Tipsport Extraliga - Základní část - 51. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Pardubice - 1. března 2024   17:30

Ukončeno
Třinec
10:47' L. Hudáček (Daňo, Cienciala) • 22:56' Helewka (Vrána, Cienciala) • 24:24' Hrehorčák (Helewka, Smith) • ' L. Hudáček 
4:3
(1:0, 2:0, 0:3 - 0:0)

1:0 (SN)

Pardubice
53:12' Pánik  (Sedlák, D. Musil) • 58:04' Radil  (R. Kousal, A. Musil) • 59:19' Pánik  (Čerešňák, Mandát)
Třinec
Sestavy:
Mazanec (Kacetl) – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Adámek, J. Jeřábek, Šenkeřík – M. Růžička (A), Nestrašil, Voženílek – L. Hudáček, Cienciala, Daňo – Hrehorčák, Vrána (C), Helewka – Kurovský, Čacho, Dravecký (A).
Rozhodčí
Jiří Ondráček, F. Vrba – Axman, P. Blažek
Werk arena, Třinec
5 400 (vyprodáno) diváků
Pardubice
Sestavy:
Will (Pavlát) – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Kolář, Vála, Koudelka – Hyka, Sedlák (C), Pánik – Radil, Zohorna (A), R. Kousal – Paulovič, A. Musil, Říčka – Vondráček, Poulíček (A), Mandát.
Seznam zápasů
Přenos se aktualizuje automaticky

Děkuji za pozornost, pokud jste si pro sledování dnešního utkání vybrali náš textový online přenos. Pro třinecké fanoušky základní část už skončila, doma už na hokej v této dlouhodobé části sezóny nepůjdou. Další utkání se v Třinci bude hrát v neděli 17. března 2024, kdy se ve WERK ARENĚ odehraje čtvrtfinálový zápas číslo jedna. Do té doby se mějte hezky!
Statistiky utkání:

