Hvězdy zápasu:

1 – Chris Kunitz (1+0)

2 – Brandon Sutter (1+0)

3 – Josh Bailey (1+0).
Pittsburgh předvedl ve třetí třetině zodpovědný výkon, ke kterému přidal dvě branky a vybojoval celkové vítězství 2:4, když Islanders byli lepším týmem pouze v první třetině. Tučňáci si tak připsali jedenácté vítězství v řadě.
60:00
59:59
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Přesně se závěrečnou sirénou poslal puk do odkryté klece PASCAL DUPUIS. Asistence: Sidney Crosby, Tomáš Vokoun.
59:36
Hosté hrají velmi zkušeně a nepouští svého soupeře do závěrečného tlaku.
59:00
Sutter z útočné modré čáry netrefil odkrytou branku.
58:39
58:21
Islanders to zkoušejí s šesti hráči v poli! Nabokov pouze na střídačce!
58:21
Oddechový čas pro domácí.
58:21
Od modré čáry vystřelil Višňovský a Vokoun si připsal velmi důležitý zákrok.
57:56
Tavaresova přihrávka nebezpečně proletěla Vokounovým brankovištěm, ale svého adresáta nenašla.
57:29
Nyní už se domácí usadili v útočném pásmu.
57:00
Hosté se osvobodili a puk je za brankou domácích.
56:39
Orpik je vyloučen na 2 minuty za hákování a domácí mají velkou možnost na vyrovnání.
56:08
55:40
Islanders se po dlouhé době osvobodili.
55:06
Niskanen zkusil štěstí, které bohužel pro Pittsburgh neměl.
54:27
Tučňákům začala přesilová hra.
54:08
Bailey je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění a bude se hrát malou chvíli ve čtyřech.
53:30
Kotouč je znova za brankou Nabokova. Hosté se velmi dobře brání.
53:00
Islanders se zatím nedokáží v přesilové hře udržet v útočném pásmu.
52:27
Dupuis je vyloučen na 2 minuty za hákování.
51:55
Další výborný zákrok Vokouna, když vykryl pokus Hamonica.
50:45
Sutter se snažil využít situace, když bylo před Nabokovem hodně hráčů a tak vystřelil od modré čáry. Nabokov si ale našel výhled a puk ukryl ve své výstroji.
49:32
Tavares našel na modré čáře Boyese, který se dostal ke střele přes obránce a poslal kotouč do lapačky Vokouna.
48:17
Sutter se dostal k puku mezi kruhy a pohotově vystřelil, ale Nabokov jej výborným zákrokem lapačkou vychytal.
47:56
Z pravého kruhu nebezpečně vystřelil Cizikas a Vokoun měl co dělat, aby tuto střelu nepropustil za svá záda.
46:40
Vitale nahodil puk na Nabokova a ten jej dokázal vyrazit.
45:18
Cooke našel přesnou přihrávkou Neala, který z velkého úhlu branku neohrozil.
43:56
Od modré čáry vystřelil tvrdě Kunitz, ale jeho střelu dokázal Nabokov vyrazit.
42:26
Vyrovnat mohl Okposo, ale jeho střela letěla nad branku.
41:46
Penguins jdou poprvé v utkání do vedení, když Cooke našel přesnou přihrávkou hůl BRANDONA SUTTERA, který puk jemnou tečí usměrnil do branky. Asistence: Matt Cooke, James Neal.
41:03
Na druhé straně zahrozil Boyes, ale jeho bekhendový pokus branku těsně minul.
40:36
Crosby se snažil najít před brankou Kunitze, ale jeho pas byl nepřesný.
40:01
Ve druhé třetině byli lepší hosté, když se dokázali vrátit do hry a vstřelili dvě branky. Domácí ale nadále pokračují ve svém aktivním výkonu a dokázali vstřelit jednu branku. Po druhé třetině je tedy stav utkání 2:2.
40:00
39:46
Tučňáci před koncem druhé třetiny vyrovnávají, když Crosby přihrál na střed útočného pásma na CHRISE KUNITZE, který střelou mezi betony překonal Nabokova. Asistence: Sidney Crosby, Pascal Dupuis.
39:20
Z levého kruhu vystřelil Crosby, ale jeho střela v brance neskončila.
38:30
Niskanen vystřelil od modré čáry a Nabokov měl velké problémy, aby tuto prudkou střelu zastavil.
37:18
Islanders právě vstřelili branku!
Vokoun předvedl výborný zákrok proti střele Tavarese, ale na následnou střelu JOSHE BAILEYHO už byl krátký. Asistence: John Tavares, Travis Hamonic.
36:36
Crosby se mezi kruhy opřel do puku a branku těsně přestřelil.
35:50
Vokoun předvedl ohromný zákrok, když v leže dokázal vychytat Reasonera, který měl před sebou odkrytou celou horní část branky.
34:16
Od modré čáry vystřelil na Nabokova Martin, ale brankář Islanders tento pokus dokázal vyrazit.
33:43
Vokouna se snažil překvapit z velkého úhlu Moulson, ale český brankář si tuto situaci pohlídal.
33:07
Višňovský vystřelil od modré čáry a Vokoun musel zasahovat.
32:42
Hosté jsou zatím v této třetině jednoznačně lepší a mají mnoho šancí.
31:10
Neal hledal přihrávkou na středu Kunitze, ale ten nedokázal přihrávku zpracovat a o puk přišel.
