To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám dobrou noc a někdy zase napočtenou u onlajnů z kvalitního hokeje!
Československá stopa v utkání:
Michael Frolík (WPG) 0+1, 0 střel, čas na ledě 14:16
Ondřej Pavelec (WPG) 60 minut, 39 zákroků, 1 gól, 97,5%, vyhlášen první hvězdou utkání.
Dnešní utkání sledovalo ve vyprodané Bridgestone Areně 17113 diváků.
Tři hvězdy utkání:
1. Ondřej Pavelec (WPG) 39 zák., 1 gól, 97,5%
2. Andrew Ladd (WPG) 1+0
3. Simon Moser (NSH) 1+0
Je dobojováno! Winnipeg si ve třetí třetině pohlídal dvoubrankový náskok, který si vybojoval v prostřední dvacetiminutovce. Nashville sice snížil na 1:2 díky Moserově teči, ale tři minuty před koncem dodal hostům klid na hole svou dorážkou Devin Setoguchi. Skvělý výkon dnes v brance Jets předvedl Ondřej Pavelec, jehož pravděpodobně nemine ocenění pro nejlepšího hráče zápasu. Na to si ještě ale musíme pár minut vyčkat.
Střely ve třetí třetině: 11 – 4 Celkem: 40 – 20.
60:00
59:49
Puk se dostal až do útočného pásma hostí, tohle už Jets zvládnou.
59:33
Little vyhazuje do středního pásma.
59:22
Té ale předchází oddechový čas hostující střídačky.
59:22
Jacob Trouba (WPG) po závaru v brance zalehl kotouč, za což je vyloučen. Nashville bude mít k dispozici přesilovku 6 na 4.
58:59
Wheeler nevyhodil, ale domácí mají už jen minutu...
Na střely na branku je to už 40 – 20 pro Nashville, frustrovaní domácí hráči a především trenér Barry Trotz si vybírají oddechový čas.
58:39
Josi nepřesně nahrával svému krajanovi Moserovi, puku se ujal jeden z beků hostů a vyhodil ho až do obranného pásma domácích.
58:07
Kane těsně přestřelil odkrytou klec!
57:19
Predators hrají v šesti, Hutton je na střídačce!
57:19
Akci domácích zastavuje ofsajd. Pokud chce ještě Nashville zvrátit nepříznivý stav, čeká ho ještě velmi strastiplná cesta.
56:08
Winnipeg právě vstřelil branku!
Nashville se nadechoval k vyrovnání, ale v obraně se domácím otevřelo okénko, do kterého doslova nasprintovat Blake Wheeler, natlačil se až před Huttona a vystřelil. Gólman domácích jeho střelu vyrazil jen před sebe, kde už číhal DEVIN SETOGUCHI a usměrnil kotouč za brankovou čáru. Asistence: Blake Wheeler, Mark Stuart.
55:49
Smithova střela z ostrého úhlu se o Pavelcovo rameno odrazila za branku.
55:18
Hornqvist hledal na brankovišti zaparkovaného Legwanda, jehož si ale vzal do paráda Bogosian a vyhazuje na zakázané uvolnění.
54:46
Skvělý Pavelec zlikvidoval samostatný nájezd Fishera!
54:31
Stälberg tečoval puk z bezprostřední blízkosti mimo.
54:14
Bourque je v rohu připraven o kotouč Troubou.
53:43
Setoguchi si neporozuměl se Scheifelem, těžit z toho může Wilson.
53:22
O touš se svádí lítá bitva za brankou Huttona.
50:43
Wheeler mohl vrátit hostům dvoubrankové vedení, jeho projektil ale skončil až na plexiskle.
49:11
Nashville právě vstřelil branku!
Velmi lacino přichází snížení domácích! Po sérii odrazů u hrazení se kotouč dostal na hůl Del Zotta, jenž od mantinelu nahodil puk na dezorientovaného Pavelce, před nímž puk usměrnil do sítě svým prvním gólem v kariéře SIMON MOSER. Asistence: Michael Del Zotto, Mike Fisher.
48:50
Ellis zavřel oči a z první zkoušel propálit vše, co mu stálo v cestě. Trefil ale jen zadní mantinel.
