude utkání pokračovat.
Divoká druhá třetina je u konce. V jejím úvodu si prošla Dukla hororovou minutou, během které velmi těsným gólem Matěje Berana ztratila vedení a o 49 sekund později vedlo po zásahu Jakuba Babky Kladno. Domácí ovšem v průběhu třetiny dokázali využít přesilové hry a vybojovali dvoubrankové vedení. O závěru třetiny ve velkém rozhodovalo video. Nejprve rozhodčí uznali branku Kladna na 4:3, vyrovnávací branku už jim ale po přezkoumání videa neuznali, protože padla až po závěrečné siréně. I po druhé třetině plné šarvátek tak Dukla vede o jeden gól, ve třetí třetině nás tak ještě čeká velmi zajímavá podívaná. Třetí třetina začne přibližně v 19:34.
40'
40'
40:00'
39:59'
A přesně to se děje, Kladno ještě bude muset bojovat o vyrovnání zápasu, gól padl až po konci třetiny.
39:59'
Kladno dokázalo na poslední chvíli překonat Zhukova, celá situace se ovšem ještě jednou bude zkoumat, jestli gól nepadl až po siréně!
39:01'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva). Trest odpyká Patrik Čermák.
39:01'
Kladno právě vstřelilo branku!
Kladno se opět vrací na dostřel. ADAM KUBÍK dostal puk na pravý kruh a trefil ukázkovou střelou horní roh branky. Celá situace se zkoumala i na videu, zásah vysokou holí se ovšem nepodařilo prokázat. Bez asistence.
38:30'
38:07'
Mareš měl dost času na střelu z kruhu, nakonec zkusil ránu ke vzdálenější tyči, kterou Bow posílá svou vyrážečkou mimo ohrožení branky.
37:54'
Čermák tečoval puk u mantinelu až na domácí střídačku, vhazovat se bude ve středním pásmu.
37:31'
36'
Další větší potyčka se zrodila ve druhé třetině
36:56'
Kowalczyk prudkou ranou od modré trefuje jen prvního bránícího hráče Kladna, který byl navíc v tu chvíli bez hokejky.
36:11'
Dukla opět chybovala na modré a Kladno mohlo do útoku, tentokrát se ovšem domácí obránci stihli včas vrátit a zabránit hostům v zakončení.
35:31'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Eliáš – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jakub Babka – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jake Dotchin – 2 min., hrubost).
33:56'
Dukla využívá přesilovou hru a jde do dvoubrankového vedení. Heltovu kličku dokázal Bow vypíchnout, Juda ale poté dokázal posunout puk na TOMÁŠE HAVRÁNKA a ten dokázal s pukem objet ležícího Bowa a bekhendem posunout puk za brankovou čáru. Asistence: Miroslav Juda.
32:59'
Dukla překombinovala situaci v útočném pásmu a Kladno dostalo luxusní příležitost 2 na nikoho, Hlava ovšem nedokázal po kličce překonat po zemi Zhukova.
32:32'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jaromír Pytlík – 2 min., nesportovní chování).
31:47'
Melka pálil od modré, domácí Zhukov zvládl akci vyřešit svou výstroji. Domácí budou muset pokračovat v obranném pásmu, puk totiž skončil na zakázaném uvolnění.
30:49'
Dlouhý souboj u mantinelu lépe zvládla domácí Jihlava a okamžitě zavezla puk do útočného pásma, ke střele se ovšem nedostala.
30:22'
Zakázané uvolnění Kladna vrací hru k Bowovi.
29'
Seman vrátil Dukle vedení ranou z první, 3:2
29:31'
Dukla pokračuje v útočném snažení. Helt střílel hned dvakrát od kruhu, první ránu musel Bow vyrazit, ta druhá letěla zcela mimo branku.
28:31'
Dukla si bere po krásné akci své vedení zpět. Dvě rychlé přihrávky, puk se dostal do mezikruží na volného FILIPA SEMANA, ten na nic nečekal a střelou z první překonal hostujícího Bowa. Asistence: Tomáš Harkabus, Lukáš Mareš.
28:15'
