Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Třinec - 22. dubna 2022   18:30

Sparta
09:16' M. Řepík (Sobotka, M. Forman) • 59:44' D. Kaše (David Němeček, M. Řepík)
2:3
(1:0, 0:2, 1:1)
Stav série: (1:2)
Třinec
28:51' Marcinko  (Marinčin, Hrňa) • 37:07' A. Nestrašil  (Kundrátek) • 47:25' Dravecký  (Miloš Roman, Hrehorčák)
Sparta
Mrkva, Pražák – Brejcha, Lederer.
O2 arena, Praha 8–Libeň
17 220 (vyprodáno). diváků
Třinec

SESTŘIH: Sparta - Třinec 2:3. Rozhodl Dravecký, emoce na ledě i v hledišti

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou příště!
Závěr jinak pěkného utkání poznamenal hodně ošklivý zákrok Vladimíra Sobotky, který jednoho z hostujících hráčů sekl do rozkroku, a následné nepokoje některých domácích fanoušků v hledišti. Vyjma toho, že se pár jednotlivců vydalo směrem k třineckému kotli a musela je krotit až pořadatelská služba, se jim podařilo vhozenou mincí na ocelářskou střídačku zasáhnout Milana Douderu. Inu, doufejme, že zítra už se zápas obejde bez těchto či podobných okolností.
Třetí bitva série je minulostí, Třinec si po obratu ve druhé třetině zodpovědným výkonem pohlídal svůj náskok až do samotného konce a jde do trháku! Vítězství Ocelářů je zaslouženě – Sparta po nemalou část utkání tahala za delší konec pomyslného lana, svěřenci Václava Varadi jí ale týmovou hrou srazili na lopatky a připsali si druhý bod v souboji o titul.
59:56'
Oceláři puk zavezli do rohu za své brankoviště a drží ho tam, o jejich úspěchu je rozhodnuto!
59:44'
Sparta právě vstřelila branku!
Tichou atmosféru v hale nyní prořízl domácí zásah, svěřenci Josefa Jandače ještě přeci jen mají malou šanci jít v sérii do vedení! Pod druhý sparťanský gól se podepisuje DAVID KAŠE – 2:3! Asistence: David Němeček, Michal Řepík.
58'
Zkrat domácích fanoušků, Douderu trefila mince do obličeje!
58'
Sobotka trefil soupeře do rozkroku
58:48'
Duel se už jen dohrává, Třinec má závěr pod kontrolou. Teď jen doufejme, se nic dalšího nestane, co se tedy vhozených předmětů na led a podobných záležitostí týče.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!
57'
Bitka Dvořák vs. Dravecký! Sparťan měl jasně navrch
57:13'
Znovu se hraje. Vladimír Sobotka (SPA) byl vyloučen ze sekání, jednoho z protihráčů zřejmě trefil do rozkroku. Konec dnešní bitvy opravdu není pěkný...
57:13'
Právě bylo v hale ohlášeno, že na třinecké střídačce byl letícím předmětem někdo zraněn. Pokud se incident bude opakovat, bude utkání přerušeno. Doufejme, že chladné hlavy nakonec zvítězí a duel se v klidu dohraje.
57:13'
V hale se stále nehraje, z třineckého kotle sem tam vyletí nějaká flaška či kelímek na nedaleko sedící příznivce Sparty a naopak. Tohle není vůbec pěkné.
57:13'
Do akce musela jít i pořadatelská služba, několik fanoušků Sparty si totiž udělalo rychlý výlet ke třineckému kotli. Situaci v hledišti se ale díky bohu podařilo vyřešit vesměs rychle.
57:13'
Na kostce se rozsvítil dvouminutový dres pro domácí číslo 71, tedy Vladimíra Sobotku, situace v hale ale začíná být opravdu ošklivá. Letící předměty z hlediště zasáhly někoho na hostující střídačce.
57:13'
V Libni to možná bude ještě pěkně dlouhý večer, po faulu jednoho ze sparťanů a následné kočkované létají na hrací plochu plastové flašky a kelímky od piva...
56:45'
Domácí se teď snaží najít nějakou skulinu v hostující obraně, která by jim umožnila jít do útoku.
56:19'
Vladimír Dravecký (TRI) a Tomáš Dvořák (SPA) dostávají pětiminutové tresty za bitku. Pokud nedojde na prodloužení, dnes už je na ledě neuvidíme.
56:19'
