Tipsport Extraliga - Základní část - 52. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : K. Vary - 5. března 2023   16:30

Kladno
14:07' Babka (Kubík, Plekanec) • 26:15' Indrák (Klepiš, Brodecki) • 34:28' Filip  • 40:43' Klepiš (Brodecki, Indrák) • 47:27' Plekanec (Kubík)
5:4
(1:0, 2:2, 2:2)
K. Vary
23:42' Gríger  (Hladonik, Rachůnek) • 27:38' Koblasa  (Havlín, Černoch) • 48:39' Kofroň  (Dlapa, Havlín) • 58:37' Koblasa  (Černoch, O. Beránek)
Kladno
Hribik, Jaroš – Ondráček, Hnát
ČEZ stadion, Kladno
1814 diváků
K. Vary

SESTŘIH: Kladno - Karlovy Vary 5:4: Rytíři zvládli přestřelku před čekáním na baráž

Přeji hezký zbytek večera.
Nejlepší hráči utkání: Matyáš Filip (KLA) a Tomáš Havlín (KVA)
I přes zdramatizování hry na konci poslední třetiny, nedokázali hosté vyrovnat a poslat zápas do prodloužení. Hned v první minutě poslední dvacetiminutovky se prosadil Klepiš a další branku vsítilo také Kladno. I když po minutě a 12 sekundách snížil Kofroň a v 59. minutě Koblasa zdramatizoval skóre zápasu, Bow už žádný gól nedopustil a na Kladně všechny 3 body zůstávají.
60:00'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
Landon Bow – 2 min., podrážení.
59'
Koblasa zdramatizoval konec hry, 5:4
59:19'
Vhazovat se bude u Bowa a Vary vyhrávají. Nicméně se Kladno osvobozuje.
58:37'
Karlovarská branka je prázdná a Energie to zkouší se šesti bruslaři v poli.
58:37'
Oddechový čas pro tým HC Energie Karlovy Vary.
58:37'
Karlovy Vary právě vstřelily branku! Energie dramatizuje hru a snižuje na 4:5. PETR KOBLASA dostal přihrávku zpoza branky od Černocha a nikým nebráněn snižuje na rozdíl jediné branky. Asistence: Jiří Černoch, Ondřej Beránek.
57:44'
Zikmund je na puku za brankou soupeře, ale jeho přihrávka nebyla dobře zpracovaná a útočí hosté.
Dnešní utkání sleduje 1814 diváků.
55:20'
Plekanec z bezprostřední blízkosti tečoval puk jen vysoko nad branku.
53:55'
Ani tahle přesilová hra pro Kladno neskončila gólem.
53:08'
Jágr špatně zpracoval přihrávku od Plekance a Redlich situace hned využil a Vary osvobozuje od tlaku.
51:57'
Ale Kladno dostává další šanci k prosazení se během přesilové hry.
51:55'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
Matěj Stříteský – 2 min., krosček.
51:38'
Kladno zatím žádnou přesilovou hru nevyužilo.
51:10'
Kvůli zakázanému uvolnění se vhazuje před Bowem, ale Kladno vhazování vyhrálo a žene se dopředu.
50:10'
Ale Kladno je zpět na kotouči, ale Lukeš zatím v této přesilovce svůj tým drží.
49'
Kofroň blafákem překonal Lukeše, 5:3
49:50'
Kladno se vyhnalo do střední třetiny, ale po pár chvilkách se vrací zpět do útočných pozic. Nastřelilo ale pouze bránícího hráče a puk je pryč z pásma.
49:38'
Ondřej Beránek – 2 min., vysoká hůl.
48'
Plekanec propálil Lukeše, 5:2
48:39'
Karlovy Vary právě vstřelily branku! Ani Energie se nechce nechat zahanbit a dává gól. DAVID KOFROŇ bekhendovým blafákem vyzrál na Bowa a stahuje rozdíl opět na dvě branky. Asistence: Ondřej Dlapa, Tomáš Havlín.
47:27'
Kladno právě vstřelilo branku! Kladenský kotel má zase důvod k radosti. Adam Kubík poslal křižnou přihrávku na TOMÁŠE PLEKANCE, který z pravého kruhu z první propálil Lukeše. Asistence: Adam Kubík.
