Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 21:29
Peter Budaj (MTL) 60 minut, 20 zákroků, 2 góly, 90,9%
1. Anže Kopitar (LAK) 0+1
2. Justin Williams (LAK) 0+1
3. David Desharnais (MTL) 0+1
Dnešní utkání sledovalo 18 118 diváků.
V dnešním utkání poráží Los Angeles Montreal těsně 2:1. Utkání se hrálo v opravdu vysokém tempu a bylo se na co dívat. Domácí však byli mírně lepším týmem, takže se dá říct, že vyhráli zaslouženě. Vítěznou branku utkání vstřelil Carter, který se dokázal prosadit ve druhé třetině, když Los Angeles hrálo přesilovou hru. Králové si tedy prodlužují vítěznou sérii, Montreal odchází z dnešního utkání s prázdnou.

Střely na branku: 22 – 18.
60:00
59:53
Domácí dostali kotouč do středního pásma a už to nejspíše zvládnou udržet.
59:44
Od modré čáry vystřelil Markov, ale Kopitar dokázal tento pokus obětavě zastavit.
59:40
Oddechový čas pro hosty.
59:40
Z mezikruží vystřelil Desharnais a Quick předvedl velmi důležitý zákrok. Kotouč udržel na své hrudi, hra je přerušena.
59:35
Hosté se nemohou dostat do zakončení. Ovšem stále se drží v útočném pásmu.
59:02
Budaj je na střídačce! Montreal hraje v šesti hráčích!
58:50
Kotouč je v útočném pásmu Los Angeles. Montreal by se potřeboval co nejrychleji dostat dopředu.
58:18
Do zakončení se dostal z velké blízkosti Galchenyuk, ale jeho střela byla sražena nad branku.
57:55
Quick raději podržel nahozený kotouč ze středního pásma. Vhazovat se bude v útočném pásmu Montrealu.
57:24
Bekhendová střela z pravého kruhu v podání Richardse končí v náruči Budaje, který hru přerušuje.
56:37
Do zakončení z pravého kruhu se dostal Toffoli, který ale nedokázal překonat Budaje.
55:11
Subban chyboval při rozehrávce a toho mohl využít Brown, jenž se dostal ke střele bekhendem. Budaj však svůj tým podržel.
54:41
Od levého mantinelu nahodil kotouč na branku Carter a Budaj předvedl úspěšný zákrok. Následuje komerční přestávka.
54:14
Z pravého kruhu se pokoušel prosadit Richards, který branku těsně minul. Los Angeles dokázalo přerušit tlak svého soupeře.
53:32
Kopitar to pro změnu zkoušel z velkého úhlu. S touto střelou ale nemohl pomýšlet na úspěch.
53:01
Clifford se pokoušel využít špatné rozehrávky hostí, ale nakonec se do zakončení vůbec nedostal.
52:20
Montreal se stále drží v útočném pásmu. Králové se soustředí pouze na bránění svého jednobrankového náskoku.
51:22
Po komerční přestávce budeme pokračovat.
51:22
Jemelinova střela od modré čáry skončila v náručí Quicka, který v posledních minutách drží svůj tým nad vodou.
51:00
Los Angeles se očividně začalo bát o výsledek a dělá v obranném pásmu spoustu chyb. Montreal má velký tlak.
50:17
Z pravé strany se pokusil prosadit Gionta, ale Quick byl opět připraven.
49:37
Postavení mimo hru přerušilo útočné snažení Montrealu.
48:40
Gallagher se vrátil do hry a hned se ocitl ve velmi dobré příležitosti, když z pravého kruhu trefil rameno Quicka, jenž si připsal důležitý zákrok.
48:14
48:05
Los Angeles se dopustilo postavení mimo hru.
47:39
Tentokrát už Williams dokázal Budaje překonat, ale jeho pokus zastavila tyč!
47:26
Velká šance i na druhé straně, když samostatný únik Williamse dokázal Budaj zneškodnit.
46:45
V oslabení se dokázal dostat do velmi nadějné šance Moen, který z mezikruží nedokázal překonat Quicka.
46:14
Následuje komerční přestávka.
46:14
Los Angeles bude hrát přesilovou hru, když se Gallagher provinil nedovoleným bráněním a je vyloučen na 2 minuty.
46:00
Těsně před Quickem nedokázal branku trefit Desharnais.
45:30
Tempo hry je velmi vysoké. Montreal se pokouší vyrovnat.
44:52
V dobré příležitosti nedokázal Quicka překonat Plekanec, který se dostal do velkého úhlu a branku netrefil.
44:25
Velká šance Montrealu brankou nekončí. Markov nahodil z pravé strany kotouč do brankoviště, kde jej Quick vyrazil pouze před sebe a dorážet mohl Desharnais. Domácí brankář však nakonec dokázal kotouč zalehnout.
42:56
Carter ujel hostující obraně a uháněl sám na Budaje, kterého však překonat nedokázal, když poslal kotouč po kličce do forhendu vedle branky.
42:36
42:20
Z levého kruhu v oslabení vystřelil Kopitar těsně nad břevno.
41:50
Briere se pokoušel najít z pravé strany někoho ze svých spoluhráčů před brankou, ale u kotouče byla první domácí obrana.
41:06
Montrealu se zatím nedaří udržet v útočném pásmu. Kotouč je opět u branky Budaje.
40:43
Od modré čáry vystřelil nepřesně Markov.
40:38
40:36
Za krosček je vyloučen na 2 minuty Carter a Montreal bude hrát za malý okamžik přesilovou hru.
40:20
Domácí se hned dostali do útočného pásma, kde se snaží prosadit.
40:01
Ve druhé třetině se prosadili pouze hokejisté Los Angeles, které vede zásluhou Cartera nad Montrealem 2:1. Domácí jsou v dnešním utkání lepším týmem a mají utkání velmi dobře rozehrané. Podaří se Montrealu vyrovnat nebo dokonce utkání otočit? Třetí třetina začne přibližně v 6:29.