O2 arena je na nohou! Po sérii rychlých domácích střel přišla skupinová strkanice před brankou, přičemž Tomáši Dvořákovi došla trpělivost! Pražský zadák shodil rukavice a malinko upravil fasádu svého sparing partnera, od kterého ho museli oddělit rozhodčí!
55:41'
Chlapíkova rána byla zblokována, Sparta se ale udržela v útoku a zkouší se stále prosadit.
55:10'
Kotouč po vyhraném buly Ocelářů končí až za Hudáčkem, Pražanům přesilovka vůbec nevychází.
54:43'
Domácí hrají v plném počtu, hosté jsou ve čtyřech. Třinec úvod oslabení zvládl celkem hravě.
54:13'
Hrehorčákovi bude chvíli dělat společnost Martin Marinčin (TRI), jenž byl potrestán hrubost. Sparta má šanci se vrátit zpět do utkání.
Dnešní utkání sleduje 17 220 diváků (vyprodáno).
53'
Šmerha měl slibnou šanci, Kacetl úspěšný
53:40'
Oceláři se blýskli elegantní akcí plnou krátkých přihrávek, kterou z kruhu uzavřel Daňo. Navrátilec do ocelářské skvadry ale zasáhl jen Hudáčka.
52:38'
Uvidíme hru ve čtyřech na obou stranách, po krátké výměně názorů si jedou na trestnou zchladit hlavy Tomáš Šmerha (SPA) a Patrik Hrehorčák (TRI). Oba na dvě minuty za hrubost.
Střely na branku: 19 – 18.
52:16'
Hrehorčák se navzdory dvěma dotěrným protihráčům pokusil zakončit, Hudáčka ale nijak nepotrápil.
51:46'
Matuškinovo lehké nahození z modré čáry cestou k brance několikrát změnilo směr a následně skončilo vedle pravé tyče, Kacetl nemusel zasahovat.
50:57'
Pražanům přechody do útočného pásma nevychází, většina z nich končí ofsajdem. Publikum v O2 areně se už na čárového hodně zlobí a dává to jasně najevo.
50:23'
Poslední dějství se přelilo do své druhé poloviny, momentálně se Sparta snaží usadit v útoku.
49:58'
Po souboji o kotouč u hranice hostujícího pásma bylo odpískáno další postavení mimo hru.
49:23'
Domácí vyhráli vhazování před svou klecí, hosté si ale rychle vybojovali puk zpět do své moci a nyní drží dění před Hudáčkovým brankovištěm.
48'
Jako blesk z čistého nebe se prosadil Dravecký, 1:3
48:58'
Sparta hledá rychlou reakci a chce kontaktní gól, Oceláři ale teď mají dění plně pod kontrolou.
47:25'
Třinec právě vstřelil branku!
Tak tohle je pro Spartu hodně hořký zásah! Minuty strávené před hostující klecí k brance nevedly, oproti blesková akce Ocelářů se hned potkala s úspěchem! Třinec zaskočil domácí obranu, Roman posunul puk k tyči na nehlídaného VLADIMÍRA DRAVECKÉHO a ten jej jednoduše ťukl do škvíry mezi Hudáčkovým betonem a brankovou konstrukcí – 1:3! Asistence: Miloš Roman, Patrik Hrehorčák.
47:08'
Oceláři opravdu spoléhají jen na obranu a občasné rychlé výpady, nyní znovu vyhodili puk na icing.
46:29'
Chmielewski se po vyhraném buly ve své třetině bleskově přesunul dopředu a orazítkoval Hudáčkovu výstroj. Na mezikruží se ještě jeden z jeho spoluhráčů neúspěšně natahoval po dorážce.
Střely na branku: 16 – 15.
46:18'
Sobotka rychlou ranou z kruhu vymetl pavučiny v rukavici připraveného Kacetla, který nás dalším zákrokem poslal do krátké reklamní přestávky.
45:47'
Pro vyhozenou pryž se do svého pásma vrátil Moravčík, Pražané se po rychlém prostřídání lajn pak pokusili opět zaútočit. Tentokrát se ale dostali do ofsajdu.
45:14'
Další zakázané uvolnění Třince, který zatím ve třetí třetině dává všechno do obrany a snaží se postupně unavit bezúspěšně napadající hráče Sparty.
44:48'
Němeček krátkou přihrávkou hledal dva spoluhráče na opačném kruhu, ani jeden ale nabídku nezachytil.
44:10'
Závěrečná část dosud žádnou větší šanci nenabídla, sledujeme hodně defenzivní podívanou. Aktivnějším celkem je Sparta, která ale zatím od konce přestávky Kacetla pořádně nepotrápila.
43:39'
Podobně rychle jako před chvilkou Strnad teď o puk přišel zase Kovařčík, obrany obou výběrů dnes až na drobná zaváhání pracují výborně.
42:51'
