Jaroslavl - Jekatěrinburg | ONLINE | 21.12.2012 16:00 | KHL 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Já se s vámi pro dnešek loučím, budu se těšit u zítřejšího on-line přenosu, kdy se proti soubě utká Dinamo Riga a Avangard Omsk.
Statistiky po 3. třetině:
Střely: 7:8 (29:24)
Vhazování: 6:8 (29:22)
Nejvíce času na ledě:
JAR: Dmitrij Kulikov - 6:14
JEK: Branislav Mezei - 7:33
Nejvíce času na ledě v celém utkání:
JAR: Dmitrij Kulikov - 20:11
JEK: Arťom Krjukov - 21:30
Velkou zásluhu na výhře domácíh má i Semjov Varlamov, který kryl 23 střel hostujícího celku.
Jaroslavl tak na domácím ledě poráží poslední Jekatěrinburg jednoznačně 4:1. Jekatěrinburg sice vstřelil první branku utkání zásluhou Žmakina, Lokomotiv ale do konce utkání dokázal pokořit brankáře Holta ve čtyřech případech, kdy se postupně prosadili Anisimov, Truňov, Plotnikov a Malcev.
60:00
Konec zápasu.
59:49
Dohrává se v útočném pásmu Jaroslavle, která si dnes připíše tříbodové vítězství.
59:27
Staffan Kronwall opouští trestnou lavici.
59:13
Razantně se na modré čáře opřel do puku hostující kapitán Sergej Gusev, Varlamov proti jeho střele vytáhnul parádní semafor!
58:43
A další vyhození Lokomotivu až k brankáři Holtovi, Varlamov musel na chvíli vychladnout.
58:01
Hlasatel ohlásil poslední dvě minuty utkání, v této přesilovce se Avtomobilistu vůbec nedaří.
57:30
Kulikov je na ledě a Jaroslavl je tím pádem v pěti mužích.
57:27
Velice krátká přesilovka pět na tři pro hosty. Staffan Kronwall (JAR) podrazil Simakova, za což si vysloužil dvouminutový trest.
57:04
Jekatěrinburg je s pukem ve středním pásmu, z vyloučení Dmitrije Kulikova chybí už jen posledních pár vteřin.
56:25
Jevgenij Lapenkov dvakrát naznačil rameny, uvolnil se, ale finální fáze dopadla jako ve většině případů, puk přitáhnul magnet Varlamov.
55:55
Jaroslavl se osvobozuje vyhozením až k Holtovi, po chvíli se ale Avtomobilist znovu usazuje před Varlamovem.
55:30
Faulem se teď provinil Dmitrij Kulikov (JAR), Jekatěrinburg tak má ještě malou šanci na zdramatizování zápasu.
55:18
Tvrdá rána Nikolaje Pronina z levého kruhu k Varlamovovi ani nedoletěla, byla totiž zblokována už prvním hráčem Lokomotivu.
54:23
Teď se ale Jaroslavli nepodařila kombinace před Holtem a černé gumy se zmocňují hosté. Ti ale ve své ofenzívě vypadají už dost bezradně.
53:47
Maxim Truňov si dnes připsal už dva body a znovu operuje v útočném pásmu.
52:58
Nevím, co by se muselo stát, aby si domácí nechali svůj třígólový náskok sebrat.
50:55
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Lokomotiv střílí už čtvrtou branku! DMITRIJ MALCEV dokázal těsně před Chrisem Holtem tečovat Jakovlevovu ránu, na což nemohl brankář hostů reagovat. Asistence:Jegor Jakovlev, Maxim Truňov.
50:27
Alexander Guskov počkat, než mu na pomoc v útočné akci pomůže kapitán Kaljužnyj. Guskov posléze na Kaljužného adresoval pas, domácí kapitán ale netrefil branku Holta.
49:45
Jegor Averin se vrhl do útočného pásma s takovou vervou, že při svém počínání dokonce vysadil branku Holta ze základního postavení.
49:35
Jekatěrinburg se marně prosazuje v útočném pásmu, domácí obrana vypadá chvílemi nezdolatelná.
48:02
Alexej Simakov zajel s pukem za domácí klec a poté adresoval do brankoviště, které stráží Varlamov, nezištnou přihrávku. Varlamov chvíli vubec nevěděl, kde puk je, ale nakonec celá situace dopadla pro domácí dobře.
46:48
Arťom Krjukov se proháčkoval až do míst pravého kruhu a zdálo se, že Varlamov bude muset předvést další kvalitní zákrok, naštěstí pro ale do Krjukovy střely na poslední chvíli skočil Kulikov.
