Tipsport Extraliga - Základní část - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Olomouc - 3. ledna 2018   17:20

Pardubice
07:04' Vondráček (Wishart, Treille) • 26:39' P. Sýkora (Rolinek, Marosz) • 58:16' Mojžíš

Pardubice - Olomouc: Puk do prázdné brány poslal Tomáš Mojžíš, 3:1

Je to tak. Olomouc se sice v závěru utkání snažila ze všech sil vyrovnat stav utkání a poměrně dlouho hrála bez brankáře, Dynamo si ale své těsné vedení uhájilo a v padesáté deváté minutě jej ještě pečetil padáčkem do prázdné branky Tomáš Mojžíš. Dynamo tak poráží Olomouc po pěti prohrách s tímto soupeřem v řadě. Z Pardubic se s Vámi pro dnešek loučí Marek Votke.
59:47'
Olomouc tedy hraje v šesti proti čtyřem, ale Dynamo dostává kotouč ven ze třetiny a vypadá to, že už se nic nestane.
59:25'
V samém závěru ještě usedne na trestnou lavici Petr Sýkora, když se snažil vyhodit kotouč po mantinelu, ale místo toho poslal kotouč z obranného pásma mimo hřiště. Dvě minuty za zdržování hry.
58:49'
Olomoucká hra v šesti ovšem pokračuje a hosté i nadále dotírají na Kacetlovu branku.
58:16'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Pardubickou výhru nejspíš pečetí pěkným obloučkem z obranného pásma až do prázdné branky TOMÁŠ MOJŽÍŠ. Bez asistence.
57:50'
Tomáš Rolinek dostává kotouč do středního pásma.
57:31'
Konrád zůstává na střídačce a Kohouti budou hrát v šesti!
57:31'
Ondřej Kacetl přerušuje hru svým zákrokem a Olomouc si vyžádala oddechový čas.
57:09'
Olomouc válčí v útočném pásmu, ale domácí vyhazují kotouč tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.
56:23'
55:48'
Domácí mají zatím oslabení pod kontrolou a k ničemu svého soupeře nepouští.
55:10'
Dynamo ovšem vyhazuje kotouč a následně je hra přerušena pro ofsajd Olomouce.
54:47'
Začíná olmoucká přesilovka.
54:23'
Ján Sýkora totiž odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za sekání.
54:23'
Dynamo sice překonalo brankáře Konráda, ale gól neplatí pro faul pardubického hráče.
53:49'
Dynamo se na chvíli vrátilo do útočného pásma, ale kotouč je opět ve střední třetině.
53:22'
Olomouc vyvezla kotouč až ke Kacetlovi a šetří zde cenné vteřinky.
52:56'
Ostrou střelu Petra Sýkory z první Konrád vyráží do ochranné sítě.
52:47'
Dynamo může utkání rozhodnout v přesilovce. Dvě minuty za hákování totiž dostává Kevin Sundher a odjíždí na dvě minuty na trestnou lavici.
52:20'
Na druhé straně podél mantinelu projel Vondráček, ale do zakončení se nedostal.
51:36'
Olomouc má osm minut na vyrovnání a ze všech sil hledá skulinky do obranné třetiny domácích.
50:50'
Bojko byl sám před Konrádem, dostal přihrávku a vypadalo to, že zasune kotouč do branky, trefil ovšem pouze přemisťujícího se olomouckého brankáře!
50:15'
Jan Knotek střílel ze středního pásma, ale Kacetl měl situaci pod kontrolou.
49:34'
Na útočný výlet se ze středního pásma vydal Marek Trončinský, ale Konráda nepřekonal.
48:32'
48:28'
Olomouc kombinovala v útočném pásmu, ale hra je přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
47:28'
Z první na modré pálil Zdeněk Čáp, ale jeho pokus byl sražený do rohu hřiště.
46:50'
Domácí ihned po vhazování vyhazují kotouč až za Konráda.
46:32'
Olomouc bude hrát přesilovku. Vadislav Bojko dostává dvě minuty za zdržování hry – vyhození puku.
46:21'
Dopředu vyrazili David Ostřížek s Bruno Mrázem, ale druhý jmenovaný po přihrávce neprošel přes domácího obránce.
45:00'
Kotouč se odrazil k Jordannu Perretovi, který byl úplně sám před Konrádem, ale nedokázal puk zvednout přes jeho beton!
44:40'
Dynamo úřaduje v útočném pásmu. Další zákrok si ovšem připisuje Konrád a hra je přerušena.
44:04'
Ostře pálil Petr Strapáč, ale vůbec netrefil branku.
43:44'
Tentokrát rozhodčí píská zakázané uvolnění domácích.
43:17'
