Sparta - Hradec Králové: Je rozhodnuto! Richard Jarůšek se trefil do prázdné brány, 2:5

Děkuji za pozornost a hezký večer.
Dlouho to vypadalo na vyrovnané utkání, nakonec ale zvítězil Hradec jasným rozdílem 5:2. Právě Východočeši otevřeli skóre, ale sparťané dvě góly otočili. Vedení trvalo až do konce druhé třetiny, když devatenáct sekund před konce sirény Hradečtí vyrovnali. Ve třetí třetině už Hradec Spartu jasně přehrál a zaslouženě získal tři body, díky kterým se posune na třetí místo Tipsport extrligy právě před Spartu.

Nejlepším hráči jsou Tomáš Knotek z Hradce a Lukáš Klimek ze Sparty.
59:40
Utkání se už jen dohrává, vítěz zápasu je jasný.
58:47
Piskáčkova střela míří vysoko nad hradeckou branku.
58:30
Zakázané uvolnění hostů.
58:00
Dvě minuty do konce ještě sparťané zahrozili, Miklišovo nahození ale tečoval Ihnačák jen mimo tři tyče.
57:06
Hradec právě vstřelil branku!
A zřejmě je rozhodnuto. Řepíkovi se nepovedla rozehrávka na modré čáře, kterou vystihl RICHARD JARŮŠEK a zvýšil už na 5:2. Bez asistence.
56:47
Sparťané to zkouší v šesti, Pöpperle je na střídačce.
56:47
Sparťané se pokouší se zápasem ještě něco udělat a berou ti oddechový čas.
56:47
Nyní se nehraje zajímavý hokej, tentokrát vyhazují na zakázané uvolnění hosté.
56:20
A další zakázané uvolnění domácího týmu.
55:33
Sparťanům se nedaří rozehrát a vyhazují na zakázané uvolnění.
53:58
Hradečtí se do útoku už příliš nehrnou a stačí jim vyhazovat puky do středního pásma. Sparťané se nemohou dostat do útočného pásma a založit akci.
52:32
Jeden z hradeckých hráčů byl příliš rychlý a rozhodčí pískají ofsajd.
51:46
Opět perná chvíle pro Pöpperleho, který vyrazil Pavlíkovu střela nad sebe a chvíli nevěděl, kde kotouč je, naštěstí pro domácí ale byl u odraženého puku dříve domácí hráč a hru zklidnil.
50:25
Oživit sparťanskou naději mohli Kumstát s Pechem, oba ale mířili vedle hradecké branky.
Dnešní utkání sleduje 7990 diváků.
48:01
Tvrdou střelu od modré schytal obětavým zákrokem Ihnačák, od kterého se puk odrazil k Nedvídkovi, jehož dorážku zastavil Pöpperle.
47:27
Sparťané sice od inkasovaného gólu tráví čas v útočném pásmu, větší šanci si ale nevytvořili.
45:55
Mountfield zvyšuje v přesilovce na 4:2! Tvrdý projektil Bernáře sice Pöpperle vyrazil, k odraženému kotouči se ale dostal TOMÁŠ KNOTEK, na jehož střelu sparťanský brankář nedosáhl. Asistence: Jaroslav Bednář, Blaž Gregorc.
45:41
Hradečtí jsou v plném počtu a do čtyř jdou sparťané, Pech fauloval Pláňka a je tu už sedmá přesilovka hostů.
44:28
Sparťanům se nedaří rozehrávka a hosté vyhodili puk z obranného pásma.
44:00
Mountfieldu se podařilo vyhodit puk pouze na vlastní střídačku a vhazuje se v útočném pásmu Sparty.
43:25
Ihned ale mohou sparťané vyrovnat v přesilové hře, kterou už jednou využili. Nyní dostávají příležitost při vyloučení Dietze, který pyká za hákování.
42:26
A Hradec se dostává do vedení. Nešťastný moment domácí brankáře, kterému puk z hokejky MARTINA PLÁŇKA vyklouzl z lapačky a dostal se až za brankovou čáru. Rozhodčí ještě zkoumali záznam, zda bylo gólu dosaženo podle pravidel, po poradě ho ale uznal. Asistence: Lukáš Nedvídek, Radovan Pavlík.
41:31
Klimkovo nahození se snažil dorazit Buchtele, Rybár ale puk viděl a raději ukryl ve výstroji.
41:09
Sparťanům se nepodařilo útočná kombinace a je z toho zakázané uvolnění.
40:10
Sparťané vyhráli buly a Piskáček nahodil puk na Rybára, který kotouč jen posunul na spoluhráče a hra pokračovala dál v režii hradeckých hráčů.
40:01
Všichni aktéři jsou už připraveni na ploše a třetí třetina velmi vyrovnaného utkání může začít.
Dlouho to vypadlo, že se diváci branky ve druhé třetině nedočkají, i když o šance nouze nebyla. Nejprve musel hasit nebezpečí Piskáček, který zastavil puk na brankové čáře. Pak zase mohli ve vlastním oslabení udeřit sparťaní, Forman ale Rybára nepřekonal. A tak se radovali hosté až devatenáct sekund před sirénou, když Tomáš Knotek využil přesilovou hru. Do šaten tedy odcházejí týmy za vyrovnaného skóre 2:2.