45:29
Jaroslavl právě vstřelila branku!
SERGEJ PLOTNIKOV si vyjel zpoza branky, rukou si odmítnul hostujícího kapitána Guseva a střelou z otočky našel místo nad ramenem brankáře Chrise Holta. Bez asistence.
44:45
Zatím jediný střelec Jekatěrinburgu v utkání Stanislav Žmakin se pokusil překvapit Varlamova střelou zpoza obránce, ten ale jeho pokus zablokoval do ochranné sítě.
43:42
Nikolaj Pronin se sjel ke vzdálenější tyči, kde ho svou přihrávkou hledal Vasilij Strelcov, Pronin ale letící nabídku netrefil.
43:07
Puk mají v moci domácí, kteří se chystají usadit před brankářem Holtem a nyvýšit si svůj náskok.
41:37
Domácí brankář Semjov Varlamov je znovu hrdinou okamžiku, když vyrazil tvrdou střelu od modré čáry. Následně měl ale velké štěstí, když Igor Jemelejev svou dorážkou prakticky okopíroval brankovou čáru.
40:51
Branislav Mezei vypálil od modré čáry, ale Varlamov zasahovat nemusel, protože projektil slovenského beka byl zblokován ještě předtím, než by doletěl k Varlamovovi.
40:10
Avtomobilist pokračuje ve své přesilovce, ze které si víc jak polovinu přenesli ze druhé části.
40:01
Začala třetí třetina.
Borci v bílých a červených dresech už jsou na ledě, za pár okamžiků nám začne třetí část? Bude poslední nebo se dočkáme prodloužení, či dokonce nájezdů?
Statistiky po 2. třetině:
Střely: 11:9 (22:16)
Vhazování: 12:6 (23:14)
Nejvíce času na ledě:
JAR: Staffan Kronwall - 8:45
JEK: Arťom Krjukov - 7:54
Ve druhé třetině dokázal domácí Lokomotiv Jaroslavl otočit kormidlem zápasu a vede 2:1, a to díky přesné trefe Maxima Truňova z třicáté minuty zápasu. Ale na tom, že je aktuální skóre takové, jaké je, má velkou zásluhu i domácí brankář Semjov Varlamov, který dokázal zastavit minimálně dvě gólové brankovéé příležitosti Jekatěrinburgu. Třetí část startuje přibližně v 17:37.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:42
Mezei na modré čáře moc dlouho přemýšlí, co by s pukem udělal. Chybí střelba.
39:19
I tak je tu ale ještě šance pro Avtomobilist na vyrovnání, za držení je vyloučen Niklas Hagman (JAR).
38:55
Pronin mohl před přestávkou srovnat krok! Avšak skvělý Varlamov vytasil svůj pravý beton a nedovolil puku k projití do sítě!
38:22
Dvakrát po sobě teď vyslal od modré čáry na Holta tvrdou ránu Michail Pašnin, brnakář Avtomobilistu v obou případech proti domácímu zadákovu uspěl.
38:03
Straka se snažil projít okolo Pašnina, ten mu ale puk vypíchnul. Dokonce takovou silou, že černá guma končí v hledišti. Vhazování ve středním pásmu.
37:21
Vyloučený Vasili Strelcov opouští trestnou lavici a jeho tým je opět v pěti lidech.
36:40
Přesilovky dnes nejsou silnou stránkou domácího Lokomotivu, Jekatěrinburg se brání bez větších potíží.
36:03
Kronwallova rána od modré čáry si cestu mezi tři tyče hostující svatyně nenašla a hosté vyhazují až k Varlamovovi.
35:21
Ale hosté jdou po chvíli zase do čtyř, když se proti hokejovým zákonům provinil Vasilij Strelcov (JEK).
35:02
Avtomobilist je znovu v plném počtu.
34:52
Kaljužnyj hledal na vzdálenější tyči Mikelise Redlihse, nahrávka na lotyšského hokejistu ale nebyla přesná, a tak je Lokomotiv znovu mimo pásmo.
34:03
Simakov se dokonce vydal napadat do útočné třetiny, kde hodně znepříjemňuje rozehrávku domácím bekům.
33:38
Krjukov šetří ve středním pásmu cenné sekundy.
33:02
Další početní výhoda pro domácí Lokomotiv. Vyloučen Denis Sokolov (JEK).
