Dnešní utkání sledovalo 19 070 nakonec spokojených diváků.
Střely na branku v prodloužení:
BUF 1 – BOS 1.

Střely na branku v celém zápase:
BUF 26 – BOS 33.
Velká chyba Zdena Cháry a povedená samostatná akce Matta D'Agostiniho velmi rychle rozhodly prodloužení, ve kterém Buffalo dokončilo svůj velmi rychlý a nutno také říci dost překvapivý obrat. Sabres tak vítězí i ve druhém zápase po olympijské přestávce.
60:22
Sabres právě vstřelili branku!
Chára laxně dojížděl puk ve středním pásmu, zezadu ho přebruslil MATT D'AGOSTINI, ujal se puku a svůj krátký nájezd zakončil bekhendovou kličkou! Prodloužení skončilo nečekaně rychle a Buffalo vítězí! Bez asistence.
60:07
Hosté nechtějí o vítězství přijít a hned se vrhli do útoku. Po Kellyho střele se bude vhazovat před Enrothem.
60:01
Střely na branku ve 3. třetině:
BUF 7 – BOS 7.
Ve třetí třetině to byla dlouho opatrná přetahovaná, kde hlavním cílem bylo neudělat chybu. Až Moulson poněkud nešťastně fauloval a Boston nabízenou výhodu využil. Hráčům Sabres se od té doby nic nedařilo a zdálo se, že Bruins dovedou zápas snadno k vítězství. Během posledních 5 minut se domácí jen jedinkrát dokázali dostat do útočné třetiny s pukem na holi a hned z toho byl gól, byť poněkud náhodný. Hráči hostů nevěří, jakým způsobem přišli o vítězství. Jdeme do prodloužení.
60:00
59:08
Sotva Enroth dojel na střídačku a naskočil šestý hráč, je vyrovnáno! MATT MOULSON vyjížděl z rohu k brance, chtěl přihrát na brankovišti číhajícímu Staffordovi, ale od Boychukovy brusle se puk vrátil zpátky a MATT MOULSON ho jen zametl do odkryté branky! Johnson reagoval na zamýšlenou přihrávku a na zpětný odraz neměl šanci pohybem zareagovat. Asistence: Zemgus Girgensons, Ville Leino.
59:00
Nxyní se Buffalo konečně dokázalo usadit v pásmu.
58:17
Lucic zachytil ve středním pásmu rozehrávku, přejel modrou a mohl střílet, místo toho zajel k mantinelu a šetřil čas.
57:20
Buffalo nezvládá rozehrávat, jen nahazuje a chodí střídat.
56:32
Forčeking hostů za brankou Buffala přinesl ovoce, puk se odrazil na modrou k Campbellovi, který napřáhl až ke světlům, což dalo nejbližšímu hráči dost času na vložení své hole do jeho střely.
56:00
Lucic vybojoval puk v útočném pásmu, který předtím ztratil, přihrál na modrou obránci, jehož ránu z první schoval Enroth do lapačky.
55:30
Boston hraje aktivně a nedává domácím šanci na nějaký tlak.
54:42
Bartkowski ihned po buly nahazoval na Enrotha, který vyrážečkou ztlumil puk pro své obránce.
54:38
Rozehrávka Buffala skončila zakázaným uvolněním.
54:21
Myers napřáhl na modré, Johnson toho zrovna moc neviděl, ale střela minula branku.
53:32
Hosté se v klidu brání a nedávají domácím prostor k větším akcím.
52:36
Po přesilovce chtěli Sabres začít honbu za vyrovnáním, avšak zatím se nemohou nadechnout.
51:43
51:01
Chárovu ránu Enroth vyráží.
50:30
Pokračující přesilovka se však hostům již tolik nedaří.
49:43
První trest se gólem ruší, přesilovka Bostonu tak bude trvat již jen 2 minuty, pokud ovšem nevstřelí další gól.
49:43
Bruins právě vstřelili branku!
