Tipsport Extraliga - Základní část - 45. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litvínov : K. Vary - 6. února 2022   15:30

Litvínov
24:41' Estephan (P. Zdráhal, Irving) • 32:39' Fronk (Stříteský, Demel) • 53:31' Zygmunt (Gerhát) • 62:04' Hrbas (P. Straka, Sukeľ)
4:3
(0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)
K. Vary
01:22' Flek  (T. Rachůnek, D. Mikyska) • 17:06' Flek  (T. Rachůnek, Pulpán) • 45:14' Vondráček  (Hladonik)
Litvínov
Petr Úlehla, Jakub Šindel – Ladislav Lučan, Michal Kis
K. Vary

SESTŘIH: Litvínov - Karlovy Vary 4:3p. Verva zabrala, bídnou sérii ukončil Hrbas

A máme dobojováno! Energie nezačala vůbec špatně, když po první třetině vedla 2:0 zásluhou Jakuba Fleka, který se prosadil v obou případech. Verva se ale nevzdala a dokázala ve druhé třetině srovnat. Skóre nejprve snížil Giorgio Estephan a srovnat dokázal Jiří Fronk. Vary šly ve třetí části znovu do vedení po střele Tomáše Vondráčka, ale Verva znovu dokázala vyrovnat po dobré individuální akci od Pawla Zygmunta. V prodloužení napřáhl na pravém kruhu Marek Hrbas, který povedenou střelou ukončil dnešní zápas.
62:04'
Litvínov právě vstřelil branku!
A máme hotovo! Nejdříve MARESK HRBAS nepřihrál přesně při přečíslení dva na jednoho, ale poté dostal přihrávku od Petra Straky na pravý kruhu, kde byl úplně sám a trefil se přesně mezi betony Lukeše 4:3! Asistence: Petr Straka a Matúš Sukeľ.
61:25'
Domácí drží puk za svoji brankou a střídá. Straka najel do pásma a hledal někoho na druhé straně, ale nenašel. Verva stále u puku.
60:40'
Zdráhal šel sám do dvou obránců a vypálil z levého kruhu. Jeho pokus skončil těsně nad.
60:01'
Úvodní buly prodloužení vyhrávají domácí a hned vypálil od modré tvrdou ránu Irving, ale trefil jen lapačku Lukeše.
60:01'
Ve třetí části jsme mohli znovu vidět dvě branky. Tentokrát si to týmy rozdělili a každý vstřelil jednu. Hosty dostal do vedení dobrou střelou Vondráček. Za litvínovské vyrovnal po individuální akci Zygmunt.
60:00'
59:54'
Ke konci ještě nebezpečně vypálil Mikúš od pravého mantinelu, ale Neužil udržel remízu.
59:20'
Obrovská šance! Irving se objevil sám před brankou Lukeše, ale minul!
58:46'
K odraženému puku se dostal Hladoník, který nepříjemně vypálil z otočky, ale branku minul.
57:46'
Vary znovu vyhazují jen do středního pásma. Verva je zpět v pásmu, ale Sukel nemá podporu svých spoluhráčů. Ke střele na druhé straně se dostal z mezikruží Koblasa a parádní zákrok si připsal Neužil.
57:38'
Energii se přesilová hra moc nepovedla a stav zůstává vyrovnaný.
57:37'
56:34'
Hosté se usadili v pásmu a od modré pálil Plutnar, ale puk se odrazil a do brejku šla znovu Verva. Straka si najel na levá kruhu a pálil mezi betony Lukeše. Ten puk pokryl.
55:42'
Energie vhazování vyhrála a kombinuje v útočném pásmu. Vondráček hledal svého spoluhráče přihrávkou křížem, ale Verva ji vystihla a šla do brejku. Z úhlu to zkoušel Zygmunt. Lukeš si svoji tyč pokryl.
55:37'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Matěj Stříteský – 2 min., krosček).
55:25'
Ale nakonec to byly Vary, které ohrozily dvakrát branku Neužila z dobré pozice. Jenže brankář domácích byl proti.
