Mountfield - Zlín | ONLINE | 4.2.2018 17:00 | Tipsport Extraliga 2017/2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Základní část - 47. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mountfield : Zlín - 4. února 2018   17:00

Ukončeno
Mountfield
26:38' Köhler (Koukal, Jaroslav Bednář) • 29:04' Jaroslav Bednář (Cingel) • 39:57' Jaroslav Bednář (Köhler, Koukal) • 40:26' Jaroslav Bednář (Cingel, Zámorský) • 44:19' Dragoun (Gregorc) • 54:22' Červený (Pláněk)
6:3
(0:1, 3:1, 3:1)
Zlín
00:54' Roberts Bukarts  (Šťastný, Honejsek) • 35:11' Honejsek  (Fryšara, M. Kratochvíl) • 45:26' Roberts Bukarts  (Ferenc, Řezníček)
Mountfield
Sestavy:
Rybár (J. Pavelka) – Zámorský, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Rosandić – Jaroslav Bednář (C), Džerinš, Cingel – Látal, Koukal (A), Červený – Köhler (A), Dragoun, Šimánek – Vopelka, Kukumberg, Berger – R. Pavlík.
Rozhodčí
Hribik, Svoboda – Pešek, Klouček
ČPP Aréna
4922 diváků
Zlín
Sestavy:
Kašík (Štůrala) – Ferenc, Freibergs, Nosek (A), Valenta, Žižka (A), Řezníček, Matějíček – Okál, Fořt, O. Veselý (C) – Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts – J. Ondráček, Popelka, Klhůfek – M. Kratochvíl, Fryšara, Illo.

Mountfield HK - Zlín: Kašík na kolenou - vychytal Červeného, na dorážku nedosáhl. 6:3 pro Hradec

Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mne je to pro dnešek z města pod Bílou věží vše, přeji vám pěkný zbytek nedělního večera a šťastný vstup do nového pracovního týdne. Někdy příště se budu opět těšit, na počtenou.
Nejlepší hráči utkání:

Mountfield HK – Jaroslav Bednář
Aukro Berani Zlín – Roberts Bukarts
Střely po třetí třetině (celkem):

