Přenos se aktualizuje automaticky

Tři hvězdy utkání:

1. Anže Kopitar (LAK) (2 + 1)
2. Ryan O'Reilly (COL) (1 + 1)
3. Jeff Carter (LAK) (1 + 1)
Československá stopa v utkání

Jan Hejda (COL) (0 + 0), 2 střely, čas na ledě: 21:29
Tak tohle byla opravdu hokejová divočina. Celkem deset branek nabídl dnešní zápas v Denveru a pro oko hokejového fanouška snad nemohl být k vidění lepší útočný hokej. Nakonec byli šťastnějšími hosté z Los Angeles, kteří ale šli důrazně za ziskem bodů z tohoto duelu.
60:00
Konec zápasu.
59:49
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto. Na góly bohatý zápas se s nějvětší pravděpodobností zastaví na deseti vstřelených brankách. Pojistku do odkyrté sítě pro Los Angeles přidal JUSTIN WILLIAMS. Králové budou mít na konci tohoto utkání větší radost. Asistence: Drew Doughty.
59:36
Gabirel Landeskog měl na pravé straně od Jonesovy svatyně dost prostoru k zakončení, ale minul.
58:53
Je konec početní výhodu Avalanche a domácí stále hrají s prázdnou branku, časté střely zatím skvěle likviduje svýmu jistými zásahy Martin Jones.
58:24
Colorado už hraje bez brankáře a sází na jednu kartu!
57:58
Po vyhození mimo pásmo dostává Colorado puk zpátky před branku. Tam je připraveno několik hráčů dorážet.
57:14
Avalanche se drží v útočném pásmu zatím beze střely a spíše spoléhají na přesnou kombinaci, než na tvrdé střelecké pokusy a rány na branku.
56:36
Tohle je nepříjemná situace v závěru třetí třetiny pro Kings. Dávají totiž domácím možnost. vyrovnat. Za podražení míří na trestnou lavici Matt Greene (LAK) a bude doufat, že jeho týmu neinkasuje.
55:59
Paul Stastny objážděl útočné pásmo a nezastavila jej ani obranná práce Drew Doughtyho. Následně už ale Králové vyhazují dostatečně daleko od své branky.
55:20
Po delší době navštívili území soupeře také Kings, přestože jejich příležitosti zdaleko nejsou nyní tak značné, jako ty domácí.
54:27
Útočná síla Avalanche ale v žádném případě nepolevuje, naopak. Vypadá to, že gólmana Los Angeles čeká v závěru třetí periody obrovská nálož práce.
54:01
Neuvěřitelné! Domácí hokejisté i fanoušci už zvedali ruce nad hlavu a radovali se z vyrovnání. Ale Martin Jones znovu stači sklidnit jejich emoce, když sebral soupeři sebevědomí v další tutovce skvělým zákrokem. Ač už Jones čtyřikrát inkasoval, ve třetí části chytá opravdu výborně.
53:10
Několik soubojů, které teď probíhají za brankou Los Angeles. Brankář Králů musí dávat daleko větší pozor, než tomu bylo ještě několik minut zpět.
52:20
Teď další důležitý zákrok Jonese, který zlikvidoval svým zákrokem zaknčujícího Andre Benoita u levé tyčky.
51:45
Nathan McKinnon plánoval zcela jistě další útočný výlet, ale byl sám proti třem hokejistům v bílých dresech. Nezbývalo mu nic jiného, než puk vyhodit.
51:07
Gabriel Landeskog přejímal přihrávku od obránců z modré čáry, ale k zakončení se už nedostal. Gólman Jones tak měl zase o práci méně.
50:26
