Tipsport Extraliga - Základní část - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : M. Boleslav - 6. prosince 2019   18:00

Kladno
17:37' Machač (Kehar, Redlich) • 26:14' Redlich (Lakos, Machač) • 56:03' Stach (Nash)
3:1
(1:1, 1:0, 1:0)
M. Boleslav
19:43' Vondrka  (Zbořil, Fillman)
Kladno
M. Boleslav

Kladno - Mladá Boleslav: Přesný průstřel Stacha mezi betony Krošelje dal Rytířům náskok dvou gólů, 3:1

Z utkání vychází vítězně domácí Rytíři, kteří porazili Mladou Boleslav. Ta dokázala zareagovat pouze na úvodní branku sedmnáct vteřin před první přestávkou. Dále se už trefovalo pouze Kladno, které jednou brankou v každé části určilo finální podobu výsledku – 3:1.
59:34'
Šťastný se dokázal protáhnout přes levé křídlo, ale kotouč před branku už nedostal.
59:23'
Cenných asi dvacet vteřin nahrál Strnad za brankou soupeře.
58:55'
Hrbasovo nahození vykopl Godla ke střídačkám, odkud vystartoval Strnad k brance Boleslavi.
58:25'
Klepiš se srazil s Vondrkou, který nakonec zaútočil individuálně. Jeho střela šla ale těsně za vzdálenější tyč.
58:00'
Běží poslední dvě minuty poslední třetiny.
56:46'
Dlapova střela skončila pouze na výstroji Godly. Strnad vyváží hru na polovinu hostí.
56:03'
Kladno právě vstřelilo branku!
Hra se odehrávala převážné u boleslavské střídačky, odkud Nash postrčil puk na osu hřiště, kde už byl osamocený DAVID STACH. Ten měl dostatek času i prostoru, aby si střelu zápěstím připravil. Asistence: Brendon Nash.
55:48'
Do velmi těžké pozice před brankou dostal zpětnou přihrávku už zády otočený O'Donnell, který musel zakončovat z bekhendu.
55:07'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Martin Ševc – 2 min., hákování).
54:57'
Hra nabrala vysoké tempo. Po strkanici Hajného s Pláňkem zachyboval v obranném pásmu Kurka, jehož zaváhání Rytíři nepotrestali.
54:00'
Vondrka se pokusil sáhnout do Kurkova nahození, ale puk skončil za brankou domácích.
53:22'
Hostům se zatím nedaří vytvořit delší tlak. Kladno naopak zvládá držet hru poblíž hrazení, odkud se Boleslav nemůže dostat ke střele.
50:36'
Vondrka se snažil operovat před brankou Godly, ale Jegličovi se přes těsnou obranu nepodařilo dostat puk do lepší pozice.
48:31'
Po Fillmanově střele vyražené Godlou vyrazil do protiútoku Strnad, který se ale přes pravé křídlo do brankového prostoru nepodíval.
Dnešní utkání sleduje 3117 diváků.
47:41'
Bruslaři zvyšují otáčky. Z modré pálil bez přípravy Kurka přímo do branky, kde zrovna projížděl Skalický. Ten se snažil Godlovi znepříjemnit práci.
46:36'
Nebezpečnou střelou vyslal jeden z mladoboleslavských hráčů z vrcholku mezikruží. Nejspíš tečovaný kotouč na poslední chvíli usměrnil do rohu kluziště Godla svou vyrážečkou.
45:17'
Do brankového prostoru nahazoval kotouč Ševc, ale Austin jej záhy poslal do neutrální zóny.
44:36'
V rychlém protiútoku se Skalický ocitl sám před Godlou, ale Šťastného žabička přes osu hřiště neprošla.
44:07'
Po vytáhnutí hry po hrazení až na modrou pálil na vzdálenější tyč Dlapa, ale našel pouze lapačku Godly.
43:56'
Klepiš plácl do puku a nebezpečnou střelu musel vyrážet Godla.
42:50'
Napadaný Ševc si poradil s dvojicí kladenských hráčů, když zadovkou dostal puk do stření třetiny.
42:28'
Cienciala už neměl sílu a tak pouze prověřil Godlu lehčí střelou ze střední třetiny.
42:00'
Domácím se podařilo vytvořit zámek, ale Krošelj zatím nemusel čelit žádné střele.
41:03'
O'Donnell zpoza branky našel před brankou postaveného Redlicha, který přes těsnou obranu minul branku.
40:01'
40:00'
39:54'
Poslední útok přes pravé křídlo zkusil založit Jeglič, ale ten přes trojici kladenských hráčů neprošel.
39:00'
Bruslaři byli opět velmi blízko snížení v poslední minutě třetiny. Po přihrávce před branku Rytířů musel zasahovat Godla, který po roztažení vytěsnil střelu z bezprostřední blízkosti.
37:27'
Ševc ukořistil puk na středové čáře a Boleslav tak může pokračovat v dalším útočném tažení.
36:35'
Na pravém kruhu se opět stavěl do střelecké pozice Klepiš, ale Kladenští tento signál přečetli a zamezili střele.
36:18'
Vondrka hledal před pravou tyčí postaveného Klepiše, který si připravil pozici pro sklepnutí kotouče. Následná přihrávka přes branku ale neprošla.
35:51'
Redlich získal puk ve středním pásmu a zdržuje hru v útočné třetině.
35:24'
Kladenská čtyřka dokázala vyhodit puk až za branku soupeře a může vystřídat.
34:26'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Ladislav Zikmund – 2 min., sekání).
34:13'
Zikmund ve středním pásmu vystihl rozehrávku Pláňka a Rytíři velmi rychle otočili hru zpět před branku Boleslavi.
32:37'
Velmi prudkou střelu vykřesal ze své hole Šťastný, ale Godla se překonat nenechal a bleskově zasáhl lapačkou.
