Tipsport Extraliga - Základní část - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : M. Boleslav - 14. listopadu 2018   18:30

Sparta
24:24' Košťálek (Blain, Forman) • 31:01' Kudrna (Říčka, P. Vrána) • 33:30' Blain (Tomáš Dvořák)
3:5
(0:1, 3:1, 0:3)
M. Boleslav
17:39' Vondrka  (Skalický) • 27:43' Pabiška  (Dlapa) • 44:16' Bernad  (Klepiš, Skalický) • 57:01' Vondrka  (Skalický) • 59:09' Vondrka  (Klepiš)
Sparta
Šír, Hradil – Gebauer, Lederer
7 910 diváků
M. Boleslav
Krošelj (47. Groh) – Kotvan, Bernad, Hanzlík (A), Pláněk, Němeček, Kurka, Dlapa – Skalický, Klepiš (A), Vondrka (C) – Látal, P. Musil, Pacovský – Martin Procházka, T. Knotek, Šťastný – P. Kousal, Najman, Pabiška.

Sparta - Mladá Boleslav: Hattrick! Vondrka trefil prázdnou bránu a přidal třetí trefu v zápase, 3:5

Přeji příjemný zbytek večera a brzy znovu na počtenou.
Mladá Boleslav roznesla Spartu ve třetí třetině na kopytech, když vsítila hned tři branky a dotáhla zápas do vítězství 5:3. Michal Vondrka zkompletoval hattrick, vyrovnávací gól na 3:3 zaznamenal David Bernad. Sparta byla střelecky slabší, Mladá Boleslav ji přestřílela 30:23.
Nejlepší hráči utkání:

Andrej Kudrna (SPA) – Michal Vondrka (MBL)
59:09'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Hosté dělají další důležitý krok směrem k tříbodovému vítězství! MICHAL VONDRKA zkompletoval hattrick trefou do prázdné brány. Asistence: Jakub Klepiš.
58'
Kapitán se trefil znovu! Vondrka překonal Machovského a poslal hosty do vedení, 3:5
58:27'
Celkem rychle hosté obrali domácí o puk a je tu první letící puk k opuštěné kleci.
58:11'
Matěj Machovský zůstává na střídačce!
58:11'
Uwe Krupp volá své svěřence, aby vymysleli taktiku na poslední necelé dvě minuty základní hrací doby.
57:46'
Inkasování Spartu nepatrně probudilo a snaží se probojvat před Groha.
57:01'
Potřetí v zápase je blíže k vítězství nakročena Mladá Boleslav. Matěj Machovský musel lovit puk ze své sítě po druhé trefě večera MICHAL VONDRKY. Povede se hostům už tohle vedení udržet? Asistence: Pavol Skalický.
55:50'
Tempo se opět sklidnilo na mikrospánek a týmy hrají ve středním pásmu.
54:57'
Jenže Středočeši znovu ukořistili puk a rozehrávají zpoza své brány.
54:28'
Vrána nahodil kotouč podél mantinelu do útoční třetiny, Sparta jde před Groha.
54:00'
Bruslaři jsou znovu u domácí brány a snaží se jít potřetí v duelu do vedení, Pražanům se aktuáalně na hrací ploše nedaří.
Dnešní utkání sleduje 7 910 diváků.
52:26'
Sparta už je v plném počtu.
52:01'
Povedlo se jim to celkem rychle a téměř okamžite tvoří tlak na domácí svatyni.
51:43'
Hra se stěhuje před Groha, uvidíme, jak rychle se hosté vrátí před Machovského.
51:13'
Bernad zkusil střelu z dálky, jenže kotouč byl sražen do mantinelu, hra pokračuje.
50:26'
Středočeši zažívají na ledě žně, dostávají možnost hry pět na čtyři, Blaž Gregorc (SPA) bude pykat za krosček.
49:21'
Mladoboleslavští jsou v plném počtu a můžou pokračovat v tlaku v plné síle.
48:47'
Domácícm se přesilovka nedaří podle představ, hosté je výborně vykazují z útočné třetiny a sami hrozí řadou úniků.
47:40'
Rychle se do útoku přesunul oslabený celek, únik však Machovský s přehledem zneškodnil.
47:21'
Sparťané si zahrají další přesilovou hru v utkání, David Němeček (MBL) se provinil faulem kolenem.
46:33'
Střídání v týmu BK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Gašper Krošelj, přichází Dominik Groh.
46:33'
A je tu opět komerční přestávka.
45'
Bernad poslal kotouč do brány, i přes nevoli diváků gól platí, 3:3
45:23'
Steven Delisle z modré čáry vyzkoušel další dělovou ránu, Krošelj kryje puk.
44:16'
A hraje se opět od nuli. U pravé tyče Machovského brány nalezl odražený kotouč DAVID BERNAD a poslal ho do brány, kde byl atakován Machovský jedním útočícím hráčem. Asistence: Jakub Klepiš, Pavol Skalický.
43:54'
Buchtele se chopil puku ve středním pásmu a zakládá útočnou akci.
42:30'
Bruslaři rozehrávají ze svého pásma, během toho oba celky střídají.
41:07'
Pláněk nahodil kotouč od modré na bránu, žádný ze clonících hráčů neztečoval puk za Machovského záda.
40:22'
Lépe odstartovali třetinu hosté, kteří se propracovali před Machovského a zkusili další střely.
40:01'
I když to nejprve nevypadalo, nakonec se tempo rozjelo. Spartě se povedlo srovnat na 1:1 z hokejky Jana Košťálka. Zanedlouho si však bruslaři vzali vedení zpět trefou Lukáše Pabiška, na což odpověděl Andrej Kudrna. Pražané o dvě minuty poté skóovali potřetí, vedení domácímu celku vystřelil Jeremie Blain. Sparťané tedy půjdou do třetího dějství za stavu 3:2, i když střeleckou převahu mají stále dle statistik větší Středočeši (15:22). Třetí třetina odstartuje přibližně v 20:15.
40:00'
39:45'
Látal ještě ohrozil Machovského, hraje se ale dál.
39:25'
I když se domácí snaží, nedaří se jim odstavit soupeře od puku.
38:50'
A hosté jsou již kompletní a jdou dopředu.
37:40'
Pražanům se však nedaří usadit v útočné třetině, hosté se úspěšně brání a vzdorují.
36:44'
Nicméně vedení může navýšit v další početní výhodě. Jakub Klepiš (SPA) si odsedí dvě minuty za sekání.
36:21'
