Sparta vyhrála doma potřetí v řadě, Chomutov si naopak na výhru za tři body počká minimálně do dalšího kola. Ve druhé a třetí třetině měli pražané herně mírně navrch a to dnes rozhodlo.

Pěkný zbytek večera někdy příště na viděnou!
60:00
59:33
Schwarz upadl za brankou a měl pak spoustu práce s návratem a s pukem. nebezpečí ale zažehnáno.
59:12
Řehoř dostal pokyn, aby se vrátil zpátky do branky.
59:12
Sparta si bere oddechový čas.
59:06
Sparta si výhru už nejspíš pohlídá. Hraje se teď spíš ve středním pásmu, bez výraznějších snah o průniky.
58:27
Hraje se v obranném pásmu Chomutova.
58:07
David Hruška poslal puk na Radka Dudu, ten ho ale přes betony Schwarze nepropasíroval.
57:07
Petr Tenkrát potvrdil svou střeleckou chuť, tentokrát se ale Řehoř nemusel příliš namáhat.
56:58
Schwarz raději drží puk v bezpečí před dorážejícím Sikorou.
56:27
Tutovku Dudy s Hruškou do prázdné klece zastavil na brankové čáře obětavě Pacovský!
55:55
Sparťanští útočníci jsou při chuti, teď je ale zastavil ofsajd.
55:09
Rachůnek s Fosterem se ocitli v nadějné příležitosti, ale první jmenovaný po efektní, ale nikoli efektivní otočce šanci zazdil.
54:41
Nyní zkusil sám zakončit Hlinka. S pomalou střelou neměl Řehoř problém, ale pro jistotu přerušuje hru.
53:54
Tenkrát hledal na pravé straně najíždějícího Hovorku, adresát přihrávku ovšem nestihl dojet.
52:59
Sparťanská třetí lajna kombinuje v chomutovské obraně, následně Bahenský přichází o puk.
52:14
Lušňák s Fosterem na buly, na puku je Chomutov.
51:48
Chomutov je teď lehce opařený a hru kontroluje Sparta.
50:12
Sparta právě vstřelila branku!

Sparťanská odpoveď je blesková. Po chybě hostujícího Bartejse měla Sparta podstatně zjednodušenou práci. ALEX FOSTER posílá Spartu opět do vedení o dvě branky. Asistence: Tomáš Rachůnek, Peter Jánský
49:23
Piráti právě vstřelili branku!

Bude to nakonec drama? David Hruška po rychlém úniku po křídle krásně namazal PATRIKU LUŠŇÁKOVI a ten snižuje na rozdíl jediného gólu. Asistence: David Hruška, Radek Duda.
47:56
Chomutov nesložil zbraně a paradoxně po inkasované brance trochu přidal.
46:34