Petr Sýkora se na hranici útočného pásma natahoval po přihrávce, ale olomoucký obránce puk odehrál.
42:50'
Dynamo zatím Olomouc k ničemu příliš nepouští.
42:14'
Ján Sýkora si vybruslil před branku a těsně před Konrádem se cpal do zakončení, olomoucký brankář ale přerušil hru svým zákrokem.
40:54'
Zakázané uvolnění Olomouce.
40:22'
Hned na začátku třetí třetiny si do dobré pozice najel domácí obránce Marek Trončinský, ale jeho střelu měl Konrád pod kontrolou.
40:01'
Po druhé třetině už je to v Pardubicích 2:1. Rolinkovu přihrávku před prázdnou bránu uklidil ve 27. minutě do sítě Petr Sýkora a na jeho zásah kontaktním gólem a perfektně mířenou střelou odpověděl o pět minut později Petr Strapáč. V závěru třetiny byla Olomouc aktivnější, ale vyrovnat nedokázala. Střely na branku ve druhé třetině: 11:13. Třetí třetina začne zhruba v 19:05.
40:00'
39:40'
Další zakázané uvolnění Dynama.
39:01'
Eberle střílel od modré čáry. Kacetl raději přirkyl kotouč svou lapačkou a přerušil hru.
38:13'
Dynamo raději vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.
37:28'
Jakub Herman před Kacetlem nepříjemně tečoval střelu od modré, kotouč ale letěl mimo.
36:43'
Dlouhou přihrávku zpracoval Miroslav Holec, jeho střelu po rychlé otočce ale vyrazil Kacetl.
35:20'
Také Olomouc se nastěhovala do svého útočného pásma, ale Jaroměřský se s kotoučem zamotal na modré čáře a Olomouc o pásmo přišla.
34:45'
Dynamo je aktivnější na puku, drží se v útočném pásmu, ale větší šance zatím nepřichází.
33:10'
Aleš Jergl obkroužil pardubickou klec a už poslílal kotouč do volného prostoru před prázdnou branku, na poslední chvíli ale do přihrávky vložil svou nohu domácí obránce!
31:55'
Olomouc právě vstřelila branku!
Zato Olomouc z protiútoku snižuje na 1:2 ze svého pohledu. PETR STRAPÁČ se s ničím nemazal a překonal Kacetla přesně mířenou střelou pod víko. Asistence: Jan Eberle.
31:44'
Dynamo spálilo velikou šanci! Tomáš Rolinek posunul kotouč na Marosze, který se krásně uvolnil, ale Konráda překonat nedokázal. S dorážkou neuspěl ani Petr Sýkora.
30:56'
Dynamo operuje v útočném pásmu, Beranovu zadovku si ale u mantinelu našel olomoucký hráč a přerušil útočnou akci soupeře.
29:32'
29:19'
Olomouc znovu vyhazuje a další oslabení v klidu přečká.
28:25'
Obrovská šance Jana Knotka v oslabení! Olomoucký útočník projel až do útočného pásma, kde se kličkou zbavil obránce a Kacetl jeho pokus vyrazil jen tak tak!
27:57'
Olomouc vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
27:32'
Dynamo si krátce po gólu zahraje další přesilovku. Vilém Burian dostává dvě minuty za podražení.
26:39'
A z protiútoku domácí navyšují své vedení! Rostislav Marosz přihrával v útočném pásmu doleva na Tomáše Rolinka, který vytáhl Konráda z brankoviště a ještě trochu se štěstím zvládl vrátit kotouč před prázdnou branku, odkud v pádu zaúřadoval PETR SÝKORA. Asistence: Tomáš Rolinek a Rostislav Marosz.
26:24'
Před Kacetlem operoval Jan Knotek, ale byl důrazně odstaven Petrem Čáslavou.
26:04'
Dopředu se pokusil vyrazit také domácí, ale rozhodčí píská ofsajd.
25:28'
Z ostrého úhlu střílel Bruno Mráz, Kacetl jeho pokus vyrazil.
24:13'
Ofsajd Olomouce.
23:49'
Na druhé straně se před Konrádem objevil Rostislav Marosz, ale kotouč poslal přímo do olomouckého brankáře.
23:11'
V úvodu druhé třetiny je Olomouc o fous lepším týmem, Kacetl je ale pozorný.
22:27'
V útočném pásmu zkoušel z otočky pálit David Ostřížek, ale kotouč neprošel přes obránce.
21:39'
Burian to zkoušel znovu, tentokráte ještě posunul kotouč na Zbyňka Irgla, ale ani on Kacetlovi život neznepříjemnil.
21:03'
Vilém Burian projel podél mantinelu do útočného pásma, jeho střela ale Kacetla neohrozila.
20:01'
První třetina končí. Na jejím konci platí stav 1:0 pro domácí, když Dynamo v osmé minutě po úniku ve vlastním oslabení poslal do vedení Tomáš Vondráček. Střely na branku v první třetině: 7:14. Druhá třetina začne zhruba v 18:15.
