Tipsport Extraliga - Základní část - 45. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Liberec - 10. února 2022   17:30

Vítkovice
48:43' Bitten
1:4
(0:1, 0:1, 1:2)
Liberec
14:22' J. Vlach  (L. Šmíd, Birner) • 31:17' Filippi  (Birner, Melancon) • 46:30' M. Ivan  (M. Zachar) • 52:09' Rychlovský
Vítkovice
Úlehla, Kika – Frodl, Komárek
Ostravar aréna
1 000 diváků
Liberec

Vítkovice - Liberec: Rychlovský se prosadil ze střední vzdálenosti, 1:4

V dnešním zápase vítězí hosté z Liberce, kteří sice v nohách měli včerejší zápas se Zlínem, ale dnešní body chtěli přece jen o něco více než domácí. První dvě třetiny byli hosté přece jen lepším týmem a vítkovičtí na jejich hru nedokázali najít recept. To až v poslední třetině, zhruba v její polovině se pohotově dokázal prosadit Bitten a domácí ucítili šanci. Na obrat už bylo ale pozdě, Tygři si svůj náskok dokázali po téměř bezchybném výkonu Kváči s nadhledem pohlídat. Tři body putují na sever Čech, čímž liberečtí zároveň odsunují domácí tým na sedmou pozici a zaujímají jejich šestou příčku.
Dnes je to z Ostravy už úplně vše, mějte příjemný zbytek večera, já se budu těšit brzy zase na počtenou.

59:54'
Bernovský po vhazování u puku, hledal si výhodnější pozici, ale Šmíd mu kotouč odpálil do bezpečí.
59:50'
K brance se sám dostal Lakatoš, ale nastřeluje jen Kváču.
59:24'
Vítkovičtí se přesunuli do pásma, Chlán měl puk na špatné straně, ale ani Fridrich ani Pedan jej za záda libereckého gólmana nedokázali dostat.
58:55'
58:42'
Stezka hlídal puk pouze pohledem.
58:01'
Domácí v přečíslení dva na jednoho, Kovářova nahrávka se dostala k Bondrovi, ale ten nastřelil přímo náruč Kváči.
57:50'
Fridrich vystartoval do pásma, ale byl obrán o puk.
57:22'
Hruška s Lakatošem v pásmu, Hruškova zadovka ale na spoluhráče neprošla.
57:06'
Bondra čekal na útočné modré na Marosze s pukem, ten vyrazil k brance sám, ale mířil jen do Kváčovy lapačky.
56:41'
Vítkovičtí v pásmu, ale hosté už si přebírají kotouč.
56:00'
Vítkovičtí se v oslabení pouštějí do útoku, Lakatošovu střelu Kváča vytěsnil, puk ale před najíždějícím Hruškou odskočil do rohu.
54:55'
Domácí Flick dostává za sekání dvě minuty, další dvě minuty za nedovolené bránění a za následné protesty protesty desetiminutový osobní trest, po kterém odjíždí předčasně do sprch. Jeho trest odpyká Lednický.
54:23'
Rychlovský se znovu protáhl k brance, tentokrát ale mířil jen do Stezky.
54:10'
Kovář nahrával k brance Fridrichovi, ale bránící hráči byli proti.
53'
Rychlovský se prosadil ze střední vzdálenosti, 1:4
53:49'
Snahu hostů zastavuje ofsajd, následuje komerční přestávka.
53:19'
Pedan bojoval u mantinelu, ale nakonec musel se spoluhráči vycouvat do středu kluziště.
52:58'
Hruška ve spolupráci s Bernovským na Kváču nevyzrál.
52:42'
Marosz si najížděl k hostující brance, ale Solovjov neměl prostor na přihrávku.
52:09'
Liberec právě vstřelil branku!
Tygři se protahovali do pásma, JAKUB RYCHLOVSKÝ zkusil střelu ze střední vzdálenosti, Stezka se za svou lapačkou jen otočil – 1:4. Bez asistence.
52:02'
Domácí se až k brance neprotáhli, končí na ledě a bez puku.
51:31'
Stezka čelil nepříjemným střelám Šmída a Jelínka.
50:43'
50:41'
Po jedné ze střel zazvonila kovová konstrukce liberecké klece, Kváča měl zakrytý výhled!
50:00'
Vítkovičtí se v pásmu snaží, ostřelují hostující branku, ale Tygři jsou ve střehu.
48:43'
Trenérská výzva Tygrů nebyla úspěšná, proto trest pro hráčskou lavici odpyká Faško-Rudáš.
