Marek Židlický (NJD) 0+0, 0 střel, čas na ledě 23:04
Patrik Eliáš (NJD) 1+0, 1 střela, čas na ledě 16:48
Jaromír Jágr (NJD) 0+0, 5 střel, čas na ledě 19:41
Ondřej Pavelec (WPG) 60 minut, 25 zák., 1 gól, 96,2%
Michael Frolík (WPG) 0+1, 1 střela, čas na ledě 16:50
Tři hvězdy utkání:
1. Evander Kane (WPG) 1+0
2. Ondřej Pavelec (WPG) 25 zák., 1 gól, 96,2%
3. Patrik Eliáš (NJD) 1+0
Je dobojováno! Hosté zvítězili po vyrovnané bitvě na ledě New Jersey nakonec o dvě branky a připisují si důležitý bodový úlovek do své sbírky.
Dnešní česká bitva tak dopadla přívětivěji pro hostujícího duo Frolík (jedna asistence) a Pavelec (96 % úspěšnost zákroků).
60:00
59:41
Ještě pokus domácího Fayneho, Pavelec si připisuje asi poslední zákrok v zápase.
59:32
Winnipeg právě vstřelil branku!
Je hotovo, trefou do prázdné brány uzavírá dnešní skóre DEVIN SETOGUCHI. Asistence: Bryann Little, Dustin Byfuglien.
59:01
Hosté se zatím dobře brání a puky odpalují do středního pásma.
58:13
Není na co čekat, domácí sahají pro hru bez brankáře a místo Brodeura to na ledě vyzkouší s šesti bruslaři!
57:39
Wheeler však šetří cenné vteřiny v útočném pásmu a ránou příklepem donutil Brodeura k dalšímu zákroku.
56:27
Zakázané uvolnění Jets, tlak domácích bude následující okamžiky jen a jen gradovat. Nejspíše.
55:50
Rána příklepem od domácího Henriquea, Pavelec na jeho pokus dobře viděl a v pohodě zasahuje.
55:24
Hraje se převážně ve středním pásmu, puk mají více na hokejkách domácí. Špatně se jim ale prosazuje přes modrou čáru.
54:14
K brankáři Pavelcovi následně neprošel ani pokus Brunnera, obrana hostí je dobře zformovaná a po očku pozoruje ubíhající čas.
53:03
Ryderova střela z levého křídla byla zblokována hostujícím Stuartem mimo.
52:10
Rána Gelinase, Pavelec na svém místě.
52:00
Domácí jsou namlsaní první brankou duelu a pokračují ve svých ofenzivních rejdech. Před jedním z dotírajících domácích musí Pavelec raději přikrýt puk a přerušit hru.
50:44
Devils právě vstřelili branku!
Domácí se dostávají na dostřel a český brankář Pavelec přichází devět minut před koncem o své čisté konto. Překonal ho jeho krajánek PATRIK ELIÁŠ, který šikovnou tečí zúročil pas od obránce Greena. Asistence: Andy Greene, Steve Bernier.
49:35
Byfuglienův pokus od modré čáry zblokoval domácí obránce Židlický mimo Brodeurovu bránu. Poslední minuty patří hostujícímu celku, který navyšuje obrátky a rád by přidal třetí uklidňující branku.
48:50
Další rána Setogouchiho a další zákrok pro veterána Brodeura.
48:37
Po delší době zmatky i před Brodeurem. Po ráně Setogouchiho od levého mantinelu poskakoval puk v domácím brankovišti, Brodeur ale dokázal celou situaci pokrýt.
46:51
Český útočník Jaromír Jágr je dnes při chuti a uvědomuje si, že když se týmu nedaří, musí jako nejzkušenější přebrat zodpovědnost do svých rukou. Jeho další pokus však končí na dnes skvěle chytajícím Ondřeji Pavelcovi.
44:02
Bekhend Jaromíra Jágra si cestu za Pavelcova záda nenašel. Další bodík pro českého gólmana ze vzájemného minisouboje. Buly před Pavelcem.
42:50
Stuartova rána od modré bylo zblokována prvním hráčem domácího celku Henriquem.
41:01
První střelu třetí třetiny vyslal hostující Kane, svůj druhý gól v utkání ale nepřidal.
40:01
I ve druhé třetině jsme viděli jednu branku, postaral se o ni hostující útočník Kane. Hosté tak po čtyřiceti minutách vedou v New Jersey o dvě branky a mají tak dobře našlápnuto k vítězství. Český minisouboj je tak zatím úspěšný pro brankáře Pavelce, který je velkou překážkou pro Jágra a spol.

