SESTŘIH: Předkolo play off (3. zápas): Mladá Boleslav - Plzeň 4:2

Nováček Tipsport extraligy nepřestává překvapovat a v osmifinálové sérii s Plzní se ujímá vedení 2:1 na zápasy, což znamená, že mu k postupu schází poslední krůček. Vítězný gól vstřelil v 53. minutě Lukáš Pabiška, v samém závěru pak výhru týmu z města automobilů pojistil Jiří Kučný. Z mé strany je to vše, budu se na vás těšit u dalších onlajnů. Na počtenou!
60:00
59:46
Střela Robara od modré se neujala, ale to na osudu tohoto zápasu nic nezmění.
59:41
Icing hostí, hra se stěhuje před Machovského. ŠKOENERGO Aréna odměňuje své miláčky standing ovation.
59:15
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto, mladoboleslavští hokejisté se ujmou v této sérii vedení 2:1 na zápasy! JIŘÍ KUČNÝ dorazil za bezmocného Machovského pokus Michala Broše. Asistence: Michal Broš, Martin Látal.
59:00
Běží poslední minuta třetí třetiny!
58:42
Martin Látal mířil příliš vysoko, ale domácí zůstávají v pásmu.
58:13
Radan Lenc střádá cenné vteřinky v rohu kluziště, nadechnou se hosté k závěrečnému tlaku?
57:47
Oddechový čas pro hosty!
57:47
Indrák hrál vysokou holí, hra se stěhuje do středního pásma.
57:06
David Výborný to udělal náramně, čistým hitem sestřelil plzeňského beka a namazal do skvělé pozice Pacovskému, proti jehož dělovce skvěle zasáhl Machovský!
56:26
Kučný se s tím nepáral a jednoduše nahodil puk do pásma Plzně, kde se jej ujímá Jeřábek.
56:02
Pavel Musil byl v ofsajdu, do konce třetí třetiny zbývají už jen necelé čtyři minuty!
55:33
Do třetice! Machovskému rychle naskakují procenta úspěšnosti zákroků, celý stadion aplauduje.
55:31
A znovu. Matěj Machovský pro jistotu schoval puk v lapačce, bude se vhazovat po jeho levé ruce.
55:26
Mikulík se prokousal celým útočným pásmem a takovou žabičkou jen poslal puk do Machovského výstroje, čímž ho donutil k přerušení hry.
54:42
David Výborný měl na hokejce další gól, ale ve výborné pozici na kotouč nedosáhl!
54:10
I mistr tesař se někdy utne. Petr Kadlec neudržel puk na modré a domácí mohou zamířit do protiútoku.
53:41
Broš ve skvělé pozici o centimetry minul Látalovu skákavou přihrávku, vyprodaným stadionem to jen zahučelo.
53:33
Radan Lenc měl na hokejce další gól, ale nedokázal přizvednout puk nad betony ležícího plzeňského gólmana! Poté se před Machovským strhla mela, která se ale obešla bez dalších vyloučení.
52:59
Sedm minut před koncem třetí třetiny jdou Bruslaři znovu do vedení! LUKÁŠ PABIŠKA vystřelil z vrcholu levého kruhu a přesně vymetl pavučinky v horním růžku Machovského svatyně! Asistence: Pavel Kašpařík, Milan Mikulík.
52:38
Ofsajd hostí, na řadě je další komerční přestávka.
52:09
Miroslav Indrák vystřelil z ostrého úhlu, Růžička zasáhl včas a poté rychle rozehrál.
51:36
Martin Růžička se natáhl napříč brankovištěm jak dlouhý, tak široký a v rozštěpu přerušil hru.
50:50
Dlouho se hraje bez přerušení, ve třetí třetině je k vidění pramálo šancí.
49:36
Plzeňští hrají v plném počtu, Ján Sýkora z vrcholu kruhů promáchl dobře mířený pas.
49:23
Matěj Machovský na poslední chvíli přerušil hru před dotírajícím Výborným. Bude následovat vhazování po jeho pravici.
48:53
Aktivní Bárta vypálil od modré, Matěj Machovský máchl lapačkou a přerušil hru.
48:31
Milan Mikulík se prokousal až ke střele, ale ta nebyla nikterak razantní ani přesná.
47:56
Mitja Robar předvedl na útočné modré dvojného Salchowa, ale na chycení letícího puku to nestačilo.
47:36
Na dvě minuty je vyloučen Nicholas Johnson (PLZ), sudí si všimli jeho nedovoleného zákroku v útočném pásmu.