54'
Zygmunt svým důrazem zajistil Vervě vyrovnání, 3:3
54:30'
Domácí se ženou za výhrou a tlačí svého soupeře. Vary pouze vyhazují do středního pásma.
53:31'
A máme srovnáno! Parádní individuální akci předvedl polský útočník PAWEL ZYGMUNT, který se z levé strany natlačil až před Lukeše a svým dobrým důrazem dostal kotouč za jeho záda 3:3! Asistence: František Gerhát.
53:13'
Hra je teď bez šancí. Ani jeden z týmu se nedokáže dostat do šance.
52:26'
Patrik Demel vypálil po vhazování a jen o kousek minul levou tyč Lukeše.
51:37'
Hra je hodně nepřesná na obou stranách. Až teď to zkusil z mezikruží Havelka, ale narazil jen na připraveného Lukeše. Sukel nabil Irvingovi na pravý kruh a znovu Lukeš. Brankář hostů teď drží svůj tým.
50:39'
Verva se usadila v pásmu, ale ne na dlouho. To na druhé straně šel do akce jeden na jednoho Beránek, který vystřelil přes obránce. Branku ale minul.
49:38'
Černoch hledal Koblasu, který by ujížděl sám. Jenže parádní zákrok předvedl Patrik Demel a zastavil přihrávku. Litvínov se ale znovu vyhodil pouze na icing.
49:02'
Hosté šli do přečíslení tři na jednoho, ale jejich snahu zastavil pouze ofsajd.
48:03'
Hladoník se snažil nacpat před Neužila, ale domácí obrana byla pozorná a puku se zmocnila. Do útoku šla Verva a od modré napřáhl Irving. Jeho střela sice v síti skončila, ale pouze v té boční.
47:11'
Chalupa teď mohl zkoušet najít na druhé straně Estephana, ale vzal to na sebe a o puk přišel. Na druhé straně ohrozil Neužila Kohout. Brankář Vervy si svoji tyč pohlídal.
46'
Energii vrátil vedení Vondráček, 2:3
46:57'
Hned po buly nahodil na branku Neužila Plutnar. Domácí brankář skryl puk do své náruče.
46:54'
Hladoník teď kroužil okolo branky Vervy, ale ke střele nedošlo. Domácí ho o puk obrali a vyhodili ho na zakázané uvolnění.
45:52'
Verva sice vyhrála buly v útočném pásmu, ale Hrbas přihrávku nezkrotil a puk skončil ve středním pásmu. Ten samý hráč poslal puk za Lukeše, který si puk zpracoval a v klidu rozehrál.
45:14'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
A Karlovy Vary se dostávají do vedení! Jan Hladoník se zmocnil puku za brankou a našel v mezikruží parádní přihrávkou kapitána Energie TOMÁŠE VONDRÁČKA, který zakončil přesně a poslal hosty do vedení 2:3! Asistence: Jan Hladoník.
44:42'
Střela jednoho z domácích hráčů byla zblokována a skončila v ochranné síti.
44:02'
Kulich hledal skulinku mezi betony Neužila, ale ten si prostor pohlídal a zabránil hostujícímu mladíkovi skórovat.
43:37'
43:18'
Litvínov ale brání oslabení parádně a vyhazuje.
42:16'
Energie kombinuje v útočném pásmu, ale Plutnarovi puk ujel a Vary musí začit ze středního pásma.
41:36'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Viktor Hübl – 2 min – sekání.).
41:03'
A znovu nepřesná přihrávka na straně domácích. Verva ale vyhrála buly v obranném pásmu a jde dopředu.
40:43'
Přihrávka Irvinga nebyla přesná a skončila na zakázaném uvolnění. Vhazování po pravici Neužila.
40:01'
Úvodní buly třetí části vyhrávají domácí. Uvidíme kdo vzejde z dnešního utkání vítězně.
40:01'
V druhé třetině jsme také mohli vidět dvě branky, ale tentokrát obě na straně domácích. Nejdříve snížil povedenou střelou z levého kruhu Giorgio Estephan. A v třiatřicáté minutě se prosadil Jiří Fronk od kterého se odrazil puk poskakující v brankovišti.