48:43'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Nedovolené bránění brankáři nebylo prokázáno, proto branka vítkovického SAMUELA BITTENA zůstává v platnosti – 1:3.
48:43'
Vítkovice vstřelily branku poté, co Kváča přestal hrát, otočil se čelem k brance a puk, který byl mezi jeho bruslemi, prostrčil do branky pohotový Bitten. Hosté ale využívají trenérské výzvy a chtějí prozkoumat porušení pravidel.
48:27'
Tygři se natlačili k brance Stezky, puk končí v jeho lapačce.
48:20'
Domácí mají puk pod kontrolou, rozehrávají od své branky.
47'
Ivan se prosadil přes bránícího hráče, 0:3
47:42'
Vítkovičtí v pásmu, ale střílejí zdálky, Kváča má výborný výhled.
47:24'
Vlach se dostal až před vítkovickou klec, ale nevšiml si zdvižené pravice sudího, je to ofsajd.
47:07'
Od modré vypálil Solovjov, Kváča si povyjel a lapá puk, Fridrich projíždějící brankovištěm padá k ledu.
47:01'
Hosté poslali puk na zakázané uvolnění.
46:44'
Vítkovickou souhru zastavuje ofsajd. Následuje komerční přestávka.
46:30'
Téměř všichni hráči byli za domácí brankou, puk se dostal k zapomenutému MICHALOVI IVANOVI, který přes jediného bránícího hráče zvyšuje náskok Tygrů – 0:3. Asistence: Marek Zachar.
46:28'
45:58'
Lakatoš s Hruškou zdatně narušují libereckou souhru v pásmu před Kváčou.
45:30'
Hosté rozehrávali ze středního pásma, těsně k brance si najel Zachar, ale puk se k němu nedostal včas.
45:03'
Tygři se drží v pásmu, Stezka je v pohotovosti, ale nic zásadnějšího zatím řešit nemusel.
44:28'
Ordoš se nedokázal protáhnout mezi dva domácí hráče, sudí to ale posuzují jako faul a na trestnou lavici odjíždí Flick za nedovolené bránění. Fanoušci se po shlédnutí záznamu hodně zlobí.
43:56'
Liberec se vydal do pásma, sudí si všímají ofsajdu.
43:06'
Menší závar u branky Tygrů, Lakatoš nastavil hůl na teč, ale puk se k ní nedostal.
41:49'
Koch nečekaně zachytil špatnou přihrávku soupeře ve středním pásmu, ale Lednického s pukem si pak hosté pohlídali.
41:01'
Hra se přelévala ze strany na stranu, hosté pak zaútočili na Stezkovu klec, ale puk se odráží od jeho betonu.
40:20'
Filippi zachytil puk v útočném pásmu, z otočky ale vítkovickou klec míjí.
40:01'
Hosté ve druhé části zvýšili svůj náskok a zdá se, že na vítkovické našli účinný recept. Vítkovice se naopak nemohou dostat do správného tempa, jejich dnešní soupeř všechny snahy domácích hatí už v samotném zárodku. Liberec nemá sice velký náskok, ale pokud uzamkne prostor před svou brankou, domácí to budou mít hodně těžké, pokud chtějí z dnešního zápasu vydolovat body.
1/3 – 7:8
2/3 – 8:11
Další třetina začne přibližně v 19:15.
Po odpískání je Koch sražen k zemi, uvidíme, jak se bude vyvíjet třetí třetina, protože to nebylo poprvé v dnešním zápase, kdy si ho Tygři vybrali za terč.
40:00'
39:56'
Šmídova střela končí na zadním mantinelu.
39:45'
U domácí branky dochází k menším šarvátkám, které se doposud obešly bez trestů.
39:25'
Vítkovice v plném počtu.
39:06'
Domácí brání svou branku velmi obětavě.
38:50'
Liberečtí zpět v pásmu, Stezka je v pohotovosti.
38:28'
Puk je u Kváči, tři vítkovičtí hlídají střední pásmo.
37:59'
Kotouč ve středním pásmu, vítkovičtí mohou na chvilku vydechnout.
37:46'
Tygři točí domácí čtveřici.
37:25'
Domácí Chlán bojoval u své klece na hranici pravidel, bude pykat za držení.
36:44'
36:39'
Flick nabil Stehlíkovi přímo na hůl, Kváča byl na místě.
36:06'
Tygří vyhazují puk až za domácí branku.
