Tipsport Extraliga - Základní část - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Zlín - 12. září 2021   17:00

Brno
54:13' Kučeřík (R. Pavlík, Kollár) • 54:59' Mueller (Ďaloga, P. Holík) • 64:32' Ďaloga (Krištof)
3:2
(0:0, 0:0, 2:2 - 1:0)
Zlín
56:47' Trška   • 58:48' Fryšara  (T. Mikúš)
Brno
Kika, Vrba – Rampír, Bohuněk
Winning Group Arena
6482 diváků
Zlín

SESTŘIH: Kometa - Zlín 3:2p. Góly padaly až v závěru, ukázal se Ďalogy

Je dobojováno! První moravské derby extraligové sezony mezi Brnem a Zlínem získává na svou stranu v prodloužení domácí Kometa. Objektivně můžeme říci, že vítězství Brna je zasloužené. Modrobílí měli více ze hry, ale dlouhé minuty se trápili v koncovce. Pochválit však musíme i zlínské ševce, protože ti se v čase 55. museli smířit s náhlým dvoubrankovým mankem, které však do konce základní hrací doby stačili smazat a získali pod Špilberkem cenný bod, ten druhý zůstává v Brně.

Já se s vámi pro dnešek loučím, děkuji za pozornost při sledování přenosu a z Brna vám přeji příjemný zbytek nedělního večera.
Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni:

Libor Kašík (ZLN)