Mountfield HK – 12 (42)
Aukro Berani Zlín – 15 (31)
Hradečtí vítězí v souboji se Zlínem a stáhli náskok Plzně zase o jeden bod. O své výhře rozhodli v druhé třetině, kdy skóre otočili třemi brankami. V závěrečném dějství však ještě museli bojovat. Góly Bednáře, Dragouna a Červeného však výhru potvrdili aniž by se museli ohlížet na poslední zásah Beranů, který si připsal Bukarts. Pro Zlín tato porážka znamená, že boj o přímý postup do čtvrtfinále play off bude ještě velmi náročný.
Konec zápasu.
59:56'
Bukarts se ještě prohnal po pravém hrazení a z ostrého úhlu se snažil zaskočit Rybára, ten však měl přední tyč skvěle pokrytou.
59:46'
Hradečtí jsou v plném počtu. Zlín navíc nedokázal založit dost možná poslední ofenzivní výpad a z dlouhé přihrávky je zakázané uvolnění. Duel je rozhodnut.
59:16'
Východočeši opět vyhazují přes všechny čáry a hala bouří, fanoušci postávají a aplaudují svým hráčům vestoje.
58:42'
Zlín kombinuje v prostoru před Rybárem, ale do střelby se téměř nedostává, Popelkův pokus zpoza brány neměl nejmenší šanci na úspěch.
58:12'
Moravané nastřelili puk za bránu Lvů, kde o něj chvíli útočníci Ševců bojovali s obráncem Mountfieldu, kterým byl Pavlík, jenž nakonec touš proti přesile neudržel.
57:51'
Hradečtí se znovu osvobodili, Berani ale spěchali s návratem před bránu Rybára. Od modré to tentokrát zkoušel Nosek, jenže gólman Lvů puk zastavil betonem a následně přikryl lapačkou.
57:15'
Roberts Bukarts vyslal další jedovku od levého hrazení, Rybár se musel se svým betonem řádně natáhnout, aby jeho pokus zastavil.
57:05'
Následně se Východočeši dvakrát za sebou osvobodili a nyní hrají již se čtyřmi bruslaři v poli.
56:36'
Zlín je pochopitelně pevně usazen před bránou svého protivníka. Koukal však v rozhodujícím okamžiku zablokoval Ferencovi v mezikruží hůl a bek Moravanů tak nemohl pálit.
56:01'
Freibergsovu ránu z větší vzdálenosti vykopl Rybár betonem, o zbytek se pak vyhozením přes všechny čáry postaral Pláněk.
55:39'
79 sekund přesilovky pět na tři pro Zlín! Pláněk před bránou nechtěně vysokou holí atakoval Ference, kterému se hned omlouval. Přesto obdržel 2+2 minuty za vysokou hůl.
55:16'
Bukarts delší dobu držel puk u levého hrazení, následně přihrál křižně na Okála, který však branku Rybára svým pokusem přestřelil.
54:59'
Ještě jedna šance pro Ševce, jak dramatizovat tento duel. Michal Dragoun obdržel dvě minuty za hákování a Moravané si tak zahrají další přesilovku.
54:22'
Hradec právě vstřelil branku!
Máme nejspíš rozhodnuto! Pláněk projel po pravé straně a nahodil na Kašíka, který jeho pokus jen vykopl před sebe. První u puku byl však RUDOLF ČERVENÝ, který nadvakrát dostal kotouč za záda gólmana Beranů – 6:3! Asistence: Martin Pláněk.
54:08'
Moravané se vlastní nepřesností připravili o pásmo, zpoza svatyně Hradce tak může v klidu rozehrát Rosandič.
53:54'
Matějíček se prohnal přes útočnou modrou a z mezikruží pálil na klec Lvů. Rybár však předvedl svou rychlou lapačku.
53:40'
Nakonec se však Bednář vrátil na led a Moravané už nemohli pokračovat v akci pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Následuje poslední z dnešních komerčních pauz.
53:32'
Zámorsk pustil kotouč k Cingelovi, který jej ale neudržel a Zlín tak nadále kombinuje v nebezpečné blízkosti pro klec Mountfieldu.
53:01'
Bukarts pálil z pravého kruhu, Rybár ale jeho pokus vyrazil a následně se rozplácl na ledě, aby zastavil i dorážku Honejska, famózní zákrok brankáře Hradce!
52:36'
Bukarts se snažil vypálit ze stejné pozice, jako předtím Freibergs, jenže puk přes chumel hráčů před bránou neprošel.
52:04'
Následně bek Zlína pálil z levého kruhu, Rybár však jeho pokus udržel ve své náruči.
51:46'
Moravané drží puk v pásmu Lvů, Freibergs vypálil od modré, jenže trefil jen jednoho ze sudích. Následně se Mountfield osvobodil.
51:25'
Zlín má šanci pořádně zamotat závěr dnešního střetnutí. Jaroslav Bednář inkasuje dvě trestné minuty za podražení.
51:16'
Džerinš obdržel přihrávku do mezikruží a okamžitě pálil na bránu, Kašík jeho pokus vyrazil ramenem!
50:53'