Střelcem druhé branky Winnipegu je nakonec Andrew Ladd.
47:07
Pavelec přerušuje hru, hosté si nyní museli pořádně oddechnout.
46:48
Laddův prudký pas nikam končí na zakázaném uvolnění, už teď notně unavená pětice hostů nesmí vystřídat.
46:12
Stuart nahazuje puk do rohu, tam za ním míří nebojsa Frolík.
45:35
Blake Wheeler se obtáčel kolem branky, strážce nashvillské svatyně si s jeho štiplavou střelou nadvakrát poradil.
44:59
Legwand s Bourquem nepochodili, první jmenovaný narazil na zeď jménem Dustin Byfuglien.
44:12
Hostům se podařilo vytlačit hru do středního pásma, Byfuglien nastřelil tvrzené sklo, od nějž se touš odrazil k Weberovi.
43:57
Ekholm s Ellisem kombinují na modré čáře.
43:34
Hornqvist ztratil kotouč, u kotouče ale zůstávají domácí.
43:05
Frolík s Laddem se natlačili až do brankoviště, ale Hutton tentokrát náporu odolal.
42:11
Evander Kane našel křižnou přihrávkou Pardyho, který ještě zkoušel trefit Jokinenovu nastavenou hůl. Nestalo se tak a na tahu jsou domácí.
41:36
41:25
Vyhodit se podařilo i Michaelu Frolíkovi.
40:51
Trouba vyhodil puk a ještě zvládá narušovat rozehrávku Nashvillu.
40:20
Prvním střeleckým pokusem ve třetí třetině se prezentoval Roman Josi, Pavelec ale stihl vykopnout svůj beton včas.
40:01
V prostřední dvacetiminutovce jsme konečně byli svědky prvních dvou gólů, oba skončily v brance Cartera Huttona. O první trefu se postaral pěknou střelou Olli Jokinen, v poslední minutě třetiny ho napodobil Zach Bogosian. Nashville má sice více ze hry, ale marná sláva, neproměňují šance. Na vyrovnání jim zbývá dvacet minut, třetí třetinu začnou v početní výhodě. Dokáží otočit zápas, nebo se bude radovat Winnipeg? Více se dozvíme při startu periody v 22:57.
Střely ve druhé třetině: 15 – 8 Celkem: 29 – 16.
40:00
39:36
Dustin Byfuglien (WPG) zbytečně srazil gólmana Huttona a je po právu potrestán dvouminutovým trestem za nedovolené bránění.
38:18
Jako blesk z čistého nebe vystřelil znenadání Bogosian, jenž se nijak nerozmýšlel a z první propálil Huttona. Puk při své cestě do branky ale jemně tečoval kapitán ANDREW LADD. Asistence: Zach Bogosian, Michael Frolík.
37:05
Pěknou střelou se prezentoval Wilson, avšak všudybyl Trouba ji zblokoval.
36:03
Bogosian odstavil od puku Legwanda a umožnil tím Scheifelemu obrátit hru.
35:26
James Wright to schytal při vhazování a s bolestivou grimasou opouští bojiště. Vypadá to na zranění kotníku.
35:04
Podobná situace na druhé straně, Troubu fantasticky vychytal Hutton!
34:51
Stälberg mířil zcela osamocen na Pavelce, ten ho ale vychytal!
03:37
Setoguchi mohl střílet, ale rozmyslel si to. Puk se po sérii odrazů dostal Ellerbymu, který si pohlednou kličkou udělal prostor ke střele.
33:16
Scheifele s Wheelerem vybojovali útočné pásmo.
32:36
Hornqvistovu střelu srazil jeden z beků hostí do rohu.
32:06
Hosté v plném počtu, ale tlak Predators pokračuje. Slaterovi se nepodařilo vyhodit.
31:44
Ellisova střela končí na Pavelcově betonu.
30:53
Tuto standartní situaci ovládli domácí, kupředu míří Weber.
30:45
Frolík vybojoval ve vlastním oslabení útočné buly pro Winnipeg.
