Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litvínov : Plzeň - 7. března 2024   17:30

Litvínov
12:20' D. Kaše (Hlava, Šalda) • 23:49' Kirk (Sukeľ, Baránek) • 29:12' Hlava (D. Kaše, Jaks) • 52:00' Kirk

Střely na branku: 34 – 32
Je dobojováno. Ještě se ale do sebe pustilo několik hráčů, už to ale nezmění nic na tom, že Verva vítězí dnes 4:1 a na zápasy vede 2:0. Do Plzně tak pojede a tím, že může tuto sérii ukončit. K postupu do čtvrtfinále tak domácí dělí pouze jedna výhra. Uvidíme, zda se to povede, nebo zda se Plzeň do série ještě vrátí.
59:50'
Kotouč je daleko od Tomkovy branky a zápas pomalu, ale jistě spěje ku svému konci. Tomek ještě zapsal jeden zákrok a je konec.
59:32'
Tomek kryje puk a nechává hru zastavit. Za chvíli se tak ještě bude vhazovat před jeho brankou. Konkrétně po jeho pravé ruce.
59:20'
Hosté se usadili v pásmu domácích a rozvíjejí další akci, ovšem Verva se brání a pomáhá Mateji Tomkovi čistit prostor před jeho brankou.
58:57'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
Marek Baránek – 2 min., podrážení.
58:45'
Matýs u přední tyče vystřelil, ale klec Mateje Tomka minul.
58:10'
Domácí už se nikam neženou a snaží se svůj luxusní náskok držet. Hosté se ještě dostávají před Tomka, ale ten nyní nemusel vůbec zasahovat.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:50'
56:55'
Marek Baránek poslal puk před branku, kde číhal Liam Kirk, zatím to ale nebylo na hattrick a hosté se bleskově osvobozují.
55:45'
Koblasa mezi kruhy hledal Matúše Sukeľa, který ale jen promáchl. Nicméně stále trvá domácí akce a ti se snaží definitivně rozhodnout.
54:53'
Domácí jsou stále v pásmu soupeře a snaží se potrestat faul na svého spoluhráče, zatím jsou ale Plzeňští proti.
54:24'
Po nevybíravém zákroku Jakuba Lva, který inkasoval větší trest, mají Litvínovští pětiminutovou přesilovou hru a už se tlačí do pásma hostů.
52:50'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
Jakub Lev – 5 min. + OK, vražení na hrazení.
52:29'
Pour se nedostal do zakončení, po něm také Rekonen. Puk si na chvíli vzali domácí, ale záhy ho zase ztratili.
52:00'
Litvínov právě vstřelil branku!
A nyní se už agilní britský útočník prosazuje, a to dnes už podruhé. LIAM KIRK obral soupeře o kotouč, najel s ním do levého kruhu a poté svižnou ranou prostřelil Samuela Hlavaje – 4:1. Dává tak na litvínovské hokejky klid. Bez asistence.
51:27'
Další Pourova střela končí mimo tři tyče a domácí pak posílají puk až na zakázané uvolnění.
50:03'
Třetí třetina je za polovinou, hosté stále ztrácejí dva góly a snaží se opět snížit. Zatím jim to domácí nedovolují, byť jsou často pod palbou.
49:05'
A další dobrý kousek Liama Kirka, který se z čista jasna zjevil před Hlavajem a jeho švih končí na pozorném hostujícím brankáři!
48:11'
Indiáni se urputně snaží o kontaktní branku, ale domácí se ubránili další střele a následovala akce před Hlavajem, i ten byl v brankovišti pozorný.
46:46'
Liam Kirk poslal puk na Matúše Sukeľa, který střílel na levé straně z první a do zákroku musel jít Samuel Hlavaj. A poté čelil dalšímu domácímu pokusu a opět kryje.
46:15'
Další zakázané uvolnění Litvínova a vše se zase stěhuje před Mateje Tomka.
46:06'
Hosté zvyšují tlak a Matej Tomek měl co dělat se střelou Tomáše Dujsíka. Nakonec má kotouč u sebe a znovu zastavuje hru. Následuje komerční přestávka.
