To je tedy pro dnešní večer z brněnského vyprodaného kotle vše. Budu se těšit u dalšího přenosu ze zdejšího stadionu opět někdy napočtenou. Hezký večer a příjemný víkend.
Je tu konec zápasu. Kometa si připisuje po výhře 4:1 tři body. Dalo by se říci, že zaslouženě, byla po většinu zápasu lepším týmem. Litvínov se dostal do kontaktu až v poslední třetině, ale na body to nestačilo. Celkový počet střel na bránu: 40:28.
60:00
59:37
Mexická vlna obíhá spokojenou halou, která na závěr viděla Čermákovou dobrou příležitost, ale stav se již nemění.
59:30
Kometa právě vstřelila branku! Je hotovo. Do prázdné brány se trefuje MIROSLAV HOLEC a je tedy jasné, že Kometa si připíše tři hodně důležité body. Velký podíl na této brance má bojovník Erat, který na modré čáře vybojoval puk a předložil jej autorovi čtvrtého brněnského gólu. Asistence: Roman Erat.
59:06
Hosté v šesti tlačí svého soupeře.
58:09
Franěk je venku z brány! Ještě předtím měli hosté dvě velké šance, ale snižení se nekoná, výborně zasáhl Bičánek a Žižka.
57:32
Chystá se zřejmě poslední nápor hostů, Franěk se neustále dívá na střídačku.
56:44
Verva usazena v útočné třetině a už je zase před Trvaje trma vrma. Kotouč zmizel všem z dohledu, někde po tělem brněnského Bičánka, hra je proto logicky přerušena.
56:21
Přerušená hra, buly po pravici Fraňka.
56:18
Čas se pro Litvínov krátí, hraje se převážně ve středním pásmu. Kometa si počíná dobře takticky.
55:05
Tak tohle se jen tak nevidí. Holec vypálil z levého kruhu a kotouč se zastavil na horní síťce Fraňka, od kterého se kotouč odrazil právě do těchto míst. Někdo z domácích se snažil kotouč ze střechy "domečku" ještě vypíchnout, ale hra se přerušila.
54:08
Kometa jen tak nahazuje do středního pásma. Taktika asi zněla před touto třetinou jasně, bránit.
53:55
Brejčák pouze nahodil kotouč na Trvaje, ten pro jistotu chytá a přerušuje hru.
53:15
Obě mužstva jsou v pěti.
52:30
Nejprve Hujsa před Trvajem a následně tečoval nahození od modré Frolík, brněnský strážce si pohlídal svou levou tyčku.
51:58
Oba týmy hrají ve čtyřech.
51:44
A navíc se udělují dva menší tresty. Za hosty Ručinský za faul loktem, za Kometu Čermák za nedovolené bránění.
51:44
Odpískán úmyslný ofsajd. Bude se vhazovat v obranném pásmu Litvínova.
51:20
Bomba Hrušky od modré skončila na mantinelu, hodně nepřesná střela slovenského beka.
50:36
Dobrá střela Kubáta, Trvaj vymrštil lapačku a uklidnil svůj tým jistým zákrokem.
50:00
Domácí po delší době v útočném pásmu, znovu se pokoušel překvapit Fraňka Balej, nepodařilo se.
49:32
Dnešnímu utkání 7200 diváků, je tedy vyprodáno!
49:02
Kometa úplně přestala hrát a Litvínov je stále více kousavější. Po Ručinského souhře pálil Černý, ale jen do Trvaje.
48:28
Totéž se dá říci i slabém pokusu Hanzla.
48:06
Balejova propagační střela nemohla Fraňkovi nadělat problémy.
47:32
Hra je přerušena pro ofsajd. Franěk se v bráně zatím musí nudit. Dvě třetiny neveděl kam dřív skočit. Oba brankáři si tak s trochou nadsázky své role prohodili.
46:27
Brňané výrazně polevili, hosté jsou najednou všude dřív a jsou hodně nebezpeční.
45:57
Hosté jsou stále aktivnější, Kometa se soustředí na bránění.