Zámorský se snažil napodobit Červeného, jeho oblouk byl ale o něco delší, pročež se puku lehce zmocnili beci Ševců.
50:31'
Moravané drží puk na svých čepelích za klecí Kašíka a nechávají dost prostoru k tomu, aby obě mužstva poslala na led čerstvé síly.
50:01'
Červený teď vyhodil z obranného pásma vysokým obloukem, díky čemuž mohou Hradečtí vystřídat.
49:38'
Pláněk přihrál za bránu Graňákovi, který zvládl před napadajícím Ondráčkem vyhodit, je z toho však další icing Mountfieldu.
49:20'
Následně se svěřenci Václava Sýkory osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění, buly po pravé ruce Rybára.
49:01'
Graňák vystřelil od modré čáry, Koukal před bránou tečoval patkou hole, jenže Kašík se skvěle roztáhl a kotouč zastavil betonem!
48:32'
Freibergs dostal krátce po vhazování krátkou přihrávku na modrou a okamžitě pálil, jeho pokus vykopl Rybár betonem do ochranné sítě.
48:13'
Zámorský neudržel útočnou modrou, pročež se kupředu hnal Fořt, jenž se snažil zpoza brány zaskočit Rybára, ten ale měl přední tyč dobře pokrytou.
47:43'
Cingel zavezl puk do rohu hrací plochy za klec Kašíka, kde se teď o něj přetahuje čtveřice hokejistů.
47:07'
Žižka projel po levé straně a nastřelil puk za bránu Hradce, kde byl však první Pláněk, který rozehrává na Kukumberga.
46:53'
Graňák vyslal dlouhou křižnou přihrávkou kupředu Vopelku, který ranou z pravého kruhu prověřil Kašíka, jenž jeho pokus skryl ve své náruči. Následuje komerční pauza.
46:16'
Filip Pavlík rozehrává z rohu obranného pásma, puk udržel před napadajícími Ondráčkem a Kratochvílem a posouvá jej na levou stranu.
45:57'
Dnešnímu utkání v ČPP Aréně přihlíží 4922 diváků.
45:26'
Zlín právě vstřelil branku!
Tak úplně rozhodnuto ještě není! ROBERTS BUKARTS dostal puk na pravou stranu a svou ránu z kruhu otřel o zadní tyč, snižuje tak na 3:5 z pohledu svého celku! Asistence: Jakub Ferenc, Dalibor Řezníček.
45:16'
Graňák si dobře všiml na ose najetého Džerinše, který ale svou přihrávkou na pravou stranu žádného spoluhráče nenašel.
44:49'
Mountfield je nadále v tlaku. Vopelka byl za bránou Kašíka sražen na led na hranici pravidel, sudí ale mlčí.
44:19'
Hradec právě vstřelil branku!
Hradec vede již o tři branky! MICHAL DRAGOUN se zbavil napadajícího beka, z pravé strany se procpal před bránu a prostrčil kotouč pod padajícím Kašíkem do brány – 5:2. Asistence: Blaž Gregorc.
43:49'
Pláněk rozehrál zpoza brány na Koukala, který prodloužil na Červeného. Ten po chvíli vrátil druhému jmenovanému, jenž od pravého mantinelu řádně protáhl Kašíka v brance Zlína!
43:18'
Moravané drží puk na svých čepelích v obranném pásmu a vyčkávají na to, až se útočníci uvolní svým pohybem, Lvi aktivně napadají.
42:55'
Fořt dostal pas do předbrankového prostoru a na vrcholu brankoviště tečoval prudkou přihrávku od pravého mantinelu, kotouč zamířil těsně vedle levé tyče svatyně Rybára!
42:38'
Džerinš dobře zastavil ve středním pásmu postup Fořta, Filip Pavlík vyhazuje puk z třetiny Mountfieldu po pravém mantinelu.
42:06'
Gregorc rozehrál na pravou stranu, kde Vopelka sklepl Kukumbergovi, který po levém hrazení zavezl puk do pásma Beranů.
41:24'
Bedřich Köhler dostával přihrávku do předbrankového prostoru, hůl mu ale zablokoval Žižka, takže nemohl zakončit.
40:54'
Svěřenci trenéra Svobody byli při přechodu útočné modré příliš nedočkaví, pročež je jim pískáno postavení mimo hru.
40:26'
Hradec právě vstřelil branku!
Omlouvám se, JAROSLAV BEDNÁŘ už má těch branek 302! Obdržel přihrávku na pravou stranu, prohnal se po ní jako vítr a nekompromisní ranou na přední tyč završuje svůj dnešní hattrick! Asistence: Lukáš Cingel, Petr Zámorský.
40:18'
Východočeši vyhráli vhazování. Gregorc přihrál na zadním mantinelu Zámorskému, který ale ideálně neprodloužil.
40:01'
Začala třetí třetina.
Jaroslav Bednář ještě před úvodním vhazováním obdržel vlastní dres s číslem 300 – ačkoliv už má nastřílených gólů v extralize 301.
Hráči a sudí jsou zpět na ledové ploše, uvidíme, jakou zápletku nám nabídne třetí třetina.
Třetí třetina začne přibližně v 18:56.
Střely na bránu v druhé třetině (celkem):