Harkabus po vyhraném buly pálil z vrcholu kruhu na Bowa, ten zvládl pokrýt kotouč svou lapačkou.
28:09'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Adam Kubík – 2 min., krosček).
27:36'
Dukla se dostala do útočného pásma a chystala si rozestavění pro tlak, sama sebe ovšem nepovedenou přihrávkou vyhází ven z útočného pásma.
26'
Zadražil poslal puk pod horní tyčku v signalizované výhodě, 2:2
26:03'
Helt se snažil probojovat s kontoučem před Bowa, narazil ovšem na připravenou obranu Kladna. Hosté vyhazovali puk a rychle se snažili vystřídat, to jim ovšem rozhodčí neumožní, protože kotouč doletěl až na zakázané uvolnění.
25:10'
Je vyrovnáno! V signalizované výhodě dostal od Havránka přihrávku od zadního mantinelu zcela volný MATĚJ ZADRAŽIL a z bezprostřední blízkosti zamířil přesně pod horní tyč. Asistence: Tomáš Havránek.
24'
Jágr krásně vrátil puk před branku k Babkovi, který skóroval, 1:2
24:20'
Kladno se opět dostalo do slibné situace, střelu Hlavy od mantinelu nedokázal Zhukov chytit a propadla mu, naštěstí pro domácí ale kotouč letěl mimo branku.
23'
Beran procpal puk za Žukova, gól potvrdilo video, 1:1
23:18'
A velmi rychle hosté otáčí stav zápasu. Jaromír Jágr se zbavil všech obránců na mantinelu, od jedné tyčky přihrál bekhendem k druhé na volného JAKUBA BABKU a na toho čekala snadná práce, pouze uklidil puk za ležícího Zhukova. Asistence: Jaromír Jágr.
22:29'
Branka je uznaná, Kladno vyrovnává skóre zápasu. Zhukov se snažil vytlačit střelu MATĚJE BERANA mimo branku, domácí brankář ovšem nestihl zasáhnout betonem předtím, než puk překročil brankovou čáru. Bez asistence.
22:29'
Kladno pravděpodobně překonalo Zhukova z minimálního úhlu, rozhodčí ovšem budou muset ještě celou situaci přezkoumat na videu!
22:12'
21:54'
Dukla zvládla vhazování a Brož následně opět osvobozuje Jihlavu ze sevření.
21:16'
Baránek prověřil Zhukova od modré, ten vykopl puk k pravé tyči, kam si pro něj ještě sjížděl k dorážce ještě Plekanec. Tomu ovšem rána nesedla a letí mimo.
20:27'
Plekancova rána zblízka neúspěšná, Skořepa vyhazuje puk až k Bowovi.
20:12'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Havránek – 2 min., podrážení).
20:02'
Po úvodním vhazování se dostávají ke kotouči hosté.
20:01'
Týmy se již vrací na ledovou plochu, utkání bude za malou chvíli pokračovat.
První třetina je u konce. V úvodní třetině mělo více ze hry hostující Kladno, především na začátku třetiny tlačilo na domácí, gól ovšem vstřelit nezvládlo. Dukla se více dostala do hry až ve druhé polovině třetiny a dokázala se i gólově prosadit, od modré přesně pálil Filip Seman. Kladnu se již v závěru třetiny vyrovnat nepodařilo a po první třetině tak vede Jihlava o jednu branku. Druhá třetina začne přibližně v 18:27.
20:00'
19:37'
Seman se protlačil s pukem přes oba obránce Kladna a přihrál před branku na neobsazeného Brože, přihrávka ovšem byla příliš prudká a druhý jmenovaný se k zakončení nedostal.
19:10'
Zakázané uvolnění Kladna.
18:00'
Kladno se pokouší rychle zareagovat na vedoucí branku Jihlavy, to se mu ovšem zatím nedaří, Jihlava úspěšně odrazila všechny útoky ještě ve středním pásmu.
16:21'
Dukle otevírá skóre dnešního utkání. Po přihrávce z kruhu pohotově zakončil od modré FILIP ELIÁŠ a trefil se ke vzdálenější tyči. Asistence: Richard Cachnín, Matouš Menšík.
15:45'
Seman nedokázal na modré tečovat puk a rozhodčí tak Dukle pískají zakázané uvolnění.
15:07'
Ticháček musel z malého úhlu už střílet, přesto dokázal poslat kotouč k tyči a Zhukov musel na poslední chvíli zasáhnout.