Muži oblékající domácí trikoty vědí, že už si nemohou dovolit chybu a také oni daleko více zpevinili obranné pozice.
49:39
Puk končí po střele Hejdy odražený v ochranné síti za svatyní Los Angeles.
49:31
Dobrá pozornost obránců a útočníků hostujícího celku na modré čáře nepustila hráče Colorada k brance.
49:00
Následný přechod Colorádských přes modrou čáru zastavil čárový rozhodčí hvizdem – postavení mimo hru.
48:28
Na druhé straně zahrozil nebezpečně z pravého kruhu Dustin Brown, avšak Giguere na jeho pumelici dobře viděl.
47:58
Laviny už jsou zpět před svatyní Los Angeles a dělají vše pro to, aby dosáhli gólu. Zatím bez výsledku.
47:23
Že bychom právě viděli klíčovou situaci zápasu? Je to možné! Martin Jones skvěle zastavil tutovou gólovku Gabriela Landeskoga, který dával do odkryté branky!
46:48
Domácí ale rozhodně nemají v plánu ubírat na tempu, Parenteau projevil značnou aktivitu před brankou soupeře. Čeká nás reklamní pauza.
46:13
Puk sice mířil nebezpečně do útočného pásma Avalanche, ale dvojice beků v bílých dresech všas ubrala svou pozornost ke kotouči.
45:13
Domácí musí další akci začínat zpoza vlastní branky, obranné rozestavení Králů zatím vypadá neprostupně ve třetí části.
44:10
Colorado by rádo zpátky vyrovnaný stav a už při vyrovnaném počtu hráčů na ledě nebezpečně ohrožuje svatyni Jonese.
43:13
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Skvělá preciznost a má slova o důležitosti přesilové hry z druhé periody se opět potvrzují. Jeff Carter začal po zdařilé souhře Kings důrazný souboj o puk na brankovišti, nakonec jej dokázal společně s dalším ze spoluhráčů propracovat až k ANŽE KOPITAROVI. Kopitar u pravé tyče Giguerovy branky našel místo k tomu, aby skončil kotouč za brankovou čarou. Los Angeles se ujímá vedení. Asistence: Jeff Carter, Tyler Toffoli.
42:50
Králové sice nakonec udrželi puk v útočné třetině, ale nakonec se o něj sami připravili vyhozením touše mimo dosah hrací plochy.
42:06
Znovu zdařilý začátek domácího oslabení a také za pomocí gólmana Giguera Avalanche vše zvládají.
41:45
Sotva jedno vyloučení uběhlo, sledujeme další. Tentokrát ale rozhodčí ukazuje trest na druhou stranu barikády. Pykat míří za katr kvůli vražení na hrazení protihráče Nick Holden (COL).
41:18
Anže Kopitar měl dostatek prostoru na zakončení, ale jeho pokus zblokovali obránci Avalanche v pravou chvíli.
40:40
Dobrá souhra Králů kolem brankoviště a hned dvě dorážky, které byl nucen Giguere likvidovat v těsném časovém sledu.
40:09
Na začátku třetí části čeká hostujcí tým ještě větší část zbytku přesilové hry.
40:01
Začala třetí třetina.
Toto utkání určitě nebude sloužit k vylepšení brankářských statistik. Za předešlých čtyřicet minut viděli diváci v Pepsi Center celkem osm branek. A pokud tímto tempem budeme pokračovat, můžeme se v konečném výsledku dočkat zajímavé cifry. Aktuálně oba týmy živí stejné naděje na úspěch v tomto duelu.
Střely na branku ve druhé třetině

