Máme za sebou zajímavý a kvalitní zápas, na jehož konci se z tříbodového vítězství raduje domácí Kazaň. Skóre utkání otevřel ve 3. minutě Petrov, jehož po přestávce podpořil Těreščenko. Před koncem druhé části snížil Sergejev a o závěrečné drama bylo postaráno. Obrana Kazaně ovšem odolala všem atakům Čechova a těsnou výhru udržela. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a u dalších online přenosů z KHL se budu těšit opět na počtenou.
60:00
59:39
Lisutin opustil branku a hosté vsázejí vše na jednu kartu!
58:54
Malevič vyslal ze své hole pořádnou pumelici, s níž si ale Barulin poradil a Bars vyhazuje.
58:09
Domácí se vysvobozují výhozem přes všechny čáry.
57:55
Viťaz bude mít velkou šanci zápas vyrovnat, Kornějev na modré čáře podrazil při průniku svého soupeře a už zpytuje svědomí v boxu trestoměřičů.
57:10
Před Lisutinem operovali po střele Chomitského Abdullin a Lukojanov, ale svým náčiním pojišťovací gól nedali.
56:30
Blíží se nám závěr zápasu, Kazaň zatím drží jednobrankové vedení a dá se čekat, že si hostující trenér Jurij Leonov vezme oddechový čas a odvolá Lisutina z branky.
55:02
Od modré čáry pálil nebezpečně Fahey, jehož štiplavou bombu vyrazil Barulin ramenem mimo svou klec.
54:47
Další icing v podání domácích. Vhazovat se bude před Barulinem.
53:01
Ihned po buly Čechovští zahrozili před Barulinem, ten se ale nenechal vyvést ze svého brankářského konceptu.
52:59
Kazaňští si nerozuměli při rozehrávce, z čehož rezultuje zakázané uvolnění.
52:26
Svěřenci kouče Bělova vyrazili na útočný výlet, jenže Zaripov přejel modrou čáru příliš rychle, a tak je z toho ofsajd.
51:10
V končící přesilovce se před Lisutina prodral Těreščenko, který ale své střelecké konto nerozšířil.
50:37
Obránce Kuljaš si sjel mezi kruhy, kam dostal přihrávku, ale přesunujícího se Lisutina neprostřelil. To byla slušná šance pro Kazaň.
49:10
Šanci rozhodnout utkání budou mít teď hostitelé, Bělousov si totiž počínal v rozporu s pravidly a odešel na trestnou.
48:30
Hráči Barsu se vymanili ze sevření a vyrazili dopředu. Po přihrávce Zaripova se ke střele dostal Petrov, ale ten se ocitl v téměř nulovém úhlu, a tak nemohl pořádně prověřit Lisutinovy kvality.
47:40
Těreščenko přišel při bránění o hokejku, takže domácí jsou de facto ve třech.
47:07
Nyní si v početní výhodě zahrají pro změnu hráči Čechova, za hákování zpytuje svědomí na lavici hanby Pesonen. Finskému útočníkovi se rozhodnutí rozhodčích pranic nelíbilo a dal to hodně najevo.
45:02
Zaripov napřáhl až ke stropu haly, ale z kruhu Lisutina nepřelstil. Pro hosty to budou opět krušné dvě minuty.
44:24
Domácí si zahrají přesilovku, na trestnou byl za hákování poslán Čistjakov.
43:49
Neplechu teď před Lisutinem nadělali Zaripov s Kapanenem, finský útočník ale se skórem nepohnul.
42:52
Na ledě je první formace Čechova, která dala hned o sobě vědět. Jmenovitě Koroljuk napřáhl, ale jeho navštívenka ani k Barulinovi nedoletěla, protože byla sražena.
41:29
Petrov našel zpoza branky Darzinše, který vyslal na Lisutina spíš propagační střelu, která rozhodně neměla gólové parametry.
40:54
Z prostoru kruhu vypálil golfákem Darzinš, s jeho pozdravem neměl Lisutin sebemenší problémy.
40:43
První útok v poslední třetině podnikli domácí, Kornějevovo nahození ale skončilo po teči v hledišti
40:01
Po čtyřiceti minutách jsou spokojenější borci Kazaně, kteří před třetí třetinou vedou 2:1. V 25. minutě nejprve na 2:0 zvýšil Těreščenko, ale čtyři minuty před koncem druhé periody snížil Sergejev. Poslední část zápasu tak slibuje zajímavou a napínavou podívanou.