47:36
Komerční přestávka.
46:35
Výborný obkroužil Machovského svatyni a svým typickým způsobem poslal puk bekhendem těsně nad!
45:54
Hra už pokračuje a hosté hrají v plném počtu.
Pro problémy s časomírou se nehraje a všichni hráči krouží po ledové ploše.
Dnešní utkání sleduje 4200 diváků, je vyprodáno!
45:34
Kočí tvrdě vypálil od modré, Marek Machovský kotouč skryl ve výstroji a přerušil hru.
45:01
Hosté drží puk na svých hokejkách...
44:33
Bližňák v úniku orazítkoval plexisklo, tato přesilovka Bruslařům vůbec nevychází.
44:08
Západočeši se osvobozují, Robar peláší pro puk zpět do obranného pásma.
43:54
Střela Michala Bárty končí mimo tři tyče, ale co je důležitější: Plzeňští hráli v šesti. Trest půjde odpykat Jan Schleiss (PLZ).
43:15
Puk byl vystřelen až ke stropu haly do jednoho z reflektorů. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
42:55
Drobné nepozornosti v domácí rozehrávce mohl využít Mario Bližňák, ale to se mu vůbec nepodařilo. Boleslavští mají šanci na reparát.
42:23
Radan Lenc přesprintoval veterána Kadlece a od mantinelu vystřelil, Machovský se nenechal nachytat v nedbalkách.
41:16
Pabiška byl evidentně faulován, ale sudí nevylučují a tribuny hromově pískají.
40:45
Michal Bárta zkusil štěstí střelou zpoza branky, ale na Machovského si nepřišel.
40:11
Dominik Simon okamžitě se po buly dostal do rychlého brejku, ale Růžička včasně zasáhl betonem!
40:01
Skutečně tomu tak je. Ve druhé dvacetiminutovce Indiáni smazali dvoubrankové manko a díky gólům Petra Kadlece a Jána Sýkory srovnali. K vidění bylo vidět spoustu šancí na obou stranách, ty největší spálili Dominik Pacovský a aktivní Ján Sýkora. Třetí třetina začne v 19:16.
40:00
39:41
Machovský rozehrál jen na hůl Bárty, ale ve druhé třetině se zřejmě už nic nestane.
39:03
Hykův pokus z otočky byl zblokován, už probíhá poslední minuta druhé třetiny!
38:26
Robar by na hranici faulu atakován Dominikem Boháčem, ale ani tento zákrok Plzeňských zůstal nepotrestán. Do útoku se vydal Hollweg se Lvem, druhý jmenovaný z pravého kruhu přestřelil branku.
37:56
Puk se ocitl mimo hrací plochu, bude se vhazovat ve středním pásmu.
37:44
Klimenta mohl vrátit Bruslařům vedení, ale ze závaru na brankovišti nedokázal překonat ležícího Machovského!
37:20
Roman Čermák vyčkává za vlastní brankou na dostřídání svých spoluhráčů.
36:44
Machovský odvážně rozehrál těsně před dotírajícím Davidem Výborným, Plzeňští se přeci jen dostali z pásma.
36:19
Hollweg vybojoval puk v rohu, ale poté se puk ocitl v ochranné síti. Buly před Růžičkou.
35:58
Domácí v plném počtu, Vidmar už je na ledě.
35:46
Ján Sýkora měl na holi vedoucí branku, ale Růžička tomu fantastickým zákrokem zabránil!
35:25
Domácí se znovu osvobozují.
35:09
Další nebezpečný pokus Lva! Růžička si ale poradil a domácí odpálili puk z vlastního pásma.
34:42
Holub u mantinelu ztrestal Mozíka ukázkovým hitem jako z učebnice, ale hosté zůstávají u puku.
34:23
Hosté jsou na koni. Nyní nebezpečně zakončoval Jakub Lev, Růžička zasáhl na poslední chvíli!
33:58
Luka Vidmar (MBL) je navíc vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
33:58
Plzeň právě vstřelila branku!
Nedáš-dostaneš a je vyrovnáno! Martin Růžička měl zakrytý výhled, střela JÁNA SÝKORY z levého kruhu mu tak propadla až do sítě. Asistence: Dominik Simon.
33:38
Ve vlastním oslabení přihrával Mikulík před poloodkrytou klec Kašpaříkovi, ten se ale nedokázal prosadit!
33:02
Domácí se znovu osvobozují, Dominik Simon navíc nemá komu přihrát.
32:28
Vojtěch Mozík nemířil přesně, Kadlec se vrací pro puk do středního pásma.