Marek Ďaloga (KOM)
64:32'
Kometa právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! Brněnské vítězství obstaral po přihrávce Krištofa MAREK ĎALOGA, když překonal Kašíka pohotovou střelou nad beton zlínského brankáře. Asistence: Michal Krištof.
64:06'
Suhrada našel zpoza branky zcela volného Vopelku, ten naštěstí pro Kometu měl hůl nastavenou na bekhend a nemohl tak ideálně zamířit.
62:54'
Rákos přenechal puk Ďalogovi, jeho střela nadělala Kašíkovi problémy, ale k odraženému puku neměl blízko žádný z brněnských hráčů.
62:32'
Zakázané uvolnění Beranů.
62:11'
Protiútok Brna zakončil střeleckým pokusem Horkým, ten byl ale zblokován mimo ledovou plochu.
61:38'
Krištof hledal před brankou Ďalogu, puk však stihl zachytit Kašík a hra je přerušena.
61:17'
Až nyní se ke kotouči dostal Holík a Brno střídá.
60:54'
Fryšara si vyměnil puk s Ferencem, nakonec se ke střele odhodlal druhý jmenovaný, střela byla sražena, Zlín však nadále drží puk v útočném pásmu.
60:23'
Muellerovu střelu z levého kruhu ztečoval Trška do ochranné sítě, vhazuje se před Kašíkem.
60:01'
Poměr střel po 3. třetině 42:18.
Zatímco první dvě třetiny čekalo více než 6 tisíc přítomných fanoušků na vstřelení branky marně, třetí třetina přinesla hned čtyři trefy. Kometa si vypracovala drtivou střeleckou převahu, ale efektivita se dostavila až v 55. minutě a v tomto čase hry se domácí prosadili hned dvakrát, když se nejprve prosadil Radek Kučeřík a hned po něm i Peter Mueller. Nic nenasvědčovalo tomu, že by Kometa mohla o dvoubrankový náskok přijít, pak ale nepřesnosti v domácí rozehrávce využil Peter Trška. Zlín pak sáhl k oddechovému času a v power-play brněnská obrana opomenula Štěpána Fryšeru a ten obstaral srovnávací branku Beranů. Utkání tak míří do prodloužení, začínáme již v 19:33, hrát se bude ve třech hráčích na obou stranách.
60:00'
59'
Parádní kolmici Mikúše využil Fryšara a poslal zápas do prodloužení, 2:2
59:26'
Klobouk dolů před tím, jak se Zlín dokázal oklepat a srovnat dvoubrankové manko, nyní vše už směřuje k prodloužení.
58:48'
Zlín právě vstřelil branku!
Tak tohle je velký návrat Zlína do zápasu! Povedený pas Mikúše zpracoval ŠTĚPÁN FRYŠARA, jenž se osamocen řítil na Tomka a překonal jej přesnou střelou pod vyrážečkou. Asistence: Tomáš Mikúš.
58:28'
Zlín jde do akce v šesti, Kašík je na střídačce.
58:28'
Oddechový čas pro hosty.
58:28'
Mueller vyhodil puk na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Brna.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57'
Haščákovu hrubici potrestal Trška, 2:1
57:45'
Mallet s Rákosem se nyní snaží držet puk ve zlínské třetině a tím získat potřebný čas směrem k závěrečné siréně.
56:47'
Ovšem nyní se Zlínu podařilo do útočného pásma přeci jen dostat! Domácí Haščák nepřesně rozehrál a ke své smůle přímo na hůl PETERA TRŠKY, jenž prudkou střelou zápěstím trefil levý růžek brněnské branky. Drama je na světě. Bez asistence.
56:30'
Kometa zabezpečila obranné pásmo, zlínské útoky se rozbíjejí už na modré čáře.
55'
Nahození Ďalogy milimetrově tečoval Mueller, 2:0
55'
Dlouhé čekání na gól ukončil od modré čáry přesný Kučeřík, 1:0
55:41'
Mikúš se snažil individuálně probít skrz brněnskou obranu, stihl sice napřáhnout, ale vypálit už ne, Kometa nechce Berany pustit do hry a připustit možné drama.
54:59'
Branka platí! Kometa se ujímá dvoubrankového vedení a má slibně nakročeno k prvnímu tříbodovému zisku v letošní extraligové sezoně.
54:59'
Rozhodčí ještě budou přezkoumávat brankovou situaci na videu!
54:59'
Kometa pokračovala v drtivém náporu a je odměněna dalším pukem v Kašíkově svatyni! Ďaloga vystřelil od modré čáry a trajektorii puku změnil PETER MUELLER, po jehož zásahu zamířil mezi Kašíkovy betony. Asitence: Marek Ďaloga, Petr Holík.
54:13'
Brněnská Winning Group Arena bouří! Kometa konečně prolomilo smůlu v koncovce a otevírá skóre dnešního zápasu! Po vhazování na pravém kruhu se kotouč dostal na hůl RADKA KUČEŘÍKA, jenž parádní trefou od modré čáry prostřelil dosud bezchybného Kašíka. Asistence: Radovan Pavlík, Andrej Kollár.
53:53'
Vincour se dostal do útočného pásma a v přečíslení dva na jednoho hledal Haščáka, druhý jmenovaný ovšem jeho nabídku nezpracoval, znovu velké štěstí pro Zlín.
53:39'
Aktuální poměr střel je 33:15 ve prospěch brněnského týmu, znovu se potvrzuje, že zlínský brankář Kašík je na vydatný přísun soupeřových pokusů zvyklý a dnes zatím pracuje stoprocentně.
52:31'
Brněnští hráči kontrolují puk, na domácích jde vidět snaha, chtějí dnešní domácí premiéru dovést do vítězného konce, ovšem zodpovědně pracuje i zlínská defenzíva v čele s Kašíkem.