20:00'
19:41'
Marosz ze všech sil bojoval o dobrou pozici v útočném pásmu a už to vypadalo, že se vymotá z tlaku dvou obránců, nakonec ale jeho pokus o přihrávku mezi nohy skončil na holi olomouckého beka.
19:19'
Zakázané uvolnění Dynama Pardubice.
18:54'
Od modré čáry nahazoval kotouč Robin Staněk, puk ale neprošel přes pardubické obránce.
18:11'
Perret přijal přihrávku ve středním pásmu a po šikovné otočce kolem obránce se dostal až do útočného, tam ale o kotouč přišel.
16:24'
Podél mantinelu se do útočného pásma prokousala čerstvá posila Olomouce Zbyněk Irgl. Zkusil vystřelit, ale byl tísněn obráncem a jeho pokus neměl parametry potřebné k ohrožení branky.
16:03'
15:59'
Treilleho střelu šikovně tečoval jeden z útočníků clonících před Konrádem a jen tak tak, že ho nepřekonal!
15:23'
Také Olomouc hraje oslabení zodpovědně a vyhazuje kotouč.
15:01'
Dynamo se dostalo do ofsajdu.
14:42'
Nejprve pálil Petr Sýkora, ten trefil obránce před sebou a z dorážky to příklepem zkoušel také Jacob Cardwell, jeho střela ale nemířila přesně.
14:03'
Dynamo si navíc zahraje přesilovku. Robin Staněk dostává dvě minuty za hákování.
13:51'
Wishart na modré čáře plácl do puku a jeho střela byla tečována jen těsně mimo!
12:57'
Olomouc se snaží cpát dopředu, ale Dynamo dobře kryje střední pásmo.
12:19'
11:39'
Přihrávkou napříč útočným pásmem Miroslav Holec našel Zdeňka Čápa, ten ale pálil hodně mimo.
10:56'
Josef Hrabal dobře zapracoval v obranném pásmu a poslal dopředu Tomáše Vondráčka, jeho střela byla ale tečována do ochranné sítě.
10:39'
Po souboji u mantinelu v útočném pásmu Dynama kotouč opustil hřiště.
10:19'
Olomouc bude hrát další přesilovku. Na trestnou lavici znovu míří Tomáš Mojžíš, tentokrát za nedovolené bránění.
10:00'
Jan Eberle zkoušel dlouhou přihrávkou hledat najíždějícího Marka Laše, ten ale kotouč nezpracoval a bylo po šanci.
09:39'
Tomáš Vondráček je po gólu při chuti, tentokráte se zkoušel probojovat sám přes dva obránce, ale byl na ně krátký.
08:57'
Marosz se sice v útočném pásmu dostal ke střele, ale kotouč letěl hodně vysoko nad branku.
08:11'
08:01'
Dynamo je v oslabení nadále nebezpečné, ale Konrád další pokus vyráží.
07:04'
Olomouci se vůbec nedařilo usadit se v útočném pásmu a toho domácí dokonale využívají! Kotouč propadl Tomáši Houdkovi na modré čáře a podél mantinelu mu pláchl TOMÁŠ VONDRÁČEK, který ve vlastním oslabení překonává Konráda. Asistence: Ty Wishart a Sacha Treille.
06:36'
Podruhé.
06:16'
Dynamo ihned po vhazování vyhazuje kotouč ven ze třetiny.
06:11'
Také Hanáci si vyzkouší početní výhodu. Tomáš Mojžíš odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za držení protihráče.
05:26'
05:08'
U kotouče je ovšem opět Dynamo.
04:42'
Nepovedená Čáslavova přihrávka končí až u Konráda, ten rychle rozehrává a Olomouc zakládá útok.
03:40'
Bojko ve středním pásmu sprintoval za odraženým kotoučem, ale předstihl ho olomoucký obránce a odehrál puk mimo nebezpečí.
03:10'
03:02'
02:52'
Dynamo ostřeluje Konráda ze všech pozic, ale olomoucký brankář odolává!
02:30'
Z pravé strany tvrdě pálil Cardwell, Konrád vyráží.
02:03'
Knotkovi se podařilo vyvézt kotouč až ke Kacetlovi a našetřil pár vteřin pro svůj tým.
01:33'
Střelu od modré čáry vyrazil Konrád, Olomouc poté procpala kotouč do středního pásma.
01:02'
Dynamo si dnes jako první zahraje přesilovku. Olomoucký Vilém Burian dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
00:58'
Nejprve Ty Wishart a po něm Jacob Cardwell stříleli od modré, ale ani jeden kanadský projektil neprošel na branku.
00:25'
Dlouhou přihrávku přes střední pásmo zpracovával Jan Knotek, ale neprošel přes útočnou modrou čáru.
00:01'

