Loučím se s vámi z Plzně a přeji příjemný zbytek neděle.
Ve třetí třetině jsme viděli po jednom gólu na každé straně, za hosty snižoval Josef Straka, který se opět prosadil v přesilové hře, ještě před ním ale rovněž v početní výhodě mířil přesně Tomáš Slovák, který zaokrouhlil počet vštřelených gólů Plzně na pět.
Je tu závěrečný hvizd a radost domácích fandů i hráčů může propuknout naplno, protože Škoda Plzeň slaví zisk tří bodů a připisuje si třetí vítězství v řadě. Hosté naopak zapisují už jedenáctou porážku za sebou a zůstávají na 22 bodech v této sezoně.
60:00
59:45
Mrázkova střela míří vedle.
59:32
Hosté ještě zkoušejí hru bez gólmana, po icingu Plzně se navíc vhazuje před Mensatorem.
59:10
Domácí fanoušci už oslavují zisk tří bodů, hraje se poslední minuta třetí třetiny a domácí vedou o dvě branky.
59:03
58:43
Balej neuspěl ve středním pásmu s kličkou a musel puk nahrát zpět na obránce.
58:27
Hosté znovu nezachytili puk a píská se zakázané uvolnění.
58:11
Icing Chomutova.
57:59
Lev získal puk, udělal kolečko ve středním pásmu a nakonec kotouč nahodil na branku hostí. Domácí mezitím stihli vystřídat.
57:09
Mrázek nastřelil puk na Mensatora, který jej sice jen vyrazil, ale holí jej rychle poslal do rohu.
57:03
Mozík (PLZ) poslal k zemi Josefa Straku, který si při pádu na zem rozsekl hlavu a musí na šití. Plzeňský obránce je vyloučen za nedovolené bránění.
56:39
Sledujeme hluchou pasáž hry, kdy se ani jednomu z týmů nedaří.
56:07
Kratěna se před brankou soupeře natahoval po puku a málem se dostal do zakončení, puk mu však nakonec na čepeli nezůstal.
55:34
Hřebejk zůstal po tvrdém střetu ležet u mantinelu a rozhodčí přerušují, útočník Chomutova už se ale zvedá a odjíždí bez pomoci na hráčskou lavici.
54:57
Mrázek vystřeli a Mensator měl co dělat, protože měl zakrytý výhled, nakonec puk ale vyrazil.
54:17
Pletka ujel s Vlasákem proti jedinému obránci, Tomáš Vlasák chtěl ke střele vybídnout svého kolegu, jenže jeho pokus o žabku byl hodně nepřesný a Pletka puk vůbec nezasáhl.
53:41
Domácí obránci dvakrát netrefili puk a ten dostal do jízdy Bartečko, který z pravé strany vystřelil, Mensator ale puk vykopl.
52:49
Domácí se díky lehké teči dostali do pásma, Dvořák byl ale sám proti přesile a puk ztratil.
52:26
Pletka s Dvořákem jeli proti dvěma obráncům a prvně jmenovaný celou akci zakončil střelou, Růžička ale puk drží.
52:05
Šagát vystřelil z ostrého úhlu a puk se po zásahu Mensatora odrážel před plzeňskou brankou.
50:58
Piráti právě vstřelili branku!
Hosté využívají podruhé přesilovou hru a opět to je jen o dvě branky. Pulpán vystřelil od modré a JOSEF STRAKA tečoval puk, který odrazem o led zamířil mezi betony překvapeného Mensatora až do branky! Asistence: Lukáš Pulpán, Vojtěch Kubinčák.
50:50
Lojek tvrdě pálil od modré, ale kotouč jeden z bránících hráčů přizvedl a puk končí v ochranné síti.
50:16
Škodováci dostali puk za branku hostí, dokonce i vystřelili na Růžičku, ale puk už zase mají hosté.
