Pro domácí to tak znamená další prohru, která jej v případě výhry Liberce sesune na poslední příčku extraligové tabulky. Slavia výhrou za tři body nakročila do první poloviny pelotonu.
Hostující Slavia Praha předvedla, že se ji v ČEZ Areně velmi daří a připisuje si již osmou výhru v řadě v Pardubicích. Bleskový úvod znamenal po první třetině stav 1:2, a ten si Slavia udržovala celý duel. Ve třetí třetině se sice celek Pardubic mohutně snažil o srovnání, které ale nepřišlo a díky brankám Jelínka a poslední lahůdkové z hole Kally se raduje Slavia. Nejlepší hráč domácích je vyhlášen Martin Bartek, za hosty to je bez nejmenších pochybností Roman Červenka.
60:00
59:49
Hemského formace puk znovu navezla do útočné třetiny, ale zmocnil se jej Sklenář, který ho nyní má ve středním pásmu.
59:40
Slavia se však brání dobře a vyhazuje kotouč.
59:11
Za nedovolené bránění ještě vidí dvě minuty hostující kapitán Petr Kadlec.
58:50
Slavia právě vstřelila branku!
Neskutečná kombinace hostů do otevřené obrany domácích přináší pátou branku. Kus hokejové geniality předvedla hostující trojice Kalla - Sobotka - Červenka. Posledně jmenovaný se rozjel za volným kotoučem a po obehrání protihráče našel krásnou nahrávkou Sobotku. Ten ještě celou akci vyšperkoval náramnou nahrávkou na pravou stranu, kde sjíždějící JAROSLAV KALLA pohodlně zakončoval do prázdné klece. Opravdu nádherný hokejový moment znamená stav 2:5. Asistence: Vladimír Sobotka a Roman Červenka.
58:06
Nepřesnost Pardubic v útočném pásmu a hosté se dostávají ven. Vašíček totiž na modré čáře nezastavil odražený puk.
57:19
Nyní již hráči HC Slavia Praha kombinují s pukem na hokejkách ve vlastním pásmu a vše naznačuje, že to dnes pro ně bude duel za tři body.
56:44
Pardubický tým se sice snaží o zkorigování stavu, ale hostům se daří vyhodit touš do středního pásma, a tak nasbírat cenné vteřinky.
56:06
Tak teď už to bude mít družina kouče Hynka velmi těžké. Hosté se prosazují po rychlém brejku, který rozjel nahrávkou Vladimír Růžička mladší. Ten našel ve středu hřiště PETRA JELÍNKA, který v samostatném úniku prostřeluje Salfického ranou k pravé tyči, 2:4! Asistence: Vladimír Růžička mladší.
55:47
Infarktový moment. Salfický ve snaze o rozehrávku našel pouze hůl jednoho z hostů, který však branku netrefil.
55:20
Domácí tým hraje v plném počtu.
54:58
Žejdl se v dobré pozici v mezikruží neukvapil a hledal ještě lépe postaveného Sobotku. Ten bohužel pro hosty puk netrefuje.
54:27
Hosté hrají v plném počtu.
54:01
Kadlec hledal od modré svým nahozením Tomáše Hertla, ale ten naštěstí pro domácí letící projektil netrefil.
53:25
Posléze zakončoval Kousal a chystal se dorážet i Kindl, jenže sudí píská a posílá domácí do čtyř. Pardubický výběr totiž hrál celkem nerušeně v šesti mužích, a tak je po přesilové hře. Dvě minuty odsedí Robert Kousal.
52:53
Bartek z pravé strany centroval do brankoviště, puk tečoval Kočí, ale Kopřiva zasahuje dobře.
52:23
Bartek hledal před brankou Beeche, ale ten byl faulován, a tak uvidíme přesilovku Pardubic. Za nedovolené bránění je vyloučen bývalý hráč Vítkovic Lukáš Krenželok.