Mountfield HK – 20 (30)
Aukro Berani Zlín – 9 (16)
Druhá třetina přinesla opravdu značné turbulence v našem letovém plánu. Hradečtí nejprve zvládli otočit zápas, což zařídili brankou Bedřich Köhlera a 300. gólem Jaroslava Bednáře v extralize. Následně však srovnal bývalý hráč Mountfieldu Antonín Honejsek. Poté nám chvíli zlobila technika, pročež jsme nemohli zprostředkovat cca 2 minuty z dnešního duelu. Na to důležité se ale internetoví bohové umoudřili a navrátili nám spojení, takže jsme mohli sledovat vstup Jaroslava Bednáře do čtvrté stovky branek a parádní přesilovku v podání Východočechů, kteří tak začnou třetí část s nejtěsnějším možným vedením.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:57'
Hradec právě vstřelil branku!
Tak tohle je opravdu gól do šatny! 3 sekundy před sirénou si Hradec bere vedení zpět! Koukal vypálil z pravé strany, před bránou dorážel Köhler, kotouč se od betonů Kašíků odrazil až na levou stranu, kde si u tyčky lišácky počíhal JAROSLAV BEDNÁŘ, který touto dorážkou načíná svou čtvrtou stovku gólů – 3:2! Asistence: Bedřich Köhler, Petr Koukal.
39:37'
Fořt dobře zapracoval u obranné modré a vyhazuje puk přes všechny čáry až ke Kašíkovi.
39:11'
Následně se k Dragounovi přihnal zezadu Žižka a srazil ho k ledu. Dostává dvě trestné minuty za držení.
39:11'
Graňák nyní vystřelil z pravé strany od modré čáry, Dragoun několikrát dorážel, ale Kašík všechny jeho pokusy zastavil betony!
38:49'
Následně se Látal vytočil na levém kruhu a nebezpečně pálil na zadní tyč, Kašík si ale vyjel a střelu zkrotil na své hrudi.
38:26'
Pláněk nastřeloval kotouč do předbrankového prostoru před Kašíkem, tam ho však žádný z jeho spoluhráčů nedokázal holí zasáhnout.
37:36'
Omlouváme se za dočasný výpadek, v ČPP Aréně nějakou dobu nefungovala internetová síť, stav je stále 2:2, hraje se v plném počtu hráčů.
35:11'
Zlín právě vstřelil branku!
Zlín srovnává krok se svým soupeřem! ANTONÍN HONEJSEK dostal přesnou bekhendovou přihrávku od Fryšary z osy hřiště na pravý kruh a tvrdou ranou k zadní tyči pokořil Rybára – 2:2! Asistence: Štěpán Fryšara, Matouš Kratochvíl.
35:01'
Kukumberg zastavil rozvíjející se akci Beranů ve středu kluziště, ale s pukem se sám daleko nedostal, vpásmu Beranů o něj rychle přišel
34:42'
Lukáš Cingel schytal tvrdou ránu od pravého hrazení přímo do helmy, sudí okamžitě přerušili hru, naštěstí to vypadá, že ochranný štítek většinu razance střely zastavil. Následuje komerční pauza.
34:03'
Hradec je v plném počtu. Žižkovu střelu z pravé strany od modré čáry zastavili jeho vlastní spoluhráči, kteří se snažili stínit Rybárovi.
33:39'
Mountfield hraje oslabení jako z učebnice, Kašík teď musel zastavit další vyhození, které mířilo na jeho bránu.
33:03'
Ani napotřetí se Zlín dlouho v pásmu Hradce neohřál, o což se postaral Červený. Prvnímu vyhození zabránil čárový sudí, druhému už nikoliv.
32:38'
Početní výhoda se Beranům zatím nedaří, znovu se kotouč ocitá až za zády Libora Kašíka u zadního hrazení.
32:10'
Východočeši se okamžitě osvobodili vyhozením přes všechny čáry a Freibergs musí začít zpoza vlastní klece.
31:53'
Moravané dostávají příležitost k tomu, aby srovnali krok. Zámorský inkasuje dvě minuty za držení a putuje na lavici hanby.
31:43'
Obránce Zlína o chvíli později střílel od levého hrazení, vzdálenější tyč svatyně Rybára však minul asi o půl metru.
31:16'
Freibergs protečoval puk u obranné modré, čímž svému mužstvu pomohl z pásma, na kotouči jsou ale i nadále Hradečtí.
30:58'
Vopelka nezastihl rychlý kolmý pas na útočný pas, který nakonec přikryl Kašík lapačkou. Vhazování po jeho levici.
30:17'
Na druhé straně se z podobného prostoru snažil překvapit Rybára Okál, jenže strážce hradecké svatyně měl vyrážečku připravenou.
29:33'
Východočeši jsou teď v tlaku, Látal dostal pas na vrchol pravého kruhu a vypálil, Kašík ale tentokrát stačil zasáhnout.
29:04'
Hradec právě vstřelil branku!
Nedáš – dostaneš! JAROSLAV BEDNÁŘ obdržel kotouč od Cingela na pravý kruh a nekompromisní ranou propálil Kašíka na zadní tyč svým 300. gólem v extralize! Lvi tak otáčejí dnešní duel! Asistence: Lukáš Cingel.
28:56'
Do solidní příležitosti se probil Antonín Honejsek, který z pravého kruhu neprostřelil Rybára, jenž jeho pokus vyrazil před sebe.
28:41'
Jenže ani Berani si teď neporadili dobře se svou akcí a je tu další nepřesnost – postavení mimo hru v podání svěřenců Roberta Svobody.
28:08'
Východočeši nedokázali vyvézt kotouč z vlastního pásma. Na druhý pokus nastřelili touš až za bránu Kašíka, kde však byli první beci Ševců.
27:38'
Ani Moravané nyní nedokázali překročit útočnou modrou v souladu s pravidly, pročež je jim také pískáno postavení mimo hru.
27:32'
Ondřej Veselý bohužel není schopen v zápase pokračovat, odešel do kabiny. Doufejme, že útočník Zlína bude v pořádku.
27:16'
Východočeši se teď hnali za dalším gólem, ale zastavilo je postavení mimo hru. Po něm následuje komerční přestávka.
26:38'
Hradec právě vstřelil branku!
Hradec vyrovnává v početní výhodě, nutno však říct, že to bylo v podstatě v přesilovce pět na tři, jelikož Veselý ležel zraněný na ledě. Bednář pálil zleva, kotouč se odrazil na pravou stranu, odkud střílel Koukal, Kašík vyrazil jen před sebe, kde byl připraven na svém stanovišti na brankovišti BEDŘICH KÖHLER – 1:1. Asistence: Petr Koukal, Jaroslav Bednář.
26:05'
Východočeši parádně zakombinovali. Na konci akce byla rána Bednáře, který z levé strany trefil nejspíš tyč.
25:33'
Koukal ztratil u pravého hrazení kotouč a Freibergs tak mohl pohodlně vyhodit přes všechny čáry až k Rybárovi.
25:27'
Druhá přesilovka pro Hradec v tomto duelu. Řezníček inkasuje zasloužené dvě minuty za vražení na hrazení.
25:19'
Bukarts nadvakrát zakončoval z předbrankového prostoru, svou první ranou minul, druhou opřel do brusle bránícího Zámorského.
24:38'
Druhá třetina začala ve vysokém tempu a šance střídá šanci, hráči je ale zatím nedovedou proměnit v góly.
24:12'
Graňák přihrál pěkně na Dragouna, který z osy hřiště posunul doleva, odkud střílel Šimánek, jeho ránu vytěsnil Kašík ramenem nad!
23:43'
Klhůfek zakončoval z předbrankového prostoru, jenže mířil mimo! Následně sudí hru přerušili pro jeho postavení v brankovišti.
23:16'
Zámorský opět natáhl svou hokejku a dvakrát pálil, první střelu zastavil Kašík betonem, druhý zblokoval první napadající hráč – Žižka.
22:48'
O chvíli později měl Hradec dvě podstatně větší šance. Koukal zakončoval rychlou akci po pravé straně, Kašík ale jeho pokus na vzdálenější tyč zlikvidoval vyrážečkou a následně chytil i Zámorského ránu z levé strany od modré čáry.
22:18'
Lukáš Cingel nyní příliš otálel se svou střelou od modré čáry, nakonec pokus vyslal, ale ten mezi tři tyče nemířil.
21:59'
Pláněk rozehrál na pravý mantinel, kudy akci Mountfieldu posunul Rosandič, Hradec se usazuje v pásmu soupeře.
21:34'
Ostrou ránu Bukartse od pravého hrazení vykopl Rybár betonem. Forvard Zlína se o chvíli později dostal k druhému pokusu, který brankář Lvů skryl v náruči. Filip Pavlík se vrací na led.
20:41'
Šťastný vystřelil tvrdě z levé strany od modré čáry, jeho pokus se odrazil od brusle Pláňka doprava, kde prázdnou klec minul Okál.
20:15'
Moravané znovu vyhráli úvodní vhazování, Freibergs zakládá jejich ofenzívu, kotouč vyváží přes střed hřiště. Zlín dohrává přesilovou hru.
20:01'
Začala druhá třetina.
Sudí jsou zpět na ledě, z jejich návratu publikum příliš nadšené nebylo. Podstatně větší aplaus sklidili příchozí hráči obou mužstev.
Druhá třetina začne přibližně v 17:56.
Střely na bránu v první třetině:

Mountfield HK – 10
Aukro Berani Zlín – 7
První dějství je minulostí, Zlín do něj vstoupil podstatně lépe, Roberts Bukarts otevřel skóre už po 54 sekundách, když pěknou bekhendovou ranou trefil vzdálenější růžek klece Rybára. Následně jsme byli svědky poměrně vyrovnaného hokeje, který na vyložené šance zrovna bohatý nebyl, přestože se jich pár urodilo. Uvidíme, jak se obraz hry změní v druhé dvacetiminutovce.
20:00'
První třetina skončila.
19:59'
Moravané už nedostali šanci zakončit, Rudolf Červený obkroužil s pukem na holi celé útočné pásmo, následně přihrál na beky a těl znemožnil Bukartsovi napadat.
19:37'
Štastný vystřelil od pravého hrazení, Rybár vyrazil puk nad sebe, následně si ho chtěl rukou na zem stáhnout Filip Pavlík, který jej však dle sudích sevřel rukou, za což inkasuje dvě trestné minuty. ČPP Aréna pochopitelně bouří zlostí.
19:30'
Džerinš rozehrál dozadu na vlastní beky, Filip Pavlík si s Graňákem vyměnil puk a následně přihrál po pravém mantinelu kupředu. Lvi se dostávají do pásma.
19:01'
Graňák dostal od Bednáře přihrávku na pravý kruh a vypálil na přední tyč, Kašík ale předvedl svou hbitou lapačku!
18:32'
Vopelka už už dostával přihrávku do prostoru mezi kruhy. Na poslední chvíli se k němu přiřítil Kratochvíl a o puk ho okradl.
18:07'
Východočeši byli v protiútoku zastaveni, když nepřešli útočnou modrou v souladu s pravidly, pročež je jim pískáno postavení mimo hru.
17:40'
Řezníček udržel puk před napadajícím Dragounem a Moravané mohou kupředu, aktuálně motají soupeře v jeho obranném pásmu, přihrávají si podél hrazení a hledají vhodnou palebnou pozici.
17:03'
Gregorc znovu rozehrává, tentokrát ve spolupráci s Filipem Pavlíkem, jeho přihrávka však nebyla dobrá. Bukarts z protiútoku zakončoval od levého mantinelu, mířil jen těsně vedle!
16:49'
Gregorc rozehrál přes Bednáře, který mu šikovnou zadovkou puk vrátil. Teď táhne akci po pravé straně Džerinš.
16:20'
Pláněk sroloval hrazení na led Ondráčka, útočníkovi Zlína však nic není, v poklidu odchází na střídačku.
16:06'
Rosandič přihrál přes Bergera Kukumbergovi, akce Lvů ale do zakončení nedošla. Ševci se poté osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.
15:42'
Vyloučený Šimánek je zpět na ledě, Rybár skryl v náruči nahození z větší vzdálenosti. Buly po jeho pravici.
15:19'
Východočeši se dokázali znovu osvobodit, Zlínští musí začít se svou akcí znovu až od Kašíka.
14:50'
Moravané dlouho mačkali soupeře v jeho obranném pásmu, nakonec se ke kotouči dostal Červený a poslal ho přes všechny čáry.
14:01'
Okál drží puk u pravého hrazení, vyměnil si ho s Freibergsem a následně přihrál na druhou stranu. Touš se mu dvakrát vrátil a forvard Zlína vyslal dvě rány, první mířila mimo, druhá vyrazila Rybárovi vyrážečku z ruky!
13:42'
Následně Hradečtí nepřekročili útočnou modrou, jejich ofenzíva byla zastavena faulem Šimánka, který inkasuje dvě minuty za vysokou hůl. Na řadě je komerční brejk.
13:37'
Žižka nahodil kotouč od pravého hrazení, střela to nebyla nijak tvrdá, ale dobře ukrytá v chumlu hráčů. Nakonec rozezněla přední tyč svatyně Rybára!
13:23'
Rosandič kontroluje puk v rohu hřiště a nakrátko si jej vyměňuje s Červeným, obě mužstva posílají na led čerstvé síly. Další útok svěřenců Václava Sýkory zastavil ofsajd.
12:36'
Moravané kontrolují touš za vlastní klecí. Tam se teď ale přiřítil Látal a kotouč jim sebral, Lvi roztáčejí kolotoč přihrávek.
12:08'
Džerinš chtěl od modré pálit na bránu, jenže Okál jeho pokus srazil, takže puk zamířil jen do rohu hrací plochy.
11:43'
Zlínští se vyhraným vhazováním vyhnali z třetiny Hradce a s rozehrávkou musí začít od svého brankáře Kašíka.
11:06'
Moravané se drží na puku, znovu ho nastřelili až za klec Rybára, kde ho brankář Mountfieldu nestihl zastavit. Východočeši se následně sice dostali ke kotouči, ale rozehrávka se jim nepovedla, je jim pískáno zakázané uvolnění.
10:41'
Bedřich Köhler padl obětavě do rány od modré, kterou chtěl vyslat Ferenc, jeho pokus však byl zblokován právě tímto prvním bránícím hráčem Lvů.
