Děkuji vám za sledování našeho online přenosu, přeji krásný zbytek víkendu třeba při sledování zbylých zápasů Tipsport extraligy v rámci 50. kola.
Dramatické utkání viděla ČEZ Aréna. V čtvrté repríze loňského finále vyhráli hosté ze Zlína, kteří tak letošní bilanci s mistrovskou Plzní srovnali na 2:2. Branky padaly jen ve druhé části.
Indiány poslal do vedení ve 25. minutě Mozík, který ve spolupráci s Dvořákem využil propadu Zlína ve středním pásmu a v situaci 2 na nikoho překonal Horčičku.
Hosté ale dokázali vývoj duelu otočit. V 31. minutě z dálky vyrovnal Čajánek a v 39. minutě Balaštík naopak zblízka donutil Machovského dnes podruhé vytáhnout puk z vlastní sítě.
60:00
59:34
Indiáni v pásmu.
59:06
Machovský opouští branku.
58:46
Ale v útočném pásmu jsou hosté. Indiánům rychle ubývá čas.
57:52
Až teď se to povede. Puk končí pod Horčičkovou lapačkou.
57:39
Indiáni zatím marně hledají cestu do pásma.
56:29
Zakázané uvolnění hostů.
55:18
Straka zkoušel technicky projít střední pásmo, ale nepodařilo se mu. Okamžitě přichází střela z červené čáry zpátky na Machovského.
54:23
Větší prostor na ledě ale ani z jedné straně nepřinesl lepší kombinace. Teď už je Pletka s Tesaříkem zpátky na ledě.
52:23
Uvidíme další vyloučení. Pletka s Tesaříkem si vyměnili krosčeky a pak se do sebe ještě slovně pustili. Rozhodčí už o vzruch nestojí a rychle oba hokejisty od sebe oddělují a odesílají je na trestné lavice s dvouminutovými tresty.
51:06
Opět jedna z klidnějších pasáží zápasu.
49:11
Domácí v plném počtu. Opět.
48:39
Indiáni hrají oslabení znovu spolehlivě. Je vidět, že Zlín mají nastudovaný.
47:11
Tohle je další sporné rozhodnutí sudích. Vylučují Matěje Machovského (PLZ), který se podle nich provinil podražením. Při opakovaném záběru je vidět, že k podražení soupeře došlo tak, že zlínský Kubiš zakopl o Machovského beton, který byl ještě v brankovišti. Jak říkám, sporné rozhodnutí.
47:11
Zlínští se hnali ve dvou proti jednomu a akce končí nezdarem a vyloučením Plzně.
46:56
Pro postavení útočícího hráče v brankovišti musí domácí opustit útočné pásmo.
46:03
Tak to mělo být za dvě minuty. Jeden z beků Zlína, pravděpodobně to byl Řezníček, z hloubky vlastního pásma vyhazoval puk a trefil kostku nad ledem. Hra je jen přerušena a pokračovat se bude v pěti na obou stranách.
46:03
Hosté v pěti.
45:23
Mozík znovu v útoku. Tentokrát si krásně odvezl Horčičku pryč z branky a posílal puk na druhou tyčku zpoza branky. Tam svého gólmana zastoupil ve skluzu Bedřich Köhler a absolutně dle pravidel čistě kotouč chytil a odsunul do rohu.
44:43
Ján Sýkora zkusil svůj vyhlášený fígl ála Granlund, ale tentokrát se zpoza branky nepoštěstilo.
44:03
Dvouminutový trest dostává Ondráček (ZLN) za podražení.
44:03
Lev zůstává na ledě a otevírají se vrátka na trestné lavici hostů.
43:56
A Plzeň je v pěti.
43:37
Tahle kombinace Zlína už byla nadějnější, ale jak už téměř po většinu zápasu, znovu byla proti finální nepřesnost. Domácí se opět osvobozují.
42:39
Indiáni už mají dnes s oslabeními bohaté zkušenosti a z těch těží. Zlín opět musí začínat od vlastního gólmana s rozehrávkou.
41:56
Dvě minuty dostává znovu Ondřej Kratěna (PLZ), tentokrát za podražení.