43:50
Litvínov právě vstřelil branku! Hosté svůj tlak využívají. Brněnská brankářská opora tak na domácím ledě inkasuje branku po téměř 164 minutách. Litvínov se usadil ve své útočné třetině a od levého mantinelu vypálil tvrdou ránu KAREL KUBÁT. Jeho ránu zřejmě ještě někdo tečoval a přizvedl nad Trvajovo rameno. Asistence: Viktor Hübl.
43:36
Brněnský brankář si na nedostatek práce nemůže stěžovat. Kometa se prakticky nedostala ze své třetiny.
42:55
Před Trvajem je stále víc rušno. Teď na něj nevyzrála dvojice Černý a Smolka. V prvním případě šel kotouč do chráničů, ve druhém pak nad bránu.
42:15
Sám před bránou z ničeho nic Frolík, Trvaj chytá. Na druhé straně se povedla totožná akce Divíškovi, ale i Franěk ukazál dobrý postřeh.
41:15
Litvínov se od začátku usadil ve své útočné třetině, ale zatím je to bez střely, která by mohla Trvaje ohrozit.
40:27
První šanci v poslední třetině měla Verva, ale Kubinčákova střela byla sražena.
40:01
Poslední třetina začne v 20:10.
Střely na bránu celkem: 38:17. Ve druhé třetině 25:9!!!
Hektická druhá třetina je u konce. Viděli jsme dva góly a mnoho šancí na obou stranách. Více ze hry měla však Kometa, která udeřila Petrovickým a Eratem. Litvínov se mohl dostat do hry především ve své dvojnásobné početní výhodě, ale s tou naložil špatně. Nutno navíc pochválit brankáře Trvaje. Stav je tak tedy zatím jednoznačný 3:0.
40:00
39:41
38:57
Vašíček mohl přidat dnes svou druhou branku, měl dobrou pozici pro střelu, horší už to bylo s časem, obrana hostů ho včas dokázala odzbrojit.
37:55
Ihned po vhazování střílel Kováčik, od mantinelu se puk odrazil k Holcovi, který orazítkoval boční tyč. Domácí hráč měl před sebou poloprázdnou bránu, ale čtvrtý kolík do ni nezabodnul.
37:37
Miroslav Holec ukázal své šikovné ruce. Martin Frolík ho musel faulovat. Tentokrát si přesilovku zahrají domácí.
36:45
Fanoušci oslavují Trvaje, který předváděl poslední dvě minuty své umění. Především Ručinského dorážka volala po snížení. Domácí brankář tak na svém ledě stále drží čistý štít.
36:27
Kometa se ubránila s vypětím všech sil a za bouřlivého potlesku jsou v pěti.
35:28
Po pasu Jareše se fantasticky roztáhl Trvaj u levé tyče, kde famózně lapil Ručinského dorážku. Zákrok dne je na světě.
35:06
Trvaj je ale pozorný. Sice jsou hosté v drtivém tlaku, ale žádná střela není zatím nebezpečná. Ani bomba Lukeše nenadělala problémy brněnskému fantomovi.
34:34
Kapitán Bičánek a Milan Hruška inkasují dva tresty po sobě. Litvínov si tak zahraje dvojnásobnou přesilovku celé dvě minuty.
34:27
První vážná akce Vervy v této třetině. Karel Kubát ujížděl ve dvojici s Kubinčákem a prvně jmenovaný místo přihrávky volil střelu, jenže Trvaj uhájil v poklidu své království.
34:11
Po buly pálil těsně vedle nejlepší střelec Komety Leoš Čermák.
33:30
Pokud jsme sledovali vyrovnanou první třetinu, v té druhé existuje prakticky jen domácí mužstvo.
33:15
Zase tam nebyla dvakrát jistota od Fraňka. Překvapivou střelu na něj vyslal Zohorna a poté vypálil Žižka, skóre se nemění.
32:16
Často padali do střel a pomáhali svému brankáři. Jako nyní Jareš.
31:40
Vždycky to nejde, Kometě se přesilovka příliš nevyvedla. Naopak snad první střelu na Trvaje vyslal Hanzl, brněnský gólman nadvakrát kryje lapačkou. Hosty je potřeba pochválit za velkou obětavost v posledních dvou minutách.
30:30
Litvínov se ze svého sevření vymanil a málem zaútočil Trávničkem. Obrana Brna se dokázala včas vrátit.
