2. Matt Moulson (NYI) 2+0
3. Ryan Kesler (VAN) 1+1
Střely na branku v prodloužení: 0:4.
Střely na branku celkem: 33:32.
Prodloužení nabídlo po opatrné první minutě strhující podívanou, korunovanou vítězným gólem hostů. Paradoxně jim k němu musel pomoci domácí hráč, který v pádu zblokoval přihrávku do vlastní branky. Štastným gólem tak hosté z Vancouveru získávají druhý bod, vyhrávají 5:4 a již před posledním zápasem mohou tento trip jistě považovat za úspěšný.
62:16
Vancouver právě vstřelil branku!
Poslední půlminutu se hrálo hodně nahoru dolů, až jeden rychlý přechod do útoku hostům vyšel! Santorelli zavezl puk po levé straně, předal Richardsonovi a jeho přihrávku na brankoviště na Bieksu si srazil do branky padající bek! Autorem vítězné branky tak je BRAD RICHARDSON. Asistence: Mike Santorelli, Alexander Edler.
61:23
Cizikas nepřebruslil beka a byl odvezen za branku.
61:10
Higginsovu střelu schoval Nabokov do lapačky.
60:56
V prodloužení se zatím hraje dost opatrně.
60:01
Střely na branku ve 3. třetině: 9:8.
Infarktový závěr! Hosté velmi dlouho nepouštěli domácí do šancí, kontrolovali výsledek, ale nakonec stoupajícímu tlaku Islanders podlehli. Jdeme do prodloužení.
60:00
58:48
Islanders právě vstřelili branku!
Základem gólu bylo vyhrané buly. MacDonaldova střela od modré byla padajícím bekem jen zblokována a FRANS NIELSEN měl před odkrytou brankou velmi lehkou úlohu. Islanders to nakonec zvládli a těsně před koncem vyrovnávají! Asistence Andrew MacDonald, Kyle Okposo.
58:40
Nakonec to zvládli a Moulson měl dobrou šanci. Vhazuje se před Luongem.
58:30
Domácí se nemohou dostat do útočné třetiny.
57:58
Útoky Islanders jsou stále zoufalejší.
57:19
56:58
Hosté vyhazují.
56:48
Bailey střílel zprava, vyražený puk vracel do branky Tavares zleva, ale Luongo se stihl přesunout a drží svému týmu vedení.
55:46
V počínající přesilovce hned velká šance, ale dorážka jen těsně minula Luongovu klec!
55:18
A je po přesilovce. Henrik Sedin ztratil puk, rukou hrábnul po protihráči a dnes již potřetí jde na trestnou lavici. Dává tím domácím velkou šanci na vyrovnání. Nejdřív ale 24 sekund 4 na 4.
54:50
Canucks dlouho kombinují v útočné třetině, ale chybí tomu střela.
53:56
Nabokovem vyražený puk po střele od modré beci vyhazují na druhý konec hřiště.
53:42
Velká šance pro hosty rozhodnout zápas. Nielsen trefil ve střední třetině loktem Keslera do hlavy. Po pravdě nechápu, proč dostal jen dvě minuty.
53:34
Bailey střílel z levého křídla, Luongo byl připraven.
52:52
Santorelli ukořistil puk a vyrazil kupředu. Brzo zjistil, že je v tom sám a tak nahozením na Nabokova zajistil aspoň buly v útočné třetině.
51:37
Útočné snažení domácích se pravidelně rozbíjí o zeď na modré čáře.
50:42
Slušný závar před Luongem ukončují beci vyhozením do střední třetiny.
50:12
Vancouverská švédská dvojčata dvakrát zkoušela něco vymyslet v útočném pásmu, druhý pokus utnul Nabokov přikrytím puku.
49:06
Nahození Hamonica od modré skončilo v rohu.
48:41
Hosté dobře brání a nedovolují domácím dostat se do nebezpečného prostoru ke střele. Teď však vyhazují na zakázané uvolnění.
47:37
Bouchard se pokusil zahrozit z levého křídla, trefil pouze první hokejku před sebou a poté ochrannou síť za brankou.
47:23
Po dalším icingu se hra přestěhuje před Luonga. Hra je momentálně dost neurovnaná.
46:36
Špatná rozehrávka a zakázané uvolnění domácích.
45:47
Henrik Sedin nabil z druhé vlny najíždějícímu Edlerovi. Jeho rána Nabokova hodně protáhla, ale ten ji levou rukou dokázal vytěsnit za branku.
45:10
Regin v situaci 2 na 3 nahodil za branku a jel se porvat o puk. Prohrál.
44:39
Hamonic nahazoval, ale před brankou nikdo na teč nebyl.
43:59
Nezapomínají u toho hrozit z brejků.
43:33
Je to jasné, Canucks se nikam neženou, radši bezpečně vyhazují puk a nechávají domácí tvořit.
43:18
Přihrávka rukou, málo vídaný jev v NHL, přerušuje hru ve středním pásmu.
42:54
Opět MacDonald, tentokrát velmi dobrá pozice v pravém kruhu. Branku však netrefil.
