Tipsport Extraliga - Základní část - 50. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mountfield : Zlín - 6. února 2022   18:20

Mountfield
02:27' Orsava (Cingel, McCormack) • 13:59' Smoleňák (Lev, Jergl) • 55:21' McCormack (Ščerbak) • 58:15' Perret
Zlín

SESTŘIH: Mountfield HK - Zlín 4:0. Novotný čelil při první nule jen sedmi střelám

Ode mě je to pro dnešek už všechno, přeji krásný večer a někdy u hokeje zase na počtenou.
Nejlepší hráči utkání jsou Radek Smoleňák a Michal Kořének.
Ve třetí třetině se ještě prosadili Graem McCormack a Jordann Perret, kteří přece jen upravili skóre do podoby, která více odpovídá průběhu zápasu.
Je po zápase, Hradec Králové naprosto jednoznačně poráží Zlín 4:0 a hosté si navíc připisují jedno negativní prvenství. Za celý zápas vyslali na Filipa Novotného jen 7 střel, což je nejméně v historii TELH. Během posledních 40 minut šla na hradeckého brankáře jediná střela na bránu.
59'
Rychlonohý Perret pláchl hostující obraně a přidal čtvrtý gól Hradce, 4:0
59:40'
Hradecká ČPP Aréna stojí, blíží se konec utkání.
58:15'
Hradec právě vstřelil branku!
Bienvenue JORDANN PERRET! Francouzský útočník korunuje svůj návrat do hradecké sestavy nádherným gólem, když pláchl po levé straně, stáhl si puk zpátky a ukázkově zakončil. Bez asistence.
56'
Po zadovce Ščerbaka zvýšil domácí náskok McCormack, 3:0
56:50'
Domácí pořád tlačí na pilu a chtějí si ještě připsat nějaké kanadské body.
56:08'
Filip Pavlík od modré čáry pálil tentokrát vedle zlínské brány.
55:21'
Tak přecejenom se diváci v ČPP Aréně dočkali další branky. Nikita Ščerbak efektní zadovkou našel volného GRAEMA McCORMACKA a ten přesnou střelou křížem překonal Michala Kořénka. Asistence: Nikita Ščerbak.
54:27'
Ani jeden z hráčů teď nechtěl hrát, protože byla signalizována hra vysokou holí. Snad pět vteřin trvalo, než rozhodčí přerušili.
53:50'
Richard Nedomlel neměl prostor ke střele, puk se pouze odrazil do rohu.
53:09'
Zlínští ve třetí třetině nevystřelili zatím opět ani jednou na bránu. Tentokrát byl jejich pokus sražen do ochranné sítě.
52:43'
Zlín se při přechodu do útočného pásma dopustil ofsajdu.
51:30'
PSG je v plném počtu a dneska rozhodně může být spokojeno se svojí hrou v oslabení.
51:00'
Jérémie Blain vypálil od modré čáry a Kořénkovi puk vypadl, takže se Hradečtí okamžitě jali dorážet, ale mladý brankář nakonec kotouč zalehl.
50:43'
Kevin Klíma byl u mantinelu pod tlakem, tak to co nejrychleji zkusil na bránu. Tohle nemohlo hostujícího gólmana překvapit.
49:57'
Hradečtí hrají zatím tuto přesilovku nejlépe ze všech. Kořének musel ukázat několik povedených zákroků.
49:27'
Jordann Perret vybojoval další přesilovku pro Mountfield, když ho Zdeněk Okál sekl.
49:00'
Aleš Jergl teď dostal nabito zpoza brány, ale netrefil ji svojí ranou.
48:10'
Zlín opět hodně aktivně napadal a znovu to domácímu týmu moc nechutnalo. Nakonec to skončilo pouze odevzdáním puku na hole žluto-modrých.
47:24'
Jakub Orsava se krásně proháčkoval do několikáté šance v zápase, ale Michal Kořének opět vytrčil svůj beton a hradecký forvard jej už nedokázal přehodit.
46:43'
Nedomlel sice rozehrál nepřesně, ale dostal puk za modrou čáru, takže Zlín nemohl do pásma.
46:16'
Další rána PSG z mezikruží, která potenciálně mohla být nebezpečná, ale letěla hodně vedle brány.
45:41'
Radek Smoleňák mohl být dvougólový, ale na číhané na zadní tyči nedostal puk přes beton.
44:55'
Zlínští se ubránili a dvakrát v řadě puk dostali ven ze svého pásma.
44:08'
Tentokrát nebyla kombinace Lvů špatná, ale opět přišla střela z těžkého úhlu, takže Kořének dokázal zasáhnout.
43:36'
Další přesilovka pro Mountfield, Ferenc pyká za podrážení.
42:40'
Honejsek dostal přihrávku skrz brankoviště a z první nepříjemně střílel, jenomže puk se vznesl do vzduchu a do branky vůbec nezamířil.
41:51'
Berani jsou kompletní a zase přečkali oslabení bez velkých starostí.
41:16'
Další zavezení kotouče mělo skončit nahozením po mantinelu, ale puk zamířil na zlínskou střídačku.
40:55'
Tentokrát pokus Kanaďana skončil vysoko nad bránou a puk dokonce vyjel z pásma.
40:37'
Lalancettova rána byla sražena do rohu.
40:25'
Hradecké přesilovky zatím dnes nejsou příliš povedené. I teď Zlín vystihl přihrávku a ztečoval puk do hlediště.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 20:06.
Střely ve druhé třetině (celkem):

