Marián Gáborík (CBJ) 1+0, 1 střela, čas na ledě 14:34
Marek Židlický (NJD) 0+0, 2 střely, čas na ledě 23:57
Rostislav Olesz (NJD) 0+0, 3 střely, čas na ledě 15:04
Jaromír Jágr (NJD) 0+1, 2 střel, čas na ledě 18:50
Tři hvězdy utkání:
1. Brandon Dubinsky (CBJ) 1+1
2. Sergej Bobrovsky (CBJ) 24 zák., 1 gól, 96,0%
3. James Wisniewski (CBJ) 1+2
Dnešní utkání zvládl lépe Columbus, který poráží New Jersey 4:1. Ďáblové dnes nenavázali na výkon z minulého utkání a v dnešním utkání působili odevzdaně. To Columbus ukázal více hokejové obětavosti a zaslouženě si připisuje cenné dva body do tabulky.
60:00
59:52
Zápas se již pouze dohrává ve středním pásmu.
59:35
Columbus právě vstřelil branku!
O osudu utkání je definitivně rozhodnuto. Od červené čáry přesně zamířil MARIÁN GÁBORÍK a střelou do prázdné branky navyšuje vedení svého týmu. Asistence: Brandon Dubinsky, James Wisniewski.
59:26
Ke střele z mezikruží se dostal Jágr, ale jeho pokus dokázal Bobrovsky betonem zastavit.
58:52
Mohlo být definitivně rozhodnuto, ale Johansen trefil z červené čáry pouze tyč opuštěné klece.
58:35
Z modré čáry vystřelil Greene, ale jeho pokus branku netrefil.
58:13
Columbus velmi dobře narušuje tlak Ďáblů. Ti mají problémy se vůbec udržet v útočném pásmu.
57:45
New Jersey sahá ke hře bez brankáře.
56:26
Hosté se stále drží v útočném pásmu, ale žádné výrazné ohrožené branky nepřichází.
55:10
Ďáblové zvyšují aktivitu a snaží se vstřelit kontaktní branku. Nyní ale se svými pokusy neuspěli jak Volčenkov, tak i Ryder.
54:05
Od modré čáry se do puku opřel Greene, jehož pokus branku trefit nedokázal. K puku se poté dostávají domácí a vyváží jej do útočného pásma.
53:27
New Jersey se až po přesilové hře drží v útočném pásmu.
52:24
52:03
New Jersey stále v přesilové hře tápe. Toto nevypadá pro hosty vůbec dobře.
51:26
Ďáblové ale v přesilové hře nehrají zatím vůbec dobře, když se nedokáží udržet v útočném pásmu.
50:24
Volčenkov si na modré čáře počkal na Dubinskyho, kterého tvrdým hitem poslal k ledu. Toto si ale domácí útočník nenechal líbit a pěstmi se pustil do svého soka, z čehož vznikla kvalitní bitka, po které skončili oba kohouti na ledě. Vyloučen je pouze Dubinsky na 2 minuty za hrubost.
48:32
Z pravé strany se pokoušel do zakončení natlačit Jágr, kterému ale kotouč ujel, když si jej snažil přehodit na bekhend.
47:18
Modrokabátníci zatím nepolevují a hrají stále velmi aktivně, protože tudy vede cesta k vítězství. Navíc se vedení Columbusu pokusil navýšit Anisimov, který se dostal k zajímavé střele z levého kruhu. Tu dokázal ale zastavit Schneider.
45:30
Columbus má momentálně utkání plně pod kontrolou a hraje velmi dobře. Ďáblové se budou muset hodně snažit, aby stáhli dvoubrankové manko.
44:12
New Jersey na svoji pasivitu tvrdě doplácí, když má navíc na inkasované brance velkou zásluhu Schneider. Ten vyjel za branku rozehrávat, což se mu zrovna nepovedlo, když se ke kotouči dostal na modré čáře JAMES WISNIEWSKI, jenž ho rychlým nahozením na branku překonal, jelikož ještě nebyl optimálně připraven zasáhnout. Bez asistence.
43:06
New Jersey nezačalo třetí třetinu zrovna aktivně a spíše nechává tvořit Columbus. Uvidíme, zda-li dokáže vyrovnat.
42:25
Od modré čáry vystřelil Volčenkov, ale jeho pokus si cestu do branky nenašel.
41:57
41:00
Z levé strany se dokázal dostat do zakončení Dubinsky, ale jeho střela mezi nohy Schneidera nebyla přesná.
40:36
Columbus se hned na začátku třetiny dokázal usadit v útočném pásmu. Z toho těžil Murray, jehož pokus od modré čáry šel těsně vedle branky.
40:01
Ve druhé třetině jsme již branky viděli. Do vedení se dostal ve 27. minutě New Jersey zásluhou Rydera. Columbus poté výrazně přidal a vytěžil z toho dvě branky. Tu první dal ve 30. minutě Dubinsky a ve 36. minutě poslal Columbus do vedení Atkinson. Po druhé třetině vede Columbus nad New Jersey 2:1. Třetí třetina začne přibližně ve 2:55.