14:07'
Hlava čekal v dobré pozici na teč, když ovšem dostal puk od vzdálenější tyčky, upadl a nedokázal dotlačit puk do odkryté branky.
13:13'
Seman vyslal Menšíkovi puk do jízdy před Bowa, mladý útočník Jihlavy ovšem musel odolávat nájezdu Arzamaceva a místo střely alespoň posunul puk k brance a přerušil hru.
12:49'
Kladno se vrátilo do pěti a velmi rychle se dostalo do útoku, Ticháček ovšem po osobním souboji vyhodil domácí branku ze své obvyklé pozice a hra se tak na chvíli přeruší.
12:34'
11:03'
Kladno vyhodilo puk za Zhukova, Jihlava se ovšem velmi rychle vrátila do útočného pásma. Dukla několikrát vypálila na Bowa z velmi dobrých pozic, Kladnu ovšem přálo štěstí a šance Dukly mířily mimo.
10:38'
Kowalczyk rychle pálil od modré, trefil ale jen stínícího Helta. Ten se poté dostal před Bowem do obrovské šance, jenže nedokázal dotlačit puk za záda kladenského brankáře.
10:34'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Ladislav Zikmund – 2 min., napadení).
10:08'
Jihlava ve velmi dobré příležitosti čekala příliš dlouho na střelu, Ticháček zasáhl do kotouče a Čachotský tak nemohl zakončovat.
09:29'
Skořepa se dostal k volnému kotouči na levém kruhu a z první vystřelil, Bow musel reagovat svou lapačkou, situaci nakonec zvládl.
08:42'
08:11'
Po delší době zahrozila i Dukla, Čachotského rána těsně minula hostující branku. Následovalo zakázané uvolnění Kladna a hra tak ještě zůstane u Bowa.
07:14'
Tlak Kladna pokračuje, hostům ovšem chybí v koncovce větší přesnost, Baránkova střela míří těstě vedle tyčky domácí branky.
6'
Hromadná bitka na začátku třetího zápasu baráže
06:24'
Kladno tlačí na Duklu v útočném pásmu, dvě střely Ticháčka ovšem míří mimo branku.
05:40'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Ladislav Zikmund – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Harkabus – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Daniel Kowalczyk – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Antonín Melka – 2 min., hrubost).
05:10'
Dotchin dostal přihrávku na modrou, odkud vypálil puk přímo do prvního bránícího hráče. Po chybě v obraně Dukly dostali hosté šanci na reparát, přečíslení 2 na 1 Zhukov zlikvidoval svou výstrojí.
04:41'
Ofsajd zastavuje přechod Kladna do útočného pásma.
03:45'
Seman se dostal do dobré pozice a z malého úhlu zaskočil všechny včetně gólmana, střela ovšem letěla mimo branku. Následně se do velké šance dostali i Rytíři, Beran si dokázal položit Zhukova na zem a zakončoval po zemi, nezvládl ale dostatečně zvednout puk.
02:46'
Havránek na modré nahodil puk pro Čachotského, který sice zvládl dojet k letícímu kotouči, ale po střetu s kladenskou obranou o něj přichází. Následně Dukla mohla do přečíslení 3 na 1, ke střele ovšem nedošlo, útočníci se totiž ve finální fázi úplně nedohodli.
02:08'
Poprvé v zápase zahrozilo i Kladno, Baránkova střela z modré ovšem končí po teči za brankou v ochranné síti.
01:22'
Jágr přihrával Indrákovi na kruh, k tomu se ovšem puk vůbec nedostal. Jihlava následně vyhazuje puk na zakázané uvolnění.
00:55'
Filip Helt si připisuje první střelecký pokus zápasu, jeho střela z malé blízkosti po zemi ovšem narazila na dva obránce Kladna.
00:37'
Zadražil čekal na modré na přihrávku a už se chystal do útočného pásma, jenže vystartoval příliš brzo a rozhodčí po ofsajdu posouvá hru k brance Jihlavy.
00:01'
Úvodní vhazování pro domácí.
00:01'