51:50'
Dnešní utkání sleduje 6482 diváků.
50:39'
Zlín ustál i pátou přesilovou hru Brna.
50:31'
Brno tlačí – Kašík drží, nyní zlínský brankář vychytal střelu Hollanda, a byť byl atakován Rákosem, dokázal se včas oklepat a kontrolovat další brněnské počínání před svou brankou.
50:01'
Další zlínské vyhození obstaral Köhler.
49:34'
Zlín se osvobozuje.
49:17'
Bartejs se nyní snažil propálit skrumáž hráčů před Kašíkem, zlínský brankář si však i tak dokázal poradit a udržel puk ve své moci.
49:00'
Ďaloga zpracoval puk až za modrou čárou, to znamená ofsajd a vyklízení brněnských pozic z obranného pásma Zlína.
48:39'
Kometa má další možnost přiblížit se k vítězství, dvě minuty za podrážení obdržel Pavel Sedláček.
48:09'
Muller rychle přenesl hru zpět do zlínského pásma, kde prověřil Kašíkovu pozornost prudkou střelou zápěstím z mezikruží, takhle laciné branky však zlínský maskovaný borec nedostává.
47:22'
Kubiš se s pukem obtočil před branku Brna a zkoušel zakončit bekhendem, brněnská obrana mu to znemožnila a puk míří na druhou stranu.
46:49'
Zaťovič po delší době přinutil Kašíka zasáhnout, ten však bez problému kontroloval vyrážečkou.
46:05'
Nepřesnost v brněnské kombinaci končí zakázaným uvolněním, Zlín se stěhuje před Tomka.
45:42'
Zlínská obrana zatím dobře zvládá navýšení brněnské útočné aktivity, Kometa má sice více ze hry, ale do šancí se nadále nedostává.
44:29'
Gulaši znemožnil Vopelkovi odehrát puk a Kometa se nadále zdržuje v útočném pásmu, kde se však horko těžko dostává k přímému ohrožení Kašíka, střely domácích hráčů jsou většinou ztečovány mimo.
43:59'
Šlahař se orientoval v souboji o kotouč na pravém kruhu a okamžitě zkusil vypálit, jeho střela jen těsně minula tyč brněnské branky, Tomek měl výhled zastíněn.
43:40'
Holík se snažil na zlínskou obranu vyzrát nahozením ze středního pásma, ale k puku měli blíž Zlínští a to znamená zakázané uvolnění.
42:49'
Ďaloga nyní předvedl své bruslařské schopnosti, když si narazil puk s Malletem a přesprintoval až za zlínskou obranu, ovšem následně zpracování zpětného přihrávky se slovenskému reprezentantovi nezdařilo.
42:08'
Nyní si však ševci Brňany pozvali do obranného pásma zakázaným uvolněním.
41:53'
Zlín znovu hluboko napadá brněnskou rozehrávku a domácím to dělá značné potíže.
41:09'
Okál si srovnal puk na holi mezi kruhy, branku Komety však netrefil, byť měl dostatek času zamířit.
40:09'
Zlín hraje v plném počtu a hned na to se k prudké střele dostal Žižka, Tomek předvedl postřeh a střelu zlínského matadora vyrazil.
40:01'
Ani druhá třetina nepřinesla v brněnské Winning Group Areně brankovou radost. Oba celky dostaly dostatečný prostor v početních výhodách, ovšem oba brankáři pracují zatím stoprocentně. Největší vzrušení druhé periody přinesla bitka mezi Malletem a Vopelkou, kterou opanoval domácí borec. Kometa v závěru druhé třetiny Berany znovu dostala pod tlak, soupeře přestřílela, ale gólový efekt se nedostavil. Třetí třetina vypukne v 18:47.
40:00'
39:55'
Haščák ještě vystřelil od modré čáry, trefil však pouze Kašíkovu masku a rozhodčí hru přerušil.
39:45'
Ďaloga vyslal prudký puk od modré čáry na zlínskou branku, na hranici brankoviště číhali Vincour s Krištofem, ovšem první dostal kotouč pod kontrolu Kašík.
39:12'
Mueller nezpracoval na modré čáře přihrávku Holíka a domácí musejí útočné pásmo vyklidit.
38:39'
Brnu se zatím nepodařilo přejít útočnou modrou čáru, puk znovu míří až k Tomkovi.
38:12'
Zlínu se podařilo ihned po vhazování vyhodit.
38:09'
Kometa si zvýšenou aktivitou vypracovala možnost čtvrté početní výhody v zápase, dvě minuty za podrážení fasuje Lukáš Vopelka.
37:23'
Kometa se znovu snaží zařadit vyšší rychlostní stupeň a tvoří si prostor v útočném pásmu.
36:47'
Okál dojel nahozený puk do brněnského pásma a okamžitě jej namířil na Tomka, ten dokázal včas sklepnout betony.
36:09'
Zaťovič nyní čistým hitem zastavil postup hostujícího Köhlera, mezitím se do zlínského pásma dostal Mueller a protáhl Kašíka, který vyrazil jeho pokus špičkou betonu.
35:39'
Zaťovič si nyní obhodil zlínského obránce a prudkou střelou zápěstím zamířil na Kašíka, ten jeho ránu vyrazil, na dorážku ještě přispěchal Mueller, ovšem zlínský brankář je nadále stoprocentní.
34:15'
Kometa má nyní problém s rozehrávkou, Zlín aktivně napadá hluboko v brněnské třetině.
33:16'
Dobrá individuální práce v podání Kuska, jenž se zpoza vlastní branky dostal až do útočného pásma, kde si chtěl narazit s Rákosem, zpracování zpětné přihrávky mu však znemožnil zlínský obránce.
32:27'
Zaťovič připravil dobrou střeleckou pozici mezi kruhy Ďalogovi, ten však Kašíkovu branku přestřelil.