30:23
Orpik nastřelil puk na Nabokova a ten jej vyrazil.
29:42
Domácí hrají po inkasované brance velmi zběsile, což hraje do karet Tučňákům.
28:11
Máme vyrovnáno, když přečíslení dva na jednoho zakončil střelou pod břevno JOE VITALE. Nabokov byl zcela bez šance. Asistence: Craig Adams.
27:42
Hamonicovu střelu dokázal vyrazit Vokoun do rohu kluziště.
26:23
Nebezpečná střela Kunitze z levého kruhu proletěla vedle branky.
25:36
Vokoun na druhé straně předvedl další dobrý zákrok a podržel svůj tým.
25:18
Od modré čáry vystřelil Orpik, ale svým pokusem branku neohrozil.
24:36
Glass vystřelil z levého kruhu a Nabokov raději puk podržel.
23:40
Blízko gólu byl Crosby, když po jeho teči puk proletěl těsně vedle levé tyče.
23:01
Od modré čáry vystřelil Višňovský a Vokoun jeho střelu vyrazil před sebe, kde poté dorážel Grabner. Vokoun si ale dokázal poradit i s touto dorážkou a podržel svůj tým.
22:18
Od modré čáry vystřelil Engelland a jeho pokus skončil v lapačce Nabokova.
21:42
Sutter nahodil puk na Nabokova a ten jej dokázal vyrazit.
21:04
20:45
Pittsburgh uzamkl svého soupeře v jeho pásmu.
20:15
Mohlo být vyrovnáno, když Neal trefil střelou z mezikruží tyč!
20:01
Lepším týmem v první třetině byli domácí, kteří svého soupeře výrazně přehráli a dokázali mu vstřelit jednu branku, když se v 8. minutě prosadil střelou od modré čáry Streit. Pittsburgh ke konci svojí aktivitu mírně zvedl, ale na vyrovnání to zatím nestačilo.
20:00
19:30
Tučňákům se nedaří usadit v útočném pásmu.
19:04
Martin je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění. Pittsburgh bude hrát přesilovou hru.
18:36
Velkou šanci měl Adams, ale jeho pokus z mezikruží cestu do branky nenašel.
18:12
Ke střele z pravé strany se dostal Glass, ale jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.
17:24
Crosby se natlačil z pravého rohu do zakončení, ale pozorného Nabokova nepřekonal.
16:45
Na útočný výlet se vydal Streit, který jej zakončil střelou vedle branky.
16:16
Orpik nahodil kotouč do útočného pásma, ale tam se k puku dostali domácí.
15:05
Dupuis svojí přihrávkou uvolnil Kunitze, kterému ale v koncové fázi přeskočil puk hokejku.
14:37
Od modré čáry vystřelil Eaton, ale jeho pokus branku netrefil.
13:36
Reasoner nahodil kotouč od modré čáry na Vokouna, který puk chytil a rychle jej rozehrál.
12:53
Neal se dostal do dobré pozice pro střelu a tvrdě vypálil, ale Nabokov jeho pokus vychytal lapačkou a připsal si první zákrok v dnešním utkání.
11:32
Z pravého kruhu střílel Dupuis, ale jeho střela byla domácí obranou sražena do rohu kluziště.
10:30
Islanders jsou zatím na koni a Pittsburgh od začátku zápasu zatím Nabokova nezaměstnal.
9:52
Niskanen se snažil nahodit puk od modré čáry na branku, ale tu svým pokusem netrefil.
9:05
Tavares se obtočil okolo branky a snažil se zasunout puk k tyčce, ale Vokoun se dobře natáhl a dostal puk pod lapačku.
7:46
Tentokrát už Vokoun nedokázal zasáhnout, když od modré čáry vystřelil MARK STREIT a vymetl přesně pravou šibenici Vokounovi branky. Asistence: Matt Carkner, Frans Nielsen.
7:43
Vokoun si dnes zatím nemůže stěžovat, že by neměl práci, jelikož nyní musel zastavovat dvě střely Reasonera.
7:12
Tentokrát to zkoušel z levého kruhu Cizikas, ale i tento pokus dokázal Vokoun vyrazit.
6:48
Grabner se dostal ke střele z pravého kruhu a svižnou střelou zápěstím Vokouna nepřekonal.
6:05
Nyní zahrozil Dupuis, který z mezikruží zamířil těsně vedle.
5:42
Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním.
4:00
Boyes nastřelil kotouč do Moulsona, od kterého se puk odrazil směrem na branku a Vokoun měl velké štěstí, že kotouč proletěl těsně vedle pravé tyčky.
3:31
Máme za sebou první bitku v utkání, když se do sebe pustili Martin s Adamsem a oba si nyní posedí na trestné lavici 5 minut.
3:11
MacDonald nahodil kotouč do brankoviště Pittsburghu a tam se k němu dostal jako první Engelland a odehrál jej do bezpečí.
2:41
Grabner se snažil překonat Vokouna, ale ten si pohlídal prostor mezi betony a střelu vyrazil.
1:28
Tavares vystřelil z úhlu na Vokouna a ten si připsal první úspěšný zákrok v utkání.
0:35
Přečíslení Pittsburghu končí postavením mimo hru.
0:15
Po vyhraném úvodním vhazování se domácí natlačili do útočného pásma.
00:01

