Ode mne to je vše, dobrou noc.
Československá stopa v utkání
Radek Martínek – čas na ledě 16:28, +/- -1.
První derby letošní sezony končí vítězstvím Rangers. Ti v zápase vedli dvakrát a podruhé už se jim vítězství podařilo uhájit. Všechno rozhodla branka Benoita Pouliota z 54. minuty, která se stává trefou vítěznou.
58:33
Hosté vybojovali puk a odjíždějí střídat.
58:16
Cluttebuck z kruhu minul branku.
58:04
Zakázané uvolnění hostů.
57:54
Domácí znovu operují v pásmu soupeře, zatím bez efektu.
56:52
Rangers stačí vyhazovat z obranného pásma a přesně podle toho se hosté řídí.
56:20
Střelu Hamonica hosté zastavili, aniž by Talbot musel zasahovat.
55:15
Tavares udělal rychlý pohyb za brankou a málem nachytal Talbota na švestkách.
54:50
No a domácím teď mnoho času nezbývá.
53:46
Rangers právě vstřelili branku!
Jenže co je to platné, když se snadno nechají obehrát. Zdánlivě nenápadnou akci hosté výborně vymysleli. Hagelin našel mezi kruhy BENOITA POULIOTA, který trefil přesně. Asistence: Carl Hagelin, Michael Del Zotto.
53:14
Domácí jsou teď více na puku.
52:19
Po boji ve středním pásmu oba celky střídají.
51:36
Hamonic svým nahozením donutil Talbota k přerušení hry.
51:14
Cizikas zkusil bekhendovou střelu. Branku ale netrefil.
50:32
Bouchardovo nahození neprošlo a hosté jsou v plném počtu.
50:10
Islanders už se znovu usazují v pásmu soupeře.
49:27
Krásná kombinace domácích. Talbot vyrazil střelu MacDonalda.
48:44
Nielsen hledal Tavarese neúspěšně, Islanders nyní mají přesilovou hru 5 na 4.
48:32
Mats Zuccarello (NYR) dost nešetrně poslal na hrazení Grabnera a dostává dvě minuty.
48:22
Hickey míjí branku.
48:08
Hra 4 na 4 nabízí na ledě daleko více prostoru.
47:16
Tavares byl připraven tečovat nahození MacDonalda, ale byl velmi dobře střežen.
46:44
Carl Hagelin (NYR) a Kyle Okposo (NYI) jsou současně potrestáni dvouminutovými tresty.
46:14
A byl to naopak Nabokov, kdo měl velké problémy s dorážejícím Millerem.
45:47
Grabner se proháčkoval až před Talbota, kde byl celkem jednoznačně faulován. Pokračuje se však bez vyloučení.
44:59
Přesilové hry hostů jsou dnes výborné. RYAN MCDONAGH dostal nabito a od modré propálil všechno. Asistence: Derek Stepan, Mats Zuccarello.
44:42
Richardsova střela tečována mimo.
44:29
Domácí hráli v šesti a jsou tedy potrestáni dvouminutovým trestem.
43:54
V podstatě náhodou se puk odrazil od mantinelu do střelecké pozice Tavaresovi. Ten však trefil pouze Talbota.
43:22
Martin nabral rychlost a snažil se natlačit před McDonagha. Hostující obránce byl ale důraznější.
42:28
Dominic Moore už nezasáhne do dnešního zápasu. Na vině je zranění v horní části těla.
42:07
Clutterbuck minul vzdálenější roh branky.
41:05
Staalova střela se zajímavě odrážela směrem k Nabokovovi, který zasahoval v dosti nehokejové pozici.
40:31
Okposo špatně předal na modré na Vaneka, takže přečíslení domácích zastavil ofsajd.
40:01
Hosté vstoupili velmi aktivně do druhé třetiny a místy se zdálo, že takový tlak už nemohou domácí vydržet. Potom ale propadl ve stedním pásmu Staal a Clutterbuck dal utkání nový náboj. Posledních pět minut se hrálo v opravdu strhujícím tempu a nakonec jsme se dočkali ještě jedné branky, když se šťastně prosadil Hamonic.
40:00
39:21
Islanders právě vstřelili branku!
Branka doslova visela ve vzduchu, ale rozhodně bychom si jí představovali jinak. MacDonald vypálil od modré, odražený puk se dostal k Hamonicovi, který ho poslal před branku. Talbot vyrazil kotouč do Girardiho a od něj se puk dostal až do branky. Jako střelec je označen PETER REGIN, byť se mého soudu kotouče ani nedotkl. Asistence: Travis Hamonic, Andrew MacDonald.
38:54
To byla úžasná pasáž hry. Teď jí přerušuje dalším zákrokem Nabokov. Nicméně poslední dvě minuty opravdu stály za to, šance střídala šanci.
38:46
Okposo pálí z dobré pozice těsně nad.
38:24
Martínek ve výborné pozici ještě posouval na Tavarese, jenže to už hosté přečetli.
37:41
Kreider z ničeho nic v dobré šanci. Nabokov měl ale beton připraven.