51:27
Brejk domácích zakončil z pravé strany přízemním pokusem Jan Buchtele. Branku Kopřivy ale netrefil.
49:54
Kousal protečoval puk do útočné třetiny na Barteka. Ten s ním chvíli kouzlil, aby jej poté opět vrátil na Roberta Kousala. Mladík v domácích řadách poté vypálil z mezikruží, ale ránou branku Kopřivy netrefil.
48:45
Hostující asistent kapitána Marek Tomica odjíždí po pár vteřinách a pomoci lékařů na lavičku. Vypadá notně otřesen, ale do hry by ještě dnes zasáhnout mohl.
48:45
Vašíček srazil hostujícího Tomicu a sudí okamžitě přerušuje hru. Hostující forvard upadl nepříjemně na led a stále leží na ledové ploše. Snad to nebude nic vážného.
47:31
Menší zaváhání Salfického, který vyjel za branku mohl potrestat Hertl, ale nezahrál dobře, a tak šel do brejku celek Pardubic. Z levé strany zakončoval Jan Starý, jenže Kopřiva místo u pravé tyče utěsnil a ani dorážky Hemského k brance nevedou.
46:23
Zakončení na straně druhé provedl z pravé strany Červenka. Salfický jeho pokus likviduje s pomocí hole svými betony.
46:04
Somík mohl podél pravého mantinelu ujíždět na hostující klec, ale po vteřině je zastaven sudím. Ten píská ofsajd, po kterém se bude vhazovat ve střední třetině.
45:47
Zakončení Tomáše Zohorny poté na druhé straně vyráží pravý beton brankáře hostů Kopřivy.
45:19
Alinč od levého mantinelu chytře vracel kotouč před branku, kde sice našel hůl Micky, ale ten zády k brance zakončit nedokázal.
44:49
První výlet Slavie Praha ve třetí třetině do útočného pásma končí ofsajdem. Po něm se bude vhazovat ve středním pásmu.
44:28
Po vhazování v útočném pásmu zahrál dobře tělem Aleš Hemský, který se zbavil protihráče. Do následné rány mu však vložil hůl jeden z hostů, a ti následně vyhazují na zakázané uvolnění.
44:17
A o pár vteřin později došlo opět na souboj Kindl-Kopřiva. Zadák domácích pálil od modré přes klubko těl, jenže Miroslav Kopřiva v brance Slavie je opět úspěšnější, když nahození od modré našel ve výstroji.
44:03
Domácí tým vstoupil do třetiny velmi aktivně a svou hrou nutí hosty k chybám. Bartek přenechal na pravé straně puk pro Jakuba Kindla, který však ani svůj druhý souboj s Kopřivou nevyhrál. Hostující brankář vyráží puk do zámezí lapačkou.
42:33
Hemského chytá, avšak těžko chytatelná nahrávka do brankoviště hledala Kousala, ale ten hokejkou puk netrefil.
41:44
Beech na Sičáka, který však od modré branku Miroslava Kopřivy netrefuje.
40:32
Ďaloga pěkně navezl touš do útočného pásma a přenechal na Zohornu, který branku ze slušné pozice netrefil.
40:01
Patnáct vteřin v druhé třetině stačilo hostům z Prahy k tomu, aby šli do dvoubrankového vedení 3:1. To zajistil po domácím zaváhání Sobotka, který překvapil prudkou ranou Martina Růžičku. Ten po třetí brance zamířil na lavičku a jeho místo zaujal Salfický, který musel po zbytek třetiny prokázat své brankařské schopnosti. Hrozil i tým Pardubic, ale dlouho to na branku nevypadalo. Ve velké šanci neproměnil Kindl, ale v závěru se domácí tým nakonec dočkal. Dobrou práci Barteka zužitkoval Jan Kolář, a tak do třetí třetiny půjdeme za stavu 2:3 z pohledu domácích. Třetí třetina začne pravděpodobně v 18:48.