49:30
Hosté sice vyhráli buly, ale domácím se podařilo dostat puk z obranné třeetiny. Piráti jej ale ještě ve středním pásmu zachytili a znovu míří před Mensatora.
49:15
Dvořák (PLZ) se provinil hákováním a míří na trestnou.
48:43
Ofsajd hostí.
48:09
Teď měl Boháč naopak starosti při obranné práci, puk mu přeskočil hokejku a následný pokus o vyhození hosté zachytili, nenaložili se svou šancí ale vůbec dobře.
47:38
Vlasák se vymotal z obležení a poslal puk na modrou čáru odkud střílel Boháč, ale Růžička střelu kryje.
47:14
47:05
Mrázek střílel od modré, ale branku netrefil.
46:39
Indiáni opět vyhazují a hosté znovu začínají u své branky.
46:10
Josef Straka tvrdě vypálil a Mensator vyrazil puk, naštěstí pro domácí mimo dosah hráčů Chomutova.
45:36
Domácí vyhazují a střídají.
45:13
Duda (PLZ) vyloučen za sekání.
44:53
Plzeň právě vstřelila branku!
Domácí hokejisté vyhráli důležité vhazování přímo na TOMÁŠE SLOVÁKA, který se rozjel proti brance a když se mu do cesty nikdo nepostavil, tvrdě vypálil a nedal Růźičkovi šanci zasáhnout! Asistence: Ondřej Kratěna, Pavel Kašpařík.
44:48
Puk skončil za brankou hostí pod třemi hráči a přerušuje se.
44:39
Sikora (CHM) usedá do boxu trestoměřičů a Plzeň bude hrát v početní výhodě.
44:21
Schleiss podle všeho nahradil v první formaci Straku, který není ani na střídačce domácího týmu.
43:52
Lev se hezky protáhl středem hŕiště a přenechal puk Schleissovi, který ale Růžičku nepřekonal.
43:39
Buly v obranné třetině domácího celku.
43:08
Bartečko si odmítnul protihráče a natlačil se až před branku, kde bekhendem zakončoval a nadělal Mensatorovi starosti, puk se totiž odrážel od bruslí hráčů před plzeňským gólmanem, který jej nemohl zachytit.
42:31
Další zásah gólmana Pirátů proti Pletkovi.
42:13
Duda zadovkou našel Lva, který rovněž přihrávkou za záda oslovil Pletku, jehož střela míříla na lapačku Růžičky, kde puk nakonec skončil.
42:01
41:58
Puk míří za branku Plzně.
41:33
Hřebejk se zkoUšel protáhnout podél levého mantinelu, ale obránce neobešel.
40:31
Trefný (CHM) oslabuje svůj tým, takže se bude hrát opět ve čtyřech na obou stranách.
40:01
Boháč (PLZ) byl v závěru druhé třetiny potrestán menším trestem, který si celý odpyká v závěrečném dějství. Tedy pokud hosté nevstřelí branku.
40:01
I druhá třetina skončila vítězstvím Plzně 2:1. Domácí už vedli dokonce o tři branky, ale hostům se podařilo v přesilové hře snížit. Vedení Plzně nejdříve navýšil v přesilové hře Straka, který se prosadil střelou z úhlu, čtvrtý gól přidal poté znovu v oslabení Tomáš Sýkora, který se v této sezóně prosadil ve všech třech vzájemných duelech. Hosté pak ale dokázali využít přesilovou hru, když se nechytatelnou dělovkou prosadil Josef Straka.
40:00
39:21
Posledních paŕ minut tempo zápasu hodně opadlo a hra je plná nepřesností na obou stranách.
38:55
38:37
Na druhé straně Mensatora prověřil Kubinčák, plzeňský gólman byl pozorný.
38:21
Straka od mantinelu poslal prudkou přihrávku na Pletku, který chtěl puk jen lehce usměrnit do branky, ale Růžička byl připraven.
37:22
Pletka lacino ztratil puk a hosté teď šetří čas, domácí jim to hodně usnadňují.