31:43'
Horký se probil skrz zlínský obranný val a před brankou hledal dobře postaveného Kollára, ten však jeho přihrávku nezpracoval.
31:23'
Nyní se hra přelévá ze strany na stranu.
30'
Kanaďan Mallet v pěstním souboji poslal k ledu Vopelku
30:53'
Krištof na druhé straně přenechal puk Haščákovi, ale ani střela domácího hráče branku netrefila.
30:34'
Okál se dostal ke střele na levém křídle, ale trefil pouze boční síť.
30:22'
Komerční přestávka.
29:54'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Alexandre Mallet – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Lukáš Vopelka – 5 min., bitka).
29:54'
A je tady regulerní bitka, ve které se ocitli brněnský Mallet se zlínským Vopelkou, k obrovskému jásotu domácího publika můžeme konstatovat vítězství domácího borce.
29:26'
Kometa je kompletní, ale Zlín nadále tlačí, ve slibné pozici byl Mikúš a Tomek jen tak tak jeho střelu vytěsnil.
29:03'
Kometa znovu vyhazuje.
28:58'
Fořt nyní nabil Vopelkovi, jeho střela měla potřebnou razanci, ovšem trefila pouze připraveného Tomka.
28:28'
Kusko osvobozuje Kometu.
28:20'
Nyní už se Zlín zkonsolidoval v útočném pásmu a ke střele se dostal Fořt, Tomek proti němu vyzrál pohotovým zákrokem lapačkou.
28:02'
Výborná práce Malleta a Krištofa, kteří drží puk v pásmu Zlína.
27:29'
Zlín hraje v plném počtu a startuje jeho přesilová hra.
27:26'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Peter Mueller – 2 min., příliš mnoho hráčů).
27:12'
Haščák se odhodlal ke střele z levého kruhu, rozvlnil však pouze boční síť a teď už se daří Zlínu vyhodit.
26:54'
Fořtovi se nepodařilo vyhodit, nápor Komety pokračuje.
26:34'
Kometa teď nedala Beranům vydechnout, slibnou kombinaci zakončoval Zaťovič, když se snažil puk pověsit pod horní tyč zlínské branky, Kašík se však dokázal včas orientovat a nadále drží svůj tým na nule.
26:05'
Horký přes šíří pásma poslal puk Holíkovi na pravý kruh, jeho střela jen těsně minula Kašíkovu klec.
25:47'
Bartejsova prudká rána končí mimo, Kometa nadále na kotouči.
25:29'
Po Zlínu si ve druhé třetině zahraje přesilovou hru také domácí kapitán. Na dvě minuty vyloučen Peter Trška za sekání.
25:13'
Pavlíkovu přihrávku usměrnil na zlínskou klec Horký, ale žádné drama pro Kašíka.
24:54'
Další zakázané uvolnění Brna.
24:47'
Zlínu se nyní podařilo vytvořit zmatky před Tomkem, akci Beranů zakončoval Ferenc, brněnský brankář si dokázal puk včas najít a zachytil jej v lapačce.
24:27'
Rozehrávka Komety nyní skončila na zakázaném uvolnění, hra se vrací před Tomka.
23:55'
Puk se nyní dostal před zlínskou branku, kde číhal Mueller, naštěstí pro Berany se domácí útočník nestačil včas orientovat.
23:17'
Kometa hraje v plném počtu.
23:09'
Suhrada nabil Honejskovi, jeho prudká rána skončila ve skrumáží hráčů před Tomkem.
22:22'
Ševcům se nyní nedaří přejít přes útočnou modrou, naopak na druhé straně se ke slibné střele dostal Pavlík, Kašík jeho pokus zneškodnil.
21:50'
21:25'
Po přihrávce Mikúše pálil Trška, Tomek s menšími problémy vyrazil a Kometě se podařilo dostat puk mimo obranné pásmo.
21:17'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Marcel Haščák – 2 min., hákování).
21:09'
Zlín se nechce nechat zatlačit, jako tomu bylo v první třetině a snaží se přerušovat akce Komety již na modré čáře.
20:12'
Zaťovič vede útočnou akci Brna, domácí se znovu snaží získat prostor před Kašíkem.
20:01'
Úvodní dějství moravského derby mezi Brnem a Zlínem je za námi. Domácí Kometa byla po většinu průběhu první periody výrazně aktivnějším týmem. Velkou příležitost ke skórování měl v přesilové hře Bartejs a také kapitán Zaťovič. Zlín se musel v Brně postupně aklimatizovat, do hry jej částečně dostala přesilová hra, ale v ní se Beranům nepodařilo výrazněji ohrozit Tomka. Kometa pak do první sirény utahovala šrouby, ale zatím se z brankového efektu neradovala. Ševce drží spolehlivý brankář Kašík. Uvidíme, co přinese druhá třetina, která odstartuje v 17:50.
20:00'
19:45'
Krištof poslal puk Haščákovi, ten zkusil okamžitě zakončit na bližší tyč, ovšem Kašík měl tento prostor pohlídán a hru přerušil.
19:11'
Žižka svou přihrávkou nenašel adresáta ve žlutém dresu, puk si přebral Zaťovič a zakládá útok vedoucí ke Kašíkovi.
18:15'
Zlínu se podařilo otupit domácí nápor a zabezpečit střední pásmo.
17:17'
Fryšara nyní vybojoval puk pro Ference, jeho střela od modré čáry však Tomka nemohla vyvést z míry.
16:29'
Fryšara napálil ze středního pásma puk do brněnské třetiny, tím ale zlínská akce končí, k rozehrávce se dostávají domácí.
15:56'
Druhá formace Komety opět získala prostor v útočném pásmu a snaží se vypracovat střeleckou pozici.