První střela Petra Tenkráta orazítkovala jen zadní mantinel, ta druhá, po zpětné přihrávce Michala Broše už ale našla svůj cíl. PETR TENKRÁT svým druhým gólem v zápase zvyšuje na 3:1 pro domácí. Asistence: Michal Broš, Marek Hovorka.
45:52
David Hruška teď při cestě na střídačku kroutí hlavou. Má proč, Pirátům naprosto chybí důraz - jak ve vlastní, tak v útočné třetině.
44:40
Nedůrazný Řehoř a před ním mladší z Rachůnků, který se tlačil k puku a k zakončení. Naštěstí pro hosty se mu to nepodařilo a obrana Pirátů ho zpacifikovala.
43:16
Hruška s pukem pospíchal do pásma Sparty a Chomutov se po delší době dostává před branku Schwarze.
42:13
Chomutov se po dlouhé době dostane z pásma, aby ve středním pásmu puk odevzdal na sparťanské hokejky, které ho opět ženou vstříc Řehořovi. Tohle není na pozápasovou pochvalu v chomutovské kabině.
40:37
Hovorka s Brošem teď prohnali chomutovskou obranu, naštěstí pro Piráty ale nedokázali kloudně zakončit.
40:07
Řehoř do lapačky ukrývá pro jistotu hned první střelu, která na něj ve třetí části šla.
40:01
Sparta byla v první desetiminutovce druhé třetiny důraznější a vykoledovala si za to vedoucí branku. Do vedení 2:1 ji poslal v pětadvacáté minutě Petr Tenkrát. Chomutov srovnal krok a hru ve druhé části třetiny, puk za Schwarze ale nepropasíroval. Další třetina začne zhruba ve 20:21.
40:00
39:25
Dominik Pacovský se pokusil o únik. Měl ale rychlost jako internet na novinářské tribuně, a tak ho obrana Chomutova bez problémů dojela a ubránila.
38:15
Mojžíšova dělovka od modré čáry jen vytvořila další otisk na mantinelu za brankou Řehoře.
37:26
Skákavá a nepříliš povedená střela od modré z hokejky Kočího paradoxně nadělala v pásmu Chomutova větší neplechu než přesně mířená dělovka. Řehoř si s ní nakonec ale poradil.
36:47
Chomutov si opět koleduje, když nedůsledně přistupuje k pukům ve vlastním pásmu.
35:37
Hovorka se dral k zakončení, v pádu poslal puk ale mimo prostor brankoviště.
34:54
Zálešák si klepáním o led říkal o přihrávku, místo ní ale přišla střela, která Schwarzovi nedělala nejmenší problém.
34:05
Kapitán Pirátů Kraft střílel z první z prostoru mezi kruhy a Schwarz jen s notnou dávkou štěstí vykopl puk mimo.
33:34
Chomutov po delší době zlobí v pásmu Sparty, s pukem za brankou míchají Gajovský s Hromasem, ani jeden se ale nedostane do střelecké pozice.
32:20
Hlinka s Pacovským teď operovali před Řehořem, Pacovský se ale k finální střele nedostal.
31:58
Sparta je v plném počtu a Chomutov si připisuje neúspěšnou přesilovku.
31:26
David Hruška střílel přes ruku z krkolomné pozice, i tak ale jeho střela "lízla" rukáv Schwarze a donutila ho k rychlému zákroku.
30:30
Sparta vyhazuje, Chomutov se zatím ani v přesilovce nedostal do kloudné šance.
29:54
Rozhodčí u videa puk za brankovou čarou neviděl, hlavní sudí rozpažil. Ve stejném čase zamířil na trestnou lavici Alex Foster (SPA) za podražení.
Rozhodcovská chvilka u videa. Po jedné ze střel spadl puk na brankovou čáru za Schwarzem. Hlavní sudí teď telefonuje kolegovi u videa a zjišťuje, jestli šlo o regulérní branku.
27:44
Po krátkém intermezzu se hra vrací zase před Řehoře, který má ve druhé části podstatně více práce než Marek Schwarz.
26:24
Chomutov je opět nedůsledný při vyvezení puku z pásma a Sparta tak útočné pásmo celkem snadno drží a nebezpečně ostřeluje Řehoře.
25:33
A herní převaha Sparty pokračuje.
24:53

Sparta přetavila dlouhodobý tlak ve vedoucí branku. Broš přihrál zpoza branky PETRU TENKRÁTOVI a ten si zkušeně našel místečno nad betonem Řehoře. Asistence: Michal Broš, Angel Krstev.
24:00
Chomutov se opět nemůže vymanit ze svého pásma a Sparta zvyšuje počet střel na Řehoře. Chomutov je teď v útlumu.
23:17
Alex Foster zavezl puk za branku Chomutova, tam ho převzal Philipp, Řehoř ale zakročil dřív, než stihl nebezpečně zakončovat.
22:45
Frolík zavezl puk do pásma, k Procházkovi se už ale nedostal a Sparta opět vyváží do středního a následně i útočného pásma.
21:57
Piráti teď byli nedůslední a nedařilo se jim dostat puk ze svého pásma, do celkem příjemné střelecké pozice se tak dostal Marek Hovorka, puk ale Řehoř pokryl.
21:12
Stejně jako v úvodu první části se hra často přerušuje a drobí na několikavteřinové úseky.
20:57
První výraznější snahu Pirátů ve druhé třetině v útočném pásmu zmařil ofsajd.
20:11
Mojžíš vyslal hned v úvodu druhé části tvrdý pozdrav od modré čáry, Řehoř vyráží.
20:01
Úvod zápasu byl ve znamení nepřesností a častých přerušení, Sparta měla v úvodních minutách herně navrch. Do vedení šel jako první ale Chomutov, který využil hned první přesilovku v utkání. Sparta vyrovnala hru, následně i skóre. V závěru třetiny pak měla lehce herně navrch. stav po první třetině je 1:1 a ta druhá začne zhruba v 19:26
20:00
19:20
Pacovský upaloval za pukem za branku Chomutova, rychlejší byl ale hostující obránce.
18:01
Zdá se, že Sparta v závěru třetiny přepnula na vyšší rychlostní stupeň, Řehoř v brance Chomutova má teď plné betony práce.
17:13
Angel Krstev se hned po návratu z trestné lavice pustil na útočnou zteč, Řehoř si s jeho střelou poradil.
16:48
Další vyhození Sparty, hostům se tahle přesilová hra příliš nedaří.
16:27
Sparta se prudkým vyhozením osvobozuje a Chomutov se v následné akci dostává do postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.
15:48
Chomutov teď hraje zkrácenou přesilovou hru, dostal se do pásma, ale zatím ne do střelecké pozice.
15:05
Angel Krstev (SPA) zvedl hokejku výš, než je zdrávo a dovoleno, a odpyká si za to dvě minuty.
14:56
Sparta teď do útočné třetiny vlétla v početní přesile, ztratila ji ale zbytečně složitými přihrávkami.
13:56
Chomutov se zatím brání bez problémů, puky vyhazuje do středního pásma a Spartě prozatím nedovolil delší pobyt ve vlastním pásmu.
13:34
Petr Jíra (CHM) putuje na trestnou lavici za podražení. Jeho hokejka operovala tam, kde neměla.
13:31
Brošovu střelu ukryl Řehoř v náručí a sparťanský kapitán byl vzápětí odklizený chomutovskou obranou do bezpečné vzdálenosti.
13:19
Přibylův průnik zastavil jeden z obránců Chomutova zákrokem, který by většina domácích fanoušků pískala jako faul. Nicméně píšťalka sudího nezazněla.
12:38
Sparťanská početní výhoda je fuč, aniž by domácí pořádně ohrozili Řehořovu klec.
10:31
Sparta si v přesilovce zatím počíná dobře, vytvořila si veliký tlak a zmenšuje prostor před brankou, střel na ní je ale pomálu.
09:08
Přesilovka pro Spartu. Tomáš Bartejs (CHM) si posedí dvě minuty na trestné lavici za pád pod nohy.
08:17

