Tipsport Extraliga - Základní část - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Liberec - 24. listopadu 2019   17:00

Olomouc
21:51' Škůrek (Irgl, P. Musil)
1:3
(0:1, 1:0, 0:2)
Liberec
12:34' Lenc  (Marosz, Filippi) • 59:04' L. Krenželok  (Graborenko) • 59:41' P. Jelínek
Olomouc
Šír, Ganger – Kubičík, Klouček
Zimní stadion Olomouc
Liberec

Olomouc - Liberec: Špatná rozehrávka Škůrka, které využil kapitán Tygrů, Jelínek, 1:3

To je ode mě pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a loučím se s vámi z plecharény.
Už už to vypadalo, že zápas dospěje d prodloužení, když v tom se zčistajasna prosadil Lukáš Krenželok, jenž rozhodl o tom, že si jeho tým z Olomouce odveze 3 body. V závěru utkání si pak srazil kotouč do vlastní sítě David Škůrek.
59:41'
Liberec právě vstřelil branku!
Obránce David Škůrek si do vlastní opuštěné klece nešťastně srazil kotouč. Gól je připsán PETRU JELÍNKOVI.
59:13'
Lukáš je na střídačce!
59:13'
Vhazování před Hrachovinou vyhráli hosté.
59:13'
Oddechový čas pro domácí.
59:04'
To bylo vskutku nečekané! LUKÁŠ KRENŽELOK se vřítil do útočného pásma a střelou mezi nohy překonal Jana Lukáše. Asistence: Roman Graborenko.
58:33'
Jaroměřský nahazuje jen na Šmída.
58:00'
Filippi obkroužil bránu, ale při pokusu přihrát trefil jen jednoho z Olomouckých.
Dnešní utkání sleduje 3867 diváků.
57:02'
Hosté jsou v plném počtu.
56:45'
Derner vyslal kotouč zase až k Lukášovi.
56:39'
Ofsajd Olomouckých.
56:05'
Krenželok vyvezl kotouč do útočné třetiny a ukrojil cenné vteřiny z oslabení.
55:58'
Kotouč je opět v moci Lukáše.
55:16'
Liberec hned na začátku oslabení vyhazuje až k Lukášovi.
54:59'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Tomáš Hanousek – 2 min., sekání).
54:20'
Rozhodčí ukazuje, že bude vylučovat. Lukáš je na střídačce, jenže kotouč se odrazil až do olomoucké třetiny.
53:46'
Zakázané uvolnění hostů.
53:33'
Liberec nadále operuje v útočné třetině a olomoučtí hráči, zejména pak Jan Lukáš, zažívají perné chvilky.
53:30'
Kotouč se po střele Libereckých odrazil kousek od Lukášovy klece.
51:38'
Domácí jsou v plném počtu. Vhazovat se ale bude v jejich obranné třetině.
51:07'
Důležitý zákrok Lukáše, který kotouč vyrazil betonem. Poté Olomouc dokázala vyhodit přes všechny čáry.
50:55'
Ondrušek klekl do rány soupeře, Liberečtí jsou však stále v útoku.
50:30'
Zakázané uvolnění Libereckých.
50:10'
Liberec operuje v útočném pásmu. Oleszovi se však podařilo dostat kotouč do stření třetiny.
49:32'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jan Knotek – 2 min., podrážení).
49:30'
Liberec teď tlačil na Olomouc, Graborenkovi ale na modré čáře přeskočil kotouč čepel a jeho tým musel vyklidit pozice. Domácí si tak mohou na chvíli oddechnout.
49:00'
Hanouskova střela se pro změnu odrazila od bruslí jednoho z jeho spoluhráčů.
48:30'
Na druhé straně se nepodařilo ideálně se opřít do střely ani Burianovi.
47'
Lukáš nadvakrát úspěšný proti dvěma šancím Birnera
47:37'
Zacharovi střela nesedla tak, jak by si představoval.
46:38'
Birner nastřelil jen před ním stojícího Koloucha.
46:34'
Zakázané uvolnění Olomouce.
46:27'
Ani nadvakrát teď Birner nevyzrál na Lukáše, ačkoli při svém druhém zákroku musel olomoucký brankář hodně natahovat svou nohu k pravé tyči.
45:30'
Filippiho rána od modré byla tečována na plexisklo.
44:53'
Liberec je v útočné třetině.
44:00'
Irgl viděl, že nebude rychlejší než soupeř, a tak kotouč pouze nahodil do pásma.
43:12'
43:00'
Hosté nahazují do útočného pásma.
42:30'
Liberci se nepodařilo přejít modrou čáru, druhý pokus už byl úspěšný.
42:05'
Strapáč poslal pozdrav Hrachovinovým betonům. Hosté jsou v plném počtu, ale Olomouc stále operuje před jejich brankářem.
41:30'
Kotouč je opět u Lukáše.
40:50'
Teď však musí Olomouc rozehrát zpoza své brány.
40:20'
