Tipsport Extraliga - Základní část - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : M. Boleslav - 13. prosince 2020   15:30

Karlovy Vary - Mladá Boleslav: V deváté sérii nájezdů rozhodl Flynn, 1:2n

Je tu konec! Dnes byl k vidění vyrovnaný rychlý hokej plný nebezpečný akcí. V základní hrací době padly ale pouze dva góly, nejprve se hned v páté minutě prosadil Jiří Černoch, za stranu hostů poté skóroval Petr Šidlík. Pak už ale oba brankaři nepovolili a nerozhodlo se ani v prodloužení. V dlouhých nájezdech nakonec zvítězila Mladá Boleslav 2:1. O vítězný nájezd se postaral Oscar Flynn.

Ode mě je to pro dnešek vše a na počtenou se s vámi loučí Vlastimil Mourek.
V samostatných nájezdech zvítězil tým BK Mladá Boleslav.
Samostatné nájezdy začínají.
O vítězství nerozhodlo ani prodloužení a pokračuje se tak na nájezdy.
65'
V deváté sérii nájezdů rozhodl Flynn, 1:2n
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:31'
Vondráček zleva těsně minul.
64:00'
Zbývá poslední minuta prodloužení a Boleslav rozehrává za brankou.
63:03'
Po tlaku ze strany Energie vyčkává Boleslav na rozehrávku za brankou.
62:37'
Šenkeřík hledal na druhé straně Černocha, ten se ale k puku nedostal.
61:44'
Domácí se dostali z obranného pásma a jedou střídat.
60:45'
Bernad z kruhů nastřelil tyč!
60:13'
Hosté vyhráli buly a usadili se v útoku.
60:01'
Základní hrací doba u konce. Ve třetí části tentokrát nepadla ani jedna branka. Příležitostí k tomu ale bylo dost. Do prodloužení budou Boleslavští ve výhodě, zbývá jim totiž ještě 52 vteřin přesilovky.
60:00'
59:15'
Domácí vyhazují a získávají drahocenné vteřiny.
58:51'
Oddechový čas pro hosty.
58:51'
Lukáš Pulpán (KVA) se dopustil podrážení a dostává za to dvouminutový trest.
58:22'
Mužstva se snaží zaútočit, všechny kotouče ale končí v obráncích nebo mimo.
57:43'
Skuhravý z kruhů minul.
56:24'
Na konci krásné akce stál Martin Kohout, jenomže Růžička stihl proti němu přesunout svůj beton.
55:42'
Beránek to zkusil od modré, Růžička měl svou lapačku připravenou na správném místě.
55:07'
Vondráčkův pokus z levého mantinelu letěl mimo.
54:36'
Hra se trochu uklidnila a hraje se ve středním pásmu.
53:33'
Hraje se sice na straně Boleslavi, jsou to ale hosté kdo drží kotouč a čeká na rozehrávku.
52:32'
Černoch z mezikruží trefil Růžičkův beton.
52:25'
Na ledě zůstal ležet Adam Zbořil, už se ale zvedá a bruslí na střídačku.
51:49'
Fillmanovo nahození nikdo z jeho spoluhráčů netečoval a puk letí mimo.
51:01'
Mikúšovu střelu zpoza kruhů vyrazil Růžička nad.
50:16'
Domácím nevyšla rozehrávka a je odpískán icing.
49:44'
Kotouč se odrazil na střídačku hostů a bude se vhazovat ve středním pásmu.
49:20'
Karlovarští se stěhují do útočného pásma a kombinují.
48:17'
Pulpánova střela po několika odrazech odskákala těsně mimo tři tyče.
47:43'
Boleslavským se nepodařilo dobře rozehrát a kotouč se klouže na zakázané uvolnění.
47:13'
Na druhé straně se uvolnil Kohout, jeho střelu kryje Růžička ve své náruči a následuje komerční přestávka.
46:55'
Bruslaři tlačí a zásobují karlovarskou branku střelami.
45:57'
Jääskeläinen ujel obraně a řítil se na Novotného sám, ten na něj byl ale připravený.
45:05'
Hra je nestálá, přesouvá se ze strany na stranu.
44:04'
Střelu jednoho ze svých spoluhráčů nebezpečně dorážel Redlich, trefil pouze však Růžičkův beton.
43:43'
Kašeho střela skončila v mladoboleslavské obraně.
42:36'
Karlovarští se dopouštějí ofsajdu a bude se vhazovat ve středním pásmu.
41:52'
Na Vondráčkovu střelu zprava vytasil Růžička svou vyrážečku.
41:15'
Pulpánovu střelu dorážel Vondráček, jenomže Růžičku nepřekvapil.
40:49'
Teď se ale domácím nedaří přejít do útoku.
40:17'
Energetici vyhráli buly jedou dopředu.
40:01'
Druhá část u konce! Ani v té se neubralo na tempu. Oba gólmani měli plné ruce práce. I v této části padl pouze jeden gól, tentokrát ale na straně hostů. V polovině zápasu se svou střelou od modré prosadil Petr Šidlík. Energetici odehrají ve třetí části ještě minutu přesilovky. Další třetina začne přibližně v 17:07.
40:00'
39:01'
Za podrážení putuje na trestnou Mitchell Fillman (MBL).
38:57'
Václav Skuhravý teď zkoušel dvakrát za sebou během deseti vteřin vystřelit, při tom ale zlomil dvě hokejky.
38:22'
Při ponechané výhodě energetici kombinují.
38:02'
Šenkeřík při střele z modré zlomil hůl.
37:41'
Hra se přelévá ze strany na stranu.
37:01'
Weinhold dělovkou od modré trefuje Růžičku do masky.
36:22'
Flek z prava minul.
35:51'
35:29'
Pláněk střílel z levého kruhu, Novotného ale nepřekonal.
35:07'
Karlovarským se povedlo vyhodit.
33:51'
David Kaše (KVA) míří na trestnou lavici za vysokou hůl.
Komerční přestávka.
33:22'
Vondráček z mezikruží zakončil mimo.
32:34'
Domácím se nedaří udržet v útočném pásmu.
31'
Šidlíkova dělovka od modré propálila vše a vyrovnala, 1:1
31:45'
Boleslav se osvobozuje a získává čas.
31:19'