Vyrovnáno! Gólman Řehoř neudržel v lapačce střelu Sičáka a DOMINIK PACOVSKÝ poslal puk pohodlně do branky. Asistence: Vladimír Sičák, Ivan Rachůnek.
08:08
Na ledě teď zůstal ležet po srážce s vlastním spoluhráčem Lukáš Pulpán, naštěstí se po pár desítkách vteřin zvedl a doklouzal na střídačku.
07:53
Ač na začátku zápasu měla navrch Sparta, po první brance se situace obrátila, Chomutov má ze hry více.
06:24
Chomutov využil hned první přesilovku v zápase a Sparta teď musí dohánět jednobrankové manko, aktivnější je ale severočeský tým.
05:43

Z rohu od Krafta za branku na Hrušku a pak na hokejku ŠTĚPÁNA HŘEBEJKA, který poslal puk k tyčce. Asistence: David Hruška, Milan Kraft.
04:51
Spartě se podařilo vyhodit a drží puk ve středním pásmu.
04:20
První přesilovka pro Chomutov, jaroslav Hlinka (SPA) si počínal jako kapitán Hook a putuje na trestnou lavici za hákování.
03:33
Mrázek střílel od modré, Schwarz puk sice neviděl, ale kotouč k němu přes chumel hráčů ani nedoplachtil.
03:20
Chomutov se pomalu, ale jistě osměluje, v pásmu Sparty tráví více a více času, nicméně ke kloudné střele se nikdo z Chomutovských ještě nedostal.
02:44
Jméno Radka Dudy vyvolává kotel domácích fanoušků, rozhodně ale nejde o pokřiky, které by si chomutovský útočník napsal na vizitku.
02:34
Až teď se Chomutovu podařilo zavést puk do pásma Sparty.
01:42
Hraje se necelé dvě minuty a Chomutov ještě nezavezl puk do pásma, Sparta ale ještě výrazněji nezahrozila. Utkání zatím drobí nepřesnosti.
01:10
Střela Ivana Rachůnka šla mimo, Dominik Pacovský by následně nedůsledný před chomutovskou brankou, kterou v dnešním zápase hájí Řehoř.
00:27
Sparta po úvodním buly nelenila a hned zavezla puk do útočného pásma Chomutova.
00:01
Patnáct minut před startem zápasu ladí severočeští fanoušci hlasivky, a sparťanský kotel se pomalu plní.
Dnes se na domácím ledě střetne zatím poslední Sparta s Piráty Chomutov. Sparta potřebuje každý bod, to samé se dá ale říct i o chomutovských Pirátech, kteří na tříbodovou výhru čekají od druhého října, kdy v základní hrací době porazili HC Mountfield. Od té doby sice posbírali devět bodů, ale na výhru za tři body stále čekají.
Sparta zvládla poslední domácí utkání proti Liberci, v neděli už ale byla na Jágrovo Kladno krátká a prohrála 1:5. S jedenácti body se tak stále krčí na posledním místě tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.