40:00
39:46
Koroljuk objel branku a už se chystal za trochu dezorientovaného Barulina zasunout. Hráč Čechova už zvedal ruce nad hlavu, ale puk podle rozhodčích nepřekročil brankovou čáru.
37:40
Hokejisté domácího mužstva uzamkli Čechov v jeho obranné třetině a beci v čele s brankářem Lisutinem nevěděli, kam dřív skočit. Zaripovův útok však placatý černý nesmysl do sítě nepropasíroval.
36:22
Kazaň si zahraje v závěru prostřední periody přesilovku, za vražení zezadu odešel na lavici hanby Fahey.
35:43
Čechov právě vstřelil branku!
Hosté se před koncem druhé třetiny dostávají na dostřel. Tuljakov zavezl puk do útočné třetiny, záhy ho předložil na modrou čáru, odkud pálil Golovkov a jeho nabídku tečoval za Barulinova záda DENIS SERGEJEV. Asistence: Igor Golovkov a Jaroslav Tuljakov.
35:28
Darzinš chtěl znovu odčinit svůj faul a krásným manévrem se proháčkoval až před Lisutina, ale černou pryž nad jeho beton nezvedl. Diváci v hale už málem jásali.
35:12
Domácí se z tlaku vysvobozují výhozem přes všechny čáry.
34:20
V začínající přesilové hře zazlobil Gilliesův útok, ale kotouč za Barulina nikdo neprocpal.
33:18
Darzinš opět porušil všechny hokejové regule a po krátkém intermezzu na ledě si jde opět zchladit hlavu, tentokrát za podražení.
33:08
Vyloučený Darzinš skočil na led, ale na přihrávku svého spoluhráče nedosáhl. Pokud by ji zachytil, šel by sám na Lisutina.
32:02
Při hře ve čtyřech zahrozil Abdullin, jehož nahození Lisutin s problémy vyrazil do bezpečí.
31:50
Početní výhodu si Čechov příliš neužil, za nedovolené bránění je vyloučen Gillies. Hrát se bude ve čtyřech.
31:05
Bude se podruhé vylučovat, přesilovku si zahrají hosté. Darzinš odešel na trestnou lavici, protože jeho hokejka se ocitla v obličeji Seleznjova.
30:14
Čistakov se svým útokem vyrazil dopředu, ale v jejich snažení je zastavil hvizd čárového rozhodčího, který kvůli ofsajdu nepovolil přechod do útočného pásma.
29:45
Kazaňští se nastěhovali před Lisutina, obléhání jeho klece zakončil střelou švihem Abdullin.
28:34
Autor první branky Petrov zatáhl touš do útočné třetiny, načež jej předal Těreščenkovi, který si ovšem druhou trefu v utkání prozatím nepřipsal.
27:15
Barulinovu bdělost vyzkoušel ránou ze středního pásma Malevič, ale sám se přesvědčil, že dneska to na Barulina asi takto nepůjde.
26:55
Viťaz zahrozil ihned po buly, ale Barulin udržel dobrou koncentraci a puk vyrazil.
25:00
Kazaň vstřelila branku!
Čechovu nevyšel útok a domácí ihned kontrovali. Puku se na křídle zmocnil Morozov, který jej předložil Zaripovovi, jenž našel před brankou dobře postaveného ALEXEJE TĚREŠČENKA a ten posílá Kazaň do dvoubrankového trháku. Asistence: Danis Zaripov a Alexej Morozov.
24:25
Z křídla najížděl před Lisutina Zaripov, jenž ze své hole vypustil svou obávanou střelu švihem, ale Lisutin byl na místě.
23:35
Hosté na rozdíl od první třetiny přidali na důrazu a Kazaň se ze sevření vysvobodila jen za cenu zakázaného uvolnění.
22:35
Janne Pesonen se dostal do úniku, z něhož ho vyrušil výborně se vracející Kuljomin, jenž naprosto čistým způsobem znemožnil svému soupeři skórovat.
22:25
Na ruského reprezentačního gólmana chtěl vyzrát Kuljomin, ale Barulin proti jeho střele nastavil betony.
21:39
Seleznjov pálil od modré čáry, jeho navštívenka ale přesná nebyla. Barulin nemusel zasahovat.
20:33