35:51'
Vítkovice rozehrávají ze středního pásma.
35:12'
Domácí mohli využít odkryté branky Liberce, ale hostující hráči si vyraženého puku všimli včas.
34:54'
Od modré střílel Polák, puk končí ve Kváčově lapačce.
34:44'
Za zásah do nohou je vyloučen hostující Zachar.
34:44'
Stezka sprintoval při signalizovaném vyloučení na střídačku, ale domácí branku nakonec příliš neohrozili. Následuje komerční přestávka.
34:13'
Valná hromada v levém kruhu u liberecké klece, ale hraje se dál.
33:28'
Fridrich si sjel mezi kruhy, ale byl zastaven.
33:15'
Domácí na skok v pásmu, ale hosté se znovu pokoušejí dobýt vítkovickou klec.
32'
Filippi si našel kotouč v mezikruží a navýšil skóre, 0:2
32:44'
Z pozice klečícího střelce nastřelil zadní plexisklo od modré Rychlovský.
32:19'
Zakázané uvolnění domácích.
32:11'
Vítkovice se tlačí do hostující branky, ale Kváča je ve střehu a nemá pro akce domácího týmu pochopení.
31:27'
Zakázané uvolnění Liberce.
31:17'
Tygři se drželi u domácí klece, TOMÁŠ FILIPPI si stáhl opuštěný puk a poslal jen přesně nad pravým betonem Stezky do sítě – 0:2. Asistence: Michal Birner, Thomas Joseph Melancon.
30:45'
Útočící strany se rychle střídají, ale zatímco se vítkovičtí snaží dostat puk ke Kváčovi, hosté vymýšlejí a organizují útočné akce, na které musí Stezka reagovat.
30:11'
Nikým nehlídaný Rychlovský se protáhl až k vítkovické brance, ale zblízka nastřeluje jen Stezku.
29:36'
Další zakázané uvolnění Vítkovic.
29:10'
Nepřesnou přihrávku zachytil na modré domácí Bernovský, kombinoval s Maroszem a Bondrou, Kváča byl už mimo branku, ale Bernovský, který byl u prázdné klece, se k puku nedostal.
28:43'
Zakázané uvolnění pro domácí.
28:24'
Liberec se mohl rychle protáhnout do pásma, ale Bitten byl proti, v pádu obětavě poslal puk do středního pásma a hostům byl odpískán ofsajd.
28:06'
Hra je přerušena pro přihrávku rukou, Bitten si slovně vyřizuje nějaké záležitosti s hráčem v bílém dresu celou cestu ke střídačkám. Následuje komerční přestávka.
27:36'
Domácí si neumějí poradit s nastolenou hrou Tygrů, nedaří se jim dostat puk ani do bezpečnějších vod středního pásma.
27:11'
Vítkovice uklidňují hru vyhozením puku na zakázané uvolnění.
26:30'
Od modré pálil Šmíd, jeho střelu před brankou ve vzduchu tečoval Čederle, ale nad branku.
26:02'
Stezka měl plné ruce práce, ale vše dokázal ustát.
25:41'
Polákovi se nepodařilo dostat s pomocí Chlána puk do útočného pásma.
24:49'
Kalus si najel blízko k brance, ale zamířil jen do betonu Kváči.
24:28'
Koch odehrál u své branky puk před Klapkou, ten jej pak poslal k ledu.
23:37'
Domácí bojují u hostující klece, střely jsou ale nepřesné.
23:03'
Faško-Rudáš si objel vítkovickou branku, ale jeho zakončení míjí domácí tyč.
22:56'
Nepřesná přihrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.
22:34'
Oba celky hrají v plném počtu, puk mají ve své moci hosté.
22:20'
Domácí se dostávají do ofsajdu.
21:53'
Zleva se řítil na vítkovickou branku jeden z hráčů Liberce, Dernerův sprint pro případnou dorážku zastavuje až vítkovická klec.
21:41'
Na opačné straně to zkusil Marosz s Bondrou, ale žádná změna.
21:04'
Stezka čelil náporu hostů, nejaktivnější byl Jelínek, ale skóre se nemění.
20:34'
Po menší šarvátce u branky si dvouminutový trest odpykají domácí Lakatoš a hostující Šmíd, oba za hrubost. Oba týmy hrají ve čtyřech.
20:34'
Solovjov napálil puk do klubka hráčů před brankou, nikomu se jej ale nepodařilo dostat za libereckého gólmana.
20:07'
Úvodní vhazování pro domácí, kteří se přesouvají ke Kváčovi.