... kterým se jej podařilo dostat až k Lukášovi, ale to už se domácí opět dostali do útočného pásma.
40:10'
Kotouč je po úvodním buly třetí třetiny na hokejkách hostů.
40:01'
Střely na bránu po 2. třetině:17:18.
Stejně jako v prvním dějství, i v tom druhém jsme v plecharéně byli svědky pouze jednoho gólu. Tentokrát však do sítě hostů. V přesilové hře se střelou po ledě a po šťastném odrazu od tyčky radoval David Škůrek. Utkání je velmi vyrovnané a šance mají oba týmy. Pár chvil po Škůrkově gólu musel Lukáš utěsnit pravou stranu své brány, na druhé straně si Hrachovina musel poradit se střelami Skladaného a Koloucha. Třetí třetina začne přibližně v 18:45.
40:00'
39:56'
Čtyři vteřiny před koncem druhé třetiny čeká Hanáky další přesilovka, kterou si pravděpodobně odnesou do dalšího dějství.
38:50'
Olesz obral o kotouč na modré čáře Šmída a ujížděl do brejku. Hrachovina situaci ustál a vhazovat se bude po jeho levé ruce. Po odpískání si ještě oba aktéři chtěli něco vyříkat a chvíli to vypadalo, že dojde na pěsti, rozhodčí však situaci zklidnili.
37:59'
Zakázané uvolnění Liberce.
37:55'
Hanousek se po přihrávce marně natahoval, nakonec mu pomohl mantinel svým odrazem. Jeho střela ale pro Lukáše nepředstavovala nebezpečí.
37:02'
Proti střele Skladaného musel Hrachovina vytáhnout parádní zákrok lapačkou.
36:01'
Kotouč je mimo ledovou plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
35:30'
Do Výrůbalíkovy dělovky se postavil jeden z Libereckých.
34:27'
Hanouskovi na modré čáře nesedla střela a ke kotouči se dostali domácí.
33:42'
Zakázané uvolnění domácího týmu.
33:33'
Kolmann nedokázal obejít Jaroměřského.
33:18'
Dujsík nahodil do útočného pásma a odjel vystřídat.
31:26'
Kolouchova střela se odrazila od lapačky libereckého brankáře. Bohužel pro domácí přímo na hokejku hráče Liberce.
30:37'
Handl zkoušel z otočky střílet, ale hokejku mu zablokoval jeden z Libereckých.
30:19'
Hrachovina raději skryl kotouč v lapačce před dojíždějícím Handlem. Po delší době se tak bude chvíli hrát před libereckým brankářem.
29:33'
Vojtěch Tomeček naskakuje na led.
29:18'
Olomouc vyhazuje na druhou stranu hřiště.
29:00'
Po Šmídově střele z modré čáry se kotouč odrazil od Lukáše dolů na led, olomoucký gólman si ho však včas všiml a skryl.
28:33'
Kotouč je ve středním pásmu, Olomouc může chvíli vydechnout.
27:56'
Lukáš fantasticky utěsnil pravou stranu své brány proti dorážce jednoho z libereckých.
27:30'
Domácí budu muset bránit další přesilovku soupeře.
26:30'
Burian ujížděl na Hrachovinu, ale mířil jen na plexisklo.
26:08'
Jan Lukáš si připisuje další zákrok, vhazovat se bude po jeho pravici.
26:00'
Ondrušek je na ledě, ale Liberec je stále v útočné třetině.
25:09'
Vhazuje se před Lukášem.
24:52'
Až nyní Olomouc dostala kotouč na druhou modrou čáru.
24:35'
Švrček vystřihl přihrávku kombinujících libereckých hráčů, ale nepodařilo se mu vyhodit dál než na modru čáru.
24:00'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jiří Ondrušek – 2 min., podrážení).
23:56'
Handl střílel bekhendem, ale mířil jen do betonů Hrachoviny.
23:08'
Z dorážky zkoušel poskakující kotouč usměrnit do brány Filippi, ale Lukáš byl proti. Poté došlo k potyčce mezi Dujsíkem a Lencem, vylučovat se však nebude.
22'
Bomba od modré v podání Škůrka přinesla vyrovnání, 1:1
22:37'
21:51'
Olomouc právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno! Střela DAVIDA ŠKŮRKA po ledě se odrazila od tyčky přímo do brány! Asistence: Zbyněk Irgl a Pavel Musil.
21:21'
Hanáci však musí za kotoučem do vlastní třetiny a musí založit nový útok.
21:10'
Severočeši dnes hrají velmi nedisciplinovaně. Na trestnou lavici odjíždí Ordoš (LIB) za podrážení.
20:50'
Hudáček zkoušel prostrčit kotouč na Lence, ale bez úspěchu. Liberec však nadále operuje v útočné třetině.
20:08'
Liberec hraje v plném počtu.
20:05'
