Poslední derby v základní části této sezóny tedy vyhrává Slavia, která díky trefě Petra Kadlece v úvodu prodloužení stále drží naději na předkolo play-off.
60:30
Slavia právě vstřelila branku!
Valach našel dlouhou přihrávkou na útočné modré PETRA KADLECE, který ujel obráncům, udělal kličku brankáři a zasunul puk mezi jeho betony! Asistence: Juraj Valach.
60:01
Derby je stále vyrovnané, proto se bude prodlužovat.
60:00
59:40
Karel Pilař (SPA) je potrestán za podražení.
59:31
Po přihrávce Tomicy pálil jen těsně vedle Jelínek!
59:09
Buchtele nedokázal prostřelit povyjetého Svobodu.
57:53
Doležal se vrátil na led.
57:04
Domácí vyhodili.
56:42
Sklenář dobře zablokoval Poláškovu bombu od modré.
56:06
Přibyl se dokázal v levém kruhu uvolnit a prověřit Svobodu.
55:28
Poláškův pokus lapil Svoboda.
54:52
Sparta právě vstřelila branku!
Tomáš Rachůnek našel volného KARLA KUBÁTA, který trefil perfektně bližší roh a vyrovnal! Sparta nadále bude pokračovat v přesilovce! Asistence: Tomáš Rachůnek.
54:50
Pilař vystřelil nepřesně, puk ve středním pásmu.
53:53
Jiří Doležal (SLA) trefil Tona do obličeje, za což dostává čtyři minuty! Sešívaní se tak budou bránit ve třech!
53:29
Marek Tomica (SLA) inkasuje dvě minuty za držení.
52:40
Do úniku se dostal Vrdlovec, bekhendovou kličku mu ale dokázal Novotný zneškodnit! Následně netrefil skákající puk Poletín!
50:39
50:35
Sklenář perfektně našel volného Langhammera, kterému ale střela nesedla a Novotný měl lehkou úlohu.
49:59
Slávisté kombinují za vlastní klecí.
48:39
Karel Kubát (SPA) je potrestán na dvě minuty.
47:50
Langhammer vypálil těsně vedle.
47:09
Pilařovu ránu z voleje udržel Svoboda ve výstroji.
46:49
Sparťané se tlačí do zakončení.
46:04
Valachova rána prolétla těsně kolem tyče.
44:59
Polášek se dokázal uvolnit, poté ale trefil jen clonícího obránce.
43:57
Hosté se zatím marně snaží o vyrovnání.
41:31
Na videu nebylo zřejmé, že puk přešel brankovou čáru, gól tedy nebyl uznán.
41:31
Po střele Přibyla se bude prohlížet video!
41:13
Sklenářovu nadějnou střelu dokázal Novotný vyrazit.
40:47
Krenželokova rána skončila v ochranné síti.
40:30
Tonovu nabídku tečoval těsně vedle Hlinka.
40:01
Po druhém dějství sešívaní stále vedou o jeden gól, když se prosadily oba týmy. Nejdříve srovnal Philipp, který se trefil přesně ke vzdálenější tyči. Do vedení dostal Slavii Kyle Wharton, jenž z první prostřelil Novotného. Třetí třetina začne přibližně v 16:48.
40:00
39:09
Žejdlovu střelu dokázal Novotný zkrotit.
38:24
O puk se dlouho bojuje za brankou Slavie.
37:15
Domácí si vzali oddechový čas.
36:57
Wharton se vrátil na led.
36:57
Hlinka našel Tona, který mířil do odkryté klece. Svoboda se dokázal ale fantasticky přesunout a puk vyrazit!
35:42
Slávisté se osvobodili.
34:57
Kyle Wharton (SLA) putuje na trestnou za vysokou hůl.
34:45
Po střele Jelínka ještě dorážel Tomica, jeho pokus ale byl zblokován.
33:40
Přibylova rána mířila příliš vysoko.
33:14
Střelu Kubáta vyrazil Svoboda jen ke Klimkovi, který se snažil najít mezírku mezi jeho betony. Sešívaný brankář ale perfektně zasáhl a vyrazil puk mimo!
31:42
Nepovedenou ránu Šenkeříka sebral Novotný do lapačky.
31:00
Po několika nepřesných přihrávkách se bude vhazovat po levici Novotného.
30:19
Zajímavou střelu Simona vytěsnil Svoboda vyrážečkou.
29:08
Sešívaní nemohou v posledních momentech hry pořádně rozehrát, dvakrát po sobě totiž zahráli na icing.
27:55
Z levé strany zkusil pozornost Svobody Pech, slávistický brankář byla ale připraven.
26:42
Sklenář podobně jako u prvního gólu vyhrál souboj u mantinelu, po kterém dokázal přihrát najetému KYLEMU WHARTONOVI, jehož rána z první se otřela o bližší tyč a zapadla do sítě! Asistence: Jakub Sklenář.
26:33
Do zakončení se dostal Langhammer, Novotný ale dobře zasáhl.
25:10
Dva pokusy Kumstáta dokázal Svoboda pokrýt.