40:00'
39:45'
Koblasa to teď zkusil bekhendem z velkého úhlu. Neužil si svoji tyč pokryl.
39:10'
Verva vyhrála buly v útočném pásmu a zkoušel to Irving. Lukeš puk vyrazil a na druhé straně ohrozil Neužila střelou z levého kruhu Beránek. Brankář domácích podržel svůj tým.
38:40'
Hrbas hledal zpoza branky Zygmunta. Polský forvard byl dobře hlídán a ke střele se nedostal.
38:05'
Teď napřáhl Irving, ale vedle. Na druhou stranu šli hosté a Rachůnek našel před brankou volného Fleka, který si málem připsal hattrick!
37:36'
Stříteský napřáhl na modré a vyslal pořádnou perdu, ale jeho pokus skončil mimo. Poté to zkusil domácí obránce znovu a Lukeš jeho střelu schoval do náruče.
37:03'
Parkkonen vypálil od modré a před brankou clonil Černoch, který se snažil ještě dorážet, ale oba pokusy pokryl Neužil.
36:34'
36:00'
Litvínov teď kombinuje v útočném pásmu Energie a to v oslabení. Parádní práce domácích.
35:22'
Teď se to už povedlo. Plutnar nabil Mikúšovi a ten trefil už podruhé dnes brankovou konstrukci!
34:48'
Verva buly vyhrála a hned vyhodila za branku Lukeše. Energie se nemůže dostat do útočného pásma.
34:34'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Patrik Zdráhal – 2 min., držení).
34:04'
Jeden z domácích teď upadl a hostům se skoro naskytla možnost jít dva na jednoho, ale znovu přišla nepřesná přihrávka.
33'
Domácí srovnali několikrát tečovanou střelou. Autorem gólu Fronk, 2:2
33:54'
Ve hře hostů je hodně nepřesností a z jejich strany přibývají zakázané uvolnění.
33:48'
Z úhlu to nebezpečně zkusil jeden z domácích, ale Lukeš si pohlídal svoji levou tyč.
32:39'
A máme vyrovnáno! Patrik Demel poslal puk na druhou stranu, kde byl Matěj Stříteský a ten nahodil kotouč na branku na branku Lukeše a ten se odrážel od nohou hostujících obránců a jako poslední se ho dotkl JIŘÍ FRONK od kterého se kotouč odrazil až do branky 2:2! Asistence: Petr Straka.
31:36'
Verva špatně přihrála ve svém pásmu a ke střele z úhlu se dostal Kohout, ale vedle. Na druhé straně se do dobrého přečíslení dostal Litvínov, jenže situace byla překombinována a skončila špatnou přihrávkou.
30:49'
Nejdříve zahrozil na jedné straně Havelka, ale do brejku se dostal Flek, který byl stíhán obráncem a vypálil z levého kruhu pouze do Neužila. Poté se do podobné situace dostal Kohout, tentokrát z druhé strany. Ale ani ten si Neužila nepřišel.
30:29'
Litvínov je teď určitě aktivnější a Karlovy Vary mají velký problém se dostat z pásma. Teď je znovu zastavilo zakázané uvolnění.
29:24'
Verva dobře napadá a hosté to nemají s rozehrávkou vůbec jednoduché. Sukel hledal Kudrnu na hranici brankoviště. Jeho přihrávka byla zblokována.
28:00'
Domácí dobře zavezli puk do útočného pásma. Fronk zkusil vystřelit schovanou střelu, ale branku minul. Dopředu jdou Vary a Neužila ohrozil Mikúš, který trefil tyč!
27:45'
Kohout předložil puk Koblasovi a ten našel jen náruč Neužila.
26:32'
Hostům se nepovedlo dostat puk z pásma a mohli za to pykat. Nejdříve pálil z pravého kruhu Estephan a poté se snažil dorazit Slavík, ale Lukeš drží vedení svého týmu.
