Tipsport Extraliga - Základní část - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Sparta - 6. ledna 2019   17:00

0:3
(0:2, 0:0, 0:1)
Sparta
13:09' Jones  (Piskáček) • 19:04' P. Vrána  (Kudrna, Tomáš Dvořák) • 59:56' Piskáček
Olomouc
Hradil, Mrkva – Gebauer, Lederer
Zimní stadion Olomouc
Sparta

Olomouc - Sparta: Jan Piskáček potvrdil vítězství gólem do prázdné brány, 0:3

Toto je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost a přeji pěkný zbytek večera.
Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Olomouc – 7 (37)
Sparta – 3 (19)
Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Machovský (SPA) a Ondrušek (OLO).
Sparta si dnes dokráčela pro tři body do extraligové tabulky, když nedovolila domácím vstřelit ani branku, naopak trefou do prázdné branky při power-play domácích pečetil výhru Piskáček.
59:56'
Sparta právě vstřelila branku!
Sparťané si pojišťují výhru, když prázdnou branku trefuje ze středního pásma JAN PISKÁČEK. Bez asistence.
59:39'
Kohouti vyhráli vhazování, Mrázova rána z pravého kruhu nebyla přesná.
59:32'
Konrád zůstává na střídačce, domácí budou hrát v šesti proti čtyřem!
59:32'
Oddechový čas pro domácí tým.
59:32'
Jerglova střela byla zblokovaná, následně Klimek (SPA) vyhodil puk mimo ledovou plochu a putuje na trestnou lavici.
59:23'
Poté, co byl pukem zasažen čárový rozhodčí, je hra přerušena. Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích, Konrád je na střídačce, domácí jsou v šesti.
59:10'
Konrád znovu mířil ke střídačce, ale Hanáci přišli o puk, a tak se vrátil do branky.
59:09'
Po buly pálil Jones, Konrád drží puk ve výstroji.
59:05'
Švrček při rozehrávce zlomil hokejku a Olomouci je odpískáno zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Konráda, který se vrací do branky.
58:58'
Sparta posílá puk do středního pásma, ale Klimek k němu měl daleko.
58:31'
Konrád odjíždí na střídačku, domácí to zkouší v šesti!
57:51'
A znovu Vrána po získání kotouče pouze nahazuje do útočné třetiny a vyčkává.
57:37'
Tomečkova rána vůbec netrefila branku.
57:02'
Kumstát nahazuje do útočného pásma, avšak Sparta si zejména hledí dobré obranné činnosti, než aby se hnala do útoku.
56:33'
Sparťanská rozehrávka končí icingem. Hra je nyní hodně rozkouskovaná.
Dnešní utkání sleduje 4517 diváků.
55:54'
Nyní kotouč skončil v ochranné síti, bude se vhazovat před Machovským.
55:36'
Tomeček se protáhl mezi čtyřmi protihráči, ale skončil s pukem až v rohu ledové plochy.
55:16'
Domácím se nepovedla rozehrávka, která skončila zakázaným uvolněním.
55:10'
Kolouch zahrál vysokou holí a hra se stěhuje do středního pásma.
54:58'
Kohouti jsou v útočném pásmu, ale stále bojují o puk.
54:34'
Kolouch neudržel útočné pásmo a Kumstát vyhazuje.
54:00'
Sparta drží kotouč v útočném pásmu.
53:32'
Galvas nabil Ostřížkovi do mezikruží, ten však prováhal první moment a Machovský se stihl přesunout.
53:12'
Sparta se hned po vhazování osvobozuje.
53:10'
Olomouc dostává za svou aktivitu k dispozici další přesilovou hru, Kalina (SPA) pyká za podrážení.
52:59'
Přečíslení dvou proti jednomu Berana s Rouskem zastavuje ofsajd.
52:41'
Galvas pálil od modré, Kolouch před brankou tečoval, ale ani tento pokus neskončil v brance.
52:33'
Zakázané uvolnění Sparty.
52:25'
Lašova rána byla vytečována nad branku.
51:45'
S návratem Dvořáka z trestné lavice pálil Knotek, ale nepřesně.
51:25'
A znovu Sparta posílá puk daleko od své branky.
51:12'
Nyní je hra přerušena, neboť je Machovského brána posunuta mimo pozici.
50:54'
Ani tentokrát se Kohouti nedokázali udržet v útočné třetině.
50:28'
A znovu hráči z hlavního města posílají puk přes všechny čáry.
50:09'