42:09
Hosté vyhazují tak, že to icing nebude.
41:36
Richardson dostal nabito mezi kruhy, ale promáchl.
40:40
Islanders vstoupili do poslední třetiny aktivně a usadili se v útočném pásmu. MacDonald to opět zkoušel od modré, se stejným výsledkem, jako v celém zápase.
40:01
Další třetina začne přibližně ve 3:00 .
Střely na branku ve 2. třetině: 11:12.
Střely na branku celkem: 23:21.
Střelci neztratili nit a úspěšně zasahovali cíl i ve druhé třetině. Nejprve domácí opět vedli, když potvrdili svoji skvělou bilanci v přesilovkách. Vancouver však dokázal reagovat, nejprve sice neregulérně, avšak ve druhé polovině třetiny nakonec zvrátil stav na svoji stranu a gólem do šatny, který nejprve zaváněl samostatným nájezdem na druhé straně, se dostal do vedení. Jestli ho udrží, bude záležet hlavně na disciplíně, protože přesilovky Islanders jsou skutečně smrtící.
40:00
39:43
Poslední hráč Canucks Bieksa nejprve málem ztratil puk na červené, avšak ze složité situace se dostal, navíc nechal dva domácí hráče za sebou. Nabruslil do útočné třetiny, z úhlu vystřelil, Nabokov vyrazil do strany, kde čekal CHRIS HIGGINS a těžkou dorážku dokázal usměrnit do branky. Vancouver se poprvé v zápase ujímá vedení. Asistence Kevin Bieksa, Ryan Kesler.
38:51
Nabokov tygřím skokem přikryl puk před brankovištěm před dotírajícími útočníky.
37:53
Opět dlouhá tahanice o puk v rohu za Luongem, ale v gentlemanském stylu, puk ležel na jednom místě a 4 hráči skákali kolem něho. Nakonec hosté vyhodili.
37:09
Nelson by rád napravil své zaváhání a dosáhl na druhý gól. Tentokrát zakončil akci domácích střelou do hrudi Luonga.
36:12
Bratři Sedinové opět táhli útok hostů, avšak dostali se z dobrých úhlů a nahození od mantinelu Nabokov přikryl.
35:19
Mac Donald zakončil obléhání Luongovy branky, rozklek brankáře nebezpečnou ránu ztlumil.
34:06
Bouchardova střela nepřidělala Luongovi starosti.
33:50
MacDonald nezakončil nadějně rozjetý útok.
33:24
Ostrovany vyrovnávací gól otřásl a jsou pod tlakem. Nyní se osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.
33:17
Nabokov musel přikrýt puk před dotírajícími hráči Vancouveru.
32:39
Tentokrát již regulérní gól dotlačil do branky HENRIK SEDIN a využil tak brejk 2 na 1. Je znovu vyrovnáno. Asistence Daniel Sedin, Kevin Bieksa.
31:51
31:34
Regin po rychlé kombinaci trefuje tyč za bezmocně ležícím Luongem!
30:55
MacDonald tvrdě pálil od modré, nic z toho.
30:25
A vyhnali se na zakázané uvolnění.
30:17
Domácí musí již podruhé začínat kombinaci za vlastní brankou.
29:51
Henrik Sedin jde podruhé na trestnou lavici, tentokrát za zbytečný útočný faul, držení hole.
29:23
Nelson měl obrovskou šanci na druhý gól! Byl naprosto sám před Luongem, měl spoustu času, nikým neatakován dostal ideální přihrávku zpoza branky, ale nepřehodil beton brankáře.
28:40
Islanders vyráželi do rychlého protiútoku, avšak opět skončili po nahození za brankou.
28:06
Nabokov ukončil tlak Canucks vyhozením na zakázané uvolnění.
27:12
Hostům nebyla uznána branka pro postavení útočícího hráče v brankovišti!
26:50
Neurovnaná pasáž, kdy ani jeden tým neudrží puk déle než 10 sekund.
24:48
Ostrované se velmi rychle vrátili do třetiny, dvěma přihrávkami od levého k pravému mantinelu dostali do střelecké pozice MATTA MOULSONA, jenž se nemýlil a švihem vymetl šibenici. Druhá využitá přesilovka v zápase dostává domácí opět do vedení. Asistence Kyle Okposo, Frans Nielsen.
24:38
Hamhuis vyhazuje
23:56
Okposo se dostal do výborné pozice, jeho střela byla v poslední chvíli zblokována. Při následném souboji o puk si počínal nedovoleně Henrik Sedin, vysoká hůl.
23:15
Bieksa nahodil od modré čáry, po hříchu jediná střela Vancouveru na branku v celé přesilovce.
22:50
Canucks se přesilovka vůbec nedaří.
22:18
Domácí šli v oslabení 3 na 2, avšak vystřelili bez jakékoliv snahy o kombinaci či překvapení.
21:38
První přesilovka pro hosty. Strait v souboji nešikovně zašermoval hokejkou v obličeji útočníka a míří za katr.
20:50
Hamhuisova střela byla zblokována a Luongo se musel snažit, aby odehrál puk směřující za jeho branku dříve, než dotírající útočník.