37:30
37:03
Dobrá šance domácích v oslabení. Cizikas našel Martina, který ale nevměstnal svůj bekhend mezi tři tyče.
36:30
Grabner dobře vytlačil McDonagha a domácí našetřili pár sekund.
36:01
Trochu šťastně se Ostrované dostali až do zakončení, kdy po dvou zajímavých odrazech byl před brankou Cizikas. Neposedný kotouč mu ale odskočil do lapačky Talbota.
35:42
Brassard protlačil puk do brankoviště a Miller se několikrát pokoušel o dorážku. Carkner ho ovšem zpacifikoval včas.
35:30
Už to neplatí, ale jen za cenu faulu. Travis Hamonic (NYI) dostává dvě minuty za držení.
35:16
Stepanovu střelu blokuje MacDonald, ale stále hosté u puku.
34:47
Hosté drží kotouč v útočném pásmu, Islanders se nedaří vyhodit.
33:34
Tavares našel zpoza branky Martínka, který ovšem dostal přihrávku mezi nohy a podle toho také vypadalo následné zakončení.
33:19
Parádně to provedl Bailey, který vystihl rozehrávku soupeře a pak se ještě prokličkoval do dobré šance. Na Talbota si ale nepřišel.
32:40
32:28
Až teď musel Talbot poprvé zasahovat, když ho doslova trefil Bouchard svou ranou.
31:58
Pyatt zakončil ve vlastním oslabení. Nabokov musel zassahovat.
31:20
Vanek z kruhu zamířil těsně mimo.
30:40
Dobrý pohyb MacDonalda, který si vynutil faul. Derek Stepan (NYR) dostává dvě minuty za podražení.
30:25
Trochu očekávaná bitka je tady. Matt Martin (NYI) se postavil proti Dereku Dorsettovi (NYR) a na body vyhrál. Oba kohouti teď budou pět minut pykat na trestné lavici.
30:19
Přečíslení dva na jednoho se snažil vyřešit Cizikas, jenže než si puk stihl srovnat, sebral mu ho Stralman.
29:50
Přečíslení domácím moc nevyšlo, střela Baileyho skončila díky Del Zottovi v rohu.
28:49
Martínek se nechal obrat o puk Hagelinem. Hostující útočník okamžitě hledal před brankou Pouliota, který nezakončil ideálně.
28:23
Hickey už byl připraven mezi kruhy zakončovat. Skvělou práci ale odvedl Del Zotto, který se natáhl po puku a stihl ho vypíchnout.
27:52
Hamonic sice nemířil přesně, ale Talbot raději jeho pokus vyrazil někam do ochranné sítě.
27:19
Grabner ve středním pásmu v podstatě odevzdal Zuccarellovi a domácí z toho měli pořádné problémy, které vyřešili na poslední chvíli.
26:43
Donovanova střela od modré se zastavila těsně před Talbotem.
26:09
Gólová akce Isles byla zatím po hříchu jediným zajímavým momentem ze strany domácích ve druhé třetině.
25:30
Hagelin byl rychlejší než Carkner a poslal puk před poloprázdnou branku. Obrana domácích ale zafungovala včas.
24:49
Už 8-1 vedou hosté na střely ve druhé třetině.
23:39
Jenže sotva jsem to dopsal, přebruslil ve středním pásmu CAL CLUTTERBUCK Staala a krásnou ranou o břevno poslal puk za záda Talbota. Asistence: Matt Carkner.
23:29
Zatím je to hra na jednu branku.
22:56
Snadné nahození chytá Nabokov do lapačky a přerušuje dost rušný úsek hry.
22:31
22:19
Domácí teď byli pod obrovským tlakem, ale díky Nabokovovi to ustáli.
21:56
Richards střílel z voleje. Nabokov znovu připraven.
21:36
McDonaghova střela byla tečována a trefila Nabokova do masky.
21:06
Hodně snadno se dostal Richards do šance a Nabokov musel vytáhnout daleko těžší zákrok.
20:43
Nabokov si vyčíhal Richardsovu střelu a díky dobrému postavení s ní neměl problémy.
20:31
Kyle Okposo (NYI) míří znovu na trestnou lavici, tentokráte za sekání.
20:13
Hagelin se obtočil kolem branky, ale Nabokov nenechal na přední tyči skulinu.
20:01
Dvacet minut je za námi. Derby má sice tempo, ale úžasný hokej se nehraje. Hosté se dostali do vedení přesilovkovou trefou Chrise Kreidera a měli větší brankové příležitosti. Na střely ale vedou domácí poměrem 9-4.
20:00
19:05
Martínek poslal puk z rohu do brankoviště. Puk ovšem pouze proletěl brankovým územím.
18:24
MacDonald dostal dobrou nahrávku a připravil si střeleckou pozici. Z prostoru mezi kruhy ale netrefil branku.
18:01
Snadný zákrok pro Talbota, když na něj nahazoval Clutterbuck.
17:30
Domácí teď mají problém vytvořit si vůbec nějakou šanci. Těžce procházejí už přes střední pásmo.