32:05
Chris Holt našel neuvěřitelnou přihrávkou přes celé kluziště Arťoma Krjukova, který se najedou objevil společně s dalšími dvěma spoluhráči zcela sám před Varlamovem, Krjukov se ale zachoval jako chrt a Varlamov ho fantasticky vychytal vyrážečkou. Normálně by jeho zákroky byly k vidění v dresu Colorada Avalanche, dík výluce si ale tyto momenty vychutnat fanoušci v Jaroslavli.
31:30
Po dlouhé době jsou na návštěvě útočného pásma také hosté z Jekatěrinburgu, víc jak bezcenné nahození Pronina ale nevymysleli.
31:08
Chris Holt si na nedostatek práce určitě ztěžovat nemůže, nyní musel likvidovat nebezpečnou ránu z hole Arťoma Anisimova, který ho už jednou v utkání pokořil.
30:17
Kulikov nahazoval na Holta, před kterým nebezpečně na puk číhali Kozlov s Redlihsem, ani jeden se ale k puku nedostal, prorože lapačka hostujícího gólmana byla rychlejší.
29:25
Jaroslavl právě vstřelila branku!
To, co se nepovedlo Lokomotivu v přesilovce, se povedlo ve hře pět na pět. Daniil Apalkov našel mezi kruhy zcela osamoceného MAXIMA TRUŇOVA, který vymetl všechny pavučiny v pravém horním rohu Holtovy branky - 2:1! Asistence: Daniil Apalkov,
28:53
Jaroslavl nevyužila další početní výhodu, Straka na ledě.
28:44
Skrytou střelou se prezentoval zkušený domácí forvard Viktor Kozlov, po jeho ráně se ale ozvala pouze rána od plexiskla.
27:56
Alexander Guskov střílel od modré čáry, jeho projektil ale trefil prvního blokujícího hráče, puk je znovu bezpečně daleko od Holtovy svatyně.
27:20
Galimov kombinoval s Anisimovem, jejich souhra ale k šanci nevedla, naopak se hosté osvobozují vyhozením až k Varlamovovi.
26:53
Chris Holt (JEK), brankář Jekatěrinburgu, inkasuje trest za podražení. Místo něj si jde na trestnou lavici posedět Josef Straka.
26:20
Alexander Černikovse pokusil o střelu přímo z vhazování, což Chris Holt nečekal a zasáhnul na poslední možnou chvíli.
26:04
Finský útočník se spoustou zkušeností z NHL ukazuje, že je hodně namotivovaný ukázat, že nepatří mezi náhradníky a aktivně forčekuje v útočném pásmu.
25:29
Na ledě se objevuje třináctý útočník Jaroslavle Niklas Hagman.
25:10
Rastislav Špirko donutil skrytou střelou zpoza obránce z míst levého kruhu domácího gólmana Varlamova k zákroku.
24:49
Mikelis Redlihs zkoušel od modré čáře najít svou střelou hokejku Alexeje Kaljužného, který se pokusil pokus svého spoluhráče ve vzduchu tečovat, to se ale naštěstí pro Holta domácímu kapitánovi nepovedlo.
23:53
Jekatěrinburg už hraje proti plnému počtu domácích hokejistů, ale paradoxně až teď se na chvíli dokázal usadit před brankou Varlamova, ten je ale zatím bez práce.
22:42
Když už byli domácí v pěti, měl gól na hokejce Jevgenij Lapenkov, ale Semjon Varlamov předvedl skvělý zákrok svým levým betonem, kterým Lapenkovovi ukázal stopku.
21:20
Většina přesilovky Avtomobilistu už je ta tam a hosté se stále nemohou prosadit, ba dokonce usadit před Varlamovem.
19:35
Ale Lokomotiv se brání opravdu skvěle a už je ve čtyřech.
20:42
27 sekund přesilovky pět na tři na tři pro Jekatěrinburg. Vyloučen Alexander Černikov (JAR).
20:16
Pokračuje přesilová hra Jekatěrinburgu, jejíž část si přenesli hosté do druhé části, zatím se ale Jaroslavl brání v pohodě. Puk je až u Chrise Holta.
20:01
Začala druhá třetina.
Statistiky po 1. třetině:
Střely: 11:7
Vhazování: 11:8
Nejvíce času na ledě:
JAR: Dmitrij Kulikov - 7:26
JEK: Arťom Krjukov - 6:20
Dlouho se ani jeden z týmů nemohl gólově prosadit, nakonec jsme ale branky v první třetině vyděli. V 16. minutě dokázal využít přesilovku hostující útočník Žmakin, po dvou minutách vyrovnal Anisimov, a tak končí první část 1:1. Druhá dvacetiminutovka začne přibližně v 16:48.
20:00
První třetina skončila.