Střely na branku: 15:17.
40:00
39:57
Po vhazování zalehl kotouč Zubrus a ten je vyloučen na 2 minuty za zdržování hry. Columbus tedy začne třetí třetinu přesilovou hrou.
39:55
Tak ještě jednou musel nakonec zasahovat Schneider, když se ke střele z pravého kruhu dostal Dubinsky. Jeho pokus ale šel přesně do náruče brankáře New Jersey.
39:42
Druhá třetina se dohrává ve středním pásmu.
39:02
38:26
V oslabení se vydal na útočnou akci Dubinsky, který se po pravé straně dostal až do zakončení, které zablokovala hostující obrana.
37:52
New Jersey se stále nedaří usadit v útočném pásmu. Je to zapříčiněné aktivní hrou domácích.
37:20
Modrokabátníci ale hned po vhazování posílají kotouč za branku Schneidera.
37:02
Ďáblové si zahrají třetí přesilovou hru v utkání. Za sekání je vyloučen na 2 minuty Jenner. Velká příležitost pro hosty vyrovnat.
36:51
Do šance se mohl dostat Zubrus, ale ten si špatně pohlídal modrou čáru a dostal se do postavení mimo hru.
36:06
Columbus se snaží být nadále aktivní a tlačí se do útoku. Schneider nyní zastavil lehké nahození, které následně přikryl.
35:30
Columbus otáčí vývoj utkání. Hostující obrana si nepočínala ve svém pásmu zrovna zodpovědně a toho dokázal využít CAM ATKINSON, který z mezikruží bekhendem poslal kotouč k levé tyči. Schneider na jeho pokus zřejmě neviděl. Bez asistence.
33:49
Jágr je v této třetině hodně vidět. Tentokrát dokázal z pravé strany vytvořit střeleckou pozici pro Zubruse, který ale z levé strany nedokázal překonat Bobrovského, který puk ukrývá ve své výstroji.
32:42
Nebezpečné přečíslení Columbusu dva na jednoho zakončoval Umbreger, jenž byl velmi blízko vstřelení branky, když se kotouč po zákroku Schneidera odrazil do brankoviště, odkud jej dokázali odehrát obránce New Jersey.
31:35
Hra se momentálně odehrává převážně ve středním pásmu, ani jeden z týmů se nedokáže dostat k ohrožení soupeřovi branky.
30:26
V polovině utkání je tedy výsledek nerozhodný. Uvidíme, jaký průběh utkání nám přinese druhá polovina duelu.
29:56
I Columbus svoji přesilovou hru využívá a máme vyrovnáno. Od modré čáry vystřelil Wisniewski, jehož pokus před brankovou tečoval Umberger. Proti tomuto dokázal ještě Schneider zasáhnout, ale proti dorážce BRANDONA DUBINSKYHO byl již bezmocný. Asistence: R.J. Umberger, James Wisniewski.
28:53
Modrokabátníci se usadili v útočném pásmu a vytváří si velký tlak. Zakončení však zatím nepřichází.
28:21
Jágr ukázal jako má ohromnou sílu. V souboji jeden na jednoho přetlačil Johnsona a poslal jej na mantinel. Rozhodčí jej ale vylučují na 2 minuty za držení.
27:52
Columbus je po inkasované brance velmi aktivní. Z pravého kruhu nahodil kotouč na branku Jenner a Schneider jeho pokus dokázal vyrazit.
27:00
Z ničeho nic mohlo být vyrovnáno. Od zadního mantinelu našel Jenner mezi kruhy stojícího Dubinskyho, který střelou z první provětral Schneiderovu lapačku.
26:24
Devils právě vstřelili branku!
Ďáblové přesilovou hru využívají. Velkou zásluhu na tom má Jaromír Jágr, který dokázal od pravého mantinelu najít před brankou MICHAELA RYDERA, který střelou do levé šibenice dává úvodní branku utkání. Asistence: Jaromír Jágr, Rostislav Olesz.
25:36
Jágr se pokusil kotouč zavést do útočného pásma, ale zastavilo jej postavení mimo hru.
25:32
New Jersey se zatím nedaří ani tato přesilová hra. Ďáblové se nedokáží dostat do útočného pásma.
25:00
New Jersey tak dlouho kombinovalo v útočném pásmu, až se samo vyhnalo do středního pásma.
24:43
Bude se vylučovat a přesilovou hru si zahrají opět Ďáblové. Gáborík se provinil hákování a na trestné lavici si posedí 2 minuty.
23:24
Na pravém kruhu se dostal ke kotouči Jágr, který se pokusil prosadit z otočky. Z té sice vystřelil dobrý pokus po ledě, ale branku sním nezasáhl.
22:50
I začátek druhé třetiny se nese ve velmi opatrném duchu. Ani jeden z týmů se nedokáže dostat do výraznější šance, aby dokázal vstřelit branku.
21:36
Tak z této pozice mohl Brunner vytěžit daleko více. Útočník New Jersey se dostal mezi kruhy odkud střílel přes obránce. Toho sice netrefil, ale zároveň nedokázal trefil ani branku.
20:58
Z pravé strany nahodil kotouč na Bobrovského Ryder, jenž s takovýmto pokusem nemohl pomýšlet na úspěch.
20:25
Před brankou Columbusu vznikl velký závar, který New Jersey neodkázal využít k tomu, aby se dostalo do vedení.
20:17
20:01
První třetina skončila bezbrankovou remízou 0:0. Divit se tomu vůbec nemůžeme, jelikož se hraje velmi opatrně a týmy se do šancí dostávají zřídka. K vidění byly vidět i slibné pokusy, když hlavně Columbus byl dvakrát blízko otevření skóre. Tak se ale nestalo a tak se jde do kabin za tohoto pro fanoušky neatraktivního výsledku. Druhá třetina začne přibližně ve 2:03.