40:00
39:58
A nakonec to mohl být celek Pardubic, který mohl v závěru šokujícím způsobem vyrovnat. Kindlovu ránu Kopřiva vyrazil jen na Kousala, ale tomu střela nesedla.
39:24
Hosté v útočném pásmu, ale Lukáš Žejdl v předbrankovém prostoru upadl a nedokázal tak zakončit.
38:25
Pardubice právě vstřelily branku!
Branka domácích však přichází o dvacet vteřin později! Bartek dobře vybojoval puk za brankou, našel sjíždějícího JANA KOLÁŘE, který luxusním pokusem ze středu hřiště vymetl pavučinku v hostující brance Miroslava Kopřivy, 2:3! Asistence: Martin Bartek.
38:05
Pěkná kombinace Pardubic málem skončila brankou! Více než slušnou šanci měl po nahrávce Beeche zadák Jakub Kindl, který naznačil střelu, čímž se zbavil svého strážce a poté vypálil. Kopřiva však ránu zlikvidoval betony.
37:01
Ďaloga teď pěkně navezl kotouč podél pravého mantinelu do útočného pásma, kde jej centroval do brankoviště. Tam se sice pohyboval Nosek, ale k ráně nedošlo.
35:19
A to i po pár vteřinách, kdy pokus Petra Kuboše našel otevřenou lapačku domácího strážce svatyně Salfického.
35:01
Velká šance Slavie! Tomáš Hertl uvolnil pěkným způsobem rozjetého kolegu z druhé útočné formace Žejdla, který stál z ničeho nic sám před Salfickým. Zakončení neprovedl ideálně, když mu střela nevyšla, ale je třeba poznamenat, že i Salfický zareagoval dobře a pokus chytá do lapačky.
34:34
Menší zaváhání Sobotky, který si zkoušel prohodit Starého domácí útočník nevyužil, když odražený touš končí opět na hokejkách hostů.
33:48
Po zakončení jednoho z domácích řeší Kopřiva ránu ze středu hřiště zákrokem lapačkou, po kterém následuje reklamní pauza. Hra bude pokračovat v útočném pásmu Pardubic, kde se bude po levici brankáře Slavie vhazovat.
33:30
Rychlý brejk Pardubic zakončoval z levé strany Jan Starý, ale prostor tří tyčí v čele s Kopřivou netrefil.
33:11
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice hraje v plném počtu.
32:50
Až teď po dlouhém čase dokázal vyhodit puk Marek Ďaloga.
32:23
Povedená přesilovka Slavie pokračuje. Salfický je v jednom ohni, ale i tak dokázal výborně zareagovat na dvě střely Jaroslava Kally a prudký projektil od modré v podání Petra Kadlece. Pražané i nadále zůstanou v útočném pásmu.
31:48
Teď však musel Salfický vytasit dobrý zákrok proti zakončení Vladimíra Sobotky z pravé strany.
31:23
Hosty vyhání z útočného pásma povedeným výhozem Tomáš Zohorna.
31:11
Následně pálil opět Sklenář, jenže i tentokrát na něj Salfický vyzrál. Hosté si však po pár vteřinách zahrají přesilovou hru. Jan Starý vidí dvě minuty za hákování.
30:37
Sklenář objel domácí klec a okamžitě se snažil o zakončení. Salfický jeho pokus vyrazil, ale Slavia zůstala u puku. Od modré pálil Kolářík, ale branku netrefuje.
29:18
Domácí tým už už kombinoval v útočném pásmu a Brendl ze středu nahrával do pravého křídla na Hemského, ale vše je zbytečné. Sudí totiž píská ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.
28:32
Pěknou individuální akcí se prezentoval hostující Tomáš Micka. Ten si z pravého křídla navedl touš do středu hřiště, odkud vypálil, ale Salfický byl připraven.
27:29
Hosté HC Slavia Praha hrají v plném počtu.