Střely na branku 28:38
Střely mimo 6:13
Zblokované střely 11:36
Hity 8:5
Vhazování 29:33
Trestné minuty 12:8
Na závěr utkání si dovolím konstatovat, že dnešní utkání nakonec vyhráli v penaltovém rozstřelu hráči domácích Ocelářů, když jediný gól vstřelil Libor Hudáček.
Nejlepší hráči utkání: Richard Nedomlel – Lukáš Radil
Konec zápasu.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Oceláři Třinec.
Nájezdový rozstřel rozhodla jediná, trochu akrobatická a umělecká branka, a sice pokus LIBORA HUDÁČKA. Konečný stav utkání – 4:3 po samostatných nájezdech.
Tomáš ZOHORNA neproměňuje.
Marko DAŇO neproměňuje.
Richard PÁNIK neproměňuje.
Daniel VOŽENÍLEK neproměňuje.
Lukáš SEDLÁK neproměňuje.
Libor HUDÁČEK proměňuje.
Tomáš HYKA neproměňuje.
Andrej NESTRAŠIL neproměňuje.
Matej PAULOVIČ neproměňuje.
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení – z něhož zmíním pouze vážné zranění obránce Jeřábka, které smutným způsobem zastínilo jakoukoliv hokejovou situaci posledních pěti minut hry – se nerozhodlo. Utkání dospělo do nájezdů.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:54'
Košťálkovu střelu sebral do lapačky Mazanec.
64:47'
David Cienciala (TRI) se v útočném pásmu provinil sekáním a utkání tak hosté budou moci dohrát v přesilové hře.
64:16'
Daňo prohnal soupeře až před jejich branku. Na druhou stranu situace dva na jednoho, ale přihrávka do střelecké pozice nepřišla přes bránícího hráče Třince.
Po dlouhém zásahu lékařských složek odjíždí Jeřábek na nosítkách a vypadá to, že s velmi bolestivou grimasou. Má potlesk zaplněné arény, ale troufám si konstatovat, že zbylá část utkání je naprosto nepodstatná po této situaci.
Na ledě jsou nosítka, to vypadá velmi špatně...
63:57'
Jeřábek s Růžičkou se snažili vymyslet něco v útočném pásmu, ale k puku se dostal Pánik a unikal z pravé strany před branku. Pánik při zakončení upadl a na zemi zůstává ležet ve velmi nehokejové pozici Jeřábek, který se drží za nohu.
63:00'
Hyka objížděl pásmo a dostával se až před branku, ale Kundrátek mu vysekl puk.
62:33'
Šance i na domácí straně! Hudáček s pukem na holi se zleva dostal na pravou stranu, objel beka a jeho střelu Will vyrazil.
62:14'
Teď drží puk ve středním pásmu hosté. Zohorna našlápl po pravé straně.
61:50'
Domácí drží puk na holi, ale nemají moc nápad na kombinaci.
60:50'
Domácí se střetli při kombinaci v útočném pásmu a Hyka měl samostatný únik od vlastních kruhů. Střelou na beton ale Mazance nepřekonal.
60:17'
Sedlák dostal šikovný puk do jízdy a už po čtvrtminutě mohl ze samostatného úniku rozhodnout, ale Mazance nenachytal.
60:01'
Začalo prodloužení.
Třetí třetina, v níž Pardubice smazaly tříbrankový rozdíl, když se prosadil dvakrát Richard Pánik a jednou Robert Kousal, skončila. Nasazením, bojovností a emocemi nesledujeme běžný zápas 51. kola základní části, v němž už navíc ani jednomu týmu nejde o umístění v tabulce, ale spíš jakýsi předkrm play off. O osudu utkání rozhodne buď prodloužení, nebo samostatné nájezdy.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:44'
Poslední sekundy normální hrací doby s sebou nesou velmi zjitřené emoce. Richard Pánik svůj druhý gól a vyrovnávací branku Pardubic slavil před třineckým kotlem velmi intenzivně, což se samozřejmě domácímu publiku nelíbí.
59:44'
Ofsajd domácích při postupu do útočného pásma.
59:34'
Pardubice se drží za třineckou brankou, mají určitě chuť zápas úplně otočit.
59:19'
Dynamo právě vstřelilo branku!
A hosté zdvojenou převahu využívají. Čerešňákova střela se odrazila od zadního hrazení, Mazanec šel doleva a u pravé tyče číhající volný RICHARD PÁNÍK poslal puk do sítě. Asistence: Peter Čerešňák, Jan Mandát. Stav utkání 3:3.
58:56'
Hosté si posouvali puk po obvodu útočného pásma. Po jedné ze střel vystřelil puk mimo pásmo Jeřábek.
Dnešní utkání sleduje vyprodaná WERK ARENA – 5 400 diváků.
58:30'
Kotouč končí v pardubické odkryté síti, aréna bouří, ale gól neplatí. Rozhodčí signalizovali faul Tomáše Kundrátka (TRI) za třineckou brankou, Pánik zůstal otřesen ještě chvíli u mantinelu. Hosté tak mají šanci třetí třetinu dohrávat v šesti proti čtyřem.
58:17'
Will opět na střídačce!
58:04'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a hosté se dostávají na rozdíl jediné branky. Do branky byl usměrněn centr z pravé strany, do brankoviště si sjel LUKÁŠ RADIL a snížil. Asistence: Robert Kousal, Adam Musil. Stav utkání 3:2.
58:00'
