V penaltovém rozstřelu vítězí nakonec Jaroslavl, která si ale 2 body za předvedenou pouze bránící hru vůbec nezaslouží. Občas se ale štěstí k tomuto stylu hry obrátí, což se ukázalo zrovna dnes.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Lokomotiv Jaroslavl.
Jediný uspěšný exekutor se ukázal EMIL GALIMOV, jemuž vyšel nádherně blafák.
Lee se ho pokusil napodobit, ale neuspěl.
Galimov proměnil úspěšně backhandový blafák.
Na druhé straně vypíchl Kolesnik poku Mozjakina.
Apalkovovu střelu vyrazil ramenem Košečkin.
na druhé straně nenašel mezírku mezi betony Zaripov.
A vymíchat Košečkina se mu nepodařilo.
Jako první pojede hostující Černikov.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani 5 pluových minut vítězství jednoho z týmů nepřineslo. Na řadu přicházejí nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:16
Na druhé straně si stejně počínal Kolesnik proti Shenfeldovi.
64:06
Košečkin chytá dělovku Holose od modré.
64:01
poslední minuta prodloužení.
63:05
Birjukov to zkoušel sám, ale za modrou o puk přišel.
62:00
Málem rozhodli hosté, ale Martensson v poslední chvíli uklouzl.
60:53
Magnitogorsk už je opět v pásmu hostů.
60:01
Taktika hostů v podání nepropustné obrany a betonu vlastního pásma vyšla a z dnešního utkání berou bod. Metallurg nevymyslel nic kloudného, krom jedené akce zakončené Mozjakinem, aby zápas vyhrál. Na pořadu dne je tedy minimálně prodloužení.
60:00
59:55
Mozjakinův backhand nic na výsledku nezměnil. Jdeme do prodloužení.
59:10
Potěchin rozehrává k jedné z posledních akcí domácích za jejich brankou.
58:01
Poslední 2 minuty 3. třetiny.
57:45
Další vyhození hostů pouze za útočnou modrou, aby to nebyl icing.
56:30
Lokomotiv se doslova modlí, aby už zazněla siréna oznamující konec 3. třetiny.
55:31
Ojedinělý výpad hostů zastavuje útočná modrá čára.
54:07
Vzájemné vyloučení. Na straně hostů to je za vysokou hůl Maltsev a za domácí dostává Chabarov 2 min za krosček
53:52
Po dlouhé době si sáhl na černou gumu také Košečkin.
53:36
Nyní zastavilo domácí borce postavení mimo hru.
53:00
Magenti mají hodně potíží dostat se přes obranný val hostů na modré čáře.
51:40
Jaroslavl čeká vyloženě na brejky, do jednoho z nich se dostal Petrov, ale puk se mu zamotal mezi nohama a tak s ním skončil v rohu.
50:11
Již po několikáté dnes hosté zahráli na zakázané uvolnění.
49:22
Závar před brankou Magnitogorsku řeší až hvizdem rozhodčí.
48:35
48:05
Střelu Vasiljeva zastavil Košečkinův beton.
47:31
Hosté musejí začít od vlastní branky.
46:35
Za hákování je vyloučen Timkin (MET).
45:21
Mozjakin z bezprostřední blízkosti nepropálil Kolesnika po krásné kombinaci domácích.
45:00
Maltsev po dlouhé době zaznamenal střelu pro Jaroslavl.
43:52
Malinovskij příčinou postavení mimo hru domácích.
42:49
Po dlouhé době se dostávají hosté do pásma.
40:00
Za hákování si půjde sednout hostující Averin. Magnitogorsk začne závěrečnou periodu v početní výhodě.
Druhá třetina byla ve znamení jasného tlaku domácích, který však ale zatím rozdílovou branku nepřinesl. Jaroslavl nestrávila za celou třetinu ani celou minutu v útočném pásmu. Kdo se nakonec bude radovat z výhry se dozvíme ve 3. třetině, která začne přibližně v 16:37
40:00
39:49
Oba týmy jsou kompletní.
39:01
Poslední minuta 2. třetiny.
37:49
Za vzájemnou potyčku dostávají trest Brent (MET) a Gorochov (JAR), i když to vypadá jako by se spíše po sobě váleli, než prali.
37:10
Jaroslav hraje s pěti hráči v poli
36:50
Hostům se daří opět vyhodit puk.
36:47
Proti střele Leeho vytasil Kolesnik efektivní semafor.
36:00
Domácím se však zatím početní výhoda absolutně nedaří.
35:10
Magntigorsk si vysloužil přesilovku. Černikov dostává 2 minuty nepodmíněně za podražení.
33:59
Nyní už jsou však opět nastěhováni před vlastní brankou.
33:10
Hosté se nyní alespoň na chvilinku ohřáli v útočném pásmu.
32:32
Kolesnik dovoluje svým zákrokem alespoň vystřídat svým unaveným spoluhráčům.
31:58
Chabarov to zkoušel objetím branky, ale neúspěšně.
30:40
Metallurg má evidentní převahu, ale nedokáže ji přeměnit ve vedoucí góll.
29:34
Zakázané uvolněné Jaroslavle.
28:00
Lokomotiv se nemlže i nadále vymanit ze sváru domácích. Ti zatím moc střeleckých pokusů však nevyslali.
26:05
Teď to zkoušel individuálně Těreščenko, ale na Kolesnika si nepřišel.
25:11
DOmácí i nadále zůstali v pásmu. Jejich tlak přerušil nakonec Kolesnik přikrytím kotouče.
24:22
Nyní ovšem ale hosté zahráli opět icing,.
23:47
Avtsin dostal puk do jízdy, ale Košečkina neprostřelil.
23:01
Jaroslav zahrála zakázané uvolnění.
22:40
Kombinace domácích skončila na Kolesnikovi.
21:33
20:47
Jaroslavl nedokázala vystřelit. Magneti vyhazují.
20:01
Vše je připraveno na začátek 2. třetiny.
Další třetina začne přibližně v 15:50.
Je za námi premiérově dějství, které skončilo 1:1. Do vedení dostal v polovině 12. minuty Mozjakin. Za Jaroslavl vyrovnal v závěru 16. minuty z první vážnější akce hostů Apalkov.
20:00
19:33
Shenfeld (MET) zahákoval soupeře a musí jít sedět.
18:52
Averin z otočky vystřelil, domácí branku však netrefil.
18:00
Shenfeld neusměrnil kotouč backhandem do prázdné branky.
17:20
Nyní převzali iniciativu pro změnu domácí a tlačí na soupeře.
15:58
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Akci 3 na 2 zakončil DANIIL APALKOV, který si najel z druhé vlny a střelou zápěstím překonává Košečkina. Asistence: Sergej Plotnikov.
15:03
Magnitogorsk hraje kompletní.
14:43
Nyní je zastavil ofsajd.
14:36
Hosté musí opět začít od vlastní branky.
14:00
Lokomotiv se sám špatnou rozehrávkou vyhání z pásma.
13:03
Malinovskij (MET) dostává 2 min za nedovolené bránění.
11:28
Metallurg právě vstřelil branku!
Zaripov dostal puk do jízdy, aby jej následně předložil volnému SERGEJOVI MOZJAKINOVI, který se z voleje nemýlil. Asistence: Danis Zaripov, Chris Lee.
9:32
Jaroslavl se osvobozuje z tlaku vyhozením kotouče alespoň ke Košečkinovi.
7:55
Kolesnik se po téměř 8 minutách hry připisuje první zákrok.
6:11
Avtsin se dral do zakončení, ale před Košečkinem o puk přišel.
5:24
Hra je sice plynulá, ale ani jeden z týmů se nedostal ještě ke střele.
3:23
Jako první z brankářů si na puk sáhl Kolesnik, který ho přikryl po vypadnutí z chumlu hráčů.
3:00
Zápas ze začátku postrádá myšlenku. Hraje se hlavně za brankami.
1:40
Lokomotiv v pásmu domácích. Záhy však o puk přišel.
0:22
Hosté začínají utkání icingem.
00:01
Na pořadu je ruská státní hymna. Zanedlouho bude vhozena úvodní buly.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov – Lee, Těreščenko – Malenkich, Chabarov – Metljuk, Ibragimov – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Shenfeld, Kazionov, Gulaš – Brent, Timkin, Potěchin – Kameněv, Malinovskij, Grigorenko