Colorado Avalanche: 10

Los Angeles Kings: 12
40:00
Druhá třetina skončila.
39:35
Aby toho nebylo málo, Kings dostávají v závěru druhé části k dizpozici přesilovou hru. Cody McLeod (COL) nedovoleně bránil Dwighta Kinga.
38:53
Los Angeles právě vstřelilo branku!
A nyní už je výsledek na místě. Branková smršť dnes zatím nezná konců, v tuto chvíli máme na kostce znovu vyrovnané skóre. Pasivita domácích beků nemohla snad dopadnout jinak, než inkasovanou brankou. Oblíbená pozice JEFFA CARTERA opět vzala za své. Střela zápěstím tohoto útočníka byla tak dobře umístěná, že ji Giguer skoro neviděl. Asistence: Mike Richards, Matt Greene.
38:27
Poslední dvě minuty třetí části probíhají zejména kolem domácí branky a Los Angeles má obrovskou chuť jít za vyrovnáním, zatím bez výsledku.
36:49
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Pokud divákům v hale dnes něco nechybí, pak jsou to vstřelené branky. Los Angeles rozhodně nečekalo dlouho na svou důležitou kontaktní braku. I v tomto případě rozhodovalo rychlé jednání a hlavně přesné zakončení. ANŽE KOPITAR jako první našel puk u levé tyče a z nepříznivého úhlu zakončil za už na ledě položené Giguera. Asistence: Justin Williams, Slava Vojnov.
35:42
Colorado právě vstřelilo branku!
Zdá se, že přesilové hry dnes mohou být hodně důležitým faktorem a receptem na výhru. Fanoušci v Pepsi Center totiž sledovali další zásah v početní výhodě. Tentokráte Avalanche těžili z důležitého důrazu na brankovišti. Nedjříve Martin Jones vyrazil kotouč před sebe a vše vypadalo v pořádku. Ovšem bruslí nakonec dostal touš do sítě ANDRE BENOIT. Rozhodčí si ještě šel trefu ověřit na video a gól potvrdil. Asistence: Nathan MacKinnon, Paul Stastny.
35:20
Matt Duchene zkoušel založit další ze svých vychytralých akcí, jenže tentokrát neuspěl a byl zastaven už na modré čáře.
34:23
Los Angeles ale vyhazuje okmažitě po vhazování daleko od své branky, zatím bez problému brání.
34:02
Uvidíme další vyloučení a tím pádem i přesilovku. Za katr už se odebírá muž v bílém trikotu Los Angeles. Justin Williams (LAK) pozastavil gólmana Jonese a musí za tento prohřešek pykat.
33:26
Už ale na delší časový úsek získali hosté útočnou třetinu. Přestože nezakončili, kotouč měli dlouho na svých hokejkách.
32:45
Jako by útočnící Los Angeles měli čím dál větší problémy s přechodem přes modrou čáru. Tím pádem si netvoří ani zdaleko tolikk nebezpečné šance.
32:01
Nathan McKinnon z ničeho nic dostal úplně volný prostor před brankou a už mu jen stačilo překonat gólmana Jonese. Ten ale puk zastavuje na poslední chvíli ve své náruči.
31:49
Králové zatím hledají hodně přesnosti, nyní totiž poslali puk nepřesnou rozehrou na zakázané uvolnění.
31:25
Drew Doughty nenechal soupeře dělat dlouho problémy před brankou a kvalitní defenzivní práci se zmocil puku.
30:40
Králové se rozhodně nenechal zaksočit inkasovaným gólem, také oni útočí. Avšak efektivita střelby Los Angeles postrádá úspěch.
30:16
Martin Jones má na svém kontě další zákrok, tento byl ale z kategorie těch snadnějších.
29:58
Ale Colorado se musí rychle vracet také do obrany, protože Los Angele má očividně chuť útočit.
28:57
Colorado právě vstřelilo branku!
