A je konec. Piráti zaslouženě porážejí Karlovy Vary. I když Energie by je mohla učit produktivitě. Chomutov byl již od první třetiny aktivnějším týmem. Prvním kdo šel do vedení byla však Energie, tu několikrát podržel skvěle chytající brankář Závorka. Ve druhé třetině přišel po dvou brankách Pirátů obrat.

Třetí třetina začala dramaticky, když se Karlovým Varům podařilo vyrovnat zásluhou Bičánka. Poté ovšem zaúřadovali Piráti. Vedení na svou stranu opět strhl Mrázek. V závěru se ještě prosadil Hruška.

60:00
59:38
Piráti se uvolňují z tlaku Energie.
58:54
Zaťovič prověřil Řehoře. Ten vyrazil střelu hrudí.
58:31
Energie hraje bez gólmana.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:47
Nedorozumění na chomutovské a špatná přihrávka straně ukončily útočnou akci.
Oddechový čas pro hosty.
57:38
Posunutí chomutovské branky přerušuje hru.
56:43
Další rychlý protiútok domácích. Krstev vyvezl kotouč, Hřebejk střílel. Těsně minul.
56:25
Závar před chomutovskou brankou byl přerušen. Řehoř se ocitl bez masky a rozhodčí hru přerušil.
55:40
Zucker si udělal prostor na pravé straně a bekhendem vyzkoušel připraveného Řehoře.
55:21
Štěpán Hřebejk vzal iniciativu na sebe. Projel přes dvě pásma. V útočném pak vybídl Bartečka. Jeho střelu lapil Závorka.
54:49
Řehoř teď ochránil svou svatyni efektním rozkrokem.
54:00
Rychlý útok na straně hostů. Gulaší však prodlužoval do neznáma.
52:30
Piráti právě vstřelili branku!
Povedený gól si nyní na své střelecké konto připsal DAVID HRUŠKA Zpracoval si puk v mezikruží, otočil se kolem své osy a zprudka vystřelil. Tvrdou ránou trefil přesně pravý horní roh Závorkovy branky. Asistence: Tomáš Divíšek.
52:00
Energie je donuce po menším útoku opět rozehrávat z vlastní třetiny.
51:00
Závorku nyní z dálky prověřil Hřebejk.
50:41
Na zemi zůstal jeden z hráčů hostujícího týmu. Je to Gulaši. Spoluhráči mu pomáhají vstát a odnášejí ho z hrací plochy.
49:27
Jaroslav Svoboda si sám objel tři protihráče a před brankářem prudce vystřelil. Stadionem se rozezněla pouze branková konstrukce.
49:12
Icing domácí.
48:58
David Hruška před si před brankou hrál dlouho s pukem, aby jej pak napálil vysoko nad.
48:03
Pulpán uklidňuje hru a rozehrává zpoza vlastní branky.
47:04
Bartečko na sebe natáhl dva hráče a zpětnou přihrávkou vybídl Hrušku. Jeho střelu kryl brankář.
46:31
Tlak před brankou hostů pokračuje.
45:39
Chomutov nakonec využívá tlak. Divíšek vyslal z pravého kruhu rychlou přihrávku, kterou přímo před Závorkou tečoval JAROSLAV MRÁZEK. Svou tečí poslal puk pod víko karlovarské branky. Asistence: Tomáš Divíšek, Tomáš Malec.
45:14
Hra se nyní velmi vyostřuje. Hraje se rychlý hokej nahoru i dolů. Domácí fanoušci již slavili branku, ale puk podle verdiktu rozhodčího sice překonal Závorku, nikoliv však brankovou čáru.
44:14
Hovorka se dostal do útočného třetiny a z pravého kruhu prověřil Řehoře. Ten vyrazil hrudí.
43:47
Piráti nyní velmi tlačí na Energii. Závorka ovšem odolal i několika pokusům.
41:14
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Energie rychlá využívá přesilovou hru. Od modré vystřelil RADIM BIČÁNEK. Jeho střela propadla mezi hráči až za záda brankáře Řehoře. Asistence: Roman Vlach, Jiří Drtina.
