Mytišči vítězí v dnešním zápase nad Amurem Chabarovsk 3:2. Dvě třetiny jsme sledovali vyrovnaný hokej, v závěrečném dějství už ale měli domácí převahu. Výsledek je nakonec spravedlivý. Přeji příjemný zbytek večera.
60:00
59:40
Domácí se osvobodili, soupeř se ovšem bleskově nasunul zpět do pásma. Několik střel od modré čáry bylo zblokovaných.
59:02
Niskala odpálil puk přes mantinel a obdržel dvouminutový trest za zdržování hry. Chabarovsk hraje přesilovku v šesti proti čtyřem.
58:50
Chabarovsk jde do rizika. Lašák odjel na střídačku, hosté v šesti před brankou soupeře!
58:22
Mytišči právě vstřelilo branku!
Atlant nakonec dokázal svůj tlak přetavit ve vedoucí zásah, domácí mají minutu a třicet osm vteřin před závěrečnou sirénou k dispozici nejtěsnější možný náskok. Žerděv odvedl kus práce. Zatáhl puk za Lašákovu branku a vybídl k zakončení IVANA VIŠNĚVSKIJHO, ten si sjel do mezikruží a trefil neomylně. Asistence: Nikolaj Žerděv – 3:2.
57:40
Na puk si po delší době sáhl také Galimov. Z dálky napřáhl Osipov, domácí strážce svatyně ukryl jeho střelu v lapačce.
57:21
Po souboji u hrazení vyskočil kotouč až na trestnou lavici, buly ve středovém kruhu.
56:29
Domácí jsou jasně lepším týmem. Žerděv tvrdě pálil pouze do mantinelu, defenziva Chabarovsku čelí jednomu útoku soupeře za druhým.
54:59
Lemťjugov chtěl o chvilku později přetlačit Lašákův beton a z úhlu dostrkat puk za čáru. Hostující obrana jej do větší šance nepustila.
53:56
Druhá formace Atlantu operuje před Lašákem, o puk se bojuje převážně v rozích kluziště. Brankář s reprezentačními zkušenostmi tentokrát zasahovat nemusel.
52:03
Třikrát za sebou si domácí příliš neporozuměli při rozehrávce, z čehož rezultují zakázaná uvolnění. Sudí vhodí kotouč na led mezi hokejky obou protivníků u branky Galimova.
50:00
Hosté hrají v plném počtu, Loginov se však musel rovnou zapojit do bránění. Lašák má za sebou několik dalších zákroků.
49:12
Nikolaj Žerděv ve velké šanci neuspěl. Hostující obrana mu nechala na pravé straně hodně prostoru, domácí forvard si puk přichystal na střelu a tvrdě vypálil. Lašák ostrou ránu fantasticky vytěsnil!
47:57
Loginov dostává menší trest, domácí tým si zahraje přesilovku.
47:23
Žerděv vtrhl do útočného pásma v nepravý čas, ofsajd. Vhazování ve střední třetině.
45:35
Michnov trefil tyč! Lemťjugov jej vyslal kupředu, útočník Atlantu se natlačil až k Lašákovi a střílel na lapačku. Chabarovsk od inkasované branky zachránila branková konstrukce.
44:36
U mantinelu vybojoval černou pryž na svoji čepel Gluchov, avšak do šance se nedostal. O puk byl následně čistým způsobem připraven.
42:31
Mytišči vstoupilo do závěrečné části zápasu aktivněji. Domácí jsou častěji u puku a snaží se tvořit hru, přes modrou čáru se ale ani nadvakrát neprobili.
41:03
První střela na bránu, postaral se o ní domácí Gluchov. Lašáka prověřil ostrou střelou švihem. Hostující muž s maskou byl pozorný.
40:01
Čtyřicet minut je minulostí, stav je nerozhodný. Týmy se střídají v útočné převaze, ani jeden z nich však výrazně nedominuje. Přinese rozuzlení třetí třetina, nebo se dočkáme prodloužení?
40:00
39:26
Hráči Amuru vysoko napadali rozehrávku domácích, kteří si nevěděli rady. Vše nakonec skončilo zakázaným uvolněním Mytišči.