17:04
Střela Pyatta byla tečována. Branku ale minula.
16:21
Dorsett si vybojoval kotouč a už uháněl sám na Nabokova, jenže ho zastavil ofsajd.
15:43
Hrubka Del Zotta vedla k tomu, že Bouchard našel u tyčky Baileyho. Ten mířil až moc nahoru a branku přestřelil.
15:00
Hosté teď zatlačili domácí do úporné defenzivy. Derek Stepan měl velmi blízko brance, ale netrefil.
14:36
Zuccarello to zkusil do protipohybu Nabokova, ale netrefil ani branku.
14:04
Vanek v první šanci v novém dresu. Dorážel střelu Donovana, ale Talbot stihl prostor na přední tyči utěsnit včas.
13:29
Talbot doslova odevzdal puk Okposovi, který se ho rychle snažil zamést do branky. Tam už byl však Talbot připraven.
12:30
Hodně snadno hosté využívají početní výhodu. Richards nahodil od modré čáry, domácí pozapomněli před brankou na CHRISE KREIDERA a ten snadno dostal puk za Nabokova. Asistence: Brad Richards, Derek Stepan.
12:22
Richardsovu střelu od modré kryje jistý Nabokov.
11:45
Začíná přesilová hra Rangers.
11:36
Bailey se nádherně protáhl kolem Brassarda a těsně minul.
11:15
Talbot kryje střelecký pokus Grabnera.
11:03
Přesilová hra je u konce. Kyle Okposo (NYI) dostává dvě minuty za hákování.
10:18
Okposo zrychlil hru šikovnou nahrávkou, ale Nielsena zastavili hosté skvělým obranným zákrokem.
09:45
Carl Hagelin (NYR) dostává dvě minuty za sekání. Islanders si zahrají první přesilovou hru.
09:23
Další střelecký pokus Pouliota už tak nebezpečný nebyl.
08:37
První velké šance zápasu. Kreider a Zuccarello měli na hokejce první branku, Nabokov vytáhl dva skvělé zákroky.
08:16
Clutterbuck to nevymyslel vůbec špatně. Nahodil si za branku a rychle vracel puk před ní. Talbot po střele Regina udržel kotouč na brankové čáře.
07:44
Další nepřesnost hostů zastavila jejich protiútok.
07:16
Bailey přenechal na modré Bouchardovi, ale jeho střela neprošla k Talbotovi.
06:28
Hagelinova střela byla sražena a končí v ochranné síti.
06:10
Znovu, domácí dobře forčekovali, ale po zisku puku se nedostali do žádné zajímavější situace.
05:26
Zatím sledujeme hodně nepřesností na obou stranách.
04:47
Regin se protáhl do útočného pásma a po jeho přihrávce zakončil Clutterbuck.
04:23
Rangers se usadili v pásmu soupeře, ale nenahráli si do brankové příležitosti.
03:43
Hagelin byl chvilku před brankou nebráněný. Nahrávku na něj ovšem vypíchl pozorný Nabokov.
03:15
Islanders už stihli protočit všechny formace a na ledě je opět Tavares.
02:46
Martin prověřil Talbota, který zapisuje první zákrok.
01:49
Začalo se ve skvělé atmosféře. Oba celky mají hodně fanoušků dnes v Nassau Veterans Memorial Colliseu.
01:23
Hamonic se pěkně protáhl u pravého mantinelu. Branku ale minul.
00:35
Donovan měl chvilku čas a viděl před brankou Okposa. Nestihl mu však přes bránícího Girardiho nahrát.
00:09
Nabokov už si stihl sáhnout na puk.
00:01

New York Islanders: Nabokov (Poulin) – MacDonald, Hamonic, Martínek, Hickey, Donovan, Carkner – Vanek, Tavares, Okposo – Bouchard, Nielsen, Bailey – Grabner, Regin, Clutterbuck – Nelson, Cizikas, Martin.

New York Rangers: Talbot (Lundqvist) – McDonagh, Girardi, Staal, Stralman, J. Moore, Del Zotto – Hagelin, Richards, Pouliot – Brassard, Boyle, Miller – Kreider, Stepan, Zuccarello – Pyatt, D. Moore, Dorsett.

Rozhodčí: Sutherland, Burchell – Henderson, Miller.
Do dnešního zápasu zasáhne jeden český hráč a tím bude obránce Radek Martínek , který hájí barvy Islanders.
New York Islanders
Ostrované mají zatím hodně vyrovnanou bilanci, co se počtu výher a proher týče. Spokojen s ní nebyl generální manažer Garth Snow a tak se rozhodl k zatím největší výměně. Za Matta Moulsona, 1. volbu v draftu 2014 a 2. volbu v draftu 2015, získal z Buffala elitního střelce Thomase Vaneka. Na tento přestup by se daly vést dlouhé diskuze, ale jak moc bude pro celky výhodný, to se ukáže až časem. Rakušana dnes každopádně čeká první start, hrát bude po boku Johna Tavarese a Kylea Okposa.