41:10
Angel Krstev (CHM) je vyloučen za sekání.
40:51
40:30
Vary opět vyhazují puk a osvobozují se.
40:01
Další třetina začne přibližně v 20:17.
Druhá třetina byla opět velmi zajímavá. Šťastnějším týmem byl tentokrát domácí Chomutov. Začátek třetiny sice nebyl tak slavný, ale postupně se Piráti oklepali a podařilo se jim vstřelit dvě branky a prozatím tedy otočili skóre. Úspěšnými střelci byli Luboš Bartečko a Tomáš Divíšek. V závěru ještě Chomutov nevyužil dlouhou přesilovku 5:3. Velkou oporou hostů je stále brankář Závorka.
40:00
39:55
Závorka se jistě nenudí. Lapačkou pokryl další střelu od modré lajny.
39:41
I další střelu, tentokrát Krsteva, kryje brankář hostů.
39:36
Pulpán střílel zpoza levého kruhu přímo do lapačky brankáře.
39:16
Hruška z blízka pouze napálil Závorku.
Oddechový čas pro domácí.
39:09
Doležal (KVA) je vyloučen na dvě minuty za sekání.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:32
Piráti se nyní nadvakrát nedostali přes modrou lajnu.
38:05
Bude se vylučovat na straně hostů. Ti se na chvilku objevili na hrací ploše v šesti lidech. trest odpyká Vlach (KVA).
37:28
Souboj o střední pásmo vyznívá lépe pro Karlovy Vary. Z útoky nic ovšem nevytěžili.
36:01
Tyč! Energie se z nenápadného útoku až k Řehořovi, který měl se zpracováním puku velký problém. Zachránila jej ovšem tyč a brzký návrat spoluhráče.
35:26
Hra je nyní velmi rozkouskovaná. Nyní byla přerušena pro hru rukou domácího hráče.
35:11
A opět. Icing domácí.
34:59
Hra se uklidnila. Piráti volí opět rozehrávku od svého gólmana.
34:35
Série icingů nekončí. Bude se opět vhazovat u branky hostů.
33:54
Nyní to jsou Piráti, kteří donutili soupeře rozehrávat až od brankáře a nakonec se dočkali icingu.
33:26
Energie atakovala rozehrávku Pirátů. Ti vyhazují pouze na icing.
Dnešní utkání sleduje 3073 diváků.
32:45
David Hruška před odkrytou brankou minul puk.
31:27
31:25
Svobodovi se puk v dobré pozici zapletl mezi nohama.
30:46
Varům se daří opět vyhazovat.
30:36
Série nepřesných přihrávek sebrala Pirátům výhodu. Pulpánovu střelu pokryl Závorka, to už ovšem byli na ledě čtyři hostující hráči.
30:18
30:18
Hruška tvrdě pálí z levého kruhu. Závorka kryje.
29:52
Chomutovští vyčkávali, což se jim nevyplatilo a Energie vyhazuje.
29:27
A poměr hráčů na ledě se obrací v chomutovský prospěch. Kubka (KVA) je vyloučen za podražení.
29:12
Mrázek ještě jednou. Jeho střelu chytil Závorka mezi nohy.
29:04
Pulpán s Mrázkem měli velkou šanci. Pulpánovou střelu na poslední chvíli zablokoval jeden z obránců.
28:29
Energie si přesilovku dlouho neužila. Za podražení je nyní vyloučen Tomeček (KVA).
28:17
Bude se opět vylučovat na domácí straně. Krstev (CHM) v osobním souboji přidržel protihráče fauloval a odsedí si dvě minuty.
26:54
Předchozí akce ovšem pokračovala. Krstev našel dobře postaveného TOMÁŠE DIVÍŠKA, který střelou z pravého kruhu dokázal prostřelit hostujícího brankáře. Asistence: Angel Krstev, Luboš Bartečko.
26:49
Pohledná akce Pirátů. Malce navezl puk do pásma a zpětnou přihrávkou vybídl spoluhráče ke střele. Bartečkovu střelu kryje Závorka.