45:10'
Jiskrova střela z otočky na branku ale nikoho ze spoluhráčů k teči nenašla a kotouč tak k Bowovi ani nedojel.
43:10'
Sotnieksova střela od modré Lukeše nezaskočila.
42:23'
Karlovy Vary ale zbraně neskládají a ohrožují kladenskou třetinu.
40:43'
Kladno právě vstřelilo branku! A Kladno odskakuje o dvě branky. Brodecki poslal puk od červené čáry na JAKUBA KLEPIŠE, který uklidil kotouč přesně do sítě. Asistence: Adam Brodecki, Miroslav Indrák.
40:22'
Kladno hned otevřelo poslední dvacetiminutovku zápasu šancí Kubíka.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:15.
I když do druhé třetiny si Kladno přeneslo přesilovou hru, aktivněji začali hosté. Kteří si lepší hru vylepšili ještě přesilovou hru, ve které se prosadili a vyrovnali na 1:1. Kladno ale opět o branku odskočilo zásluhou Indráka. Nicméně za chvíli se Karlovy Vary opět prosadily v přesilovce a bylo to rázem 2:2. I když se Kladno nechalo vyloučit ještě dvakrát, další branka z přesilovky už nepadla. Zato Kladno se naopak prosadilo v oslabení zásluhou Filipa a do poslední třetiny půjde opět s náskokem jednoho gólu.
40:00'
39:00'
Kladno ujelo do přečíslení, ale ke střele se ani nedostalo.
36:40'
Gríger dostal na modrou čáru přihrávku a taky se sám vydal na Bowa. Jeho střela bekhendem ale letěla jen nad branku Kladna.
34:28'
Kladno právě vstřelilo branku! A dokonce dává gól v oslabení. MATYÁŠ FILIP vybojoval puk na modré čáře před třetinou Varů a sám proti Lukešovi uspěl a zasunul kotouč mezi betony. Bez asistence.
34:18'
Tam se k nebezpečnější střele nedostalo a Kladno se opět osvobozuje.
33:26'
Puk je za všemi čárami, ale Energie se za chvíli vrací do útočného pásma.
33:19'
Kladno bude čelit další přesilové hře, ve kterých zatím daly Vary už dvě branky v tomto zápase.
33:19'
Albert Michnáč – 2 min., napadení.
32:49'
Kladno se po delší době osvobozuje z tlaku a může ohrozit branku Varů.
31:30'
Klepišovi se nepovedl kotouč poslat pryč z pásma a na konci přesilovky se Kladno stále muselo bránit.
31:08'
I další rána od modré z hole Havlína skončila v držení Bowa.
30:14'
Stříteského rána od modré čáry letěla přesně doprostřed Bowa.
29:32'
Adam Kubík – 2 min., držení.
28'
V přesilovce se prosadil Koblasa, 2:2
28:10'
Do úniku se dostal Kružík, který ale přestřelil, a jeho střela letěla jen nad branku.
27'
Po přihrávce Klepiše se trefil Indrák, 2:1
27:38'
Karlovy Vary právě vstřelily branku! Energie využívá druhou přesilovou hru. PETR KOBLASA poslal kotouč z levého kruhu přesně do růžku pod Bowovu lapačku. Asistence: Tomáš Havlín, Jiří Černoch.
27:22'
Kehar dobře přečetl přihrávku a od jeho brusle se puk odrazil.
27:09'
HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Jaromír Pytlík.
26:15'
Kladno právě vstřelilo branku! Kladno opět odskakuje na rozdíl jednoho gólu. Klepiš poslal přesnou přihrávku na MIROSLAVA INDRÁKA, který z mezikruží navyšuje skóre na 2:1. Asistence: Jakub Klepiš, Adam Brodecki.
25:25'
A tentokrát si Beránek dobře najel a chtěl tečovat kotouč za Bowa, puk se ale dobře neodrazil a letěl mimo.
24'
Po krásné kombinaci se trefil Gríger, 1:1
24:49'
