SESTŘIH: 33. kolo extraligy, Plzeň - Hradec Králové 1:2

Loučím se s vámi z Plzně a přeji všem šťastný nový rok 2015! Na počtenou!
Nejlepší hráči: Václav Pletka (1+0) – Stanislav Dietz (1+0)
Hradec Králové vyhrál v Plzni 2:1! O vítěznou branku se ve 36. minutě postaral nejproduktivnější hráč Mountfieldu Tomáš Mertl.
59:26
Situace se opakuje, Hradec stále velmi dobře brání.
59:11
Zakázané uvolnění hostů.
58:55
Šimánek ze středního pásma netrefil prázdnou branku.
57:41
Simon se nedostal přes útočnou modrou. Plzeň se snaží vyrovnat!
56:43
Machovský vyrazil střelu Knotka od mantinelu.
55:50
Ofsajd plzeňského celku.
55:26
Dominik Simon se dostal do dobré šance, bekhendový pokus ale vyrazil Ondřej Kacetl!
54:27
Puk vypadl ze hřiště, bude se vhazovat.
53:39
Krásná individuální akce Tomáše Mertla! Nejproduktivnější hráč Hradce se dostal až před branku, kde ovšem za Machovského puk nezasunul!
53:24
Po nastřelení puku od Jeřábka do útočného pásma byl Pletka v ofsajdu.
53:10
Jeřábek se po akci Pulpána dostal hned ke střele, Kacetl jí ale viděl a chytil. Následuje komerční přestávka.
53:04
52:00
Martin Pláněk se dostal před brankou k zakončení, jeho střela byla ale zblokována!
51:40
Knotek nemířil přesně.
51:19
Po střele Vydareného dvakrát dorážel Knotek, Machovský ale udržel puk!
Dnešní utkání sleduje 5873 diváků.
51:04
Jakub Jeřábek (PLZ) je vyloučen na dvě minuty, Hradec Králové bude hrát přesilovku.
50:52
Jeřábek napálil kotouč mimo.
50:43
Jakub Lev vyslal střelu na branku Kacetla, který škrtl helmou puk a vyrazil ho do ochranné sítě.
49:41
Po střele Vantucha drží kotouč Matěj Machovský.
49:05
Skokan zachytil přihrávku Bližňáka a vyrazil dopředu, překonat domácího brankáře se mu ovšem nepovedlo.
48:40
Jank trefil kostku nad ledem, hra se tak vrací do útočného pásma.
48:33
Pokus Jána Sýkory byl ztečován do ochranné sítě.
48:27
Jeřábkův pokus tečoval Johnson mimo.
47:25
Nyní se pokusil vystřelit Pospíšil, jeho pokus byl ovšem zblokován.
47:08
Zaútočit se pokusili také hosté, Vantuch ale přišel o puk.
46:45
Kratěna poslal puk před branku, kde se ho do klece snažil dorazit Bližňák. Slovenskému forvardovi se to ale nepovedlo.
46:22
Hradec se nyní dopustil zakázaného uvolnění.
46:13
Škodovka se nyní dostala do ofsajdu. Následuje přestávka, která slouží jako komerční.
45:56
Stále sledujeme velmi bojovný hokej, Hradec dobře brání.
45:22
S přispěním mantinelu dostali Hradečtí puk opět mimo kluziště.
44:28
Kubka po vhazování mířil nad!
44:26
Indrák nahrál bekhendem před branku na Dominika Simona, jehož střelu z první chytá Ondřej Kacetl!
44:17
Zakázané uvolnění Mountfieldu.
44:02
Kratěnův pokus ztečoval Vydarený do bezpečí.
43:40
S přispěním mantinelu nyní vypadl puk mimo ledovou plochu.
43:30
Plzeň začíná akci zpoza své brány.
42:41
Hradec šel opět do přečíslení, Mertl nahrával na Vantucha, který se k zakončení ovšem nedostal a po následném pádu posunul branku!
41:18
41:05
Hradečtí vyhodili puk až k Machovskému, který vyjel z branky a raději ho přikryl.
40:20
Střelu Kadlece nebezpečně tečoval Pletka, puk ale proskákal pouze do rohu.
40:01
Třetí třetina brzy začne, na ledě jsou hokejisté obou týmů.
Ve druhém dějství se hosté dostali do vedení 2:1, o gól se ve 36. minutě postaral Tomáš Mertl. Hradecký obránce Peter Mikuš v závěru třetiny inkasoval trest do konce utkání.
38:14