29:56
Tresty nekončí. Viktor Hübl potáhl Holce, který byl nachystán na střelu. Nakonec kotouč došel až k Fraňkovi, ten si s vypětím sil poradil.
29:14
Marně si vzpomínám, jestli si Trvaj v brněnské bráně připsal nějaký zákrok. Je to samozřejmě dáno i častými tresty hostů.
28:26
Další závar před hostujícím brankářem vymyslel Holec, kotouč pouze prosvištěl mimo tyče.
27:27
Stále se hraje v útočném pásmu Brna a Franěk je znovu v plné polní. Nyní chytá ránu Koreise, který hraje dnes v první formaci místo Dlouhého.
26:08
Kometa právě vstřelila branku! Litvínov je pod velkým tlakem a dělá katastrofální chyby. Jednu z nich využívá ROMAN ERAT, který se ze hry trefuje po dlouhých třech měsících. Obrana hostů ztratila ve své třetině kotouč, a to byla pro Kometu snadná kořist. Puk se před Fraňkem několikrát odrazil po střelách domácích forvardů, až byl nakonec v pravý čas na pravém místě brněnský "Špenát" jak se tomuto zkušenému harcovníkovi přezdívá. Asistence: Miroslav Holec a Róbert Petrovický.
25:54
Jiří Trvaj si v této třetině prakticky nesáhl na puk, na druhé straně ovšem neustále bouřlivo.
25:21
Hosté jsou po dlouhé době v pěti.
24:52
Diváci si žádají další branku. Kometa dohrává přesilovku, tentokrát pouze klasickou a znovu je před Fraňkem rušno.
23:49
Kometa právě vstřelila branku! Dvojnásobná přesilovka je využita téměř okamžitě. Hosté dostávají druhou branku především díky své nedisciplinovanosti. Velký závar před bránou Fraňka vyřešil nadvakrát RÓBERT PETROVICKÝ, ke kterému se odrazil kotouč po Malcově střele od modré. Franěk opět neudržel kotouč na svých betonech a slovenský veterán si v takových situacích dokáže vědět rady. Asistence: Tomáš Malec.
23:15
Ještě než byl vyloučen Gerhát. Sledovali jsme tvrdou bombu Žižky, která šla do mantinelu a následně na hůl Divíška, ten se do prázdné netrefuje!
22:59
A Verva bude hrát opět ve třech. Další faul, tentokrát za vysokou hůl jde Gerhát.
22:44
Domácí budou hrát přesilovku 5/3. Černošek vyfasoval dvě minuty za držení hole. Kometa bude hrát 25 vteřin dvojnásobnou početní výhodu.
22:16
Přesilovka Komety je velice aktivní a pohledná. Nyní zkoušel své štěstí Divíšek a Franěk chytá. Buly po jeho levici.
21:48
Obrovský tlak si vytvořila domácí pětice. Nejprve pálil Kováčik nad, následně přihrával Němec na Koreise, jenž byl sám před Fraňkem. Ten chytá betony a poté dnes podruhé nemá svou masku. Hra je přerušena.
21:09
Petrovický byl podražen Jakubem Černým, který inkasuje menší trest. První přesilovka Komety v tomto zápase.
20:59
Po buly ihned pálil obránce Hruška, Franěk připraven.
20:55
Na druhé straně Franěk zasahuje po střele Petrovického.
20:36
Přihrávka rukou Tomáše Žižky, který se ale po letícím puku vrhl jako tygr po své kořišti. Díky brněnskému obránci se do samostatného úniku nedostal Hanzl.
20:01
Střely na bránu: 13:8. Druhá třetina začne přibližně v 19:12.
Je za námi první třetina, která byla nejprve opatrná, ale v závěru bylo hodně rušno. Nejprve trefil Ručinský tyč a jeho Verva byla v útoku daleko lepší, ale výborný Trvaj vše důležité pochytal. Na druhé straně Petr Franěk působil hodně nejistě. Prakticky každá střela, který na něj šla, byla nebezpečná. Jednou byl za to také litvínovský brankář potrestán, když jeho zaváhání potrestal Jiří Vašíček, jenž se trefuje podruhé ve svém novém působišti.
20:00
19:51
Tutovka jako Brno. Na Fraňka se řítil zcela sám Leoš Čermák, ovšem tentokrát si hostující gólman připíše fantastický zákrok. Svou předešlou chybu napravil.