24:20
Při signalizované výhodě si na modrou sjel Kubát, který ještě našel volného RADKA PHILIPPA. Ten umístil svoji střelu přesně ke vzdálenější tyči a srovnal tím skóre! Asistence: Karel Kubát a Jaroslav Hlinka.
23:35
Střelu Klhůfka vytěsnil Novotný do ochranné sítě.
23:16
22:02
Valachovu střelu vyrazil Novotný před sebe, neuspěl ani Jelínek z dorážky!
21:55
Vrdlovcova rána prolétla kolem levé tyče.
21:16
Petr Ton (SPA) si odpočine za hákování.
21:09
Švrčkovu tvrdou ránu vyrazil Svoboda před sebe.
20:28
Žejdl vystřelil o kousek nad.
20:01
V první třetině čtvrtého derby letošní sezóny se slávisté dokázali dostat do vedení, když se po přihrávce Sklenáře trefil pod víko Krenželok. Zatím se hraje vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách. Druhé dějství začne přibližně v 15:53.
20:00
19:48
Divíšek se vrátil na led.
19:28
Sparťané dvakrát za sebou vyhodili.
18:27
Rána Valacha byla sražena do ochranné sítě.
17:48
Tomáš Divíšek (SPA) je vyloučen za podražení.
17:10
Střela Tomicy byla sražena do rohu.
16:50
Ton neprošel přes Kadlece, který mu puk vypíchl.
15:51
Klhůfek se dokázal dobře uvolnit, poté mířil pod břevno, branku ale přestřelil.
14:28
Sparta se zatím moc nedostává do zakončení, slávisté dobře brání.
13:51
Stránský se obtáčel kolem branky, puk mu ale ujel.
13:09
Dlouhá přihrávka skončila až u Novotného, který poté raději přerušil hru.
12:30
Krenželok se pěkně zvládl zbavit obránce, poté ale mířil těsně vedle.
12:09
Hostující rozehrávka skončila na zakázaném uvolnění.
11:51
Šenkeřík pálil od modré těsně mimo.
10:42
Sparta se zatím nemůže dostat do obvyklé pohody, sešívaní si je velmi dobře hlídají.
09:54
Slávisté hrají s pukem ve vlastním pásmu.
08:52
Přibyl se tlačil před Tomicu, ten mu ale zakončení nedovolil a Svoboda přerušil hru.
08:32
Žejdlovu bombu Novotný vyrazil do rohu, odkud to Žejdl zkusil znovu, sparťanský brankář ale perfektně zasáhl.
07:45
Stránský se nedokázal probít přes dva protihráče.
07:03
Hraje se hlavně ve středním pásmu, obě mužstva velmi dobře brání.
06:10
Po sešívaném gólu se hra trochu uklidnila.
04:57
Nahození Pilaře nesebral nikdo z jeho spoluhráčů.
04:11
Sklenář dokázal v souboji u mantinelu získat puk, který poté přistrčil najetému LUKÁŠI KRENŽELOKOVI. Ten si přijel blíže k brance a trefil přesně bližší horní roh! Asistence: Jakub Sklenář.
03:59
Hned po buly pálil Knot, Novotný si ale připsal velmi dobrý zákrok!
03:42
Zajímavý pokus Valacha zblokoval Polášek.
02:32
Z ničeho nic se však mezi obránci Sparty zjevil Vrdlovec, jehož pokus ale dokázal Novotný se štěstím vyrazit!
02:12
Klhůfek ale o puk přišel a Sparta zakládá útok.
01:48
Sešívaní se drží v útočném pásmu.
00:56
Spartu zastavil při přechodu do útočného pásma odpískaný ofsajd.
00:46
Pilařovu ránu z pravého kruhu vyrazil Svoboda.
00:20
Kadlecovu přihrávku Žejdl jen protečoval do útočného pásma.
00:01
Před zápasem budou ještě oceněni bývalí hráči, kteří vybojovali postup Slavie do extraligy. Letos je tomu právě dvacet let.

HC Slavia Praha: Svoboda – Šenkeřík, Kadlec, Wharton, Valach, Holub, Knot, Štich – Tomica, Jelínek, Žejdl – Sklenář, Langhammer, Krenželok – J. Doležal, Klhůfek, Stránský – Poletín, T. Doležal, Vrdlovec

HC Sparta Praha: Novotný – Polášek, Pilař, Piskáček, Švrček, Kubát, Philipp, Sičák – Simon, Hlinka, Ton – Buchtele, Pech, Kumstát – I. Rachůnek, Přibyl, Klimek – T. Rachůnek, Divíšek, Forman.
Vítejte u sledování textového on-line přenosu z posledního letošního derby v základní části Tipsport extraligy. Vzájemné zápasy této sezóny hovoří jasně pro Spartu, která vyhrála zatím všechny tři dosavadní duely. Dvakrát dokonce neinkasovala ani gól. Slavia ale potřebuje nutně bodovat, aby si udržela šanci na předkolo play-off. Dá se tedy očekávat zajímavý zápas se šancemi na obou stranách.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.