SESTŘIH: 26. kolo extraligy, Vítkovice - Plzeň 3:2

Je dobojováno. Vítkovičtí po nepříliš dobrém začátku zvrátili ve druhé třetině dvěma rychlými góly utkání ve svůj prospěch a hubený, jednobrankový náskok dokázali udržet. Tři důležité body tedy zůstávají Ostravě. Do dnešního zápasu zasáhli čtyři gólmani, Dolejš nahradil Maxwella, který po dvou obdržených brankách putoval na střídačku, Machovský zase zaskočil ze Mensatora, který – zdá se – měl nějaký problém zdravotního charakteru. Z Ostravy je to ode mne pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera a bude se zase brzy těšit napočtenou.
Nejlepší hráči utkání:
HC Vítkovice Steel – Daniel Dolejš
HC Škoda Plzeň – Matěj Machovský
60:00
59:59
Vítkovičtí posílají puk do rohu k plzeňské kleci.
59:57
Machovský odchází na střídačku.
59:57
Hosté se nemohli vymanit z pásma, nakonec se jim to podařilo, ale hra je přerušena pro ofsajd.
59:39
Machovský opět vyjížděl z branky, ale hosté nechtěně poslali puk na zakázané uvolnění, takže se vrací zpět.
59:32
Puk v rohu.
59:18
Plzeňský gólman chytá pokus Romana hned po vhazování.
59:15
Machovský se vrací do branky, bude se vhazovat u něj.
59:15
Oddechový čas pro Plzeň.
59:00
Plzeň točí vítkovické u jejich branky, ti se brání zuby nehty.
58:39
Hosté hrají bez gólmana.
58:17
Od modré pálil Kubka, Dolejš vyrazil kotouč betonem, na dorážku nikdo nablízku nebyl.
57:54
Hra ve středním pásmu.
57:23
Celá hala se jako jeden muž roztleskala a tlačí domácí tým k výhře za tři body.
56:15
Na opačné straně střílel od modré Malec, Machovský ale viděl.
55:59
K Dolejšovi se bleskově dostal Indrák, jeho obrovskou šanci zlikvidoval skvěle Dolejš.
55:35
Schleiss si objel vítkovickou klec a zakončoval k tyči, zabránila mu v tom hokejka bránícího hráče.
55:08
Dolejš se musí hodně snažit, ale drží hubené vedení Vítkovic.
54:50
Hosté se propracovali k vítkovické brance.
54:22
Znovu Kucsera, teď přímo u Machovského, jen plácnul do puku, ten šel mimo.
53:44
Kucsera střílel od kruhů, jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.
53:39
Bude se vhazovat u plzeňské braky.
53:28
Vítkovičtí v pásmu, Svačina střílel, Huna čekal na dorážku, ale Machovský puk nepustil.
52:56
Machovský ukrývá kotouč, bude se vhazovat po jeho pravici.
52:48
Kadlec dostal ránu pukem někam k uchu, ale hrdinně se po chvilce zvedá a odjíždí na střídačku.
52:40
Za hostující brankou probíhá boj o kotouč.
52:24
Probíhá komerční přestávka.
52:24
Húževka si sjel do pásma, vystřelil od mantinelu, Machovský chytá do lapačky, chvíli váhá, ale poté kotouč přece jen podrží.
51:54
Plzeň je usazena v pásmu, ale hledá vhodnou pozici na střelu.
51:05
Další vítkovický výpad, Němec si najížděl s Kucserou na Kolouchem, nakonec sám vystřelil, ale Machovský lapá.
50:31
Hosté mají puk pod kontrolou, Huna krouží pásmem.
50:00
Húževka s Vandasem se dostali do situace dva na jednoho, Húževka poslal přesnou nahrávku, Vandas ale z první nastřelil jen Machovského.
49:27
Hosté to znovu a zas zkoušejí, ale vítkovický brankář je ve střehu.
48:50
Lapačka Dolejše byla rychlejší než střela Kašpaříka.