Poměr střel ve druhé třetině: 11:9.
Poměr střel v obou třetinách: 23:24.
40:00
39:41
A je vyrovnáno! Šestý pokus Hradečtí využívají, když Bednář našel krásným pasem volného TOMÁŠE KNOTKA, který zasunul puk do odkryté brány. Asistence: Jaroslav Bednář.
39:30
A další trest pro sparťanského hráče, tentokrát bude pykat Ihnačák, který ihned po buly fauloval protihráče.
39:26
Dietz se na modré mocně napřáhl a vypálil projektil směrem na Pöpperleho branku, do střely si ale obětavě lehl Švrček a puk ztečoval do ochranné sítě.
39:01
Minutu před koncem pískají rozhodčí Spartě ofsajd a vhazuje se ve středním pásmu.
38:29
Klimek střílel z pravého kruhu do protějšího rohu branky Rybára, který měl ale připravenou vyrážečku.
37:01
Bednářova střela prosvištěla těsně vedle sparťanské branky.
36:01
Kumstát se vrátil z trestné a hned mohl skórovat, když tečoval puk přímo před hradeckým brankářem. Ten ale udržel kotouč mezi betony a vhazuje se v obranném pásmu Mountfieldu.
35:53
Sparťané ubránili i páté oslabení, Hradci přesilovky v dnešním utkání příliš nevychází.
35:48
Štajnochova střela od modré byla ztečována mimo branku.
34:55
Další obrovská šance v oslabení! Forman ujížděl sám na Rybára, který ale z tohoto souboje vyšel lépe a drží stále pouze jednogólovou ztrátu svého týmu.
34:29
Sparťané ale dnes dobře a podařilo se jim vyhodit.
33:53
Sparťané špatně střídali a hráli v šesti. Trest odpyká Kumstát a Hradec má k dispozici už pátou přesilovku.
32:11
Pech našel zpoza brány Kumstáta, který měl ale zablokovanou hůl a jeho střela se k Rybárovi nedostala.
31:48
Mikuš si z modré čáry vyjel až do levého kruhu, odkud vyslal na Rybára střelu zápěstím. Hradecký brankář měl ale situaci pod kontrolou a puk schoval v lapačce.
30:22
Hradec přežil oslabení a stále prohrává na Spartě o jediný gól.
30:09
A přece se sparťané dostali do velmi dobré šance, když Mikuš poslal před bránu na volného Kumstáta, který ale nedokázal zblízka puk usměrnit za Rybára.
29:34
Hradec zatím zvládá oslabení bez výraznějších potíží, opět vyhazuje.
28:55
Sparťané se na chvíli usadili v útočném pásmu, Buchteleho přihrávka ale nebyla dostatečně přesná a Mountfield vyhodil puk opět ven z pásma.
28:25
Hradec ale vyhrál buly a na chvíli se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
28:22
Také sparťané si zahrají ve druhém dějství přesilovku, na dvě minuty rozhodčí vyloučili hradeckého Picarda za nedovolené bránění.
27:45
Uherovu skákavou střelu pokryl hradecký gólman bez větších potíží.
27:02
Pöpperlemu se nepovedlo vyhození, když puk přihrál přímo na hůl Pavlíka. Ten sice vystřelil, sparťanský brankář ale svou chybu napravil a drží nadále vedení domácích.
25:48
Piskáček zachránil svému týmu vedení, když na brankové čáře zaskočil za Pöpperleho a vyhodil puk co nejdál od sparťanské brány.
24:50
Hradečtí se nemohou dostat do sparťanského pásma, Pražané dnes brání oslabení velmi dobře.
24:10
Hra vysokou holí jednoho z hráčů Mountfieldu posílá hru před Rybára.
23:31
Hradec dostává možnost vyrovnat už ve čtvrté početní výhodě. Na dvě minuty musí na trestnou lavici Uher za podražení.
23:25
V ponechané výhodě střílel z mezikruží Čáp, jeho střelu ale zbkolovali sparťanští obránci.
22:50
Rybár drží sparťanské nahození a vhazuje se po jeho levici.
22:20
Kumstát se snažil přihrát obránci na modrou čáru, puk ale poslal nepřesně a vyhnal domácí tým z obranného pásma.
21:44
Klimkovu střelu se pokoušel dorážet před Rybárem Smejkal, hradecký gólman ale kotouč udržel pod sebou.
20:45
Dragoun zkoušel střelu přes jednoho ze sparťanských obránců, ten ale ztečoval puk do rohu.
20:04
Hradec vyhrál úvodní buly a Pláněk vyzkoušel střelou z dálky Pöpperleho, ten byl ale připravený.
20:01
Sparťané i Hradečtí jsou na ledě a formace se pomalu připravují na vhazování.
Rozhodčí jsou už na hrací ploše, za chvíli dorazí i oba týmy a druhá třetině duelu třetího a čtvrtého celku bude moci začít.
V úvodní třetině měli více ze hry domácí hokejisté, přesto se jako první radovali Východočeši, když Lukáš Nedvídek dorazil za Pöpperleho záda Pavlíkovu střelu. Sparťané ale díky brankám Petra Vrány a Lukáše Klimka vývoj první třetiny otočili a do druhého dějství půjdou s jednobrankovým vedením. Na konci třetiny rozhodčí ještě kontrolovali videozáznam po šanci Hradce, gól ale nepadl a Sparta vede nad Hradcem 2:1.