Buly vyhrála Olomouc.
20:01'
Střely na bránu po 1. třetině: 10/9
Po první dvacetiminutovce je stav utkání 0:1. Liberec se dostal do vedení ve 13. minutě zásluhou Radana Lence. Olomoučtí měli k dispozici hned 3 přesilové hry, ani jednu se jim však nepodařilo využít. Druhá třetina začne přibližně v 17:50.
20:00'
19:41'
Vlach obral jednoho z olomouckých hráčů ve středním pásmu a odhodil kotouč do rohu kluziště. O chvíli později se na Hrachovinu řítil Kolouch, ale rozhodčí po právu odpískal ofsajd.
19:04'
Irgl neprostřelil hradbu těl před bránou.
18:30'
Derner vyhodil kotouč na druhou stranu kluziště a ukrojil z oslabení cenné vteřiny.
18:08'
V závěru první třetiny si domácí zahrají další přesilovku.
17:56'
Filippi se před Lukášem dostal ke kotouči po chybě Jaroměřského, ale nic z toho nebylo.
16:58'
Olomouc rozehrává zpoza své brány.
16:25'
16:07'
Birnerova střela našla svůj nový domov v Lukášově lapačce.
15:40'
Liberečtí se usadili v úročné třetině.
15:25'
Olomoučtí hráči vyhodili jen na zakázané uvolnění.
14:20'
Kolmannovu střelu dokázali zpacifikovat olomoučtí hráči, kteří tak mohou jít dopředu.
13'
Lenc otevřel jako první brankový účet proti hanáckému celku, 0:1
13:50'
Švrček od modré čáry poslal pozdrav Hrachovinovým betonům.
13:14'
Ofsajd Liberce.
12:34'
RADAN LENC dokázal přehodit kotouč před Lukáše a posílá Liberec do vedení. Asistence: Rostislav Marosz a Tomáš Filippi.
12:00'
Po špatné přihrávce se kotouče zmocnil dam Musil, ale nedostal se ke střele. Poté se kotouč přesunul na druhou stranu, ale ani tady jsme střelu neviděli.
10:30'
Domácí jsou v plném počtu a navíc se pro zakázané uvolnění bude vhazovat před Hrachovinou.
09:54'
Do brejku se po šťastném odrazu kotouče dostali Olesz a Burian, ale přihrávka na druhého jmenovaného nebyla ideálně načasovaná.
09:15'
Liberec kombinuje v útočném pásmu.
08:28'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jan Švrček – 2 min., krosček).
08:28'
Úspěšnější v tomto snažení byl Liberec. Šmíd se pokusil protlačit do mezikruží a vystřelit, jeho rána ale mířila vedle. O chvíli později mohl liberecký bek svůj pokus zopakovat. Poté se Švrček provinil faulem a Olomouc tak bude poprvé v zápase hrát ve čtyřech.
08:00'
Hráči bojují o kotouč v rohu olomoucké třetiny.
07:34'
07:17'
Hosté jsou kompletní.
06:34'
Liberec vyhazuje před všechny čáry.
06:30'
Druhý střelecký pokus Davida Škůrka už dopadl lépe, Hrachovina kotouč skryl ve svém náručí a bude se vhazovat po jeho levici.
06:20'
Ani kotouč z hole Irgla nedoputoval k bráně.
05:47'
Škůrkovi v dobré střelecké pozici sjela na poslední chvíli černá pryž z hole.
05:25'
Liberec vyhazuje až k Lukášovi.
05:15'
Liberec půjde opět do čtyř. Na trestnou lavici odjíždí Graborenko (LIB).
04:24'
Zacharova rána mířila jen do nohou Jaroměřského.
04:05'
Kotouč z rohu olomouckého pásma vybojovali Liberečtí.
03:19'
Hra se přesunula na druhou stranu kluziště. Kolmannovu ránu Lukáš bez potíží vyrazil betonem.
02:38'
02:27'
Puk je za bránou Olomouce, vypadá to, že tohle oslabení hosté ubrání.
02:17'
Ofsajd Olomouce.
02:05'
Ale Tygrům se podařilo dostat puk do středního pásma.
01:57'
Vhazuje se v útočném pásmu Olomouce, která má ještě 40 vteřin z přesilovky.
01:54'
Kotouč mají hosté.
01:48'
Hrachovina teď měl problémy s krocením skákavého kotouče v brankovišti, ale zvládl to. Vhazovat se bude po jeho levici.
01:25'
Nahrávka na Musila byla příliš prudká, olomoucký forvard tak musí pro kotouč do rohu kluziště.
01:07'
Domácí rozestavěli přesilovkový zámek.
00:50'
Liberci se podařilo vyhodit kotouč na druhou stranu kluziště.
00:37'
Neuplynula ani minuta hry a máme tu první přesilovku. Knot ve středním pásmu podrazil Irgla a odjíždí na trestnou lavici.
00:19'
Po úvodním buly měli na hokejkách kotouč hokejisté Olomouce, teď je však na puku Liberec.
00:01'

