Tipsport Extraliga - Základní část - 43. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Liberec - 2. února 2024   17:00

Třinec
13:29' Čacho (Adámek, J. Jeřábek) • 36:34' Marinčin (M. Růžička, Voženílek) • 45:40' Nestrašil (J. Jeřábek) • 47:58' M. Růžička (Voženílek) • 51:29' L. Hudáček (Kundrátek, M. Růžička)
Liberec

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou.
Střely na branku: 32 – 34
Je dobojováno. Oceláři zasypali libereckou branku ve třetí části hry třemi góly a vítězí 5:1. Hosté sice byli hodně aktivní a měli spousty šancí, ale nedokázali je využít, a to ani dvojnásobnou přesilovou hru. Domácí tak dokráčeli k dalším třem bodům a stále se drží v elitní čtyřce znamenající přímý postup do čtvrtfinále.
59:45'
Hosté jsou v pásmu Třince a zápas je pomalu ale jistě u konce.
59:14'
Třinečtí se ještě vydali do útočného pásma, ale kotouč jim sebrali hosté a ještě to zkusí projít před domácí klec.
58:53'
Jayce Hawryluk napřáhl ke střele a orazítkoval tyč třinecké branky!
58:30'
Nestrašil nezpracoval přihrávku od Martina Růžičky a hosté poté otočili hru. Ale před Kacetlem se nedostali do zakončení a puk tak mají znovu domácí hráči.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:10'
Ronald Knot pálil od modré čáry a jeho dalekonosná střela končí na brankáři Danielu Královi a hra je přerušena.
56:20'
Zápas se blíží ke svému konci, domácí mají čtyřbrankový náskok a ten Severočeši jen těžko doženou.
55:12'
Třinec se ubránil a už je v plném počtu.
54:57'
Další zákrok Ondřeje Kacetla, který zlikvidoval pokus Jakuba Rychlovského a znovu je hra přerušena. Buly po pravé ruce Ondřeje Kacetla.
54:34'
Nedomlel si zpracoval puk v obranné třetině a chtěl ho vyhodit ven, ale to se mu nepovedlo. Následně pak střílel Tomáš Filippi, proti jeho pokusu z mezikruží zakročil betony Ondřej Kacetl.
53:57'
Domácí získali puk na svou stranu a hned ho poslali až před klec Daniela Krále. Šetří tak cenné vteřiny ze svého oslabení.
53:12'
Hosté si zahrají přesilovou hru a v ní mohou zmírnit čtyřbrankové manko.
53:12'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
Daniel Voženílek – 2 min., hákování.
52:55'
Hosté jsou jako opaření a nyní se jim nepovedla akce, kdy zakončoval Tomáš Filippi.
51:29'
Třinec právě vstřelil branku!
Domácí využívají dvojnásobnou přesilovou hru a navyšují náskok. Kundrátek nabil LIBORU HUDÁČKOVI, který z levé strany trefil odkrytou klec soupeře – 5:1. Asistence: Tomáš Kundrátek a Martin Růžička.
50:14'
Z levé strany střílel jeden z domácích a trefil beton Daniela Krále.
49:48'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
HL – nesportovní chování, odpyká Martin Faško-Rudáš,
David Aubrecht – 2 min., podrážení.
47:58'
S hosty to nevypadá dobře. Náskok Ocelářů navyšuje MARTIN RŮŽIČKA, který dostal pas od Voženílka a poté na pravé straně zvednutou střelou vymetl horní část Královy branky – 4:1. Asistence: Daniel Voženílek.
46:43'
Následovala šance Liberce, kdy střílel Martin Faško-Rudáš a jeho ránu pak tečoval Michal Ivan, ovšem pokus šel jen do připraveného Ondřeje Kacetla.
45:40'
Domácí jdou do dvoubrankového náskoku. Od modré čáry vystřelil Jakub Jeřábek a jeho pokus byl sražen před klec Daniela Krále. Tam se pak nejlépe zorientoval ANDREJ NESTRAŠIL, jenž jeho pokus doklepl za brankovou čáru – 3:1. Asistence: Jakub Jeřábek a Marian Adámek.
45:12'
Třinec je v plném počtu.
44:12'
Michal Bulíř pálil z první a jeho rána končí na obraně Třince, která znovu osvobozuje tým výhozem až před hostujícího brankáře.
