To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.

1.
Keith YANDLE (PHX)

2. Antoine VERMETTE (PHX)

3. Matt DUCHENE (COL)
Dnešní zápas je u konce, oba týmy se tak loučí s letošním ročníkem NHL a nyní začíná některým hráčům dovolená, některým náročné vyjednávání o nových smlouvách, někdo si ještě sezónu prodlouží na MS v ledním hokeji... každopádně Coyotes se rozloučili s touto sezónou porážkou, když v samostatných nájezdech prohrávají 0:2, hosté proměnili oba své nájezdy a získali tak bod navíc. To však nic nemění na tom, že Avalanche jsou v této nejhorším týmem Západní konference a druhým nejhorším ligovým týmem vůbec.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Colorado Avalanche. Autorem branky je PIERRE-ALEXANDRE PARENTEAU.
P.A. Parenteau dává gól a je konec!
Radim Vrbata to prokombinoval a ani na Varlamova nevystřelil.
Matt Duchene za Avalanche dává, přízemní střelou mezi betony překonává Smitha.
Nedal, Varlamov jeho blafák vybruslil.
Prvním, kdo jede nájezd, je domácí Mikkel Boedker.

Colorado: 1
Je konec, ani po pětašedesáti minutách není rozhodnuto o vítězi dnešního utkání, budou tak následovat samostatné nájezdy, které definitivně ukončí sezónu oběma klubům.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:58
Střela Boedkera z levé strany od modré, Varlamov vyráží do ochranné sítě, rozhodčí nechají ještě vhazovat.
64:42
Colorado vyhazuje puk do středního pásma.
64:28
Coyotes opět před Varlamovem.
64:00
Poslední minuta prodloužení, utkání spěje k samostatným nájezdům.
63:40
Coyotes v útočném pásmu, ale na Varlamova nešla ani jedna střela.
62:52
Korpikoski střílí z pravé strany, Varlamov pouze kontroluje dráhu puku zvednouto lapačkou, ten míří nad branku.
62:25
Dobrá spolupráce Klesly a Vrbaty, druhý jmenovaný zaváží puk do třetiny Avalanche a odchází na střídačku.
62:10
Landeskog vybojoval puk ve třetině Coyotes.
61:37
Ofsajd Coyotes, vhazování ve střední třetině.
61:19
Nyní již ale hrají hosté, Stastny se nedostal ke střele a hosté o puk přichází.
60:55
Schlemko drží kotouč za brankou Varlamova.
60:25
Oba týmy hrají pouze ve čtyřech, na ledě je tak více prostoru, puk na hokejkách domácích hokejistů.
60:01
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 3. třetina:

Phoenix: 11

Colorado: 9
Ano, základní hrací doba nerozhodla o vítězi dnešního utkání, po krátké přestávce začne pětiminutové prodloužení.
60:00
59:25
Až v samém závěru utkání slyšíme skandování fanoušků, kteří celý zápas odseděli bez jediného povzbuzení směrem k vlastnímu týmu.
59:00
Začíná poslední minuta třetí třetiny, je to čím dál jasnější – oba týmy si prodlouží sezónu o pětiminutové prodloužení.
58:32
58:10
Velký tlak vytvořili hosté ve třetině Coyotes, domácí se urputně brání a až vyhození Korpikoskiho přerušuje tlak soupeře.
57:47
Smith nyní musel dvakrát likvidovat dobré střely hostů, hlavně ta Mitchellovo byla gólová!
57:20
Hosté již v přesilovkovém rozestavení v útočné třetině.
56:32
Tak pozor, změna na postu gólmana, Giguere nemůže pokračovat v utkání, nahradil ho Varlamov!
56:32
Rostislav Klesla nyní zbytečně tvrdě zasáhl Paula Stastnyho na mantinel za vlastní brankou, Stastny znechuceně kroutí hlavou nad zbytečně ostrým zákrokem, český obránce již sedí na trestné lavici.
56:15
Již se opět hraje.
55:44
Rozhodčí nyní přerušují hru, Giguere zřejmě inkasoval bolestivý úder pukem do hlavy a těžce se zvedá z ledové plochy.
55:27
Colorado ve třetině Phoenixu, ale hosté se nedostávají do zakončení.
55:00
Posledních pět minut třetí třetiny, hraje se stále nerozhodně, chtějí si oba týmy ještě prodloužit sezónu 2012/2013 a odehrát prodloužení?
54:27
A dopředu mohou jít hosté, ale McLeod ztrácí puk v souboji s obranou Coyotes.
54:05
Giguere musí ven z branky a odehrát puk, za nímž sprintuje Korpikoski, zvládl to na jedničku.
53:43
Zanon dojíždí puk vyhozený Doanem, icing Phoenixu.
52:38
Ale branku mohli dát hosté, Mitchell se dostal do samostatného úniku, ale nedokázal překonat Smitha!
52:10
Až nyní se hosté osvobozují, vedoucí gól Coyotes doslova "visí na vlásku".
51:48
Phoenix nyní "točí" obranu Colorada v jeho třetině.
51:03
Střelu Korpikoskiho z pravé strany vyráží Giguere.
50:38
Nyní se musí domácí bránit ve vlastní třetině, zvládli to a puk vyváží do třetiny soupeře.
50:00
Je před námi poslední desetiminutovka, stav je nerozhodný, budeme svědky prodloužení?
49:34
Chipchura, poté i Ekman-Larsson nyní ostřelovali branku Avalanche, Giguere všechny střelecké pokusy Coyotes pochytal.
49:05
Není se čemu divit, hosté museli přečkat několik oslabení.
48:35
Vyrovnávací branka vlivla domácím hokejistům krev do žil, nyní svého soupeře jasně přehrávají.
47:56
47:08
Phoenixu se ale nedaří usadit se před Giguerem.
45:56
Navíc rozhodčí vylučují Chucka Kobasewa, další přesilová hra Phoenixu může začít.
45:56
Phoenix právě vstřelil branku!
Hostům se dlouho nedařilo dostat puk ze třetiny, navíc bylo signalizováno další vyloučení, pak se však dostal puk k Stoneovi, ten střílí od modré z levé strany a u pravé tyčky je připravený na dorážku ANTOINE VERMETTE, který dává svou druhou branku v dnešním utkání. Asistence: Michael Stone, Keith Yandle.
45:22
Nyní jsou již domácí opět v přesilovkovém rozestavení.
44:55
Nedorozumění hráčů Phoenixu, puk ve střední třetině.
44:48
Phoenix si tak zahraje další přesilovou hru, střela Ekmana-Larssona z pravé strany, Giguere chytá.
44:08
Poté však Vincour seká Korpikoskiho, rozhodčí tento faul vidí a posílají českého hráče ve službách Colorada na trestnou lavici.
43:56
Vincour mohl nyní střílet z levé strany, ale místo toho přihrává, puk je však zblokován obráncem Korpikoskim.
43:44
43:15
Nepřesnost ve hře Coyotes, puk klouže do středního pásma, domácí to musí zkusit znovu.
42:48
Vrbata zachycuje dlouhou přihrávku od Ekmana-Larsson, domácí získávají pásmo.
42:20
Schlemko zaváží kotouč do útočného pásma, ale Duchene ho vyhazuje až ke Smithovi.
41:44
Zajímavé je, že na trestnou lavici odchází právě Hanzal, aha, již to vidíme všichni, všemu předcházelo sekání českého útočníka. Na trestné lavici je již i O´Brien a navíc ještě dostává další dvouminutový trest, takže domácí si zahrají přesilovou hru.
41:44
O´Brien zkouší vyprovokovat Hanzala k bitce, ten však nabídku odmítá, což však rozlítilo Doana, ten se do bitky ochotně zapojuje místo Hanzala.
41:20
Phoenix vstoupil lépe do třetí třetiny, domácí jsou aktivnější.
40:23
Moss v dobré šanci, najíždí na Giguera z pravé strany, ale nedokázal vyrovnat.
40:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 5:58 hodin.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Phoenix: 10