44:40'
Aleksi Laakso napřáhl ke střele a znovu byl Tomek v ohrožení, ale uspěl. Na druhé straně pak Matúš Sukeľ vyzkoušel pozornost svého krajana Samuela Hlavaje.
44:14'
Jakub Pour na pravé straně chtěl dorazit kotouč k Tomkově tyči, ale domácí brankář kotouč jistí a má ho ve své moci. Hra je přerušena, buly před jeho svatyní.
44:03'
Zakázané uvolnění Litvínova stěhuje hru zpět před branku Mateje Tomka, kde se bude za chvíli vhazovat.
43:07'
Miroslav Indrák se natlačil do blízkosti Tomka a v těsné blízkosti pak ideálně kotouč netrefil a ten mu sjel z čepele.
42:08'
Hosté prošli do útočného pásma, ale beci Litvínova je zatím nepustili k ohrožení Tomkovy branky.
40:59'
Kevin Czuczman proskočil před brankoviště, ale zakončit nestihl, protože se na něho natlačila obrana indiánů.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:26.
Střely na branku: 18 – 19
Také druhá třetina je u konce. Domácí vsítili další dva góly a vedli 3:0. Ovšem v závěru se dokázali poprvé prosadit i hosté a snížili své manko. Ještě tak vykřesali naději na úspěch v tomto druhém utkání předkola.
40:00'
39:41'
Druhé dějství pomalu končí a zřejmě se už jenom dohrává, puk je ve středním pásmu, kde o něj bojovali domácí hráči.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:37'
Jakub Lev poslal nepřesnou přihrávku na Laaksa a toho domácí využili k výhozu puku do středního pásma.
37:54'
A hned to zkusil i Laakso, ale na Tomka si nepřišel.
37:24'
Plzeň právě vstřelila branku!
A nyní už se hosté prosazují a berou Tomkovi čisté konto. Do prostoru před domácí klecí si nabruslil MAREK SOUKUP a jedovkou pak nedal domácímu brankáři šanci – 3:1. Asistence: Filip Jansa a Petr Straka.
36:57'
Indiáni se natlačili před domácí branku, kde střílel Jansa, Tomek rozklekl betony a má mezi nimi schovaný puk.
35:50'
Hosté se dostali do zakončení před Matejem Tomkem, ale ten nemusel zasahovat, protože mu pomohla pozorná obrana.
34:55'
Jindřich Abdul to zkusil z pravé strany, ale jeho pokus pokryla obrana Plzně.
33:38'
Ondřej Kaše na pravé straně byl v obrovské šanci, jeho švih ale jeho šance končí jen mimo tři tyče!
33:08'
Už se zase domácí derou do zakončení před Hlavajem a ten musí být mezi svými třemi tyčemi hodně pozorný.
32:35'
Jan Schleiss si nabruslil do prostoru mezi kruhy a hned ohrozil Tomkovu branku, na kterého vyslal přízemní střelu, která byla z kategorie těch nepříjemných. Hra je zastavena a následuje komerční přestávka.
31:44'
Tim Söderlund nahodil puk před klec soupeře, tam byl opět připraven Janis Jaks a hned kotouč poslal do neutrální zóny tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
31:01'
Nahození hostů se svezlo po holi Patrika Demela a vše poté jistil Matej Tomek, který má puk na své hrudi a už ho nepustí. Další přerušení hry.
30:35'
Zápas se přehoupl do své druhé poloviny řádné hrací doby a domácí mají stále slušný náskok, buly po levé ruce Mateje Tomka.
29:51'
Vhazování před domácí brankou, domácí tak znovu mohou ohrozit klec soupeře.
29:12'
Využitá přesilová hra a domácí mají tříbrankový náskok. Na pravé straně sebral kotouč NICOLAS HLAVA a švihem vymetl pavučiny v síti Samuela Hlavaje – 3:0. Asistence: David Kaše a Janis Jaks.
28:44'