32:06
Mitja Robar (MBL) je vyloučen na dvě minuty za podražení.
31:11
Na druhé straně se prokousal ke střele Kubalík, ale na Martina Růžičku si nepřišel.
30:42
Výborný naslepo parádně přihrál před prázdnou branku Pacovskému, ten trefil tyč!
30:17
Klimenta po přihrávce Výborného nahodil puk na branku, Machovský sice vyrazil puk jen před sebe, ale jeho spoluhráči plzeňského gólmana zastoupili a vyhodili puk do bezpečí.
29:45
Klimentovu skrytou střelu z mezikruží Machovský na poslední chvíli konečky svého betonu vyrazil!
29:28
Zakázané uvolnění, hra se stěhuje do obranného pásma hostí.
29:04
Hollweg kombinuje s Culkem za Růžičkovou svatyní, ale do střelecké pozice se snaží propracovat marně.
28:28
Radan Lenc nahodil puk na Machovského, ten jej vyrazil do rohu kluziště.
27:52
Aktivní obránce Jeřábek projel celým středním pásmem a za útočnou modrou vystřelil, jenže trefil jen prvního hráče před sebou.
27:20
Trma-vrma před Martinem Růžičkou, ale hosté se k puku nedostali a o pár sekund později jim navíc byl odpískán ofsajd.
26:56
Výborný vystihl přihrávku plzeňského hráče a sklepl kotouč Michalu Bártovi.
26:28
Dominik Kubalík z otočky nemířil přesně, poté se však dostal zpět k puku a tentokrát pálil o poznání lépe, na Růžičku si ale nepřišel.
25:55
Martin Látal to provedl skvěle. Zbavil se dvou obránců, vybojoval puk pro Michala Broše, jehož pokus Machovský z bezprostřední blízkosti zlikvidoval.
25:18
Jakub Culek nenápadně vystřelil, Růžička puk vyrazil krkolomným způsobem – totiž svou helmou.
24:46
Skutečně tomu tak je, Kučný právě vyskakuje z trestné lavice.
24:25
Luka Vidmar odpaluje puk až k Machovskému, toto oslabení už domácí přečkají.
23:57
Bárta v útočném pásmu upadl po souboji s Jeřábkem, ale rozhodčí tentokrát nevylučují.
23:22
Domácí se osvobozují, Simon se vrací pro puk do obranného pásma.
23:04
Ján Sýkora vyslal od modré tvrdý projektil, Martin Růžička skvělým semaforem zasáhl!
22:46
Jiří Kučný (MBL) si jde odsedět dvouminutový trest za sekání.
22:23
Jeřábkova střela proletěla těsně vedle Růžičkovy branky, signalizovaná výhoda pro hosty.
22:12
Vidmarova přihrávka na Musila byla příliš prudká, kotouč končí na zakázaném uvolnění.
21:57
Čermák vystřelil od modré a Machovský přerušil hru. Milan Mikulík mezitím schytal bolestivou ránu od jednoho z Plzeňských.
21:16
Martin Růžička přerušil hru, vhazovat se bude po jeho levé ruce.
21:03
Pacovský poslal z bezprostřední blízkosti puk těsně nad branku!
20:39
To je bleskový vstup do třetiny v podání Indiánů! PETR KADLEC dostal nabito na pravý kruh a dělovým projektilem nedal Růžičkovi šanci. Asistence: Ján Sýkora.
20:01
Máme za sebou strhující první třetinu, která se hrála ve skvělé atmosféře a vysokém tempu. O poznání spokojenější jsou určitě hokejisté Bruslařského klubu, kteří díky brankám Davida Výborného a Dominika Pacovského vedou 2:0. Druhá třetina začne v 18:24.
20:00
19:36
Dominik Simon z otočky mířil k pravé tyči, ale Růžička byl na svém místě.
19:15
Plzeňští už hráli v plném počtu, ale na tlaku Bruslařů to nic nezměnilo. V mezikruží plácl do kotouče bekhendem DOMINIK PACOVSKÝ a Machovský nestihl zareagovat! Bez asistence.
18:44
Lukáš Pabiška byl blízko gólu, ale nahození od modré tečoval těsně mimo!
18:36
A znovu. Celá situace se opakovala: Bárta pálil, Machovský mu střelu chytil.
18:27
Michal Bárta nevěděl, co s pukem, tak prostě vypálil. Pozorný Machovský poté našel puk ve své výstroji.