48:43
Plzeň couvá ke své brance a rozehrává.
48:05
Zakázané uvolnění Vítkovic.
48:00
Na opačné straně byl v dobré pozici Lev, ale zblízka nastřelil jen klubko hráčů.
47:46
"Romanovci" se u branky k ničemu nedostali, hosté se ujímají puku.
47:33
47:33
Lev to zkoušel zleva, Dolejš pro jistotu přikrývá puk.
46:55
Simon se rozjel do pásma, jeho jedovka skončila za brankou.
46:42
Hraje se od branky k brance.
45:49
Kucsera vystřelil přes obránce, ten zblokoval kotouč hokejkou.
44:06
Húževka se Szturcem před brankou, ale Szturc na kotouč nedosáhl.
43:38
Vítkovičtí v pásmu, jeden z domácích nastřelil z velké vzdálenosti gólmana, poté se snažili Machovského překonat spoluprací Burger s Vandasem, ale druhý jmenovaný mířil vedle.
43:03
Lev se dostal až k Dolejšově kleci, ale vystřelil poměrně pozdě.
42:37
Kucsera si objel Machovského branku, z otočky pak vystřelil, ale hodně nedůsledně, protože byl obtěžován Mozíkem.
42:15
Němec krouží kolem plzeňské klece.
42:03
Zakázané uvolnění teď vyprodukovala Plzeň.
41:49
Sudí rozpažuje, gól nemůže být uznán, protože byl dosažen kopnutím.
41:49
Opět se bude prohlížet video, domácí vstřelil branku, je ale možné, že jí bylo dosaženo bruslí.
41:37
Vítkovičtí se dostali do pásma.
41:09
Puk na skok u Machovského, hosté se ale vracejí do útočného pásma.
40:50
Od mantinelu tvrdě vypálil Mozík, Dolejš zasahuje.
40:01
Tak, jako měli hosté dobrý nástup do začátku utkání, měli přímo výborný nástup do druhé třetiny domácí, když srovnávali po 19 vteřinách hry a po další necelé minutě hry strhli vedení na svou stranu. V této třetině bylo vidět několik výborných šancí na obou stranách, ale gólmani se také nenechávají zahanbit a předvádějí své umění. Počkejme si, jak se vyvrbí třetí část a který z týmů bude mít lepší nástup do třetiny.
Další třetina začne přibližně v 17:15.
40:00
39:55
Kucsera v rohu dobře podržel puk, Kolouch se ujal puku, objel si branku, ale byl sestřelen plzeňským hráčem, oba jsou na zemi.
39:46
Hosté rozehráli nepřesně na zakázané uvolnění.
39:33
Domácí vyslali několik slibných střel na hostujícího gólmana, ten je ale pozorný.
39:18
Vítkovičtí u puku a přesunují hru, Oleszova rána byla tečována do ochranné sítě.
39:05
Plzeň se doslova žene do pásma.
38:58
Být vítkovičtí přesnější, Svačina se mohl dostat do situace jeden na nikoho, takto puk končí v rohu u Machovského klece.
38:35
Huna se rozjel do pásma, ale daleko nedojel.
38:10
Ofsajd pro Plzeň.
37:51
Vítkovičtí se snaží přidat další branku, ale hosté jsou proti.
37:20
Zakázané uvolnění pro hosty.
36:47
Na opačné straně se Malec dostal s pukem až do středu pravého kruhu, nahrál před branku, ale Němec nedokázal trefil kotouč a poslat jej do sítě.
36:18
Kašpařík si najížděl na Dolejše, ale v dobré šanci neuspěl.
35:53
35:50
Hosté před Dolejšem, Sinom dostal perfektní přihrávku, ale těsně minul vítkovickou tyč.
35:30
Hosté rozehrávají ze středního pásma.
35:11
Na Sinova šla přihrávka přes brankoviště, minul ji, puk se však dostal k Jeřábkovi, který vypálil do klubka hráčů před brankou, avšak Dolejš předvedl v pásu efektní zákrok lapačkou!!