Strnad nezvládl souboj se dvěma protihráči u hrazení a přišel o kotouč. Sparta se k puku ale rychle dostala zpět a znovu se snaží vybojovat útočné pásmo.
42:04'
Němeček z mezikruží trefil beton hostujícího brankáře, Oceláři se nyní snaží prokličkovat ven ze své vlastní obranné třetiny.
41:53'
Dění se v úvodu poslední části hodně kouskuje, stále se ovšem hraje hlavně u Kacetla.
41:29'
Chlapík nahodil puk za Kacetlovu branku, kde se jej ujal jeden z hostů. Ten byl nicméně pod tlakem nucen jej vyhodit ven ze třetiny – icing Ocelářů.
40:58'
Hra je přerušena a přesouvá se z hostujícího pásma, buly proběhne ve středovém kruhu.
40:12'
Posledních dvacet minut základní hrací doby je tady, jako první se do útoku snaží protlačit Sparta.
40:01'
Ve druhé třetině se štěstěna k domácím otočila zády. Třinec zlepšil svůj herní projev a odměnou mu byly dvě vstřelené branky – v polovině periody nejprve srovnal dorážkou Tomáš Marcinko, na jehož trefu pak tři minuty před koncem navázal Andrej Nestrašil. Situace je tak před poslední částí úplně opačná než po té úvodní, tentokrát o gól prohrává Sparta. Podaří se jí zúročit zatím povedený výkon a duel ještě zdramatizovat, nebo si zkušení Oceláři závěr souboje pohlídají a dotáhnou ho do vítězného konce? Nechme se překvapit.
40:00'
V O2 areně již zazněla sirénu, dění ale ještě okořenila jedna skupinová strkanice u mantinelu. Vylučovat se zřejmě ani tentokrát nebude.
39:47'
Kacetl hravě zastavil nahození jednoho z protihráčů a jelikož viděl, jak se k němu bleskově přibližuje Řepík, rozhodl se puk pro jistotu schoval pod svou rukavici.
39:29'
Doudera sbírá vyhozenou pryž za svou klecí a bez váhání jde do útoku, Třinec to ještě jednou zkusí.
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38'
Nestrašil trefil horní roh branky, 1:2
38:51'
Hraje se hlavně před Hudáčkem, občas pak dění přeteče do neutrální zóny. Střelu na kteroukoliv branku jsme od Nestrašilova gólu dosud neviděli.
38:32'
Druhé dějství pomalu ale jistě míří do finiše, do přestávky zbývá odehrát jen asi minutu a půl.
37:45'
Oceláři po vhazování před Kacetlem rychle vytáhli hru ven ze své třetiny, před Hudáčkem se nyní snaží rozjet další šňůru přihrávek. Uvidíme, co vymyslí.
37:07'
Sparta možná teď měla o drobátko více ze hry, další gól ale nakonec padl do jejich klece! Na listinu střelců se zapisuje ANDREJ NESTRAŠIL, který na mezikruží zachytil Kundrátkovu odraženou střelu a následně puk hravě uklidil do horní části domácí svatyně – 1:2! Asistence: Tomáš Kundrátek.
36:50'
Hra se rychle přelévá z jedné strany na druhou, více práce má v posledních minutách Kacetl.
35:57'
Marinčin rozehrál kotouč dopředu, následná akce Ocelářů vedla k dalšímu zákroku Hudáčka.
35:42'
Další ofsajd, tentokrát byl však odpískán třineckým hráčům. Ti jsou na ledě znovu v pěti.
34:50'
Kacetl znovu čelí velkému náporu, Oceláři pomalu přestávají situaci zvládat. Musilův trest za chvíli vyprší.
34:17'
Hrehorčák se ve vlastním oslabení málem dostal do úniku, na kruhu jej ale nakonec dojeli dva vracející se hráči Sparty a zavedli ho ke hrazení.
33:40'
Pokus domácích borců o rychlý návrat do útoku zhatil čárový sudí, který je nachytal v ofsajdu.
33:17'
Třinec si hru v pěti moc dlouho neužil, za hákování na trestnou putuje David Musil (TRI).
Střely na branku: 11 – 12.
32:49'
Marcinko se okamžitě vydal pomoci svým spoluhráčům v obranném pásmu, početní výhoda Sparty je u konce.
32:18'
Sobotka nabil podél modré čáry Poláškovi, jehož střela ale po kontaktu hned se dvěma borci v předbrankovém prostoru zalétla jen do ochranné sítě.
31:42'
Oceláři se vysvobodili a co nejrychleji se nyní snaží prostřídat. Hudáček drží puk za svou klecí.
31:08'