26:25
Útok domácích je pozastaven po odpískání ofsajdu.
26:02
Rychlé akce na obou stranách. Oba gólmani nyní podržely své týmy.
24:52
Řehoř předvedl dobrý zákrok, když na poslední chvíli vysekl hokejkou dobrou přihrávku hostujícího útočníka, před dojíždějícím Látalem.
24:38
Piráti nyní mají tlak. Obrana Energie ovšem vyhazuje.
24:13
Dochází k menší potyčce za brankou hostů. Pustili se do sebe Hřebejk s Gulašim.
23:18
A Chomutov se konečně dočkal. Rychlou akci zakončoval LUBOŠ BARTEČKO, když z brankoviště dotlačil do branky sklepnutí Tomáše Divíška. Asistence: Tomáš Divíšek, David Hruška.
22:52
Chomutovští nyní mají problém dostat se přes modrou lajnu. Musí začít opět znova od brankáře.
22:29
Piráti rychle přicházejí o puk a Karlovy Vary mohou vyhodit.
22:06
Šmach (KVA) je vyloučen za podražení.
21:44
Icing hostů.
21:28
Ani Piráti si útok dlouho neužili. Po drobném výletu Pulpána se ovšem bude vhazovat před karlovarskou brankou.
21:08
Vary se dostali do útočného pásma. Rychle ho ovšem opouštějí.
20:07
Třetinu začínají Piráti zakázaným uvolněním.
20:01
Týmy se již pomalu vracejí na hrací plochu.
Další třetina začne přibližně v 19:17.
Máme za sebou první třetinu dnešního utkání. Lépe vyšla jednoznačně hostům z Karlových Varů. Právě oni šli v patnácté minutě do vedení, když se prosadil Martin Zaťovič. Nutno dodat, že Chomutovští byli po většinu první třetiny aktivnějším týmem. Energie tak může zatím poděkovat svému brankáři Závorkovi, který ji podržel několika dobrými zákroky. Jednou mu také pomohla tyčka.
20:00
19:12
Mrázkovi se po buly podařilo vyslat skrytou střelu z pravého kruhu. Střelu kryla hruď hostujícího gólmana.
19:09
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:37
Protiúrok Pirátů. Divíšek vyvezl puk. Hruška střílel zpoza pravého kruhu. Závorka vyrazil betonem.
17:59
Divíšek se snažil prosmýknout mezi obránci Energie, ale jakmile přejel modrou lajnu, byl o puk čistě připraven.
17:45
Řehoř kryje další střelu do lapačky.
17:05
16:51
Gulašiho střelu od modré blokují chomutovští obránci.
16:40
Chomutov vyváží puk ze třetiny,
16:10
Energie obléhá pásmo. Pirátům se nedaří vyhodit puk.
15:20
Karlovy Vary začínají útok od brankáře Závorky.
15:05
Svoboda (CHM) je potrestán dvouminutovým trestem za nedovolené bránění.
14:10
Energii vyšel rychlý protiútok a jde do vedení. MARTIN ZAŤOVIČ byl nedůrazně bráněn, přebral v pravém kruhu přihrávku a střelou z první trefil přesně horní roh chomutovské branky. Asistence: Roman Vlach, Michal Gulaši.
13:20
Piráti mají převahu, Při další hruškově střele však ani nemusel zasahovat Závorka. Zastoupil ho jeden z obránců.
12:38
Chomutov byl blízko blizoučko vstřelení branky! Šulák si dvakrát najel mezi kruhy a vystřelil. Závorka kryl do náruče. Druhou střelu si vyrazil nad sebe. Kotouč ho přeletěl a trefil břevno branky. Dorážející Divíšek poté trefil pouze brankáře hostů.
11:57
Hruškovu střelu z dálky, kryje betony Závorka.
11:28
Dlouhé nahození končí až u Řehoře, který zastavuje hru.
10:30
Svoboda poslal pas před varskou branku. Bartečko jen o kousek nedosáhl na kotouč.
10:17
Icing hosté.