Střely na branku: 7:6.
20:00
19:48
Puk je opět za brankou Schneidera a je velmi pravděpodobné, že v této třetině branku již neuvidíme.
19:23
Ďáblové zatím ve své přesilové hře vůbec nehrozí, když se jim špatně dostává do útočného pásma. Modrokabátníci velmi dobře brání modrou čáru.
18:29
Hned na začátku ujela New Jersey dvojice Letestu – MacKenzie a byla z toho velká šance. Prvně jmenovaný dokázal před branku přihrát svému spoluhráči, který tváří v tvář Schneiderovi selhal, když nedokázal trefit ani branku.
18:17
Rozhodčí podruhé v utkání vylučují. Pro změnu tentokrát odchází na trestnou lavici hráč Columbusu. Je jím Comeau, který je vyloučen na 2 minuty za vražení na hrazení. Přesilová hra pro New Jersey.
17:46
Na druhé straně je za hrdinu Bobrovsky. Ten si musel v krátké chvílí po sobě poradit nejprve s pokusem Rydera, jenž pálil z mezikruží a i následnou dorážkou Zajace, který byl velmi u brankoviště.
16:10
Tak to byla opravdu velká šance Columbusu. Gáborík se prohnal útočným pásmem jako hurikán a dokázal se obtočit okolo branky a bekhendem zakončit. Jeho pokus skončil na vyrážečce Schneidera, od které se kotouč odrazil na brusle Salvadora, který zrovna v té době pobýval v brankovišti. Kotouč se tedy pochopitelně odrazil směrem k prázdné brance. Když už se zdálo, že kotouč zamíří do branky, tak dokázal Schneider zastavit klouzající se puk lapačkou a zabránil tak inkasované brance.
15:05
Od modré čáry skryl dobře svoji střelu mezi těla obránců Savard, jehož pokus dokázal před brankou zastavit jeden z bránicích hráčů.
14:20
Tak to byla slušná šance Ďáblů. Po návratu z trestné lavice se dostal ke kotouči Zajac, který si najel na levé kruh, odkud se snažil přihrát před branku na Henriqua, kterému ale kotouč přeskočil v ideální pozici hůl.
13:19
13:13
V oslabení se dočkal zákroku i Schneider, když musel vyrážet zdařilý pokus od modré čáry z hole Johnsona.
12:43
Teď už to bylo ze strany Columbusu daleko lepší, když se dokázal dobrou půlminutu pohybovat v útočném pásmu. Tento pobyt následně ukončil Murray, který od modré čáry vystřelil nepřesně a kotouč opustil hrací plochu.
12:02
Modrokabátníkům se stále nedaří usadit trvale v útočném pásmu a nyní opět zakládají útok až od své branky. Ďáblové velmi dobře brání prostor před brankou.
11:30
Do zakončení se hned po vyhraném vhazování dostal Gáborík, ale jeho pokus zastavil jeden z bránicích hráčů, který posléze dostal puk do středního pásma.
11:19
Utkání nám nabídne první přesilovou hru. Hrát ji bude domácí Columbus, jelikož na 2 minuty za vysokou hůl je vyloučen Zajac. Určitě jsme zvědaví, jak se Jackets jejich přesilová hra vydaří a zda se bude měnit skóre. Na to nám odpoví následující dvě minuty hry.
10:28
Židlický ztratil ve středním pásmu kotouč a Modrokabátníci ihned vyrazili na steč Schneiderovi branky. Ten také musel zasahovat, když z vrcholu pravého kruhu střílel Prout.
9:30
Bobrovsky musel po delší době zasahovat. Po pravé straně se dostal před domácí obranu Brunner, který ruského brankáře prověřil střelou z mírného úhlu.
8:59
A nakonec se kotouč dostal na modrou čáru k Židlickému, který pohotově vystřelil. Ohrožení branky z toho nebylo, jelikož jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.
8:25
Na led naskočila první lajna New Jersey, která se hned tlačí do útoku.
7:42
Na druhé straně se vydal po levém křídle do útočného pásma Dubinsky, jehož nahození z levého kruhu skončilo ve výstroji Schneidera, který hru raději přerušuje. Vhazovat se bude po jeho levici.
7:20
New Jersey předvádí slušný tlak v útočném pásmu, ale stále tomu chybí střelecké pokusy. Na ty je dnešní utkání zatím velmi chudé.
6:12
Po vyhraném vhazování New Jersey na modrou čáru se dostal ke kotouči Salvador, jenž se okamžitě odhodlal ke střele. Ta byla zastavena pozornou obranou domácích.
5:47
První lajna New Jersey se dokázala usadit v útočném pásmu, nikoliv se dostat do šance. Volčenkov našel z modré čáry na pravém kruhu Jágra, který byl bráněn velmi natěsno a o kotouč nakonec přišel.
5:18
Pokus o rychlé založení útoku nevyšlo Columbusu podle představ, jelikož se dopustil zakázaného uvolnění.
4:42
A těžit z toho mohl Columbus, který se dostal do útočného pásma, odkud z pravého kruhu zkusil ohrozit Schneidera Dubinsky. Brankář Ďáblů však nemusel zasahovat, jelikož byl jeho pokus zablokován obětavou obranou.
4:17
Jágr dokázal vybojovat ve středním pásmu kotouč pro Cartera, který se posléze nedokázal prosadit.
3:08
Čtvrtá lajna Columbusu si dokázala vytvořit mírný tlak a těžil z toho Boll, jenž střílel z mezikruží.
2:42
Ve středním pásmu dokázal získat kotouč Dubinsky, který místo toho aby se dostal do útočného pásma, tak kotouč pouze nahodil za branku a odjel s celou svojí lajnou střídat.
2:12
Nyní se dopouští domácí dokonce postavení hru. Začátek utkání je z obou stran velmi nepřesný.
1:26
První útok v utkání nevyšel ani Modrokabátníkům, kteří se rovněž nedokázali dostat do zakončení.
0:42
Žádné nebezpečí před brankou Bobrovského z toho nevzniklo, když domácí obrana dokázala získat kotouč zpět.
0:12
Úvodní vhazování vyhrál Columbus, který se s pukem dostal do vlastního pásma, kde o něj posléze přišel.
00:01
Dnešní utkání bude velmi zajímavé pro Jaromíra Jágra, který dnes odehraje svůj 1400. zápas v NHL.

