Tipsport Extraliga - Základní část - 39. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Litvínov - 21. ledna 2024   16:00

Vítkovice
13:49' Vondráček  • 31:28' Kalus (Auvitu, Lakatoš) • 35:59' Peterek (Šoustal, Percy) • 45:53' Lakatoš (Fridrich, Auvitu) • 52:35' Chlán (Fridrich, Lakatoš)
5:1
(1:0, 2:0, 2:1)
Litvínov
52:07' Hlava  (Jaks, Kirk)
Vítkovice
Klimeš (Dolejš) – Percy, Raskob, Mikuš (A), L. Kovář, Auvitu, Grman, R. Jeřábek – Fridrich, Chlán, Lakatoš (C) – Ro. Bukarts, Krieger, Barinka – Kalus, Claireaux, Ri. Bukarts – Peterek, Šoustal, Vondráček.
R. Šír, J. Ondráček – M. Hlavatý, M. Axman
Ostravar aréna, Ostrava
4 693 diváků
Litvínov
Zajíček (M. Tomek) – Baránek, Zeman, Zile, Jaks, Czuczman, Demel (A), Šalda – Kudrna, Jurčík, Koblasa – Hlava, D. Kaše (A), O. Kaše (C) – Maštalířský, Kirk, Abdul – Zygmunt, Urban, Havelka.

Dnešní utkání je za námi. Vítkovice si připisují tři cenné body do tabulky. Svou dnešní hrou, góly i body odčinily páteční výbuch v Brně. Samotné skóre otevřel Vondráček, ve druhé části přidali gól Kalus, díky čemuž využili vítkovičtí přesilovku a Peterek, aby ve třetí třetině zvýšil na rozdíl čtyř branek Lakatoš. Gólman Klimeš dnes sahal po třetí nule v sezóně, ale o tu ho sedm minut před koncem třetí třetiny připravil přesnou tečí Hlava. Vítkovičtí však nenechali nic náhodě a díky Chlánovi si vzali čtyřbrankové vedení zpět. Domácí tak podruhé v sezóně vyhrávají na Litvínovem na svém vlastním ledě.
Z Ostravy je to dnes už vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit brzy zase na počtenou.

59:57'
U Zajičkovy klece ještě zahrozil Fridrich, ale ani nadvakrát nedokázal dostat puk do hostující klece.
59:40'
Verva na skok v pásmu, ale domácí si přebírají puk a mění směr hry.
59:13'
Vítkovičtí zatlačili litvínovské k Zajíčkově kleci a hrají velmi uvolněně.
58:51'
Hraje se ve středním pásmu, hosté mají puk pod kontrolou.
58:02'
Vítkovičtí se usadili v pásmu, ale hostům se podařilo protlačit kotouč do středu kluziště.
57:39'
Vítkovická Ostravar aréna je v euforii a tleská jako jeden muž.
57:15'
Litvínovští bojují v útočném pásmu, ale do blízkosti branky je vítkovičtí nechtějí pustit.
56:47'
Za nahozeným pukem sprintoval Roberts Bukarts, ale Zajíček si vyjel mezi kruhy a rychle odpaluje puk.
56:21'
Litvínovští okupují svou útočnou polovinu, Klimeš je ve střehu, ale příliš práce nemá.
55:37'
Několik dobrých pokusů pro vítkovické, ale Zajíček drží. Následuje komerční přestávka.
54:59'
Hosté se rychle přesunují do útoku, ale Jurčíkova nahrávka nenašla žádného ze spoluhráčů.
54:25'
Dnešní utkání sleduje 4 693 diváků.
53:57'
Rihards Bukarts si vypracoval dobrou šanci, ale v cestě mu stál Zajíček.
53:41'
Vítkovičtí se znovu protahují do pásma a usazují se u litvínovské klece.
52:35'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácí si berou zpět čtyřbrankové vedení, Lakatoš nahrál k tyči na Fridricha, ten kotouč nastřelil do brankáře, vyražený puk pohotově poslal pod bránícím hráčem na najíždějícího PETRA CHLÁNA, který už Zajíčka překonal – 5:1. Asistence: Petr Fridrich, Dominik Lakatoš.