Voženílek zablokoval střelu a Růžička místo přímé střely zkusil dát do středního pásma na levé křídlo Voženílkovi, ten ale na puk nestartoval.
57:45'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před třineckou brankou. Hosté se tam staví na buly v šesti.
57:25'
Will na střídačce!
57:20'
Voženílek ujel do samostatného úniku, ale neměl moc prostoru na zakončení. Jeho střelu na vyrážečku Will zvládl.
57:09'
Čerešňák teď prošel individuálně a dával do strany Pánikovi. Jeho střela se odrazila od Jeřábka.
56:43'
Nedomlel s Nestrašilem vyhodili puk do útočného pásma, kam se jej snaží dojet Voženílek.
56:02'
David Musil si sjel před branku a otravoval tam život Mazancovi, domácí jej ale ubránili.
55:43'
Hosté jsou v pásmu! Čerešňák na slotu zablokován, následně Sedlákovu střelu z pravé strany vytěsnil Mazanec lemem lapačky.
55:19'
Hosté jsou v pásmu a hledají cestu před branku. Nahození Davida Musila od modré sebral do lapačky Mazanec a zařídil přerušení hry. Utkání bude pokračovat po poslední komerční pauze utkání.
54:57'
Smithova přihrávka nenašla adresáta a je z toho icing.
54:15'
Růžička úplně sám s pukem postupuje z pravé strany před pardubické brankoviště, zkoušel krátkou kličku mezi betony, ale minul!
54:04'
Nestrašil z vlastního pásma dal puk na Růžičku, který ale na levé straně neobešel pardubického beka.
53:12'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Další dvě střely na třineckou branku a nakonec končí puk za čárou z pardubických holí. Střelcem branky RICHARD PÁNIK, který tak zatížil konto týmu, jehož ho vyslal do velkého hokeje. Po ohlášení střelce jej domácí aréna vybučela. Asistence: Lukáš Sedlák, David Musil. Stav utkání 3:1.
52:18'
V náznaku šance teď před Mazancem Adam Musil. První střelu Mazanec kryl a k dorážce se pardubický útočník nedostal.
51:34'
Hosté se teď drželi v pásmu, ale sami se okrádali o lepší šance nepřesnými přihrávkami. Na druhou stranu prošel kolem Vály Růžička, ale do zakončení se nedostal. Následně se cestou na střídačku ohradil na rozhodčího za těsné bránění před pardubickou brankou.
50:36'
Kombinace hostů v situaci tři na dva, ale Mandátovi utekl puk do rohu.
50:18'
Domácí vyhráli buly, Růžička dal na modrou Kundrátkovi a jeho střela minula horní patra Willovy branky.
50:01'
Další těžce odbráněná přesilovka hostů, domácím se teď podařilo puk vyexportovat do útočného pásma.
49:28'
Kombinace hostů jsou stále velmi nebezpečné pro třineckou obranu. Domácí teď doslova s nasazením všech sil dostali puk za modrou.
48:53'
Domácí teď dvakrát dostali puk mimo pásmo a následně Čacho s Dravecký protáhli krok až do útočného pásma.
48:32'
Tlak hostů! Ale střely buď kontroluje Mazanec, nebo přihrávky nechodí přesně na hůl, domácí je blokují.
47:53'
Tlak domácích, v němž byl hodně vidět Libor Hudáček (TRI). Ten byl nepříjemný pro pardubickou obranu, ale nakonec taky kvůli jeho faulu – když seknul do hole Willa – zažijí nepříjemnou pasáž i domácí.
47:27'
Icing Pardubic.
47:19'
Svižná akce domácích! Hosté naháněli trochu puk v útočném pásmu, Nestrašil jej poslal dopředu. V útočném pásmu byl první Růžička a nabil na vrchol levého kruhu Voženílkovi, jehož střelu z první musel Will vyrazit betonem!
46:56'
Mazanec přerušil a následně vznikla před jeho brankou drobná rozmíška.
46:46'
Vrána získal ve středním pásmu puk, dal na střed a Dravecký po vstupu do útočné třetiny vypálil. Will vyrazil do strany.
46:28'
Dvořák střílí od modré a odražený puk skončil někde zaklesnutý mezi Adámkem a Poulíčkem. Je vyhlášená komerční přestávka. Teď jsme sledovali nepříliš záživnou pasáž bez nějakých výrazných momentů.
46:06'
Poulíček s Mandátem dostali puk do pásma, ale Dvořákovi s Košťálkem se puk na třineckou branku nepodařilo dostat.
45:27'
Daňo zaklesnutý do Davida Musila. Neprošel přes něj po pravém hrazení. Domácí zatlačili ale Dynamo před jeho branku.
44:47'
První třinecká formace teď nepronikla přes několik pokusů do pásma. Ale domácí drží puk, Cienciala to zkusí od vlastní branky.
43:46'
Hrehorčák šikovně vytečoval puk z vlastního pásma a chvíli to vypadalo, že Čacho nakopne na pravé straně motory. Špatně ale zpracoval kotouč a následně se o něj postarala hostující obrana.
43:18'
Čacho přizvedl prudkou přihrávku Kundrátka ve středním pásmu tak, že kotouč skončil v ochranné síti za pardubickou brankou.
43:02'