Říčka ukořistil puk a zkusil střelu z pravého kruhu, Sparta další branku nepřidává.
36:11'
Je tu další komerční přestávka.
35:48'
Mladá Boleslav se ale usadila v útočném pásmu a začíná opravdu tlačit na Pražany.
35:11'
Knotek z předbrankového prostoru zkoušel nadvakrát procpat puk za domácho gólmana, zatím marně.
34'
Blain svojí střelou poslal domácí do vedení, 3:2
34:20'
Středočeši však jdou do útočné třetiny, uvidíme, jestli něco na Machovského vymyslí.
33:30'
Sparta právě vstřelila branku!
Pražané mají však zcela jiné úmysly. JEREMIE BLAIN se s tím nemazal a z vrcholu pravého kruhu propálil Krošelje ránou k bližší tyči. Sparta tak jde poprvé v zápase do vedení. Asistence: Tomáš Dvořák.
32'
Vyrovnáno! Na druhý pokus překonal Krošelje Kudrna, 2:2
32:37'
Bruslaři na sobě znovu pozbytý náskok nedávají znát a snaží se si ho vybojovat zpět.
31:01'
Už v plném počtu ale přeci. Nejprve vytáhl Krošelj famozní zákrok a kotouč skončil na tyči, jenže když se vracel na místo, Říčka zprava našel ANDREJE KUDRNU zpět najetého před bránou a na druhý pokus už hostujícího maskovaného muže přelstil. Asistence: Robert Říčka, Petr Vrána.
30'
Au, to bolelo! Hanzlík dostal kotoučem do obličeje, ihned zamířil do šatny
30:04'
Obrovská šance Sparty, Pech obdržený puk rázem poslal zprava před bránu, kde číhal Sill. Jeho snaha o teč však neuspěla, pok neusměrnil do poloodkryté klece.
29:54'
Pokračuje se hrou pět na čtyři ve prospěch domácích a vhazuje se před hostující svatyní.
29:54'
Na ledě skončil Jan Hanzlík, který nakonec odjel po svých, nicméně na hrací ploše po něm zůstala krvavá stopa. Mladoboleslavský a bývalý sparťanský obránce zamířil okamžitě do šaten.
29:34'
Sparťané tlačí na hosty a odstřelují Krošelje jedním pokusem za druhým.
28'
Pabiška ihned po vhazování poslal hosty do vedení, 1:2
28:43'
Sparta dostává příležitost první početní výhody, David Němeček (MBL) si odsedí trest za držení.
28:15'
Na druhé straně však mohlo být srovnáno po pokusu Smejkala, který přestřelil prázdnou bránu.
27:43'
Tak štěstíčko popřálo i hostující straně. Okamžitě po vhazování přišla skoro neviditelná střela z levé strany z hokejky LUKÁŠE PABIŠKA, čímž posílá svůj celek opět do vedení. Asistence: Ondřej Dlapa.
27:39'
Nevýraznou fázi hry přerušuje zakázané uvolnění Pražanů.
26:31'
Robert Říčka zprava střelou zápěstím prověřil pozornost Krošelje, ten kotouč vytěsnil do ochranné sítě.
26:10'
Po útočné akci Sparty končí hostující brána mimo své určené místo a následuje komerční přestávka.
25'
Lehké nahození Košťálka skončilo až v bráně, 1:1
25:17'
Machovský zasahuje proti výpadu hostů dva na jednoho, zakončující Středočech střílel zespodu pravého kruhu.
24:24'
Jak jednou řekl Tomáš Pöpperle – "byla to taková žblabuňka". JAN KOŠŤÁLEK nahodil nenápadně kotouč na mladoboleslavskou bránu, Krošelj vytasil vyrážečku, jenže puk se odrazil tak nešťastně, že spadl do sítě za jeho záda. Máme tedy srovnáno. Asistence: Jeremie Blain, Miroslav Forman.
23:32'
Lukáš Rousek se chtěl prodrat před branku, jenže ho tělem bránil Hanzlík a zakončení mu znepříjemnil.
22:26'
Sparťané ale obrací hru jdou kupředu, Krošelj zasahuje a následuje vhazování před jeho bránou.
22:09'
Avšak na chvíli zamikají soupeře v jeho pásmu a pokouší se vyvinout na něj tlak.
21:25'
Knotek nahodil puk do pásma Sparty, zatím se však hosté k zakončení nepropracovávají.
20:49'
Pražané mířili hbitě do útočné třetiny, jenže byli až moc rychlí, zastavil je ofsajd.
20:30'
Na úvod se v pohledné akci předvedl Kotvan, nicméně Machovský bez obtíží zakročil proti.
20:01'
Úvodní dvacetiminutovka byla hodně vlažná, více na kotouči byla Sparta, nicméně zásadní převahu neměla. Oba brankáři předváděli jisté výkony, nicméně v důsledku přesilové hry Mladé Boleslavi jako první kapituloval Matěj Machovský. Mezi střelce se jako první zapsal Michal Vondrka střelou z pravého kruhu. Celkově měli hosté střeleckou převahu 12:9 i díky zmíněné početní výhodě. Druhá třetina započně přibližně v 19:20.