Energie se dostala do přečíslení tři na Bowa, ale Černochovu střelu kladenský gólman chytá.
23:42'
Karlovy Vary právě vstřelily branku! A Energie přesilovou hru využívá a srovnává na 1:1. Hladonik rozhýbal přihrávkou Bowa a DAVID GRÍGER měl střelu už do prázdné klece. Asistence: Jan Hladonik, Tomáš Rachůnek.
22:17'
Teď se Kladno osvobozuje a Energie musí znova o pásmo bojovat.
21:53'
A hosté zůstávají v útočném pásmu.
21:52'
Přesilovou hru si zahrají také hosté, kteří se budou snažit srovnat skóre zápasu.
21:52'
Ladislav Zikmund – 2 min., hákování.
21:39'
Dlapova střela od mantinelu skončila v lapačce Bowa.
20:18'
První přesilovka utkání nebyla využitá a ve svém pásmu jsou na puku domácí.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:23.
Aktivněji do zápasu nastoupili domácí, kteří skoro jako jediní drželi puk až do 12. minuty. A z tlaku taky šli jako první do vedení. Jakub Babka z pravého kruhu propálil Lukeše a otevřel skóre zápasu. Kladno si také do další třetiny přenese 19 sekund přesilové hry.
20:00'
19:20'
Kladno je konečně postaveno v útočných pozicích, ale střela Cibulskise od modré skončila jen v náručí Lukeše.
18:49'
A hned po vhazování je puk opět až u Bowa.
18:23'
Karlovy Vary se hned osvobozují.
18:19'
Ondřej Dlapa – 2 min., hákování.
17:37'
Jágr zůstal sám na pravém kruhu, kam dostal přihrávku, ale rozhodl se střílet až z blízkosti. Nabruslil si před Lukeše, ale jeho střela byla pro Energii jednoduchá, protože 68 neudržela rovnováhu a spadla.
17:04'
Jágr s Plekancem ujeli do přečíslení, ale ani jeden se ke střele neměl a Plekanec se dostal s pukem až za branku, kde již střílet nemohl.
15'
Babka otevírá skóre zápasu, 1:0
15:30'
Kladno dál pokračuje v tlaku. Procházka přijel před Lukeše tečovat, ale jeho střela skončila mimo.
14:07'
Kladno právě vstřelilo branku! Kladno otevírá skóre zápasu. JAKUB BABKA dostal křižnou přihrávku od Kubíka na pravý kruh a poslal kotouč přesně k bližší tyčce. Asistence: Adam Kubík, Tomáš Plekanec.
13:00'
Na druhé straně mohl Ladislav Zikmund otevřít skóre zápasu, ale trefil pouze tyčku karlovarské branky.
12:21'
Energie je po dlouhé době usazená v pásmu Kladna, ale domácí se osvobozují z tlaku.
11:43'
Nabídka Redlichovi nesedla a na puk nedosáhl. Jinak by mohl střílet do prázdné klece.
08:18'
Ale větší šanci si vybojovaly Karlovy Vary, když Kružík ujel Jágrovi. Jeho střela z blízkosti byla však zastaven Bowovými betony.
07:07'
Procházkova střela skončila po zákroku Lukeše v ochranné síti.
05:46'
Na druhé straně Jiskra trefil pouze hráče před sebou a Bow ještě stále nečelil ani jedné střele.
04:58'
Cibulskis poslal kotouč na branku až ze středního pásma a pro karlovarského brankáře tak práce byla snadná.
03:52'
Zikmund ani nadvakrát na Lukeše nevyzrál a ten dál drží čisté konto.
02:50'
A dál se drží v útočném pásmu. Brodeckiho střela ale byla zblokovaná a letěla vysoko nad branku Lukeše.
02:14'
Zatím Kladno Karlovy Vary přestřílelo 5-0 a do zápasu nastoupilo jako lepší tým.
00:58'
A i další střela, tentokrát Indráka, skončila ve výstroji Lukeše.
00:01'
Úvodní vhazování zápasu vyhráli hosté, ale jako první vyslali střelu domácí a Lukeš přerušuje hru.
00:01'