30:06
Za hrubost jsou vyloučeni Mark Stuart (WPG) a Richard Clune (NSH). Trest Stuarta je ale dvojitý, na trestnou tedy usedl i Thorburn (WPG). Následovat bude přesilovka 5 na 4 pro Nashville.
29:10
Nashvillští teď motají hosty v jejich obranném pásmu, Tryskáče se ale srdnatě brání, padají do střel, a když už nějaká projde, tak si s ní poradí Ondřej Pavelec.
27:55
Dobrým obranným zákrokem se prezentoval Wheeler, díky němu je to stále 1:0 pro Winnipeg.
27:01
Smith míří mimo.
26:36
Když se dva perou, třetí se směje. Své o tom ví Zach Bogosian, jenž přijel do rohu, kde o puk bojovali zástupci obou celků, a vypíchl si ho do své moci.
25:02
Pohledná akce hostům zajišťuje průběžné vedení. Skvělou křižnou přihrávku Trouby si zpracoval OLLI JOKINEN, dobruslil s pukem až do mezikruží a nikým nehlídaný prudkou střelou poprvé překonal dosud bezchybného Huttona. Asistence: Evander Kane, Jacob Trouba.
24:49
Ekholm je nevybíravě sražen k zemi Ekholmem.
24:19
Přes Del Zotta se puk dostal k Ellisovi, jenž se ho lacino zbavil – zakázané uvolnění.
23:28
Josiho střela se otřela o tyčku! Branková konstrukce už podruhé za krátkou dobu zachraňuje svěřence Paula Maurice.
22:04
Scheifele našel milimetrovým pasem Wheelera, ten ale ztratil rovnováhu, roztočil se jako kolotoč na právě probíhající Matějské pouti a bezmocen odevzdal puk bekům Predators.
21:20
21:03
Nashvillu se nedaří usadit se v útočném pásmu, tohle oslabení už Jets ustojí bez újmy.
20:09
Domácí mají stále k dispozici více než minutovou přesilovku po faulu Pardyho.
20:01
První třetina postupně nabírala na tempu, než se rozjela na plné obrátky. Posledních pět minut nabídlo vskutku strhující podívanou. Jaká to pozitivní změna oproti veskrze nudné hře z úvodních minut periody. Oba týmy si dokázaly vytvořit několik šancí, všechny ale zneškodnili skvěle chytající gólmani, jak Pavelec, tak Hutton své týmy nesčetněkrát podrželi, českému gólmanovi ve službách Jets v poslední minutě pomohla i branková konstrukce. Druhá třetina začne přibližně v 22:04, buďte u toho!
Střely na branku v první třetině: 14 – 8.
20:00
19:44
Weber trefil tyčku!
19:20
Legwand to zkoušel z úhlu, především díky skvělé práci obránce Stuarta měl Pavelec lehkou práci.
18:50
Adam Pardy (WPG) je vyloučen na dvě minuty za sekání. Nelze se tomuto výroku rozhodčích divit, Cluneho hůl se totiž roztříštila na dvě části.
18:06
Setoguchiho záměr vystihl Weber a odpálil puk až do útočného pásma Nashvillu.
17:18
Hosté v plném počtu. Domácí nevymysleli zhola nic.
17:06
Přesilová hra se domácím vůbec nedaří, Winnipeg už poněkolikáté vyhazuje.
15:54
Ke střele se dostal Josi, jenž vyslal na branku Jets takovou lehkou žabičku, jež ale tečoval Hornqvist. Naštěstí pro Winnipeg puk doplachtil mimo Pavelcovu bránu.
15:18
Druhý faul Tobiase Enströma (WPG) znamená druhou přesilovku pro Nashville. Dvě minuty, nedovolené bránění.
15:17
Hra nabývá na tvrdosti, chvílemi je to až příliš vyhrocené. Nyní například schytal supertvrdý hit u mantinelu Olli Jokinen a skácel se k zemi.
14:02
Ne na dlouho, Thorburn ho o kotouč připravil a vyrazil s ním směr Huttonova branka, poté vyzval ke střele Byfugliena, ten neměl seřízená mířidla.
13:52
Nashville si může na chvilku vydechnout, Jones totiž dopravil puk až do útočného pásma.