Kumstát hosty znovu osvobozuje.
49:45'
Sparta vyhrála vhazování a posílá kotouč až za Konráda.
49:41'
Olomouc bude hrát přesilovou hru, Dvořák (SPA) je vyloučen za držení.
49:21'
Kombinaci zakočoval střelou z první Galvas, Machovský se stihl přesunout.
49:03'
Icing Sparty.
48:07'
Jergl si udělal prostor před Machovským, ale dostal se do velkého úhlu a sparťanského brankáře nepřekonal.
47:48'
Machovský znovu raději drží pomalý puk před Ostřížkem.
47:37'
Laš svou ranou trefil pouze protihráčovu hokejku.
47:00'
Po buly pálil Košťálek, jeho pokus zblokoval Skladaný.
46:54'
Hanákům se nepovedla rozehrávka a je jim odpískáno zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Konráda.
46:40'
Rousek pouze zavezl puk za středovou čáru a odjíždí střídat.
46:19'
Do první Švrčkovy rány padl jeden z bránících hráčů, druhá minula branku.
45:52'
Kumstát s Rouskem se drali do útočného pásma, ale proti čtyřem bránícím hráčům se neprosadili.
45:41'
Strapáčův přechod do ptočného pásma zastavuje ofsajd.
45:23'
Machovský raději kryje pomalu klouzající puk před dojíždějícím Ostřížkem.
45:05'
Před Machovským pálil Laš, gólman hostů bez problémů puk drží v lapačce.
44:42'
Jones zůstal sám před Konrádem, ale puk byl ztečovaný a nedostal se k němu.
44:11'
Jergl neudržel útočné pásmo, hra se nyní odehrává převážně ve střední třetině ledové plochy.
43:43'
Ondrušek zahrál vysokou holí, hra se stěhuje před Konrádovu svatyni.
43:04'
Jergl to zkusil z velkého úhlu, Machovský připraven.
42:42'
Ostřížek protečoval pro Jergla do útočného pásma, ale zde kotouč sbírají protihráči.
42:11'
Kotouč zamířil mimo ledovou plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.
41:51'
Po souboji v rohu končí puk zašlápnut u mantinelu a bude následovat vhazování před Machovským.
41:15'
Konrád si připisuje první zákrok po Pechově ráně ze středního pásma.
41:07'
Strapáč při přechodu do útočného pásma udělal kličku, spoluhráči s ní nepočítali, a tak je Kohoutům odpískán ofsajd.
40:25'
Hanáci začali třetí část hry aktivně, ale jejich snahy zatím úspěchem nekončí.
40:07'
Knotek protečoval do útočné třetiny.
40:01'
Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Olomouc – 16 (30)
Sparta – 4 (16)
Ve druhé třetině se skóre neměnilo, i přestože bylo k vidění dost šancí. Nejblíže vstřelené brance byl asi Buchtele, když trefil Konrádovu levou tyč. Domácí měli také několik šancí, ale Machovský je zatím stoprocentní. Třetí třetina začne přibližně v 18:37.
40:00'
39:59'
Škůrek chtěl ještě ze středního pásma prověřit Machovského, ale netrefil branku a Olomouci je odpískáno zakázané uvolnění a hra se ještě přesune před Konráda.
39:50'
Po vhazování pálil Škůrek, ale rána mu nesedla a puk končí až v ochranné síti, následuje vhazování ve středním pásmu.
39:45'
Sparta posílá kotouč na zakázané uvolnění, bude se znovu vhazovat před gólmanem z hlavního města.
39:37'
Z levé strany pálil Strapáč, Machovský drží puk v lapačce.
39:21'
Bekhendem z mezikruží to zkoušel Ondrušek, ale puk neměl dostatečnou razanci.
38:46'
Galvas nahazuje do útočného pásma, kde puk sbírá Machovský.
37:53'
Kolouch střílel z ideální pozice z vrcholu kruhu, ale jeden ze Sparťanů kotouč zablokoval.
37:44'
Jergl vyvezl puk na červenou čáru a poslal ho na Machovského, ten ho raději drží.
37:31'
Blain ještě udržel útočné pásmo a Hanáci jsou viditelně znaveni dlouhým střídáním.
37:04'
Kumstát hledal na druhé straně volného Rouska, ten před poloodkrytou brankou promáchl!
36:37'
Nyní Ondrušek vyvezl kotouč, ale pouze nahodil do útočného pásma a odjíždí střídat.
36:16'
Sparta se nyní prezentuje lepším pohybem a svírá Kohouty.
35:47'
