Hráči Medveščaku Záhřeb sice nedokázali porazit nejhorší tým KHL po šedesáti minutách, ale uspěli alespoň v nájezdech, kde hned v první sérii vstřelil rozhodující gól Ryan Vesce. Brankář Záhřebu Dekanich totiž všechny tři pokusy hostí pochytal. Utkání to bylo rozhodně zajímavé a dramatické. Hosté dokázali vy druhé třetině srovnat dvoubrankové manko a ve třetí části stačili odpovědět i na Katičův gól. Domácí byli poté aktivnější, ale na rozhodnutí si museli počkat až do nájezdů. Hráči Medveščaku si nyní užívají své vítězství a jezdí oslavná kolečka kolem spokojených tribun. To je ode mne pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek pátečního večera.
V samostatných nájezdech zvítězil tým KHL Medveščak Zagreb.
Autorem branky je RYAN VESCE.
Střelu McLeana Dekanich chytá a je rozhodnuto!
Ellison hostující branku minul – 1:0.
Dekanich vytěsnil střelu Kosourova.
Klička Ryana byla příliš pomalá a Hovinen zakročil vyrážečkou.
Forhendovou kličku Valujského zastavil Dekanich.
Do branky hostí šel na nájezdy Hovinen a Vesce ho pokořil ranou mezi betony – 1:0.
Jako první pojede Ryan Vesce...
Samostatné nájezdy začínají.
Hráči Medveščaku byli v prodloužení aktivnější, ale rozhodující branku nevstřelili. Uvidíme tedy nájezdy.
Střely na branku v prodloužení – 4:0
65:00
Prodloužení skončilo.
64:19
Murley se natlačil až před branku a jednou rukou se pokusil zasunout kotouč za Sorokina, ten odolal.
63:51
Fosterova pumelice se mezi tyče nevešla.
63:20
Cheechoo nahazoval od modré do ohně, Sorokin vyrazil betony.
62:25
Popovič si sjel s kotoučem mezi kruhy, ale zápěstím netrefil hostující branku. Domácí jsou v prodloužení útočnější.
61:15
Giroux posílal zajímavou nabídku před branku, najíždějící útočník však nedokázal kotouč tečovat.
60:40
Thomasovu jedovku vytěsnil za svou branku Sorokin.
60:01
Domácí šli ve třetí třetině do vedení přesilovkovou trefou Katiče, ale Metallurg bleskově srovnal zásluhou Žafjarova. Jdeme tedy do prodloužení.
Střely na branku ve třetí třetině – 14:4
Střely na branku celkem – 35:27
60:00
59:56
Hosté vyhodili kotouč ze svého obranného pásma a utkání dospěje až do prodloužení.
59:01
Poslední minuta třetí třetiny.
58:37
To byla obrovská šance! Walker si ve středním pásmu obhodil protihráče a natlačil se do samostatného úniku! Pokusil se roztáhnout Sorokina a forhendem zasunout kotouč za jeho záda. Hostující gólman však ke své tyčce natáhl beton a puk zůstal někde pod ním.
58:24
McLean se s kotoučem dostal až do nebezpečné vzdálenosti, ale jeho střelu domácí zablokovali.
57:59
Už pouze dvě minuty.
57:19
Po přejetí do útočného pásma nahodil kotouč na Sorokina Thomas. Hostující brankář zakročil lapačkou.
56:50
Po buly ostře pálil Cheechoo, kotouč jen zanechal otisk na zadním mantinelu.
56:42
Domácí vybojovali vhazování v útočném pásmu. Do konce normální hrací doby už jen něco přes tři minuty.
56:19
Tuhý boj o puk u mantinelu ve středním pásmu skončil strkanicí po odpískání. Rozhodčí ale vylučovat nebudou.
55:39
Jessiman se pokusil překvapit hostujícího brankáře výjezdem zpoza branky a následnou bekhendovou střelou. Sorokin má puk pod sebou.
55:05
54:59
Hosté vyhazují a je prakticky po přesilovce.
54:34
Dekanich musel přikrýt nastřelený kotouč a hosté tak získali vhazování v útočném pásmu.
54:08
Ze středního pásma napřáhl Foster, Sorokin byl pozorný.
53:37
Hosté vyhodili.
53:11
Od mantinelu vypálil z první Thomas, zamířil jen do zadního mantinelu.
53:05
Hosté si berou oddechový čas.
53:05
Trochu klidnější pasáž přerušuje faul hostujícího Galimova, který se nechal zbytečně vyloučit za zákrok za brankou Medveščaku.