Boston nabídkou nepohrdl a jde do vedení! Po dvou střelách a závaru před brankou se puk vykutálel směrem k modré přímo na hůl čekajícího MILANA LUCICE, jehož bomba málem protrhla síť! Bruins poprvé v utkání vedou! Asistence: Torey Krug, Jarome Iginla.
49:11
Velmi dobrá možnost pro Boston! Moulson v souboji u mantinelu zvednul hůl do obličeje Kellyho a protože se objevil krvavý šrám, je to za 2+2 minuty.
48:22
Hamiltonovu střelu Enroth přikryl, ale protože nikdo nedojížděl, rozehrál bekům za branku.
47:41
Bergeron se ocitl ve velmi dobré šanci, ale netrefil branku.
47:08
D'Agostini dobře pracoval v rohu, puk se dostal až na modrou k Ehrhoffovi, jehož ránu Johnson vyrazil.
46:09
Stafford ani tentokrát neuspěl.
45:56
Myers dostal na modré nabito, jeho rána zaduněla o zadní mantinel.
45:25
Iginla v dobré pozici minul.
45:02
Domácím se teď nedaří rozehrávka a nedokážeou přejít červenou čáru s pukem na holi.
44:11
Kombinační akci celé pětky zakončil Marchand střelou nad břevno.
43:31
D'Agostini z pravého křídla minul vzdálenější tyč.
42:44
Lucic ztratil puk v útočném pásmu, domácí ale nezakládají brejk a jdou střídat.
41:31
Opět Sulzer, tentokrát tečoval před brankou nabídku od mantinelu.
40:55
Sulzer pálil ihned po buly.
40:50
Stafford si připisuje první střelu třetí třetiny.
40:30
Chára dokázal svoji velikost a rozsah paží obranným zákrokem, kdy vypíchl puk hráči dělajícímu kličku metr a půl od něj.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 3:30 hod.
Střely na branku ve 2. třetině:
BUF 11 – BOS 18.
Druhá třetina přinesla mnohem zajímavější podívanou než úvodní dějství. Začátek patřil opět domácím, sérií přesilovek se dostali do tempa a jednu z nich dokázali využít. Krátce poté přidali třetí gól a vypadalo to na rýsující se překvapení. Boston ale přepnul na vyšší obrátky, najednou byl hráčů v bílém plný led a jen skvělý Enroth držel Buffalu vedení. Do konce třetiny ho však udržet nedokázal. Po dvou třetinách tak máme opět nerozhodný stav a na rozuzlení dnešní zápletky si budeme muset ještě počkat.
40:00
40:00
Kevan Miller a Marcus Foligno obdrželi 2 minuty za nesportovní chování. Třetí třetinu začnou oba celky ve stejném počtu hráčů.
40:00
Pozor, ihned po siréně po vzájemném pošťuchování a osekávání dva hráči shodili rukavice! Hrozící bitku ale rozhodčí ještě v zárodku zmařili. Přesto se bude vylučovat.
39:40
Poslední minuta se odehrává ve snaze neudělat chybu.
38:49
Chára od modré neuspěl.
38:36
Hodgson si našel svoje místo a zápěstím se pokusil překonat Johnsona, neúspěšně.
37:46
Tlak, který po ubráněném oslabení Boston vyvinul, nakonec přinesl ovoce! Smith u mantinelu vybojoval puk, předal ho BRADU MARCHANDOVI a nejlepší střelec Bostonu prokázal, co umí! Je vyrovnáno. Asistence: Reilly Smith.
36:53
Miller ve své možnosti zamířil do ochranné sítě.
36:17
Krejčí se dnes poprvé víc ukázal, ale ve své šanci netrefil branku.
35:51
Na závěr přesilovky vyslal prudkou ránu od modré McBain.
35:27
Na druhé straně rychle zakončoval D'Agostini.
35:17
Dosud byla přesilovka Sabres zajímavá, ale neplodná. Až se vydal na výlet v oslabení Eriksson a Enroth měl opět plno práce.
33:56
Vzápětí Soderberg podrazil Leina a Buffalo má možnost si oddechnout, případně navýšit své vedení.