Po Buchteleho ráně za Konrádem zazvonila tyč!
35:28'
Skladaný ve středním pásmu získal puk, ale k zakončení se přes Kalinu nedostal.
34:37'
Škůrkova dělovka trefila prvního hráče před olomouckým obráncem.
34:18'
Spartě se však rozehrávka nevyvedla podle představ, neboť jí je odpískáno zakázané uvolnění.
34:11'
Dvořák rozehrává z vlastního pásma.
33:42'
Jergl našel před bránou volného Galvase, který ještě udělal malou kličku, Machovského beton však zastavil puk před brankovou čárou.
33:19'
Puk ale získali hosté a zakládají novou akci.
33:06'
Ostřížek protečoval puk do útočného pásma a spěchá za ním.
32:10'
Holec unikal po pravé straně, ale jeden z obránců hostů mu vypíchl kotouč.
31:53'
Nyní již Vrána s Beranem operují za Konrádovou svatyní.
31:29'
Hosté jsou již v plném počtu, ale domácí se stále drží na puku.
31:07'
Další Galvasovu ránu sparťanský brankář vyrazil, Burian se k dorážce nedostal.
30:56'
Galvasova rána k Machovskému neprošla.
30:36'
Strapáč kombinuje s Nahodilem, ale nedostávají se do střeleckých pozic.
30:15'
Olomouc sice vhazování nevyhrála, ale udržela útočné pásmo.
30:07'
Po teči puk skončil na domácí střídačce, vhazuje se před Machovským.
30:01'
Nyní jsou již Kohouti rozestavěni v útočném pásmu.
29:47'
Buchtele svým forčekingem ztěžuje domácím rozehrávku.
29:34'
Sparta dostává kotouč daleko od své branky.
29:20'
Beran (SPA) je vyloučen na dvě minuty za hákování.
29:09'
Po Švrčkově ráně, kterou Machovský vyrazil, se na hranici brankoviště pokoušeli dva olomoučtí hráči dorážet, ale neúspěšně.
29:02'
Hosté se provinili zakázaným uvolněním a hra se stěhuje před Machovského.
28:45'
Machovský pomáhá s rozehrávkou.
28:37'
Spartě je odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti a vhazovat se bude ve středním pásmu.
27:49'
Blainova rána od modré postrádala přesnost a Konrád nemusel zasahovat.
27:25'
Po teči ve středním pásmu končí puk až mezi diváky.
27:19'
Olomoucký přechod do útočného pásma zastavuje ofsajd.
27:10'
Vrána pouze protečoval do středního pásma a i se spoluhráči odjíždí střídat.
26:59'
Sparta vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění, bude se vhazovat před Machovským.
26:28'
Na druhé straně z rychlého protiútoku zahrozil Košťálek, Konrád vyráží.
25:59'
Švrčkova rána mířila hodně nepřesně, ale Kohouti se stále drží na puku v útočné třetině.
25:34'
Jonesova rána mířila nad Konrádovu branku.
25:18'
Rychlou kombinaci zakončoval Beran, ale střela mu nesedla.
25:10'
Olomouci je odpískáno zakázané uvolnění a hra se stěhuje před Konráda.
24:59'
Sparta se lehkým obloučkem zbavuje puku a odjíždí střídat.
24:41'
Holcovu ránu od modré před Machovským nebezpečně tečoval Strapáč.
24:17'
Nepřesná byla i Galvasova rána od modré čáry.
23:57'
Jergl to zkusil z pravé strany z většího úhlu, ale netrefil branku.
23:34'
Forman dokázal vystihnout rozehrávku domácích, ale ke střele se nedostal.
22:53'
Jaroměřský neudržel útočné pásmo a Buchtele vyráží dopředu.
22:26'
Piskáček projel s pukem přes celé kluziště a z mezikruží vypálil, Konrád s obtížemi kotouč drží.
21:52'
Kolouch na druhé straně hledal někoho ze spoluhráčů v předbrankovém prostoru, ale neúspěšně.
21:22'
Do Košťálkovy střely se položil Nahodil, ale Sparta stále drží kotouč v útočném pásmu.
21:11'
Forman se prosmýkl sám před Konráda, domácí brankář drží puk pod sebou.
20'
Petr Vrána přidal druhý gól hostů po nepozornosti Konráda, 0:2
20:53'
Jerglův pokus z pravého kruhu byl zblokovaný.
20:31'
Jaroměřského střelu Machovský přes hradbu těl neviděl, ale naštěstí pro něj nebyla vůbec přesná.
20:18'
Jergl zaváží puk do útočné třetiny.
20:01'
Střely na branku v 1. třetině:

Olomouc – 14
Sparta – 12
Z první třetiny odchází spokojenější hosté, kteří si zvládli vytvořit dvougólový náskok. Nejprve překonal Konráda Jones a v poslední minutě třetiny využil nedůrazu před domácí brankou kapitán hosů Vrána. Druhá třetina začne přibližně v 17:47.
20'
20:00'
19:46'
Galvas nahazuje do útočného pásma, ale zde jsou pouze Sparťané.
19:04'
Hosté využívají nedůraz před Konrádovou brankou. PETR VRÁNA se dostal k zakončení z pravé strany, Konrád puk pouze vyrazil a tentýž hráč ho poslal do sítě. Asistence: Andrej Kudrna, Tomáš Dvořák.
18:38'
Beran nahazuje do útočného pásma, zde ale kotouč sbírají Kohouti.
18:15'
Kolouchovu střelu zblokoval před ním stojící obránce.
17:37'
Na druhé straně to zkoušel od modré Piskáček, ale kotouč byl ztečovaný do rohu.
17:20'
Jergl dostal nabito od Galvase, ale pálil nepřesně.
17:13'
Jergl v útočném pásmu posunul kotouč na Ostřížka, ale ten byl již ve velkém úhlu a jeho střela postrádala razanci.
16:51'
Skladaný dojel v útočném pásmu puk a předložil ho před branku Holcovi, toho fantastickým zákrokem betonem vychytal Machovský!
16:29'
Sparta se drží v útočném pásmu, ale kombinuje podél mantinelu a nedostává sepřed branku.
16:20'
Hosté hrají v plném počtu.
15:54'
Domácí se sami vyhánějí z útočné třetiny.
15:36'
Ondrušek vypálil od modré čáry, puk se odrazil k Burianovi, ale ten promáchl.
15:12'
Hosté znovu posílají puk přes všechny čáry.
14'
Blair Jones vypálil zpoza obránce a puk překvapivě doletěl až za Konráda, 0:1
14:44'
Ostřížek při ráně zlomil hůl a Sparta se osvobozuje.
14:26'
Olomouc vyhrála vhazování a rozestavuje se v útočném pásmu.
14:20'
Olomouc má možnost vyrovnat stav utkání. Smejkal (SPA) putuje na trestnou lavici za sevření puku rukou a bude následovat první přesilová hra dnešního duelu.
14:06'
Klimek aktivním napadání vybojoval kotouč, ale jeho přihrávka nenalezla správného adresáta.
13:09'
Z rychlého protiútoku se prosazují hosté. BLAIR JONES vypálil zpoza obránce a puk doputoval až za Konráda. Asistence: Jan Piskáček.
12:53'
Švrčkovu ránu Machovský lapačkou pouze vyrazil.
12:40'
Konrád vyjetím za branku pomáhá s rozehrávkou.
12:20'
Olomouci je odpískáno zakázané uvolnění.
12:04'
Kumstát pálil od modré čáry, Konrád betonem vyráží.
11:26'
Tomečkův přechod do útočného pásma zastavuje ofsajd.
11:10'
Nyní sledujeme souboj o puk převážně ve středním pásmu.
10:38'
Holec si se Strapáčem vyměnil puk a vystřelil zpoza obránce, Machovský byl připraven.
10:08'
Jergl svým pokusem ze středního pásma prověřil Machovského a odchází střídat.
09:39'
Kudrna se snažil obejít Jergla, neúspěšně, a tak jsou na puku domácí.
08:53'
V dobré pozici byl Beran, ale netrefil branku.
08:16'
Piskáček v útočném pásmu obešel Švrčka, ale Konrád mu tváří v tvář nedal moc prostoru, kudy propasírovat puk.
07:42'
Tomeček vystihl rozehrávku hostů a získal pro svůj tým útočné pásmo.
07:32'
Na druhou stranu se vydal Holec, ale Machovského nepřelstil.
07:19'
Sparta kombinuje v útočné třetině. Kombinaci zakončoval Košťálek objetím branky, ale Konráda nepřekvapil.
06:50'
Po vhazování pálil Holec, ale nemířil přesně.
06:40'
Nakonec olomoucký obránce nabruslil s pukem do útočného pásma a vypálil, Machovský jeho pokus bez problémů kryje.
06:31'
Ondrušek s pukem ve vlastní třetině čeká na vystřídání spoluhráčů.
05:47'
Další zákrok si Machovský připsal proti Knotkovi, i tentokrát byl úspěšnější sparťanský brankář.
05:23'
Další střelecký pokus na straně domácích si připsal Laš, ale nebyl přesný.
04:26'
Pech s Rouskem jeli dva na jednoho, Rousek chtěl ještě vracet puk Pechovi a kombinaci překombinoval, i přesto musel Konrád zakročit.
04:00'
Olomouckou kombinaci zakončoval střelou od modré Jaroměřský, Machovský měl dobrý výhled a kotouč skončil v jeho lapačce.
03:50'
Skladaného rána byla vytečovaná do ochranné sítě, následuje vhazování před Machovským.
03:40'
Smejkal zpoza Konrádovy branky nahrával na Klimka, ale ten promáchl a puk putoval až k Machovskému.
02:50'
Buchtele se spoluhráči vyráží na další útočnou zteč, ale Kohouti jsou seřazeni ve středním pásmu.
02:28'
Lašova střela od modré jen o centimetry minula branku hostů.
01:51'
Piskáček nahodil ze středního pásma, puk sbírá Laš, ale Sparta aktivně forčekuje.
01:30'
Konrád musel zasahovat proti Kumstátově střele, vyrazil kotouč do rohu.
01:07'
Forman se Smejkalem vyrazili dopředu, ale Smejkal přejel první přes modrou čáru a zapřičinil ofsajd.
00:39'
Na druhé straně prověřil Machovského Strapáč.
00:09'
Buchtele s Vránou jeli do náznaku přečíslení dva na jednoho, ale druhý jmenovaný poslal nepřesnou přihrávku.
00:01'
Aktéři dnešního utkání jsou již na ledové ploše, zápas za malou chvíli začne.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Jaroměřský, Škůrek, Staněk, Švrček, Ondrušek (A), J. Galvas, Rutar – Ostřížek, J. Knotek (A), Jergl – Burian, Strapáč, Holec – Kolouch, Nahodil, V. Tomeček – Laš, Skladaný (C), Mráz.