Domácí se usadili v pásmu soupeře a na Hlavaje šly dvě střely, se kterými si ale hostující brankář poradil. Nicméně stále se hostům nepovedlo vyhodit puk do bezpečí.
27:42'
Jan Piskáček – 2 min., nedovolené bránění.
27:42'
Následuje komerční přestávka a po ní si přesilovou hru zahrají domácí hráči.
26:09'
Petr Straka si sjel před Mateje Tomka, ale zblízka na něho nevyzrál. Následně pak odražený puk sebrali domácí a pokusí se projít do další akce.
25:49'
Marek Baránek je zpět na ledě a Litvínov je tedy v plném počtu.
25:25'
A další osvobození Litvínova, tentokrát poslal puk do pásma soupeře Kevin Czuczman a šetří pro Vervu další vteřinky.
24:27'
Šalda odpálil puk až před hostující klec a domácí šetří cenné vteřiny ze svého oslabení.
23:49'
Marek Baránek – 2 min., nesportovní chování.
23:49'
A je to 2:0! Po přečíslení měl puk na své holi Matúš Sukeľ, který ho poslal na pravou stranu před odkrytou hostující klec, kde byl s pohotovou střelou připraven LIAM KIRK, který bez větších problémů dostal kotouč za čáru – 2:0. Asistence: Matúš Sukeľ a Marek Baránek.
23:26'
Další souboj o puk v rohu pásma domácích, nakonec ho vybojovali domácí hráči a pádí do akce.
23:00'
David Kaše po špatné rozehrávce Tomáše Mertla střílel na Hlavaje, ten maskou srazil kotouč před sebe a hra je přerušena.
21:56'
Na druhé straně to zkusil Tomáš Dujsík, jeho svižná rána ale končí mimo, následně pak ještě střílel Jakub Lev na pravé straně a rozvlnil boční síť.
20:41'
Hned na začátku druhé třetiny střílel Liam Kirk, ale proti jeho pokusu zakročila hostující obrana a ta hned vytahuje puk ven z obranné třetiny.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:30.
Střely na branku: 9 – 13
První třetina je minulostí. Ta začala celkem svižně, ale s odstupem času zase docházelo na vzájemné potyčky mezi oběma tábory a sudí nekompromisně vždy trestal a hráčům i důrazně naznačil, že tohle trpět nebude. Zatím se tak děje a uvidíme, zda si tohle hráči na obou stranách vezmou k srdci. V osmé minutě šli do vedení Litvínovští, které z nulového úhlu poslal do náskoku David Kaše po nahození od Nicolase Hlavy. Domácí tak mají zápas zatím lépe rozehraný než soupeř a uvidíme, co nám nabídne prostřední dějství.
20:00'
19:55'
Martin Havelka příklepem ohrozil Samuela Hlavaje, který zavrávoral v brankovišti a nakonec puk jistí.
19:30'
Pawel Zygmunt si najel do útočné akce, byl tam ale osamocen a na kotouč nedosáhl. Nicméně nakonec už je kompletní domácí pětice před Hlavajem a operuje před jeho brankou.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:37'
Zakázané uvolnění Plzně a hra se vrací zase před klec Samuela Hlavaje. Buly po jeho pravé ruce.
18:03'
Kevin Czuczman drží puk na své hokejce, poté ho pustil Liamu Kirkovi, který projel okolo hostujícího brankoviště, ale jeho pokus končí mimo. A to i ten následující z hole Petra Koblasy.
17:22'
Tomáš Mertl tečoval Piskáčkovo nahození, ale Mateji Tomkovi nyní výrazně pomohla obrana, která dostala kotouč do bezpečí.
16:38'
Janis Jaks nedovolil Kvasničkovi zakončit, nakonec pak střílel Jakub Lev zblízka před Tomkem a ten musel do dalšího zákroku, kterým zase svůj tým podržel.
15:37'
Nicolas Hlava posílal puk Ondřeji Kašemu, tahle souhra ale nevyšla a do akce na druhé straně se už derou zase hráči Plzně.
15:13'
Současné vyloučení:
Matúš Sukeľ – 2 min., hrubost.