Střely na branku: 13 – 10.
40:00
39:54
Z levého kruhu vystřelil Doughty a poslal kotouč do levé tyčky. To je velká škoda pro Los Angeles.
39:40
Domácí se stále drží v útočném pásmu a mají silný tlak.
39:15
Velký závar před brankou Budaje gólem nekončí, když Toffoli poslal kotouč těsně vedle pravé tyče.
38:38
Los Angeles si zahraje přesilovou hru, když je za hrubost vyloučen na 2 minuty Eller.
38:14
Z levého kruhu se pokoušel prosadit střelou zápěstím Galchenyuk, který branku těsně přestřelil.
37:19
Los Angeles by rádo přidalo ještě jednu branku, aby se přiblížilo k vítězství v tomto utkání, ale obrana Montrealu působí velmi koncentrovaně.
36:27
Gorges to zkusil od levého mantinelu, Quick byl pozorný a kotouč bez problémů zastavil.
35:32
Po zákroku Budaje je hra přerušena. Následuje komerční přestávka.
35:07
35:00
Montreal si v přesilové hře dokázal vytvořit silný tlak, branku ale s největší pravděpodobností nevstřelí.
34:20
Z levého kruhu nahodil kotouč na branku Markov a kus černé gumy skončil na levé tyči.
33:48
Subban se dostal na modré čáře ke střele, ale tou trefil pouze hráče před sebou, od nějž se kotouč dostal do středního pásma.
33:24
Los Angeles se zkraje oslabení ihned osvobozuje.
33:07
Montreal bude hrát přesilovou hru. Za podražení je vyloučen na 2 minuty Muzzin.
32:31
Brown se pokoušel dostat od levého mantinelu do zakončení, ale tento záměr mu nevyšel.
31:42
Hra je v posledních střídáních plná nepřesností. K vidění není mnoho pohledných kombinací.
30:35
Subban však přišel z pravého mantinelu o kotouč, takže snažení hostujícího celku přišlo vniveč.
29:35
Komerční přestávka přerušila tlak domácího celku, Montreal se drží v útočném pásmu.
28:56
Kotouč se dostal do hlediště a hra je přerušena. Komerční přestávka.
28:12
Pearson se dostal na vrcholu pravého kruhu k odraženému kotouči a tvrdě vystřelil těsně vedle levé tyče.
27:26
27:17
Tentokrát hostující družinu zastavilo postavení mimo hru.
26:52
Kotouč je opět až za brankou Budaje. Montrealu se přesilová hra vůbec nedaří.
26:12
Los Angeles se zatím bez problémů brání.
25:45
Pokus Subbana od modré čáry skončil na výstroji Quicka.
25:26
Montreal bude ale nakonec hrát přesilovou hru, když je za podražení vyloučen na 2 minuty Williams.
25:02
Domácím vstřelené branka velmi pomohla, když jsou opět aktivnějším týmem a snaží se přidat další branku.
24:14
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Los Angeles využívá přesilovou hru a vrací se do vedení. Kopitar našel bekhendem na levém kruhu JEFFA CARTERA, který střelou z první poslal kotouč k levé tyči. Budaj byl bez šance. Asistence: Anže Kopitar, Alec Martínez.
23:40
Doughty nahodil kotouč na branku od modré čáry, ale ten se k ní nakonec vůbec nedostal.
23:04
Kopitar chyboval v útočném pásmu a kotouč je opět daleko od Budajovy branky.
22:45
Hosté se osvobozují a posílají kotouč do středního pásma.
22:31
Čeká nás přesilová hra Los Angeles. White je vyloučen na 2 minuty za držení.
22:00
Eller se pokoušel z levé strany přihrát před branku Bourquemu, ale ten se ke kotouči nedostal.
21:22
Po pravé straně se nedokázal dostat do zakončení Gionta, Vojnov ho vytlačil za branku.
20:38
Los Angeles se chtělo dostat do útočného pásma tak vehementně, že se dopustilo postavení mimo hru.
20:01
První třetina končí nerozhodným výsledkem 1:1. Do vedení se dostali ve 2. minutě Králové, když se přesnou střelou k pravé tyči prosadil Muzzin. Hokejistům Montrealu se ale podařilo šťastně vyrovnat, když si střelu Subbana od modré čáry srazil do branky jeden z bránicích hráčů. Uvidíme, jak se bude utkání vyvíjet ve druhé třetině, která začne přibližně v 5:34.