Lokomotiv Jaroslavl: Kolesnik (Sanford) – Ljubuškin, Gorochov – Holos, Vasiljev – Višněvskij, Zotov – Pěreťjagin, Jakovlev – Plotnikov, Averin, Apalkov – Černikov, Ullström, Petrov – But, Kapustin, Galimov – Avtsin, Chlopotov, Maltsev

Rozhodčí: Rogačjov, Ščeňjov – Menšich, Chubikin.
Československá stopa

Dnes budou čeští zástupci pouze v dresu Magnitgorsku. Jsou to mistři české extraligy z loňského ročníku s Plzní Milan Gulaš a Jan Kolář.
Vzájemné zápasy

Oba dnešní soupeři se spolu utkaly naposled v loňské sezoně. Oba vzájemné duely vyhráli hosté. Nejprve vyhrála Jaroslavl v Magnitogorsku 3:2 po prodloužení.

Magneti ale vrátili porážku svému soupeři i s úroky. V Jaroslavli vyrály přesvědčivě 5:1.
Poslední zápas

Jak už bylo řečeno, tak oba týmy odehrály svůj poslední zápas se zcela opačnými pocity po konečné siréně. Jaroslavl prohrála na půdě Čeljabinsku těsně 1:2.

Magnitogorsk naopak zvítězil doma nad Čerepovcem 4:2, když o svém vítězství rozhodly Magneti v poslední třetině, kterou vyhrály 2:0.
Magnitogorsk naopak dnes končí sérii domácích a také on zatím hraje střídavě ale s opačným rozdílem než Jaroslavl. Má tedy na kontě 2 výhry a 1 porážku.
Lokomotiv dnes zakončí čtyřzápasový trip na ledech soupeřů, ze kterého si zatím veze 3 body za výhru v Nižněkamsku. Dva zápasy ale prohrál. Pokud by to ale mělo pokračovat na střídačku, tak by dnes měl vyhrát.
Hezké odpoledne z Magnitogorsku. Místní Metallurg střetné své hole s Lokomotivem Jaroslavl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.