41:56
Na ledě zůstává Marušák, který v Plzni oblékal západočeský dres, a bude se vylučovat.
41:38
40:43
Slovák posílá puk přes všechny čáry a indiáni můžou vystřídat.
40:01
Zlín dohrává svou přesilovku.
40:01
Viděli jsme pohlednější dvacetiminutovku a také se nám, hurá, probudili střelci.
Střely ve druhé třetině:
11:9.
40:00
39:38
Indiáni ještě schytají jeden dvouminutový trest. Ondřej Kratěna (PLZ) je potrestán za hákování.
38:42
Zlín právě vstřelil branku!
Ale, to je studená sprcha pro indiány! JAROSLAV BALAŠTÍK (18. branka v sezóně) vybojoval souboj u mantinelu s Tomášem Sýkorou, udělal jeden rychlý krok dopředu a stanul tváří v tvář Machovskému. Tomu nedal přesně umístěnou střelou šanci. Asistence Petr Leška.
38:20
Lev se nezalekl čtyřčlenného šiku Zlína vyrovnaného před sebou, vykličkoval mezi hráči a odvážně se pustil i do střely. Tu si Horčička pohlídal.
37:39
Nestárnoucí Straka se zase prohnal středním pásmem, přihrál na levé křídlo Jánu Sýkorovi, na jehož střelu si Horčička počíhal.
36:49
Dvořák sebral po nepřesnostech puk těsně před Horčičkou a chtěl vypálit na vzdálenější tyč. Bohužel pro něho, střela mu nesedla tak, jak měla.
36:44
Ale do útoku nemohli, neboť se špatně domluvili a byli v postavení mimo hru. A tak se hra obrací na druhou stranu.
36:03
Pletka sice své dva souboje u mantinelu vyhrál, ale jeho přihrávku si Plzeňané nenašli. A tak puk sbírají hosté a pádí dopředu.
34:17
Jakub Lev, jeden z mladíků, kteří vzešli z indiánské líhně, bojoval ze všech sil za brankou. Pak ale puk končí po střele jeho spoluhráčů v ochranné síti.
32:46
Hra se nám po návratu všech vyloučených a vyrovnávací brance hodně zklidnila. Hráči aktuálně okupují rohy kluzišť, kde sbírají puky po nepřesných akcích.
30:53
Indiáni nezvládli situaci po návratu vyloučených a propadli vzadu. Veselý přenechal po přechodu modré čáry puk kapitánu PETRU ČAJÁNKOVI (8. branka v sezóně), který výstavní střelou ke vzdálenější tyči vyrovnává skóre. Asistence Ondřej Veselý, Petr Zámorský.
30:42
29:43
Zlín ve čtyřech.
29:14
Indiáni uzavřeli Zlín v jeho pásmu a dobře kombinovali. Od pohromy zachránil svůj tým jeden z hostů, kteří stačil vložit hůl do finální přihrávky na Jána Sýkoru. Kdyby bývala byla prošla, slovenský forvard by pálil proti odkryté části klece.
28:42
Matějíček (ZLN) vyšvihl proti Kratěnovi ukázkovou sekeru a odchází na dvě minuty přisednout k Řezníčkovi. Time out pro hosty, kteří budou čelit pěti indiánům ve třech.
28:15
Mozík střílí od modré čáry a Horčička chytá.
27:43
Řezníček (ZLN) dostává menší trest za držení protihráče a indiáni budou hrát přesilovku.
26:45
Straka přebral krásnou zadovku těsně před Horčičkou, stáhl si puk pod sebe a chtěl kotouč usměrnit na zadní tyč. Střela ale neměla dostatečnou rychlost, aby přešla přes čáru.
25:49
Čajánek vybízel z otočky k teči Honejska a tomu chybělo málo, aby puk usměrnil na Machovského.
25:32
Slovák posílá puk na zakázané uvolnění. Hra se vrací před Machovského.
24:17
Plzeň právě vstřelila branku!
Dva na nikoho se prostě dává. Za všemi hráči zůstalo plzeňské dulo Dvořák – Mozík, společně překročilo modrou čáru a Michal Dvořák bekhendem poslal snad na dva metry přihrávku VOJTĚCHU MOZÍKOVI (6. branka v sezóně). Ten měl odkrytou část branky a trefil ji přesně. Asistence Michal Dvořák, Tomáš Sýkora.