Odražený puk ve středním pásmu trefil do tváře Helewku, který se hned skácel na led. Naštěstí byl rychle na nohou a zamířil na střídačku. Určitě bude třeba ledař, aby uklidil z ledové plochy krev, a kanadský útočník možná bude potřebovat nějaký zákrok dentisty nebo švadleny, který by vyřešil následky bolestivého nárazu puku.
42:55'
Ofsajd Dynama.
42:27'
Cienciala zblokoval dlouhou přihrávku Davida Musila za třineckou branku k Šenkeříkovi, který nepřesně rozehrál ve vlastním pásmu. Naštěstí pro něj a domácí stranu byl nejdřív u puku Cienciala.
41:48'
Adam Musil s Paulovičem vyvezli hru z vlastního pásma, následně šla přihrávka na střed, ale tu ztečoval směrem k Mazancovi Nestrašil. Třinecký brankář přikryl a přerušil hru.
41:16'
Voženílek vybojoval v rohu puk a poslal jej na vrchol kruhu Růžičkovi. Ten si najel na střed na střelu bekhendem, ale ta mu moc nesedla. Will neměl problém přikrýt puk v klíně.
41:07'
Dravecký zavezl puk až k Willovi a vybojoval vhazování.
40:56'
Na závěr přesilovky tři velmi nebezpečné střely hostů! Z levého kruhu střílel Říčka, následně z pravé strany Radil, kotouč propadl do rohu. Druhou Radilovu střelu Mazanec zkrotil do lapačky.
40:31'
Říčka střílel z levé strany a další střelu zblokoval Nedomlel.
40:01'
Přesilovku s pukem na holi začínají hostující Pardubice.
40:01'
Začala třetí třetina.
Třetí třetina za chvíli začne. Znamením toho je, že dvě minuty před úvodním buly se na led vracejí rozhodčí a hráči Pardubic.
Třetí třetina začne cca v 19:15.
Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku 22:19
Střely mimo 3:8
Zblokované střely 7:22
Hity 5:5
Vhazování 17:19
Trestné minuty 8:6
Myslím, že si mohu dovolit tvrdit, že sledujeme výtečný zápas s charakteristikami play off. Domácí navýšili jednobrankové vedení z první třetiny v úvodu prostřední hrací doby. Nejprve sice nevyužili dvojnásobnou přesilovku, ale už v klasické početní výhodě se prosadil Adam Helewka. O minutu a půl navýšil vedení domácích barev Patrik Hrehorčák. Hosté pak byli aktivnější, navíc měli k dispozici dvě početní výhody – vždy po faulu na extřineckého hráče Pánika. Dynamo se ke snižující brance nepropracovalo, ani následně v další své přesilovce Třinečtí po vyloučení Pauloviče. Závěr třetiny se nesl ve znamení obrovského tlaku hostů, který byl umocněn vyloučením Adámka. Domácí tlak ustáli, ale 54 sekund budou čelit v oslabené sestavě hostům ještě na začátku třetí třetiny.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:57'
Nedomlel vyhazuje odražený puk a obrovský potlesk domácího publika. Oceláři tuto pasáž těžce odbránili!
39:34'
Obrovský tlak Pardubic! Na svém těle puk snesli Nedomlel, Čacho a Kundrátek. Následně tyč třinecké branky a neúspěšné dorážky Sedláka z předbrankového prostoru.
38:54'
Dlouhá výhoda končí několikanásobnou šancí Pardubic. Ani jedna z dorážek z nebezpečného prostoru před brankou v síti neskončila. Podruhé v zápase je vyloučen Marian Adámek (TRI). Je to za hákování.
38:12'
Velký tlak hostů a faul domácích. Po výhodě budou hrát Pardubičtí další přesilovku.
38:03'
Čerešňák dvakrát nahazoval od modré, první střela byla nebezpečná, ale Mazanec si ji přes bloky našel.
37:38'
Paulovič najížděl z pravé strany a pokusil se vystřelit přes Adámka. Velmi tvrdou střelu Mazanec kontroloval, ale byla nepřesná.
37:07'
Čacho s Draveckým odzbrojili Sedláka ještě ve středním pásmu a pokusí se zahájit akci pro domácí.
36:32'
Kombinace hostů vyjela do ofsajdu.
36:08'
Hosté jsou už v kompletu, ale puk mají domácí. Začínají z vlastního pásma.
35:41'
Růžička dal od mantinelu až na druhé křídlo Nestrašilovi, ten si ještě popojel na střed a následně jeho střelu ještě dorážel neúspěšně Daňo.
35:04'
Domácí si vyměňovali puk v útočném pásmu, ale do další nebezpečné kombinace se už nedostali. Následně Dynamo vyhazuje.
34:21'
Boj o puk u levého hrazení vyhráli domácí. Puk měl na ose Růžička, který nabil doprava Jeřábkovi. Proti jeho tvrdé střele z první se Will přesunul.
33:54'
Matej Paulovič (PCE) ztratil před Mazancovou brankou puk a následně ve středním pásmu fauloval Adámka. Po komerční přestávce budou hrát posílení o jednoho muže v poli domácí.
33:48'
Domácí jsou kommpletní, ale musí se bránit.
33:25'
Hosté ztrácejí a Smith vyhazuje až za pardubickou branku.
32:49'
Radil dal na levý kruh Říčkovi, žádná z třinecký holí nezblokovala přihrávku včas. U pravé tyče byl ale Mazanec a lapačkou přerušil akci hostů.
32:21'
Domácí vyhazují a střídají. Hosté začínají od Willa.
32:04'