36:55
Mrázek (CHM) odjíždí na trestnou lavici, provinil se držením protihráče. Domácí tak mohou znovu navýšit své vedení.
36:29
Plzeň znovu nakrátko v pásmu, nedostala se ale ke střele a puk už je zase ve středním pásmu.
35:58
Icing indiánů, kterým se rozhodnutí sice moc nelíbí, ale to je asi tak vše, co s tím mohou dělat.
35:44
Domácí se dlouhou nahrávkou dostali do pásma, jenže puk nevybojovali.
35:03
Schleiss ostře zabrzdil před Růžičkou a teď jej po ledě prohání dvojice hostujících hráčů, celou trojici od sebe oddělují rozhodčí.
33:48
Hosté snižují! JOSEF STRAKA už se asi dál nemohl dívat na váznoucí přesilovkovou kombinaci svého týmu a tak po překročení modré čáry napřáhl a nechytatelnou dělovkou o břevno rozvlnil síť za zády beztmocného Mensatora! Asistence: Radek Havel, Jozef Balej.
33:36
Domácí vyhazují.
33:07
Pulpán nahodil puk před branku, kde jej zády ke gólmanovi tečoval Hřebejk, puk ale do branky nezamířil.
32:26
Je tu další přesilová hra pro hosty, těžko dnes ale tvrdit, že se jedná o výhodu. Na trestnou lavici usedl Boháč (PLZ).
31:55
Pletka mohl přidat pátou branku Plzně, ze strany ale odkrytý roh netrefil a puk míří do rohu kluziště.
31:00
Tak to je neuvěřitelné! Dvořák s Tomášem Sýkorou tak usilovně napadali hosty za jejich brankou, až vybojovali puk, se kterým před branku vyjel TOMÁŠ SÝKORA a procedil jej za záda Růžičky! Domácí tak dnes už podruhé udeřili ve vlastním oslabení! Asistence: Michal Dvoŕák.
30:25
Plzeňští hráči hrají s pukem a šetří čas.
29:58
Mrázek tvrdě vystřelil od modré, před Mensatorem ale nikdo nestál a plzeňský gólman tak jeho střelu bez problémů zlikvidoval.
29:25
Po dalším vyhození se hosté zastavili před modrou, protože kvůli postavení mimo hru nemohli pokračovat do pásma.
28:56
Domácím se podařilo vyhodit i vystřídat.
28:18
Balej tvrdě vystřelil a Mensatorovi puk vypadl a pomalu se kutálel k levé tyči, nakonec ale zamířil těsně vedle branky!
27:59
Kubinčák z otočky v levém kruhu vystřelil, puk se ale odrazil od bránícího hráče do sítě nad mantinely.
27:30
Hosté v plném počtu. Začíná přesilovka Pirátů.
27:22
Radek Duda (PLZ) vyloučen na čtyři minuty za vysokou hůl, takže počet hráčů se srovná a hosté následně budou hrát přesilovou hru.
27:17
I hosté mohli udeřit v oslabení, Bartečko ale mířil do tyče!
26:48
Už to vypadalo, že domácí útočné pásmo udrží, ale hostům se opět povedlo vyhodit.
26:19
Teď už ale ne a hosté mají čas i vystřídat.
26:02
Slovákova střela byla zablokována, ale domácí dál drží puk i pásmo.
25:42
Piráti ale vyhazují.
25:30
A vzápětí tu je další početní výhoda pro Plzeň. Bartejs (CHM) podrazil rozjetého soupeře a Chomutov se bude znovu bránit.
25:03
Oba týmy hrají v plném počtu.
24:57
Teď už to ale domácím vyšlo a vedou o dvě branky! MARTIN STRAKA tentokrát ze stejné pozice u pravé tyče Růžičkovy branky volil střelu a puk gólmanovi Chomutova propadl do branky! Asitence: Radek Duda.