27:16
Aleš Hemský váhal na útočné modré a Krenželok mu puk vypíchl. Naštěstí pro domácí ho poté dojel jeden z domácích hráčů a do zakončení ho tak nepustil.
26:29
O pár vteřin později byl Jakub Kindl v ještě lepší pozici, ale Kopřiva proti němu vyjel, zmenšil mu úhel a zadák domácích napálil přímo výstroj hostující brankáře Slavie.
26:17
Kousal našel Kindla, ale ten od modré čáry branku netrefuje.
25:30
Přesilovka pro Pardubic. Za příliš mnoho hráčů na ledě dostá trest hostující hráčská lavice, trest odsedí Vladimír Růžička ml.
25:21
Nahrávka Aleše Hemského našla v ideální pozici Kousala, který ale odkrytou klec Kopřivy nedokázal trefit a v pádu míjí!
25:07
Beech našel pěknou dalekonosnou nahrávkou na pravé straně Barteka, jehož rána skončila na boční konstrukci branky.
24:17
Po Zohornově nahrávce zpoza branky nikdo z domácích nezakončil, a tak šel do útoku celek hostů. Ten je ale zastaven na útočné modré pro ofsajd.
23:08
Moc nechybělo a Slavia Praha již vedla v ČEZ Areně o tři branky! Brejk hostů dva na jednoho poslal z pravé strany Sobotka na volného Romana Červenku, který však z dobré pozice trefuje pouze boční síť!
22:44
Píša odvážně zkoušel najet středem hostující obrany až do zakončení, ale puk ztratil již na útočné modré.
22:01
Zcela volný Nosek až příliš dlouho čekal na modré čáře útočného pásma a po následné nahrávce už neměl dostatečnou rychlost, a tak se do zakončení nedostal.
21:43
Kolářův pokus od modré čáry končí mimo Kopřivovu klec.
20:15
Ve stejném čase mění domácí tým brankáře, když Růžičku nahradí v brankovišti Dušan Salfický.
21:07
Hosté hrozí i nadále nahrávku z pravé strany však Sklenář na branku nevypustil.
20:15
Hosté utíkají hned v úvodu druhé třetiny do náskoku o dvě branky! Chybu Hemského v útočném pásmu využil Kalla, který našel mezi kruhy ideálně si sjíždějícího VLADIMÍRA SOBOTKU, který prostřelil překvapeného Martina Růžičku v brance Pardubic. Asistence: Jaroslav Kalla.
20:01
Bleskový úvod utkání dostal do vedení domácí celek, který zásluhou Barteka šel do vedení 1:0. Slavia ale zareagovala bleskově, když se po Červenkově nahrávce trefil Kadlec. Poté měl domácí Robert Kousal možnost znovu překlopit stav na stranu Pardubic, ale samostatný nájezd nedal, a tak se opět radoval celek z Prahy. Ten využil přesilovku a zásluhou Romana Červenky se dostal do vedení 2:1, které se do konce třetiny nezměnilo. Druhou část utkání, která pravděpodobně začne v 17:56 tak Slavia začne s výhodou jedné branky.
20:00
19:49
Červenka však v těžké situaci zakončit nedokázal. Slavia i přesto v útočném pásmu.
19:21
Nahození Ďalogy na hostující branku neprošlo, a tak se do poslední akce třetiny pustí celek kouče Vladimíra Růžičky.
18:12
Dobrá práce domácích v defenzivě dostala k puku Brendla, který okamžitě hledal Zohornu. Ten puk sice převzal, ale udržet jej na hokejce se mu nepovedlo, a tak jde do útoku Slavia Praha.
17:34
Velmi výživný úvod utkání je pryč a v posledních minutách příliš hokejového umění nevidíme. Teď se bude po zakázaném uvolnění domácích vhazovat po pravici Martina Růžičky.
17:12
Kousal v těžké situaci ustál a puk rozděluje do pravého křídla. Tam však domácí tým přichází o kotouč a musí se bránit.