17:53
Látal centroval puk na Mikulíka, ale ten se v závaru před Machovským nedokázal zorientovat.
17:21
Robar neudržel puk na modré čáře, domácí musí vyklidit útočné pásmo.
17:06
Mozík (PLZ) namazal Brošovi, který mohl jít sám na branku, plzeňský bek ale zatáhl za záchrannou brzdu a Michala Broše nedovoleně zastavil.
16:55
Václav Kočí poslal na plzeňskou branku tvrdý projektil od modré, Machovský měl co dělat, aby puk nadvakrát chytil!
16:37
Hosté se po inkasované brance rychle oklepali a vybojovali buly v útočném pásmu.
16:12
Domácí se ujímají vedení! Holubova střela od modré se neujala, ale puk se poté odrazil k DAVIDU VÝBORNÉMU, jenž – zřejmě i s tečí plzeňského hráče – ranou k tyči překonal Machovského. Asistence: Jan Holub.
15:35
Bárta pálil od modré těsně mimo, poté ještě zakončoval v pádu Pacovský, ale Machovský na poslední chvíli zalehl neposedný puk!
15:13
Hosté se už podruhé v krátkém časovém sledu dokázali osvobodit.
14:36
Za napadení je na dvě minuty vyloučen Nicholas Johnson (PLZ), který u mantinelu tvrdě sestřelil rozehrávajícího Holuba.
13:34
Klimenta byl ve středním pásmu poslán po kontaktu s hokejkou soupeře k zemi, o faul se však nejednalo. Pacovský poté schytal tvrdý hit u mantinelu.
13:10
Puk už je dobrých dvacet sekund v rohu, sudí však hru stále nepřerušují.
12:38
Šance na obou stranách! Lenc přihrával před odkrytou branku Musilovi, ten však nedokázal zakončit. Na druhé straně tvrdě pálil jeden z Plzeňských, Růžička ale byl pozorný. Komerční přestávka.
12:06
Schleissovo bekhendové nahození Růžička vytěsnil betonem, hosté však zůstávají před boleslavským gólmanem.
11:38
Pabiška neměl síly na založení kloudné akce, a tak jen nahodil puk do pásma a odjel střídat.
10:58
Holub nahozením ze středního pásma vyprášil Machovského lapačku, plzeňský brankář z ní puk obratem vyklepal a rychle rozehrál.
10:39
Kočí přihrával na Výborného, ten byl ale v ofsajdu.
09:57
Domácí v plném počtu, Michal Bárta opustil trestnou lavici.
09:42
Jakub Lev centroval puk do brankoviště, ale ani jeden z hostí jej nedokázal usměrnit do branky. Následovat bude další buly ve středním pásmu
09:19
Musil obětavě spadl do Mozíkovy rány, další střelu plzeňských zlikvidoval Martin Růžička a přerušil hru.
08:37
Milan Mikulík nastřádal cenné vteřinky s pukem na holi a poté kotouč odpálil směrem na Machovského.
08:09
Hra je znovu přerušena a pro přihrávku rukou jednoho z Boleslavských vykázána do středního pásma.
07:57
Michal Bárta (MBL) dostává dvouminutový flastr za hrubost.
07:42
Kubka poslal puk do rohu kluziště, tam se o něj svádí lítá bitva.
07:09
Trma-vrma v obranném pásmu Plzně a z dobré pozice střílel Michal Broš, jenže nemířil přesně.
06:44
Indrák nebezpečně vystřelil z mezikruží, Růžička na poslední chvíli vyráží!
06:33
Puk je v ochranné síti za boleslavskou brankou, bude se vhazovat v útočném pásmu Plzně.
06:20
Lenc napřáhl okamžitě po buly, ale jeho střela byla zblokována a na Matěje Machovského neprošla.
06:16
Pabiška se proháčkoval až před Machovského, ale nedokázal zakončit! Hosté už jsou v plném počtu.
05:59
Padajivší Ryan Hollweg vychýlil Růžičkovu svatyni a hra je přerušena. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
05:52
Stadionem to jen zahučelo, Brošova nabídka zůstala nevyslyšena a hosté míří do protiútoku.
05:18
Klimentovu střelu Machovský vyrazil před sebe a Jakub Lev poté pohotově odpálil touš do bezpečí.
04:53
A znovu. Puk je až u Martina Růžičky.
04:27
Hosté okamžitě vyhazují.
04:11
Michal Bárta byl poslán k ledu Lukášem Pulpánem (PLZ), ten si jde odsedět dvě minuty za nedovolené bránění.