25'
Domácí vrátil do hry ranou z levého kruhu Estephan, 1:2
25:48'
Hosté rozjíždí útočnou akci, ale přihráli nepřesně a je tu zakázané uvolnění. Vhazování po levici Lukeše.
24:41'
A domácí se přece jenom dočkali! Patrik Zdráhal dostal puk na pravou stranu a našel křižnou přihrávkou kanaďana GIROGIA ESTEPHANA, který tvrdou ránou prostřelil Lukeše 1:2! Asistence: Patrik Zdráhal a Aaron Irving.
24:22'
Verva se po delší době usadila v pásmu a hned z toho byla šance. Irving poslal na Estephana do mezikruží, ale toho zastavil Lukeš.
23:40'
Vondráček se snažil natlačil před Neužila, ale zastavil ho Demel. Poté od modré pálil Plutnar, jenže minul branku.
23:21'
Černoch si teď výborně vybruslil od levého mantinelu do mezikruží a pálil do levého rohu, ale Neužil parádně vyrazil ramenem.
22:00'
Verva nahodila puk za branku Varů, ale o puk hned přišla. Vary v útočném pásmu a kombinují, ale ne na dlouho. Hra je teď nepřesná na obě strany a ani jeden z týmu se nedostává do střelby.
21:07'
Ke konci přesilovky dostal nabito Irving. Jeho pokus skončil mimo a Lukeš tak zasahovat nemusel. Energie drží puk a jde dopředu.
21:07'
20:30'
Verva je v pásmu, ale zatím bez střelby. Karlovy Vary se dokonce puku zmocnily a vyhodily.
20:01'
Úvodní buly druhé části vyhrává Litvínov, který má ještě minutu přesilovku.
20:01'
Máme za sebou první třetinu ve které jsme mohli vidět dvě branky na straně hostů. Nejdříve otevřel skóre Jakub Flek, který se prosadil po parádní přihrávce od Tomáše Rachůnka. Stejná kombinace proběhla i u druhé branky. Jakub Flek se nejlépe zorientoval v brankovišti a dostal puk za záda Neužila.
20:00'
19:17'
Verva vyhrála buly v útočném pásmu, ale zatím je to kostrbaté. Až teď to zkusil Irving. Lukeš puk vyrazil.
19:06'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Martin Osmík – 2 min., hákování).
19:05'
Chalupa teď znovu ohrozil Lukeše od levého mantinelu, ale ten znovu kryje.
18'
Flek si před brankou našel volný puk a přidal svůj druhý gól v zápase, 0:2
18:10'
Kudrna nahodil puk nebezpečně od levého mantinelu před Lukeše, ale Slavík zakončit nedokázal.
17:59'
Hostům se teď rozehrávka nepovedla a puk skončil až na zakázaném uvolnění.
17:06'
Nedáš, dostaneš! Litvínov nedal obrovskou šanci a přišel trest! Tomáš Rachůnek poslal puk zpoza branky do brankovište domácích, kde se nejlépe zorientoval JAKUB FLEK a dostal puk za záda Neužila 0:2! Asistence: Tomáš Rachůnek a Lukáš Pulpán.
16:41'
16:37'
Obrovská šance Chalupy! K tomu se odrazil puk a byl sám před Lukešem, ten ho ale dobře vybruslil a vychytal!
16:22'
Verva se teď nemůže dostat do pásma a jejich přesilovka se pomalu chýlí ke konci.
15:35'
Verva se usadila v pásmu a kombinuje. Fronk z levého kruhu trefil jen vyrážečku Lukeše. Poté to zkoušel Irving od modré, ale minul a puk vyletěl až do středního pásma.
15:08'
Irvnig nabil Fronkovi, ale jeho pokus skončil těsně vedle branky Lukeše. Další akci domácích zastavil ofsajd.
14:41'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Patrik Parkkonen – 2 min., hákování).
14:08'
Karlovy Vary kombinují v útočném pásmu, ale domácí se puku zmocnili a spěchají dopředu. K odraženému puku se dostal Irving, ale jeho pokus končí vedle.