43:26'
Liberečtí mají k dispozici přesilovou hru a pokusí se ji využít, aby se dočkal vyrovnání. Jenže domácí ji začínají úspěšným odpalem puku až před Krále.
43:12'
Jakub Jeřábek – 2 min., nedovolené bránění.
42:46'
Obrovská šance Adama Najmana, který v jasné střelecké pozici netrefuje zařízení a není vyrovnáno!
42:12'
Tomáš Filippi napřáhl ke střele, ta končí opět na Kacetlovi a ten hru zastavuje. Za chvíli se bude vhazovat před jeho brankou.
41:51'
Ten čelil střele Marka Zachara, který svižnou střelu poslal jen do připraveného domácího brankáře Kacetla.
41:28'
Bulíř zachytil puk ve středním pásmu a společně se spoluhráči míří znovu před branku Ondřeje Kacetla.
40:48'
Liberečtí se usadili v pásmu Třince a na Kacetla šla další střela, tu ale chytil do lapačky a hra je přerušena. Buly po jeho pravé ruce.
40:01'
Střely na branku: 22 – 18
Také druhá třetina je minulostí a povedla se lépe domácím. Ti přežili přesilovku Liberce 5 na 3 a poté měl velký tlak před Králem. Nakonec ho v závěru překonali a jsou ve vedení. Čeká nás tak ještě zajímavá třetí třetina, která začne přibližně v 18:36.
40:00'
39:45'
Ještě jeden pokus na straně Liberce, ale Martin Faško-Rudáš z pravé strany klec Třince minul.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:19'
Hosté od svého brankáře znovu zakládali další akci, ale před Kacetlem se nedostali do žádného zakončení. Nyní mají puk znovu domácí a už se derou před Krále.
37:36'
Viliam Čacho mířil na pravé straně před hostující klec, Daniel Král si ale vyjel a kotouč odpálil do středního pásma.
36:34'
Třinečtí Oceláři strhávají vedení na svou stranu. Od modré čáry střílel MARTIN MARINČIN a po nějakém odrazu od hráče soupeře se kotouč dostal za záda Daniela Krále – 2:1. Asistence: Martin Růžička a Daniel Voženílek.
36:13'
Velký tlak Třince utnul Daniel Král a kotouč kryje pod lapačku. Následně je hra přerušena a vhazovat se bude před hostující klecí. To ale až po další komerční přestávce.
35:25'
Hudáček nabil Kundrátkovi, který v prostoru mezi kruhy napřáhl ke střele, ta končí na odrazu a znovu pak to zkusil Hudáček, ale zase neuspěl.
34:20'
Voženílek mezi kruhy zachytil puk v pásmu Třince a hned ho vyhodil do střední třetiny tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
33:04'
Hraje se ve vysokém tempu, nyní se v další akci ocitli hosté, ale v rozletu je zastavil soupeř. Záhy pak ale pálil Adam Najman, ale jeho pokus trefil jen boční síť třinecké branky.
32:19'
Stále se hraje bez přerušení, Polášek nahodil před branku puk od modré čáry, před Danielem Králem tam ale nebyl nikdo, kdo by ho mohl tečovat.
31:40'
Na druhé straně měl obrovskou šanci Michal Bulíř, který netrefil prázdnou branku soupeře!
30:30'
Polovina řádné hrací doby je minulostí a nyní jsou pod tlakem domácí hráči, ovšem Liberečtí nezakončili před Ondřejem Kacetlem a rázem tak bylo po slibné akci.
29:14'
Oceláři se dostali do přečíslení a na levé straně se do střely opřel Viliam Čacho, ta ale končí na pozorném Danielu Králi, jenž podržel hostující tým.
28:45'
Na řadě je další komerční přestávka.
27:52'
Liberečtí tedy neuspěli a stále je stav nerozhodný. Nyní zakročil Ondřej Kacetl proti jedovce Marka Zachara a hra je stále před jeho brankou.
26:46'
A nyní už i v plném počtu.
26:15'
Třinec je ve čtyřech.
25:55'
Tváří v tvář neuspěl proti Kacetlovi Jakub Rychlovský a Třinec opět obstál ve velkém libereckém tlaku.
25:13'