15:41
Cetkovský dobře dobruslil kotouč v útočném pásmu a posléze vyslal okamžitou ránu na Kopřivu. Blesková rána skončila na boční konstrukci branky.
14:55
Sklenář v útočném pásmu posunul na Vladimíra Růžičku mladšího, který však dobrou pozici v zakončení nepřetavil. Neměl rychlost, a tak jeho klička neskončila úspěchem.
13:43
A znovu byl v akci Hemský. Ten výborně vybojoval puk u mantinelu, ale posléze neposlal přesnou přihrávku, a tak šla do brejku Slavia. Brejk ale skončil brzy, jelikož Krenželok vystavil spoluhráče do ofsajdu.
13:28
Aleš Hemský po vhazování ihned nevypálil, ale posunul puk na Jakuba Kindla, který pálil od modré. Kopřiva na ránu viděl, a tak ji chytá do výstroje.
12:55
Nosek našel na modré čáře Kočího, ale ten svým projektilem hostujícího brankáře příliš nevystrašil. Vysoká rána končí v jeho lapačce.
12:12
Šance Pardubic! Po vhazování pálil Píša a po něm zakončoval i Starý, ale Kopřiva se včas přesunul k tyči a jistým zákrokem obě rány vyrazil.
12:07
Následné zakončení na druhé straně Kopřiva v pohodě kryje. Brendl totiž pálil z pravé strany z těžkého úhlu.
11:39
Chybu domácích ve středním pásmu mohl potrestat Sklenář, který pálil po pěkném uvolnění pohotově, ale Martin Růžička byl připraven.
11:01
Beech hledal zpětnou nahrávkou v útočném pásmu Somíka, který však střelu na Kopřivu nevyprodukoval. Hosté vyhazují do středního pásma.
09:56
Hemský v útočné třetině ztratil puk a musel chvátat do zadních řad. Tam už sice Žejdla nestihl, ale i tak může být alespoň rád, že zakončení hostujícího útočníka branku Růžičky netrefilo.
09:05
Kučného následný pokus od modré skončil na připraveném brankáři Pardubic, který proti jeho ráně použil s pomocí betonů i hůl.
08:59
Domácí tým se provinil zakázaným uvolněním, a tak se vhazuje před Martinem Růžičkou.
08:43
Nahození Jana Koláře od modré čáry Kopřiva nejprve nešikovně vyrazil, aby ho ihned přikryl svou lapačkou. Vhazuje se následně po jeho pravici.
07:36
Brendl nenahrál na Hemského, ale oslovil až Zohornu. Ten však z levé strany otřel svůj projektil pouze o boční síť hostující branky.
06:40
A Slavia mohla vést již o dvě branky. Lukáš Žejdl však na zadní tyči promáchl a neuklidil tak touš za bezmocného Martina Růžičku.
06:03
Hostující celek proměnuje přesilovou hru a otáčí stav! Sobotka dostal ideální puk mezi kruhy, a tak okamžitě pálil. Jeho rána však byla ztečována na pravou stranu na ROMANA ČERVENKU, který z těžké pozice dokázal kotouč dostat za Růžičku. Brankář domácích se snažil pokus vyrazit, ale lapačkou si jej pouze srazil za svá záda, 1:2. Asistence: Vladimír Sobotka a Petr Kadlec.
05:50
Kadlecova tečovaná rána od modré čáry končí mimo klec Martina Růžičky.
05:35
Již třetí oslabení Pardubic v utkání. Za vysokou hůl je vyloučen Radovan Somík.
05:27
Nahrávkou zpoza branky našel Kindl svého kolegu Brendla, ale ten nevypálil podařeně. Puk končí ve výstroji hostujícího brankáře.
04:45
Puk si proti Kopřivovi postavil samotný Robert Kousal, ale další branku v ČEZ Areně zatím nevidíme. Blafák do bekhendu totiž končí v připravené lapačce Miroslava Kopřivy!