03:49
Rychlík Martin Látal našlápl a projel až do bezprostřední blízkosti Machovského, odkud vystřelil bekhendem a gólman Plzně měl co dělat, aby puk lapil!
03:31
Zakázané uvolnění, hra se vrací do obranné třetiny Škody.
03:15
Na jedné straně tečoval Lev střelu od modré mimo, na té druhé Pavel Musil vybojoval buly po Machovského levici.
02:27
Kašpařík protečoval Čermákův pas do útočného pásma, tam jej sbírají Indiáni.
01:59
Matěj Machovský si připisuje svůj první zákrok, následovat bude buly v útočném pásmu Boleslavi.
01:44
Čermák míchá s pukem za vlastní brankou a otálí s rozehrávkou.
01:08
Petr Kadlec našel v rohu kluziště Johnsona, ale ten byl odzbrojen Janem Holubem.
00:48
Klimenta drží kotouč v útočném pásmu, jenže je zády k brance a nemá komu přihrát.
00:16
Kučný vyhodil puk do útočného pásma na hůl Dominika Boháče, ten má čas na rozehrávku.
00:01
Oba týmy už jsou na hrací ploše, za tři minuty jdeme na to!

BK Mladá Boleslav: Růžička M. (Rittich) – Vidmar, Kučný, Holub, Kočí, Čermák, Robar – Klimenta, Broš, Látal – Bárta, Výborný, Pacovský – Pabiška, Kašpařík, Mikulík – Lenc, Musil, Hyka

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Jeřábek, Kadlec, Pulpán, Mozík, Boháč, Kubka, Sklenička – Johnson, Simon, Sýkora J. – Schleiss, Bližňák, Indrák – Kubalík, Lev, Beran – Culek, Sýkora T., Hollweg

Rozhodčí: Šír, Mrkva – Barvíř, Blümel.
Osobnosti série

Nejproduktivnějším hráčem předkola play-off je nestárnoucí kapitán Bruslařského klubu David Výborný. Čtyřicetiletý centr ve dvou zápasech nasbíral hned čtyři kanadské body (2+2)! Škodovku rovněž táhne zkušený bard, který má s vyřazovacími boji bohaté zkušenosti – bývalý dlouholetý kapitán pražské Slavie Petr Kadlec (0+3). O úspěchu (či neúspěchu), a v play-off to platí dvojnásob, však také rozhodují zdánlivé maličkosti – hity nebo třeba zblokované střely. Lídrem Radegast indexu je mladoboleslavský pes-obranář Jiří Kučný (16 RI bodů), jen o bod méně má plzeňský zadák a bývalý hráč Bruslařů Vojtěch Mozík.
Úvodní dva zápasy série

Svěřenci trenérů Výborného a Jelínka vstoupili do předkola play-off vítězně. Bruslaři šli do vedení v úvodu druhé periody, kdy se prosadil Kočí, domácí ale prakticky okamžitě vyrovnali z hole Kubalíka. Gólostroj se nezastavil, ve 25. minutě v oslabení vrátil Středočechům vedení kapitán Výborný a plzeňský Johnson o minutu později dal gól na 2:2. To nebylo vše, Výborný svým druhým gólem v mači vrátil vedení Boleslavi. V závěru prostřední dvacetiminutovky Machovský inkasoval počtvrté – z hole Klimenty. Ve třetí třetině zvýšil už na 5:2 Lenc, domácí sice snížili na 4:5, ale Bruslaři si výhru v závěru pohlídali.

Plzeňští hráli ve čtvrtek mnohem kompaktněji a odměnou jim bylo cenné vítězství. O osudu zápasu rozhodla už první desetiminutovka, v níž se prosadili američtí legionáři v dresu domácí Škody: Ryan Hollweg a Nicholas Johnson. Bruslaři byli střelecky aktivnější, ale jejich šance likvidoval pozorný brankář Machovský. A když už byl plzeňský gólman překonán, pomohla mu po střele Pacovského tyč. Boleslavští byli za svou snahu odměnění, v 52. minutě vstřelil kontaktní gól Martin Látal. Poté už se skóre neměnilo, série se tak do Mladé Boleslavi přesouvá za stavu 1:1 na zápasy.
Dobrý den! Vítejte u sledování textového přenosu zápasu předkola play-off České Pojišťovny tuzemské nejvyšší soutěže. Série mezi BK Mladá Boleslav a HC Škoda Plzeň se stěhuje do města automobilů a vy můžete být prostřednictvím onlajny.com u toho!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.