Najman hledal přihrávkou Jakuba Rychlovského, který ale na kotouč nedosáhl. Následně pak vznikla mela před Kacetlem a ten musel zakročit.
24:46'
Vladimír Dravecký – 2 min., vysoká hůl.
24:46'
Liberec si zahraje dvojnásobnou přesilovou hru, když Dravecký trefil vysokou holí do obličeje Oscara Flynna.
24:28'
Liberečtí také mají další přesilovku a už se usadili v domácím pásmu. Ovšem Oceláři se dobře brání a snaží se soupeři vzít puk.
24:15'
Patrik Hrehorčák – 2 min., podrážení.
23:26'
Adámkovo nahození chtěl tečovat Roman, ale nakonec kotouč dobře netrefil. Na druhé straně pak v úniku střílel Jakub Rychlovský, ale jeho pokus kryje bezpečně Ondřej Kacetl.
22:53'
Čacho se zamotal do kliček a nedokázal na levé straně zakončit. Následně pak chtěli Tygři otočit hru, ale ve středním pásmu je o touš obrala obrana Třince.
22:18'
Liberec je v plném počtu.
22:00'
Hosté své oslabení zvládají velmi dobře a znovu nepustili Třinec do ohrožení Daniela Krále a už to vypadá, že se ubrání.
21:21'
Liberec se ale dokázal dvakrát osvobodit a pošetřil cenné vteřiny ze své početní nevýhody.
20:43'
Hned na začátku druhé třetiny mají přesilovku k dispozici domácí hráči a už se snažili usadit se v libereckém pásmu.
20:18'
Ian McCoshen – 2 min., sekání.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:52.
Střely na branku: 11 – 10
První třetina je minulostí a padly v ní dva góly. Nejprve se do vedení dostali hosté díky trefě Ocara Flynna, ale domácím se povedlo vyrovnat, když se tečí prosadil Viliam Čacho a začínalo se znovu od začátku. Poté už nikdo neskóroval a poprvé do kabin se tak jde za nerozhodného stavu 1:1.
20:00'
19:40'
Liberečtí se ještě dostali do pásma Třince, kde se snažili rozjet asi poslední akci této části hry, ale nakonec Martin Faško-Rudáš poslal přihrávku mimo a akce hostů skončila velmi rychle.
19:05'
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:16'
Liberec se osvobozuje a šetří další cenné vteřiny ze své početní nevýhody.
17:50'
Voženílek se dostal do dobré palebné pozice, ale Daniel Král vše dobře viděl a kotouč zastavil. Raději pak hru přerušil a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
17:05'
Přesilovku si vyzkouší také Třinec, když Jayce Hawryluk podrazil Patrika Hrehorčáka a už sedí na trestné lavici.
16:40'
Viliam Čacho se prokličkoval okolo obránce Liberce, ale už neměl tolik sil na pořádné zakončení. Následně pak to zkusil Hrehorčák, ale nebyl úspěšný.
15:47'
Z kruhu na pravé straně táhlou střelou prověřil Ondřeje Kacetla Martin Faško-Rudáš a proti jeho střele domácí brankář zakročil a hned posílá puk spoluhráčům, kteří míří dopředu.
14:52'
Michal Birner to zkusil z hrany pravého kruhu, ale kapitán Liberce se neprosadil. A střela se nepovedla následně pak ani Michalu Bulířovi.
14:10'
Třinečtí ožili a opět se natlačili před branku Daniela Krále, který své brankoviště uhájil a následně pak nechal hru plynout. Do akce se tak mohou vydat liberečtí Bílí Tygři.
13:29'
A hned na to je vyrovnáno. Marian Adámek vystřelil od modré čáry a do jeho rány vložil hůl právě VILIAM ČACHO, který si předchozí zaváhání vynahradil a srovnává stav zápasu a začíná se znovu od začátku – 1:1. Asistence: Marian Adámek a Jakub Jeřábek.
13:26'
Další komerční přestávka.
13:01'
Viliam Čacho málem měl na svědomí domácí vyrovnání. Ten se dostal k odraženému kotouči před částečně odkrytou brankou Liberce, ovšem následně pak z nápřahu jen promáchl. Kdyby tomu bylo jinak, zřejmě by mohlo být srovnáno!
12:11'