Krátkou sérii domácích přihrávek z kruhu uzavřel Řepík, který Kacetla trefil do ramene. K odraženému kotouči se jako první dostal další ze sparťanů, ti tak mohou i nadále operovat v útoku.
30:49'
Za vysokou hůl se tentokrát trestá na opačné straně barikády, ven ze hry míří Tomáš Marcinko (TRI).
30:16'
Jeden souboj u hrazení střídá druhý, ani jeden tým teď svým sokům nenechává ani centimetr ledu zadarmo. Sledujeme hodně fyzický hokej.
29'
Marcinko v přesilové hře doklepl puk za Hudáčka, 1:1
29:48'
Za Kacetlovou svatyní se bojuje o kotouč, domácí se snaží na zásah do nejrychleji odpovědět.
28:51'
Na jednom konci libeňské arény zavládla obrovská radost, hosté přetavili početní výhodu v gól a máme vyrovnáno! Marinčinovu střelu z hranice pásma, která se od Hudáčka odrazila do brankoviště, za čáru doklepl u tyče nikým nehlídaný TOMÁŠ MARCINKO – 1:1! Domácí fanoušci se hodně zlobí, jelikož trefě předcházel sporný souboj na pravém kruhu. Asistence: Martin Marinčin, Erik Hrňa.
28:05'
Poněkud stojaté vody v O2 areně by mohlo aspoň malinko rozvířit vyloučení Michala Moravčíka (SPA) za vysokou hůl, Oceláře čeká druhá početní výhoda.
27:56'
Marinčin udržel puk v útočném pásmu a poslal ho za brankoviště, hosté se snaží něco vymyslet před Hudáčkovou svatyní. Zatím bezúspěšně.
27:10'
Hraje se nahoru dolu, sledujeme vyrovnanou podívanou s minimem větších střeleckých šancí.
Střely na branku: 10 – 8.
26:47'
Forman se zbavil bránícího Zbořila a z prostoru těsně před brankovištěm zakončil, Hudáček s jeho pokusem neměl moc starostí. Komerční přestávka.
26:10'
Kacetl má na svém kontě další zákrok, sparťané na něj ani teď recept nenašli. Puk se po pár sekundách vrací zpět do držení třineckých hráčů.
25:32'
Hosté byli po krátké chvíli znovu vytlačeni ven z útočné třetiny, jejich následná nepovedená rozehrávka pak vedla k odpískanému icingu.
24:58'
O slovo se nyní v prostoru pro vhazování přihlásil Zbořil, který nastřelil Hudáčkův beton.
24:30'
Třinec pomalu ale jistě ožívá. Marinčin nyní trpělivě drží puk za Kacetlem a čeká, až na led naskáče čerstvá lajna střídajících Ocelářů.
23:58'
Hudáček čelil nahození až z neutrální zóny, které na něj vyslal Doudera. Slovenská domácí opora pryž bez větších komplikací vyrazila do rohu.
23:09'
Sparta vybojovala puk za svou klecí, Řepík s ním zamířil do útoku. Už na útočné modré čáře byl ale nakonec odzbrojen připraveným Kundrátkem.
22:50'
Krátce po vyhraném buly z hranice pásma zkusil štěstí Němeček, jehož střela se od brusle jednoho z třineckých borců odrazila do ochranné sítě.
22:30'
Puk nyní po ráně z pravé strany proletěl kolem Kacetlovy hlavy, někdo z hostů ho následně vyhodil až za Hudáčka – další zakázané uvolnění.
21:57'
Svatyně Ocelářů je znovu pod mírným tlakem. Sparta se usazena v útoku, střely ale nepřichází.
21:47'
Horák operuje s kotoučem u pravého mantinelu, domácí se snaží v útoku založit kombinaci.
20:58'
Ondřej Kovařčík si se zakončením z hranice brankoviště dal načas, následn trefil jen Hudáčka.
20:20'
Hned zkraje periody se rodila velká domácí šance. Z pravé strany k brance najížděl úplně volný Řepík, jenže přihrávku na něj holí zachytil jeden z protihráčů.
20:01'
Ač to tak dle statistik níže nevypadá, první část třetího finálového souboje patřila jednoznačně domácí Spartě. Třinec do utkání nevstoupil nejlépe a za celých dvacet minut Hudáčka pořádně neohrozil, oproti tomu Kacetl na druhém konci hrací plochy čelil podstatně jedovatějším střelám. Za jeho záda ale proklouzla jen jedna jediná, a to ta domácího kapitána Michala Řepíka, a o ničem tak ještě není ani zdaleka rozhodnuto. Uvidíme, jestli budou Oceláři po patnáctiminutové pauze o něco nebezpečnějším sokem, nebo zdali bude hrací pole i nadále patřit Pražanům.