20:00'
19:31'
Ale koncem dějství se probojovali dopředu i Pražané, Sill byl znovu důrazný v předbrankovém prostoru, kde se snažil dorážet. Kotouč do sítě nedostal a ještě schytal pár ran od bránících hráčů.
18'
Vondrka parádní střelou k tyči otevřel skóre, 0:1
18:41'
S vedoucím gólem hosté "chytli slinu" a Machovský se musí ve své brance ohánět.
17:39'
Netrvalo dlouho a Machovský musel lovit puk ze své sítě. Z pravého kruhu pro vhazování napřáhl MICHAL VONDRKA a nekompromisně propálil domácího brankáře, Mladoboleslavští se tak ujímají vedení 1:0. Asistence: Pavol Skalický.
17:27'
Mladá Boleslav už je před Machovským a kombinuje.
16:52'
Naopak v oslabení Zach Sill ohrozil Krošelje, ten zůstal pozorný a ubránil svou svatyni.
16:37'
Sparta nenechává bruslaře vytvořit si tlak.
16:13'
Nahození na bránu jemně Machovský vytěsnil do rohu kluziště.
15:52'
Máme tu první vyloučení utkání, Jeremie Blain (SPA) se provinil nedovoleným bráněním v obranném pásmu a hosté si zahrají přesilovku.
14'
To byl kolotoč! Říčka se zatočil, pak se skácel na zem
14:38'
Sparťané hasili nebezpečnou situaci na poslední chvíli! Středočeši se na chvíli usídlili před Machovským, střela z předbrankového prostoru se odrazila od domácího brankáře a jeden z hostů se natahoval po dorážce, dříve se k puku ale dostal jeden z domácích.
13:43'
Rychle ale bruslaři obrátili hru, sparťané z toho vyhazují na zakázané uvolnění.
13:12'
Košťálek prohodil kotouč do útočné třetiny a Pražané se opět usazují na mladoboleslavském území.
12:43'
Na ledě po dvou střetech skončilo několik domácích i hostujících hráčů, ale zatím se nevylučuje.
12:20'
Robert Říčka nebezpečně zahrozil z blízkosti, ale puk skončil na vnější straně sítě.
12:02'
Po dlouhé době se k zákroku dostal i Matěj Machovský. Následuje další komerční pauza.
11:32'
Kanadský kolega Blain to zkusil z levé strany, nicméně i tentokrát si Krošelj počínal bez obtíží.
10:50'
Delisle vyslal nepříjemnou střelu od modré, jeho spoluhráči se snažili tečovat, hostující maskovaný muž si však se situací poradil.
09:36'
Nicméně se nedá Spartě přisoudit veliký tlak, už delší dobu vážněji neohrozila Krošelje.
08:58'
Domácí nenechali na puku soka příliš dlouho a opět se ujímají slova i hry.
08:25'
Středočeši zachytili soupeřovu rozehrávku a jdou dopředu na Machovského, uvidíme, jak to dopadne.
07:53'
Sparta byla vykázána na své území a rozehrává novou útonou akci.
07:42'
Vhazuje se před hostující brankou.
07:42'
A máme tu první komerční přestávku.
07:15'
Dominik Pacovský zespodu levého kruhu číhal na přihrávku, z první pálil, Machovský vytasil proti svůj beton.
06:25'
Podél pravého mantinelu projel Vondrka, z kruhu vyslal pozdrav na Machovského, ten střelu vytěsnil.
05:43'
Kousal hledal v mezikruží spoluhráče, ale jeho náhravka se nesetkala s úspěchem.
04:58'
Už jsou to ale zase Pražané, kteří ohrožují hostujícího gólmana, nicméně Krošelj nemusí zatím zasahovat proti střele.
04:25'
Nejdříve na jedné straně zahrozil domácí Sill, vzápětí ale kulišárnu předvedl ex-sparťan Pacovský, který chtěl prostrčit puk mezi tyč a beton Machovského.
03:45'
Lukáš Pech tvořil za hostující bránou, přihrávka před mladoboleslavskou svatyni ale úspěchem neskončila.
03:20'
Bernad obral o puk ve středním pásmu Pecha, nicméně se s ním vrátil do vlastního pásma.
02:16'
Sparťanské tažení zastavuje hvizd rozhodčího, zatím je tempo hry velmi uklidňující.
01:32'
Jeden z hostů vystřelil do pásma Sparty, ale kotouč jen prosvištěl za Machovského svatyní.
00:59'
Nicméně Pražané nahodili černou pryž do útočné třetiny a snaží se něco vymyslet.
00:22'
Po souboji o puk u střídaček končí kotouč za mladoboleslavskou bránou a hosté mohou založit útok.
00:01'
Už se schyluje k první buly utkání.
Sparťané už čekají na ledové ploše, až přijede dnešní protivník z Mladé Boleslavi.