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Martin Růžička) – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Ščotka – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Vondráček, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Poulíček, Perret – Bojko, Dušek, Beran.

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Jaroměřský, Staněk, Houdek, Rutar, Dujsík, Čáp – Eberle, J. Knotek, Laš – Irgl, Strapáč, Burian – Jergl, Herman, Holec – Mráz, Sundher, Ostřížek.

Rozhodčí: Svododa, Hodek – Flegl, Polonyi.
Vzájemné zápasy

Oba soupeři v obou letošních vzájemných střetnutích bodovali, Olomouc se ovšem dvakrát radovala z výhry. V prvním případě vyhrála v Pardubicích 2:1 po prodloužení a ve druhém doma taktéž v prodloužení výsledkem 3:2. Celkem potom Hanáci porazili Dynamo již pětkrát za sebou. Poslední výhra Pardubic nad Olomoucí se datuje k 11.12.2016.
HC Dynamo Pardubice

Východočeši bez ustání pomýšlejí na předkolo play off, ale v tom případě už by zase potřebovali bodovat. Z posledních dvou utkání totiž Východočeši vyšli bodově na prázdno, když doma absolutně nestačili na Kometu Brno, které podlehli 0:2 a v posledním zápase roku 2017 prohráli s Libercem těsně 3:4.

„Leden považuji jako klíčový měsíc v základní části. Už po prohraném utkání v Liberci, kde jsme z naší hry neměli vůbec dobrý pocit, jsme se věnovali individuálním i společným pohovorům. Rozebíráme jednotlivé situace a chyby v nich, abychom je odstranili. Chceme to ukázat již ve středu s Olomoucí. Každý musíme hrát na maximum na každém metru ledu, tlačit se do brány. Všichni se musí obětovat pro společný úspěch. Jdeme na soupeře v plné zbroji," vyhlíží utkání s Olomoucí hlavní trenér Dynama Miloš Holaň.
HC Olomouc

Hanácký celek si do Pardubic veze celkem solidní formu! Olomouc sice v posledním zápase nestačila doma na Spartu, které podlehla 2:5, ale jednalo se o porážku po předešlých pěti výhrách v řadě. Svěřenci Zdeňka Venery si v letošní sezoně prozatím vysloužili 55 bodů a drží se na pátem místě.

Během prvního dne letošního roku Olomouc také sáhla k hráčské výměně. Z Třince na měsíc přichází velezkušený Zbyněk Irgl, opačným směrem putuje Roman Vlach.
HC Dynamo Pardubice vstoupí do roku 2018 utkáním na domácím ledě, když v rámci 36. kola Tipsport extraligy přivítá celek HC Olomouc. Začínáme v 17:20.