33:50
Vynikající Enroth! Eriksson dostal přihrávku napříč brankovištěm a zakončoval do odkryté branky, avšak nezvedl puk a domácí gólman doslajdoval k tyči včas!
33:06
Flynnova střela Johnsona nevyděsila.
32:46
Smithova střela měla také gólové parametry, ale Enroth teď drží domácí naděje!
31:28
Tlak hostů pokračuje, Boychukovu střelu s obtížemi vytáhl Enroth ramenem.
31:02
Neskutečný tlak při přesilovce nakonec vyústil ve snížení! ZDENO CHÁRA vyhrál přetlačovanou na brankovišti o vyražený puk po Krugově střele a zametl jej mezi betony klečícího Enrotha. Asistence: Milan Lucic, Torey Krug.
30:34
Smith dostal puk na modrou, sjel si až doprostřed kruhu nikým neatakován a poté průdkým švihem nechal vyniknout Enrothovu lapačku!
30:10
Dalším střelcem byl Eriksson. Boston zatím hraje přesilovku velmi dobře.
29:50
Ihned po buly pálil Soderberg.
29:44
Boston dostává šanci snížit, Girgensons dostává 2 minuty za hákování.
29:10
Leino na pravém křídle pronikl do pásma, přihrál mezi kruhy BRIANU FLYNNOVI, který jen tak plácl do puku a vrtící se guma propadla Johnsonovi mezi tělem a rukou do branky! Buffalo odskakuje na rozdíl dvou branek! Asistence: Ville Leino, Jamie McBain.
28:40
Kelly se opět dral do šance v oslabení, tentokrát ho obránci dokázali odzbrojit, aniž by vystřelil.
27:56
Po Moulsonově příležitosti však domácí na puku zůstali a výsledkem byl obrovský závar a valná hromada asi 5 hráčů před brankovištěm, ze které se puk vykutálel do rohu.
27:45
Moulson zápěstím také neuspěl.
27:30
Stafford měl dobrou šanci, ale neprosadil se.
26:58
A další přesilovka pro Buffalo! Lucic nehezky vrazil na hrazení Hodgsona. Halou se ozývalo hlasité bučení a také domácí hráči to chtěli Lucicovi spočítat, rozhodčí šarvátku zažehnali hned v zárodku. Jsou z toho 2 minuty.
26:25
Tato přesilovka vypadala mnohem lépe a je také využita! Střela od modré z levé strany se od zadního mantinelu odrazila k pravé tyči, kde číhal TYLER MYERS a zametl puk za dezorientovaného Johnsona! Buffalo opět vede, tentokrát 2:1. Asistence: Cody Hodgson, Christian Ehrhoff.
25:26
Marchandovi poněkud vytekly nervy a holí se ohnal po soupeři. Sekání a další přesilovka pro Sabres.
25:09
Bartkowski od modré pálil, Enroth vyrazil.
24:56
Po buly ve svém obranném pásmu Buffalo během několika sekund přeneslo hru na druhou stranu hřiště a Ellis zleva švihem vyzkoušel Johnsonovu pozornost.
23:59
Chárovu dělovku Enroth vyrazil.
22:53
22:45
Bruins zůstali u puku a Kelly to zkoušel znovu z pravého kruhu, opět neúspěšně.
22:35
Po chybě McBaina na modré Kelly pláchl obráncům, tváří v tvář Enrothovi volil střelu pod vyrážečku, kterou domácí gólman dokázal vytěsnit za branku!
22:18
Domácím se tato přesilovka absolutně nedaří.
20:53
Boychuk seknutím zlomil hůl Hodgsonovi a jde si odpočinout na trestnou lavici. Druhá přesilovka Buffala.
20:45
Marchand si vyjel od mantinelu a vystřelil na Enrotha, kterému puk vypadl a měl co dělat, aby ho přikryl před dotírajícím útočníkem.
20:30
První pokus o rozehrávku skončil zakázaným uvolněním Bostonu.
20:01
Druhá třetina začne přibližně ve 2:33 hod.
Střely na branku v 1. třetině:
První třetinu začali překvapivě aktivněji domácí hráči. Pomohla jim k tomu i přesilovka, kterou sice nevyužili, ale krátce po ní se trefil Girgensons. Boston se velmi dlouho dostával do tempa po dlouhé přestávce, poprvé vystřelil na branku až v 9. minutě, ale poté již Bruins převzali iniciativu a dokázali vyrovnat přesnou střelou Kellyho. Další možnosti již puk v síti nepřinesly a do druhé třetiny tak jdeme za nerozhodného stavu.
20:00
19:58
Hodgson ještě rychle přejel modrou a tvrdě vypálil, Johnson puk vyrážečkou poslal do rohu.
19:22
Boychuk na útočné modré ztratil puk, domácí šli 2 na 2, akci zakončili střelou z velkého úhlu.
18:05
Moulson netrefil branku z dobré pozice.
17:36
D'Agostini připomněl Johnsonovi, že domácí ještě do šatny neodešli. Jeho střela ale byla velmi lehká.
17:16
Paille si tvrdou ranou na Enrotha také nepřišel.
16:45
Eriksson zachytil na modré pokus o vyhození, vybruslil si až k brance, ale Enroth velmi dobře vykryl prostor!
16:15
Domácí ztratili puk ve tředním pásmu a Bruins šli do přečíslení 3 na 2. Akci zakončil střelou z pravé strany Kelly, svůj druhý dnešní gól nepřidal.
15:17
Smith také minul.
14:50
Millerova rána od modré prosvištěla okolo levé tyče domácí branky.
11:52
Moulson příklepem pořádně provětral Johnsona.
11:14
Krug nahazoval od modré, Enroth obrat ve skóre nepřipustil.
10:47
Hosté dlouho obléhali Enrothovu klec a nakonec se dočkali! Bartkowski od modré nahodil puk, který zpoza branky zadovkou vrátil do kruhu Soderberg přesně do míst, kde stál CHRIS KELLY. Ten odrazil puk o vzdálenější tyč. Přesněji trefit nemohl. Je vyrovnáno! Asistence: Carl Soderberg, Matt Bartkowski.
09:45
Soderberg zápěstím Enrotha nepřekvapil.
08:44
Stafford na druhé straně nepříjemně vystřelil, Johnson byl pozorný.
08:21
Chára vypustil svoji obávanou střelu od modré, Enroth v pohodě vyráží. Pro domácího brankáře první zákrok zápasu, v 9. minutě.
07:19
07:16
Na závěr přesilovky se dostal Eriksson do velmi dobré pozice mezi kruhy, avšak trefil prvního hráče před sebou.
06:27
Domácí opět vyhazují a toto oslabení zatím zvládají skvěle.
06:05
Napočtvrté již přechod útočné modré zvládli.
05:45
Již podruhé musí hosté zakládat přesilovkovou akci za vlastní brankou.
05:19
Scott nezvládl osobní souboj v rohu a podrazil svého soupeře. První přesilovka pro Boston.
05:08
Kelly také netrefil branku.
04:05
Bergeron se pokusil rychle odpovědět, avšak přestřelil.
03:32
Flynn vyhrál osobní souboj v rohu útočného pásma a přihrál před branku přesně na hůl ZEMGUSE GIRGENSONSE, jenž z první procedil puk skrz Johnsona! Buffalo jde velmi brzy do vedení. Asistence: Brian Flynn, Jamie McBain.
03:16
Další vyhození a následně jsou hosté v plném počtu.
02:25
Ott se objevil v dobré příležitosti, zápěstím se neprosadil. Vzápětí Boston vyhazuje.
02:09
Až Hodgson dokázal vystřelit, ale s jeho pokusem neměl Johnson problémy.
02:00
Sabres se drží v útočné třetině, ale kombinují pouze podél mantinelů.
01:16
To se ale velmi rychle změní, neboť hosté se provinili příliš mnoha hráči na ledě a zdarma tak dávají domácím možnost zahrát si přesilovku. Trest odpyká Soderberg.
00:50
První minuta zápasu je ryze oťukávací.
00:01