19:09
Jekatěrinburg má šanci se před koncem první části vrátit do vedení, na trestnou lavici usedá Emil Galimov (JAR).
19:00
A skóre mohlo být během chvíle otočené ve prospěch Jaroslavle, kapitán Kaljužnyj ale ve velké šanci branku Avtomobilistu minul!
17:32
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Domácí Lokomotiv ale se svou odpovědí nečekal příliš dlouho a nutno podotknout, že se jednalo o velice šťastnou branku. ARŤOM ANISIMOV naslepo nahrával před branku, kde si puk do branky srazil jeden z hostujících obránců. Bez asistence.
15:40
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Avtomobilist narozdíl od Lokomotivu svou první přesilovku využívá! Jevgenij Lapenkov našel zcela nehlídaného STANISLAVA ŽMAKINA, který už neměl problém trefit odkrytou klec! Asistence: Jevgeniv Lapenkov, Denis Sokolov.
15:10
Emil Galimov (JAR) vyloučen za hákování, přesilovku si tak tedy zahraje také Avtomobilist.
14:44
Alexej Simakov se rozmyslel, nevystřelil už od modré čáry, ale posunul si kotouč až do mezikruží odkud prověřil schopnosti brankáře Varlamova.
14:17
Hraje se zatím pohledný hokej, ale oba týmy mají problém vytvořit si větší brankovou příležitost, která by hru ještě o něco víc rozhýbala. Další lehký zákrok si připsal Varlamov.
13:55
Z rychlého kontru musel naopak proti Alexandru Strelcovovi zasahovat brankář Lokomotivu Semjon Varlamov.
13:30
Vladislav Kartajev se od levého mantinelu dostal až mezi kruhy odkud mířil do levého horního rohu hostující klece, svůj cíl ale netrefil, a Holt tak nemusel zasahovat.
12:17
Vyloučený Makejev už je na ledě, první oslabení Jekatěrinburg přežil bez úhony.
11:37
Lokomotivu chybí ve zbytečných kombinacích více střelby, jen takový propagační projektil vyslal na Holta Redlihs, americký brankář si ale vědět rady.
10:21
Ihned po buly vypálil od modré čáry na Holta Mark Flood, brankář Avtomobilistu si ale s tímto pokusem věděl rady.
10:17
V dobré šanci byl Arťom Anisimov podražen Alexejem Makejevem (JEK). První přesilovka utkání tedy bue patřit Jaroslavli.
09:55
Lokomotivu se přihrávka nepovedla, a puku se zmocňuje Alexander Sazonov, který bude zakládat útočnou akci svého týmu.
09:16
Alexander Strelcov místo přihrávky na svého bratra Vasilije raději zvolil individuální cestu, což ale nemohlo vést k úspěchu.
08:20
Alexander Černikov nabil na modrou čáru Kulikovovi, který vypálil, avšak jeho rána si cestu mezi tři tyče nenašla, díky obětavé práci jednoho z hostujících beků.
07:40
Domácí kapitán Alexej Kaljužnyj dokázal zachytit špatnou rozehrávku brankáře Jekatěrinburgu Chrise Holta a před jeho klecí naslepo adresoval přihrávku, nikdo v červeném se ale v těchto místech nenacházel.
06:50
Jevgenij Lapenkov se snažil obejít domácího zadáka Marka Flooda, to se mu ale nepovedlo a Varlamov mohl zůstat klidný.
05:35
Josef Straka se chtěl dostat k puku, který na chvíli zůstal bez povšimnutí před Varlamovem, díky dobré práci domácí obrany se ale český útočník k puku nedostal.
04:45
Na druhé straně musel proti Galimovově ráně zasáhnout Chris Holt, jeho betony ale odrazili střelu domácího forvarda.
04:02
Poprvé v utkání musel být v pozoru také Semjon Varlamov brankář domácího Lokomotivu, kterého bekhendovou střelou prověřil Makejev.
03:44
Chvíli se hosté osvobodili, když šikovně vyhodili kotouč alespoň do středího středního pásma, tam se ho ale hned chopili domácí, kteří už zase vymýšlí novou akci.
02:50
Lokomotiv chce od začátku zápasu ukázat, kdo je doma. Poslední celek KHL Jekatěrinburg má obrovské potíže se vůbec vymanit ze své obranné třetiny.
01:57
Na levý kruh se s pukem sjel Dmitrij Kulikov, který střelou příklepem donutil Brankáře Chrise Holta k zákroku. Brankář Avtomobilistu ale bez problému jeho ránu krotí na hrudi.