Colorado: 7
Ve druhé třetině pokračuje "letní" hokej v podání obou týmů, hra postrádá tempo a spád, přesto jsme zaznamenali několik pěkných gólů, jako by střelci obou mužstev měli mimořádně přesně seřízené "mušky". Anebo naopak – gólmani nepřesné hledí, protože několik branek jde právě na jejich vrub. Každopádně do poslední třetiny vstupují s jednobrankovým vedením hosté z Colorada.
40:00
39:27
Colorado právě vstřelilo branku!
Dobrá střela RYANA O´REILLYHO, který si sjel z levé strany blíže k brance a z místa pro vhazování přesnou střelou zápěstím překonává Smitha, pátá branka O´Reillyho v této sezóně, čtvrtá Colorada v dnešním utkání, hosté využívají přesilovou hru. Asistence: Tyson Barrie, Matt Duchene.
39:00
Začíná poslední minuta druhé třetiny, Avalanche se konečně usazují ve třetině soupeře.
38:43
Barrie nahazuje puk do třetiny, ale obrana Coyotes ho vrací zpět.
38:20
Radim Vrbata fauluje a dostává dvouminutový trest, hosté si zahrají přesilovou hru.
38:09
Za domácí na ledě Z. Michálek s Vrbatou a Hanzalem, hosté pouze vyhazují na zakázané uvolnění.
37:43
Blíží se závěr druhé třetiny, stav nerozhodný.
36:20
Další šance domácích hokejistů, Schlemko je dnes při chuti, ale Giguere všechny pokusy Phoenixu pochytal.
35:55
Komerční přestávka, ve druhé třetině zatím padl pouze jeden gól, střelecké hody, které jsme předpovídali po skončení první třetiny, se tak nekonají.
35:11
Až další přesilovková formace se dokázala prosadit, ROB KLINKHAMMER střílí z ostrého úhlu z levé strany a puk se odráží od obránce Avalanche Zanona přímo do branky, domácí využívají přesilovou hru. Asistence: Boyd Gordon, Keith Yandle.
34:48
"České" řadě se přesilová hra vůbec nepovedla.
34:15
Na ledě Hanzal, Vrbata, Doan, Yandle a Stone, všichni se ale nyní musí bránit proti šancím hostů, kteří hrají v oslabení.
33:55
Zároveň ale rozhodčí vylučují Bordeleaua, domácí hokejisté si zahrají přesilovou hru.
33:55
Barrie střílí od modré z pravé strany a zvoní tyč!
33:48
O puk před Smithem bojuje u Vincour.
33:15
Obrana Phoenixu celou situaci zvládá a vyváží puk do středního pásma.
32:52
Hra v útočné třetině Avalanche.
32:17
Radim Vrbata s Hanzalem se nyní "připletli", společně s Doanem, do závaru před Giguerem, odkud se snažili vstřelit vyrovnávací branku, ale nepodařilo se.
31:40
Vhazování ve středním pásmu, úspěšnější domácí hokejisté.
30:35
V dresu Avalanche sledujeme opět mladého českého útočníka Tomáše Vincoura, který ale nyní musí vypomáhat hlavně ve vlastní třetině.
30:00
Jsme přesně v polovině dnešního utkání, Colorado stále drží náskok z první třetiny, hraje se ve velmi poklidném tempu.
29:15
Dlouhá přihrávka na Shane Doana, ale ten je dobře bráněn a nedostává se k puku.
28:45
Stastný zkouší střílet z levé strany, z ostrého úhlu, ale Schlemko zblokoval jeho střelu.
28:25
Již se hraje, Duchene zřejmě bude moci pokračovat v utkání, na doléčení zranění bude mít celé léto.
28:04
Na druhé straně toho "má dost" Matt Duchene, který pravým bokem narazil, po souboji s Keithem Yandlem, do brankové konstrukce.
27:45
Rozruch před Giguerem, ale střelu Ekmana-Larssona obrana Avalanche dokázala zneškodnit.
27:15
Phoenix vystřeluje puk ze své třetiny.
26:09
Milan Hejduk před nějakým časem pro iSport: „Rád bych týmu pomohl, ale trenéři mají jiný názor, takže s tím musím žít. Není to ideální situace, ale nic s tím neudělám... Není nic, co by mě mohlo přemluvit. Když se nedostanu do sestavy posledního týmu Západní konference, tak už to asi nemá smysl,“ řekl smířlivě hokejista, jenž za Avalanche nastupuje od roku 1998 a odehrál za něj přes tisíc zápasů... A připsal si 804 bodů (375+429).
26:09
Ani do dnešního zápasu nezasáhl v dresu Avalanche český veterán a pamětník olympijského zlata z Nagana 1998, Milan HEJDUK, který již před časem oznámil, že po této sezóně končí s kariérou a dál se bude věnovat trénování mládeže. Smutný hokejový závěr kariéry tak skvělého hokejisty!
25:12
Puk opouští ledovou plochu, rozhodčí vykazují hru do středního pásma.
24:38
Schlemkovu dobrou střelu z pravé strany od modré Giguere vyráží.
23:49
Jan Hejda musí hrát, není to zakázané uvolnění, rozhodčí svým rozhodnutím zmátli již téměř jistého účastníka nadcházejícího MS v ledním hokeji.
23:28
Puky jsou oběma týmy nastřelovány do třetiny, ale nikdo je nedojíždí.
22:33
Boedkerovi se rozevřel prostor, domácí útočník si tak nabruslil až před Giguera z levé strany, střílí, ale pouze do gólmana.
22:10
Ale Schlemko neudržel kotouč na útočné modré, hrát mohou hosté.
21:45
Na ledě Vrbata s Hanzalem, získávají útočnou třetinu a odchází střídat.
20:52
Ale domácí se ke střele nedostali, hosté vyváží kotouč do střední třetiny.
20:33
Hraje se před Giguerem.
20:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně v 5:04 hodin.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Phoenix: 10