Máme tu první vyloučení, proti pravidlům se provinil Nikulin a už puslušně sedí na trestné lavici. Hosté si tak zahrají přesilovku.
20:15
Prostřední část hry začínají domácí výhozem na zakázané uvolnění.
20:01
Máme za sebou první třetinu, v níž byli jasně aktivnější domácí, kteří se zásluhou Petrova ujali vedení. Hosté se sice několikrát dostali před Barulina, ale byly to spíš takové náznaky šancí. Druhá část začne za 18 minut.
20:00
19:30
Dopředu ještě vyrazil Darzinš, ale už to vypadá, že první třetina skončí bez další změny skóre.
18:23
Druhá pětka Čechova podnikla ofenzivní invazi před Barulina, jenže Sergejev se do svých kliček až příliš zamotal.
17:02
Abdullin se na chvíli zbavil svého strážce a podobně jako Petrov vypálil z otočky. Lisutin se však podruhé stejným způsobem překonat nenechal.
15:50
Další úspěšný zákrok si připsal Lisutin proti obávanému snajprovi Morozovovi, který tentokrát zkoušel své štěstí pokusem z kruhu.
15:09
Koroljuk si vytvořil dobrou střeleckou pozici na modré čáře a jeho golfový pozdrav Barulin vyrazil. Vzápětí se snažil ještě dorážet Timkin, ale puk netrefil.
14:24
Po delší době si na kotouč sáhl také Barulin, když ho střelou ze středního pásma prověřil bek Golovkov.
13:45
V obrovské šanci se ocitl Fin Pesonen, který si vybruslil zpoza branky, ovšem sám před Lisutinem nemířil přesně. Tohle byla vyložená příležitost pro domácí celek.
12:15
Gólman Čechova si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže. Nyní ho prověřil dobrou střelou Těreščenko.
11:32
Vedení svého týmu chtěl navýšit Morozov, avšak ani nejproduktivnější hráč Kazaně v loňské sezóně si na Lisutina nepřišel.
10:35
Zato nyní musel být Lisutin v pohotovosti, neboť před jeho brankovištěm vznikla trma vrma, ale kotouč za čárou neskončil.
09:55
Finský forvard Pesonen se v rohu kluziště zmocnil puku, ovšem Lisutina se svým spoluhráčem a krajanem Immonenem vůbec nezaměstnal.
08:58
Hosté se dostali až před Barulina, ale v zakončení si nepočínali dostatečně důrazně.
07:30
Své střelecké štěstí zkoušel od modré čáry Golovkov, ale jeho nabídka na teč nenašla správného adresáta.
07:10
Hosté znovu vyhazují na zakázané uvolnění a po reklamní přestávce se bude vhazovat před Lisutinem.
06:50
Hosté bránili na modré čáře dokonce ve třech lidech, ale Lahtimu se stejně podařilo prodrat do útočné třetiny. Čechovského brankáře Lisutina ovšem nikterak neohrozil.
05:42
Člen čtvrté útočné formace Kazaně Golubjov vystřelil a Lisutin jeho úmysl vyrazil ramenem do bezpečí.
04:30
Další ofenzivní výpad do útočného pásma podnikl Zaripov, ale nedostal se ani přes modrou čáru. Záhy kontroval Sergejev, jehož sražená rána skončila v hledišti.
03:41
Borci Viťazu se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude před Lisutinem.
02:16
Hostitelé začali hodně aktivně a jejich agilní hra přinesla své ovoce v podobě vedoucího gólu. Obránce Medvěděv nahazoval puk od modré čáry, v mezikruží ho zpracoval KIRILL PETROV a přesným pokusem z otočky otevírá skóre. Asistence: Jevgenij Medvěděv a Alexej Těreščenko.
01:10
Do protiútoku vyrazil Kuljomin, jehož střela minula Barulinovu klec tak o metr. To byla slušná šance pro hosty.
00:55
Nyní se už Kazaňští dostali před Lisutina, ale Morozov neadresoval přihrávku přesně.
00:16
Domácí se pokusili založit první kloudnou útočnou akci, ale nerozuměli si v rozehrávce a vše končí zakázaným uvolněním.
00:01
Hráči obou týmů jsou seřazeni na modré čáře a po hymně Ruska zápas začne.