18:42
Od začátku je zkušený Petr Franěk nejistý, tentokrát mu pomohla obrana a také kus štěstí. Petrovický cpal kotouč na Holce, ten tečoval těsně mimo.
18:26
Kometa přežila oslabení a je v pěti.
17:04
Kometa právě vstřelila branku! Ve vlastním oslabení Komety se dějí věci. Hosté vůbec nezvládali svou přesilovku a Brno se několikrát dostávalo do šancí. Nejistému Fraňkovi několikrát vypadl kotouč z chráničů a nyní je za to Verva postrestána. Konkrétně se ujala střela JIŘÍHO VAŠÍČKA, ten nejprve vypíchl na modré puk Hüblovi a poté se rozjel na bránu. Zmíněná střela Fraňkovi vypadla před sebe, posléze si poskakující kotouč dojel sám brněnský bek a otevřel účet utkání. Bez asistence.
16:24
Jakub Svoboda vyhodil a ihned se hnal za kotoučem, hostující bek měl co dělat, aby těžkou pozici zvládl.
16:07
A zároveň uvidíme první přesilovku hostů.
16:07
Budeme sledovat první vyloučení zápasu. Za katr usedá Leoš Čermák (držení).
15:30
Po trase Káňa, Zohorna a Balej, který šikovně tečoval, musel být Franěk ve střehu. Kotouč nakonec těsně míjí horný tyčku. Velká šance Komety.
15:05
Rozhodčí hru hodně pouští, na obou stranách se prakticky vůbec nepískají icingy.
14:20
Na druhé straně ujížděla dvojice Gerhát s Hanzlem, ale dobře se vrátil Švrček a ukončil slibně se rozvíjející akci Vervy.
14:04
Dobrou kombinaci Tomáše Svobody a zakončujícího Jakuba Svobody, Franěk se roztáhl v brankovišti.
13:26
Hosté jsou v těchto momentech aktivnější, Kometa hrála velice dobře pouze do první komerční přestávky. Co přinesou následující minuty?
12:55
A další dobrá pozice na překonání Trvaje. Martin Frolík si najel mezi kruhy a trefuje brněnského brankáře do výstroje.
12:16
Od Bičánkové brusle se kotouč dopravil až na tribunu. Vhazování ve středním pásmu.
12:11
Po delší odmlce si kotouč osahal také Franěk, ale nějaké starosti mít nemusel.
11:43
Domácí jsou pod tlakem. Verva zmáčkla svého soupeře do těžké defenzivy. Z jedné akce trefil dokonce Ručinský tyč. Nebyla to žádná tvrdá střela, ale nebezpečná a štiplavá rozhodně byla.
11:02
...jako nyní Ručinský, který bekhendem trefuje pravou tyč Trvajovy brány!
10:32
Litvínov ukazuje, že dnes v Brně nebude hrát žádného zanďoura. Dostává se do velikých šancí...
10:04
Další nebezpečný projektil vyslal Gerhát, vedle.
09:25
Ale nyní už to neplatí. Hosté si vytvořili gólovou akci Lukešem. Po Malcově špatné rozehrávce vznikla bránou mela, ze které Kometu vysvobodil až Zohorna odpalem na zakázané uvolnění.
08:57
Stále sledujeme opatrný hokej s minimem šancí. Kometa je zatím více nebezpečná.
08:37
Hosté chvíli motali brněnskou Kometu ve vlastní třetině, ale ke střele se nikdo nedostal. Většinou se bojovalo u mantinelu.
07:58
Do kabiny odešel za doprovodu lékaře Komety Tomáš Divíšek. Těžko odhadovat co se stalo.
07:26
Franěk není vůbec jistý. Teď musel několikrát řešit poskakující kotouč. Střílel Tomáš Svoboda a poté dorážel Divíšek.
06:26
Solidní akce Komety, Franěk se musel ohánět, a to ráně Kováčika a následné dorážce Koreise. Litvínovský gólman nadvakrát zasahuje.
05:09
Poněkud kuriózní situace. Od helmy litvínovského Smolky se kotouč odrazil přímo do jízdy Eratovi, který měl dobrou palebnou pozici, nakonec však zamířil metr vedle levé Fraňkovy tyče.