20:01'
první třetina vyšla lépe hostům, kteří na rozdíl od Vítkovic dokázali využít nabídnutou přesilovku. Na Tygrech zatím není příliš vidět únava ze včerejšího těžkého zápasu ve Zlíně, uvidíme, co na jejich hru vítkovičtí vymyslí.
1/3 – 7:8
Další třetina začne přibližně v 18:18.
20:00'
19:56'
Liberečtí dostávají puk do bezpečnějších vod.
19:45'
Bitten ve spolupráci s Kalusem neuspěl.
18:54'
Druhá vítkovická formace stíhá svého soupeře v pásmu, Tygrům se ale nakonec podařilo přenést hru ke Stezkovi.
18:07'
Melancon na modré puk odrazil jen k Lednickému.
18:00'
Úmyslný ofsajd pro domácí hráče.
17:33'
Koch se dostal k nepřesné rozehrávce, najel si k brance, ale byl vytěsněn ze střeleckého úhlu.
16:49'
Kotouč je zašlápnutý u mantinelu v útočném pásmu Liberce.
16:10'
Před Lakatošem se odkrylo místečko, ale hostující gólman byl pozorný.
15'
Od betonů Stezky se puk odrazil na Vlacha, 0:1
15:38'
Domácí bojují v útočném pásmu jako lvi, ale pozorně chytající Kváča je zatím velkou překážkou.
14:22'
Hosté využívají přesilovku a otevírají skóre!! Šmídova střela na vzdálenější tyč se odrazila od betonu Stezky čistě k JAROSLAVOVI VLACHOVI, ten hned z první poslal puk do vítkovické klece a domácímu Stezkovi nepomohlo ani zahozené hokejky a vrhnutí se k tyči – 0:1. Ladislav Šmíd, Michal Birner.
14:02'
Krenželok narušil hostující souhru, vydal se s pukem do pásma, ale od modré jen nahodil kotouč na branku.
13:42'
Přesilovku si vyzkoušejí také hosté, podrážením si vypomohl Hruška.
13:38'
Ofsajd je odpískán domácím, je posouzený jako úmyslný.
13:16'
Chlán se s pukem vrací ke Stezkovi, stíhá ho Vlach, ale domácí útočník je přece jen rychlejší.
13:02'
Bude se vhazovat u liberecké klece, ale až po komerční přestávce.
12:21'
Zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.
12:05'
Ke kruhu se protáhl Marosz, ale jeho pokus těsně míjí Kváčovu lapačku.
11:41'
Vítkovice se v pásmu usadily jako při přesilovce, Stehlíkova ráda sestřelila bránícího hráče, Pedan nastřelil Kváčův beton a ani Kalusovi se nevedlo lépe.
10:51'
Nikým nehlídaný Filippi se dostal až k brance, ale z těsné blízkosti mířil jen do Stezky.
10:28'
Rychlovský rozehrával se Šírem, ale domácí vracejí puk k hostující kleci.
10:03'
Lehká střela Chlána ze střední vzdálenosti končí ve Kváčově lapačce.
09:37'
Liberec v plném počtu.
09:25'
Hosté střeží střední pásmo, domácí to mají těžké.
09:07'
Liberečtí posílají znovu puk za Stezkovu klec.
08:50'
Vítkovicím se nedaří rozehrát útočnou akci.
08:25'
K nepřesné nahrávce se dostal Zachar a vystartoval do pásma, kde zdatně šetří vteřiny z oslabení.
07:57'
Domácí rozehrávají od své brankky.
07:43'
Od kruhu pálil Lakatoš, ale Kváča tlumí puk na hrudi.
07:37'
První přesilovku si zahrají domácí, za hru vysokou holí je potrestán Vlach.
07:11'
Stezka toho po vhazování příliš neviděl, ale Rychlovského střela zamířila mimo vítkovickou klec.
07:05'
Pokus Jelínka končí bezpečně v lapačce Stezky, následuje komerční přestávka.
06:13'
Liberec nebezpečný v pásmu u domácí branky, ale skóre se nemění.
05:49'
Vítkovičtí na skok v pásmu, ale znovu se musejí vrátit ke své kleci.
05:32'
Tygři se stále drží u domácí branky, ale Stezka je pozorný.
04:41'
Hosté v pásmu, Šmíd dostal nahrávku zpoza branky, po modré nahrál Štibingrovi, který měl dost času i prostoru vypálit, vyražený puk se ale nepodařilo nikomu umístit za Stezkova záda.