Colorado: 10
Je to tak, hosté, kteří prohrávali již 0:2, dokázali v průběhu třetiny otočit skóre na 3:2 a podílel se na tom přihrávkou i český mladík v sestavě Avalanche, Tomáš Vincour. Na ledě Jobing.com Areny se hraje bezstarostný hokej, jehož výsledkem je pět vstřelených gólů. Co náš čeká dál, to se uvidí, každopádně mohou to dnes být zajímavé střelecké dostihy!
20:00
19:22
Hraje se ve třetině Colorada, kde se také zřejmě třetina i dohraje.
19:00
Začíná poslední minuta první třetiny.
18:39
Barrie přebírá přihrávku na útočné modré, ale v přesile domácí obrany o něho přichází.
17:52
A není všemu konec, další kiks gólmana, podruhé za sebou je to domácí Smith, který nedokázal pořádně přitisknout svůj levý beton k tyči a PATRICK BORDELEAU protlačil puk do branky. Asistence: Matt Duchene, Tomáš Vincour.
17:38
Čtyři góly v jedné třetině, to jsou gólové hody.
16:52
Lehkovážnost ve hře jako by dolehla i na oba gólmany, ani Giguere, ani nyní Smith, si "za rámeček" své góly nedají, PIERRE-ALEXANDRE PARENTEAU překonává domácího gólmana poměrně lehkou střelou od modré a vyrovnává stav utkání. Zároveň hosté využívají přesilovou hru. Asistence: John Mitchell, Paul Stastny.
16:28
Coyotes vyhazují puk ze třetiny a mohou vystřídat.
16:12
Nejproduktivnější hráč Avalanche, PA Parenteau, se nyní dostává ke střele z levé strany, po vhazování ve třetině Coyotes, ale Smith je připraven.
16:01
A poté Schlemko fauluje Landeskoga a je vyloučen, další přesilová hra pro Avalanche.
15:50
Schlemko střílí z pravé strany od modré čáry, Giguerovi pouze "vyprášil" betony.
15:00
Je před námi poslední pětiminutovka první třetiny.
14:29
Ofsajd Colorada při přechodu do útočného pásma, následuje komerční přestávka.
13:45
Gól hostů jako blesk z čistého nebe, nenápadná střela STEFANA ELLIOTTA, který se dostává do mezikruží, a po přihrávce od Ducheneho střílí "z první", puk jen zazvoní na konstrukci branky za zády Smitha. Asistence: Matt Duchene, Pierre-Alexandre Parenteau.
13:23
Hejda se dostává ke střele z levé strany od modré, ale jeho pokus je zblokován.
13:14
Přesilová hra Coyotes končí, Shane Doan je vyloučen na dvě minuty za krosček, poměr sil na ledě se vyrovná.
12:55
Phoenix rozvážně rozehrává až z hloubi vlastní třetiny, není kam spěchat.
12:42
Vermette však byl při svém pokusu hákován Mattem Hunwickem, domácí si zahrají druhou přesilovou hru.
12:42
Vermette se dostává do samostatného úniku z pravé strany, dvěma rychlými kroky se dostává za obranu Avalanche, ale dělá kličku do forhendu, kde již není místo na zakončení.
12:07
Vzápětí i Vrbata obehrává Mitchella, hostům se nedaří vůbec nic.
11:33
Hanzal odebírá Dicheneovi puk ve své třetině, hrají domácí.
10:40
Ani po dvou gólech ve vlastní síti se hokejisté Colorada nepouští do útoku, smutný pohled na kdysi mocné Avalanche, kteří ve druhé polovině devadesátých let patřili k nejlepším týmům ligy.
10:00
Máme za sebou úvodní desetiminutovku, v níž byli jasně lepší domácí hokejisté, kteří svou převahu také dokázali proměnit v úvodní dva góly.
08:45
Colorado mělo dobrou šanci, Mitchell ale nepřekonal Smitha, domácí "šli" do rychlého protiútoku a téměř ze stejného místa, z jakého se trefil Schlemko, dává nyní druhou branku Coyotes ANTOINE VERMETTE. Asistence: Keith Yandle, Mikkel Boedker.
08:15
Střela Z. Michálka z pravé strany od modré byla zblokována.
07:27
Puk mají ve své moci domácí hokejisté, kteří zatím svého soupeře přehrávají.
06:40
Z herního projevu obou mužstev je patrné, že dnešní utkání je posledním utkáním sezóny, nehraje se tak do těla, méně se brání.
05:17
05:08
To není příliš povedená přesilová hra z pohledu Phoenixu, na Giguera nešla ani jedna střela!
04:04
Až nyní hosté vystřelují puk do středního pásma.
03:50
Domácí hned od úvodních vteřin před Giguerem.
03:17
Jean-Sebastien Giguere dostává dvouminutový trest za nesportovní chování, trest si za něho odsedí Parenteau, Coyotes si zahrají přesilovou hru.
03:17
DAVID SCHLEMKO se proháčkoval z pravé strany až mezi kruhy pro vhazování, položil si obránce Jana Hejdu, vypálil a puk končí v brance! V posledním utkání sezóny dává svůj první gól. Asistence: Kyle Chipchura, Paul Bissonnette.
02:36
Puk ve středním pásmu, na hokejkách hráčů Coyotes.
01:51
Vzápětí špatně rozehrávají Avalanche, zakázané uvolnění.
01:40
Vrbata pouze prodlužuje do útočného pásma a odchází střídat.
01:20
Vrbata se málem dostal ke střele, ale promáchl, hrají domácí.
00:45
Phoenix od úvodních vteřin ve třetině soupeře, ale Avalanche se osvobozují.
00:01