Jakub Pour – 2 min., hrubost.
15:13'
Bude se znovu vylučovat, postupně začínají zase šarvátky jako včera, po šanci hostů se do sebe u Tomka pustili další hráči a už putují na trestné lavice.
14:41'
Jakub Pour vystřelil na branku Litvínova, jeho nepříjemné zakončení pak kryje pozorný Matej Tomek a hra je přerušena. Následuje také další komerční přestávka.
13:48'
Mertl z dálky poslal pozdrav na Mateje Tomka, ten jistil puk u své pravé tyče a poslal ho na své spoluhráče, kteří se budou snažit jít do akce na druhé straně.
13:10'
Hosté se snažili hned po buly najít odpověď, ale obrana Litvínova je do žádného ohrožení Tomkovy branky nepustila.
12:20'
Domácí otevírají účet zápasu. Nicolas Hlava nahazoval od pravého hrazení puk na druhou stranu, kde si na našel najíždějící DAVID KAŠE a pohotovou střelou prakticky z nulového úhlu zaskočil Samuela Hlavaje – 1:0. Asistence: Nicolas Hlava a Radim Šalda.
11:56'
Petr Koblasa – 2 min., hrubost.

Adrián Holešinský – 2 min., hrubost.
11:56'
A hned na to se indiáni dostali do další šance, kterou bezpečně kryje Matej Tomek. A kvůli další potyčce sudí zdůrazňují, že tohle trpět nebude a bude vylučovat.
Jan Schleiss protečoval puk do útočného pásma, Holešinský pak chtěl sebrat Zemanovi kotouč, ale nepovedlo se. Domácí vytahují hru do neutrální zóny.
11:06'
Marek Baránek – 2 min., hrubost.

David Kvasnička – 2 min., hrubost.
11:06'
Nebezpečno a rušno bylo před Tomkovou klecí. Několik hráčů doráželo u jeho brankoviště, domácí brankář chvíli nevěděl, kde je kotouč, nakonec ho našel mezi betony.
10:53'
Domácí znovu zahrozili před Hlavajem, ten si sebral odražený puk a hru zastavil. Buly po jeho pravé ruce.
10:40'
Oproti včerejší první třetině se dnes hraje svižně a nekouskuje se často hra různými potyčkami a vyloučeními. Nyní střílel na branku Litvínova Petr Zámorský, Tomek byl připraven s dalším zákrokem.
08:44'
Hráči Vervy vybojovali v rohu útočného pásma kotouč a zdrželi se před Hlavajem, ale na jeho svatyni nevyslali žádnou střelu.
07:54'
Precizní obrana Litvínova znovu nedovolila hostům, aby ohrozili Mateje Tomka. Ten tak mohl být pro tuto chvíli ve svém brankovišti v klidu.
07:26'
Ondřej Kaše nastartoval motory a mířil do útoku, bratr David mu poslal přízemní přihrávku do jízdy, ale na tu prvně jmenovaný nedosáhl. Jinak by z toho mohla být šance.
06:58'
A hned se tento lotyšský bek dostal ke střele mezi kruhy, z ideální pozice ale klec plzeňských indiánů netrefil.
06:31'
Dalekonosné nahození hostů bere v obranné třetině Janis Jaks a Verva znovu otáčí hru před soupeřovu branku.
06:24'
Nyní musel do zákroku Matej Tomek, který zastavil jedovku Jana Piskáčka u pravé tyče a hra je zastavena. Po krátké komerční přestávce se bude vhazovat po jeho pravici.
05:24'
Obránci Litvínova získali puk na svou stranu a postupně se derou do útočné akce z hloubi vlastního obranného pásma.
05:02'
Zakázané uvolnění, kterého se dopustila Verva a hra se stěhuje před klec Mateje Tomka. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce, hosté zadarmo získali útočnou třetinu.
04:37'
Liam Kirk si sjel až do těsné blízkosti Samuela Hlavaje, udělal mu kličku a poté pohotově zakončil, puk ale nasměroval jen těsně vedle jeho levé tyče!
04:01'
Hosté jsou v plném počtu.
03:26'
Hosté se osvobodili, puk si dojeli domácí a hned ho vrátili před Hlavaje. Zatím ale indiáni v oslabení hrají velmi dobře a nepouštějí Litvínov do ohrožení Samuela Hlavaje.
02:52'
Matúš Sukeľ pálil z první z prostoru mezi kruhy a Hlavaj musel do zákroku. Kotouč srazil k zadnímu mantinelu a svůj tým ve velké šanci soupeře podržel.
02:29'
Jakub Lev zahrozil ve vlastním oslabení, ale nakonec z toho nebylo nic. Nyní už jsou domácí zase v pásmu Plzně a kombinují před Samuelem Hlavajem.
02:01'
Tomáš Dujsík – 2 min., držení.
02:01'
Bude se vylučovat, jako první si přesilovou hru zahraje Litvínov, když Dujsík nedovoleně zastavil Jindřicha Abdula a už sedí na trestné lavici.
01:33'
Janis Jaks čeká za brankou Tomka, až mu dostřídají spoluhráči a poté už se domácí hráči dostanou do útočné třetiny.
00:48'
Na druhé straně ujel Liam Kirk a šikovně zakončil před Samuelem Hlavajem, který zblízka vyzkoušel u bližší tyče hostujícího brankáře.
00:15'
Hosté se hned po vhazování dostali do útočného pásma, Soukupova formace pak rozehrála akci a Tomek byl ve svém brankovišti v pozoru.
00:01'