52:07'
Litvínov právě vstřelil branku!
Hosté využívají přesilovku a dostávají se do hry, od modré pálil Jaks, puk těsně před Klimešem tečoval NICOLAS HLAVA s poslal ho nad gólmanovým ramenem do branky – 4:1. Asistence: Janis Jaks, Liam Joseph Kirk.
51:39'
Vítkovičtí mohli vyhodit, ale kotouč zachytil Jaks.
51:15'
Verva rozjela přesilovkový kolotoč, od modré tvrdě vypálil Kirk, ale Klimešova náruč byla připravena.
50:56'
Hosté mají další šanci skórovat, za hákování je vyloučen domácí Auvitu.
50:47'
Litvínov se dere do branky, ale Klimeš je stále proti změně skóre.
49:45'
Zakázané uvolnění Vervy.
49:28'
Přesun druhé vítkovické formace k litvínovské brance končí pukem v Zajíčkově bleskové lapačce. Následuje komerční přestávka.
49:17'
Verva vyváží kotouč a odjíždí střídat.
48:54'
Pokus Raskoba proletěl kolem Zajíčkovy branky.
48:31'
Vítkovičtí se snaží usadit v pásmu, hosté jsou proti, ale přesto se musejí hlavně bránit.
48:07'
Kotouč létá vzduchem u domácí klece, ale do branky nezapadl.
47:40'
Rychle vyhození domácích, ale hosté se rychle vracejí ke Klimešovi.
47:14'
Litvínov bojuje u domácí branky, ale kotouč hráčům odskakuje od hokejek.
45:53'
Vítkovičtí vedou už o čtyři branky, neposedný kotouč umístil do odkryté části branky pohotový DOMINIK LAKATOŠ – 4:0. Asistence: Petr Fridrich, Yohann Auvitu.
45:33'
Vítkovice se znovu bez potíží dostávají do blízkosti hostující klece, Vondráčkova rána končí na zadním mantinelu.
44:50'
Klimeš zasahovat nakonec nemusel, jeho spoluhráči putují k Zajíčkově brance, Kalus se před brankou puku nedočkal.
44:27'
Verva rozehrává do pásma.
44:22'
Vítkovičtí bojují v pásmu, ale hosté se snaží udržet je u mantinelu.
43:48'
Raskob nahodil puk za branku, Barinka si pro něj sjel, nahrál ho zpět na Kriegra, ale Zajíček byl na místě.
43:28'
Vítkovice hrají v plném počtu.
43:25'
Domácí Fridrich znovu v akci, dostal se s pukem až ke kruhu, odkud vypálil, ale jen do hráče před sebou.
42:28'
Další vyhození domácích, Fridrich zdatně narušuje hostující rozehrávku.
42:02'
Vítkovičtí odehrávají puk až za Zajíčkovu klec.
41:50'
Střela střídá střelu, ale litvínovským chybí větší přesnost.
41:28'
Hákováním si vypomohl Barinka a odjíždí na trestnou lavici.
41:00'
Puk létá z rohu do rohu, ale Klimeš svou branku střeží na sto procent.
40:25'
Hru do útočného pásma dostal hostující Jurčík, Klimeš musel zasahovat, ale stačil se rychle přesunovat, a tak hrstka hostujících fanoušků zatím slavit nemůže.
40:01'
Druhá třetina je za námi, vítkovičtí v ní navýšili své skóre a utekli svému soupeři už o tři branky. Litvínovští se sice dokázali dostávat do šancí, zavařit Klimešovi, ale domácí hrají velmi obětavě. Uvidíme, jak zabojuje Verva o body ve třetí třetině. Pro domácí to určitě lehké nebude.
1/3 – 9:8
2/3 – 9:18
Další třetina začne přibližně v 17:49.
40:00'
39:30'
Vítkovice se dostávají k puku a dostávají hru do klidnějších vod.
39:10'
Litvínovští bojují, ale domácí jim u své branky příliš prostoru nedávají.
38:58'
Verva se dostala zpět do pásma, ale i když měl Ondřej Kaše volnější prostor, na Klimeše nevyzrál.