Parádní souhra v početní výhodě a v ní zasloužený gól, který posílá Colorado Avalanche zpátky do vedení o jedinou branku. Opět to byl Matt Duchene, jenž založil celou akci a byl základním stavebním kamenem tohoto úspěchu. Nakonec trojice útočníků vytvořila souhru, na jejímž úplném konci stál střílející JAMIE MCGINN. Měl poměrně dost volného místo pro poslání puku do branky, a tak nezaváhal. Asistence: Ryan O'Reilly, Matt Duchene.
28:30
Až nyní Nathan Mackinnon prověřil dobrou připravenost Martina Jonese, který zasahuje lapačkou.
28:06
Domácí nezačali početní výhodu úplně špatně, hezké kombinace ale zatím nepodpořilo přesnější zakončení.
27:23
A pozorovat budeme také přesilovou hru Colorada. Jeff Carter (LAK), ač není příliš spokojen, odchází na trestnou lavici za držení soupeře.
27:17
Jakoby se stále čekalo na chyby a vypadá to, že z jiných situací dnes branky padat nebudou, sledujeme obě pozorné obrany.
26:45
Teď už ale hra pokračuje, Nolan se po svých odebral do kabiny na ošetření.
26:45
Nepříjemná srážka u domácí střídačky končí přerušením hry, protože Nolan se nemůže po střetu se soupeřem zvednout z ledu, šel proti němu kolenem.
26:35
Dostatek práce měl také na druhé straně kluziště po střele Williamse Jean-Sebastien Giguer. Následuje reklamní pauza.
25:57
Zajímavé chvíle v brankovišti Martina Jonese. Hned dva domácí hokejisté se tlačili do branoviště a snažili dorazit puk za ležícího gólmana Kings. Ten jen se štěstím touš udržel.
25:46
Líbivá souhra přes modrou čáru v podání Králů. Zakončení už tak hezké nebylo, kus černého touše našel pouze ochrannou síť.
25:14
Už delší dobu pobývají hokejisté z Los Angeles v útočném pásmu a kombinují. Ale potřebovali by vystřelit, stejně jako na druhé straně plochy Colorado.
24:40
Zaútočit se nebojí také Laviny, přestože střely domácích zatím nemají příliš velkou přenost.
23:49
Jake Muzzin ohrozil z úhlu soupeře u mantinelu a zároveň si připsal zdařilý obranný zákrok.
23:30
Přesilovka Colorada je minulostí, největší šanci v ní paradoxně měl soupeř z Los Angeles.
22:51
Jeff Carter využil chyby soupeře a ve vlastním oslabení se řítil samotný na branku. Giguere ho ale včas zastavil a vychytal!
22:28
Teď už domácí drží puk na hokejkách v útočném pásmu, ač ještě nedošlo ke střele na branku.
21:58
Početní výhoda Colorada ale zatím není tak úspěšná, jak by si tým Patricka Roye představoval.
21:11
Avalanche mají možnost odskočit zpět do vedení, dostávají k dospozici přesilovku. Na trestnou lavici jde za vysokou hůl pykat Justin Williams (LAK).
20:24
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Na vyrovnávací branku jsme příliš dlouho čekat nemuseli. První zakončení Dustina Browna ještě dokázal Giguere vytěsnit ze svého brankoviště. Pak se ale prvně zmiňovaný Brown včas zorientoval, z rohu uviděl úplně samotného JARETTA STOLLA. A ten následně posílá puk za v tu chvíli bezradného gólmana domácích. Asistence: Dustin Brown. Dwight King.
20:01
Začala druhá třetina.
Za malou chvíli začně druhá třetina dnešního utkání. Přestože první část nenabídla příliš šancí, prakticky ze všech větších příležitostí padly branky. A tak aktuálně Colorado vede 2:1. Uvidíme, co nám nabídne prostřední perioda.
Střely na branku v první třetině