Mozíkovu přihrávku na Lva zblokoval Dej, který následně vyvezl puk.
37:41
Po dalším pokusu slovenského útočníka vyhodili hosté puk.
37:20
Střela Jána Sýkory šla mimo, Plzeň tlačí!
36:21
Hradec hned vyhodil puk.
36:18
Peter Mikuš (MHK) kolenem srazil Jeřábka a dostal trest na pět minut a do konce utkání! Pětiminutový trest odsedí Ondřej Kopta.
36:08
Kukumberg se proti přesile hradeckých hráčů neprosadil.
35:16
Hradec právě vstřelil branku!
Hosté využili přesilovou hru a jdou do vedení! Střelu Vydarného od modré vyrazil Machovský betonem před sebe, kde se k pohotové dorážce dostal TOMÁŠ MERTL (16+17), jenž dal na 1:2! Asistence: Tomáš Knotek (4+9) a René Vydarený (0+7).
34:45
Knotek nahrál před branku na Mertla, pokus hradeckého snipera ale vyrazil Machovský!
34:14
Mikušovu střelu vyrazil Machovský betonem pouze k Dejovi, ten ale napálil kotouč mimo!
33:33
Petr Kadlec (PLZ) je vyloučen za podražení.
33:16
Moravčíkovi se nepovedla přihrávka na Kratěnu, domácí kapitán se tak dostal do ofsajdu.
32:32
Střelu Dominika Simona nyní před Kacetlem ztlumil Mikuš, hostující gólman poté chytil puk do lapačky.
32:13
Komerční přestávka.
32:13
Mozíkova střela byla nyní zblokována do ochranné sítě nad ledem.
31:21
Hradec dnes velmi statečně blokuje střely Plzeňských, nyní takto dopadl pokus Jeřábka.
31:01
Hosté vyrazili do přečíslení 2 na 1, které zakončoval Lukáš Vantuch, Machovský se ale přesunul a kotouč chytil!
30:17
29:35
Indrák posílal kotouč před branku, kde zakončoval Pletka. Kacetl ale tento pokus zneškodnil.
29:22
29:00
Ján Sýkora trefil pouze hráče stojícího před sebou, ten posléze vyhodil.
27:51
Hradec po vhazování vyhodil.
27:49
Bližňák se pokusil procpat puk do branky, ale díky dobré práci Kacetla u tyče se mu to nepovedlo.
27:22
Dnes podruhé Schleiss vybojoval hákování na svou osobu – provinil se Bohumil Jank (MHK).
26:30
Václav Pletka se dostal ke střele z mezikruží, Kacetl vyrazil puk.
26:03
Po nahození Romana Kukumberga raději Machovský podržel puk. Následuje komerční přestávka.
25:39
Škodovka vyrazila do útoku, který režírovali obránci – po přihrávce Mozíka střílel Pulpán. Puk mířil mezi betony Kacetla, ale ten je sklapl včas.
25:13
Indrákova střela byla sražená do ochranné sítě nad brankou.
24:45
Zakázané uvolnění Hradce.
24:31
Pokus Bohumila Janka srazili bránící hráči.
24:09
Mertl dostal namazáno a poslal puk na branku, ale Machovský vyrazil jeho střelu!
23:15
A po vhazování udělal totéž.
23:13
Puk se dostal na druhou stranu až k Machovskému, který ho raději podržel.
23:06
Kratěnovu přihrávku zpoza branky zachytil pouze hostující útočník Červený.
22:40
Pláňkův pokus mířil mimo.
22:24
Knotek se v útočném pásmu natahoval po puku, tak dlouhé ruce ale neměl.
21:18
Lev velmi dlouho kroužil s pukem na holi, až ho předložil Johnsonovi, který ho z první napálil do betonu Kacetla.
20:41
20:18
Nebezpečná střela Rudolfa Červeného proletěla okolo branky.
20:01
Hokejisté již krouží po ledové ploše připraveni na zahájení druhé třetiny.
Po první třetině máme stav vyrovnaný, 1:1. Do vedení se dostali domácí zásluhou Pletky v přesilovce, vyrovnání zařídil hostující obránce Dietz střelou z půlky.
18:56
Plzeň zaútočila v oslabení, Kratěnovu střelu ale zblokoval Pláněk.
18:41
Dominik Simon (PLZ) dostává dvě minuty za hákování.
18:17
Hradec Králové má ponechanou výhodu, vyloučen bude Simon.