04:31
Tomáš Svoboda dlouho přemýšlel co udělá s pukem a nakonec vystřelil. Franěk chytá do lapačky a hned rozehrává.
03:37
Nebezpečná střela Kubinčáka z pravého kruhu, jen to tady zahučelo. Kotouč letěl těsně vedle.
03:13
Rušno před Fraňkem, který dokonce nemá helmu. Balej se na něj natlačil a snažil se procpat poskakující kotouč mezi betony. Hostující strážce svatyně si ale poradil.
02:45
Mladíček a junior Komety Jan Káňa se šikovně dostával do pásma, kde hledal Hynka Zohornu, ten se však v tísni neprosadil.
02:05
Oba týmy se hned od začátku příliš neženou do útočení, sledujeme opatrný hokej.
01:45
Ofsajd hostů, vhazování ve středním pásmu.
01:05
V prvním náznaku šance také Kometa, ale zůstalo to pouze u náznaku. Druhá lajna vedená Divíškem se neprosadila a odchází střídat.
00:36
První střelu na Trvaje vyslal Hübl a následně dorážel Lukeš, ale pokaždé kotouč zamířil vedle.
00:05
Na buly Čermák a Hübl. Do útoku jdou Brňané.
00:01
Hráči a rozhodčí nastupují na ledou plochu. V bráně Brna Trvaj, na straně hostí Petr Franěk. Můžeme jít na to.
Ještě jednou hezký večer z Brna. Do začátku zápasu nám zbývá pár okamžiků, stadion se pozvolna zaplňuje. Dnes šlo do prodeje posledních 800 vstupenek, uvidíme tedy zda bude vyprodáno. Zatím tomu vše napovídá.
Úvodní sestavy: HC Kometa Brno: Trvaj (Hovi) - Žižka, Kováčik, Bičánek (C), Švrček, Malec, Hruška, Vašíček - Němec, Čermák, Koreis - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - Erat, Petrovický, Holec - Balej, Zohorna, Káňa. HC Verva Litvínov: Franěk (Volke) - Brejčák, Jareš, Kubát, Černošek, Kousalík, Stříteský - Kubinčák, Hübl, Lukeš - Majdan, Hanzl, Ručinský - Smolka, Černý, Trávníček - Frolík, Hujsa, Jurčík - Gerhát. Rozhodčí: Antonín Jeřábek (Brno), Vladimír Šindler (Plzeň) - Marek Hlavatý, Rudolf Tošenovjan (oba Ostrava).
Páteční střetnutí bude důležité i z aspektu závěrečných počtů. Při shodném bodovém zisku se bude rozhodovat dle vzájemných zápasů, které jsou zatím příznivější pro Litvínovské. Ti doma nad Brňany vyhráli 4:1 a 3:2 po samostatných nájezdech, v jediné brněnské odvetě se radovala Kometa po jasné výhře 5:1. Pokud se v pátek podaří modrobílému celku vyhrát za tři body, budou mít při závěrečném sčítání nezpochybnitelnou výhodu.
Byl to vůbec první zápas obou soupeřů od vstupu Brna do extraligy. Od té doby Verva pouze prohrávala. Kometa zdolala svého soupeře ve zmíněném roce, ve druhém utkání 3:2, následně o rok později 3:1, 4:1 a letos v prvním vzájemném klání si mužstvo Zdeňka Venery poradilo bez problémů 5:1
Pro Brňany však v dnešní večer hraje takřka vše do karet. Litvínov totiž na venkovních hřištích pouze paběrkuje, s patnácti body je v tabulce až na předposledním třináctém místě. Navíc v Brně naposledy bodoval v roce 2009, kdy v tehdejším Rondu vyhrál 3:2.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Dnešní páteční večer slibuje v brněnské KAJOT ARENĚ nesmírně zajímavou a důležitou bitvu dvou soupeřů bojujících o předkolo play-off. Desátá Kometa má prozatím 56 bodů, zatímco o jednu příčku horší Litvínov má bodů 53. Hosté by potřebovali v tomto zápase vyhrát, aby se alespoň bodově dotáhli na svého soka a uchovali si tak stále šanci na postup do vyřazovací fáze soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.