04:45
Uvidíme samostatný nájezd. Dressler totiž podrazil Kousala, který by mohl zakončovat ideální brejk Pardubic.
04:29
Hosté však srovnávají krok téměř okamžitě. Nahrávkou zpoza branky našel Červenka zcela volného PETRA KADLECE, který sám před Martinem Růžičkou zachoval klid a ranou k pravé tyči jej propálil, 1:1! Asistence: Roman Červenka a Vladimír Sobotka.
03:45
A ta jim vyšla dokonale! Nahození z levé strany se po posunutí Somíka dostalo na pravou stranu na volného MARTINA BARTEKA, který odkrytou klec trefil bez problémů, 1:0. Asistence: Radovan Somík a Aleš Hemský.
03:34
Krásná akce Hemského je zastavena faulem, a tak si Pardubice zahrají první přesilovou hru. Dvě minuty vidí za podražení Jakub Krejčík.
03:11
Domácí tým v plném počtu a hned z toho byla šance. Beech z levé strany pálil do boční sítě.
02:49
Tečovaná rána Krejčíka branku Martina Růžičky netrefuje. Slavia však stále v útočném pásmu.
02:19
Další zakončení však nepřišlo, a tak Jiří Cetkovský vyhazuje. Pardubice již hrají ve čtyřech.
01:30
Do zakončení se dostal po nahrávce z pravé strany Roman Červenka, který ale bohužel pro hosty bekhendem branku přestřeluje.
01:03
A pardubickým bude ještě hůře, jelikož jdou do čtyř. Dvě minuty vidí za podražení Kristopher Beech.
00:39
Píša dobře zahrál u mantinelu na Červenku, a tak Pardubice vyhazují kotouč až před Kopřivu.
00:22
A hned v úvodu uvidíme přesilovou hru hostů. Za sekání je totiž vyloučen domácí Tomáš Zohorna.
00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: M. Růžička (Salfický) – Píša, Kočí, Sičák, Kindl, Vašíček, Kolář, Ďaloga – Hemský, Zohorna, Brendl – Bartek, Beech, Somík – Nosek, Kousal, Starý – Cetkovský, Buchtele, Semorád – Šagát.

Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina

HC Slavia Praha: Kopřiva (Furch) – Kadlec, Kučný, Kuboš, Krejčík, Kolařík, Dresler, Kempný – Kalla, Červenka, Sobotka – Žejdl, Hertl, Krenželok – Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář – Micka, Alinč, Tomica – Poletín.

Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Josef Beránek

Rozhodčí: Souček, Šindler – Horinek, Svoboda.
Domácí HC ČSOB Pojišťovna Pardubice nezažívá zrovna povedený začátek sezony. Bilance pěti zápasů a čtyř získaných bodů nevolá k velkým oslavám, ale parta kolem kouče Pavla Hynka touží nepříznivý úvod zlomit. Na domácím kluzišti fanoušci stále čekají na první tři body a v případě dnešní výhry by se zlomila již avizovaná série proti Slavii, která činí šest proher. Výluka v NHL do Pardubic přivábila Jakuba Kindla a Aleše Hemského.
HC Slavia Praha přijíždí do ČEZ Areny s notným sebevědomím. Šest posledních utkání totiž Slavia zde, na horké půdě aktuálního mistra zvítězila. Pražský celek dnes v době výluky v NHL navíc využívá podpory Romana Červenky a Vladimíra Sobotky.
Klasický šlágr kola má ve letošní sezoně jiný náboj. Domácí tým se totiž až nezvykle trápí, když truní na předposlední pozici a hostující Slavia na tom také není nejlépe, patří ji desátá pozice.
V pátek, 28. září, Den české státnosti, je čas na utkání 6.kola Tipsport extraligy mezi celky HC ČSOB Pojišťovnou Pardubice a HC Slavií Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.