51:24
50:54
Další vyhození hráčů ze Záhřebu. Ti se v oslabení teď dobře brání.
50:23
Domácí vyhazují a zraněný hlavní rozhodčí se vrací na led.
49:23
Vyloučen Luke Walker za podražení, přesilová hra pro hosty.
49:17
Kuriózní situace. Na ledě zůstal v bolestech ležet jeden z dvojice hlavních rozhodčích, který musel být následně odveden mezi střídačky a tam mu zdravotníci ledují krk. Zápas zřejmě musí dopískat jeho kolega.
46:56
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
Hosté rychle vyrovnávají! Zatímco na ledě zůstal ležet zraněný Galimov, dostal se na modré k odraženému puku DAMIR ŽAFJAROV, který z otočky vystřelil a překvapený Dekanich puk propustil za svá záda – 3:3. Asistence: Ansel Galimov.
46:20
Hezký pas mezi kruhy dostal Vesce, jeho rána však byla sražena.
44:42
Medveščak právě vstřelil branku!
Domácí nejprve po brejku jednoho z hráčů Metallurgu zřejmě zachránila tyč a vzápětí přišel gól v síti Sorokina. Na modré čáře mohutně napřáhl MARK KATIČ a jeho přízemní rána zapadla k pravé tyči Sorokinovy svatyně – 3:2! Asistence: Matt Ellison.
43:58
Popovičovi na modré nesedla střela. Vzápětí Vesce nedosáhl na vzdálenější tyči na přihrávku.
43:32
Murray si vynutil faul na svou osobu, podrazil ho Kurtis McLean.
43:00
Na pravém kruhu zůstal úplně volný Walker, Sorokina nepřenonal.
42:46
Z velkého úhlu to zkoušel Arzamascev. Dekanich byl dobře postaven a kotouč vyrazil.
41:31
41:04
Domácí vyhazují.
40:54
Od modré čáry střílel Martynov. Dekanich má puk někde v klíně.
40:06
Galimov dokončil svůj trest z konce druhé třetiny a nyní začíná zkrácená hostující přesilovka.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 21:19.
Ve druhé třetině jsme viděli mnoho zajímavých situací a také tři góly. V polovině utkání nejprve zvýšil na 2:0 Matt Ellison a zdálo se, že by domácí již mohli mít zápas pod kontrolou. Místo toho však přišla chyba ve vlastní přesilovce, kterou potrestal snížením Galimov a po další minutě hry Žafjarov vyrovnal. Do třetí třetiny se tak půjde za stavu 2:2.

Střely na branku ve 2. třetině – 5:11
Střely na branku celkem – 21:23
40:00
39:58
Ofsajd domácích. Ve druhé části se již nic nestane.
39:30
Hala bouří. Domácí příznivci viděli nedovolený zákrok na svého hráče, ale nakonec je vyloučen Mathieu Carle.
39:05
Sám na Sorokina jel Ryan. Byl však zezadu tísněn a hostujícího brankáře neprostřelil.
39:01
Poslední minuta druhé třetiny.
38:26
Hosté již ve čtyřech. Nicméně Sorokin musel s velkými problémy zastavit střelu Carla.
38:20
Od modré vypálil Kurtis Foster, Sorokin kotouč chytá.
38:05
Galimov u mantinelu dohrál Fostera a rozhodčí to posoudili jako nedovolený zákrok. Krátká přesilovka 5 na 3!
37:59
Hostům se povedlo vyhodit.
37:36
Trenér Medveščaku Mark French není s přesilovou hrou spokojen a bere si time-out.
37:36
Domácí přechod do pásma zastavilo postavení mimo hru.
36:25
Veličkin ale fauloval a domácí si tak zahrají přesilovou hru.
36:25
Velkou šanci měl Vesce, který z pravé strany najížděl na Sorokina. Snažil se nacpat puk ke vzdálenější tyči, ale těsně ji minul.
36:10
Hráči Novokuzněcku jsou po vyrovnání hodně aktivní. Dekanich si připsal další důležitý zákrok, když dokázal nepříjemnou střelu ze střední vzdálenosti schovat pod tělem a neumožnit číhajícím soupeřům dorážky.
35:52
Z rohu kluziště nahazoval Kartajev, Dekanich má puk v lapačce.
34:44
Hosté jsou nabuzeni. Dekanich musel čelit střele z mezikruží, ale tentokrát situaci dobrým zákrokem vyřešil. Kotouč je v jeho výstroji.