10:06'
Rosandič nastřelil puk po hrazení do třetiny Moravanů, na druhé straně ho u mantinelu neudržel Pláněk. Ze situace o chvíli později vytěžil Valenta, který pálil z osy hřiště od modré čáry, jenže Rybár vytáhl parádní zákrok lapačkou. Následuje komerční pauza.
09:33'
Pláněk rozehrává ve spolupráci s Látalem, Východočeši se ale opět nedokázali dostat do pásma Beranů a musí se stáhnout zpět.
09:05'
Filip Pavlík poslal kupředu po pravé straně Bednáře, který ale na útočné modré hrací předmět ztratil.
08:33'
Zlínští se hnali kupředu, ale dobře se vrátil Jan Berger, který hokejkou šikovně zasáhl do přihrávky a akci ukončil.
08:02'
Pláněk podržel touš za bránou a počkal na dostřídání svých spoluhráčů, následně přenechal kotouč Gregorcovi.
07:38'
Zlínští jsou v plném počtu, ale musí se i nadále bránit tlaku Mountfieldu, nakonec Klhůfek dostal puk přes obrannou modrou.
07:14'
Bednář dostal nabito na levou stranu k modré čáře od Gregorce a vypálil, Kašík však jeho pokus viděl a skryl v náruči.
06:34'
Moravané opět zvládli vyhodit přes všechny čáry. Rybár musel rozehrát před Bukartsem, který ještě naznačoval, že ho gólman Lvů zasáhl svou holí do obličeje.
06:08'
Početní výhoda se svěřencům Václava Sýkory zatím nedaří, Zlínští se dokázali už dvakrát osvobodit.
05:19'
Přesilovku si vyzkouší také hráči Mountfieldu, Klhůfek je vyloučen na dvě minuty za hákování.
05:12'
Zámorský dlouhou dobu kontroloval puk za svou bránou, následně vyjel, krásnou otočkou obelstil Klhůfka a může postupovat přes střed hřiště kupředu.
04:42'
Východočeši se opět dokázali osvobodit vyhozením přes všechny čáry a Džerinš se vrací z trestné lavice.
04:14'
Rozhodčí už vyjel z boxu a rozpažil, stav se tedy nemění, Berani i nadále vedou 1:0.
04:14'
Roberts Bukarts vypálil z levého kruhu, kotouč trefil břevno a poté tyč, následně se odrazil ven, sudí se přesto jedou raději podívat, zda puk nepřešel brankovou čáru, v tom případě by Zlín vedl již o dvě branky!
03:46'
Köhler se dostal v oslabení do šance, od pravého hrazení pálil na bránu Zlína, Kašík ale jeho pokus dokázal vyrazit.
03:13'
Moravané se vlastní nepřesností připravili o pásmo a Hradečtí posílají na led čerstvé síly.
02:42'
Následně se lotyšský útočník v službách Mountfieldu dostal do konfliktu s jedním z beků Ševců a inkasuje dvě minuty za hrubost.
02:42'
Následně opět zamotali Lvi hlavu soupeři před jeho klecí. Kašík ale střelu z větší vzdálenosti udržel, takže Džerinš dorážet nemohl.
02:19'
Matějček si po vhazování vyjel až do nulového úhlu a prověřil brankáře Hradce, jenž však měl přední tyč dobře pokrytou.
01:59'
Zámorský se snažil rozehrát po pravé straně, ke kotouči se ale dostali Moravané a Kratochvíl pálil z levého kruhu, Rybár jeho ránu v náruči udržel.
01:31'
Východočeši odpovídají na inkasovanou branku náporem, Šimánek dorážel v předbrankovém prostoru, ale Kašík se na ledě dobře roztáhl.
00:54'
Zlín právě vstřelil branku!
Zlín rychle otevírá skóre duelu! Štastný získal touš po vhazování na pravém kruhu, posunul puk na osu a ROBERTS BUKARTS z mezikruží překonal Rybára přesnou bekhendovou ranou na zadní horní růžek! Asistence: David Šťastný, Antonín Honejsek.
00:43'
Brankář Hradce nyní nezastavil puk za svou klecí, z čehož mohl těžit Nosek, který nahodil puk na strážce svatyně Mountfieldu od pravého hrazení. Gólman Lvů byl připraven.
00:17'
Zlínští vyhráli úvodní vhazování a okamžitě nastřelili puk až za bránu Rybára, odraz od zadního mantinelu pohlídal Zámorský a zakládá první akci Lvů.
00:01'
Utkání právě začalo.
Východočeši nastupují na kluziště, Moravané jsou jim v patách, do startu střetnutí zbývá pár sekund.
Ještě jednou mi dovolte, abych vás přivítal na utkání Hradce se Zlínem, které začne přibližně za osm minut. Hokejisté už absolvovali rozbruslení a rolba upravila ledovou plochu. Nyní se čeká už jen na příchod hráčů a sudích, aby mohl duel začít.
Úvodní sestavy:

Mountfield HK: Rybár (J. Pavelka) – Zámorský, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Rosandić – Jaroslav Bednář (C), Džerinš, Cingel – Látal, Koukal (A), Červený – Köhler (A), Dragoun, Šimánek – Vopelka, Kukumberg, Berger – R. Pavlík.

Aukro Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Ferenc, Freibergs, Nosek (A), Valenta, Žižka (A), Řezníček, Matějíček – Okál, Fořt, O. Veselý (C) – Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts – J. Ondráček, Popelka, Klhůfek – M. Kratochvíl, Fryšara, Illo.

Rozhodčí: Hribik, Svoboda – Pešek, Klouček.
Procentuální úspěšnost zákroků brankářů

Mountfield HK
Patrik Rybár 93,78 %
Jaroslav Pavelka 94,46 %

Aukro Berani Zlín
Libor Kašík 92,40 %
Tomáš Štůrala 85,29 %
Nejproduktivnější hráči týmů

Mountfield HK
Jaroslav Bednář (11+26)
Rudolf Červený (20+16)
Petr Koukal (12+22)
Bedřich Köhler (16+6)
Andris Džerinš (6+16)

Aukro Berani Zlín
Roberts Bukarts (19+23)
Zdeněk Okál (14+13)
David Šťastný (13+14)
Antonín Honejsek (14+12)
Ralfs Freibergs (3+20)
Vzájemné vazby

Pro několik hráčů a také pro jednoho funkcionáře bude tento duel speciální událostí. Bedřich Köhler i Petr Zámorský mají jakožto hráči Mountfieldu k Zlínu určitě specifický vztah, oba v jeho dresu odehráli nejedno střetnutí. Na opačné straně barikády dnes bude stát Antonín Honejsek, jenž pod Bílou věží působil v sezóně 2015/16. O zcela unikátní událost půjde také pro generálního manažera Beranů Martina Hostáka, který je hradeckým rodákem a stále zde i s rodinou bydlí.
Vzájemné zápasy týmů

Hradec má v letošních soubojích se Zlínem zatím navrch, Moravané však ještě mají šanci poměr získaných bodů srovnat. Hned dva duely Mountfieldu a Beranů byly tak vyrovnané, že je muselo rozhodnout prodloužení, respektive nájezdy. Lvi ovšem zatím jediné střetnutí, které s Ševci sehráli v ČPP Aréně ovládli jasným poměrem – 5:1. Bude tomu tak i nyní, nebo bude zápas dramatičtější?