Kaše mířil po Koblasově přihrávce mezi Růžičkovy betony, ten je ale stihl pohotově sklapnout k sobě.
30:51'
Conor Allen (MBL) vyhodil kotouč mimo hřiště a inkasuje za to dvě minuty na trestné lavici.
30:05'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Mladá Boleslav využila svého tlaku. PETR ŠIDLÍK tvrdě vypálil od modré a vymetl horní roh Novotného svatyně. Asistence: Brandon Alderson.
29:29'
Další zakázané uvolnění pro hosty.
28:59'
Šťastný z prava trefil Novotného rameno.
28:24'
Hostům se povedlo usadit v útočném pásmu a kombinují.
27:31'
Energetici úspěšně vyhazují.
27:20'
Václav Skuhravý (KVA) zahákoval a dostává za to dvouminutový trest.
26:42'
Hraje se teď ve středním pásmu, obě mužstva výborně brání.
25:50'
Koblasa se propracoval až k Růžičkovi, toho už ale nepřekonal.
25:26'
Pro Mladoboleslavské to je dlouhé střídání, dopouštějí se dalšího icingu.
25:03'
Alderson čekal před Novotným na přihrávku, Weinhold mu ale zablokoval hůl a usnadnil Novotnému práci.
24:22'
Teď se navíc provinili icingem a hra se stěhuje k Růžičkovi.
24:11'
Domácí dobře brání, Bruslařům se nedaří dostat se do útočného pásma.
23:47'
Kohout vyhazuje a získává pro svůj tým čas.
23:08'
Za držení se trestá i na druhé straně, tentokrát usedne na trestnou lavici Dominik Graňák (KVA).
22:37'
Skuhravý trefil boční síť Růžičkovy brány.
22:21'
Koblasa to chtěl zkusit z leva, jenomže promáchl.
21:40'
Šenkeřík to zkusil od modré, trefil ovšem pouze Růžičkovy betony.
21:20'
Hosté vyhazují a spěchají na střídačku.
20:48'
Energetici se sami vyhánějí z pásmu a musí začít kombinaci od znovu.
20:41'
David Šťastný (MBL) se při snaze útočit dopustil držení a odsedí si za to dvě minuty.
20:20'
Karlovarští vyhrávají úvodní buly a kotouč mají ve své moci.
20:01'
V první části se hrálo ve velkém tempu. Mužstva s ničím nevyčkávala a tvrdě útočila. Přes velké množství nebezpečných šancí padl pouze jeden gól. V páté minutě se prosadil po samostatném úniku Jiří Černoch. Energie tak po dlouhé době končí třetinu s vedením 1:0. Další třetina začne přibližně v 16:17.
20:00'
19:17'
Zábranský zpoza kruhů minul Růžičkovu svatyni.
18:25'
Flekova střela z mezikruží plachtí nad.
18:10'
Teď se hraje převážně ve středním pásmu, nikomu se nedaří udržet se v útočném pásmu.
17:13'
Karlovarští kombinují v útoku a hledají příležitost ke střele.
16:22'
Zábranského střela byla sražena do ochranné sítě a následuje komerční přestávka.
15:13'
Kaše jel s Flekem dva na jednoho, jenže Kašemu se nepodařilo dobře přihrát.
14:40'
Energie v plném počtu.
13:47'
Domácí nechali před Novotným osamoceného Zohornu, ten si ale s karlovarským gólmanem neporadil.
13:08'
Jääskeläinen to zkusil z levého kruhu, Novotného však nezaskočil.
12:40'
Energie jde do tří! Lukáš Pulpán (KVA) se totiž provinil sekáním a schytává dvouminutový trest.
12:25'
Karlovarští vyhazují a získávají drahocenné vteřinky.
12:04'
Domácí jsou uzamčeni ve svém obranném pásmu a hosté kombinují.
11:04'
Za podrážení usedne na dvě minuty na trestnou lavici Tomáš Redlich (KVA).
10:04'
Tak za tuhle přesilovku si Karlovarští moc pochvaly od svého trenéra nevyslouží, k Růžičkovi se skoro vůbec nepodívali.
09:05'
Domácím se ale vůbec nedaří, z mezikruží navíc nebezpečně pálil na jejich branku Bernad.
08:36'
Hosté vyhazují a nepouští energetiky do útoku.
08:04'
Mitchell Fillman (MBL) si při bránění počínal nedovoleně a inkasuje za to dvě trestné minuty.
07:56'
Rohan to po vhazování zkusil znovu, jeho dělovka ale letěla nad.
07:52'
Rohan to zkusil zpoza kruhů, jeho střelu ale Růžička chytil do své náruče a následuje komerční přestávka.
06:55'
Hosté vůbec nestíhají, Karlovarští zasypávají jejich branku střelami.
06:16'
Karlovarští se mezi sebou nedohodli a Boleslavští vyhazují.
5'
V samostatném úniku se prosadil Černoch, 1:0
05:39'
Energetici tlačí a Růžička má plné ruce práce.
04:44'
David Bernad (MBL) si musí odpykat dvě minuty na trestné lavici za podrážení.
04:27'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Nedáš, dostaneš! Lukáš Pulpán přihrál za obranu JIŘÍMU ČERNOCHOVI a díky jeho úspěšnému úniku Energie po dlouhé době skóruje jako první. Asistence: Lukáš Pulpán.
04:15'
Flynn si sjel mezi kruhy a zakončoval, kotouč ale letěl nad bránu.
03:40'
Tlačit začínají i Bruslaři a Novotný si připisuje další zákroky.
03:11'
Už se ale vrací a hra tak může v klidu pokračovat.
03:11'
Jeden z hlavních rozhodčích se srazil s některým z boleslavských hokejistů a otřesen odjíždí z ledu.
02:31'
Hraje se ve velkém tempu, mužstva s ničím nevyčkávají a útočí.
01:34'
Boleslavští jeli v přečíslení dva na jednoho, přihrávku však zpomalil Weinhold a na zakončujícího Aldersona se Novotný mohl připravit.
01:02'
Rozehrávka se jim ale nepovedla a musí čelit tlaku ze strany domácích.
00:39'
Ke kotouči se dostávají také hosté a rozehrávají zpoza branky.
00:16'
Karlovarští vyhráli úvodní buly a jedou útočit.
00:01'