31:59'
Krátce po vhazování se před brankou ohnal po dorážce Strnad, ale Krošelj dokázal odehrát puk do bližšího rohu včas.
29:07'
Obranné čtyřce hostí se podařilo vyhodit pouze do středního pásma, ale po chybě Nashe mohl Cienciala přihrávat na osu hřiště, leč pozdě.
28:45'
Stach nabil kotouč Austinovi, jenž tvrdou dělovku poslal do středu branky, kde byl připravený s odkrytým výhledem Krošelj.
28:13'
O'Donnellovi sjel puk z čepele a do rychlého protiútoku vystartoval na pravém křídle Stránský, který ještě hledal kolegu na ose hřiště.
27'
Domácí Redlich dorazil Lakosovu střelu od modré, 2:1
27:46'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Pavol Skalický – 2 min., podrážení).
27:46'
Rozjetého Bílka přistrčil na hrazení Ševc. Po přerušení hry bek Boleslavi zkontroloval stav kladenského hráče.
26:14'
Rytíři jdou do vedení podruhé v zápase. Střelu André Lakose vyrazil Krošelj pouze před sebe, kde byl pohotově dorážející TOMÁŠ REDLICH. Asistence: André Lakos a Patrik Machač.
26:05'
Godla si musel dávat pozor proti Najmanově rychlé střele. Hra se teď rychle přelévá ze strany na stranu.
25:34'
Po řadě soubojích dostal Hajný přihrávku na brusle, čehož využil do útoku vyrážející Zohorna.
24:41'
Nahození Ševce ze střední třetiny si Godla pohlídal a raději puk přikryl svou lapačkou.
24:14'
Vondrka se pokusil prokombinovat k pravé tyči, ale tam byl vyhnán za branku Rytířů.
22:59'
Přes Nashe se pokoušel pálit Najman, ale ten trefil pouze brusle bránícího Kanaďana.
21:14'
Oběma týmům se nedaří přechod přes střední pásmo.
20'
Zbořil skvěle našel Vondrku, který se zblízka nemýlil, 1:1
20:01'
20:00'
19:43'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Sedmnáct vteřin před odchodem do šaten je stav srovnán! Adam Zbořil zpoza branky vytáhl puk před pravou tyč, kde z první překonal kladenského brankáře MICHAL VONDRKA. Asistence: Adam Zbořil a Mitchell Fillman.
18'
Domácí vytěžili z tlaku první gól - puk přesně tečoval Machač, 1:0
18:22'
Kousal si sjížděl ke kladenské brance, ale Cienciala na něj puk nedokázal dostat.
17:37'
Domácí se ujímaví vedení pár minut před první přestávkou. Na modré čáře dostal nabito ke střele z nápřahu Martin Kehar, jehož střelu dokázal na hranici brankoviště tečovat PATRIK MACHAČ. Asistence: Martin Kehar a Tomáš Redlich.
16:59'
Boleslavi se nedaří přejít přes střední pásmo, které má domácí Kladno dobře ohlídané.
16:00'
Austinovo nahození do předbrankového prostoru nebylo tečováno a Krošelj svou lapačkou dává prostor komerční přestávce.
13:51'
Krom úvodního odstřelování se Rytíři k ničemu významnějšímu nedostali. Hosté jsou v plném počtu.
12:16'
Ze středu modré čáry sází obránce Austin jednu dělovku za druhou. Přes přehuštěný prostor ale kotouč zatím nedostal.
11:45'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Ondřej Dlapa – 2 min., hrubost).
11:33'
Nash se po buly v útočném pásmu vydal do pravého rohu, odkud kotouč poslal před branku. Tam se ve velkém zmatku neměl nikdo k zakončení.
11:00'
Zohorna se měl ke střele přes bránícího hráče Kladna, ale Godla nemusel zasahovat.
10:37'
Bruslaři aktivním pohybem dokázali pozdržet hru v útočném pásmu, ale domácí se i po ztrátě kotouče dokázali dostat do stření třetiny.
09:48'
Najman se protáhl přes levé křídlo a následně hledal mezi kruhy najíždějícího Luntera.
09:07'
Štěpán Bláha se v rychlosti pokusil proklouznout skrz dvojici bránících hráčů na ose hřiště, ale po klopýtnutí jej soupeř odzbrojil.
08:43'
Domácí už jsou v plném počtu, ale Boleslavští stále nebezpečně kombinují v obranné třetiny Kladna.
07:39'
Godla snad ve skoku vytěsnil dorážku Vondrky z levého kruhu, kam se puk odrazil po prvotním zákroku!
07:22'
Nepřesnou přihrávkou se přesilová pětka hostí sama vyhazuje z útočné třetiny.
06:43'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Kaut – 2 min., hákování).
06:12'
Už se zdálo, že se hosté dostanou do střední třetiny, ale puk se po odrazu vymrštil zpět před Krošelje, který hru raději přerušil.
05:44'
Další zákrok Krošelje. Tentokrát brankář Boleslavi vytěsnil taženou střelu Stacha, který si vytvořil prostor na ose hřiště.
04:12'
Zbořil z levého křídla přešel do přečíslení dva na jednoho. Po rychlé přihrávce na pravou stranu pálil z přípravy Vondrka, ale Godla se dobře přemístil.
02:06'
Rozehrávka se hostům nepodařila. Stránský na kotouč nedosáhl a čárový vrací hru zpět před branku Krošelje.
01:40'
Kladenští zaváhali ve středním pásmu a Boleslavi nechybělo mnoho, aby se dostala do přečíslení tři na jednoho.
01:26'
Kehar to zkusil po přihrávce O'Donnella, ale proti jeho střele si Krošelj došel lapačkou.
00:01'