Mountfield HK – 12 (21)
PSG Berani Zlín – 1 (7)
Ve druhé třetině jsme gól neviděli, ale Hradečtí bušili do svého soupeře, co to šlo. Do slušné formy se rozchytal Michal Kořének, na rozdíl od něj se Filip Novotný v brance Hradce musí nudit. Zlín měl jen jediný závar před jeho bránou, který ale také nebyl úplně nebezpečný.
40:00'
39:58'
Filip Pavlík teď napřáhl a vyslal svoji jedovku, která vypadala, že bude gólová, ale Kořének se úžasně přemístil a dokázal zasáhnout. Zlínský gólman ale zůstal po této ráně s bolestivou grimasou na ledě.
39:52'
Lev se Smoleňákem jeli do brejku, ale druhému jmenovanému Bedřich Köhler vysekl hokejku, což neušlo pozornosti sudích.
39:11'
Filip Pavlík teď napravil svoji chybu a na poslední chvíli odzbrojil Antonína Honejska, který se cpal do šance.
38:07'
Teď se před hradeckým brankářem shluklo několik hráčů a ti mu trochu ztížili zákrok proti nahození.
37:06'
Po hodně dlouhé době se puk dostal do obranné třetiny Hradce, ale nedošlo ani ke střele na Novotného.
36:00'
Ahti Oksanen podruhé v této sezóně minul úplně prázdnou bránu zhruba z brankoviště. Puk tentokrát skákal, ale i tak tohle musí finský forvard dávat.
35:19'
Jakub Orsava teď jednoznačně měl střílet do poloodkryté brány, ale z nějakého důvodu tak neučinil. Počkal několik okamžiků, ale to už byl Kořének v bráně.
35:00'
Extrémně dlouhý souboj u mantinelu o puk, který opět sudí odmítli přerušit, i když se tam schylovalo k další potyčce.
34:10'
Od McCormacka se puk odrazil do brankoviště Zlína, ale s tím neměl Kořének žádné starosti.
33:49'
Ahti Oksanen střílel během jednoho střídání hned dvakrát, ale ani jednou to nebylo příliš nebezpečné. Jeho druhý pokus v klidu schoval do lapačky Kořének a po reklamní přestávce se bude vhazovat po jeho levé ruce.
32:25'
Skvěle teď zasáhl Filip Novotný, i když ve statistikách to vidět nebude. Přes hranu jeho brankoviště šla dobrá přihrávka a domácí brankář ji hokejkou protečoval ven z pásma.
31:35'
V posledních minutkách Ševci trochu srovnali hru a hraje se spíš ve středním pásmu. Do domácí kombinace se vkrádá nepřesnost.
30:31'
Sudí chybně odpískali icing a opravili se, takže se opět bude vhazovat ve středovém kruhu.
30:17'
Chvilku teď byl před Novotným volný Pavel Sedláček, ale jeho teč šla nakonec hodně nad bránu.
29:41'
Puk byl při nahození ze středního pásma ztečován do ochranné sítě, takže se vhazuje uprostřed ledové plochy.
29:30'
Skvělé střídání prvního hradeckého útoku, který zase zhruba minutu motal hlavy Zlínským.
28:49'
Jakub Lev měl nataženo ke střele několik vteřin, ale jeho pokus byl nakonec sražen mimo.
28:05'
Bohumil Jank si teď nádherně našel Štěpána Fryšaru a vystavil mu ukázkový strom.
27:22'
Až teď nepřesnost na útočné modré Lvů poslala Berany do útoku, jenomže unavená dvojice se opět nedostala ani ke střele.
26:25'
Dominanci Hradce Králové zatím potvrzují i statistiky. Zlín si ve druhé třetině nevypracoval ani jednu střelu a tím nemyslím pouze na bránu. Hraje se takřka pouze v jejich obranné třetině.
26:25'
A další důležitý zákrok zlínského brankáře. Perret na něj střílel z ostrého úhlu a kdyby puk vyrazil Kořének před sebe, dorážel by úplně osamocený Aleš Jergl.
26:15'
Kořének musel být zase připraven, protože na něj letělo vysoké nahození. Hostující gólman ale zatím podobné situace zvládá poměrně jistě.
25:29'
Ahti Oksanen teď nevyslyšel klepání od Radima Šaldy a vypálil sám, což se domácímu obránci vůbec nelíbilo. Hradecký mladík odjel na střídačku a pořádně kroutil hlavou.
24:57'
Domácí teď mačkali Zlín v jeho obranné třetině a hosté jsou moc rádi, že konečně stihnou dojet na střídačku.
24:25'
Jakub Orsava nebyl daleko od svého druhého gólu, ale střela mu nesedla tak, jak potřeboval. Domácí forvard pak raději zkontroloval, jestli nemá zlomenou hokejku.
23:39'
Kotouč obkroužil celé útočné pásmo Hradce a vyjel ven ze třetiny. Domácí už ale zase diktují tempo.
23:20'
Blain byl pod tlakem, takže puk jen odevzdal na hokejky žluto-modrých.
22:50'
Tentokrát se dobrou švihovkou ukázal Kelly Klíma, který už je zpátky na ledě po své boxerské vložce s Pavlem Kubišem.
22:22'
Radek Smoleňák je dnes hodně při chuti. Tentokrát si dobře vybruslil mezi kruhy a jeho rána nakonec zůstala ve změti těl.
21:35'
Berani už jsou kompletní, takže krizový okamžik přežili a ještě mohou živit naději na zvrat v utkání.
21:02'
Velkou ránu vyslal Filip Pavlík, ale zatřepala se jen boční síť.
20:39'
Hradec se zatím nemůže dostat do útočného pásma.
20:21'
Kombinace hradeckého Mountfieldu nakonec přerušili rozhodčí, kteří viděli přihrávku rukou.
20:01'
Na ledovou plochu přijíždí jako první z kabin domácí tým, který bude dohrávat ještě více než minutu a půl dlouhou přesilovou hru.
Další třetina začne přibližně v 19:13.
Střely na bránu v první třetině:

Mountfield HK – 8
PSG Berani Zlín – 6
První třetina je za námi a vcelku jednoznačně ji opanoval Mountfield HK. Východočeši byli většinu času na kotouči a v útočném pásmu, navíc se jim velmi rychle podařilo překonat mladého Kořénka. Jakub Orsava se ve třetí minutě otočil u pravého mantinelu, bez přemýšlení puk poslal na bránu a našel místo pod vyrážečkou zlínského gólmana. Druhá branka přišla ve 14. minutě, když se parádní bombou z levé strany prosadil kapitán Radek Smoleňák. Během první periody mohli diváci v ČPP Aréně vidět také kratší bitku, kterou si střihli Kelly Klíma a Pavel Kubiš. V této činnosti měl mírně navrch hostující hráč.
20:00'
19:56'
Lalancette teď prováhal možnost ke střele a zdá se, že první třetina skončí poměrem 2:0.
19:33'
Hradec má další přesilovku, protože Jiří Suhrada vyhodil puk mimo hřiště.
19:33'
Jergl teď i v pádu posunul puk za bránu Zlína a udržel pro domácí útočné pásmo.
18:40'
Radek Smoleňák opět číhal na brankovišti na možnost tečovat puk, ale ten tentokrát letěl v blbé výšce. Další zásah Kořénka.
17:38'
Nedomlel teď má šanci na reparát, protože zase operuje s pukem za svojí bránou. Zlín ale hodně vysunul forčeking a nakonec domácí zahráli jen na icing.
16:07'
Místo Kellyho Klímy zatím supluje Ahti Oksanen, který teď musel přihlížet velké chybě v defenzivě od Richarda Nedomlela.
15:34'
Pro jednadvacetiletého Kořénka je to zatím těžká úloha. Zlínský gólman ale teď opět utěsnil bližší tyč.
14'
Smoleňák bombou na lapačku navýšil vedení Hradce, 2:0
14'
Kubiš v potyčce složil na led Kellyho Klímu
14:50'
Lvi zatím potvrzují postavení v tabulce, protože na ledě působí mnohem lépe. Rozhodně svého soupeře nepodcenili.
13:59'
Hradečtí si nejprve koledovali, protože ve své obranné třetině nebyli důrazní, ale nakonec se hra otočila a domácí šli do brejku. Jakub Lev na levé straně našel RADKA SMOLEŇÁKA, který bombou nad lapačku našel místo v Kořénkově postoji. Asistence: Jakub Lev, Aleš Jergl.
13:06'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Pavel Kubiš – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Mountfield HK (Kelly Klíma – 5 min., bitka).
13:06'
Po několika ostrých zákrocích se Pavel Kubiš a Kelly Klíma rozhodli shodit rukavice a rozdali si to v šarvátce. Příliš ran nakonec k vidění nebylo, ale hostující kapitán nakonec strhl Klímu pod sebe.
12:26'
Novotný teď zaváhal při rozehrávce, ale dobře to pro něj dopadlo. Nakonec se do útoku vydal Hradec a Lalancette měl velkou šanci.
11:37'
Výborně se teď přes Pilaře dostal do střelecké pozice Ondřej Němec, ale Novotný byl připraven. Následně puk poskakoval, takže se hostům nezdařila šance na dorážku.
10:36'
Puk byl dlouho zaseknutý u mantinelu za hradeckou bránou, ale sudí ukázal, že přerušovat nebude. Nakonec ho dostali ven Hradečtí.
10:00'
Oksanen teď potřeboval střídat, takže puk jen obloučkem nahodil do útočného pásma. Přesto Hradec udržel puk a dostal se k dalšímu ohrožení Kořénkovy brány.