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Hamrla) – M. Rohan (A), Šenkeřík, Graňák, Weinhold, Pulpán (A), Zábranský, D. Mikyska – Hladonik, D. Kaše, Flek – M. Kadlec, T. Mikúš, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček.

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Krošelj) – Šidlík, Allen, Moravec, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Hrdinka – Lunter (C), R. Zohorna, Šťastný – Jääskeläinen (A), A. Zbořil, Alderson – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Cienciala, Bičevskis.

Rozhodčí: Lacina, Veselý – Ganger, Klouček.
BK Mladá Boleslav
Zatímco Energii se nepodařilo dosáhnout na sedm výher v řadě, Bruslařům se to podařilo. Šňůru začali právě proti Karlovým Varům. Bodová ztráta přišla proti Bílým Tygrům, kdy na jejich ledě padli již poněkolikáté v řadě. Liberecký led je pro Středočechy nějakým způsobem zakletý. Vůbec je to ale nemusí mrzet, i oni hrají ve velké herní pohodě. Čeká nás tedy podle všeho velmi kvalitní utkání.
HC Energie Karlovy Vary
Karlovarští měli na dosah přepsání klubového rekordu v počtu vítězných utkání v řadě. Jejich šňůru však v pátek přerušili Hradečtí Lvi, když v těsném klání udolali energetiky poměrem 4:3. Jelikož to ale pro ně byla teprve pátá letošní prohra, tak si s tím nemusí lámat hlavu. Jednu z nich utrpěli právě proti Mladé Boleslavi, které mají co vracet. Bruslaři jim totiž nadělili neskutečných jedenáct branek.

„Boleslav hraje ve velké formě, to víme a vidíme na jejich výsledcích, mají výborné mužstvo. Bude to pro nás určitě těžké. Nemyslím si, že se budeme snažit o nějakou satisfakci, že se jim budeme snažit něco odčinit, ale jdeme zápas od zápasu a budeme se na to chtít opět připravit tak, abychom do toho zápasu lépe vstoupili a zvládli ho,“ okomentoval situaci ohledně nedělního soupeře pár slovy asistent trenéra Tomáš Mariška.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.