12:41
Scheifeleho nabídku zkoušel využít Trouba, z první ale nastřelil jen zadní mantinel.
12:30
11:39
Dustin Byfuglien pálil ze své obvyklé pozice na modré čáře. Tipněte si, jak to dopadlo. Správně, Carter Hutton našel puk ve své výstroji.
11:33
Hutton, Hutton a znovu Hutton! Nashvillský brankář zneškodnil gólové možnosti Ladda, Littlea i Wheelera!
10:54
Hutton se blýskl proti nebezpečné střele Enströma z pravého kruhu, Winnipeg si vytvořil místy až drtivý tlak!
10:42
Preds vyhazují puk přes všechny čáry.
10:30
Také Winnipeg si zahraje svou první přesilovku. Mike Fisher (NSH) to přehnal s důrazem, knokautoval helmu Littlea k zemi a půjde zchladit hlavu na lavici hanby. Dvě minuty, hrubost.
10:23
Fisher a Little se do sebe pustili při souboji v rohu.
09:42
Po dlouhé době musel zasáhnout Carter Hutton, jenž eliminoval golfový pokus hokejového obojživelníka Dustina Byfugliena, jenž tráví většinu času na postu obránce, dnes ale zaskakuje na pravém křídle třetí útočné formace Jets.
08:52
Weberovu přihrávku si sklepl Scheifele, přes aktivně napadající útočníky Predators se ale nemůže prokousat.
07:50
Domácí se dočkaly slastné odměny: puku. Lapačka Ondřeje Pavelce ale zasáhla proti ráně Hornqvista.
07:43
Kvalitní forčeking Predators činí notné problémy Troubovi.
07:01
Jokinen se daleko nedostal – o puk byl finský veterán připraven už ve středním pásmu.
06:24
Drobné nedorozumění nashvillské obrany řeší Pavelec pokrytím nahození Bourquea.
06:02
Další zákrok pro Pavelce, tentokráte si český reprezentant smlsl na tvrdém projektilu devatenáctiletého mladíka Setha Jonese.
05:45
05:31
Cullen se už dostal do interesantní střelecké pozice, avšak ztratil kontrolu nad kotoučem.
05:01
Bravo Pavelec! Nejprve zneškodnil pokus do brankoviště najíždějícího Hornqvista, poté zlikvidoval i těžkou dorážku Legwanda.
04:27
A podruhé. Weber s Josim zakládají další pokus o dobytí Pavelcovy svatyně.
04:09
Tryskáče se poprvé osvobozují.
03:45
Máme tu první vyloučení zápasu, Tobias Enström (WPG) je vyloučen na dvě minuty za hákování, kterého si všiml sudí Hasenfratz při souboji v rohu kluziště.
03:01
Josi udržel modrou čáru, poté sám vystřelil – mimo.
02:39
Enströmův pas nenašel zamýšleného adresáta a končí na zakázaném uvolnění.
02:06
Cullen byl zastaven, dopředu míří Jokinen se Setoguchim.
01:20
Frolíkova akce byla zbržděna, Ellerby musí zakládat další útok zpoza vlastní branky.
00:27
Do prvního útoku se ženou hráči Predators, Hornqvist ale ztratil puk v rohu kluziště, čehož může využít Frolík.
00:01
Utkání ještě předchází úvodní ceremonie, kromě hymen Kanady a USA bylo vhozeno čestné buly, jenž obstaral malý chlapec postižený rakovinou, T.J. Jackson. Tento zápas je totiž součástí projektu Hockey fights cancer – Hokejem proti rakovině.
Všichni aktéři už jsou na ledě, do úvodního buly zbývají okamžiky.
Hráči už jsou připraveni k nástupu na led, za necelých pět minut veledůležité utkání započne!

Nashville Predators: Hutton (Dubnyk) – Josi, Weber, Ekholm, Jones, Del Zotto, Ellis – Fisher, Cullen, Hornqvist – Bourque, Legwand, Smith – Stälberg, Wilson, Nyström – Clune, Gaustad, Moser. Trenér: Barry Trotz.