24:36
Straka dostal puk do levé strany a brankovištěm jej poslal na Pletku, který ale kotouč nezasáhl.
24:02
Bartečko (CHM) vyloučen za podražení, takže Plzeň si přesilovou hru nakonec zahraje.
23:32
Zablokovaná střela zamířila vysoko nad Růžičkovu branku.
23:03
Tak to je pořádný zmatek. Rozhodčí signalizovali vyloučení Šagáta (CHM) a plzeňští chtěli hrát v šesti bez gólmana, jenže to zřejmě uspěchali a rozhodčí je trestají za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Ján Sýkora (PLZ). Hraje se 4 na 4.
22:45
Hřebejk se dostával před Mensatora, už to vypadalo, že jej objede a zakončí, ale v poslední chvíli mu do hokejky klepl obránce.
22:08
Už to vypadalo, že hosté půjdou do přečíslení tří proti jednomu, jenže rozhodčí odpískal ofsajd.
21:45
Kratěna v první velké šanci druhé třetiny. Lev mezi kruhy naznačil střelu a posunul puk na pravou stranu, kde Kratěna z první vystřelil, ale Růžička puk rukavicí vyrazil.
20:55
20:01
Je za námi první třetina, po které domácí vedou 2:1. Plzeň šla do vedení díyk zásahu Dominika Boháče, hosté ale srovnali díky Hruškovi, který dorazil za Mensatorova záda odražený kotouč. V závěru první části mohli jít Piráti do vedení v přesilové hře, jenže místo toho sami inkasovali z hole Jakuba Lva, který potrestal lajdáckou rozehrávku hostů. Domácí tak zatím vedou nejtěsnějším rozdílem a dnešní utkáni obou soupeřů tak znovu bude vyrovnané.
20:00
19:43
19:27
Duda se hnal k dorážce, ale hosté včas puk odklidili z jeho dosahu.
19:00
Puk na plzeňské střídačce, bude se vhazovat ve středním pásmu.
18:55
Hruška (CHM) podrazil Dvořáka a je vyloučen, síly na ledě se srovnají.
18:10
JAKUB LEV vystihl rozehrávku hostí, obral o puk Josefa Straku a sám se řítil na Růžičku. Naznačil rameny pohyb do strany a přesnou forhendovou kličkou poslal puk za záda chomutovského gólmana. Domácí se tak prosadili v oslabení!
17:43
Mozík (PLZ) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče. Ve výhodě nebezpečně střílel Gajovský, z prostoru mezi kruhy ale nezamířil přesně.
17:16
Mrázek nabral ve středním pásmu rychlost a tvrdě vystřelil od modré, Mensator zachytil puk a podržel jej.
16:56
16:42
Jeřábkova střela zamířila vedle, puk se ale po odrazu od hrazení objevil před Kašpaříkem, který ale u tyče puk netrefil před zcela odkrytou brankou!
16:06
Duda teď vymyslel zpětnou nahrávku brankovištěm, Pletku ale nenašel a puk navíc míří do středního pásma.
15:34
Hosté po buly vyhazují puk.
15:27
Straka se rozhodl pro střelu, před brankou ale chyběl clonící hráč, a tak Růžička na jeho střelu viděl.
15:09
Duda z úhlu zkusil překvapit gólmana, ale ten byl na svém místě včas.
14:56
Havel (CHM) podrazil Dudu a bude pykat na trestné.
14:43
Vlasák teď předvedl své bruslařské umění, hosté pro to ale neměli pochopení a plzeňský útočník skončil na ledě.
14:28
Icing indiánů.
14:03
První útok Plzně zase vymyslel nebezpečnou akci, Kratěna ale na Růžičku nevyzrál.
13:25
Domácí rozehrávají za vlastní brankou, nedaří se jim ale dostat z pásma.
13:12
Vaclav Pletka se teď vrátil na plzeňskou střídačku a bude v zápase pokračovat.