Poměr střel: Sparta 12 – Hradec 15.
20:00
20:00
Rozhodčí rozpažil a třetiny končí za stavu 2:1 pro Spartu.
20:00
Oba týmy už odcházely do kabin, rozhodčí si ale ještě zkontrolují hradeckou šanci.
19:28
Obrovská šance na srovnání. Hradecký obránce vystřelil od modré čáry, Pöpperle kotouč vyrazil a dlouho plápolal nad sparťanskou brankou, nakonec ale gól nepadl.
18:19
Sparťané zase v útočném pásmu, Řepíkovu střelu ale vyrazil Rybár.
17:26
Sparťané i tak ale přežili oslabení a hrají v plném počtu.
16:29
Až teď se dvakrát ocitli hosté blízko vyrovnání, Dietzovy střely od modré vždy dorážel Červený, ani jednou ale neuspěl.
16:00
I toto oslabení ale sparťané zvládají bez výrazných problémů a Hradec k ničemu nepouští.
15:26
Hradečtí několikrát po sobě zahrozili a za odměnu si zahrají přesilovku. Dvě minuty si odsedí Pech za podražení.
15:07
A opět zahrozili Východočeši, střelu Deje i následnou dorážku ale pokryl Pöpperle.
14:51
Take Mountfield se připomněl, střela Kukumberga ale letěla příliš vysoko.
14:36
Další sparťanskou akci zastavil ofsajd.
14:16
Sparťané se ale opět rychle dostali do útočného pásma, kde střílel Piskáček. Jeho pokus ale tečoval jeden ze spoluhráčů do ochranné sítě a po krátké přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
13:29
Sparťané se usadili v pásmu Hradce, nepřesnou přihrávkou se ale vyhnali až za vlastní branku a oba týmy vystřídaly.
12:04
Sparta právě vstřelila branku!
Sparťané obrací vývoj zápasu, a to v oslabení. Klimek ujížděl v situaci dva na jednoho s Buchtelem, kterou sice nevyužili, puk ale udrželi v útočném pásmu a po přiťuknutí od Kaliny se prosazuje LUKÁŠ KLIMEK. Asistence: Petr Kalina, Jan Buchtele.
11:22
Když už se Východočeši dostali z obranného pásma, zastavuje je hvizd rozhodčího, který píská ofsajd.
11:06
Sparťané ale zatím zvládají oslabení velmi dobře a Hradec drží daleko od Pöpperleho.
10:15
Hradec si ale díky velké šanci vybojoval alespoň přesilovou hru, za podražení pyká Švrček.
10:13
Hradec opět mohl jít do vedení, Pavlík ale nepřelstil Pöpperleho střelou mezi betony.
08:41
A je vyrovnáno! Sparťané využívají přesilovku a začíná se od začátku. Řepík našel v útočném pásmu Hinku, který přiťukl PETRU VRÁNOVI. Ten se nemýlil, propálil hradeckého brankáře a vyrovnal na 1:1. Asistence: Jaroslav Hlinka, Michal Řepík.
08:29
Sparťané teď mají možnost vyrovnat v početní převaze, kterou si zahrají po vyloučení Vydareného.
07:56
Hradec otevírá skóre zápasu. Pavlík vyvezl kotouč až před sparťanského brankáře. Ten Pavlíkům pokus vyrazil před sebe, kde už na něj ale čekal připravený LUKÁŠ NEDVÍDEK. Asistence: Radovan Pavlík.
06:08
Sparťané zahrozili několika střelami, ty ale zachytil Rybár nebo obětavá obrana.
05:40
Po nepovedené rozehrávce vrací rozhodčí z důvodu zakázaného uvolnění hru před sparťanského gólmana.
05:32
Do sparťanského pásma se dostal s pukem Nedvídek, který pouze nahodil na Pöpperleho, ten ho ukryl v lapačce a vhazuje se po jeho lev ruce.
05:07
Řepíkovu střelu zastavil Rybár efektivně lapačkou.
04:31
Sparťané hrají v plném počtu a po Hlinkově nahození se vhazuje před Rybárem.
04:00
Další příležitost Mountfieldu, z otočky střílel Knotek, puk ale poslal po zemi a sparťanský gólman ho vyrazil před sebe.
03:39
Bednářova střela letěla velmi nebezpečně na Pöpperleho, který ale puk vyrazil mimo tři tyče.
03:22
Hradec si zahraje krátkou přesilovku pěti proti čtyřem.
02:42
Sparťanskou šanci zastavil opět Rybár, vhazuje se v hradeckém obranném pásmu.
02:20
A síly jsou vyrovnány. Právě Vrána si musí odpykat dvě minuty za hákování.
02:15
Velmi dobrou příležitost měl Vrána, kterého ale vychytal Rybár.
01:48
Střela Mikuše od modré letěla vedle branky a hosté vyhazují puk ven z pásma, aby mohli vystřídat.
01:22
A hned na začátku zápasu si domácí zahrají přesilovou hru, za podražení v obranném pásmu jde na trestnou lavici hradecký Jake Newton.
00:31
Jako první zahrozil hostující Dragoun, který ale netrefil Pöpperleho branku.
00:01
A také Hradečtí už jsou na ledě, hráči se řadí na modré čáře a utkání za chvíli začne.
Na hrací plochu právě vyjeli domácí sparťané, kteří nastoupí tradičně v bílých dresech.
Oba týmy jsou po rozbruslení zpátky v kabině, upravuje se plocha a za čtvrt hodiny utkání může začít.