03:54'
Bitten se za modrou dostal k puku sám ujížděl na Kváču, který si ale jeho pohyb uhlídal.
03:26'
Liberci se nepodařilo dostat puk z pásma, Flick nahrává za branku na spoluhráče.
03:00'
Kotouč končí na hostující střídačce.
02:48'
Snaha domácích je pozastavena pro ofsajd.
02:25'
Štibingr zastavuje puk na modré a nastřeluje ho za vítkovickou branku.
01:33'
Hosté bojují v pásmu o kotouč, domácí se zatím nedaří dostat od své branky.
00:55'
Hostující Kváča udržel puk v lapačce, bude se vhazovat po jeho pravici.
00:16'
Po vyhraném vhazování rozjeli hosté útočnou akci od své kelce, Štibingr se dostal až do kruhu, ale jeho střela byla zblokovaná.
00:01'

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – A. Solovjov, R. Polák (C), R. Pedan, Jakub Stehlík, P. Koch, L. Kovář, Plášil – L. Krenželok (A), J. Hruška (A), Lakatoš – Bitten, Flick, M. Kalus – Bernovský, Marosz, R. Bondra – Lednický, Chlán, Fridrich.
Trenér: Miloš Holaň

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – L. Šmíd (A), Štibingr, M. Ivan, Melancon, Derner, J. Šedivý, Aubrecht – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Ordoš, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, J. Šír, Rychlovský – Jiruš, Čederle, Klapka.
Trenér: Patrik Augusta

Rozhodčí: Úlehla, Kika – Frodl, Komárek.
V letošní sezóně se jedná o třetí vzájemné střetnutí obou týmů. Ani jeden z nich však nemá navrch, na body je to nerozhodně 3:3 – oba zápasy skončily až po prodloužení (1:0p; 3:4p), skóre je tedy také nerozhodné – 4:4. Oba týmy navíc svá poslední utkání prohrály, Vítkovice na ledě Českých Budějovic (2:3) a Liberec na ledě Zlína (3:5). Bude tedy o co hrát, oba celky si budou chtít spravit chuť. Jestli ale i tento vzájemný zápas skončí až po prodloužení, to teprve uvidíme.
Lídrem kanadského bodování Liberce je s třiatřiceti body útočník Tomáš Filippi (15+18), mezi obránci se se sedmnácti body daří Mislavu Rosandičovi (1+16). Nejvíce času na ledě tráví obránce Ladislav Šmíd s průměrným časem 27:27. Statistiku Radegast indexu vede se čtyřiasedmdesáti body další obránce, Lukáš Derner. Nejvíce trestných minut – 46 – má na svém kontě útočník Jaroslav Vlach. Ve statistice "+/-" má sedm kladných bodů útočník Jan Šír. Vytíženějším z dvojice gólmanů je Petr Kváča s jednou asistencí, dvěma čistými konty, průměrem 2,46 a úspěšností 91,43 %.
Nejproduktivnějšími hráči Vítkovic jsou s šestadvaceti kanadskými body útočníci Dominik Lakatoš (12+14), Rostislav Marosz (8+18) a Roberts Bukarts (8+18), který ale v dohledné době žádné další body nepřidá. Nejlepším střelcem je se čtrnácti přesnými zásahy útočník Lukáš Krenželok (14+10). Pozici nejlepšího beka stále zastává s třiadvaceti body Alexej Solovjov (8+15). Nejvytíženějším hráčem je aktuálně obránce Ruslan Pedan s průměrným časem 23:37. Ve statistice Radegast indexu se nejvíce prosazuje obránce Patrik Koch se 154 body, zároveň je ale nejtrestanějším hráčem se 71 trestnými minutami. Statistiku "+/-" vede s 15 kladnými body útočník Rostislav Dej. Gólman Aleš Stezka má na svém kontě jednu asistenci, jednu vychytanou nulu, průměr obdržených branek je 2,49 a úspěšnost 91,26 %.
Vítkovičtí mají v neúplné tabulce odehráno 45 zápasů, s bilancí 18-6-4-17 a pasivním skóre 113:119 nasbírali 70 bodů, což prozatím stačí na 6. místo. Stejnou porci zápasů mají odehráno Tygři, za bilanci 18-3-7-17 a pasivní skóre 114:125 jim patří 7. místo s 67 body.
Domácí fanoušci mohou vidět dohrávku 45. kola Tipsport extraligy, ve které srovnají síly Vítkovice se silným Libercem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.