AK Bars Kazaň: Barulin (Garipov) - Nikulin, Kornějev, Kuljaš, Medvěděv, Zacharčuk, Chomitskij, Jarullin - Zaripov, Kapanen, Morozov - Darzinš, Těreščenko, Petrov - Pesonen, Immonen, Lahti - Golubjov, Abdullin, Lukojanov.

Viťaz Čechov: Lisutin (Kasutin) - Seleznjov, Troščinskij, Golovkov, Malevič, Fahey, Markov, Kudinov - Timkin, Černov, Koroljuk - Sergejev, Badjukov, Kuljomin - Dvurečenskij, Tuljakov, Čistjakov - Gillies, Bělousov

Rozhodčí: Beljajev, Komarov - Aljošin, Ivanov

Viťaz Čechov

Klub z Čechova je poměrně mladý, neboť byl založen až v roce 1996. Během svého působení v lize dosud nesklidil žádný velký úspěch. Viťaz totiž patří dlouhodobě k nejhorším týmům v KHL.

Loni skončil poslední jak v Tarasovově divizi, tak i v celé Západní konferenci. Spolu s Novokuzněckem a Jekatěrinburgem byl nejméně skórujícím týmem. Čechov se navíc stal mužstvem, které nejvíce inkasovalo. Frustraci si hokejisté vybíjeli na ledě, kde vyvolali hodně zbytečných šarvátek a rvaček. Jejich chování překročilo mez slušného chování a vedení ligy dokonce uvažovalo o vyloučení klubu ze soutěže. Vše se nakonec vyřešilo udělením pokut, trestů a jiných sankcí.

Vypadá to, že letos chtějí hrát sveřenci trenéra Jurije Leonova konečně hokej. Soutěž začali na hřištích soupeřů, z Ufy a Nižněkamsku si odvezli dva body za výhru v samostatných nájezdech. V Bobrově divizi jim patří druhá příčka.

AK Bars Kazaň

Klub z Kazaně byl založen v roce 1956 a za tu dobu zaznamenal několik úspěchů. V roce 1998 vyhrál Ruskou hokejovou ligu a v letech 2006 - 2010 opět exceloval. Během těchto čtyř let totiž ovládl Superligu, Evropský pohár, Kontinentální pohár a dvakrát i samotnou KHL.

V loňské sezóně se v Charlamovově divizi umístil na třetím místě a celkově ve Východní konferenci skončil čtvrtý. Ve svém středu měla Kazaň Alexeje Morozova, který v tabulce produktivity obsadil sedmé místo (21+29). Ve čtvrtfinále konference si poradila s Ufou 4:2 na zápasy, ale poté stejným poměrem vypadla s Čeljabinskem.

V letošním ročníku odehráli svěřenci kouče Valerije Bělova dva zápasy. Nejprve porazili Čerepovec 5:2, ale záhy podlehli 2:3 v prodloužení Minsku. Prozatím jsou v Charlamovově divizi druzí.

Příjemné odpoledne z Tatneft Arény, kde je dnes na programu utkání Kontinentální hokejové ligy mezi Kazaní a Viťazem Čechov. Čechov odehrál v této sezóně dva zápasy a oba vyhrál na samostatné nájezdy. Nejprve přetlačil Ufu, poté i Nižněkamsk. V Bobrově divizi mu tak náleží druhé místo. Hokejisté Bars absolvovali rovněž dva duely, nejdřív porazili Čerepovec, ale vzápětí prohráli v prodloužení s Minskem. V Charlamovově divizi jsou druzí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.