13:12
Gajovský vyjel zpoza branky a i když byl tísněn obráncem, dokázal vystřelit na Mensatora, ten ale puk ztlumil a podržel.
12:22
12:16
Hruška nastřelil puk před Mensatora, hosté se ale tentokrát k dorážce nedostali.
11:40
Teď zase Piráty zastavil ofsajd. Tahle přesilová hra se jim zatim nedaří podle představ.
11:08
Ani teď se hosté v útočné třetině neudrželi.
10:34
Domácí vyhráli buly a vyhazují.
10:22
Pletka (PLZ) byl vyloučen na dvě minuty, při svém zákroku se ale zranil a teď odchází s pomocí lékaře do plzeňské kabiny.
09:50
Je srovnáno, hosté z jednoduchého nahození vytěžili gól! Šagát nahodil puk na Mensatora, který jej vyrazil před sebe, tam byl ale první DAVID HRUŠKA, který puk pohotově zasunul do mezery mezi tyčkou a betonem plzeňského gólmana! Asistence: Martin Šagát.
09:03
Dvořák vybojoval puk a z otočky zkusil nastřelit puk před branku, ale trefil jen obránce Pirátů.
08:05
Hosty zastavil signalizovaný ofsajd na modré čáře, ale ani domácím se v útočné snaze moc nevedlo a puk rychle ztratili.
07:37
Růžička drží kotouč a přerušuje se.
06:38
Domácí otevírají skóre zápasu! Martin Straka na středu hřiště vymyslel kličku kolem obránce a nezištně posunul puk do strany na volného DOMINIKA BOHÁČE, který trefil přesně pod břevno! Asistence: Martin Straka, Vojtěch Mozík.
06:10
Hostům rychlý útok nevyšel, puk sice dostali do útočného pásma, ale to bylo tak vše.
05:24
Sýkora se Schleissem si nerozuměli a puk v útočném pásmu ztratili.
04:47
Hanzlík při rozehrávce trefil soupeře, naštěstí pro něj se ale puk odrazil zpět k němu.
03:56
Tomáš Vlasák měl gól na hokejce, ocitl se sám před gólmanem, provedl ukázkovou kličku do bekhendu, ale puk do branky nezamířil!
03:45
Lev ztratil puk v útočném pásmu, hosté ale vyhodili puk na zakázané uvolnění.
02:49
Dvořak se dvakrát po sobě ocitl v dobré šanci, ale v prvním případě zasáhl Růžička, ve druhém zase bekhendový pokus mířil mimo.
01:51
Domácí se po mantinelu dostali z obranné třetiny, hosté ale puk zachytili a nahazují jej zpět za branku Mensatora.
01:22
Duda hledal před brankou Pletku, bekhendová nahrávka mu ale nesedla a puk k plzeňskému útočníkovi nedoputoval.
00:55
Puk za brankou Plzně, oba týmy střídají.
00:24
Lev už čekal ve středním pásmu na nahrávku, jenže puk mu sebral jeden z bránících hráčů.
00:01
A teď už na ledovou plochu vjíždí i aktéři dnešního utkání.
Do úvodního vhazování zbývají poslední minuty, na ledě už krouží čtveřice rozhodčích a diváci pomalu proudí z útrob arény.
Dnešní zápas bude zajímavý hned pro několik hráčů Chomutova, kteří v minulosti působili v Plzni. Patří mezi ně Josef Straka, který se v plzeňské sestavě mihnul i v letošní sezóně, po jeho boku by měl hrát Balej, který s Plzní získal extraligový titul a v této sezóně se proti svému bývalému týmu pokaždé gólově prosadil. V západočeské metropoli působil i Bomersback, který patřil mezi první zámořské hráče, kteří do Plzně přišli. A v obraně Pirátů najdeme Pulpána, který v Plzni hokejově vyrostl.
Hráči obou týmu už míří zpátky do kabin aby na led pustili ledovou rolbu. Do začátku uktání zbývá přesně dvacet minut.