Nyní si museli dávat pozor liberečtí Bílí Tygři, když před jejich brankou zakončoval Tomáš Kundrátek, ale jeho pokus zastavil pozorným zákrokem Daniel Král.
11:17'
Liberec právě vstřelil branku!
O chvilku později se to už povedlo a OSCAR FLYNN otevírá účet zápasu. Zpoza hostující branky dostal přihrávku před Kacetla, kde zblízka svižnou ranou vymetl pavučiny v jeho síti – 0:1. Asistence: Adam Najman s Jayce Hawryluk.
10:52'
Tomáš Kundrátek dostal puk do útočného pásma, ale tam si ho sebrali hosté a hned otočili hru. Oscar Flynn pak obkroužil branku Třince, ale před ní poté nezakončil.
10:14'
První desetiminutovka první třetiny byla hodně svižná a na obou stranách byly k vidění nebezpečné akce. Oba gólmani však zatím drží svá čistá konta.
09:57'
Další icing domácích a opět se bude vhazovat před Ondřejem Kacetlem.
09:45'
Knotovo nahození tečoval před Kacetlem jeho spoluhráč, ale znovu si domácí brankář poradil. Hra je přerušena a následuje první komerční přestávka tohoto zápasu.
09:09'
Nyní zakázané uvolnění na straně domácích a vše se nyní bude odehrávat v pásmu Třince. Vhazuje v levém kruhu před Kacetlovou klecí.
08:36'
Hned po vhazování pálil na Daniela Krále jeho jmenovec Voženílek a jeho rána končí jen těsně nad břevnem hostující branky.
08:32'
Zakázané uvolnění Liberce a hra se stěhuje zpět před Daniela Krále. Buly bude vhozeno po jeho pravé ruce.
07:52'
A už mají puk zase domácí a operují s ním před Danielem Králem. Nakonec se ale sami vykázali z pásma a celou akci tak musejí zakládat znovu od začátku.
07:01'
Obrovská šance Liberce! Na levou stranu dostal přihrávku Martin Faško-Rudáš a jeho pohotová střela, která mířila do branky, končí na betonu Kacetla, který se stihl přesunout a svým počínáním notně podržel třinecké Oceláře!
06:19'
Hudáček je na ledové ploše a Třinec je tedy kompletní.
05:58'
Vladimír Dravecký v oslabení střílel na Daniela Krále, ten puk vyrazil a do akce ještě pádí Liberec.
05:26'
Oscar Flynn napřáhl ke střele a jeho pokus končí na betonu Kacetla, který jen zaduněl. Poté přichází další výhoz puku domácími až před Krále.
04:53'
Tomáš Filippi po přihrávce od Melancona pálil z pravé strany a jeho jedovku kryje brankář Kacetl. Následně pak se domácí hráči osvobozují a posílají puk až před Daniela Krále.
04:19'
Je tu první vyloučení zápasu, na dvě minuty si šel odpočinout Libor Hudáček, jenž sekl soupeře a bude si přát, aby na trestné lavici setrval celé dvě minuty.
04:09'
Kelly Klíma byl v další šanci Liberce a do zákroku musel opět Ondřej Kacetl.
03:34'
Tomáš Filippi se rozjel a uvnitř levého kruhu vyslal nepříjemný švih a do akce musel znovu Ondřej Kacetl. Na druhé straně pak Krále prověřil Tomáš Kundrátek, jenž táhlou střelou poslal puk do betonu hostujícího brankáře.
02:44'
Daniel Voženílek se snažil tečovat pokus Martina Růžičky, ale nakonec se nebezpečí před Králem nekonalo. Nicméně domácí stále operují před jeho bránou a hrozí dalšími pokusy.
01:45'
Oceláři opět kroužili pásmem Bílých Tygrů, ovšem obrana hostů jim puk sebral a ten poté Tomáš Galvas vyváží pryč a Liberec může zaútočit.
01:23'
A hned z toho byla pro Liberec šance. Z levého kruhu střílel na Kacetla Michal Bulíř a jeho pokus pak právě domácí brankář kryje a raději přerušuje hru. Buly po jeho pravé ruce.
00:57'
Jedovka od modré čáry v podání Richarda Nedomlela, ale Král nakonec nemusel zasahovat a puk mají Tygři, kteří míří dopředu.
00:12'
U puku jsou domácí Oceláři a už se pomalu dostávají do útočného pásma. Daniel Král tak musí být ve svém brankovišti pozorný.
00:01'