HC Sparta Praha: Machovský (Honzík) – Piskáček, Delisle, Blain, Kalina, Tomáš Dvořák, Košťálek, T. Pavelka – Buchtele, P. Vrána (C), Kudrna – Smejkal, Klimek, Forman (A) – Kumstát, Pech (A), Rousek – Jones, Sill, Beran.

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Gebauer, Lederer.
Který z týmů se tentokrát bude radovat z výhry? To se dozvíme na olomouckém zimním stadionu od 17 hodin.
Vzájemné zápasy:

Ve vzájemných zápasech v letošní sezoně rozhodně neplatí pořekadlo můj dům, můj hrad. Týmy se zatím střetly dvakrát a domácí tým ani jednou nebral ani bod. Bilance je tedy zatím vyrovnaná, kdy každý z celků získal proti soupeři tři body.

HC Sparta Praha:

Pražská Sparta nezažívá nejpovedenější sezonu, když se v tabulce nachází na desátém místě se ziskem čtyřiačtyřiceti bodů. Za nepříliš vydařený průběh ročníku týmu z hlavního města může být i poměrně rozsáhlá marodka, kdy jsou mimo hru Jiří Černoch, Petr Říčka a Daniel Přibyl.
Poslední tři zápasy HC Olomouc:

Hradec Králové – Olomouc 1:0
Olomouc – Vítkovice 2:5
Litvínov – Olomouc 1:4
HC Olomouc:

Hanákům se v letošní sezoně dařilo pravidelně sbírat body, ale během Vánoc je postihla série pěti porážek. Tu se však Kohoutům podařilo utnout v posledním zápase s Litvínovem.
V tabulce se Olomoučtí nachází na sedmém místě se ziskem padesáti bodů.
Dobrý den, vítám Vás u sledování online přenosu utkání Tipsport extraligy, kde se utkají celky Olomouce a pražské Sparty.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.