23:13
Jeřábek stačil puk v pásmu a vypálil po zemi. Horčička měl odkrytý výhled a chytá.
22:26
Straka přebruslil Urbance a hnal se do zakončení. Horčička mu příliš prostoru ale nenchal.
22:00
Jak jsme první třetinu zakončili, tak tu druhou začínáme. Za brankou indiánů bylo horko, ale hosté selhali ve finální přihrávce.
20:01
Zatím vidíme na góly skoupé utkání, ve kterém hrají prim nepřesnosti, takže i těch šancí je hodně pomálu. Tu největší z plzeňského pohledu spálil Kratěna, na druhé straně štěstí nepřálo Honejskovi a Okálovi.
Střely v této třetině:
5:9.
20:00
19:10
První opravdu velká šance pro indiány. Kratěna se dostal ke střele, která Horčičku vyvedla z míry. Využil rovněž laxního přístupu hostů, kteří k němu přistoupili nedostatečně rychle, a propracoval se k dorážce. Tu Horčička chytá.
18:49
Puk je na hokejkách Zlínu. Hosté nikam s rozehrávkou nepospíchají.
18:18
Zlínští jsou v závěru třetiny aktivnější. Indiáni odpovídají zakázaným uvolněním.
17:10
... ta ale končí velice záhy. Indiáni nepřekonali modrou útočnou čáru.
17:05
Od Vojtěcha Mozíka začne další akce indiánů...
16:16
Straka po sobě na ledě zanechal krvavé skvrny, proto nám hra trochu stojí. Je potřeba hřiště upravit a krev odstranit.
16:16
Martin Straka odjíždí do šatny, v obličeji má tržnou ránu.
14:05
Ján Sýkora vystřelil od modré čáry a jeho pokus ještě zkusil před Horčičkou puk ztečovat. Avšak mimo.
13:05
Jiří Ondráček (ZLN) dostává menší trest za hákování a indiáni si zahrají první přesilovku v duelu.
13:14
A na druhé straně chytá Horčička střelu Mozíka.
12:36
Machovský chytá střelu Marušáka od modré.
12:28
Po dalším zákroku Machovského se strhla pošťuchovaná mezi mladíkem Lvem a Balaštíkem. Plzeňské publikum hostujícího hráče zdraví, jak je jeho zvykem. Oba kohouti dostávají po dvou minutách.
11:06
11:46
Kratěnovi v kritický moment sjel puk z čepele, a tak plzeňský ostrostřelec jen usměrnil puk na Horčičku. Ten nemá s lapením střely sebemenší.
10:01
Honejsek prokázal svou rychlost a projel plzeňským pásmem bez problémů. Narazil ale na problém se jménem Machovský, který mu vystvavil sopku.
09:06
Balaštík (ZLN) nedovoleně bránil Dvořáka před vlastní brankou a přichází hodně přísný trest, který pošle hru do čtyř proti čtyřem.
07:59
Teď domácí byli v pevném zámku, ale hosté se sami nepřesnou střelou znovu vyhazují z pásma.
07:14
Indiáni se zatím brání svědomitě. Ševci nakoukli do útočného pásma jen dvakrát. V tom druhém případě se jim podařilo získat aspoň buly v pásmu.
05:51
Duda (PLZ) navíc dostává pětiminutový trest plus osobní trest do konce utkání. Hodně dlouho přesilovka pro hosty.
05:51
Okatý krosček Radka Dudy (PLZ) opravdu nemohl uniknout pozornosti hlavních sudích a plzeňský hráč dostává dvě minuty.
05:45
Okál pláchl po pravém mantinelu plzeňské defenzivě a kličkou zkoušel po vlastní ose překonat Machovského. Ten si připisuje další důležitý těžký zákrok.
05:18
Obě mužstva si prohodila zakázané uvolnění. Zatím sledujeme hezký zápas, nicméně týmům v zakončení brání přesnější finální nahrávka.
04:00
Před Machovským se objevil Köhler, který nebezpečně dorážel. Mladík v brance indiánů si s jeho pokusem poradil.