HC Sparta Praha: Machovský (Honzík) – Tomáš Dvořák, Blain, Košťálek, Gregorc, T. Voráček, Delisle – Říčka (A), Pech, Kumstát – Jarůšek, Sill, Forman – Kudrna (C), P. Vrána, Buchtele – Beran, Smejkal, Pšenička – Rousek.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Groh) – Kotvan, Bernad, Hanzlík (A), Pláněk, Němeček, Kurka, Dlapa – Skalický, Klepiš (A), Vondrka (C) – Látal, P. Musil, Pacovský – Martin Procházka, T. Knotek, Šťastný – P. Kousal, Najman, Pabiška.

Rozhodčí: Šír, Hradil – Gebauer, Lederer.
Poslední zápasy obou celků

17. kolo, 4. 11. 2018, PCE – SPA 4:5p

Branky a nahrávky: 8. Marosz (Trončinský, Sýkora), 31. Treille (Dušek, Bubela), 47. Bubela, 57. Rolinek (Trončinský, Sýkora) – 25. Říčka (Kumstát, Blain), 44. Blain (Vrána, Kudrna), 48. Buchtele (Kudrna, Blain), 55. Jarůšek (Kudrna, Košťálek), 63. Blain (Pech, Říčka).

Sestava Sparty: Machovský – Košťálek, Pavelka, Dvořák, Delisle, Blain, Gregorc – Kumstát, Pech (A), Říčka – Rousek, Sill, Jarůšek – Buchtele, Vrána (C), Kudrna – Pšenička, Smejkal, Beran.

Hokejisté z hlavního města uhájili vedoucí místo v tabulce před delší odmlkou, když v divokém zápase na pardubickém ledě ukořistili dva body za vítězství 5:4 v prodloužení. Sparťané celkem třikrát v zápase dotahovali jednobrankovou ztrátu. V závěru základní hrací doby otočili vývoj trefou Jarůška a vedli 4:3, jenže domácí nesložili zbraně a dokázali odpovědět. V prodloužení však o výhře svého celku rozhodl Jeremie Blain.

17. kolo, 4. 11. 2018, MBL – KOM 2:1

Branky a nahrávky: 6. Musil (Pacovský, Látal), 29. Procházka (Pabiška) – 49. Kašpar (Zaťovič, Němec).

Sestava Mladé Boleslavy: Krošelj – Hanzlík (A), Dlapa, Kotvan, Bernad, Němeček, Pláněk, Voráček – Skalický, Knotek, Vondrka (C) – Pacovský, Musil, Látal – Procházka, Pabiška, Šťastný – Flynn, Najman, Kousal

Ve svém posledním duelu se povedlo Středočechům již podruhé v ročníku pokořit dvojnásobného obhájce titulu z Brna. Mladoboleslavští se ujali v první třetině vedení, které navýšili ve druhém dějství. Přestože se hostující Kometa pokoušela v závěrečné dvacetiminutovce vývoj klání otočit, stáhla ztrátu na jeden gól, jenže domácí si vítězství za tři body pohlídali.
Poslední vzájemné utkání – 5. kolo, 28. 9. 2018

BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha 3:1

Branky a nahrávky: 40. Bernad (Vondrka, Klepiš), 41. Orsava (Klepiš, Žejdl), 60. Klepiš – 23. Kumstát (Forman, Kalina).
Rozhodčí: Hribik, Lacina – Lučan, Ondráček.
Vyloučení: 4:4.
Využití: 1:1.
Diváci: 3 679.
Střely na branku: 29:24.
Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Hráči utkání: Jakub Klepiš – Miroslav Forman.

