Francouz opět vychytal neskutečný zápas a jeho zásluhou Verva vítězí fotbalově 1:0.
60:00
59:51
Puk je nad brankou.
59:20
Trávníček šel za vyhozeným pukem, ale Květoň byl blíž.
59:00
Zeman vyhazuje.
58:30
Třinec v šesti!
58:08
Rozhodčí píská, i když Francouz ještě neměl kotouč a Posmyk je v potyčce s Bonkem.
57:49
Litvínov ve čtyřech. Posmyk na brankovišti složil dva soupeře.
57:25
Ručinský vyhazuje.
57:05
Hübl vyhrál buly a s Ručinským šetří vteřiny.
56:58
Postavení útočícího hráče v brankovišti. Třinec musí z pásma.
55:42
A pro domácí je ještě hůře. Pavlík dostává 2 minuty za vyhození kotouče.
55:33
Majdan 5 minut + trest ve hře za faul kolenem.
55:33
Ve středu kluziště zasáhl Majdan Orsavu a ten se nezvedá z ledu!
53:20
Ručinský nahazoval před branku, kde byl Martynek, ale nepřetlačil Rothovu hůl.
53:09
Skuhravého tečovaná střela končí v Hrubcově lapačce.
52:30
Na druhé straně Peterek opět pouze zavezl.
52:05
Černý to zkusil z poza obránce za bližší tyč, ale minul branku.
48:45
Gerhát vyloučen na 2 minuty za podražení.
47:22
A hned se dopouštějí zakázaného uvolnění.
47:20
46:40
Hrabal vyhazuje.
45:40
Posmykova rána od modré se otřela o Trávníčkovi brusle a minula branku.
45:16
Trest pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Polanský.
45:05
Skuhravého ráně od modré chyběla výška.
44:55
44:25
Hüblova nepřesná přihrávka a Rákos pálí puk po prknech až za Francouze.
43:55
Kousalík nezachytil na modré těžký kotouč a Třinec se osvobozuje.
42:55
Hrabal vyloučen na 2 minuty za hákování.
42:50
42:45
Zemanova střela hodně mimo.
42:05
Domácí v ofsajdu. Trávníčkovi vypršel osobní trest.
41:10
Litvínov je v přesilovkovém rozestavení, ale Posmyk dlouho váhal se střelou.
40:50
Roth podrazil Majdana a dostává 2 minuty.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:28.
40:00
39:42
Ručinský se Černým překombinovali brejk 3 na 1.
38:05
Třinec v ofsajdu.
37:36
Litvínov právě vstřelil branku!
FILIP PAVLÍK si počínal jako velký rutinér, když se k němu dostal kotouč na modré čáře, on naznačil střelu objel padajícího obránce a zavěsil mezi tyč a brankáře. Asistence: Viktor Hübl, Martin Ručinský.
37:06
Černý oplácel na brankovišti a s Roupcem tak jdou oba na 2 minuty. Oba za vysokou hůl.
36:42
Domácí přestáli velký tlak, ale zatím jsou stále zatlačení před Francouze a ten se opět překonává.
34:50
Ružička od modré pálí pouze do Francouze.
34:35
Hübl vyhazuje.
34:15
Zeman dostal puk do Francouzovi moci. Domácí mohou střídat.
33:40
Skuhravý mohl jít do úniku, ale puk puk poskočil a tak šetří vteřiny.
33:20
Třinec kombinuje v pásmu domácích.
32:59
Bonk vyhrál buly.
32:52
Kousalík vyhodit tak vehementně, až dostal kotouč mimo kluziště a budou to 2 minuty. Litvínov 2 minuty ve třech.
32:50
Francouz atakován Varaďou na brankovišti a domácí publikum po incidentu v Hradci okamžitě ve varu.
32:35
Kousalík vyhazuje.
32:10
Pšurný vahazuje.
32:01
Ručinskému signalizované nedovolené bránění ihned po vhazování a domácí matador tuto křivdu neunesl a vystřihl ještě exkluzivní sekeru o které nemohlo být pochyb. Dostává tak 2+2 minuty.
32:01
Sudí nezvládají krotit emoce, kterých jsou do jisté míry sami příčinou a bude se vylučovat.
31:42
Po souboji na brankovišti to dlouho vypadalo, že se vylučovat nebude, nakonec potrestán až debatující Trávníček.
31:30
30:51
Skuhravý s Posmykem řádně vyřešili všechny snahy vydolovat puk ze zasahujícího Francouze, byť se to hostujícím hráčům nelíbí.
30:10
29:29
Vyhozený kotouč končí v kameře tvůrce domácího videozpravodajství.
29:20
Zeman se vydal do útoku, ale chyběl v obraně a proti startujícímu Martinu Růžičkovi si musel pomoci podražením.
28:53
Rufer měl hodně času mezi kruhy, vyslal perfektní střelu na lapačku, Francouzovi vypadl kotouč, ale těsně na brankové čáře jej ještě vrátil pod lapačku!
28:19
Gerhát se protlačil do pásma, ale skákající kotouč netrefil přesně.
27:33
Kousalík dojížděl nahozený kotouč, ale Francouz raději přerušil, domácí střídání bylo hodně rozhozené.
26:27
Zeman vystřihl další ze svých ukázkových bodyčeků, obětí byl tentokráte Peterek.
25:26
Pšurný z otočky našel na druhém křídle Skuhravého, ten vypálil nad branku!
24:36
Ručinský před brankou tísněn Rothem, nemohl vyvinout žádný tlak na Hrubce.
23:44
Trávníček vystřelil z poza obránce a následně jím byl sražen do branky.
23:06
Oba celky v plném počtu.
22:48
Majdan se Skuhravým motali hlavu obraně Třince, Majdan se na chvíli dostal dokonce do branky, ale vše končí pouhým nahozením, které hrubec kryje.
21:05
Za hrubost a krosček vyloučeni Varaďa a Ručinský.
20:55
Francouz nepřesně vyhodil a byla z toho nebezpečná pozice pro Květoně, který mezi kruhy přestřelil branku.
20:23
Pavlík přejel přes modrou čáru a okamžitě vypálil. Puk končí mezi betony.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:23.
20:00
19:53
19:40
19:12
Další Pavlíkova dělovka, když se tentokrát sjel pro kotouč až na kruh končí na Hrubcovi.
18:58
Pavlík třikrát od modré vyprášil betony brankáře Hrubce.
17:41
Hrabal vyloučen na 2 minuty za podražení.
16:20
16:00
Kousalíkovo nahození škrtlo masku Hrubce a Třinec vyhazuje.
14:42
Hrubec zkrotil Zemanovu střelu od modré čáry.
14:17
Marosz vyloučen na 2 minuty za podražení.
13:40
13:22
Polanský si sebral volný kotouč na levém kruhu, volil zakončení mezi betony, které Francouz včas sklapl.
12:32
Martin Růžička se dostal k odraženému puku na pravém kruhu, vypálil na odkrytou branku, ale kotouč lapil Francouz lapačkou!
12:20
Varaďa tropil velký rozruch před Francouzem a pravděpodobně i zasáhl domácího brankáře při pokusu o dorážku. Sudí vysvětluje Trávníčkovi, proč se vylučovat nebude.
12:00
11:30
Trávníček vyloučen za nedovolené bránění.
10:00
Ručinský vybojoval kotouč za brankou, ale Hübla nenašel přesně. Třinečtí vysoký kotouč volejbalovým způsobem dostávají ze třetiny.
09:00
Skuhravý nejprve na modré usadil Hrabala a pak vyslal od pravého kruhu nepříjemnou střelu.
06:10
Rufer složil Martynka na pravém kruhu bez účasti puku, ale sudí ukazuje vztyk a hrajeme dál.
05:20
Rákos se přes Kousalíka neprosadil.
04:56
04:00
Martin Růžička tak dlouho otálel se střelou až ho Hübl o puk připravil.
03:40
Třinec usazen v pásmu, ale zatím bez střely.
02:47
Gerhát vyloučen za hákování.
02:45
01:45
Černý střílí ihned po přejetí modré čáry, ale Hrubec byl pozorný.
01:10
Martynek si dělal prostor před brankou, ale kotouč nedostal.
00:45
Linhart vyloučen za hrubost.
00:01