29. září 2017 Aukro Berani Zlín – Mountfield HK 2:1sn
15. listopadu 2017 Mountfield HK – Aukro Berani Zlín 5:1
5. prosince 2017 Aukro Berani Zlín – Mountfield HK 2:3p
Aukro Berani Zlín

Berani se aktuálně nacházejí na 6. příčce tabulky, když na své konto zatím nastřádali 68 bodů. Moravané hrají o přímý postup do čtvrtfinále vyřazovací části, přesto si také musejí hlídat záda, 12. Chomutov na ně stále ztrácí jen 7 bodů a účast v play off tak pořád není jistá. V pondělí svolali Zlínští tiskovou konferenci, na které oznámili, že generální partner, společnost Aukro, neuplatnil opci. Příjemnějšími zprávami pak byly podpisy nových smluv s Antonínem Honejskem a Ralfsem Freibergsem.

Ani Ševcům se nejprve v době po 20. lednu nedařilo. Postupně prohráli s Libercem (hrůzostrašným poměrem 0:7), Boleslaví (1:3) i Brnem (opět 1:3) a podobně jako Mountfield museli přemýšlet o své produktivitě. Klíčovým se z dlouhodobého hlediska jeví duel s Jihlavou, který svěřenci Roberta Svobody otočili a vyhráli 2:1. Na tento úspěch se jim pak povedlo navázat dvěma dalšími. V úterý zvítězili 4:3 po prodloužení v Litvínově a v pátek přehráli v přímém boji o 6. místo Olomouc 4:3. Bude zajímavé sledovat, zda si dokáží poradit i s protivníkem ze špice extraligového pelotonu.
Mountfield HK

Celek z města pod Bílou věží se i nadále vyhřívá na 2. místě extraligové tabulky se ziskem 90 bodů. Svěřenci Václava Sýkory stáhli v pátek náskok průběžného lídra z Plzně na 7 bodů a boj o Pohár prezidenta ČSLH ještě není úplně rozhodnutý. Současně Východočeši bojují o co nejlepší pozici pro play off, které by rádi zahájili před svými fanoušky, k čemuž se potřebují udržet do 4. příčky, na aktuálně 5. Brno již mají solidní náskok 10 bodů.

Forma Mountfieldu měla ještě minulý týden velké otazníky. Královéhradečtí prohráli zápas v Plzni 2:3 i v Třinci 1:2 po samostatných nájezdech a zdálo se, že je opět trochu trápí jejich dlouhodobější potíž – produktivita. Veškeré pochybnosti ale smetli v úterý, respektive pátek, když nejprve pohodlně přehráli Olomouc 3:0 a následně si s notnou dávkou elegance poradili také s pražskou Spartou, kterou přemohli v poměru 4:1. Lvi tak nabrali před olympijskou pauzou správný směr, uvidíme, zda se jim podaří na předchozí úspěchy navázat také proti urputně bojujícímu Zlínu.
Dobré odpoledne všem příznivcům ledního hokeje z královéhradecké ČPP Arény! Olympijská přestávka se blíží stále zběsilejším tempem, přesto ještě zbývají odehrát dvě kola Tipsport extraligy, než se myšlenky všech fanoušků obrátí na jihovýchod Asie. Dnes budeme společně sledovat střetnutí, v němž Mountfield HK hostí Aukro Berani Zlín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Tabulka 2019/2020
Z V VP PP P Skóre B
1. Liberec 52 30 5 2 15 179:131 102
2. Třinec 52 27 4 4 17 163:125 93
3. Sparta 52 21 14 1 16 174:145 92
4. M. Boleslav 52 22 10 6 14 155:124 92
5. Plzeň 52 27 2 7 16 162:142 92
6. Brno 52 21 5 6 20 143:156 79
7. Olomouc 52 20 5 7 20 123:129 77
8. Mountfield 52 19 5 7 21 130:136 74
9. K. Vary 52 16 9 5 22 174:168 71
10. Zlín 52 19 4 5 24 151:151 70
11. Pardubice 52 16 3 10 23 121:160 64
12. Vítkovice 52 14 8 5 25 134:175 63
13. Litvínov 52 16 3 9 24 153:173 63
14. Kladno 52 16 3 6 27 130:177 60
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Sestup
Články odjinud