19:57'
Úvodní část uzavírá souboj o kotouč v rohu za Hudáčkem, míříme do první přestávky.
19:21'
Prim na hrací ploše hrají obrany obou výběrů, ani jednomu týmu se nedaří proniknout dopředu.
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:51'
Němeček se vydává dopředu, Sparta zakládá jednu z posledních ofenzív úvodní dvacetiminutovky.
18:31'
Minutu a půl před závěrečnou sirénou úvodní části tu máme další icing, který tentokrát putuje do statistik Ocelářů. Kacetl bude muset zpozornět.
17:50'
Zakončení se ujal Svačina, který z prostoru pro buly poslal puk těsně vedle vzdálenější tyče.
17:28'
Domácí zadák se za půl minuty vrátí zpět na led, Oceláři rozjíždí sérii přihrávek v útočném pásmu.
16:56'
Zatím to tak nevypadá, Sparta si v početní nevýhodě zatím počíná podobně kvalitně jako před pár minutami její soupeř. Hudáček dosud nebyl nucen zasáhnout.
16:00'
Potrestán je David Němeček (SPA), a to za hákování. Uvidíme v O2 areně vyrovnávací branku?
15:58'
Zničehonic se nyní před Hudáčkem s kotoučem zjevil Vrána, který ale rychlou akci nezvládl náležitě uzavřít. Podle rozhodčího byl ovšem při koncovce faulován, uvidíme přesilovku Ocelářů.
15:17'
Dění se nyní drží v neutrální zóně, neposedná pryž často střídá svého majitele.
14:50'
Sparta se vlastní nepovedenou přihrávkou připravila o útočné pásmo, puk zajel až do středního pásma. Oslabení je u konce, Chmielewski byl vysvobozen.
14:19'
Teď už svěřenci Josefa Jandače vepředu operují, zatím bez střel. Puk na modré drží Moravčík.
13:53'
Domácí se stále ne a ne usadit v útoku, Třinec kvalitně brání a nepouští své soky do šance.
12:58'
Oceláři do oslabení vstoupili dobře, už dvakrát se jim podařilo puk vyhodit až za Hudáčka.
12:40'
Poprvé se vylučuje. Dva sporné zákroky Ocelářů se obešly bez trestu, vysoká hůl Arona Chmielewskiho (TRI) už ale končí dvěma minutami. Pražany tak po konci komerční přestávky čeká přesilovka.
11:56'
V ochozech to vře, Buchtele z hranice třetiny přestřelil hostující klec. Sparta je stále vepředu.
11:10'
Kovařčík nahodil kotouč za Hudáčka, kam pro něj domácí brankář následně zajel a přenechal ho jednomu ze svých spoluhráčů. Oceláři se ani tentokrát neusadili v útočném pásmu.
10'
Aktivitu domácích korunoval Řepík úvodní brankou, 1:0
10:41'
Ondřej Kacetl prožívá hodně náročnou první třetinu, Sparta má jednoznačně více ze hry a snaží se rychle navýšit své čerstvě nabyté vedení.
10:16'
Thorell po pravé straně pronikl do útoku, následně byl ale natlačen na mantinel. V rohu za Kaceltovou svatyní se nyní bojuje o kotouč.
09:16'
Aktivita domácích v desáté minutě nese ovoce, Sparta se v polovině první části ujímá vedení! Na pravém prostoru pro vhazování se ke kotouči dostal kapitán MICHAL ŘEPÍK, který ho následně uklidil mimo dosah dosud stoprocentního hostujícího brankáře – 1:0! Asistence: Vladimír Sobotka, Miroslav Forman.
08:53'
Hostům útočné pásmo zůstává zapovězeno, Sparta si znovu rychle poradila s dalším výpadem soupeře.
08:23'
Mezi kruhy se uvolnil Jakub Strnad, jehož projektil ale zasáhl jen plexisklo nad třineckou svatyní.
07:50'
Domácí situaci vyřešili vyhozením kotouče na zakázané uvolnění, znovu se bude vhazovat před jejich klecí.
07:21'
Série přihrávek vyvrcholila ranou z modré čáry z dílny Poláška, která byla zblokována. Oceláři se ujímají puku a po dlouhé době míří před Hudáčka.
Střely na branku: 3 – 4.
06:58'
Po rutinní střele z levé strany následuje Kacetlův zákrok, který nás posílá do komerční přestávky.
06:50'
V kvalitní pozici před brankovištěm se ocitl Buchtele, který ale nedokázal strážce hostující svatyně pořádně ohrozit. Velká škoda pro domácí borce.