Colorado Avalanche: 8

Los Angeles Kings: 7
20:00
První třetina skončila.
19:55
Ještě jednou přerušení, Kings totiž vyhodil na zakázané uvolnění.
19:23
Konec první třetiny se odehrává za svatyní Giguera ale zatím to nevypadá, že by tato perioda ještě měla nabídnout gól.
18:46
Poslední vteřiny vyloučení Landeskoga ubíhají a Los Angeles vlastně nedokázal ani jednou lépe zakončit.
17:56
Projev hostující početní výhody doposud velice mdlý, sebevědomí Avalanche je rázem hodně vidět.
16:42
Ještě v první části uvidíme minimálně jednou vyloučení, dvě minuty za držení inkasuje domácí oblínec Gabriel Landeskog (COL). Přesilová hra pro Kings.
16:32
Colorado právě vstřelilo branku!
Hezky jsem to zakřiknul. Sotva dokázali domácí propracovat kus černé gumy do útočného pásma, už je z toho branka. Nádherná práce čerstvého držitele zlaté olympijské medaile Matta Duchena přinesla velmi sladké ovoce. Duchene obkroužil útočné pásmo, branku a nakonec poslal puk na hokejku hráče jménem PA PARENTEAU. Ten střílel prakticky do prázdné sítě. Asistence: Matt Duchene.
16:09
Zatím vše vypadá na velmi důrazný zápas a boj o každý puk, brankáři ani zdaleka nemají tolik těžké práce.
15:20
Jenže také defenzíva Králů vypadá pozorně, dvojice hokejistů ve fialovo modrých trikotech nedokázala projí kolem modré čáry do pásma.
15:00
Dva kvalitní obranné zákroky odstavili Kings od puku, hned poté puk končí v lapačce Giguera.
14:31
Hokejisté Los Angeles dobře vědí, že musí přidat směrem do útoku, a tak aktivně napadají u mantinelu v pásmu soupeře.
14:04
Hra na ledě následně přerušena, Los Angeles při zakládaní útočné akce stálo v postavení mimo hru.
13:28
Dravost Gabirela Landeskoga nabrala konců až v útočné třetině. Útočník domácích ale neměl komu nahrát, takže další příležitosti nenásledovaly.
12:40
Znovu Avalanche pobývali kolem Martina Jonese, ten ale následně nemusel dával pozor proti některému ze zakončení.
12:10
Avalanche vstřelená branka očividně zdravě nakopla, zvýšená aktivita se projevuje také na počtu šancí před brankou soupeře.
11:17
Colorado právě vstřelilo branku!
Aktivita v přesilové hře se prostě vyplatí. Před malou chvíli o tom ukázali své přesvědčení domácí Laviny. Rychlá souhra kolem branky nakonec vyústila ve vyrovnání ještě v první třetině. Krásná přihrávka našla u levé tyče samotně stojícího RYANA O'REILLYHO, který nedal Jonesovi prakticky žádnou šanci touš zastavit. Asistence: Nick Holden, Jamie McGinn.
11:10
Závěr první přesilové hry tráví domácí před svatyní Jonese.
10:44
Následná situace už vypadala daleko zajímavěji. Hned tři hokejisté v trikotu Avalanche provedli nátlak do brankoviště a jen těsně neskončil puk až za brankovou čarou. Rozhodčí ještě pro jistotu zavolal na video.
10:20
Tuto početní výhodu opravdu Avalanche zatím nemohou počítat mezi zdařilou, ještě se neusadili v pásmu a nedokázali vystřelit.
09:58
Hosté ale zatím bravurně zvládají své oslabení, drží kotouč na svých hokejkách a následně vyhazují.
09:27
Chvíli jsme museli čekat na první přesilovku. Ale teď už se na trestnou lavici odebral střelec zatím jediné branky Robyn Regehr (LAK). Provinil se krosčekem.
09:30
Tohle už byla daleko větší šance, Jan Hejda zakončoval a po jeho tvrdé ráně navíc uvidíme první vyloučení.
08:57
Touš delší dobu pobýval za svatyní Los Angeles, když už se dostali domácí k zakončení, zařízení soupeře pouze minuli.
08:15
Richards zkoušel prověřit z levé strany připravenost Giguera. Ovšem jeho zakončení míří hodně vysoko nad úroveň horní tyčky.
07:25
Drew Doughty směřoval dopředu rozehrávku na své spoluhráče, ale nikdo nenásledoval jeho myšlenku směrem k brance.
06:46
Hra pokračuje ve svižném tempu. Ale pokud pomineme gólovou akci, zatím jsme příliš šancí ani na jedné straně neviděli.
05:48
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Následná akce už Coloradu štěstí nepřinesla. Naopak. Los Angeles se dokázalo na delší časový úsek usadit v útočné třetině a hned z toho těží branku. Předchozí problémy ještě Giguere bez starostí vyřešil. Ale když se kousek za levým kruhem napřáhl ROBYN REGEHR, kus černé gumy skončil v síti. Hosté jdou do vedení ještě před polovinou první periody. Asistence: Anže Kopitar, Tyler Toffoli.
05:43
Anže Kopitar ještě skvěle naladěný z olympiády objížděl branku Colorada, kam zkoušel zasunout touš.
05:14
Pohlednou akci sehráli domácí Avalanche. Zakončující WIlson od modré čáry našel přesně připravenou náruču Martina Jonese.
04:40
Benoit netušil, kudy vést dále akci. Tak alespoň vyhodil daleko od své branky.
03:57
Paul Stastny zkoušel udržet touš v útočné třetině, ale obrana Los Angeles zatím pracuje bez chyb a vyhazuje mimo své pásmo.
03:32
Hra je přerušena. Kings si nerozuměli o kotouč končí na zakázaném uvolnění.
03:10
Také český obránce Jan Hejda ukázal svou tvrdou ránu, ta je následně vyražena do rohu.
02:39
Na druhé straně hrací plochy vyzkoušel střelu zápěstím Gabirel Landeskog, avšak jeho zakončení nepřesné.
02:04
Opět velice podobná situace, Carter zakončoval. Teď už ale brankář Avalanche musel být pozorný.
01:18
Trojice útočníků v bílých dresech proháněla obranu Avalanche, jenže Giguere v brance Colorada ještě neměl důvod vytahovat zákrok.
00:34
Vojnov zkoušel založit prnví lepší útoku hostujícího celku, ale jeho přihrávka dopředu nenašla hledaného adresáta.
00:05
Vhazování ve středovém kruhu proběhlo a hned se zase přerušeuje. Ofsajd Los Angeles.
00:01
Utkání právě začalo.
Hráči obou týmů jsou již na ledě, utkání bude moci za několik okamžiků započít.
Ještě jednou vítejte u dnešního online přenosu. V domácí brance dnes nastoupá Jean-Sebastien Giguere, zatímco svatyni hostí se chystá obhajovat Martin Jones.
Úvodní sestavy:

Colorado Avalanche: Giguere – Wilson, Barrie, Holden, Hejda, Guenin, Benoit – Mackinnon, Stastny, Landeskog – Parenteau, Duchene, O'Rilley – McGinn, Mitchell, Talbot – Bordeleau, Cliche, McLeod

Los Angeles Kings: Jones – Doughty, Muzzin, Vojnov, Regehr, Greene, Mitchell – Williams, Kopitar, Toffoli – Carter, Richards, Pearson – Brown, Stoll, KIng – Lewis, Vey, Nolan.
Československá stopa v utkání

Jan Hejda (COL) (6 + 8)
Vzájemné zápasy

Oba celky naposledy proti sobě nastoupili v závěru loňského prosince, duel se odehrával na západě v Los Angeles. Utkání došlo až do samostaných nájezdů a Los Angeles Kings zvítězili poměrem 3:2.
COLORADO AVALANCHE

Hráči pod vedením bývalého brankáře Patricka Roye vstoupili do ročníku 2013/2014 více než dobře. Však se dlouho snažili přetahovat o nejvrchnější místa klubů v Západní konferenci. Po olympijské pauze ovšem Avalanche okupují pátou pozici. S poměrně dostatečným náskokem před ostatními. Colorado má za úkol pokračovat ve svých dosavadních zdařilých výkonech. Kanadské bodování týmu opanoval nový držitel zlaté olympijské medaile Matt Duchene (19 + 31). Neméně dobře vede statistiky Gabriel Landeskog (18 + 30). Bekům potom týmově vládne Erik Johnson (7 + 15). Fanoušci Lavin nemohou být nespokojeni ani s výkony ruského brankáře Semjona Varlamova. Zážívá velmi debrou sezónu.
LOS ANGELES KINGS

Králové zatím mohou být poměrně spokojeni se svým postavení v tabulce Západní konference. Alespoň co se postupových příček do play-off týče. Aktuálně Los Angeles náleží sedmé místo mezi konkurencí. Ztráta na další soupeře ale není nijak hrozivá. Doposud Kings spoléhali zejména na produktivitu známého Slovince Anžeho Kopitara (17 + 30) s kanadským kolegou Jeffem Carterem (20 + 17). Mezi obránci nejlépe bodově vystupuje Drew Doughty (8 +22), jenž se skvěle předvedl také na olympiádě v Soči. O jasné brankářské jedničce nezle pochybovat, je jí americký muž Jonathan Quick.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.


Články odjinud