Rytíři Kladno: Bow (Brízgala) – Cibulskis, Babka, Sotnieks, Kehar, Slováček, Veber – Kubík, Plekanec (C), Jágr – Brodecki, Klepiš, Indrák – M. Procházka, Filip, Zikmund (A) – Beran, Pytlík, Michnáč.

HC Energie Karlovy Vary: Lukeš (Habal) – Mikyska, Huttula, M. Kočí, Stříteský, Dlapa, Havlín, Rohan – Koblasa, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Gríger, Hladonik – Redlich, Jiskra, Kohout – Kružík, Koffer, Kofroň.

Rozhodčí: Hribik, Jaroš – Ondráček, Hnát.

HC Energie Karlovy Vary

Po posledním kole se Energie nachází na 9. místě s 68 body. Karlovy Vary si budou chtít zápasem proti Kladnu zlepšit postavení v tabulce. Naposledy doma Energie totiž prohrála, když přivítala hráče z Liberce. Karlovy Vary po druhé třetině prohrávaly o dvě branky, ale v poslední třetině se prosadili už jen domácí zásluhou Havlína a Grígera a tím poslali zápas do prodloužení. V něm byli úspěšnější hosté a v 64. minutě Lukeše prostřelil Vlach.

Nejproduktivnějším hráčem Karlových Varů je kapitán Jiří Černoch (12+17), kterého doplňuje Tomáš Rachůnek (6+23) a Petr Koblasa (16+11). V posledním zápase nastoupil mezi tři tyče Štěpán Lukeš, který má nyní úspěšnost 90,42 %. Jen o trochu je lepší jeho kolega Vladislav Habal s úspěšností 90,69 %, který odchytal o šest zápasů méně.

Úspěšnost ubránění oslabení: 4. místo (81,15 %)

Úspěšnost využití přesilových her: 14. místo (14,67 %)

Procentuální poměr vstřelených a obdržených branek: 13. místo (44,17 %)
Poslední zápasy Kladna

Rytíři Kladno – HC Olomouc 4:5p

Rytíři Kladno – HC Sparta Praha 3:4

Rytíři Kladno – HC Vítkovice Ridera 1:2

HC Motor České Budějovice – Rytíři Kladno 5:2
Rytíři Kladno

Po posledním kole se Rytíři nacházejí na posledním 14. místě s 54 body. A na 14. místě již také zůstanou. Kladno sehrálo velice důležitý zápas v pátek proti svému sokovi z Českých Budějovic a kvůli prohře si zajistilo účast v baráži o extraligu. Oba týmy nastoupily do tak důležitého zápasu v rychlém tempu, Rytíři dokonce dostali na začátku první i druhé třetiny k dispozici přesilovou hru, ale ani jednu nevyužili. Domácí Motor zato ovládl druhou dvacetiminutovku, Rytířům nastřílel během sedmi minut 4 branky a Kladnu se již tato ztráta špatně dotahovala. Nakonec Kladno prohrálo 2:5 a v polovině dubna ho čeká baráž o udržení v extralize.

Nejproduktivnějším Rytířem stále zůstává kapitán Tomáš Plekanec (15+32) a doplňuje ho jeho kolega z lajny Adam Kubík (16+18), který je nejlepším střelcem Kladna. S větším odstupem je za nimi obránce Jake Dotchin (7+18). V brance se při posledním zápase prostřídali oba dva kladenští gólmani. Adam Brízgala po těžké druhé třetině pustil mezi tři tyče Landona Bowa, který dostal už jen jeden gól, ale i tak je jeho úspěšnost pouze 88,66 %. Adamu Brízgalovi svítí číslo 90,41 %.

Úspěšnost ubránění oslabení: 14. místo (75,14 %)

Úspěšnost využití přesilových her: 9. místo (18,71 %)

Procentuální poměr vstřelených a obdržených branek: 14. místo (40,07 %)
Vítejte u posledního zápasu základní části Tipsport Extraligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.