00:44
Staffan Kronwall ukazuje své ofenzivní schopnosti v útočném pásmu, po chvíli švédský obránce předal kotouč na Mikelise Redlihse, který ale posléte puk ztratil.
00:06
V úvodu se domácí rychle tlačili do útočné třetiny, ale zastavil je hvizd čárového sudího.
00:01
Utkání právě začalo.
Oba celky už jsou na ledové ploše, zazní ruská hymna.
Úvodní sestavy:

Lokomotiv Jaroslavl: Varlamov (Sanford) – Flood, Kronwall, Guskov, Kulikov, Pašnin, Višněvskij, Jakovlev – Galimov, Anisimov, Plotnikov – Kaljužnyj, Kozlov, Redlihs, Kartajev, Averin, Černikov – Malcev, Troňov, Apalkov – Hagman.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Holt (Lobanov) – Mezei, Stepanov, Sazonov, Gusev, Sokolov, Kurbatov, Rybnickij, Juksejev – Lapenkov, Krjukov, Žmakin – Makejev, Simakov, Špirko – Straka, Gimatov, Jemelejev – Strelcov V., Strelcov A., Pronin.

Rozhodčí: Běljajev, Bondar – Palei, Sivov.
Vítejte u onlajn přenosu Kontinentální hokejové ligy, kdy se proti sobě střetnou týmy Lokomotiv Jaroslav a Avtomobilist Jekatěrinburg, utkání startuje v 16:00.
Lokomotiv Jaroslavl: Lokomotiv je aktuálně jeden z nejlepších celků celé KHL. V Západní konferenci mu připadá hned druhá pozice za vedoucím týmem nejen Západní konference, ale i celé KHL Dynamem Moskva. Jaroslavl dokázala z 34 zápasů získat 67 bodů, a protože vede Tarasovovu divizi, tak je na druhém místě v konferenci před Petrohradem, který má o tři body navíc. Lokomotiv odehrál v prosinci zatím tři utkání. Před reprezentační přestávkou stihlo páté mužstvo celé ligy odehrát dva zápasy, ve kterých uspělo na padesát procent. Nejprve Lokomotiv doma zdolal Nižněkamsk 3:1, poté však narazil na Dynamo Moskva (1:3). Po Channel One Cupu absolvovala Jaroslav zatím jedno utkání, ve kterém porazila Čeljabinsk 2:1.

Tři nejproduktivnější hráči:
Arťom Anisimov – 26 bodů (10+16) – 29 zápasů
Sergej Plotnikov – 20 bodů (10+10) – 32 zápasů
Alexej Kaljužnyj – 15 bodů (7+8) – 34 zápasů
Avtomobilist Jekatěrinburg: Avtomobilist se už delší dobu krčí až na samém dnu tabulky KHL a zdá se, že se nálepky nejhoršího týmu Kontinentální hokejové ligy jen tak nezbaví. Nejbližšími konkurenty jsou totiž Amur Chabarovsk a Spartak Moskva, tedy týmy, které mají 32 bodů. Na play-off asi v Jekatěrinburgu nemají ani pomyšlení, tamnímu celku totiž chybí na první postupovou pozici propastných 28 bodů.Jekatěrinburg odehrál v prosinci narozdíl od Lokomotivu už čtyři utkání. Oproti svému nadcházejícímu soupeři ale Avtomobilist dokázal uspět jen v jednom případě. Nejprve Avtomobilist doma nestačil na Doněck 3:4, pak přišla jediná výhra, když fotbalovým výsledkem 1:0 Jekatěrinburg předčil Spartak Moskva. Poté už ale následovaly dvě prohry. S Dinamem Riga 1:3 a s Nižnij Novgorodem 1:2.

Tři nejproduktivnější hráči:
Alexej Simakov – 20 bodů (6+14) – 33 zápasů
Rastislav Špirko – 16 bodů (8+8) – 34 zápasů
Fjodor Malychin – 16 bodů (6+10) – 34 zápasů

Zajímavost: Největší hvězda, která doposud v týmu byla, v úterý předčasně ukončila v Jekatěrinburgu své působení. Joffrey Lupul, hráč Toronta Maple Leafs využil Rusko jako alternativu za NHL. V KHL se mu ale příliš nedařilo, když si v devíti zápasech připsal čtyři body (1+3). Na vlastní žádost v klubu skončil.

České a slovenské zastoupení:
Josef Straka (Ú)
Kamil Piroš (Ú)
Rastislav Špirko (Ú)
Branislav Mezei (O)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.


Články odjinud