15:23'
Zlínské maximum je nyní odehrát puk do středního pásma, kde si jej však opět berou zpět na hole domácí hráči.
15:06'
Kometa znovu usazena před Kašíkem.
14:39'
Kometa v ofsajdu, následuje komerční přestávka.
14:16'
Ševci ustáli v Brně i druhou početní výhodu domácích.
14:14'
Kometa tentokrát kombinovala bez střeleckého zakončení, Zlín vyhodil.
13:20'
Nyní však brněnskou kombinaci přerušil Fořt a díky jeho vyhození můžou Zlínští vystřídat.
13:02'
Kometa neustále svírá Berany v obranném pásmu, první branka domácích jakoby visela ve vzduchu.
12:33'
Bartejs nyní nastřelil horní tyč zlínské branky!
12:16'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Zdeněk Okál – 2 min., hákování).
12:03'
Výhoda Kometa neber konce, po nahození Krištofa zakončoval jen těsně mimo Haščák!
11:38'
Nyní se Ďaloga snažil puk dovést až do zlínské branky, Kašík zatím drží.
11:27'
Kometa znovu dostává Zlín pod tlak a bude hrát přesilovou hru.
10:15'
Holíkova přihrávka z pravého křídla prošla skrz zlínské obránce až na zcela volného Zaťoviče, domácí kapitán se snažil na Kašíka vyzrát kličkou do bekhendu, ale v klíčové chvíli mu puk sjel z čepele hole.
09:54'
09:45'
Gulaši zachytil nahození Mikúše a znovu osvobozuje brněnský tým.
09:17'
Zlínští si nyní nerozuměli na útočné modré a Kometa okamžitě vyhazuje.
09:00'
Ve vlastním oslabení se nyní po levém křídle urval Rákos a svižnou střelu přinutil Kašíka k zákroku, vhazuje se ve zlínském pásmu.
08:47'
Malletovi se podařilo narušit rozehrávku Zlína, hledal někoho ze svých spoluhráčů, aby jej vyzval ke střele, ale všichni Brňané odjížděli na střídačku.
08:33'
Kometa se osvobozuje.
08:19'
Honejsem směřoval puk před branku, kde číhal Okál, puk se mu podařilo trefit, ale nikoliv ideálně, následně situaci pohlídal brankář Tomek.
08:00'
Po zásahu bránícího Krištofa puk opustil ledovou plochu, vhazuje se před brankou Komety.
07:54'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Bartejs – 2 min., podrážení).
07:50'
Mikúš nyní vybízel k otevření skóre Fořta, ten byl před Tomkem úplně sám, ale přihrávku prvně jmenovaného nezpracoval.
07:32'
Zlínu se podařilo vypořádat s přítomností Brňanů v obranném pásmu a odvracejí hru směrem k Tomkovi.
07:06'
Mueller se po vhazování dostal ke střele z úhlu, Kašík zasahovat nemusel.
07:03'
Nyní se zakázaného uvolnění dopustili zlínští hráči, a tak Kometa získá po delší době možnost usadit se znovu před Kašíkem.
06:49'
Zlín vykázán z útočného pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti, hra se po komerční pauze přestěhuje do středu hřiště.
06:39'
Vopelka napřáhl na pravém křídle, Tomek zasahovat nemusel, neboť zlínský střelec byl nepřesný.
06:27'
Kometa se teď osvobodila jen za cenu zakázaného uvolnění, vhazuje se před Tomkem.
06:17'
Ševci se vůbec poprvé v utkání usazují v útočném pásmu, střelecký pokus Gazdy byl ovšem zblokován.
05:56'
Berani hrají v plném počtu.
05:47'
Zlínu se znovu podařilo vyhodit kotouč z obranného pásma.
05:16'
Holík si najel hluboko mezi kruhy a dlouze mířil, nakonec byla jeho střela sražena do ochranné sítě, vhazuje se po levici Kašíka.
04:36'
Tentokrát Zlínští znemožnili domácím vstup do útočné třetiny a opět se osvobozují.
04:22'
Ševcům se podařilo vyhodit.
04:09'
Nahození Bartejse se snažil usměrnit Zaťovič, puk však zamířil mimo.
03:56'
První přesilová hra je na světě, zahraje si ji domácí tým. Hříšníkem je Martin Novotný, jenž obdržel dvě minuty za vražení na hrazení.
03:09'
Fořt připravil první zákrok pro domácího brankáře Tomka, jeho střela však postrádala potřebnou razanci, a tak to pro brankáře Komety nebyl žádný velký problém.
02:56'
Nyní však neúspěšná rozehrávka Komety končí zakázaným uvolněním a Zlínští mohou vydechnout.
02:22'
Kometa je ve velkém tlaku, nyní se ji podařilo Beran sevřít v obranném pásmu.
02:10'
Gulašiho nahození tečoval Pavlík, ale puk zamířil mimo zlínskou klec.
01:50'
Brno se snaží na soupeře ze Zlína vletět, zatím se hosté k puku nedostali.
01:12'
Zlínské obraně se nepodařilo odehrát puk z obranného pásma a ke střele se dostal Holland, Kašík měl dobrý výhled a úspěšným zákrokem betonem puk vyrazil.
00:22'
V brněnské Winning Group Areně vládne parádní atmosféra, doslova balzám pro uši po těch dlouhých časech bez diváků na tribunách.
00:01'
Moravské derby vypuklo, na úvodním buly úspěšnější domácí Holík.
00:01'
Zlínu dnes nakonec pomůže obránce Jiří Suhrada, o jehož startu se po pátečním zápase s Litvínovem pochybovalo. S Berany přicestoval i zkušený Tomáš Žižka, jenž v první obranné dvojici nahradí zraněného Ondřeje Němce.

