Hokejisté Minnesoty díky skvělé produktivitě a brankáři Backströmovi zvládají důležité utkání s Detroitem a odskakuj mu v konferenci o tři body. Brankář hostů v celém zápase inkasoval jen dvakrát z osmatřiceti střel, naopak jeho protějšek Howard pustil za svá záda čtyři puky z devatenácti střel. První hvězdou utkání se stal Setoguchi, který dnes dvakrát skóroval. Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešní noci.
60:00
59:46
Detroit právě vstřelil branku!
Domácí se v závěru přeci jen dočkali branky, Po vyhraném buly se puk dostal DREWU MILLEROVI, a ten ho poslal nechytatelně do horního rohu. Backström tentokráte neměl šanci. Asistence: Jordin Tootoo
59:35
Konopka hákuje Clearyho a dostává dvě minuty.
58:01
Oba celky už spíše dohrávají zápas.
57:28
Po střele Pariseho od modré přerušuje hru na druhé straně i Howard.
56:53
Brankář hostů po další střele přikrývá kotouč lapačkou.
56:04
Po střele Kindla od modré vyráží Backström betonem za branku.
55:56
Detroit drží útočné pásmo, vystřelit však nedokáže.
55:06
Na druhé straně se Detroit dopouští ofsajdu.
54:44
Další zakázané uvolnění hostů.
54:36
Tentokráte kotouč opouští kluziště a nyní probíhá poslední komerční pauza této třetiny a zřejmě i tohoto zápasu.
54:05
Zakázané uvolnění hostů.
53:54
Střelu z úhlu vyráží Backström za branku.
52:48
Z mezikruží vystřelil zápěstím Dacjuk, betony Backströma však neprostřelil.
52:12
Setoguchi mohl dát hattrick, avšak nyní je jistý Howard.
51:06
Brankář Wild fantasticky vyráží i pokus Zetterberga
50:50
Backström sai připisuje další zákrok.
50:33
Clutterbuck je v jasném ofsajdu a následuje druhá komerční přestávka třetí třetiny.
49:43
Střela od Tootoo je zblokována a Backström přerušuje hru.
48:57
Detroit měl velký tlak, jenže Backström odolává a Minnesota vyhazuje, je tedy po přesilovce.
48:11
Hosté se ale osvobozují.
47:40
Po přihrávce Zetteberga byl osamocen před brankou zablokován Fransen na poslední chvíli a stejný hráč ihned na to pálí jen těsně vedle po přihrávce Dacjuka.
47:06
Hosté se však okamžitě osvobodili.
46:57
Brian Lashoff to udělal skvěle a snažil se protlačit kotouč za Backströma, to se mu ovšem nepovedlo. Nicméně hostující Prosser zalehl kotouč a dostává dvě minuty. Je tu první komerční přestávka třetí třetiny.
46:02
Hosté se už spíše jen brání, nicméně vekmi dobře a znovu vyhazují puk do středního pásma.
45:22
Rudá Křídla ani nyní neudrželi útočné pásmo a rozehrávají hosté zpoza branky.
44:40
Dacjuk po behkendu z levé branky míří těsně nad lapačku Backströma a tedy mimo branku.
44:06
Propagační střela hde hodně mimo branku hostů.
43:32
Domácí těžo pžecházejí do útočné třetiny, Minnesota opravdu skvěle brání.
43:03
Nyní Red Wings naslepo nahazují do útpčného pásma.
41:57
Backström skvěle vychytal Brunnera a hosté pokračují v tlaku, nyní obstřelují branku hostujícího brankáře.
41:02
Na druhé straně poprvé pálí hosté a hru přerušuje Howard.
40:44
Chytře branku objel Abdelkader, ale ani on přes několik dorážek nepřekonal Backströma.
40:22
Dacjuk znovu na Backströma nevyzrál.
40:01
Střely na branku: 9:12 (Celkem 26-17).