38:02
Provoz byl také před Galimovem, kde kroužily bílé dresy. Loginov tečoval spoluhráčovu střelu vedle tyče.
37:00
Znovu se však mohlo skóre měnit. Michnov z rohu kluziště drze vybruslil až před Lašáka, ale ani nadvakrát za něj černou pryž nedostrkal. K dorážce se tlačilo několik jeho spoluhráčů, ležící gólman svoji svatyni uhájil.
35:25
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Hosté nabídnutou početní výhodu využili bleskurychle! Vyhráli vhazování v útočném pásmu, na modré čáře se puku zmocnil Loginov a jeho střelu tečoval v mezikruží operující JUHA-PEKKA HYTÖNEN. Asistence: Alexander Loginov – 2:2.
35:20
Domácí kapitán Kolcov odchází na trestnou lavici, provinil se podražením. Přesilovka Chabarovsku.
35:08
Zakázané uvolnění Atlantu, hráči se rovnají na vhazování po Galimově pravici.
34:26
O chvilku později už ale musel slovenský gólman zasahovat. Višněvskij odzkoušel svůj příklep od modré čáry, trefil brankářovu hruď.
33:51
Před Lašáka se snažil prodrat Michnov, nevedl si však úspěšně. V mezikruží narazil na obranný val soupeře, skrz který neproklouzl.
32:27
Hosté ožili, po ospalém startu do prostřední dvacetiminutovky usilují o nápravu. Galimov je v permanenci, zatím odolává.
31:00
Zajímavě se jevila až další akce hostujícího výběru. Obránce Osipov si najel až před branku pro kotouč, ovšem prudký pas směrem na branku přesměrovat nedokázal.
28:43
Chabarovsk se na chvilku nastěhoval před Galimova. Kostrbatou sérii přihrávek zakončil střelou od modré čáry Ožiganov, kotouč se zastavil na hrudi omaskovaného muže.
27:56
Petružálek od mantinelu spíše hledal před brankou volné spoluhráče. U Galimova ale nikdo z hráčů v bílém dresu neoperoval, domácí gólman schoval puk do lapačky a hru raději přerušil.
26:20
Obrana Chabarovsku znovu zaváhala, i tentokrát ale podržel hostující celek brankář Lašák. Hokejisté Mytišči se dostali do přečíslení, které zakončoval Engqvist. Střelou vyprášil jen gólmanovy betony.
25:03
Od úspěšného zásahu ale nebyli daleko znovu domácí. Volný puk před brankovištěm spatřil jako první Andersson, Lašák jeho střelu z těsné blízkosti pokryl.
23:49
Zajímavou střeleckou pozici si následně připravil hostující Piganovič. Střílel bez přípravy ze spodní hranice kruhu, jenže pouze doprostřed branky.
22:52
Domácí poprvé v zápase vedou. V útočné třetině si vypracovali velký tlak. Skórovat mohl Lindgren, ale ve velké šanci trestuhodně netrefil volný puk před prázdnou klecí. Engqvist se posléze natlačil až před Lašáka, dezorientovaného gólmana ale pokořil až dorážející NIKOLAJ LEMŤJUGOV. Lašák zůstal chvilku otřesený na ledě, ale pokračuje ve hře. Bez asistence – 2:1.
21:09
Domácí zadák Petrov posléze prověřil hostujícího muže s maskou. Lašák trošku krkolomně puk vyrazil, zakutálel se mu však zpět pod betony. S ošemetnou situaci si dokázal poradit.
20:19
Atlantu se nepovedla rozehrávka, po devatenácti vteřinách hry signalizuje čárový sudí zakázané uvolnění. Vhazování před Galimovem.
20:01
Hráči jsou zpět na ledové ploše, druhá část začne za okamžik.
Úvodní část je minulostí. Sledujeme zatím svižný a pohledný duel. Skóre je nerozhodné, v útoku však měli drobnou převahu domácí.
20:00
19:36
Třetí útočná letka Amuru soupeře hodně zlobí. V posledních vteřinkách hosté kroužili před Galimovem, gólman dva střelecké pokusy z úhlu lapil.
19:01
Ohlášena poslední minuta první třetiny, o kotouč se bojuje za brankou Chabarovsku.