HC Dukla Jihlava: Žukov (A. Wolf) – Bilčík, L. Mareš, Kachyňa, Dundáček, Kowalczyk, Eliáš, Valenta – Čachotský (A), Skořepa (C), T. Havránek – T. Harkabus (A), M. Zadražil, Helt – F. Seman, Menšík, Vítězslav Brož – Cachnín, M. Juda, P. Čermák.
Trenér: Viktor Ujčík

Rytíři Kladno: Bow (Janus) – Arzamascev, Dotchin (A), K. Wood, Ticháček, Baránek, Kehar, J. Suchánek (A) – Hlava, Plekanec (C), A. Kubík – Melka, Zikmund, Pytlík – M. Beran, M. Indrák, Jágr – Machala, Filip, Babka.
Trenér: David Čermák

Rozhodčí: Šír, Sýkora – Lhotský, Svoboda.
Krásný večer z CZ LOKO Arény. Baráž o Tipsport Extraligu se stěhuje do Jihlavy, kde se dnes již potřetí v sérii střetnou Dukla Jihlava a Rytíři Kladno.
Úvodní zápasy série

První dva zápasy extraligové baráže se odehrály v Chomutově, kde Kladno odehrálo všechny své extraligové zápasy, a v obou případech se na konci radoval obhájce extraligové příslušnosti. V tom prvním padlo celkem překvapivě deset gólů. Jihlava se dostala pouze jednou v zápasu do vedení, když Skořepa otočil vývoj utkání na 2:3. Kladno ovšem zvládlo vyrovnat, ve třetí třetině dokázalo překlopit vedení zpět na svou stranu a zvítězit 6:4.

Ve druhém utkání série dokázala Jihlava Rytíře v úvodu překvapit rychlým gólem a po první třetině si odnesla do kabin vedení 1:0. Nebylo jí to ovšem nic platné, Kladno opět dokázalo otočit vývoj utkání, zvládlo i nepříjemnou situaci, kdy jihlavský trenér Viktor Ujčík uspěl se svou coach challenge, a celý zápas vyhrálo 4:1.

Série se tak za stavu 2:0 pro Kladno stěhuje do Jihlavy, kde se odehrají další dva zápasy baráže. Do Rocknet Arény v Chomutově přišly na oba zápasy více než čtyři tisíce diváků, vysoká návštěva se dá očekávat i v Jihlavě. Už na rozhodující šestý zápas finále Chance ligy přišlo přes pět tisíc fanoušků, na zápasy Dukly jich může v baráži přijít až 6100.
Rozhodující faktor série

Pokud bychom měli najít rozhodující faktor série, byly by to rozhodně přesilové hry a oslabení. Jihlavě se v nich zkrátka v baráži vůbec nedaří a Kladno díky nim rozhodovalo jinak poměrně vyrovnané partie. Dukla v baráži o Extraligu neproměnila zatím ani jednu přesilovou hru, Kladno se trefilo v početní výhodě třikrát ve dvou zápasech. Rytíři dokonce dávali branky i v oslabení, hned dvakrát se v početní nevýhodě podařilo proměnit únik kladenskému Matyášovi Filipovi. Pokud tedy chce Dukla ještě vrátit sérii do Kladna a dále bojovat o účast v nejvyšší soutěži, bude muset předvést v těchto fázích hry mnohem lepší výkony a vstřelit také nějaké góly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.