13:13'
Teď zase nabil Hrbas Stříteskému, ale jeho střela bylo zblokována obětavým zákrokem jednoho z hostů.
12:40'
Beránek ujížděl v oslabení sám na branku, ale dohnal ho Irving a znemožnil mu střelbu! Na druhé straně dostal nabito Hrbas. Ten našel náruč Lukeše.
11:39'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Martin Rohan – 2 min., nedovolené bránění).
11:39'
To byla velká šance Kudrny. Ten měl odkrytou branku, ale z velkého úhlu slovenský forvard napálil jen tyč.
11:01'
Irving se dostal k dobré střele z pravého kruhu, ale na Lukeše si nepřišel.
09:45'
Hra se přelívá ze strany na stranu zatím bez větších příležitostí. Verva drží puk za svoji brankou a rozjíždí útočnou akci.
09:13'
Závar před brankou Litvínova, ale nic z toho nebylo. Domácí se dostali do brejku dva na jednoho a Zdráhal nabíjel Chalupovi, ale ten promáchl.
07:45'
Litvínov se zatím nemůže dostat do nějaké šance. Hosté dobře brání a drží kotouč. Litvínov se k němu sice dostal, ale Kudrna špatně přihřál a Energie střídá.
07:16'
Litvínov se dostal před branku hostů, ale Lukeše ohrozit nedokázal.
06:44'
Denis Zeman se po střetu s Jakubem Flekem těžce zvedal ze země, ale vypadá to, že bude v pořádku.
05:40'
Rymon zavezl puk do pásma a našel Rachůnka, který ale branku z dobré pozice přestřelil. Puk vyletěl do středního pásma.
04:02'
Přihrávka Kulicha našla před brankou jen hole litvínovských, kteří jdou do útoku. Ale ne na dlouho. Hosté se puku zmocnili a kombinují za svoji brankou.
03:21'
Verva vyhrála buly v útočném pásmu a z otočky pálil Kudrna, ale mimo. Poté dvakrát zahrozil Marek Hrbas, ale ani jednou si na Lukeše nepřišel.
2'
Skvělý start hostů! Skóre duelu rychle otevřel Flek, 0:1
02:36'
A hosté mohli hned zvýšit. K nepříjemné střele z pravého kruhu se dostal Černoch, který mířil k levé tyči, ale Neužil puk vykopl. Domácí se vyhazují na zakázané uvolnění.
01:22'
A Vary jdou do vedení! Po střele MIkysky se odrazil puk k levému mantinelu, kde byl Tomáš Rachůnek, který z otočky našel před brankou úplně volného JAKUBA FLEKA a ten zakončil přesně 0:1! Asistence: Tomáš Rachůnek a Dalimil Mikyska.
00:40'
Irving hledal někoho před brankou, ale neúspěšně. Na druhou stranu se v pásmu usadili hosté a Mikyska dostal nabito, ale branku minul.
00:01'
Úvodní buly vyhrávají domácí a jdou do útoku.
00:01'

HC VERVA Litvínov: Neužil (Zajíček) – Strejček, Irving, D. Kolář, D. Zeman, Hrbas, Demel, Stříteský – Zygmunt, Estephan, P. Zdráhal (A) – Kudrna, Sukeľ, M. Slavík – P. Straka (A), V. Hübl (C), Fronk – M. Chalupa, Gerhát, M. Havelka.
Trenér: Vladimír Růžička

HC Energie Karlovy Vary: Š. Lukeš (Habal) – Martin Rohan, Plutnar, Dlapa, D. Mikyska, Pulpán (A), T. Havlín, Parkkonen – T. Rachůnek (A), T. Mikúš, Flek – Hladonik, Kulich, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Rymon, Osmík, Vondráček (C).
Trenér: Martin Pešout

Rozhodčí: Petr Úlehla, Jakub Šindel – Ladislav Lučan, Michal Kis.