09:17'
Okamžitě po buly vypálil Ahti Oksanen, který mířil nad rameno hostujícího gólmana. Ten puk lehce škrtl a vytáhl ho na horní tyčku.
09:08'
Na druhé straně zase byl ve slotu volný Kelly Klíma, ale přestřelil bránu Kořénka.
08:33'
Už po konci početní výhody se do největší šance Moravanů dostal Patriks Zabusovs, ale proti jeho ráně z prostoru mezi kruhy si Novotný vyjel a výborně ji zachytil.
07:58'
Zlínu už začala přesilová hra, ale pouze tím, že Richard Nedomlel vyhodil přes všechny čáry.
07:26'
Kombinace ve středním pásmu teď domácím trochu vázla, takže to zkusí pro změnu Berani.
06:55'
Pěkně sehraná rychlá akce Hradce, která vyústila ve střelu Kevina Klímy. Hradecké křídlo ale bylo v ostrém úhlu a u bližší tyče škvírku nenašlo.
06:27'
O pár vteřin později ale hradecká výhoda končí, protože právě Lalancette také trefil svojí hokejkou soupeře do obličeje.
06:10'
Graem McCormack sestřelil svojí ranou Darka Hejcmana.
05:37'
Štěpán Fryšara je vyloučen za hru vysokou holí, když v pádu zasáhl Lalancetta.
05:20'
Bohumil Jank vystřelil od modré čáry hodně nepřesně. Mountfield ale drží puk.
04:45'
Ševci se nemohou dostat ze svého obranného pásma, protože Východočeši skvěle forčekují.
04:18'
Filip Novotný má zatím nejvíce práce jenom s klepáním hokejkou o led, aby neustále upozorňoval aktivní hradecké zadáky na možnost rodícího se brejku.
3'
Domácím rychle zajistil vedení trefou pod vyrážečku Orsava, 1:0
03:08'
Hradečtí zatím hrají výborně. Smoleňák nahrál mezi kruhy Lvovi a ten okamžitě bez přípravy pálil, jenomže zasáhl hostující brankář.
02:27'
Na první gól jsme nemuseli čekat dlouho! JAKUB ORSAVA se otočil u pravého mantinelu a okamžitě vypálil pod vyrážečku Kořénka, který puk jen lehce lízl. Asistence: Lukáš Cingel, Graem McCormack
01:58'
Lalancette svojí střelou přepůlil hokejku svého soupeře.
01:28'
Východočeši se na delší dobu usadili v útočném pásmu a nebezpečně kombinují.
00:59'
První solidní útok si vypracoval také Hradec. Kevin Klíma ujel po pravé straně a nahrnul puk do brankoviště, kde ale Kořének nemusel zasahovat.
00:32'
Od modré čáry vypálil Pavel Kubiš, který dnes nastupuje na pozici obránce.
00:06'
Richard Nedomlel si okamžitě po buly připsal první tvrdý hit.
00:01'
Svoji domácí premiéru v novém působišti zažije Filip Novotný, který dostal opět přednost před Finem Kiviahem.
Na ledovou plochu za potlesku přijíždí oba dva celky. Mountfield bude hrát v červeno-černé kombinaci, Zlín nasazuje žluto-modrou.
Do hradecké sestavy se naopak po delší době vrací francouzský rychlík Jordann Perret, který chyběl z osobních důvodů.
Při pohledu na úvodní sestavy je zřejmé, že Zlín má problémy na pozici brankáře. Kašík i Huf kvůli viróze museli zůstat doma a svoji letošní extraligovou premiéru si odbude Michal Kořének, který jinak působí v druholigovém Hodoníně. Záda mu bude krýt junior Dominik Šarman.