05:55'
Kacetl to teď nemá jednoduché, v hale to během posledních pár sekund hned dvakrát zahučelo. Sparta je teď lepším týmem a dává hostující obraně zabrat.
05:16'
Hrehorčák z neutrální zóny vyšťouchl kotouč až za Hudáčka, třinecká lajna následně odjela střídat.
04:47'
Thorell u obranné modré čáry obral protihráče o puk, který následně zachytil Pavelka. Sparta se může pokusit vyrazit do protiútoku, uvidíme, co vymyslí.
04:01'
Kundrátkova střela z kruhu zmizela mezi betony slovenské gólmanské opory pražské Sparty, dění je znovu na několik sekund pozastaveno.
03:31'
První zajímavější akce! Forman se po pravém křídle přesunul až před brankoviště a ač byl na něj nalepený Doudera, zvládl zakončit. Kacetl kotouč pokryl. Po přerušení následovala menší strkanice, trestat se ale nebude.
03:09'
Hraje se nahoru dolu, aktivnějším hokejem se nyní prezentují Oceláři. Zatím ale vynikají hlavně defenzívy obou týmů, hezkých akcí je k vidění pramálo.
02:30'
Třinecká obrana je zatím takřka perfektní, opět se jí podařilo včas zneškodnit sparťanský výpad. Kacetl mohl zůstat v klidu.
01:57'
Pokus z hodně ostrého úhlu domácího brankáře nepřekvapil, Chmielewski takřka z rohu hrací plochy připraveného Hudáčka zasáhl do betonu.
01:40'
Poprvé se v dnešním souboji přerušuje, a to kvůli sparťanskému zakázanému uvolnění. Vhazovat se tak bude po levici Júlia Hudáčka.
01:14'
Domácí se usadili v útoku a snaží se rozjet kombinaci, soupeři je ale drží u hrazení a nenechávají jim ani centimetr pásma bez boje.
00:42'
Dění se přesunulo na opačný konec ledové plochy, nucen zasáhnout už byl také Hudáček. Ten projektil z mezikruží vyrazil do rohu kluziště.
00:19'
S mírným zpozděním začínáme, Kacetl už má na svém kontě první zákrok. Sparta své soky hned zkraje střetnutí nešetří.
00:01'
Sudí svolávají první lajny do kruhu, jdeme na věc!
Hlasité bučení a pískání přivítalo mezi mantinely hokejisty Třince, domácí borci na ně už nějakou dobu čekají. Pomalu jdeme na hymnu.
Čtveřice rozhodčích vyrazila na hrací plochu, začíná předzápasový ceremoniál. Na kostce běží tradiční úvodní video a dá se očekávat, že si před úvodním buly ještě poslechneme českou národní hymnu.
Libeňská hala, která by dnes měla být zaplněná do posledního místa, se zahalila do temnoty. Na led vyjíždí rolby, start se pomalu ale jistě blíží.
Dnešní třetí bitvu série o Masarykův pohár budou mít v Praze na starosti pánové Roman Mrkva a Daniel Pražák, čáry pohlídá dvojice Tomáš Brejcha a Vít Lederer.
Obsazení brankovišť bude stejné jako v prvních dvou bitvách. Domácí klec bude hájit Július Hudáček, který v letošním play-off dosud zaznamenal osm startů a procentuální úspěšnost zákroků 93 %. To je sice slušné číslo, ale fantom Ondřej Kacetl na druhém konci hrací plochy na tom je ještě lépe – v deseti zápasech zastavil 96 % střel soupeřů a jeho průměrný počet inkasovaných gólu se zastavil na impozantních 0,92.
Vítězné sparťanské rozestavení z minulého utkání nedoznalo žádných změn, v opačném táboře už je to trochu jiné. Místo Mariana Adámka bude spolu se Zbořilem poslední obranný pár utvářet Jan Zahradníček, v útoku pak dres Ocelářů poprvé od série s Mladou Boleslaví oblékne Marko Daňo. Ten naskočí v elitním útoku po boku Vrány a Růžičky. Chmielewski se přesouvá do třetí pětky, Bakoš zase ze soupisky vypadl úplně. Hrňa bude plnit roli třináctého forvarda.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný páteční večer, tentokrát už přímo z O2 areny! Ochozy se pomalu plní, na ledě se před malou chvíli rozběhlo rozbruslení. Začínáme za půl hodiny, níže si můžete prohlédnout dnešní úvodní sestavy obou výběrů.