34:47
Hosté rozehrávají od své branky.
34:36
Puk ve středním pásmu.
34:25
Od modré pálil Kadlec, ale nastřelil brusli Kašpaříka číhajícího před brankou.
34:07
Hosté kombinují v pásmu.
33:53
Trochu přísné vyloučení pro domácí, Vandas odjíždí na trestnou lavici za vražení na hrazení.
33:53
33:40
Plzeň je proti, přesunuje hru do středu hřiště.
33:15
Domácí ve svém obranném pásmu vybojovali kotouč a mohou vyrazit.
32:50
32:38
Štencelova střela byla blokována.
32:18
Vítkovice v pásmu, ale jen nahlédly.
32:00
Puk putuje na vítkovickou klec, Kašpařík k ní míří také.
31:35
Lev s Kašpaříkem se vrhli do útoku, ale také do ofsajdu.
31:22
Hosté znovu vyhazují kotouč do bezpečí.
31:04
Kotouč mimo útočné pásmo Vítkovic.
30:50
Nedovolené bránění použil hostující Mozík a bude potrestán dvěma minutami.
30:50
30:27
Simon vystřelil přes obránce, Dolejš instinktivně zasáhl vyrážečkou.
30:11
Klok se dostal k puku a zakládá útok.
29:40
Domácí poslali hru do středního pásma, ale hosté znovu podnikli výpad na vítkovickou klec.
29:01
Plzeň opět v pásmu, Sýkora krouží s pukem a hledá nejlepší pozici.
28:35
Sýkora hned z první pálil těsně vedle tyče.
28:26
Hosté nahodili puk do pásma.
28:00
Vítkovičtí přesunují hru k Machovskému.
27:40
Dolejš se musí koncentrovat, hosté se usazují u jeho branky.
27:05
Hosté v pásmu, Indrák i Schleiss to mysleli dobře, ale chyběla jim přesnost.
26:41
Plzeň bude rozehrávat od své branky.
26:24
Hosté na návštěvě v pásmu, Dolejš ale bez práce.
25:50
Němec mířil na branku zprava, k tyči mu ještě sjel Kucsera, ale Machovský zakročil včas.
25:41
Lev se Sýkorou v pásmu, ale nerozuměli si.
25:22
Domácí uhájili střední pásmo.
24:49
Vítkovický Roman se zjevil u branky, ale Machovský zareagoval včas.
24:27
Malec od modré těsně nad.
24:13
Malec ve spolupráci se Zíbem.
23:44
Hosté se pomalu dostávali do pásma, Stehlík posílá puk do středu kluziště.
23:23
Vítkovičtí byli příliš natěšeni do útoku, je pískán ofsajd.
23:11
Rychlá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění domácích.
23:01
Bude se vhazovat u Dolejše.
22:43
Plzenští v útočném pásmu.
22:25
22:01
Od modré tvrdě pálil Lev, nastřelil tyč!!
21:43
Hosté mají puk na svých hokejkách a míří do pásma.
21:12
Mensator se těžce zvedá z ledu, také hosté budou střídat, do branky nastupuje Machovský.
21:12
Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácí přetahují vedení na svou stranu, Kolouch se snažil dostat puk do sítě, ale neuspěl, ROMANOVI SZTURCOVI se to už ale podařilo – 3:2. Asistence: Lukáš Kovář.
20:41
Vítkovičtí mají puk pod kontrolou.
20:19
Je srovnáno!!! Tak to je dobrý začátek třetiny pro vítkovické – Klok poslal puk do středního pásma na Olesze, který přešel do útoku, nahrál přes pásmo na TOMÁŠE SVOBODU, který zápěstím překonává Mensatora – 2:2. Asistence: Rostislav Olesz, Lukáš Klok.
20:01
Hosté vletěli do utkání, dvěma góly překvapili vítkovické a hlavně Maxwella v brance, který opustil svou klec.