Střely na branku: 5 – 5.
20:00
19:58
Kotouč je v rohu kluziště. V první třetině se již nic nestane.
19:36
Montreal se dokázal dostat z pod tlaku svého soupeře, když Briere vyvezl kotouč do středního pásma, kde o něj nakonec přišel.
18:25
Los Angeles se stále snaží tlačit do útoku, ale Budaj už velmi dlouho nemusel zasahovat. Domácí hrají v útočném pásmu pouze okolo mantinelů a nedaří se jim dostat do zakončení.
17:57
Z velkého úhlu se pokoušel překvapit Quicka Gallagher, ale americký brankář byl pozorný a kotouč vyrazil za branku.
16:39
Inkasovaná branka vzala z holí domácích hráčů klid, ti se nemohou udržet v útočném pásmu.
15:59
Budaj se musel mít na pozoru, když si nahozený kotouč zpoza branky málem srazil do vlastní klece Markov.
14:45
Montreal právě vstřelil branku!
Montreal se dokázal ubránit v oslabení a těsně po něm přidává velmi šťastnou vyrovnávací branku. P.K. SUBBAN nahodil kotouč na Quicka od modré čáry, ale těsně před brankoviště kotouč nešťastně tečoval jeden z bránicích hráčů a brankář Los Angeles nedokázal na tuto změnu směru zareagovat. Asistence: Max Pacioretty, David Desharnais.
14:05
13:48
Doughty se dostal ke střele od modré čáry, kterou dokázal Budaj ramenem vyrazit do ochranné sítě.
13:20
Je tady další postavení mimo hru ze strany Los Angeles. V této přesilové hře se domácím nedaří vůbec nic.
12:53
Obrana Montrealu velmi dobře brání modrou čáru, domácího to mají v přesilové hře hrozně těžké.
12:45
Nyní se Králové dopustili postavení mimo hru.
12:29
Domácím se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.
12:05
Ještě nás čeká komerční přestávka, než začne přesilová hra domácích.
12:05
Los Angeles bude hrát přesilovou hru. Za podražení je vyloučen na 2 minuty Eller.
11:15
Richards vyslal do útočného pásma Cartera, který však byl vytlačen za branku. Ale i odtud to kanadský útočník zkusil a nahodil kotouč do brankoviště, kde se si ho Budaj málem srazil do vlastní branky.
10:37
Nahozený kotouč za branku Los Angeles dokázal Quick zastavit, jenž rychle rozehrál a domácí se dostali z vlastního pásma ven.
10:00
Zatím se hraje ve vysokém tempu. Lepším týmem jsou domácí Králové.
9:24
Z modré čáry se do kotouče opřel Jemelin, který donutil Quicka k zákroku vyrážečkou.
8:15
Máme za sebou první bitku utkání. V útočném pásmu Králů se do sebe pustil Clifford s Tinordim a předvedli nám opravdu velmi pohledný souboj, který nakonec skončil remízou. Oba si nyní posedí 5 minut na trestné lavici.
7:42
Tentokrát se dostal na modré čáře ke kotouči Kopitar a byla z toho střela vedle branky.
6:51
Na modrou čáru obdržel kus černé gumy Doughty, který se výborně uvolnil, ale poté místo očekávané střely zvolil přihrávku na Cartera, jenž se ke střele nedostal.
6:10
Na řadu přichází první komerční přestávka.
5:48
Montreal se dokázal dostat do útočného pásma, kde první lajna Canadiens velmi dlouho operovala. Přímé ohrožení branky z toho však nebylo.
4:23
Kopitarovi se v dnešním utkání daří vše, na co sáhne. Na levém kruhu získal ztracený kotouč a ještě ohrozil Budaje, když vystřelil po ledě.
3:30
Šance však přišla na druhé straně. Briere našel z levé strany na brankovišti volného Moena, který poslal kotouč pouze do připraveného Quicka.
2:47
Domácí zůstávají nadále velmi aktivní a kombinují v útočném pásmu.
1:54
Králové se dostávají do vedení. Rychlý přechod do útoku končí úvodní brankou, když Toffoli výborně uvolnil na levém kruhu JAKEA MUZZINA, který střelou zápěstím překonal Budaje. Asistence: Tyler Toffoli, Justin Williams.
1:03
Z levého kruhu vystřelil velmi nebezpečně Pearson, když dostal mnoho prostoru a nadělal Budajovi značné problémy, když se vyrazil kotouč přímo před sebe, kde se ke kotouči dostali obránci Canadiens.
0:18
Los Angeles začalo velmi aktivně, ale jeho první útok zastavilo postavení mimo hru.
00:01