Výměna puku mezi Hykou a Čerešňákem, po které střílí první jmenovaný mimo.
31:39'
Pánik vybojoval pro Dynamo už druhý trest. Tentokrát je za hákování vyloučen Marian Adámek (TRI).
31:26'
Radil předal puk Čerešňákovi, ale tomu Dravecký vytloukl bloky. Kotouč končí mimo hřiště.
31:09'
Zohornova svižná střela z pravého kruhu přes Kundrátka trefila Mazance na terč. Hra je přerušená.
30:30'
Vála teď střílel zprava, ale o Nedomlela odrazil puk za branku. Následně se rýsovala domácím úniková akce, ale Voženílkovi se nepodařil odraz o mantinel, který by poslal dopředu Růžičku.
30:04'
Hosté teď drží puk, ale Oceláři je zatím nikam nepouštějí a trpělivě ometají puk z pásma.
29:22'
Smith skáče na led...
29:12'
Radil teď podržel puk v útočné třetině, vymíchal clonícího hráče domácích a vystřelil, ale trefil pouze Hyku, který tak vlastně zastavil pardubickou střelu místo domácí obrany.
28:38'
Potlesk na otevřené scéně si teď mohou vychutnat Hrehorčák s Čachem, kteří drží pardubické přesilovkové komando v bezpečné vzdálenosti od třineckého obranného pásma.
28:14'
Radil nahrával křížně Říčkovi na střelu z první, kotouč ale nadzvedl Vrána a následně vyhodil.
27:32'
Jeřábek zablokoval Říčkovu střelu a poslal dopředu Daňa. Následně se dostal na puk Nestrašil a moc nechybělo, aby objel Willa a zakončil. Pardubický gólman udržel puk.
27:22'
Těžká pasáž pro třinecké hráče končí faulem. Adam Smith (TRI) před brankou bránil Pánika, který si zpracovával nahozený puk od modré a při zpracování mu vysekl hůl. Druhá početní výhoda pro Dynamo.
26:40'
Poulíček prošel kolem Draveckého po pravém hrazení a následně švihem trefuje tyč třinecké branky! Následně schované nahození od Koláře si Mazanec našel a vyrazil.
26:12'
Další dobrá pasáž hostů. Říčka se snažil zorientovat před brankou, ale neměl moc prostoru a kotouč zamířil do rohu. Následně Košťálkovo zblokované nahození od modré schoval Mazanec do lapačky. Hra bude pokračovat po komerční pauze.
25:35'
Růžička ztratil na modré puk a hosté jeli tři na jednoho! Říčka s Paulovičem a ještě jedním spoluhráčem ale ztroskotali na Nedomlelovi, který vleže zlikvidoval přihrávku do vyložené šance.
25:01'
Kolář měl puk v útočném pásmu na modré čáře a zkoušel dát před branku Zohornovi na teč. To se nepodařilo, kotouč propadl za branku, odkud založili další akci domácí. Voženílek na modré ale ztratil puk.
24:24'
Třinec právě vstřelil branku!
Třinečtí hokejisté teď měli za sebou pasáž, kdy dokázali držet hosty před jejich brankovištěm a snažili se hledat ideální střeleckou pozici. Domácím se rýsovala situace tři na jednoho, ale tíhu okamžiku na sebe vzal prostřední z nich PATRIK HREHORČÁK. Ten z osy útočného pásma trefil prostor mezi Willovými betony. Asistence: Adam Helewka, Adam Smith. Stav utkání 3:0.
23:45'
Domácí se po krátkém pobytu Pardubic v útočném pásmu uvolnili a na pravém kruhu měl kotouč Kurovský. Naznačoval střelu, ale pak dal kotouč doleva, kde periferně vnímal Draveckého. Přihrávka do vyložené šance ale nebyla přesná.
22:56'
Třinec právě vstřelil branku!
Domácí nakonec přesilovou hru využívají! Zjevili se dva před Willovou brankou, pokus z bezprostřední blízkosti ještě pardubický brankář odrazil do strany, odkud trefil síť branky Dynama ADAM HELEWKA. Asistence: Petr Vrána, David Cienciala. Stav utkání 2:0.
22:37'
Hudáček měl puk na levém kruhu a poslal jej křížně Ciencialovi doprava. Proti jeho střele se Will přesunul a následně se Vrána před brankou nedokázal zorientovat.
22:03'
Sedlák skončil na led a domácí mají ještě 70 sekund klasické přesilovky.
21:26'
Kundrátek naznačil na ose střelu a poslal puk doleva Hudáčkovi. Ten měl před sebou odkrytou branku, i když byl ve velkém úhlu, ale netrefil puk.
21:13'
Dalším vyloučeným hráčem Pardubic je Ondřej Vála (PCE), který dostává menší trest za krosček. Domácí mají k dispozici 44 sekund přesilovky pět na tři.
21:02'
Růžička si vyměnil puk s Jeřábkem a střílel na teč Voženílka. To se nepovedlo, hosté vyhazují, ale faulovali...
20:36'
Nestrašil zavezl puk, ale kombinace se nevyvedla.
20:14'
Hned na začátku střílí z levého kruhu svižně Daňo. Hosté pak vyhazují.
20:01'
Zahájena druhá třetina, puk mají domácí.
20:01'
Začala druhá třetina.
Jako první hlavní aktéři dnešního utkání se vracejí na led sudí. Utkání bude pokračovat za dvě minuty druhou třetinou, kterou zahájí Oceláři v přesilovce.
Druhá třetina bude zahájena cca v 18:24.
Statistiky po první třetině:

Střely na branku 9:6
Střely mimo 2:3
Zblokované střely 4:12
Hity 5:4
Vhazování 11:8
Trestné minuty 2:2
Skončila první třetina, po které musíme konstatovat, že nebezpečnějším týmem na ledové ploše byli domácí. Oceláři mají na svém kontě víc střel a také víc šancí. Zároveň i zblokované střely, právě blok končila většina pokusů o ohrožení Mazancovy branky. Hosté nevyužili jedinou přesilovou hru první třetiny (domácí si drtivou většinu své početní výhody přenesli do prostřední hrací doby). Domácí zase nevyužili zajímavou šanci v oslabení, nebo Kurovského pokus poté, co jej z osy kluziště do levé strany uvolnil Voženílek. Jediný gól padl v jedenácté minutě, když se z předbrankového prostoru dorážkou prosadil Libor Hudáček.
20:00'
První třetina skončila.
19:59'
Situace je vyřešená tak, že pardubický kapitán Lukáš Sedlák (PCE) obdržel menší trest a přesilovou hru si zahrají také domácí. Hostující hráč, který ještě cestou na trestnou vyzkoušel tvrdost své hole švihnutím o mantinel, dostává menší trest za hrubost. Pokud se Ocelářům nepodaří přesilovku bleskově využít, odehrají 118 sekund z přesilovky ve druhé části hry.
19:59'
Po vhazování po levé ruce Mazancově zůstali u ledu Vrána se Sedlákem, který nakládal protivníkovi za krk. To se nelíbilo Draveckému a vznikla z toho drobná diskuze. Rozhodčí se teď ve středovém kruhu radí, jak situaci vyřeší.
19:52'
Smith na levém hrazení ubránil Pauloviče a Říčku. Kotouč pak na Mazance poslal z pravé strany první jmenovaný, ale Mazanec si puk sebral ze vzduchu a přerušil hru.
19:12'
Těžká situace pro Willa, který musel hledat puk vyslaný z Helewkovy hole. Nakonec si jej našel a situaci pro Pardubice vyřešil.
18:48'
Domácí jsou teď v náznacích nebezpeční. Čacho zkoušel přihrát do předbrankového prostoru Kurovskému, ale ten byl pokryt. Následně se snažil Vrána tečovat nahození od modré.
18:16'
Domácí dostali puk do pásma, Čacho objel branku a nabil Nedomlelovi na modrou. Tomu střela ideálně nesedla, ale možná proto nadělala Willovi starosti.
17:31'
Třinečtí na chvíli pobyli v pásmu a vymysleli střelu Šenkeříka. Jeho pokus od modré vyrazil Will ramenem do strany.
17:14'
Kotouč skákal kolem třinecké branky, ale následně jej vyvezl Růžička.
16:48'
Hosté v pásmu, ale Adam Musil s Čerešňákem nic nevymysleli a domácí dostali puk do bezpečných prostor hřiště.
15:55'
Jeden z třineckých hráčů zasažen do tváře, ale nevíme, zda to bylo holí či kotoučem a pokud holí, tak čí. Nepřerušuje se, třinecký hráč odjel na střídačku, hra se mezitím dostala do středního pásma.
15:00'
Obrovská šance Kurovského! Toho z osy útočného pásma přihrávkou doleva uvolnil Voženílek a třinecký forvard následně zakončoval z levé strany. Will vyškrábl lemem lapačky.
14:38'
První hostující formace držela puk v útočném pásmu, ale domácím se dařilo neutralizovat všechny snahy o uvolnění pardubických hráčů. Nakonec situaci vyřešil Jeřábek, ale jeho pas do středního pásma na Růžičku byl moc prudký a je z toho icing.
13:56'
Těžký Willův zákrok! Po vyhraném buly se dostal na puk Růžička a poslal jej doprava Adámkovi. Ten měl před sebou dálnici, popojel si na pravý kruh a jeho svižnou střelu musel Will udržet pod paží.
13:46'
Icing Pardubic poté, co Dvořákův dlouhý pas nikdo nezachytil.
13:16'
Oceláři drželi puk v pásmu a poslali si jej po obvodu. Šenkeříkovo svižné nahození do slotu tečoval Daňo centimetry mimo pravou Willovu tyč!
12:32'
Helewka po buly v třineckém pásmu startoval do úniku, ale domácím se nepodařilo dostat na něj puk a propadli. Najednou se sám před Mazancem zjevil Adam Musil, ale také nezakončil.
12:18'
David Musil nejprve neudržel pásmo před Voženílkem, ale ihned ve středním pásmu získal puk a od modré čáry prověřil Mazance. Třinecký gólman přikryl puk, zařídil přerušení hry, která bude pokračovat po komerční pauze.
11:53'
Zakázané uvolnění Dynama.
11:19'
Hosté ihned po inkasované brance sevřeli Třinec před jeho brankovištěm. Jako zajímavá střela se ukázalo nahození Vály od modré čáry, které ale Mazanec vůbec neviděl a proletělo těsně vedle pravé tyče.
10:47'
Třinec právě vstřelil branku!
Kotouč poskakoval ve slotu před pardubickou brankou. Z druhé vlny do situace sjel LIBOR HUDÁČEK a dokázal trefit nad Willovo rameno. Asistence: Marko Daňo, David Cienciala. Stav utkání 1:0.
10:33'
Košťálek v dobré pozici na pravé straně mezi kruhem a brankovištěm, ale Mazanec se dokázal přesunout k tyči dřív!
10:04'
Středem útočné třetiny se snažil najet přímo až před Willa Hrehorčák, ale skákající puk nezkrotil a následně jej za brankou nezískal ani Helewka.
09:37'
Ale nepodařilo se mu to a na druhou stranu se snaží zavézt puk Říčka.
09:09'
Hosté teď odrazili dvě snahy Ocelářů o založení útočné aktivity. Tu třetí založil Růžička střelou z pravé strany a Třinec bojuje v pásmu o puk.
08:33'
Nestrašil posílal puk do brankoviště pro svého kolegu, ale Will dřív přikryl kotouč. Stojící Voženílek si ještě vysloužil lehký šťouchanec od Zohorny.
08:23'
Vyřešeno a vhazuje se po levici Romana Willa.
08:23'
Přerušená hra a vyhlášená komerční přestávka a přesně mi není znám důvod, proč byla přerušená hra. Vypadá to na nějaký technický problém, vypadá to, že se nedají zavřít dvířka pardubické střídačky.
07:58'
Kundrátek teď dvakrát vyčistil vlastní pásmo, ale hosté ve střední třetině okamžitě získávají puk.
07:16'
Čtvrtá hostující formace se snažila ještě před Mazancem něco vymyslet, následně vyšťouchl puk Čacho.
06:46'
Závěr přesilovky hostů. Vrána z prostoru před vlastním brankovištěm vyhazuje až za Willa.
06:27'
Hosté v pásmu. Kousal se po křížné přihrávce snažil zakončovat z první z pravého kruhu, následně nahazoval od modré Košťálek.
05:52'
Košťálek se snažil zastavit puk v útočné třetině vysokou holí a Oceláři snadno díky tomu získali vhazování ve své útočné třetině.
05:43'
Přihrávka ze strany od Hyky do třineckého brankoviště, kde se snažil zakončovat Sedlák, ale Mazanec přikryl puk.
05:17'
Čerešňák na modré ztratil puk a dva na jednoho unikali Daňo s Nestrašilem. Přihrávku prvního jmenovaného před odkrytou branku zneškodnil vracející se Hyka.
04:50'
Prvním vyloučeným hráčem utkání bude Patrik Hrehorčák (TRI), který dostane menší trest za krosček. Domácí útočník spolu s Šenkeříkem za brankou Mazance zpracovávali Zohornu s Kousalem a rozhodčí si vybrali zákrok třineckého čísla 19.
04:09'
Hudáček si neporozuměl s Jeřábkem, a tak puk vyváží Radil. Zkoušel vystřelit přes obránce, ale puk byl ztečován do rohu.
03:40'
Daňo s Hudáčkem se snažili něco vymyslet kolem branky Pardubic, ale nepodařilo se jim dostat do brankoviště. Následně Nedomlelův pas před brankou sebrali hosté.
03:24'
Zakázané uvolnění Dynama způsobilo první přerušení v utkání.
03:11'
Mandát dělal Marinčinovi problémy, ten tak poslal puk za branku Willovu a oba týmy střídají.
02:47'
Oceláři vytáhli forčeking až za branku hostů, ale následně Smith nedokázal od modré dostat puk do nebezpečného prostoru.
02:19'
Paulovič zavezl puk do útočné třetiny, ale následně v rohu ztrácí puk Říčka.
01:31'
Hrehorčák zastihl Willa za brankou nepřipraveného a poslal kotouč skrz jeho brankoviště. Na pravé straně u modré čáry se do puku opřel Adámek a jeho střelu z první zablokoval David Musil.
01:08'
Kousal našlápl po levém křídle a zkusil vystřelit přes beka, ale kotouč Kundrátek schoval ve své výstroji.
00:44'
I Oceláři na chvíli pobyli v útočné třetině, ale nic nevymysleli a vidíme všeobecné střídání.
00:20'
První pobyt hostů v útočném pásmu ukončila střela obránce Musila z levé strany, která proplula brankovištěm do rohu.
00:01'
Úvodní buly dnešního utkání padlo mezi hole Andreje Nestrašila a Lukáše Sedláka. Úspěšnější byl hostující kapitán.
00:01'
Utkání právě začalo.
Před zápasem budeme svědky ještě menšího slavnostního ceremoniálu. Vladimír Dravecký obdrží od klubu upomínku za 600. utkání odehrané v barvách třineckého klubu. Tento milník pokořil jako pátý hráč v historii organizace.
Třinecký trenérský tým pod vedením Zdeňka Motáka dnes do branky postaví Mazance, v obraně místo Poláška bude mít pozici sedmého beka Šenkeřík, který dosud nastupoval spíše ve Frýdku-Místku. Útočné řady mají dnes po dlouhé době Třinečtí k dispozici kompletní, návrat hlásí zranění Cienciala s Helewkou. V sestavě z pravidelně nastupujících útočníků není nemocný Roman a Sikora.