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Mikuš, Piskáček, Kalina, Švrček, Mikliš, Eminger, Nedomlel – J. Hlinka (C), P. Vrána (A), Řepík – Buchtele, Klimek, Smejkal – Kumstát (A), Pech, Forman – Uher, Ihnačák, Deveaux.

Mountfield HK: Rybár (Kacetl) – Vydarený, Pláněk, Dietz, Gregorc, Newton, Štajnoch, Čáp – Šimánek, Dragoun, Červený – Dej, Kukumberg, Jaroslav Bednář – Picard, T. Knotek, Jarůšek – R. Pavlík, Nedvídek, Köhler.
Vzájemné zápasy:

Není to tak dlouho, kdy se tito dva rivalové utkali. Naposledy tomu totiž bylo 31. ledna v dohrávce 33. kola a sparťané slavili v Hradci výhru 2:1. Svěřenci Jiřího Kalouse slavili výhru ještě jednou, a to v září opět na ledě hradeckého Mountfieldu, tentokrát 3:2. Hradečtí naopak dokázali vyloupit pražskou O2 arenu a zvítězili 3:2. Zatím všechny duely tedy skončily o jediný gól. Potvrdí se tedy toto pravidlo a poslední utkání v základní části mezi těmito dvěma soupeři vyhraje opět hostující Hradec? A nebo se sparťané tomuto pravidlu vzepřou a zvítězí? To se dozvíme v utkání, které startuje v 18:30.
Mountfield HK