HC Verva Litvínov: Francouz – Zeman, Posmyk – Chaloupka, Pavlík – Kousalík, Pavelka – Martynek, Hübl, Ručinský – J. Černý, Gerhát, Trávníček – Majdan, Skuhravý, Pšurný – Písařík, Jurčík, Zavřel

HC Oceláři Třinec: Hrubec – Roth, Galvas – Hrabal, Linhart – Krejčí, Roupec – Foltýn, Lojek – Martin Růžička, Polanský, Rákos – D. Květoň, Bonk, Květoň – Rufer, Peterek, Orsava – Marosz, Matuš, Marek Růžička

Rozhodčí: Hrubý, Kalivoda – Podrazil, Zavřel.
Mountfield HK – Třinec 2:0
Souboj devátého s desátým, první povánoční domácí utkání Vervy doma, poslední domácí zápas v tomto roce, souboj s nejvzdálenějším soupeřem. Mnoho přívlastků by šlo přiřadit k sobotnímu utkání na ZS Ivana Hlinky.

Litvínov se po tragickém úvodu sezony dostává zpět na místa zaručující předkolo play off, zatímco Třinec se po nevýrazných výkonech pomalu posouvá tabulkou dolu, i proto jsou oba dnešní soupeři sousedi v tabulce. Oba celky si v první půlce sezony vyloupily domácí hrady a dnes tak bude domácí celek bojovat o premiérovou výhru.

Třinec by dnes měl být v plné zbroji, zatímco domácím stále chybí Lukeš s Pirošem, které má v sestavě nahradit exkarlovarský Skuhravý, který přichází z Českých Budějovic.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.