Winnipeg Jets: Pavelec (Montoya) – Bogosian, Enström, Stuart. Trouba, Pardy, Ellerby – Ladd, Little, Frolík – Kane, Scheifele, Wheeler – Setoguchi, Jokinen, Byfuglien – Wright, Slater, Thorburn. Trenér: Paul Maurice.

Rozhodčí: Hasenfratz, Sutherland – Driscoll, Heyer.
Češi a Slováci na ledě

Ondřej Pavelec (WPG) 46 zápasů, 19 výher, úspěšnost zákroků 90,2%, průměr branek na zápas 2,95.
Michael Frolík (WPG) 59 zápasů, 12+17
Vzájemné zápasy:

28/1/2014 Winnipeg Jets – Nashville Predators 3:4
8/11/2013 Winnipeg Jets – Nashville Predators 5:0
24/3/2012 Nashville Predators – Winnipeg Jets 3:1
Winnipeg Jets

Kanadský tým, v jehož dresu působí český brankář Ondřej Pavelec, prožívá rozporuplnou sezónu. Na lavičce ji načal Claude Noel, jenž byl ale kvůli tragickým výsledkům odvolán, na jeho místo byl dosazen Paul Maurice, kouč, který kdysi dovedl podceňovanou Carolinu ke Stanley Cupu. Pod Mauricovým velením se začalo Tryskáčům konečně dařit, z posledních deseti zápasů zvítězili šestkrát, třikrát svým soupeřům podlehli, jednou získali bod za porážku v nastaveném čase. Ve včerejším zápase porazil Winnipeg s Pavelcem v brance Kojoty z Phoenixu 3:2 po nájezdech. Nejproduktivnějším hráčem manitobského klubu je s 49 body Blake Wheeler (23+26), o bod za ním je Brian Little (19+29). Nejproduktivnějším obráncem je podle očekávání Dustin Byfuglien (13+31), jedničkou v brance samozřejmě Ondřej Pavelec. Není ovšem vyloučeno, že dnešní zápas odchytá dvojka Al Montoya, přecijen dva zápasy ve třech dnech, to je dost náročná porce. Winnipeg se v dnešním zápase bude muset obejít bez marodů Matta Halischuka a Granta Clitsomea.
Nashville Predators

Klub ze státu Tennessee neprožívá příliš vydařené období, do play-off se naposledy podíval před dvěma lety. To ještě na soupisce Preds byly hvězdy jako například Ryan Suter, Alexandr Radulov, oba bratři Kosticynové či současný kapitán Shea Weber. Právě Weber je jediným hráčem, který zůstal žlutým barvám věrný doposud a spolu se zraněným gólmanem Pekkou Rinnem tvoří kostru týmu zkušeného kouče Barryho Trotze. Hráč s číslem 6 letos opět dokazuje, jak nepostradatelným článkem týmu je. Připsal si už 40 bodů (15+25), což spolu s ním dokázal jen forvard David Legwand (10+30). Nejlepším střelcem týmu je Craig Smith, jenž v probíhající sezóně rozvlnil síť soupeřů už 18krát. O porci zápasů v brance se podělilo už 5 (!) gólmanů: Pekka Rinne, Carter Hutton, Devan Dubnyk, Marek Mazanec a Magnus Hellberg. Navzdory nepřesvědčivým posledním výsledkům (Nashville prohrál třikrát v řadě, včera ale porazil silnou Tampu 3:2) se Predátoři stále drží na dostřel play-off – na osmý Dallas ztrácí pouhé čtyři body. Zbytek základní části tak mohou Nashvillští brát jako takové malé play-off, každá ztráta se nakonec může ukázat jako fatální. Do zápasu proti sousedovi v tabulce z Winnipegu vinou zranění nemohou nastoupit Nick Spalling, Pekka Rinne a Filip Forsberg.
Dobrý den, opět vítám všechny hokejové fanoušky u sledování textového přenosu ze zápasu nejlepší hokejové ligy světa, kanadskoamerické NHL. Dnes je mimo jiné na programu zápas mezi domácími Nashville Predators a hostujícími Winnipeg Jets. Úvodní buly bude vhozeno v čase velice příznivém pro evropského diváka – 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.