Buffalo Sabres: Enroth (R. Miller) – Tallinder, Myers, Ehrhoff, Sulzer, Weber, McBain – Stafford, Leino, Moulson – D'Agostini, Hodgson, Ott – Girgensons, Flynn, Foligno – Ellis, Scott, McCormick.

Boston Bruins: Johnson (Svedberg) – Hamilton, Chára, Boychuk, Bartkowski, K. Miller, Krug – Iginla, Krejčí, Lucic – Smith, Bergeron, Marchand – Eriksson, Kelly, Soderberg – Thornton, Campbell, Paille.

Rozhodčí: Pochmara, St. Laurent – Cvik, Kovachik.
Tuukka Rask dostal na první zápas po olympiádě volno. Miller bude aspoň na domácí střídačce.
Domácí nastoupí v tmavě modrých dresech, hosté v bílých.

Absence

Buffalu bude chybět útočník Tyler Ennis, což jejich již tak slabému útoku zasazuje další ránu. Otazník visí nad startem Zenona Konopky.
Boston musí oželet dva obránce. Zatímco ale u Adama McQuaida doufají, že na víkend bude fit, pro Dennise Seidenberga již sezóna skončila.

Hráči z Česka a Slovenska nastupují pouze v dresech Bostonu, po jednom z každé země. Jsou jimi centr prvního útoku David Krejčí a elitní obránce Zdeno Chára.

David Krejčí 57 z., 50 b. (13+37), +25, 26 TM
Zdeno Chára 54 z., 26 b. (13+13), +11, 44 TM
Vzájemné zápasy

Sabres a Bruins dnes sehrají již čtvrtý vzájemný souboj z pěti v této sezóně. V předchozích třech byli úspěšnější hráči Bostonu, kteří se radovali dvakrát, Buffalo jednou.

22. 12. 2013 Boston – Buffalo 4:1
20. 12. 2013 Buffalo – Boston 4:2
24. 10. 2013 Buffalo – Boston 2:5
Buffalo Sabres

Domácí ze státu New York nastoupí po olympijské pauze již podruhé, neboť včera dohrávali zápas s Carolinou, odložený kvůli počasí, a radovali se z vítězství 3:2. Buffalo zažívá jednu z nejhorších sezón v historii klubu. Je jasně nejslabší v celé NHL a doplácí hlavně na svůj absolutně neproduktivní útok (ani ne 2 góly na zápas, nejméně v lize). Ryan Miller se může v brankovišti přetrhnout, ale z počínání hráčů před sebou musí být dost zoufalý. Otazníkem zůstává, s jakým kádrem Sabres sezónu dohrají, dají se očekávat výrazné změny před uzávěrkou přestupů. Nejvíce bodů v týmu mají Matt Moulson, Cody Hodgson, Tyler Ennis a obránce Christian Ehrhoff. Jedná se ale o počty kolem 30 bodů. Obrana krom již zmíněného německého hráče nemá žádnou výraznější osobnost. Nejdůležitějším a nejlepším hráčem týmu je brankář Ryan Miller, ale on všechno nezmůže a hráči v poli mu nijak extra nepomáhají.

Aktuální bilance Sabres činí 58 odehraných zápasů, ve kterých 16x zvítězili, 34x prohráli a 8x si odnesli bod za porážku v prodloužení či na nájezdy. To dává součet 40 bodů při skóre 113:174, což Boston řadí na 16. místo Východní konference.

Boston Bruins

Hosty z Massachusetts čeká první zápas po olympijské pauze a nyní zažívají v NHL nepříliš častou věc, pravidelné střídání startů doma a venku. Nyní se představí na ledě Buffala a pokud chtějí pomýšlet na vedení v celé Východní konferenci (ztrácí 5 bodů na Pittsburgh), dnes musí bezpodmínečně vyhrát. Slabšího soupeře totiž v letošní NHL nepotkají. Boston se celou sezónu drží na čele Atlantické divize a je to hlavně zásluhou vynikající defenzivy. Nikdo v celé lize nedostal méně gólů než Bruins. Dopředu jsou ale také silní a tak po 57 zápasech dosáhli na rozdíl ve skóre +51, což je skvělé číslo (2. nejlepší v NHL). Tým je nabitý špičkovými hráči. Vpředu tým táhnou David Krejčí (nejproduktivnější hráč), Jarome Iginla, mladík Reilly Smith, Milan Lucic a Patrice Bergeron a Brad Marchand (nejlepší střelec). V obraně nade všemi ční výjimečná osobnost Zdena Cháry, kterému zdatně sekunduje Torey Krug. V brance kraluje jeden z nejlepších (a zároveň nejbouřlivějších) gólmanů NHL, Tuukka Rask.

Aktuální bilance Bruins činí 57 odehraných zápasů, ve kterých 37x zvítězili, 16x prohráli a 4x si odnesli bod za porážku v prodloužení či na nájezdy. To dává součet 78 bodů při skóre 176:125, což Boston řadí na 2. místo Východní konference.

Boston – Ottawa 7:2
St. Louis – Boston 3:2p
Boston – Vancouver 3:1
Boston – Edmonton 4:0
Boston – Montréal 1:4
Vítáme všechny fanoušky NHL, kteří si noc na čtvrtek zpestří sledováním duelu mezi posledním a prvním týmem Atlantické divize, Buffalo Sabres – Boston Bruins. Utkání začíná krátce po půl druhé hodině noční a provede vás jím Libor Štěpán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.