Střely na bránu po druhé třetině: 17 – 16.
40:00
39:31
Druhá polovina přesilové hry se ale hostům již tolik nevyvedla a domácí tak hrají v plném počtu.
38:30
První minutu přesilové hry strávili hosté v útočném pásmu, jejich střely ale byly většinou zblokovány mimo.
37:31
Přesilovka pro hosty. Ďábel Gelinas je vyloučen za faul kolenem. Nedovoleným zákrokem si vyšlápl na střelce druhé branky hostí Kanea.
37:04
Po delší době bez výrazné šance se ke střele dostal domácí Dainius Zubrus, jeho pokus z první ale skončil na pozorném Pavelcovi. Ten si pak připsal svůj již sedmnáctý zákrok v dnešním zápase.
34:29
Domácí v plném počtu. Ani teď jsme se branky v přesilové hře nedočkali.
34:08
V oslabení unikl všem hostujícím hráčům domácí Loktionov, díky zákroku skvělého Pavelce se ale skóre nemění.
33:07
Hostující Kane je velmi aktivní v útočném pásmu, jeho dva střelecké pokusy ale končí na pozorném brankáři Brodeurovi.
32:29
Početní výhodu si tak vzápětí vyzkouší hostující hokejisté. Domácí Dainius Zubrus odchází na trestnou lavici za podražení hostujícího mladíky Trouby.
31:35
Přesilovka tedy doopravdy nevyužita, hosté stále vedou o dvě trefy.
31:26
Z první se ke střele dostal domácí Steve Bernier, hosté však i tohle oslabení dokázali ubránit na jedničku a domácím toho příliš nedovolili.
29:35
Bude se znovu vylučovat, hostující Andrew Ladd je vyloučen za nedovolené bránění. Domácí tak mají možnost se v přesilové hře vrátit zpátky do zápasu.
27:16
Devils byli sice na začátku druhé třetiny aktivnějším týmem, brankově se ale znovu prosazují Jets. Hostující EVANDER KANE však zůstal ve své ofenzivní činnosti a z další šance již puk do domácí brány dopravit dokázal. Asistence: Olli Jokinen.
27:14
Z první se do puku opřel hostující Evander Kane, svůj projektil ale nasměroval jen do náruče připraveného Brodeura.
26:19
Obránce domácích Merill napřáhl na modré čáře, jeho pumelenici krotí ve své výstroji Pavelec.
25:01
24:58
Domácí se zatím v přesilové hře nemohou dostat do souvislého tlaku. Rána českého beka Marka Židlického od modré mířila nepřesně.
23:34
Přesilovka pro Devils. Vyloučen je Byfuglien za hákování.
23:01
Poprvé v třetině o sobě dali vědět také domácí. S pokusem Jamese Wrihta ale neměl Brodeur problémy.
21:55
Domácích je plný led. Ze závaru před Pavelcem mohli do prázdné dorážet Brunner a následně i Eliáš, jejich pokus však letěly těsně mimo!
21:27
Domácí začali druhou třetinu aktivněji. Pokusy Loktionova a Fayneho ovšem skončily na pozorném Ondřeji Pavelcovi.
20:01
Omluvte, prosím, naše technické problémy způsobující menší frekvenci příspěvků. Pracujeme na jejich odstranění.
Střely na bránu po první třetině: 7 – 8.
20:00
19:35
První třetina se již dohrává.
18:09
Hosté jsou po vstřelené brance aktivnější, domácí se musí bránit.
17:13
Střela Merilla příklepem končí na připraveném Pavelcovi.
16:01
Hosté se ujímají vedení, první branku střílí MARK SCHEIFELE po přihrávce od českého útočníka Frolíka. Asistence: Michael Frolik, Dustin Byfuglien.
13:59
Pokus hostujícího Kanea končí na lapačce připraveného Brodeura.
11:40
Sudí píská přihrávku rukou, jinak by se domácí mohli utrhnout do slibného přečíslení.
10:46
Nahození Harrolda od modré čáry bylo ztečováno těsně mimo hostující bránu.
09:57
Poslední minuta se odehrála ve středním pásmu, bez žádné vyložené šance.
08:54
Jágrova formace svírá hosty před Pavelcem. Zubrus hledal křižným pasem přes brankoviště českou 68ku, domácí veterán ale v jasné šanci promáchl.
07:42
Tangradi pálil z levého kruhu, jeho pokus byl ale sražen mimo.
06:54
Bernier se z pravého křídla tlačil do koncovky, puk mu však na hůl nesedl ideálně a jeho koncovka nebyla důrazná.
06:26
Brunner se obtočil kolem hostující brány, na beton Pavelce si ale nepřišel.
06:04
Ladd přenechal na pravém křídle puk Wheelerovi, který příklepem pálil jen do betonů připraveného Brodeura.
05:33
Jágr si sjel na levé křídlo, jeho typická rána švihem mířila jen do betonů Pavelce.
05:03
Následně vyhazují hosté puk na zakázané uvolnění.
04:58
Gelinas střílel od modré čáry, jeho pokus srazil hned první útočník hostí mimo.
04:33
Židlický ze středního pásma vyzkoušel pozornost Pavelce, hostující brankář tlumí jeho nahození mezi rukou a tělem a poprvé v zápase přeruší hru.
03:43
Eliášova přihrávka na modrou čáru se nevyvedla, domácí přichází o útočné pásmo.
02:28
Hostující Jokinen se z levého křídla tlačil sám před Brodeura, bekhendem ale mířil jen těsně mimo.
02:14
Domácí Devils se teď nemohou dostat do útočného pásma, střední pásmo je dobře střežené.
01:10
Domácí forčekují rozehrávku hostí, první minutu odehráli aktivněji.
00:19
Jágrovo nahození od levého mantinelu bylo tečováno těsně mimo Pavelcovu bránu.
00:01
Vše je připraveno k úvodnímu buly, můžeme jít na to.
Domácí nastoupí v červených dresech, na hosty z Jets čekají barvy bílé.