Kometa v domácí premiéře nastoupí v kompletním a obávaném prvním útoku, zpět v sestavě se hlásí Peter Mueller, na pravém křídle druhé útočné formace pak nastoupí také Tomáš Vincour.

HC Kometa Brno: Tomek (Klimeš) – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, R. Holland, Gulaši, D. Mikyska – Zaťovič, P. Holík, Mueller – M. Haščák, Krištof, Vincour – L. Horký, Kollár, R. Pavlík – Kusko, Rákos, Mallet – Šoustal.

PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) – Žižka, Suhrada, Trška, Ferenc, M. Novotný, Gazda, Dluhoš – T. Mikúš, Fořt (C), Kubiš (A) – Okál, Honejsek, Šlahař – Köhler (A), Fryšara, Vopelka – Hejcman, P. Sedláček, Sebera.

Rozhodčí: Kika, Vrba – Rampír, Bohuněk.
BRNO vs. ZLÍN

Hezkou první extraligovou neděli z jihu Moravy, kde se hned ve 2. kole schyluje k pikantnímu derby mezi Brnem a Zlínem. Oba celky se při extraligové premiéře museli smířit s nulovým ziskem, a tak určitě budou mít o motivaci postaráno na druhý pokus. Kometa by chtěla před vlastními diváky navázat na výsledkově úspěšnou přípravu, naopak Zlín chce všem ostatním dokázat, že není outsiderem, vyšlápne si v derby na brněnského rivala?
PSG Berani Zlín:

Ševci v loňské sezoně skončili na 13. místě, a tak není divu, že se klub poohlédl po posilách. Do obrany se hlásí zkušený Ondřej Němec, od nějž si trenéři Svoboda s Hamrlíkem slibují především dodávku zkušeností pro mladé beky na zlínské soupisce, úvodní zápas proti Litvínovu však Němec nedohrál, stejně jako jeho parťák z první obranné dvojice Jiří Suhrada, což může být pro zlínský start velká komplikace. Dalším novicem ve zlínské defenzívě je brněnským fanouškům dobře známý Peter Trška.

Do útoku se Zlín posílil Tomášem Mikúšem z Karlových Varů, jenž proti Litvínovu nastoupil do první útočné formace společně s novopečeným kapitánem Tomášem Fořtem a zlínskou stálicí Pavlem Kubišem. Z prvoligového Přerova pak do Zlína dorazil Darek Hejcman. Zlín určitě bude znovu sázet na Antonína Honejska či důrazného Bedřicha Köhlera.

Berani úvodní extraligový zápas na domácím ledě prohráli. Proti Litvínovu je srazila nedisciplinovanost, když dvě branky inkasovali v oslabení, jednu navíc i ve vlastní početní výhodě, do toho se zranil první obranný pár Němec – Suhrada, určitě nezávidění hodný start do nejvyšší soutěže. Nejistý je start i dalšího zraněného obránce Tomáše Žižky. Naopak s jistotou se dá říci, že Zlín postaví do branky Libora Kašíka, proti Litvínovu čelil 41 střelám, v loňském ročníku Kašík ovládl nelichotivou tabulku počtů zákroků, kterým musel v jediném utkání čelit, je jasné, že zlínský brankář bude potřebovat větší pomoc svých obránců.
Extraligové výsledky Zlína:

1. kolo: Zlín – Litvínov 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 38. min Fořt (T. Mikúš), 45. Vopelka (Gazda) – 17. Jarůšek (F. Lukeš, Pospíšil), 19. Estephan (Stříteský, Irving), 34. P. Straka, 57. P. Zdráhal (Demel, Estephan). Vyloučení: 3:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 452. Střely na branku: 24:41. Zblokované střely: 13:11.
HC Kometa Brno:

Brněnská Kometa vstoupila do Tipsport extraligy již ve středeční předehrávce na ledě Karlových Varů. Na západě Čech nezačali modrobílí vůbec špatně, po brankách Luboše Horkého a Marcela Haščáka se ujali v první třetině dvoubrankového vedení. V KV Areně se ovšem zrodila přestřelka, když Energie nejprve srovnala, aby vedení Brňanům pět vteřin před první sirénou vrátil Andrej Kollár. Drama ovšem pokračovalo a Karlovy Vary nakonec byly šťastnějším týmem, když v domácím prostředí zvítězily těsně 4:3.

Pozitivum pro brněnské trenéry je určitě využívání přesilových her, Kometa všechny své branky vstřelila při početních výhodách, navíc se prosadili hned tři posily, ať už staronové či zcela nové. Brankoviště v prvním utkání extraligy střežil Matej Tomek, ve Varech zlikvidoval 21 střel.

Kometa sice v prvním extraligovém utkání nebodovala, ovšem trenér Kalous ocenil na úvod soutěže kvalitu zápasu: „Myslím, že výkon z naší strany byl bojovný a jsme na dobré cestě se zvedat. Půjdeme si za tím, co jsme si předsevzali,“ uvedl hlavní trenér po zápase v Karlových Varech. Brno bude chtít v domácím prostředí navázat na vydařenou přípravu a před vlastními fanoušky si připsat první vítězství sezony.
Extraligové výsledky Brna:

1. kolo: Karlovy Vary – Brno 4:3 (2:3, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Černoch (T. Rachůnek, Flek), 16. Černoch (T. Rachůnek, Hladonik), 22. Černoch (Parkkonen, Koblasa), 35. Černoch (Kohout) – 4. L. Horký (P. Holík, Bartejs), 12. M. Haščák (Krištof, Ďaloga), 20. Kollár (P. Holík, Bartejs). Vyloučení: 3:3. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 2129. Střely na branku: 25:37.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.