17:42
Jankovu střelu z půlky vyrazil Machovský do ochranné sítě, bude se vhazovat po jeho pravici.
16:57
Od mantinelu nebezpečně pálil Skokan, domácí gólman vyrazil puk.
16:48
Hradec se dostal do ofsajdu.
16:04
Střelu Tomáše Pospíšila vyrazil Machovský do rohu.
15:43
Kratěna byl v ofsajdu, útočit tak nemohl.
15:02
14:30
Mertl vyhodil bekhendem podél mantinelu.
14:11
Přihrávka Jána Sýkory jen prolétla útočným pásmem až do toho středního.
13:54
Kadlecova přihrávka byla moc prudká. Dokonce tak prudká, že jí nezachytil nikdo ze spoluhráčů a je z toho tak icing.
13:43
Do přečíslení se opět dostali Dej s Kukumbergem, střelu prvního jmenovaného ale Machovský udržel!
13:21
Hradečtí vyhazují přes všechny čáry.
13:05
Mozíkovu dělovku po buly vyrazil Kacetl.
13:02
Ondřej Kopta (MHK) ho při tom ale fauloval, dostává tak dvě trestné minuty.
13:02
Bližňák se zmocnil puku a ihned ho napálil směrem na branku, Kacetl byl ovšem pozorný!
12:37
Střela Červeného byla zblokována.
11:59
Indrák neprošel před dobře bránícího Knotka. U puku je tak Mountfield.
11:05
Šimánkovu propagační střelu od mantinelu Machovský vyrazil.
10:19
Mountfield z ničeho nic vyrovnává, a to velmi kuriózní brankou! STANISLAV DIETZ (2+1) napálil kotouč z půlky hřiště a Machovského zaskočil tak moc, že ho dokonce překonal! Asistence: Michal Tvrdík (1+3) a Bohumil Jank (1+4).
10:00
Z něj ale nic nebylo a v polovině třetiny je puk za bránou Hradce Králové.
09:31
Mikuš v rohu kluziště obral o puk Indráka a založil tak protiútok.
08:37
Kukumberg s Dejem velmi dobře napadali a získali puk, druhý jmenovaný ale poté ukončil akci nepřesnou přihrávkou.
07:56
Kubka se dostal k velmi dobré střele, Kacetl jí ale vyrazil do ochranné sítě nad ledem. Komerční přestávka.
07:18
06:53
A další výhoz.
06:06
Tomáš Sýkora dostal puk až za branku Ondřeje Kacetla.
05:42
A opět, nyní se o to postaral Kadlec.
05:23
Škodovka vyhazuje.
05:18
Za vraženi na hrazení je nyní vyloučen Miroslav Indrák (PLZ). Přesilovku si tedy zahraje i Hradec Králové.
04:35
Plzeň právě vstřelila branku!
Domácí využívají přesilovku a jdou do vedení 1:0! Johnson nahrál před branku na VÁCLAVA PLETKU (5+12), který se svou první střelou neuspěl, ale s dorážkou už ano a poslal tak Plzeň do vedení! Asistence: Nicholas Johnson (8+10) a Ján Sýkora (14+12).
03:53
Hosté šli do protiútoku a po přihrávce Deje na Kukumberga zacinkala tyč Machovského branky!
03:44
Schleisse v dobré šanci zahákoval Bohumil Jank (MHK), který tak dostává dvě trestné minuty.
03:00
Kopta posílal puk před branku, kde ovšem nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
02:26
Kubka si sjížděl do střelecké pozice, Červený mu ale vypíchl puk.
02:00
Škodovka je nyní více na puku a snaží se útočit.
01:05
Ján Sýkora velmi dobře vyjel před branku, za Kacetla ale kotouč nezasunul.
00:40
Kotouč se dostal na druhou stranu, kde ho přikryl Kacetl.
00:27
Nyní před Machovským velmi nebezpečně tečoval puk Vantuch, domácí gólman ale opět úspěšný.
00:13
První střelu vyslal Tomáš Mertl, Machovský jí ale vyrazil do rohu.
00:01
A na ledovou plochu nám přichází také hokejisté. Elekrtrizující atmosféru nám dodává znělka z filmu Poslední Mohykán.
Na led nám již nastoupila čtveřice rozhodčích. Současně s jejich příchodem hraje na stadionu plzeňská hokejová hymna. Za pár minut začínáme!