20:00
Další třetina začne přibližně v 16:22.
19:58
Ale Mensator už zasahovat nebude muset.
19:51
Domácí se ještě podívají do útočného pásma.
19:35
Dolejš je ve střehu, zvládl dva dobré pokusy soupeře.
19:15
Plzeňští v pásmu, trápí vítkovické u jejich branky.
18:49
Vítkovická pětice vtrhla do pásma, proti Kolouchově nájezdu použil Mensator velmi efektně hůl a vypíchl mu kotouč právě včas.
18:13
17:44
Puk u vítkovické klece, hosté jsou ve středním pásmu.
17:17
Plzeň se brání na výbornou, vítkovičtí příliš nestřílejí.
16:49
Hosté vyhazují kotouč až k Dolejšovi.
16:30
Mensator neudržel Zíbovu střelu od modré, ale k dorážce se žádná vítkovická hokejka nenamanula.
16:13
Za držení protihráče bude pykat hostující Mozík.
15:59
Vítkovičtí v plném počtu.
15:38
Domácí posílají puk do bezpečí a střídají.
15:10
Po nahrávce Kadlece pálil Sýkora od modré do Dolejšových betonů.
14:51
Závar u domácí klece, puk se vynořil v rohu.
14:25
Vítkovičtí posunuli kotouč jen do středního pásma.
14:11
Kadlec zachytil puk na modré, a hosté mohou pokračovat nerušeně dál.
13:59
Plzeň sehraje přesilovku, za hákování je potrestán Roman.
13:59
13:30
Hosté míří do pásma.
12:58
Vítkovice právě vstřelily branku! Autorem branky je NĚMEC. Asistence: Štencel a Kolouch.
12:39
Kucsera se prodral do pásma, čeká na spoluhráče.
12:24
Dlouhá rozehrávka hostů přímo na hůl Olesze.
11:55
Domácí kontrolují puk, přecházejí střední pásmo.
11:26
Vítkovice také v plném počtu.
11:20
Hosté v plném počtu, sehrají kratičkou přesilovku.
11:06
Domácí hledají nejlepší pozici pro střelu.
10:04
Nejprve to tvrdě zkusil Svoboda, o chvilku později neuspěl Olesz.
09:50
Domácí se propracovali do pásma.
09:26
S tresty se nám teď roztrhl pytel, domácí budou hrát přesilovku 4 na 3, protože za hákování je vyloučen Svačina.
09:20
Plzenští budou hrát ve třech, za vysokou hůl bude pykat Kadlec.
09:15
Hosté vyhazují kotouč z pásma.
08:57
Za podražení je vyloučen hostující Sýkora.
08:57
08:50
Vítkovičtí míří s pukem do pásma.
08:27
Vítkovice střídají gólmany, do branky naskakuje Dolejš.
08:27
Plzeň právě vstřelila branku!
Jeřábek si sjel za branku pro odražený puk, objel si vítkovickou klec a zavěsil k tyči – 0:2. Asistence: Jozef Balej, Dominik Kubalík.
08:27
Plzenští se radují s rukama nahoře, bude se ale zkoumat video.
08:16
Kubalík u Maxwella, ale jeho střela z otočky nebyla úspěšná.
07:41
Vítkovice v pásmu, ale hosté je dokázali bez větších potíží obrat o puk.
07:10
Pletka dostal přesnou přihrávku, ale mířil hodně vedle.
06:33
Kovář za svou brankou uklidňuje hru a pomalu rozehrává.
06:11
Domácí se znovu podívali k plzeňské kleci, ale nemířili přesně.
05:44
Kolouch ve výborné pozici, ale přestřelil Mensatorovu klec.
05:36
Vítkovičtí se přesunuli do pásma.
05:13
Plzenští krouží kolem vítkovické klece.
04:36
Sýkora se dostal k puku a najížděl si zleva na branku, byl ale tísněn a tak ani nevystřelil.