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Švančara) – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, J. Jeřábek, Adámek – M. Růžička (A), Nestrašil, Voženílek – Kurovský, Vrána (C), L. Hudáček – Hrehorčák, Holinka, M. Roman – Sikora, Čacho, Dravecký (A).
Trenér: Zdeněk Moták

Bílí Tygři Liberec: D. Král (Hrenák) – McCoshen, Melancon, Knot, Budík, Ivan, Galvas, Aubrecht – Rychlovský, Filippi (A), Faško-Rudáš – Flynn, A. Najman, Hawryluk – Birner (C), Bulíř (A), Klíma – Vlach, Šír, Zachar.
Trenér: Filip Pešán

Rozhodčí: Mrkva, Obadal – Hlavatý, Blažek.
Z kabiny Ocelářů

Třinečtí Oceláři navázali na tvrdou porážku z ledu pražské Sparty jasnou výhrou na domácím ledě s posledním Kladnem. Nebohému brankáři Bowovi, kterého prostupná obrana nechala často na holičkách, nasázeli pět branek. Jednu z nich dal třinecký junák Sikora, pro kterého to byla premiérová branka v extraligové kariéře. „Moc děkuji taky lidem, když tribuny vyvolávaly mé jméno, byl to skvělý pocit. Večer jsem si užil,“ zářil po zápase nadšením borec, který na drese nosí číslo 72. Statistici zpětně změnili určení branek a asistencí z tohoto zápasu a Sikora si nakonec v utkání připsal body dva – dodatečně mu byla připsána asistence u Jeřábkova gólu.

Forma v posledních 5 zápasech: P – V – V – P – V
Pozice v tabulce: 3.
Bilance: 42 zápasů, 19-8-5-10, skóre 132:104, 78 bodů
Bilance doma: 22 zápasů, 12-4-3-3, skóre 72:43, 47 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 10 zápasů, 5-2-0-3, skóre 32:22, 19 bodů
Nejproduktivnější hráč: Martin Růžička 46 (19+27)
Nejlepší střelec: Martin Růžička 19
Brankář s největším počtem minut: Marek Mazanec 29 z. – 21/5, úsp. 92,28 %, prům. 2,21 g/z, 1 SO

Poslední zápas Třince:

31. ledna 2024: HC Oceláři Třinec – Rytíři Kladno 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. A. Nestrašil (Martin Růžička, Voženílek), 24. J. Jeřábek (Sikora, Polášek), 26. Sikora (Čacho, M. Adámek), 44. Voženílek (A. Nestrašil), 48. Polášek (L. Hudáček).
Z kabiny Bílých Tygrů

Liberečtí hráli ve středu na horkém ledě pražské Sparty a v sestavě mohli po víc než čtvrt roce přivítat brankáře Hrenáka. Ten devětapadesát minut podával v O2 areně výborný výkon, inkasoval pouze dvě branky, další dva zásahy přidali Pražané do prázdné branky. „Podle mě dali, jak se říká, takové špinavější góly. Nám chyběl tlak do brány, který doufám, že v následujících zápasech zlepšíme a i nám tam začnou takové branky padat,“ viděl z branky příčiny porážky Hrenák.

Forma v posledních 5 zápasech: P – V – V – P – P
Pozice v tabulce: 5.
Bilance: 44 zápasů, 20-3-3-18, skóre 141:134, 69 bodů
Bilance venku: 21 zápasů, 9-1-0-11, skóre 67:63, 29 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 10 zápasů, 5-0-1-4, skóre 31:24, 16 body
Nejproduktivnější hráč: Tomáš Filippi 46 (19+27)
Nejlepší střelec: Tomáš Filippi 19
Brankář s největším počtem minut: Daniel Král 30 z. – 15/15, úsp. 91,91 %, prům. 2,61 g/z, 1 SO

Poslední zápas Liberce:

31. ledna 2024: HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. Řepík (Roman Horák ml., Chlapík), 31. O. Najman (Krejčík, Buchtele), 59. Moravčík (Irving), 60. P. Kousal (Němeček) – 41. Filippi (Faško-Rudáš, Melancon).
Poslední vzájemný zápas

Poslední vzájemné utkání se hrálo pod Ještědem zhruba před třemi týdny. Utkání bylo dlouho výsledkově vyrovnané, domácí na začátku třetí třetiny šli do dvoubrankového vedení, které ale záhy částečně odmazal Roman. Oceláři do konce sahali po bodovém zisku, ale v závěru domácí definitivně rozhodli, když se trefili Filippi a Knot. „Bylo to velice těžké utkání. Hostům patřil začátek, ale myslím si, že v první polovině úvodní třetiny jsme hru vyrovnali,“ začal s hodnocením zápasu asistent domácího trenéra Jiří Kudrna. „Hodnotí se mi to těžce. V první třetině jsme hráli dobrý hokej. Měli jsme několik příležitostí, šancí na gól,“ viděl podobně úvod utkání hostující kouč Moták. Oba se shodli na tom, že Oceláři měli poměrně kvalitní začátek zápasu, ale rozhodla až třetí třetina, kde se třineckému týmu nepodařilo dostat na vyrovnaný stav.

10. ledna 2024: Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 33. Bulíř (J. Vlach), 44. Hawryluk (Knot, Flynn), 59. Filippi (D. Král), 60. Knot (Filippi) – 47. Miloš Roman (A. Nestrašil, Martin Růžička).
Vážení přátelé extraligového hokeje, opět po dvou dnech vítejte z třinecké WERK ARENY. Tady se v pátek 2. února 2024 od 17 hodin bude hrát utkání 42. kola základní části Tipsport extraligy HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec. Jedná se o velice důležité utkání z hlediska konce základní části, především kvůli konečnému umístění v elitní čtyřce a tedy z pohledu přímého postupu do čtvrtfinále. Oceláři jsou zatím na třetím místě a na pátý Liberec, který má zálusk se ještě do čtyřky dostat, má náskok devíti bodů. Jak to dopadne a kdo bude mít ke kýženému umístění v horních patrách tabulky, to budeme vědět v pátek zhruba kolem půl osmé večer.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.