HC Škoda Plzeň: Mensator – Jeřábek, Hanzlík, Marcel, Slovák, Boháč, Mozík, Slavík – Straka, Lev, Kratěna, Pletka, Vlasák, Duda, Sýkora J., Kašpařík, Schleiss, Holec, Sýkora T., Dvořák

Piráti Chomutov: Růžička – Pulpán, Trefný, Mrázek, Lojek, Bartejs, Krstev, Havel – Bomersback, Bartečko, Hruška, Hřebejk, Gajovský, Šagát, Kubinčák, Straka, Balej, Bačuk, Sikora, Kaše, Kämpf

Rozhodčí: Hribik,, Wagner – Podrazil, Zavřel.
Vzájemné zápasy:
Oba dnešní soupeři se v této sezóně utkali dvakrát a bodovat zatím dokázali jen indiáni. Ti dvakrát svého soupeře porazili o jeden gól – v domácím utkání zvítězili 3:2, když už vedli 3:1, ale nechali hosta zdramatizovat zápas. Za domácí se prosadil Tomáš Sýkora, Lev a Duda, za hosty skóroval Bartečko a Balej, který ještě vloni na jaře pomáhal Plzni vybojovat první ligový titul mistrů. Ve druhém vzájemném zápase zvítězili škodováci na ledě Chomutova 2:1. Do vedení šli hosté díky jednomu z nemnoha gólů Ryana Hollwega, za domácí rychle odpověděl Jozef Balej, vítězný gól pak ale vstřelil Tomáš Sýkora, kterému se podobně jako Balejovi ve vzájemných zápasech dařilo.
Piráti Chomutov: Piráti letos už podruhé v extralize míří do bojů o udržení extraligové příslušnosti. Hosté ve 37 ligových zápasech nasbírali pouze 22 bodů a na pŕedposlední Kladno mají ztrátu hned sedmnácti bodů. Chomutovští v této sezóně už také dvakrát odvolali trenéry – prvním "náhradníkem" se stal Turek, který však na lavičce Pirátů dlouho nevydržel – před posledním zápasem jej nahradil Jaroslav Beck, který dosud působil u juniorky Chomutova.

Poslední zápas: Piráti Chomutov – Mountfield HK 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Ani další změna chomutovským Pirátům výsledkově nepomohla, s aktuálně druhým Hradcem Králové prohráli 0:2, podle slov nového trenéra Becka ale jejich výkon nebyl špatný. Chomutovští inkasovali jednou ve druhé třetině a podruhé až v samotném závěru, když hosté potrestali jejich snahu o vyrovnání při hře bez gólmana. Pro Chomutov to byla již desátá porážka v řadě, naplno Piráti bodovali naposled prvního prosince loňského roku.
HC Škoda Plzeň: Domácí tým zatím nezažívá obávanou mistrovskou kocovinu, naopak, daří se mu velice dobře. V tabulce je v těsném závěsu za druhým Mountfieldem. V poslední době měl sice problémy s venkovními zápasy a střídal vítězství s porážkou, tohle "prokletí" ale v posledním kole prolomil, když dokázal uspět na ledě Zlína, se kterým, se kterým se v posledních letech utkává nejčastěji.

Poslední zápas: PSG Zlín – HC Škoda Plzeň 2:4 (0:1, 2:3, 0:0)
Jak už jsme zmiňovali, Plzeň dokázala v posledním kole zvítězit na ledě Zlína. Prolomila tím sérii pěti venkovních utkání, ve kterých nezískala jediný bod. Naposledy bodovala naplno právě v Chomutově, kde zvítězila těsným rozdílem 2:1. V utkání na ledě finálového soupeře se zaskvěl Jakub Lev, který se představil po boku Straky a Kratěny v prvním útoku, a k vítžství přispěl dvěma góly a nahrávkou. Strřelecky se prosadili ještě Pletka s Kratěnou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.