04:29
Hosté sice vstřelili branku, ale až po odpískání, dostali se do ofsajdu.
04:11
Pokus Szturce skončil na Mensatorovi, Vandas si dojížděl na dorážku, ale nedostal se k ní.
03:46
Hosté nahodili puk do pásma a jeli vystřídat, domácí pozvolna rozehrávají.
03:29
Burger bojuje u plzeňské klece o puk.
03:11
Zakázané uvolnění pro domácí tým.
03:05
Vítkovičtí znovu u své branky, rozehrávají.
02:38
Vítkovičtí kontrolují kotouč, rozehrávají od své klece.
01:44
Tak to bylo rychlé, po Pletkově přihrávce si JÁN SÝKORA nabruslil do výhodnější pozice a prostřelil vítkovického gólmana – 0:1. Asistence: Václav Pletka.
01:32
První přesilovku si zahrají hosté, za podražení odjíždí Malec.
01:28
Lehké nahození Schleisse končí v Maxwellově lapačce.
01:15
Hosté v rohu u domácí klece.
00:57
Domácí v ofsajdu.
00:31
Kotouč obkroužil hřiště a znovu putuje do útočného pásma Vítkovic.
00:16
Vhazování u Mensatora se bude opakovat.
00:13
Hosté vyhráli vhazování,, jsou ale zatlačeni ke své kleci.
00:01

HC Vítkovice Steel: Maxwell (Dolejš) – Klok, Čerešňák, Malec, Zíb, L. Kovář, Stehlík, Pastor, Štencel – Olesz, Burger, T. Svoboda – Svačina, Roman, Huna – Szturc, Húževka, Vandas – Kucsera, Kolouch, E. Němec

HC Škoda Plzeň: Mensator (Machovský) – Jeřábek, Kadlec, Moravčík, Mozík, Pavlíček, Kubka – Pletka, Kašpařík, Johnson – Schleiss, Simon, Indrák – Kubalík, Lev, J. Sýkora – Hollweg, Přikryl, Balej

Rozhodčí: Konc, Baluška – Gebauer, Lederer.
V prvním letošním vzájemném měření sil byla na svém ledě úspěšnější Plzeň, když porazila vítkovické poměrem 3:2.
Statistiky Plzně vedou společně dva patnáctibodoví útočníci – Ondřej Kratěna (6+9) a Václav Pletka (4+11). Nejlepším střelcem hostů je ale se sedmi góly Ján Sýkora (7+6). Nejúspěšnějším obráncem je se třinácti body Vojtěch Mozík (6+7). Nejvíce trestných minut sesbíral útočník Ryan Hollweg – 56. Lukáši Mensatorovi se momentálně daří více, s průměrem 1,49 a úspěšností 93,75% je na tom statisticky lépe.
Lídrem kanadského bodování Vítkovic je s 21 body Vladimír Svačina (9+12). Lukáš Zíb se odpoutal od svých kolegů v obranných řadách a s devítí body teď vede bodování obránců (0+9). Nejtrestanějším hráčem je s třiceti trestnými minutami útočník Ondřej Roman. Nová vítkovická posila v brance Brandon Maxwell odchytala dvě utkání a i díky tomu má nejlepší statistiky – průměr branek 2,86 a úspěšnost zásahů 91,07%.
Domácím se výhrou – a tedy třemi body do tabulky – v posledním kole nad Mladou Boleslaví podařilo odpoutat z posledního místa a jsou znovu třináctí s 28 body, bilancí 7-2-3-13 a pasivním skóre 62:83. Plzenští v minulém kole také slavili vítězství, a to poté, co vyhráli nad Pardubicemi 5:1. S 35 body paří hostům aktuálně sedmá příčka s bilancí 10-2-1-12 a aktivním skóre 64:58.
V šestadvacátém kole se domácí fanoušci mohou těšit na utkání svých Vítkovic a hostů z daleké Plzně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.