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Valenta, Vyrůbalík (C), Dujsík, Škůrek – Strapáč, Kolouch, Irgl – Burian, Nahodil, Klimek – Olesz, J. Knotek (A), V. Tomeček – P. Musil, Handl, Skladaný.

Bílí Tygři Liberec: Hrachovina (Peters) – Knot, Šmíd (A), Graborenko, Derner, Kolmann, T. Hanousek, Havlín – Birner (A), L. Hudáček, Ordoš – Lenc, Filippi, Marosz – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Rychlovský, A. Musil, J. Vlach..

Rozhodčí: Šír, Ganger – Kubičík, Klouček.
HC Bílí Tygři Liberec
Bílým Tygrům se podařilo vybřednout z krize, do níž se dostali v říjnu – tehdy nedokázali vyhrát 6 zápasů v řadě. To v listopadu je situace jiná, libereckým se naopak podařilo vyhrát ve všech pěti zápasech, do kterých nastoupili. Naposledy na domácím ledě porazil Kladno 2:1, předtím přetlačili zlínské Berany 3:4 a hned po reprezentační pauze si smysli na Litvínovu (6:1).

Podobně jako Hanáci, i Liberec má na čele tabulky produktivity a tabulky kanonýrů jedno jméno. Tím je útočník Michal Birner, který dal 10 gólů a 12 jich připravil pro své spoluhráče. Liberec ve svém brankovišti nedávno přivítal novou posilu, a to Dominika Hrachovinu, jenž za Tygři zatím odehrál 3 zápasy a má ze všech libereckých brankářů nejlepší úspěšnost zákroků (94,25 %). Druhý je Marek Schwarz (89,68 %) a třetí Justin William Peters (88,18 %).
HC Olomouc
Olomouckým hokejistům se na domácím ledě v letošní sezóně moc nedaří, z posledních šesti pokusů se jim domácí diváky nepodařilo rozveselit ani jednou. Ve venkovních utkáních Hanáci vítězit dokážou, naposledy se o tom přesvědčila plzeňská Škodovka, jejíž svatostánek Hanáci vykradli poměrem 0:3. Předtím Kohouti zaznamenali výhru v Pardubicích (1:2p) a v Karlových Varech (2:3).

Nejlepším střelcem Mory je i nadále veterán Zbyněk Irgl, jenž letos zaznamenal 9 gólů. Útočník s číslem 25 je také nejproduktivnějším hráčem Olomouce (k 9 brankám přidal navíc i 6 asistencí). Branislav Konrád a Jan Lukáš odehráli v dosavadním průběhu sezóny skoro stejnou porci zápasů (13 vs. 10), mírně lepší čísla má však Jan Lukáš (úspěšnost zákroků 91,67 % oproti 90,88 % Konráda)
Poprvé v letošní sezóně zavítají na olomoucký led Bílí Tygři z Liberce. První vzájemné klání těchto dvou soků se uskutečnilo v říjnu a Liberec tehdy doma vyhrál 2:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.