New Jersey Devils: Brodeur – Židlický, Greene, Fayne, Gelinas, Harrold, Merrill – Jágr, Zajac, Zubrus – Bernier, Eliáš, Brunner – Ryder, Loktionov, Henrique – Janssen, Josefson, Carter.

Winnipeg Jets: Pavelec – Enstrom, Byfuglien, Elleby, Stuart, Trouba, Clitsome – Wheeler, Little, Ladd – Steguchi, Jokinen, Kane – Frolík, Scheifele, Halischuk – Thorburn, Wright, Tangradi.
Češi a Slováci na ledě

Utkání bude mít bohatou českou stopu. Celek domácích táhne české trio Jaromír Jágr – Marek Židlický – Patrik Eliáš, které okupuje hned první tři místa v kanadském bodování Devils.

Na druhé straně by mohl v bráně nastoupit český brankář Ondřej Pavelec, v útoku pak útočník Michael Frolík.

Žádného zástupce Slovenska však v dnešním duelu nenalezneme.
Vzájemné zápasy

Oba týmy se letos již jednou střetly, ve Winnipegu se tehdy z vítězství 3:0 radovali domácí. Náhradní brankář Montoya pokryl všech 24 střeleckých pokusů hostí, branky pak obstarali Kane (2) a Ladd.
Winnipeg Jets

Winnipeg sice v letošním ročníku nasbíral o jeden bodík více než domácí Devils, potřeboval k tomu ale o dva zápasy více. Jets mají tak zatím letos na kontě 24 bodů, což jim v tabulce Západní konference stačí akorát na dvanáctou příčku.

Stěžejní hráči:
B. Little 23 (12+11)
A. Ladd 19 (6+13)
D. Byfuglien 19 (6+13).
New Jersey Devils

Domácí po nevydařeném úvodu soutěže zabrali a v tabulce Východní konference postupují směrem vzhůru. Aktuálně mají po dvaceti tří odehraných zápasech na svém kontě stejný počet bodů a v konferenční tabulce jim tak náleží devátá příčka. Ta ovšem ještě play-off nezajišťuje, je tedy potřeba dále pracovat a stoupat vzhůru.

J. Jágr 18 (9+9)
M. Židlický 13 (3+10)
P. Eliáš 11 (4+7)
Pěkný den u sledování online přenosu z utkání kanadsko-americké NHL. V námi sledovaném duelu budeme dnes svědky měření sil mezi domácími New Jersey Devils a hosty z Winnipeg Jets. Utkání startuje po jedné hodině v noci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.