4. místo, 45 zápasů, 78 bodů, skóre: 138:107

Hradec se pomalu zvedá a opět nabírá formu, kterou měl na přelomu roku. Pak totiž prohrál hned čtyři utkání z pěti a pomalu se začal propadat v tabulce. Poslední dvě utkání ale vyhrál a nyní očekává velmi důležitý duel se Spartou, kdy může částečně odrazit vlnu pronásledovatelů a poskočit na třetí místo právě na úkor dnešního soupeře.

Poslední zápas Hradce v Tipsport extralize:

Mountfield HK – HC Verva Litvínov 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Picard (Jarůšek), 25. Picard (Čáp, Jarůšek), 60. Červený (Dragoun, Šimánek) – 33. M. Hanzl (J. Černý).

Sestava Hradce: Rybár – Pláněk, Vydarený, Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Čáp – Červený, Dragoun, Šimánek – Köhler, Kukumberg, Dej – Jarůšek, Knotek, Picard – P. Beránek, Nedvídek, R. Pavlík. Trenér: Václav Sýkora.

Nejproduktivnější hráči:
Jaroslav Bednář 42 (10+32)
Richard Jarůšek 34 (13+21)
Jiří Šimánek 30 (8+22)

Statistiky brankářů:
Patrik Rybár – 32 zápasů, 92,46% úspěšnost zákroků, 2,01 branky na zápas, 2 SO (zápasy s čistým kontem).
Ondřej Kacetl – 19 zápasů, 91,34%, 2,58, 2 SO.
Jaroslav Pavelka – 3 zápasy, 87,84%, 3,55, 0 SO.
HC Sparta Praha

3. místo, 44 zápasů, 78 bodů, skóre: 140:102

Sparťané mají za sebou po dlouhé době alespoň částečnou pauzu, před kterou měli velmi hektické období a hráli zápasy skoro každý druhý den. Poslední utkání před týdenní pauzou odehráli v úterý ve Švédsku, kde se postavili ve finále CHL obhájci titulu Frölundě. Po velkém boji nakonec podlehli v prodloužení, i tak zanechali v Lize mistrů skvělou stopu.

Také v Extralize se jim v poslední době daří, v roce 2017 odehráli dvanáct utkání a pouze třikrát odcházeli poraženi. Díky tomu se také vyhoupli v tabulce Tipsport extraligy na třetí místo.

Poslední zápas Sparty v Tipsport extralize:

HC Sparta Praha – Piráti Chomutov 3:2p (1:0, 1:0, 0:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Vrána (Hlinka), 36. Ihnačák (Pech, Mikuš), 65. Pech (TS) – 46. Sklenář (Kaše), 49. Vondrka (Huml).

Sestava Sparty: Pöpperle – Mikuš, Gernát, Kalina, Švrček, Nedomlel, Eminger – Řepík, Vrána (A), Hlinka (C) – Smejkal, Klimek, Forman – Ihnačák, Pech, Kumstát (A) – Uher, Cingel, Buchtele. Trenér: Jiří Kalous.

Petr Vrána 45 (20+25) – první v celé TELH
Lukáš Pech 42 (17+25)
Jaroslav Hlinka 30 (11+19)

Tomáš Pöpperle – 34 zápasů, 90,91% úspěšnost zákroků, 2,27 branky na zápas, 3 SO (zápasy s čistým kontem).
Jakub Škarek – 4 zápasy, 94,64, 1,47, 1 SO.
Filip Novotný – 10 zápasů, 90,71, 2,27, 1 SO.
Přeji hezké pozdní odpoledne u hokejového přenosu z O2 areny, kde se utkají ve šlágru 46. kola Tipsport extraligy aktuálně třetí HC Sparta Praha a čtvrtý Mountfield Hradec Králové. Oba týmy nasbíraly shodně 78 bodů, Pražané mají ale utkání k dobru. S blížícím se play off záleží na každém bodovém zisku, navíc Sparta i Mountfield si budou chtít zajistit postup nejhůře ze čtvrtého místa, aby play off začínaly doma. Určitě se tak můžeme těšit z obou stran na kvalitní utkání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.