02:55
Domácí posílají puk přes všechny čáry.
02:22
Machovský skryje pod svou lapačkou střelu od modré čáry.
01:26
Pletka měl na své hokejce první šanci utkání. V mezikruží jej našla přihrávka od mantinelu, ale plzeňský bouřlivák zamířil nad.
01:00
První oťukávání máme za sebou, oba celky si zabruslily ve třetině soupeře.
00:01
Oba týmy už jsou na ledě a my a chvilku začínáme.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Seman, Slovák, Boháč, Jeřábek, Frolo, Mozík, Moravčík – Sýkora J., Straka, Kratěna – Pletka, Vlasák, Duda – Lev, Kašpařík, Indrák – Pitule, Sýkora T., Dvořák.

PSG Zlín: Horčička (Kašík) – Urbanec, Marušák, Řezníček, Zámorský, Tesařík. Matějček – Köhler, Leška, Balaštík – Veselý, Čajánek, Honejsek – Čech, Holík, Okál – Kubiš, Melenovský, Ondráček.

Rozhodčí: Pešina, Šír – Gebauer, Lederer.
Oba celky do dnešního měření sil půjdou povzbuzené vítězstvím.
Hosté doma po brankách Tesaříka, Köhlera, Honejska a Ondráčka porazili 4:2 Mountfield a indiáni po dvou trefách Kratěny, jedné Lva a Vlasáka přivezli 2 body z Pardubic, kde oslavili první letošní výhru v prodloužení.
Letošní vzájemné duely
První letošní zápas vyšel lépe Zlínským. Ti si domácí prostředí uhlídali zejména díky skvostnému vstupu do duelu, když vedli už o 3 branky po pouhých sedmi minutách od úvodního buly. Celkově zvítězili 4:1.
V odvetě na západě Čech se rovněž radovali domácí. Přestože Zlínští se v Plzni pohybovali jako doma a znovu vedli, indiáni zvládli duel otočit a těsně vyhráli 3:2.
Plzeňané pak slavili výhru dokonce i ve Zlíně, přestože se v předchozích duelech venku hodně trápili. Sérii dokázali přestřihnout právě proti ševcům a radovali se po konečném výsledku 4:2 z pohledu indiánů.
PSG Zlín
Loňského vicemistra můžeme lehce najít na páté pozici tabulky, kterou si vysloužil bodovým ziskem ve výši 83. Za indiány tak Zlínští pokulhávají o 8 bodů. I tým PSG má aktivní skóre v podobě 129:113.
Zlín stejně jako Plzeň dává v brance prostor mladí. Libor Kašík už letos odchytal 1342 minut s úspěšností 93,51%. Často v brance můžeme vidět i Luboše Horčičku, který má na svém kontě 1227 odchytaných minut a který zná důvěrně plzeňské prostředí ze svého předchozího působení.
Nejproduktivnějším hráčem týmu je Petr Leška s pěti brankami a neuvěřitelnými 37 nahrávkami. Tím je pochopitelně i nejlepším nahrávačem. Nejpilnějším střelcem je nestárnoucí Jaroslav Balaštík (17 branek).
HC Škoda Plzeň
Domácí indiáni aktuálně okupují druhou příčku tabulky za suverénní Spartou. Podle slov jednoho z trenérů Michala Straky chtějí po základní části skončit na druhé, případně třetí příčce. A to zatím domácí skvadře vychází na jedničku. Plzeňané mají k dnešnímu dni 91 bodů a aktivní skóre 128:112.
Západočeši v brance především spoléhají na kvalitní a stabilní výkony mladého gólmana Matěje Machovského, který chytá s úspěšností téměř 94%.
Nejproduktivnějším hráčem týmu je Radek Duda, který s 41 body za 17 vstřelených branek a 24 asistencí je zároveň nejaktivnějším nahrávačem týmů. Nejúspěšnějším střelcem je pak Václav Pletka s dvaceti góly.
Krásný nedělní den z plzeňské ČEZ Arény. Vítám vás u online přenosu z 50. kola naší nejvyšší hokejové soutěže, ve kterém úřadující mistři vyzvou vicemistry ze Zlína.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.