Mountfield HK: F. Novotný (Kiviaho) – Blain, Nedomlel, F. Pavlík (A), R. Pilař, McCormack, Jank, Šalda – Oksanen, Lev (A), Smoleňák (C) – Jergl, Kevin Klíma, Perret – Ščerbak, Lalancette, Kelly Klíma – Orsava, Koukal, Cingel.

PSG Berani Zlín: Kořének (Šarman) – Gazda, M. Novotný, Suhrada, O. Němec (A), Ferenc, Kubiš (C), Hamrlík – Mallet, Claireaux, Honejsek – Zabusovs, Hejcman, Köhler – P. Sedláček (A), Makarenko, Okál – Karafiát, R. Veselý, Fryšara..
PSG Berani Zlín – 15. místo, 34 bodů

Ševci zažívají opravdu velmi nepovedenou sezónu a zdá se, že už jim nic nepomůže v záchraně nejvyšší české soutěže. Moravané se ale velmi sympaticky nevzdávají a zejména v posledních několika kolech nabrali formu a pokouší se o malý zázrak. Na čtrnácté Kladno ztrácí 12 bodů, ale mají ještě zápas k dobru. Berani už se nekoukají na to, kdo proti nim stojí a bezpodmínečně musí bodovat v každém zbývajícím zápase, aby na Středočechy vytvořili tlak.

Mountfield HK – 2. místo, 90 bodů

Východočeský celek nadále udržuje perfektní druhou příčku, kterou by před sezónou čekal asi málokdo. Svěřenci Tomáše Martince a jeho trenérských kolegů hrají atraktivní útočný hokej s množstvím střel, který se divákům musí líbit. Zatím se jim navíc daří odrážet útoky dotírajících Pardubic a zároveň jistě koutkem oka pošilhávají také po Třinci, na který ztrácí 7 bodů a čeká je v dalším kole vzájemný souboj.

Posledních 5 zápasů Mountfieldu HK

HC Energie Karlovy Vary vs. Mountfield HK 3:4sn
Mountfield HK vs. Rytíři Kladno 3:4
Mountfield HK vs. HC Vítkovice Ridera 3:0
Mountfield HK vs. Bílí Tygři Liberec 6:2
HC Motor České Budějovice vs. Mountfield HK 3:2sn
Krásný podvečer z ČPP Arény, vítám vás u dalšího extraligového kola, které dneska nabídne souboj týmů z opačných konců tabulky. Domácí Mountfield HK přivítá na svém ledě celek PSG Berani Zlín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.