Trenérský štáb pardubického Dynama, které má na povel Marek Zadina, dává v brance příležitost Willovi, v obraně chybí Hájek a potrestaný Houdek, hraje mladý Koudelka. V útoku chybí Martin Kaut.
Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Adámek, J. Jeřábek, Šenkeřík – M. Růžička (A), Nestrašil, Voženílek – L. Hudáček, Cienciala, Daňo – Hrehorčák, Vrána (C), Helewka – Kurovský, Čacho, Dravecký (A).
Trenér: Zdeněk Moták

HC Dynamo Pardubice: Will (Pavlát) – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Kolář, Vála, Koudelka – Hyka, Sedlák (C), Pánik – Radil, Zohorna (A), R. Kousal – Paulovič, A. Musil, Říčka – Vondráček, Poulíček (A), Mandát.
Trenér: Marek Zadina

Rozhodčí: Jiří Ondráček, F. Vrba – Axman, P. Blažek.
Z kabiny Ocelářů

Oceláři se po veleúspěšné sérii, kterou započala lednová porážka v Pardubicích a v níž z deseti utkání vyhráli devět v normální hrací době a prohráli pouze na Spartě, na konci základní části mírně zadýchali. Minulý týden ve čtvrtek vyrazili na svůj poslední trip po hostujících stadionech v této dlouhodobé části sezóny – páteční zápas v Karlových Varech ještě zvládli (byť si nechali umazat tříbrankový náskok vytvořený v první třetině), následně však podlehli Kladnu a Českým Budějovicím a oběma poměrně vysokým tříbrankovým rozdílem. „Náš výkon nebyl dostačující. Můžeme si říkat, co chceme, ale Budějovice nás prostě přehrály. Měli jsme hodně vyloučení, dělali jsme hodně chyb. Blíží se play off, dva takové zápasy po sobě bychom si neměli dovolit,“ lamentoval po utkání kapitán Vrána. Pravdou je, že Oceláři nehráli kompletní – zdravotní trable řešili útočníci Helewka s Ciencialou (oba už jsou ale v přípravě), volno dostali obránci Smith s Marinčinem, kanadský obránce pak spolu s Voženílkem museli stát kvůli disciplinárnímu trestu. Třinečtí se dušují, že dva těžké zápasy na konci základní části (doma s Pardubicemi a na zakončení v Brně) využijí přesto, že mají třetí místo jisté a nemohou poskočit nahoru ani dolů, jako zásadní test před startem play off.

Forma v posledních 5 zápasech: V – V – V – P – P
Pozice v tabulce: 3.
Bilance: 50 zápasů, 25-8-5-12, skóre 166:126, 96 bodů
Bilance doma: 25 zápasů, 15-4-3-3, skóre 88:47, 56 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 10 zápasů, 7-0-0-3, skóre 40:27, 21 bodů
Nejproduktivnější hráč: Martin Růžička 61 (23+38)
Nejlepší střelec: Martin Růžička 23
Brankář s největším počtem minut: Marek Mazanec 32 z. – 23/5, úsp. 92,17 %, prům. 2,24 g/z, 1 SO

Poslední zápas Třince:

27. února 2024: Banes Motor České Budějovice – HC Oceláři Třinec 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 10. F. Přikryl (Štencel), 19. Pýcha (Harris, Kubík), 27. Ordoš, 38. Gulaš (Ordoš, Kondelík), 55. Ordoš (Pech, Štencel) – 54. M. Daňo, 58. P. Vrána (Miloš Roman, Marinčin).
Z pardubické kabiny