Hosté sice lehce zvýšili svou aktivitu, Detroit má však většinou herní převahu. I tak se ale jeho ztráza znovu zvýšila a domácí už prohrávají o tři branky, soupeř jim dává lekci z produktivity. Třetí třetina začne přibližně ve 02:37.
40:00
39:21
Po ráně Zetterberga je před Backströmem velký závar, avšak brankář hostů si znovu poradil.
38:52
Detroit je ale v krizi a v početní výhodě vyhazuje jen na zakázané uvolnění.
38:19
Po potyčce je vyloučen Clutterbuck na dvě plus dvě minuty a na druhé straně Abdelkader jen na dvě minuty, přesilovku tak hraje Detroit.
38:19
Abdelkader tvrdě vystřelil a Backström znovu kryje, poté ještě dotírá Kindl. Obránci hostů ale brání svého brankáře a nyní se strhla velká mela.
38:13
Dacjuk i White na druhé straně pálí mimo.
37:15
Minnesota právě vstřelila branku!
Nyní to ale neplatí a hosté jsou opravdu velmi produktivní. Howard po střele od modré vyrazil do strany a do prádné branky zasouvá kotouč po zemi DEVIN SETOGUCHI, který se trefuje podruhé v zápase. Asistence: Dany Heatley, Pierre-Marc Bouchard
37:06
Minnesota stále nedokázala přesněji vystřelit.
36:34
Hosté nyní navíc byli přistiženi v ofsajdu.
36:20
Red Wing se i tentokráte osvobozují.
35:53
Střela hostů je sražena a Detroit následně vyhazuje.
35:36
Nyní si zahrají přesilovku hosté, dvě minuty za podražení Zuckera dostává český krajánek Kindl.
35:00
Konopka se ocitl v ofsajdu.
34:48
Brunner z mezikruží opět vystrašil Backströma, ten ale opět drží kotouč.
34:33
Do ofsajdu se dostal domácí Abdelkader, následuje poslední komerční přestávka druhé třetiny.
34:11
Zakázané uvolnení Minnesoty.
33:36
Z mezikruží to zkusil Ericsson, ale na Backströma znovu nevyzrál.
32:55
Dobrou ránu Mikka Koiva tentokráte Howard vyráží.
32:50
Po mnoha nepřesnostech nakonec vybojovali útočné pásmo Wild.
31:14
Nyní má lehce navrch Minnesota a nyní Falk nepřekonal Howarda.
30:49
Ihned na to ale hosté znovu vedou o dvě branky. Po přihrávce zpoza branky ještě prodloužil Coyle kotouč na zcela volného MIKKA KOIVA a ten se tvrdou ranou trefuje nad lapačku Howarda. 911Asistence: Charlie Coyle, Zach Parise
30:30
Po úniku dva na jednoho Brodin nepřekonal Howarda.
30:09
Detroit začíná ožívat a nyní má tlak, Backström ale na poslední chvíli likviduje pokus Tootoo. Je tu druhá komerční přestávka druhé třetiny.
29:09
Hosté darují soupeři branku zadarmo. Po přihrávce na modrou čátu prošel kotouč jednomu hráči mezi bruslemi a samostatné sólo zakončil bekhendem mezi betony Backströma GUSTAV NYQUIST. Bez asistence
29:00
Setoguchi nevyzrál tvrdou ranou na Howarda.
28:19
Následně do brankáře Minnesoty pálí Brunner.
27:49
Dacjuk na Backströma nevyzrál.
27:11
Minnesota s menšími problémy nakonec udržela útočné pásmo.
26:38
Po odvážném průniku Clutterbucka přes celé kluziště radši přerušuje hru Backström.
26:21
Nyquist nyní opět nevzrál na Backströma a máme tu první komerční přestávku druhé třetiny.
25:34
Obrovský závar před Bäckstromem, který si připisuje několik skvělých zákroků. Minnesota si bere oddechový čas.
25:27
Detroit se tlačí do útoku, jenže další ránu Kindla likviduje Backström.
24:17
Miller z bekhendu míjí branku.