HC Sparta Praha: J. Hudáček (Machovský) – Matuškin, David Němeček, A. Polášek (A), T. Pavelka, Moravčík, Tomáš Dvořák, Jurčina – M. Forman, Sobotka (A), M. Řepík (C) – Buchtele, D. Kaše, Chlapík – E. Thorell, R. Horák, Šmerha – J. Strnad, Vitouch, Dvořáček.
Trenér: Josef Jandač.

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Marek Mazanec) – M. Doudera, Marinčin, D. Musil, Kundrátek, M. Zbořil, Zahradníček – Daňo, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – A. Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Chmielewski, Marcinko, Svačina – Hrehorčák, Miloš Roman, Dravecký (A) – Hrňa.
Trenér: Václav Varaďa.

Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Brejcha, Lederer.
Sparta udeřila jako první i v úterní odvetě, tentokrát nicméně podstatně později – až v polovině utkání. Téměř třiatřicet minut dlouhý gólový půst ukončil kapitán Michal Řepík, který za bezmocného Kacetla doklepl Formanovu odraženou střelu a zapsal si svou třetí branku v play-off.

Skóre tak bylo po dvou třetinách naprosto identické jako o den dříve, 0:1 z pohledu domácích. To ovšem muselo strašit nejednoho hostujícího fanouška, vzhledem k tomu, jak první bitva série dopadla.

Tentokrát však nebyl k obavám důvod. Pražany výborným výkonem mezi třemi tyčemi podržel Július Hudáček, který i přes úvodní porážku znovu dostal důvěru trenérského štábu a odvděčil se celkem 31 zákroky. Inkasoval jen jednou, když chvíli před koncem nevyzrál na Erika Hrňu.

V té době ale Sparta vedla o dva zásahy díky zásahu Tomáše Pavelky a jelikož Oceláři se na další gól už nezmohli, stav série se po závěrečné siréně úterního souboje srovnal na 1:1.

Střelec jediné domácí branky litoval hlavně bídného výkonu jeho celku v prostřední části. „Nepamatuju si, kdy jsme sehráli tak špatnou druhou část. Neudrželi jsme se na puku, nedostávali se do šancí. To bylo od nás velice špatné,“ nechal se Hrňa slyšet.

„Jsme za to určitě rádi, že si odvážíme jeden bod. Teď jedeme domů, kde nás podpoří plná hala,“ komentoval druhou bitvu Michal Řepík. „Doufám, že předvedeme stejný, ne-li ještě lepší výkon.“

F2: HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 1:2
Třetiny: 0:0, 0:1, 1:1.

Branky a nahrávky: 59. Hrňa (Nestrašil, Růžička) – 33. Řepík (Forman, Polášek), 54. Pavelka (Řepík).