20:01
Další třetina začne přibližně v 1:58.
Střely na branku v 1. třetině: 12:9.
K vidění byla velmi svižná třetina, ve které od začátku padaly góly. Islanders se velice rychle dostali do dvoubrankového vedení, avšak podobně rychle o něj přišli. Zbytek třetiny se odehrál hlavně ve znamení bojů o puk v rozích po nahazování do útočného pásma. Hra byla dost vyrovnaná, nedá se říct, že by některý ze soupeřů měl nějakou převahu.
20:00
19:50
Vymysleli velký závar a střelu z pravého kruhu, kterou Luongo betonem vyrazil.
19:20
Chyba v rozehrávce hostů dává Ostrovanům ještě jednu šanci něco vymyslet v útočném pásmu.
18:09
Vacouver přecházel modrou čáru v přesile 3 na 2, ale vzápětí hráči akci zabrzdili a následně o puk přišli.
17:08
Rychlý protiútok Islanders skončil za brankou.
16:20
Domácí několikrát zavezli puk do třetiny, aby z ní byli vzápětí vyhnáni.
14:58
Canucks se dokázali vymotat z rohu, kde bojovali o puk asi 20 sekund, avšak Higgins poté netrefil branku.
13:52
Skvělý zákrok Luonga lapačkou zabránil Islanders jít znovu do vedení! Velká šance, Hickey tvrdě pálil z ideální pozice.
13:27
Luongo tuto ránu od modré rozhodně nemohl dobře vidět, přesto ji za svá záda nepustil.
12:46
Hansen tentokrát po levém křídle přebruslil obránce, bekhendem netrefil branku a poté v pádu tvrdě narazil na mantinel. Drží si ruku, ale určitě bude pokračovat.
12:28
Luongo nadvakrát zkrotil v lapačce MacDonaldovu ránu.
12:15
Higgins ihned po vyhraném buly ve středním pásmu projel po levém křídle, jeho střela však nebyla příliš nebezpečná.
11:48
Kassian pouze nahodil a hosté střídají.
11:06
Střelu od modré Nabokov vyrazil do rohu.
10:14
Islanders bojují za Luongovou brankou, puk nevybojovali.
09:09
Další útočná akce již Vancouveru vyšla. Hansen tentokrát nestřílel, ale přihrával na šířku třetiny. Jeho nabídkou nepohrdl DANIEL SEDIN a o tyč nedal Nabokovovi šanci. Asistence Jannik Hansen, Christopher Tanev.
08:43
Hansen vystřelil od pravého mantinelu, netrefil branku.
06:02
Nyní se hra poněkud uklidnila a oba týmy se hlavně snaží dostat se s pukem do útočného pásma.
05:25
Ihned po vstřelené brance šli hráči Vancouveru opět do tlaku a vytvořili velký závar před Nabokovem, ale nebezpečnou přímou střelu na branku vyslat nedokázali.
04:57
Canucks velmi rychle snižují. Hamhuis přejel modrou a vypálil, Nabokov vyrazil pouze před sebe a k puku se jako první dostal RYAN KESLER. Asistence Dan Hamhuis, Christopher Tanev..
04:41
Rychle využitá přesilovka! Zápěstím se prosazuje MATT MOULSON. Asistence Frans Nielsen, John Tavares.
04:03
Hostující Chris Higgins si jde za sekání odpočinout na tresnou lavici.
02:26
Poprvé se usadili domácí v útočném pásmu s pukem na holi a hned z toho vytěžili úvodní gól! Regin vyjel zpoza branky a pokusil se zakončit, jeho práci dokončil důrazný BROCK NELSON. Jeho 1. gól v kariéře v NHL. Asistence Peter Regin, Cal Clutterbuck.
01:43
Ani další pokusy Vancouveru o zakončení nejsou úspěšné.
00:26
Úvodní buly vyhráli hosté a nastěhovali se do pásma Islanders, zatím však byli pouze na zdvořilostní návštěvě.
00:01
Hráči již nastupují na led.

New York Islanders: Nabokov (Poulin) – MacDonald, Hamonic, Strait, Donovan, Carkner, Hickey – Okposo, Tavares, Moulson – Bailey, Nielsen, Bouchard – Clutterbuck, Regin, Nelson – McDonald, Cizikas, Martin

Vancouver Canucks:Luongo (Lack) – Hamhuis, Garrison, Tanev, Edler, Bieksa, Stanton, Albert – H. Sedin, Kessler, D. Sedin – Hansen, Santorelli, Higgins – Kassian, Dalpe, Richardson – Sestio, Walsh, Weise.

Rozhodčí: Hasenfratz, Hebert – Grandt, Driscoll.
Absence
New York Islanders:
Michael Grabner – trest na 2 zápasy za střet s Nathanem Gerbem (Carolina)
L'ubomír Višňovský – otřes mozku

Vancouver Canucks:
Jordan Schroeder – zranění kotníku
Alexandre Burrows – zranění nohy
Statistické ukazatele
Nejproduktivnější hráč:
John Tavares 10 (4+6) – Henrik Sedin 12 (2+10)