24:02
Detroit vyhazuje na zakázané uvolnění.
23:56
Hosté ale nakonec využívají přesilovku. Z pravé strany přihrál skrz brankoviště Jared Spurgeon a před Howardem osamocen do horní poloviny míří přesně osamocen KYLE BRODZIAK. Asistence: Jared Spurgeon, Ryan Suter.
23:28
Detroit ale skvěle brání a znovu se osvobozuje.
23:08
Heatley znovu dotíral před Howardem, ovšem překonat ho nedokázal.
22:59
Heatley z levé strany míří jen do betonu Howarda.
22:02
Brodziak nedokázal Howarda překonat, o něco později pálí těsně vedle.
21:19
Red Wings znou vyhazují.
20:57
Detroit se ale dokázal brzy osvobodit.
20:30
Kronwall nyní velmi tvrdě do obličeje atakoval Coyleho a ten leží na hřišti, spoluhráči si to jdou s ním vyřídit. Kronwall nakonec vidí dvě plus dvě minuty za vysokou hůl.
20:05
Ihned v úvodu končí kotouč mimo kluziště.
20:01
Střely na branku: 17-5
Zatím vidíme velmi zajímavý hokej, ve kterém je o dost lepší Detroit. Ovšem na druhé straně skvěle chytá brankář Backström. Hosté díky němu vedou po brance hned v úvodu a po první třetině tak drží hubený náskok. Druhá třetina začne přibližně v 1:34.
20:00
19:54
Szažená rána Dacjuka jde do ochranné sítě.
19:42
Detroit zřejmě rozjíždí poslední akci z vlastního pásma.
19:26
Howard nyní zasahovat nemusel.
18:49
Minnesota je delší dobu v útočném pásmu, ale spíše bojuje o kotouč u mantinelu.
17:59
Zetterberg z úhlu na Bäckstroma nevyzrál.
17:39
Pokus Millera z bekhendu jde těsně mimo.
17:24
Dlouho se bojovalo o puk ve středním pásmu.
16:57
Domácí znovu rozehrávali ve vlastní třetině a další přechod do útočného pásma jim opět nevyšel.
16:23
Red Wings se neustále tlačí dopředu, Wild však v tuto chvíli skvěle brání.
15:56
Detroitu se po delší době nepodařilo udržet útočné pásmo.
15:35
Hosté vyhráli vhazování, ale chybují v rozehrávce.
15:15
Další zakázané uvolnění Minnesoty a třetí komerční přestávka první třetiny.
14:43
14:14
Backström likviduje také pokus Whita.
13:58
Backström fantasticky zasáhl proti pokusu Kronwalla.
13:48
Backström si nyní připsal tři zákroky za sebou a teprve nyní Wild vyhazují. Red Wings mají velký tlak.
13:23
Další velký závar před Backströmem, koouč nakonec končí za brankou.
12:52
Výbornou ránu Brunnera z mezikruží chytá skvěle do lapačky Backström. To byl tedy semafor brankáře Minnesoty!
12:43
Konopka nyní podrazil za brankou Minnesoty Kindla a dostává dvě minut, následuje komerční přestávka.
12:22
Tvrdá rána Filppuly končí ve výstroji skvělého Backströma.
10:57
Další rána hostů, tentokráte na Howarda nevyzrál Heatley.
10:31
Zucker nyní dotíral před Howardem, ovšem brankáře Detroitu zblízka nepřekonal.
10:25
Dobrá střela Franzena jde těsně mimo.
09:58
Nyní dokonce potřetí.
09:48
Minnesota vyhazuje podruhé na zakázané uvolnění.
09:39
Zakázané uvolenění Wild.
09:14
Rána Mitchella míří těsně vedle levé tyče.
08:55
Kindl znovu pálí a Backström si připisuje další zákrok.
08:49
Nyní jsou Red Wings mírně aktivnější, s tvrdou střelou Kindla si s menšími problémy poradil Bäckstrom.
07:58
Nyní nebezpečně pálil Brodin, avšak Howard přerušuje hru.