33:06
Pu buly se dostal ke kotouči na modré čáře Martynov a vystřelil. Dekanich byl příliš zaměstnán soubojem s protihráčem, jenž ho atakoval v brankovišti a puk mu propadl pod betony do branky. Domácí se zlobí, požadují odpískání faulu na svého brankáře, ale branka platí. Gól je nakonec připsán DAMIRU ŽAFJAROVOVI – 2:2. Asistence: Jegor Martynov a Rafael Achmetov.
32:47
Hosté v plném počtu. Toto oslabení bylo pro Novokuzněck úspěšné, vždyť se v něm jeho hráčům podařilo skórovat.
31:56
Chyba Fostera na útočné modré přišla domácí draho! Domácímu bekovi kotouč přeskočil hokejku a hosté se dostali do úniku 2 na 1, který táhl Galimov. Ten v útočném pásmu nahrál Achmetovovi, jehož střela propadla Dekanichovi mezi betony a zastavila se v brankovišti. ANSEL GALIMOV se k volnému kotouči dostal jako první a doklepl ho do prázdné branky – 2:1. Asistence: Rafael Achmetov.
30:47
Po faulu Žafjarova si domácí zahrají dvě minuty přesilové hry.
30:20
Matt Ellison si však o chvíli později výrazně zlepšil náladu! Zpoza branky ho krásně našel Ryan a Ellison se nekompromisně trefuje nad padajícího Sorokina – 2:0 Asistence: Michael Ryan.
29:52
Po skončení domácího oslabení ujel obraně Metallurgu Ellison. Sorokin hosty podržel.
29:20
Další vyhození domácích. V hale panuje skvělá atmosféra.
28:59
Švarný v poklidu posílá puk přes všechny čáry.
27:56
Nejprve závar před Dekanichem, který stačil vytrčit beton proti dorážce osamoceného Žafjarova, vzápětí zase situace 2 na 2 v podání domácích. Skóre se nemění.
27:35
Teď už se píská. Dvě minuty dostává tentokrát Saša Martinović za vysokou hůl.
26:44
26:19
Domácím na chvíli zatrnulo, když přes Thomasovu hůl upadl jeden z hráčů hostí a vzápětí se ozvala píšťalka. Vylučovat se však nebude, čárový jen odpískal ofsajd Metallurgu.
25:57
Hosté nehrají přesilovku zle. Všechny jejich pokusy ale pochytal výtečný Dekanich.
25:08
Rafael Achmetov se protáhl domácí obranou až na pravý kruh. Jeho střelu na vzdálenější tyč ale likviduje krásným semaforem Dekanich!
24:43
První přesilovka pro hosty. Luke Walker je vyloučen za držení Mäntyly.
24:23
Giroux pálil nebezpečně od modré, Dekanich si kotouč přes klubko těl našel a zakročil betonem.
23:53
Nyní icing domácího celku.
23:33
Glumac se protlačil až před Sorokina. Ten mu stačil vypíchnout kotouč holí.
22:25
Thomas si vyjel z rohu až na kruh, branku hostí však netrefil.
22:02
Postavení mimo hru v podání Novokuzněcku.
21:51
Kotouč teď drží hosté, ale daleko od branky soupeře.
20:31
Po přihrávce Mäntyly střílel z levého kruhu Valujskij, Dekanich vyrazil do rohu.
20:01
Další třetina začne přibližně ve 20:22.
První třetina přinesla zajímavý hokej a nebezpečnějším týmem v ní byl domácí Medveščak. Celek ze Záhřebu hosty od začátku zmáčknul a ve 14. minutě se dočkal i vedoucího gólu, když se v přesilové hře prosadil Cheechoo.

Střely na branku v 1. třetině – 16:12
20:00
19:53
Po buly domácí vyhodili kotouč až do útočného pásma a v první třetině se už asi nic nestane.
19:49
Útočný výlet podnikl hostující bek Giroux. Jeho střela zápěstím od pravého mantinelu však končí v moci Dekaniche.
19:07
Po střele od modré předvedl jistý zákrok Dekanich, který ukryl kotouč ve svém klíně.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:05
Valujskij nahazoval z rohu puk před domácí branku, ael jeho pokus byl zblokován.
17:42
Hosté pod tlakem vyhazují na icing.
17:20
Od levého mantinelu pálil mimo Thomas.
15:57
Situaci 3 na 2 zakončoval nepřesnou ranou z mezikruží Vesce.
14:57
Hosté se snažili odpovědět, ale jejich šanci zlikvidoval dobrým zákrokem Dekanich.