Columbus Blue Jackets: Bobrovsky (McElhinney) – Savard, Johnson, Prout, Ťjutin, Wisniewski, Murray – Gáborík, Anisimov, Foligno – Umberger, Johansen, Comeau – Atkinson, Dubinsky, Jenner – Boll, MacKenzie, Letestu

New Jersey Devils: Schneider (Brodeur) – Židlický, Salvador, Fayne, Greene, Harrold, Volčenkov – Jágr, Henrique, Olesz – Ryder, Zajac, Tedenby – Brunner, Loktionov, Zubrus – Bernier, Gionta, Carter

Rozhodčí: Kowal, St. Pierre – Amell, McElman.
New Jersey Devils

Ďáblům se v letošní sezóně rovněž vůbec nedaří, když si první vítězství připsali teprve v minulém utkání. Proto se také nachází až na třinácté pozici ve Východní konferenci. Uvidíme, zda si New Jersey v čele s Jaromírem Jágrem dokáže poradit i dnes.

Columbus Blue Jackets

Columbus nezažívá nejlepší vstup do sezóny, když se nachází na dvanácté příčce. V minulém utkání se Columbus dokázal herně zvednou. Uvidíme, zda-li mu to vydrží i dnes.

Curtis McElhinney – 1 zápas – 97,4%.
Zdravím všechny fanoušky kanadsko-americké NHL, v níž dnes pokračuje základní část dalšími zápasy. My se zde zaměříme na zápas Columbusu Blue Jackets, který v domácí aréně vyzve New Jersey Devils. Podle sázkových kanceláří jsou šance obou týmů na vítězství vyrovnané.

Úvodní vhazování je naplánováno na 1:00. Přeji příjemný sportovní zážitek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.