07:45
Domácí jsou v ofsajdu.
07:30
Tootoo nyní vystřelil z úhlu a prověřil Backströma. Ten vyrazil před sebe a dorážející Miller před ním dotíral. Následně dostal kotouč do sítě Tootoo, ještě předtím však bylo pískáno a branka tak neplatí.
07:08
Ani po přestávce se žádný celek netlačí do útoku.
06:02
Oba celky chybují v rozehrávce a máme tu první komerční přestávku utkání.
04:21
Na druhé straně nepokořil Coyle brankáře Howarda.
04:27
Na závěr přesilovky prověřil Backströma tvrdou ranou Nyquist, ovšem Minnesota je kompletní.
04:09
Detroit má velký tlak, nicméně Backström nyní vyrazil i tvrdou ránu Kindla.
04:01
Dobře vystřelil White, míří však těsně vedle.
03:19
Backström si následně poradil i s pokusem Franzena.
03:06
Zetteberg ani Brunner ale na Backströma nevyzráli.
02:27
Mitchell nyní ale hákoval Emmersona a je tu první přesilovka utkání.
02:04
A hosté jdou brzy do vedení po chybě Detroitu v rozehrávce. Po nahození od modré vystřelil Matt Cullen. Howard sice vyrazil betonem, avšak dorážející DEVIN SETOGUCHI mířil přesně k tyči. Asistence: Matt Cullen, Pierre-Marc Bouchard
01:49
Detroit na malou chvíli udržel útočnou třetinu, avšak Minnesota ihned na to rozehrává.
01:19
Kindl znovu vyhazuje kotouč z obranné třetiny Detroitu.
00:50
Hosté nyní rozehrávají od vlastní branky.
00:29
Cole se ocitl před Howardem, ovšem překonat ho nedokázal.
00:01

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) - Kronwall, Ericsson, B. Smith, Lashoff, White, Kindl - Filppula, Zetterberg, Brunner - Abdelkader, Dacjuk, Franzén - Nyquist, Andersson, Cleary - Miller, Emmerton, Tootoo

Minnesota Wild: Backström (Hackett) - Brodin, Suter, Prosser, Falk, Stoner, Spurgeon - Coyle, Koivu, Parise - Setoguchi, Cullen, Bouchard - Clutterbuck, Brodziak, Heatley - Mitchell, Konopka, Zucker.

Rozhodčí: Jackson, Kowal - Cherrey, Miller
Detroit má v poslední době velmi dobrou formu, když dokázal zvítězit čtyřikrát v řadě a naposledy porazil konkurenční Vancouver v poměru 5:2. Minnesota se minule také představila na ledě Vancouveru a zvítězila 3:1, celkově vyhrála třikrát v řadě. Oba soupeři se letos utkali už dvakrát a poprvé zvítězil doma Detroit 5:3, v druhém zápase Minnesota také doma v poměru 3:2.
V dresu Detroitu jsou hned dva čeští hráči, ovšem pouze jeden z nich nastupuje pravidelně. Brankář Petr Mrázek nastoupil do dvou utkání a proti Wild by hrát neměl. Naopak obránce Jakub Kindl odehrál za Detroit 22 zápasů a zaznamenal slušných osm bodů za tři nahrávky a pět asistencí. V Minnesotě nepůsobí žádný český krajánek.
Hokejisté Minnesoty letos zažívají vcelku úspěšnou sezónu a v Jihozápadní divizi jsou zatím první o skóre před Vancouverem se čtyřiatřiceti body. Mají tak sice pouze o bod více než Detroit, avšak nacházejí se díky pravidlu prvního ve své divizi na třetím místě Západní konference.
Hokejisté Detroitu se letos nepohybují úplně na nejvyšších poziccíh a v Centrální divizi jsou na třetím místě se ziskem třiatřiceti bodů. Celkově jsou prozatím v Západní divizi na sedmém místě a před ostatními protivníky mají mírný náskok.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.