Rytíři Kladno: Godla (Cikánek) – Austin, Nash, Lakos, Kehar, Zelingr, Barinka, Zajíc – Bílek, Stach, Zikmund – Hajný, T. Kaut, O'Donnell – Redlich, Machač, J. Strnad – O. Bláha, Melka, Š. Bláha.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Haas) – Ševc, Kurka, Hrbas, Fillman, Dlapa, Pláněk, Bernad – Klepiš, Jeglič, Šťastný – Vondrka, Zbořil, Skalický – J. Stránský, R. Zohorna, Lunter – P. Kousal, Najman, Cienciala.
Vzájemná utkání

Oba celky se už v letošní sezóně utkaly. Na domácím ledě v říjnu zvítězila Mladá Boleslav nad Kladnem 6:3. Rytíři tak před svými diváky mají dnes rozhodně co vracet.
BK Mladá Boleslav

Hosté z Mladé Boleslavi jsou totiž v tabulce na třetím místě a sezónu tak mají oproti svému dnešnímu soupeři rozjetou velmi dobře. Na svém kontě mají sedmačtyřicet bodů. Šestnáctkrát vyhráli a devětkrát odešli z ledu jako poražený tým. Po domácí výhře 4:2 nad Karlovými Vary sehráli další duel v úterý, kdy hostili Litvínov. Nad Vervou vedli po druhé třetině 4:1, ale Litvínovští ve třetí části hry předvedli famózní obrat a nakonec po pěti vstřelených gólech brali výhru 6:3. Bruslaři tak budou dnes chtít toto zaváhání napravit.

Nejproduktivnější hráči

Pavol Skalický – 25 bodů (11+14)
Jakub Klepiš – 16 bodů (6+10)
Adam Zbořil – 16 bodů (6+10)
Rytíři Kladno

Kladenští hokejisté se v tabulce nacházejí na jedenáctém místě se ziskem osmadvaceti bodů za devět výher a patnáct proher. Jako nováček v extralize se tak zatím drží mimo sestupové místo, na které v současné době mají náskok sedmi bodů. Cílem kladenských Rytířů je, aby nejvyšší soutěž udrželi a i dnes půjdou do zápasu, aby získali nějaký ten bod. Naposledy Rytíři prohráli 1:4 na ledě brněnské Komety. Dnes by rádi na domácím ledě brali další důležité body, ale proti Mladé Boleslavi je lehká práce určitě nečeká.

Brady Austin – 17 bodů (7+10)
Jaromír Jágr – 15 bodů (8+7)
Ladislav Zikmund – 13 bodů (7+6)
Hezký páteční večer u Tipsport extraligy ledního hokeje. Dnes je na programu pětadvacáté kolo a my se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na duel mezi týmy Rytíři Kladno a BK Mladá Boleslav.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.