HC VERVA Litvínov: M. Tomek (Zajíček) – Zile, Baránek, Jaks, Šalda, D. Zeman, Czuczman, Demel (A) – Koblasa, Sukeľ, Kudrna – O. Kaše (C), D. Kaše (A), Hlava – Abdul, Kirk, Jurčík – Havelka, Gut, Zygmunt.
Trenér: Karel Mlejnek

HC Škoda Plzeň: Hlavaj (Klouček) – Zámorský, Laakso, Bučko, Piskáček, Dujsík, Kvasnička, Malák – Rekonen, M. Soukup, Pour – Schleiss, Mertl, Holešinský – Indrák, Lev, Söderlund – Matýs, Jansa, Straka.
Trenér: Petr Kořínek

Rozhodčí: Úlehla, Šindel – Lhotský, Klouček.
1. zápas série – 1:0 na zápasy

První zápas série byl poznamenán častými vyloučeními, potyčkami a kouskováním hry. Nakonec se v první třetině ujali vedení hosté a to si udrželi až do konce. Verva v prostřední části hry vyrovnala a začínalo se znovu od začátku. Ovšem dlouho jí to nevydrželo a Plzeň znovu vedla. Po druhé třetině tak měla v zádech jednobrankový náskok. Jenže třetí dějství už patřilo domácím, kteří třemi slepenými góly postupně dorovnali ztrátu a i strhli vedení na svou stranu. Rázem tak vedli 4:2. Hosté sice měli v závěru velký tlak, na kontaktní branku se už ale Litvínovu nedostali. Po výsledku 4:2 tak Litvínov zapsal první sériový bod.
Vzájemná utkání

V základní části se oba týmy utkaly čtyřikrát, dvakrát vyhrál Litvínov, dvakrát pak Plzeň. Litvínov ale nasbíral o jeden bod více, protože jednou prohrál až po samostatných nájezdech.
HC Škoda Plzeň

To hosté z Plzně proklouzli do osmifinále play-off jen tak tak, skončili totiž na dvanáctém místě s osmapadesáti body a mohli se tak klidně i obávat o prodloužení sezóny. Nakonec to pro ně dobře dopadlo a už myslí na vyřazovací boje. Základní část hodili za hlavu a nyní se už soustředí sérii s Litvínovem. V ní budou favorité chemici, ovšem play-off je už úplně jiná soutěž a v ní se může stát cokoli.
HC VERVA Litvínov

Hokejisté domácího Litvínova zakončili základní část na pátém místě se třiaosmdesáti body. Do poslední chvíle ještě bojovali o elitní čtyřku, ale nakonec to nevyšlo a místo přímého postupu do čtvrtfinále tak musejí odehrát předkolo. A v něm by chtěli projít dále, stejně jako jejich soupeř ze západu Čech. Verva nasbírala osmadvacet výher a čtyřiadvacetkrát pak prohrála. Dost bodů nasbírala na začátku sezóny, kdy měla neuvěřitelně dlouhou výherní šňůru a i díky tomu je v letošním ročník extraligy tam, kde je. Pár let zpátky byla na chvostu tabulky a dokonce se i musela obávat o baráž. Vždy to ale dobře dopadlo.
Hezký čtvrteční večeř přeji všem příznivcům hokeje. Odstartovalo předkolo play-off extraligy. My se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na druhý duel v sérii mezi týmy HC VERVA Litvínov a HC Škoda Plzeň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.