Phoenix Coyotes: Smith (LaBarbera) – Ekman-Larsson, Z. Michálek, Yandle, Schlemko, Klesla, Stone – Vrbata, Hanzal, Doan – Korpikoski, Vermette, Boedker – Conner, Gordon, Moss – Bissonnette, Bolduc, Chipchura

Colorado Avalanche: Giguere (Varlamov) – O´Brien, Hunwick, Hejda, Elliott, Zanon, Barrie – Landeskog, O´Reilly, McLeod – Mitchell, Duchene, Parenteau – McGinn, Stastny, Kobasew – Bordeleau, Vincour, Palushaj

Rozhodčí: St. Pierre, Meier – Wheler, Lazarovich.
Vítejte u onlajn přenosu jednoho z posledních utkání zkrácené základní části NHL, v němž Phoenix Coyotes přivítá na svém ledě Colorado Avalanche. Oba týmy jsou již bez šance postoupit do play off a pro oba týmy to je zároveň poslední utkání sezóny 2012/2013! Colorado, druhý nejhorší celek NHL, o svou šanci pochopitelně přišlo dávno, nicméně Phoenix o šanci bojoval až do posledních kol. Až výsledky v posledních dvou, třech, kolech rozhodly, že i Coyotes zůstanou "pod čarou".
PHOENIX COYOTES
Nejproduktivnějším hráčem Coyotes je Shane DOAN, který nasbíral šestadvacet bodů za třináct gólů a třináct asistencí a aktuálně je na stopatnáctém místě v pořadí kanadského bodování celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Coyotes je Keith YANDLE, který nasbíral pětadvacet bodů s bilancí deset gólů a patnáct přihrávek, aktuálně mu patří stodevětadvacáté místo v bodování NHL.

6. x – San Jose 57
7. Detroit 54 (zbývá jeden zápas – v Dallasu)
8. Minnesota 53 (zbývají dva zápasy – s Edmontonem a v Coloradu)
___________________
9. Columbus 53 (zbývá jeden zápas – s Nashvillem)
10. Phoenix 48

p – Jistý zisk Presidents Trophy
y – jisté vítězství v divizi
x – jistý postup do play-off
COLORADO AVALANCHE
Nejproduktivnějším hráčem Avalanche P.A. PARENTEAU, který nasbíral jedenačtyřicet bodů za sedmnáct gólů a čtyřiadvacet asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená šestadvacáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Avalanche je Matt DUCHENE, který nasbíral čtyřicet bodů s bilancí sedmnáct gólů a třiadvacet přihrávek, aktuálně mu patří třicáté místo v bodování NHL.
Pořadí Severozápadní divize
1. Vancouver 59 b.
2. Minnesota 53