Pardubičtí již mají poměrně dlouho jistotu přímého postupu do čtvrtfinále play off a po úterním kole mají také jistotu, že obhájily Pohár Jaroslava Pouzara určený pro vítěze základní části. Dynamo, které v průběhu celé základní části ztrácelo body minimálně, zažilo „minikrizi“ začátkem února, kdy podlehlo nejprve doma Spartě a následně s prázdnou odjelo i z Olomouce. Z dalších sedmi zápasů už ale svěřenci trenéra Zadiny odešli jako vítězové, přičemž ztratili pouhý bod za remízu v derby s Hradcem Králové v normální hrací době. Naposledy mají zkušenosti s domácími zápasy s Karlovými Vary, když Energii porazili dvakrát během jednoho týdne – jednou 5:2 a podruhé 6:2. „Zápas jsme v první třetině nezachytili, ale věděli jsme, že jsme schopní to otočit a zlomit na naši stranu, což se nám povedlo,“ hodnotil úvod druhého utkání Zadina. Karlovarští měli oba zápasy v Pardubicích dobře rozehrané (2:2 po druhé třetině prvního zápasu, resp. vedení 2:1 po úvodních dvaceti minutách druhého utkání), ale domácí nakonec potvrdili svou sílu a přestože nemají potřebu hromadit body pro postavení v tabulce, nechtějí být před play off zaskončení náhlým poklesem formy.

Forma v posledních 5 zápasech: V – V – V – V – V
Pozice v tabulce: 1.
Bilance: 50 zápasů, 32-8-5-5, skóre 193:109, 117 bodů
Bilance venku: 25 zápasů, 16-3-4-2, skóre 93:53, 58 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 10 zápasů, 7-1-0-2, skóre 38:18, 23 bodů
Nejproduktivnější hráč: Tomáš Hyka 45 (16+29)
Nejlepší střelec: Lukáš Sedlák 23
Brankář s největším počtem minut: Roman Will 37 z. – 30/7, úsp. 91,79 %, prům. 2,02 g/z, 1 SO

Poslední zápas Pardubic:

27. února 2024: HC Dynamo Pardubice – HC Energie Karlovy Vary 6:2 (1:2, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Hyka (L. Sedlák, Čerešňák), 22. R. Kousal (T. Zohorna), 35. Mandát (Vondráček), 40. Hyka (Jan Kolář, Vála), 41. L. Sedlák (Pánik), 49. Paulovič – 5. Hladonik (Černoch), 20. Beránek (Hladonik, Černoch).
Poslední vzájemný zápas

Poslední vzájemné utkání se hrálo v lednu na východě Čech po velmi intezivním týdnu, kdy došlo nejprve k odvolání Václava Varadi od pardubického kormidla a následně k pikantnímu přesunu na trase Třinec – Pardubice, když se do Slezska vrátil klubový odchovanec David Cienciala a do Pardubic se naopak přesunul hráč, který má také výraznou třineckou stoupu od mládežnických let, Richard Pánik. Dynamo se zatím Třineckým odvděčuje za jarní vyřazení ze semifinále play off poměrně jednoznačně – v této sezóně vyhrálo všechny tři zápasy a Ocelářům nechalo jediný bod za remízu v normální hrací době prvního utkání v Enteria areně.

21. ledna 2024: HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 5:3 (3:0, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 2. A. Musil, 7. Radil (Čerešňák, M. Kaut), 11. Říčka (Košťálek), 33. Hájek (Poulíček), 45. Radil (L. Sedlák) – 40. Voženílek (Nedomlel, J. Jeřábek), 51. Martin Růžička (Voženílek, Miloš Roman), 53. Voženílek (Miloš Roman).
Vážení přátelé extraligového hokeje, opět po čase vítejte u sledování utkání Tipsport extraligy z Třince! Oceláři se vrátili z nepříliš povedeného výjezdu do Čech, z něhož si přivezli jedno vítězství, a pro domácí derniéru v základní části si nemohli pozvat složitějšího soupeře – pod Javorový přijíždí obhájce vítězství v dlouhodobé části sezóny z Pardubic. Utkání 51. kola Tipsport extraligy HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice se odehraje ve WERK ARENĚ v pátek 1. března 2024 od 17.30 hod. Nechte se pozvat k jeho sledování!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.


Tabulka 2023/2024
Z V VP PP P Skóre B
1. Pardubice 52 33 8 6 5 203:115 121
2. Sparta 52 32 6 3 11 172:119 111
3. Třinec 52 25 9 6 12 172:132 99
4. Brno 52 21 9 5 17 160:139 86
5. Litvínov 52 23 5 4 20 163:165 83
6. Č. Budějovice 52 23 2 10 17 147:149 83
7. Liberec 52 24 3 4 21 174:165 82
8. Mountfield 52 16 8 11 17 135:137 75
9. Vítkovice 52 18 5 8 21 132:138 72
10. Olomouc 52 16 7 6 23 123:155 68
11. K. Vary 52 14 8 3 27 128:146 61
12. Plzeň 52 14 6 4 28 130:155 58
13. M. Boleslav 52 12 6 6 28 106:154 54
14. Kladno 52 7 4 10 31 120:196 39
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Baráž
Články odjinud