New York Islanders: Nabokov (Poulin) – Hamonic, MacDonald, Carkner, Streit, Višňovský, Finley – Boyes, Tavares, Moulson – Okposo, Nielsen, Bailey – McDonald, Aucoin, Cizikas – Grabner, Reasoner, Martin

Pittsburgh Penguins: Vokoun (Fleury) – Orpik, Martin, Niskanen, Eaton, Engelland, Despres – Dupuis, Crosby, Kunitz – Neal, Jeffrey, Bennett – Smith, Sutter, Cooke – Adams, Vitale, Glass

Rozhodčí: Devorski, LaRue – Nansen, Racicot.
Pittsburgh Penguins

Penguins mají výbornou formu, která je vyšvihla do čela Východní konference, když mají nyní sérii deseti výher v řadě a na svém kontě šestačtyřicet bodů. Pittsburgh táhne k úspěchům především Sidney Crosby, který má v letošní sezóně famózní formu a patří mu první příčka v kanadském bodování celé NHL, když má na svém kontě 50 (13+37) bodů. Prosadí se i dnes?
New York Islanders

Islanders se momentálně nachází na desátém místě Východní konference se ziskem devětadvaceti bodů a stále si drží velmi nadějné postavení, aby se probojovali do vyřazovacích bojů. Z posledních pěti zápasů získali Islanders čtyři body za dvě vítězství, když tři zápasy prohráli v základní hrací době.

V posledním zápase prohráli Islanders na svém ledě s Montrealem 2:5.
NHL dnes v noci pokračuje dalšími zápasy. V jednom takovém se střetne New York Islanders a Pittsburgh Penguins. Tímto zápasem Vás bude svým komentářem z dění provázet Jan Šlapáček.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.