38:20'
Vítkovičtí přesunuli hru k Zajíčkovi, před branku se prosadil Rihards Bukarts, ale puk se k němu nakonec nedostal.
37:41'
Hosté se snaží vymyslet recept na domácího gólmana, ale Vítkovice u své branky hrají jako jeden muž.
37:27'
Auvitu zabojoval u domácí branky a puk putuje ke kruhům.
37:00'
Litvínovští se nevzdávají a rychle se přesunují ke Klimešovi.
35:59'
Domácí zvyšují na rozdíl tří gólů, Šoustal nahrál do jízdy JONÁŠOVI PETERKOVI, který z mezikruží pohodlně poslal puk do horní části branky – 3:0. Asistence: Tomáš Šoustal, Stuart Percy.
35:50'
Menší zmatky obou stranách, ale vítkovičtí nakonec získávají puk pod kontrolu.
35:12'
Hra je přerušena pro vysokou hůl.
35:01'
Hosté dokázali udržet útočné pásmo, Abdul s Maštalířským ohrožovali domácí branku, na pomoc jim sjel ještě Kirk, ale Klimeš byl přesně tam, kde měl být.
34:35'
Verva se prodrala do útočného pásma, ale vítkovičtí jsou na svých pozicích a branku s Klimešem brání velmi pozorně.
33:36'
Zakázané uvolnění pro domácí.
33:14'
Vítkovice v protiútoku, zpoza branky se puk dostal do mezikruží k osamocenému Chlánovi, ale ten Zajíčka nepřekonal.
32:57'
David Kaše dostal kotouč do pásma, najížděl si s Ondřejem Kaše, ale souhra jim nevyšla.
32:36'
Kovář se dostával do blízkosti litvínovské branky, nahrál na Kaluse, ale ten rychlý kotouč nezachytil, puk se tak dostal zpět na modrou na Percyho, jehož pokus zachytil Zajíček do lapačky. Následuje komerční přestávka.
32:18'
Domácí sebrali ve středním pásmu volný kotouč a rozehrávají k hostující brance.
31:50'
Vítkovičtí znovu v pásmu, ale tentokrát jim souhra nesedla.
31:28'
Domácí využívají přesilovku!! Auvitu poslal puk k brance, kde už číhal MAREK KALUS, který pohotově umístil puk do mezírky v Zajíčkově kleci – 2:0. Asistence: Yohann Auvitu, Dominik Lakatoš.
31:11'
Domácí pětice se usazuje v pásmu a zahajuje přesilovkový kolotoč.
30:45'
Vítkovice zmatkují ve svém obranném pásmu, Klimeš je v pohotovosti.
30:28'
Hosté posílají kotouč do bezpečí, domácí se vracejí.
30:03'
První přesilovka pro domácí, za hákování je vyloučen hostující Baránek.
29:55'
Vítkovičtí se dostali do rychlé šance, Fridrich se ujal k puku a sprintoval k Zajíčkovi, toho ale nepřekonal.
29:45'
29:34'
Verva se usazuje v pásmu, hledá místo pro gólovku.
29:18'
Hosté na skok v pásmu, ale domácí znovu posílají puk do bezpečí.
28:58'
Domácí vyhazují kotouč až k Zajíčkovi.
28:37'
Litvínovští stále okupují prostor svého útočného pásma, Jaks si vybruslil do lepší pozice, ale posílá puk rovnou do Klimešovy náruče.
28:23'
Mikuš dostal u své branky dělovku, hra je přerušena a vítkovický bek držící se za hlavu a s přilbou v ruce odjíždí za potlesku diváků na střídačku.
27:57'
Hlava se držel těsně před Klimešem, jeho pokus vítkovický gólman udržel.
27:45'
Za podrážení je vyloučen domácí Claireaux.
27:45'
Hosté se rychle protáhli k vítkovické kleci, Zygmuntova střela končí v Klimešově náruči.
27:24'
Domácí se drží stále v útočné třetině, Rihards Bukarts kroužil s pukem, ztratil ho, získal ho, ale kotouč mu byl nakonec vypíchnut do středního pásma.
