Play-out - ONLINE PŘENOS - Pardubice : Litvínov

Pardubice

Litvínov
2:5
- 43:01'P. Sýkora
- 56:48'Poulíček
- 05:24'M. Hanzl
- 12:51'Myšák
- 30:06'Petružálek
- 38:22'Myšák
- 47:23'Helt
Přenos se aktualizuje automaticky.
Události zápasu:
Pardubice
- 43:01'P. Sýkora
- 56:48'Poulíček
Litvínov
- 05:24'M. Hanzl
- 12:51'Myšák
- 30:06'Petružálek
- 38:22'Myšák
- 47:23'Helt
Další informace:
- Rozhodčí
- Hejduk, Veselý – Polák, Rampír
- Stadion
- ČSOB Pojišťovna ARENA
- Návštěvnost
- 2 683 diváků
![]() | ![]() |
---|---|
Základní sestava | |
Něco se nepovedlo. Zkuste ještě jednou nebo zaktualizujte stránku.
Domácí svou přesilovou hru využívají a podruhé v utkání se trefují. Pěkně to udělal Horký, jenž z otočky poslal před branku kotouč, který poté PATRIK POULÍČEK poslal za Petráskova záda – 2:5. Asistence: Luboš Horký a Oscar Eklund.
Litvínovští využívají přesilovku velmi rychle, když se před Kacetlem prosadil FILIP HELT – 1:5. Hosté tak mají už velmi pohodlný náskok. Asistence: Lukáš Kašpar a Lukáš Doudera.
Tentokráte už nikdo gól domácím nevezme a Pardubičtí se trefují poprvé v utkání. Ihnačák poslal puk PETRU SÝKOROVI, který se poté nemýlil a po své střele rozvlnil síť za Petráskem, kterého obral o čisté konto – 1:4. Asistence: Brian Ihnačák a Matouš Kratochvil.
Další využitá přesilovka hostů a ti jdou už do čtyřbrankového trháku. Petružálek vysunul JANA MYŠÁKA, který si pak z mezikruží sjel na levou stranu a poté svižnou střelou poslal kotouč do odkrytého místa Kacetlovy svatyně – 0:4. Je to jeho už druhý gól v dnešním duelu. Asistence: Jakub Petružálek.
Krásně sehraná kombinace a hosté využívají svou přesilovou hru. Přemysl Svoboda našel od pravého mantinelu přihrávkou na levou stranu pro JAKUBA PETRUŽÁLKA, který neměl vůbec těžkou úlohu, a sice trefit zcela odkryté místo domácí branky – 0:3. Verva tak bere tříbrankový náskok. Asistence: Přemysl Svoboda a Jan Ščotka.
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Martin Havelka – 2 min., držení).
Verva navyšuje své vedení. Jakub Petružálek nabil k levému kruhu JANU MYŠÁKOVI, který poté svou střelou procedil puk mezi betony Ondřeje Kacetla. Ten je nestihl včas sklapnout a už se jen ohlížel za sebe – 0:2. Asistence: Jakub Petružálek.
Domácí chybovali u levého kruhu, kdy neodehráli kotouč, ten si sebral MARTIN HANZL, nabruslil si před Kacetla a svižnou střelou ho dokázal překonat – 0:1. Hosté tak jdou brzy do vedení. Asistence: David Drašar.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Vlk) – Holland, Eklund, Schaus, Cardwell, J. Zdráhal, Budík, Nedbal – P. Sýkora (A), Ihnačák, M. Kratochvil – Koffer, Mandát, Rolinek (C) – L. Horký, Poulíček (A), Machala – J. Kloz, Marosz, Voženílek.
HC VERVA Litvínov: Petrásek (Janus) – Ščotka, L. Doudera, Strejček, Hunkes (C), Březák, Trončinský – Petružálek (A), Myšák, Svoboda – Helt, Válek, Kašpar – Drašar, M. Hanzl, Berka – Jurčík, M. Havelka, Jícha.
Rozhodčí: Hejduk, Veselý – Polák, Rampír.
Oba týmy se v rámci základní sezóny utkaly čtyřikrát, třikrát se z vítězství radovala litvínovská Verva, jednou pak Pardubice. V play-out, jak už bylo zmíněno, vyhrála znovu Verva. Jak to dopaden dnes, to nám napoví až samotný duel.
Domácí Verva do poslední chvíle bojovala o umístění mezi sedmým a desátým místem, tedy o předkolo play-off. Nakonec to nevyšlo, přesto si hokejisté Litvínova sezónu ještě prodloužili o šest zápasů a dohrávají ji se ctí ve skupině o umístění. Litvínovští už mají za sebou čtyři zápasy, v nichž třikrát zvítězili a jednou prohráli. Nejprve porazili 6:3 doma Pardubice a poté zvítězili v derby na ledě Chomutova 4:2. Následoval další domácí duel, ve kterém prohráli 3:6 s Vary, následně pak jim ale porážku oplatili a na jejich ledě zvítězili 5:4 po prodloužení. Nyní Vervu čekají ještě dva zápasy ve skupině o umístění a poté pro ně sezóna skončí. A mají samozřejmě jistotu, že tu další začnou znovu v extralize.
Hokejisté z pardubického Dynama se prakticky po celou základní část potýkali se špatnými výkony a výsledkem toho byla poslední, tedy čtrnáctá příčka v tabulce. Pardubičtí získali šestatřicet bodů. Připsali si pouze jedenáct výher, jednačtyřicetkrát pak odešli z ledu jako poražený tým. A nyní hrají v play-out a poté budou hrát baráž o udržení extraligové příslušnosti, na kterou se právě v této fázi extraligy mohou připravit. Dynamo v prvním duelu play-out prohrálo 3:6 s Litvínovem, poté na svém ledě srazilo Karlovy Vary 5:1. Pak v dalším domácím prohrálo 4:7 s Chomutovem a tuto prohru Pardubičtí odčinili na jeho ledě, když Piráty porazili 4:1 z jejich pohledu a vzhledem k tomu, že Karlovy Vary získaly bod nad Litvínovem, stali se chomutovští Piráti druhým celkem, který byl odsouzen hrát baráž a společně právě s Pardubicemi budou hrát o udržení se nejvyšší soutěži.