BK Mladá Boleslav: Krošelj – Hanzlík (C), Bernad, Němeček, Pláněk, Dlapa, Kotvan – Orsava, Žejdl (A), Klepiš – Pacovský (A), Skalický, Vondrka – Šťastný, Musil, Látal – Pabiška, Najman, Procházka.

HC Sparta Praha: Machovský – Blain, Kalina, Gregorc, Košťálek, Piskáček, Delisle, Pavelka – Kumstát, Pech, Forman – Buchtele, Klimek, Kudrna – Říčka, Vrána (C), Jarůšek – Smejkal, Sill, Černoch.
BK MLadá Boleslav

Středočeši patří tabulkově mezi slabé soupeře, přeci jen jsou celkově na 13. příčce. Z posledních deseti utkání zvítězili jen třikrát, z toho dvakrát na domácí půdě. Navíc celkem z odehraných 17 duelů vyhráli jen v šesti případech a stejněkrát i bodovali. Nicméně když se podíváme na jejich skalpy, nejsou to nijak snadní protivníci.Bruslaři dokázali zdolat celkově třetí královéhradecký Mountfield, hned dvakrát si smlsly na dvojnásobném obhájci titulu z Brna a pokořili i Litvínov, který se už delší dobu střelecky trápí. Pokořili také pardubické Dynamo a rovněž zvítězili v prvním vzájemném klání nad Spartou.

Mladoboleslavské trápí zejména střelecká koncovka. Mají druhý nejnižší počet vstřelenách branek. Není to ani tak o nedostatku střel, nicméně samotné produktivitě. V průměru mají lehce přes dvě trefy na zápas. I přesto však střelecké opory dokáží skórovat. Nejlépe je na tom Jakub Orsava s šesti góly, Jakub Klepiš má pak 13 kanadských bodů za pět branek a osm asistencí. Hlavní slovo má v bráně Gašper Krošelj, kterému záda hlídá Pavel Kantor.
HC Sparta Praha

Vedoucí celek extraligy Sparta bude chtít po delší odmlce zabodovat na domácím hřišti. Poslední dva zápasy na vlastním ledě totiž ztratila, když ji zradila střelecká přesnost. Naposledy zvítězila v O2 areně 21. října, když porazila brněnskou Kometu. Nicméně mimo proher s Litvínovem a Vítkovicemi mají Pražané skvělou bilanci. Z posledních devíti zápasů totiž padli jen dvakrát, a to právě ve zmíněných utkáních. Naposledy si pojistili první místo výhrou v Pardubicích 5:4 po prodloužení.

Vedoucí mužstvo v tabulce pod vedení Uweho Kruppa má rovnoměrné rozložení sil v sestavě. Hráči dostávají stejnou porci času na ledě a podobně je to i v rozložení střelckých dovedností. Nejslepším je Petr Vrána, který v extraligové konkurenci obsazuje šesté místo za pět branek a 10 přihrávek. Nejlepším střelcem mužstva je však Lukáš Pech, který vsítil šest gólů. V brankovišti je to ale o jednom muži. Matěj Machovský v dosavadním průběhu pustil svého kolegu Davida Honzíka do brány jen dvakrát, jednou když střídal během zápasu, podruhé Honzík odchytal celé utkání.
Po reprezentační přestávce je tu opět česká extraliga, která pokračuje zápasy 18. kola. V tomto přenosu se zaměříme na zápas pražské Sparty a bruslařů z Mladé Boleslavi, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.