26:58'
Vítkovice v pásmu, Roberts Bukarts to zkusil zleva, ale Zajíček byl rychlejší.
26:38'
David Kaše dokázal ukrýt kotouč před dotírajícím Kriegrem.
26:19'
Domácí zbrkle posílají puk na zakázané uvolnění.
26:06'
Vítkovičtí rozehráli do pásma, zprava to zkusil Barinka, ale Zajíček byl připraven. Následuje komerční přestávka.
25:54'
Litvínovský přesun k vítkovické kleci zastavuje ofsajd.
25:42'
Hraje se v rychlém tempu na obě strany.
25:24'
Dobrá šance na opačné straně, Maštalířský si najížděl s Kirkem, ale souhra jim nevyšla a puk ujíždí do rohu.
24:08'
Vítkovičtí na skok v pásmu, nahozený kotouč Zajíček za svá záda nepustil.
23:41'
Hosté se přesunuli zpět ke Klimešovi, ale ten tolik práce nemá.
23:19'
Vítkovičtí se protáhli do pásma, dobře vyzkoušel pozornost Zajíčka Barinka.
22:57'
22:50'
Zprava si k brance Vítkovic najel Koblasa, ale náruč Klimeše skryla puk bez obtíží.
22:20'
Hosté kombinují v pásmu, ale vítkovičtí se brání na jedničku.
21:55'
Verva zpět v pásmu, dobře střílel Hlava, ale Klimeš byl na místě.
21:27'
Vítkovice se drží před hostující brankou, zdatně šetří vteřiny.
21:15'
Za zblokovaným pukem vyjel Fridrich, který se rychle protáhl do pásma, ale Zajíček měl dost času se přesunout.
20:57'
Prvním vyloučeným je vítkovický Krieger, který je potrestán za držení.
20:45'
Klimeš teď prošel testem pozornosti, po nahrávce Kudrny střílel těsně před ním Jurčík, ale puk do branky neprošel, Jurčík zůstal clonit před brankou a ostatní hostující hráči se snažili protlačit kotouč do vítkovické klece, ale marně.
20:11'
Domácí vyhráli úvodní vhazování, ale hosté je až k brance nepustili.
20:01'
Po první třetině jsou spokojenější domácí fanoušci, kteří vidí bojovný výkon a snahu svého týmu. To vše bylo navíc okořeněno úvodním gólem Vondráčka. Uvidíme, zda bude druhá třetina stejná.
1/3 – 9:8
Další třetina začne přibližně v 16:52.
20:00'
19:49'
Puk je ve středním pásmu.
19:31'
Domácí v pásmu, Kalus poslal od branky puk na Auvitu u modré, jeho střelu Zajíček srazil k ledu, skákavý puk jen o kousek minul jeho tyč.
19:08'
Verva se protáhla ke Klimešovi, ten monitoruje jejich snahu.
18:33'
Roberts Bukarts si najížděl ve dvojici na branku Zajíčka, nestačil ale přihrát, protože puk mu přeskočil hůl, a tak se ocitl za brankou.
18:18'
Hosté střední pásmo s pukem neprošli, vítkovičtí budou rozehrávat.
18:01'
Hraje se ve středním pásmu.
17:27'
Verva se usadila před domácí brankou, ale vítkovičtí pomáhají Klimešovi ze všech sil.
17:00'
Vítkovice v další útočné akci, ale Šoustalovi střela nesedla.
16:18'
Před Klimešem se objevila druhá litvínovská lajna, ale Klimeš měl dobrý výhled.
13:49'
Domácím se předchozí práce v útočném pásmu vyplatila, ve středním pásmu sebrali litvínovským kotouč, TOMÁŠ VONDRÁČEK se rozjel na Zajíčkovu branku a poslal puk nad jeho vyrážečku -1:0. Bez asistence.
13:07'
Hosté na skok v pásmu, Klimeš byl bez práce, do pásma se znovu derou domácí.
12:22'
První branka už visela ve vzduchu, ale Kalusovu jedovku Zajíček znovu zachytil. Následuje komerční přestávka.
12:19'
Zakázané uvolnění pro Vervu.