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Doughty, Muzzin, Vojnov, Regehr, Martínez, Mitchell – Williams, Kopitar, Toffoli – Carter, Richards, Pearson – Brown, Stoll, King – Lewis, Vey, Clifford

Montreal Canadiens: Budaj (Tokarski) – Subban, Gorges, Jemelin, Markov, Tinordi, Murray – Gallagher, Desharnais, Pacioretty – Gionta, Plekanec, Galchenyuk – Weise, Eller, Bourque – Parros, Briere, Moen

Rozhodčí: McCauley, O'Halloran – Gibbs, Racicot.
Montreal Canadiens

Montreal je na tom ještě lépe, než jeho dnešní soupeř. Ve Východní konferenci mu patří třetí příčka a když se obejde bez nějaké dlouhodobého herního výpadku, tak si ve vyřazovacích bojích zahraje. Poslední dvě utkání Montrealu skončili vítězstvím, takže se dnes máme na co těšit.
Los Angeles

Králové se v Západní konferenci nachází na šestém místě a mají nakročeno do vyřazovacích bojů, když mají před devátým Winnipegem náskok osmi bodů. V posledních utkáních hraje Los Angeles ve velmi dobré formě, když své poslední čtyři zápasy vyhrálo.
Přeji krásnou hokejovou noc. NHL se velmi rychle blíží ke konci základní části a každý zápas je hodně důležitý. Dnes tomu nebude jinak, když své síly změří Los Angeles a Montreal Canadiens. Utkáním Vás provede Jan Šlapáček.

Úvodní vhazování je naplánováno na 4:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.