13:52
Domácí přesilovka dlouho nevypadala vůbec dobře, ale přesto v ní Medveščak nakonec střílí vedoucí gól. Po vyražené střele Fostera uklidil puk do branky kanonýr JONATHAN CHEECHOO. Platnost gólu ještě muselo potvrdit video. Asistence: Kurtis Foster a Matt Murley.
13:11
Přesilová hra tlak domácích paradoxně brzdí. Sorokin ještě nemusel zasahovat.
12:47
Špatná rozehrávka medvědů končí zakázaným uvolněním.
12:35
Domácí musí začít od své branky.
12:18
Poměr střel je zatím 10:5 pro domácí. Uvidíme, co s touto statistikou provede přesilovka Medveščaku.
12:18
Nazarov vyloučen za zákrok vysokou holí. Domácí budou hrát první přesilovku.
11:35
Další velký závar před hostující brankou, Sorokin opět odolal.
9:37
Utkání je zatím na pohled hodně jednoznačné. Sorokin však chytá velmi dobře a spoluhráči mu mohou děkovat, že stále platí bezbrankové skóre.
5:46
Domácí hrají i nadále s velkou chutí a většinu času kontrolují kotouč.
4:11
O první střelu hostí v utkání se postaral Kurtis McLean, Dekanich na místě.
2:25
Chorvatský celek pokračuje v náporu, domácí brankář Dekanich ještě nemusel zasahovat.
1:02
Domácí začali utkání velmi ofenzivně a hned v úvodu zasypali brankáře Sorokina několika střelami.
0:21
Hala Dom Sportova je opět velice slušně zaplněna a od úvodního buly žene hráče Medveščaku dopředu.
00:01

KHL Medveščak Zagreb: Dekanich (Vasiljević) – Carle, Martinović, Švarný, Foster, Katič, Popovič – Cheechoo, Murley, Thomas – Vesce, Ryan, Ellison – Murray, Walker, Björkstrand – Glumac, Kane, Jessiman – Koren.

Metallurg Novokuzněck: Sorokin (Hovinen) – Giroux, Mäntylä, Martynov, Arzamascev, Aksjoněnko, Kanarskij, Dydykin, Skutar – Valujskij, McLean, Kosourov – Galimov, Achmetov, Žafjarov – Veličkin, Vyglazov, Kartajev – Turukin, Mitrjakov, Nazarov.

Rozhodčí: Baluška, Safiullov – Menšich, Sazonov.
KHL Medveščak Zagreb:
Chorvatský Medveščak ještě loni nastupoval v mezinárodní rakouské EBEL lize, ale pro letošek se celek ze zdánlivě nehokejové země přihlásil do nejbohatší soutěže v Evropě a zatím zde podává velice sympatické výkony. Hokejisté Medveščaku hrají výborně především doma, kde jsou hnáni dopředu temperamentními fanoušky a v tomto ohledu jsou druhým nejlepším týmem celé soutěže. V celkové tabulce Západní konference patří celku ze Záhřebu pátá příčka s 35 body z 23 odehraných zápasů. Právě v duelu s Novokuzněckem Medveščak zakončuje sérii tří domácích zápasů, když předchozí dva hráči chorvatského klubu vyhráli – naposledy 3:2 po nájezdech s Vladivostokem. Nutno říci, že většinu kádru Medveščaku tvoří cizinci, především zámořští hokejisté. Nejznámější z nic je kanadský útočník Jonathan Cheechoo, jenž se v sezóně 2005-06 stal s 56 góly nejlepším střelcem NHL.
Metallurg Novokuzněck:
Hokejisté z Novokuzněcku se již teď mohou loučit s vidinou play-off. Metallurg totiž ve 22 zápasech získal pouze 16 bodíků a je vůbec nejhorším týmem v rámci celé KHL. Na osmé místo v tabulce Východní konference už teď ztrácí 13 bodů. Hráči Novokuzněcku přitom začali sezónu dvěma vítězstvími, ale poté přišla málo vídaná série čtrnácti proher v řadě, která celek ze Sibiře poslala na samé dno. Toto tristní období Metallurg přerušil dvěma výhrami, ale od té chvíle už opět jen prohrává a aktuálně drží sérii čtyř proher za sebou.
Vítám tu všechny hokejové příznivce. V pátek je na programu hned dvanáct zápasů KHL a já Vám zprostředkuji souboj Medveščaku Záhřeb s Metallurgem Novokuzněck. Jednoznačným favoritem zápasu je chorvatský nováček, který si při své premiéře v KHL vede velice sympaticky. Naopak Novokuzněck je vůbec nejhorším mužstvem v celé soutěži a na horkém ledě v Záhřebu to také nebude mít vůbec jednoduché.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.