Vzájemné zápasy
Vzájemné zápasy v této sezóně jsou v jasné režii litvínovských, kteří vyhráli dva dosavadní duely a neztratili v nich ani bod. Nejdříve v patnáctém kole na domácím ledě, kdy Verva rozhodla o vítězství třemi góly v třetí části, kterými odskočila do vedení 4:1. Hosté z Karlových Varů sice ještě vstřelili dvě branky a zdramatizovali vývoj utkání, ale tři body zůstaly na Severu Čech. V druhém utkání to bylo podobně vyrovnané a zápas skončil také pouze o jednu branku. Litvínov začal na ledě Energie dobře, když šel do vedení 2:0 zásluhou Estephana a Kudrny. Domácí ale dokázali ještě do konce první části snížit. Klid na litvínovské hole dodal ve dvaačtyřicáté minutě útočník Patrik Zdráhal, který poslal Litvínov do dvoubrankového vedení. Karlovy Vary dokázaly stejně jako v prvním vzájemné zápase této sezóny pouze snížit díky brance Černocha. Litvínov si tak ze Západních Čech odvezl plný počet bodů.
HC Verva Litvínov
Litvínov stále dokola ztrácí dá se říct vyhrané zápasy. Poslední utkání v Pardubicích je toho důkladným příkladem a nebylo to poprvé. V posledních utkáních se to stalo i na domácím ledě v utkání se Zlínem, kdy Patrik Zdráhal zvyšoval v devětačtyřicáté minutě už na 3:1, ale i tak se Verva musela spokojit pouze s bodem. Mohli jsme to vidět i začátkem roku, znovu na domácím ledě a tentokrát proti Kometě Brno. Verva ještě v polovině zápasu vedla 2:0, ale znovu přišel špatný konec třetiny, kdy Kometa snížila a poté dokázala utkání otočit v prodloužení. I zápas s Třincem nebyl vůbec špatně rozehraný. Litvínov se dostal do vedení, ale v devatenácté minutě dostal branku na 1:1. Druhá třetina byla skoro totožná, jelikož Třinec přidal branku na 3:2 v minutě devětatřicáté, takové branky do kabiny týmu na psychice určitě moc nepřidají, protože třetí část byla v jasné režii Ocelářů, kteří během posledních osmi minut vstřelili tři branky a odvezli si tři body za výhru 6:2. Na Litvínovu teď leží deka a důkazem toho je i poslední zápas v Pardubicích. Útočník Patrik Zdráhal zvýšil vedení Vervy v 55. minutě na 5:3 a už to vypadalo na jasnou záležitost. Jenže… Netrvalo to ani minutu a Pardubice dokázaly zásluhou Pauloviče a Musila vyrovnat a poté dokonat obrat v prodloužení. Díky těmto ztrátám se Litvínov nachází na třináctém místě se ziskem třiapadesáti bodů. Jeden bod ztrácí právě na Karlovy Vary, které jsou na dvanáctém místě zaručující play off.
HC Energie Karlovy Vary
Karlovy Vary jsou na tom velmi podobně jako Verva. Mají velmi nevyrovnané výkony a díky tomu se nachází jen jeden bod před Litvínovem, ale mají oproti litvínovským ještě dva zápasy k dobru. V minulém kole nedokázaly dotáhnout zápas s Hradcem do vítězného konce, když v šestapadesáté minutě otočily skóre na 3:2 zásluhou Jakuba Fleka. Finský útočník v barvách Hradce Ahti Oksanen ale dokázal jednačtyřicet sekund před koncem srovnat a Hradec Králové vyhrál po nájezdech. Karlovy Vary udělaly právě s Hradcem brankářskou rošádu, když ze Západních Čech putoval do Hradce brankář Filip Novotný a na druhou stranu byl poslán Štěpán Lukeš. Oba brankáři proti sobě hned nastoupili v tomto zápase, tudíž to bylo velmi zajímavé a z vítězství se mohl radovat Filip Novotný, který ve Varech strávil čtyři a půl sezóny. Západočechům se vůbec nedaří ve venkovních zápasech a jsou za Zlínem druhý nejhorší.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.