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Jeřábek, Kadlec "A", Pulpán, Mozík, Moravčík, Kubka, Boháč – Schleiss, Bližňák, Kratěna "C" – Johnson, Lev, J. Sýkora – Pletka, Simon, Indrák – Beran, T. Sýkora, Michel

Mountfield HK: Kacetl (Kantor) – Vydarený "A", Dietz, Mikuš "A", Jank, Vašíček, Pláněk, Plášil – Šimánek "C", Mertl, Vantuch – Pospíšil, Kukumberg, Dej – Červený, Knotek, Skokan – Kopta, Tvrdík, Beránek

Rozhodčí: Šír, Mikula – Polonyi, Flegl.
Hezký podvečer z Plzně vám ještě jednou přeje Michal Belšán! Dnešní duel bude specifický pro hostujícího útočníka Ondřeje Koptu, jenž je plzeňským odchovancem.
Vzájemné zápasy
V nich zatím vládne Hradec Králové. Ten totiž získal z obou utkání tři body. Nejprve zvítězil na ledě Škodovky rozdílem jediné branky, doma poté, ačkoliv byl přestřílen 24:33, zvítězil 4:2.

7. kolo – Plzeň 1:2 Mountfield HK
30. Lev (Pletka, Kadlec) – 19. Mertl (Kudrna, Frühauf), 55. Vašíček (Skokan)

20. kolo – Mountfield HK 4:2 Plzeň
20. Šimánek (Kudrna, Frühauf), 25. Mertl (Frühauf, Kudrna), 36. Mertl (Šimánek, Slovák), 45. Šimánek (Mertl, Slovák) – 17. Johnson (Pletka, Kratěna), 39. Kratěna (Johnson, Jeřábek)
Mountfield HK
Klub z Hradce Králové je po 32 odehraných zápasech, ve kterých získal 47 bodů, na sedmém místě. Skóre má 79:81.

Aktuální forma Mountfieldu ale není zrovna nejlepší. Z posledních 12 zápasů vyhrál pouze třikrát. Tato neúspěšná série obsahuje také šest proher v řadě (období mezi 24. a 29. kolem).

V posledním utkání ale Hradec zdolal litvínovskou Vervu a díky výhře Sparty jí sesadil na třetí místo. Vedení se ujal již po 15 sekundách hry, kdy se prosadil Mertl. V šesté minutě ale vyrovnal hostující Jánský, o 12 minut později ovšem Mountfield díky brance Janka získal vedení 2:1. Tento výsledek nakonec byl konečný.

Mountfield HK 2:1 Litvínov
1. Mertl (Šimánek, Vydarený), 18. Jank (Červený) – 6. Jánský (Kubát, Hübl)

Produktivitu klubu vede útočník Tomáš Mertl, jenž nastoupil do 32 zápasů. V nich si připsal za 15 gólů a 17 asistencí stejný počet bodů. Mezi beky je nejproduktivnější Peter Frühauf (1+7), byl to ale Tomáš Slovák (2+15), jenž v Hradci ovšem ukončil angažmá.

Nejproduktivnější hráč: Tomáš Mertl – 32 zápasů, 15+17
Nejproduktivnější obránce: Peter Frühauf – 26 zápasů, 1+7
Nejlepší střelec: Tomáš Mertl – 15 gólů
Nejlepší nahrávač: Tomáš Mertl – 17 asistencí
Nejlepší +/-: Jaroslav Kudrna – +11
Nejtrestanější hráč: Jiří Vašíček – 62TM

Brankářskou jedničkou týmu je Pavel Kantor (90,92%), který si letos zachytal celkem ve 25 zápasech. Jeho náhradník Ondřej Kacetl (89,21%) zasáhl celkem do sedmi utkání, mladík Jaroslav Pavelka (83,33%) si zachytal 59 minut.
HC Škoda Plzeň
Plzeňané se momentálně nachází na pátém místě tabulky. Po 32 odehraných zápasech mají na svém kontě 48 bodů a skóre 89:78.

Momentálně je západočeský tým v dobré formě. Z posledních 11 zápasů prohráli pouze dvakrát.

Ta poslední porážka přišla v nedělním zápase na ledě prvního Třince. Škodovku hattrickem sestřelil její bývalý hráč Martin Adamský, čtvrtý gól Ocelářů přidal Hrňa. Jedinou branku Plzně vstřelil ve 24. minutě tečováním střely Jána Sýkory Nicholas Johnson, z pohledu Západočechů ale pouze snížil na 1:2.

Třinec 4:1 Plzeň
2. Adamský (Klepiš, Roth), 4. Adamský (Roth), 39. Hrňa (Kreps), 45. Adamský – 24. Johnson (J. Sýkora, Kadlec)

Nejproduktivnějším hráčem týmu je slovenský útočník Ján Sýkora, který ve 29 odehraných zápasech zaznamenal 25 bodů (14+11). Na druhém místě je obránce Vojtěch Mozík (7+11).

Nejproduktivnější hráč: Ján Sýkora – 29 zápasů, 14+11
Nejproduktivnější obránce: Vojtěch Mozík – 31 zápasů, 7+11
Nejlepší střelec: Ján Sýkora – 14 gólů
Nejlepší nahrávač: Jakub Jeřábek, Petr Kadlec – 15 asistencí
Nejlepší +/-: Michal Moravčík – +10
Nejtrestanější hráč: Ryan Hollweg – 83TM

Na ledě Třince si extraligový debut odbyl brankář Patrik Polívka, který z 25 střel pochytal celkem 21. 27 utkání si zachytal v této sezoně Matěj Machovský (91,67%), sedm zápasů Lukáš Mensator (91,67%).
U přímého přenosu 33. kola hokejové Tipsport extraligy vás zdraví Michal Belšán!

Dnes máme na programu souboj mezi týmy HC Škoda Plzeň a Mountfield HK! Přeji příjemné počtení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.