Střely na branku: 32 – 29.
Zblokované střely: 19 – 9.
Vhazování: 33 – 38.
Hity: 7 – 7.
Trestné minuty: 4 – 8.
Využití přesilovek: 1/4 – 0/2.

HC Oceláři Třinec: Kacetl – Doudera, Marinčin, Musil, Kundrátek, Zbořil, Adámek – Chmielewski, Vrána (C), Růžička (A) – Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Svačina, Marcinko, Hrňa – Hrehorčák, Roman, Bakoš – Dravecký (A).

HC Sparta Praha: Hudáček – Matuškin, Němeček, Polášek (A), Pavelka, Moravčík, Dvořák, Jurčina – Forman, Sobotka (A), Řepík (C) – Buchtele, Kaše, Chlapík – Thorell, Horák, Šmerha – Strnad, Vitouch, Dvořáček.

Rozhodčí: Pešina, Šír – Lhotský, Svoboda.
Diváci: 5 400 (vyprodáno).
Do posledního místa zaplněná Werk Arena v pondělním prvním souboji čekala na gól jen necelých deset minut. Domácí rychle zaplatili na svou nedisciplinovanost – oslabení po vyloučení Marinčina sice ubránili, následný trest pro Růžičku se ale bez reakce Pražanů neobešel. V přesilovce ranou zápěstím z mezikruží Kacetla o čisté konto obral Maxim Matuškin.

Úvodní perioda se probíhala ve vysokém tempu, ta další už byla o něco klidnější. Dohromady v ní bylo k vidění jen čtrnáct střel, z toho hned devět letělo na Hudáčka v hostujícím brankovišti. Slovenská opora ale tlaku Třince odolávala a nehodlala ho nechat srovnat, což znamenalo, že sparťané si hubené jednobrankové vedení přenesli až do třetí části.

V té už zaplněné tribuny důvod k radosti našly, a to ke zklamání Jandačovy družiny hned čtyřikrát. Nejprve srovnal Vladimír Svačina, o chvíli později pak obrat dokonal Andrej Nestrašil a bleskově poté pojistil domácí náskok Aron Chmielewski. Dvě a půl minuty před sirého se pak na trestnou za držení klidil Němeček a když jen tři sekundy po jeho vyloučení skóroval Tomáš Marcinko, bylo o vítězi definitivně rozhodnuto.

„Zápas jsme docela dobře rozehráli, utkání mělo docela vysoké tempo. Bohužel jsme ve třetí třetině udělali nějaké chyby a soupeř je potrestal. Možná jsme v hlavách až moc spoléhali na to, že vyhrajeme 1:0 a přestali jsme být nebezpeční dopředu," litoval po utkání hlavní trenér Sparty.

Svačina, který nastartoval obrat svého klubu, pak výkon soupeře náležitě ocenil: „Sparta hrála to, co jsme si mysleli. Byli strašně dobří na puku, ze začátku bylo vidět, že jsme s tím měli problémy. Z toho pramenily i naše fauly. Pak jsme si k tomu něco řekli a trpělivou hrou jsme to dotáhli do vítězného konce."

F1: HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 4:1
Třetiny: 0:1, 0:0, 4:0.

Branky a nahrávky: 45. Svačina (Marinčin, Doudera), 49. Nestrašil (O. Kovařčík, Kundrátek), 51. Chmielewski (Růžička), 58. Marcinko – 10. Matuškin (Thorell, Chlapík).

Střely na branku: 28 – 24.
Zblokované střely: 22 – 12.
Vhazování: 29 – 30.
Trestné minuty: 6 – 4.
Využití přesilovek: 1/2 – 1/3.

HC Sparta Praha: Hudáček – Matuškin, Němeček, Polášek (A), Pavelka, Moravčík, Dvořák, Jurčina – Thorell, Horák, Řepík (C) – Buchtele, Sobotka (A), Chlapík – Forman, Kaše, Doležal – Strnad, Vitouch, Dvořáček.

Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Hynek, Špůr.
Diváci: 5 400 (vyprodáno).
Příjemný pátek z Prahy! Finálová série play-off Tipsport extraligy dnes napíše svou třetí kapitolu – po úvodních dvou zápasech v Třinci se boje o titul mezi Spartou a Oceláři přesouvají do libeňské O2 areny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.