10:05
Vary drží útočné pásmo. Vachovcovu střelu z mezikruží blokoval jeden z obránců.
09:15
09:10
Karlovarský Doležal se prosmýkl mezi Piráty a dostal se až k Řehořovi. Ten puk ovšem bez problémů pokryl lapačkou.
08:50
Protiútok Varů zastavila chomutovská obrana.
08:11
Půlpanovu střelu od modré lajny blokoval jeden z protihráčů.
07:41
Kaše držel puk za karlovarskou brankou. Puk nakonec získávají hráči Energie.
06:51
06:30
Jeden z Chomutovským hráčů zlomil hůl. Energie toho ovšem nevyužila.
06:00
Chomutov opět vyváží puk ze třetiny.
05:42
Další útočná akce je zmařena odpískaným ofsajdem.
05:29
Energii se nedaří protiútok a Piráti vyhazují.
04:51
Za držení protihráče si jde na dvě minuty sednout Kučný (CHM).
04:38
Po dlouhém tlaku se konečně karlovarským hokejistům osvobodit z pásma.
03:22
Domácí jsou neodbytní. Kämpf ujel obraně, ale trefil pouze Závorkův beton.
02:55
Piráti se drží v útočném pásmu. Hruška dotíral na Závorku, ale ten drží.
02:03
Brankář Závorka nyní podržel svůj tým třemi úspěšnými zákroky v krátkém sledu. Neprostřelil ho ani Hřebejk ani Malec.
01:31
01:13
Ihned po buly vystřelil Svoboda. Závorka chytil puk do náruče.
01:09
01:00
Stále aktivní Chomutov. Nyní se před karlovarskou brankou snažila dvojice Hruška-Divíšek. Závorka bránu chrání betony.
00:22
Úvodní buly vyznívá lépe pro Piráty, kteří jdou hne do útoku. Hřebejk aktivně posunuje puk až na Malce, jehož střela končí těsně nad.
00:01
Připraveny jsou elitní formace obou týmů.
Na led již pomalu najíždějí dnešní soupeři. Zápas začne co nevidět.

Piráti Chomutov: Řehoř – Krstev, Malec, Mrázek, Pulpán, Mazanec, Kučný, Šulák – Hřebejk, Svoboda, Bartečko – Hruška D., Divíšek, Kubinčák – Kaše, Kämpf, Šagát – Jíra, Charousek, Chlouba – Račuk

HC Energie Karlovy Vary: Závorka – Kubka, Bičánek, Šmach, Drtina, Grman, Gulaši, Schusser – Hovorka, Vlach, Zaťovič – Látal, Balán, Doležal – Zucker, Vachovec, Dlouhý – Tomeček, Hruška R., Koblasa

Rozhodčí: Fraňo, Šindler – Lhotský, Svoboda.
Souboje mezi Piráty a Energií bývají vždy vyhrocené, oba týmy od sebe dělí jen něco přes 50 km. Mezi fanoušky jsou tato utkání považována za derby. V tom posledním, které se hrálo hned první hrací kolo, se nakonec radovali Karlovy Vary, které dokázali vybojovat dva body za výhru na samostatné nájezdy. Kdo se bude radovat tentokrát?
Piráti Chomutov se stále drží na předposlední, třinácté příčce. Jejich bilance je všeříkající – z odehraných třinácti kol pouze dvě výhry. Piráti také padli pětkrát až v nastaveném čase. V posledním utkání přivítali na svém ledě Kladno a ačkoliv od 4. minuty vedli, prohráli 1:4.
HC Energie Karlovy Vary se v extraligové tabulce nachází na jedenáctém místě se ziskem 15 bodů. Energetici z posledních sedmi zápasů dokázali čtyřikrát vytěžit plný bodový zisk. Naopak třikrát padli po základní hrací době. V minulém kole zajížděli Karlovarští za soupeřem do Brna, kde podlehli 1:3.
Dobrý podvečer, vítejte u on-line přenosu z utkání mezi domácími Piráty Chomutov a týmem HC Energie Karlovy Vary.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.