18:33
Domácí jsou naopak v těchto chvílích střelecky aktivnější. Lašákovu pozornost prověřil z kruhu Engqvist. Mířil mezi brankářovy betony, avšak neuspěl.
16:59
Piganovič sice ve středním pásmu prokličkoval skrz trojicí hráčů, ovšem k zakončení se nedostal. Jeho odvážný individuální průnik zabrzdil ofsajd.
15:36
Třetí formace Chabarovsku si v pásmu šanci nepřipravila, na druhé straně naopak musel být Lašák v pozoru. Nebezpečně pálil Kablukov.
14:20
Tarasov se málem dostal do samostatného úniku! Hlídkoval na útočné modré čáře, kam mu spoluhráč adresoval přihrávku. Na poslední chvíli vložil do puku svoji čepel poslední bránící bek.
13:33
Pokračuje hokej ve svižném tempu, hra se přerušuje minimálně. Oba celky se snaží hodně střílet, Galimov má za sebou další zákrok. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho klecí.
12:03
Junkov vybojoval odražený kotouč a bez váhání jej ze strany napálil na Galimova. Ten se překvapit nenechal, mezírku u své tyčky utěsnil včas.
11:30
Rybakov krouží na ledové ploše, domácí v pěti.
10:53
Zatím toho hostující celek příliš nepředvedl. Domácí se brání na výbornou, už několikrát vyvezli kotouč daleko od své branky. Nyní opět střídají.
09:29
Vzápětí si hru proti čtyřem vyzkouší také Chabarovsk. Dvě minuty obdržel Rybakov za faul ve středním pásmu.
09:10
Hosté už hrají v plném počtu, oslabení se dokázali ubránit bez úhony.
08:03
Atlant v tlaku, drží útočné pásmo. Ale Lašák zatím příliš práce neměl, několik střel bylo zblokovaných.
07:04
Domácí po vyrovnávací trefě ožili, protivníka přitlačili. Hosté se ubránili jen za cenu faulu, menší trest za hákování vyfasoval Peretyagin.
05:09
Ovšem soupeř bleskově odpovídá. Prosadil se NIKOLAJ LEMŤJUGOV, jehož střela od modré čáry skončila až za bezmocným Lašákem. Slovenský brankář ve službách ruského celku měl zakrytý výhled. Asistence: Alexej Michnov – 1:1.
04:07
Hostující aktivita v úvodu zápasu přináš ovoce, Amur se dostává do vedení. Hytonen nalezl z pravého kruhu u brankoviště volného DMITRIJ TARASOVA, jenž zakončil rychlou akci svého celku přesnou střelou. Asistence: Juha-Pekka Hytönen, Jakub Petružálek – 0:1.
02:45
Shitikov ve velké šanci, ale jeho střelu bekhedem brankář Galimov vyrazil.
02:03
Hosté se provinili zakázaným uvolněním.
01:05
Utkání začalo oboustranně hodně svižně a oba brankáři musí být od prvních minut ve střehu.
00:01
Amur Chabarovsk

Chabarovsk do letošní sezóny vstoupil velmi dobře a momentálně po čtyřech zápasech se nachází na prvním místě Východní konference, když získal sedm bodů ze čtyř utkání. Tuto pozici by si jistě chtěli udržet i nadále a k tomu budou potřebovat dobrý výkon v dnešním zápase, jelikož Mytišči se pomalu dostává do formy.
Atlant Mytišči

Domácí tým má za sebou již čtyři zápasy, ve kterých uhrál pět bodů. Ale ani jeden zápas nedokázal vyhrát v základní hrací době a hned tři zápasy muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém bylo Mytišči dvakrát úspěšné a jednou nikoli. Dnes by domácí jistě chtěli brát poprvé v letošní sezóně plný počet bodů, ale nebudou to mít snadné, jelikož jejich protivník má na začátku sezony formu.
Přeji příjemný podvečer a vítám vás u sledování dalšího zápasu Kontinentální hokejové ligy mezi domácím týmem Atlant Mytišči, který na svém ledě přivítá Amur Chabarovsk. Podle sázkových kanceláří je favoritem utkání domácí tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.