07:42'
Vítkovice vytvořily delší závar u hostující branky, ale Zajíček všechny dotěrné hole dokázal uhlídat.
06:06'
Klimeš měl u své branky práci, ale spolupráce Maštalířského s Abdulem neprošla. Následuje komerční přestávka.
05:12'
Domácí dobře pracují v útočném pásmu, po několika střelách se puk dostal ke Kalusovi, který se napřáhl a z kruhu trefil tyč!!
04:00'
Vítkovičtí vtrhli do pásma, Krieger si nahrál s Barinkou, ale Zajíček byl na místě.
02:27'
Hosté okupují útočné pásmo, ale Koblasovi střela nesedla.
01:48'
Vítkovice získaly kotouč, Claireaux ujel po pravém křídle, ale Zajíček byl připraven.
00:33'
Litvínovský útok zastavuje odpískaný ofsajd.
00:01'
Vítkovičtí budou chtít napravit páteční nezdar a navázat na poslední domácí výhru nad Libercem, při které si Klimeš připsal své druhé čisté konto v sezóně. Vítkovičtí v Brně přišli o dalšího útočníka, Dej páteční utkání nedohrál a nezdá se pravděpodobné, že by dnes nastoupil. Naopak se ale domácí fanouškům poprvé představí nová akvizice, bratr jednoho z vítkovických útočníků, Rihards Bukarts.
Lídrem kanadského bodování Litvínova je s osmatřiceti body útočník Ondřej Kaše (17+21), který je nejvytíženějším hráčem týmu s průměrným časem 21:59 minut. Nejlepším nahrávačem je ale jeho bratr, útočník David Kaše (11+22). Nejlepším bekem je se sedmnácti body Janis Jaks (3+14). Celkem 99 bodů v bodování Radegast indexu zatím nasbíral obránce Kristaps Zile. Ocenění Hráč utkání si v dosavadním průběhu sezóny odnesl celkem osmkrát útočník Ondřej Kaše. Nejvíce trestných minut od sudích vyzískal obránce Radim Šalda, a to padesát. Nejvíce zápasů odchytal z trojice gólmanů Matej Tomek s průměrem 2,82 a úspěšností 91,25 %.
Kanadské bodování Vítkovic vede s jednadvaceti body útočník Dominik Lakatoš (9+12), společně s ním je nejlepším střelcem Roberts Bukarts (9+3). Nejvíce asistencí mají na svém kontě útočník Marek Kalus (5+13) a nejlepší z obránců Stuart Percy (4+13), který zároveň tráví na ledě průměrně 20:27 minut. V bodování Radegast indexu se nejvíce daří obránci Mariovi Grmanovi se 79 body. Pětkrát si cenu za nejlepšího hráče utkání odnesl útočník Marek Kalus. Nejtrestanějším hráčem týmu je s čtyřiatřiceti trestnými minutami kapitán Dominik Lakatoš. Z dvojice gólmanů má lepší statistiky Lukáš Klimeš se dvěma vychytanými nulami, průměrem 2,28 a úspěšností 92,54 %.
V úterý zakončily Vítkovice svou cestu Ligou mistrů v semifinále, když ve Švédsku vyhrály, ale přesto nedokázali dohnat ztrátu ze svého ledu. V pátek si z Brna odvezly vysokou prohru 1:7, kdy jediný gól vítkovických dával obránce Raskob. V neúplné tabulce se pro ně nic nezměnilo, nadále jim patří 12. místo a za bilanci 9-3-6-16 a pasivní skóre 80:98 jim patří 39 bodů. V posledních pěti zápasech bodoval tým Litvínova třikrát, v pátečním kole si na svém ledě poradil s Kladnem, když si připsal tři body po těsné výhře 4:3. Severočeši mají odehráno o čtyři zápasy více, aktuálně jsou na 4. příčce, bilance 18-4-3-13 a aktivní skóre 119:110 jim zatím vynesly 65 bodů.
Vítkovičtí hokejisté mají před sebou další těžké utkání, v osmatřicátém kole Tipsport extraligy se jim do cesty postaví silný Litvínov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.