Novosibirsk ve třetí třetině dodělal velkého favorita z Petrohradu a zaslouženě si připisuje do tabulky tři body. Největší podíl na tom má Nikita Bespalov, který pochytal všech třiatřicet střel soupeře. Příjemné odpoledne přeje Petr Dejnožka!

Sibir právě vstřelil branku!
V poslední vteřině dnešního zápasu je dokonán debakl druhého Petrohradu! Přes celé hřiště vypálil JORI LEHTERÄ, který neomylně trefil odkrytou branku SKA – 4:0! Bez asistence.
59:30
Skačkov vybídl Bespalova k semaforu! One-man-show v podání gólmana Novosibirsku pokračuje!
59:18
Zřejmě se bude hrát v šesti proti čtyřem. Ožiganov (PET) zasáhl Kovalčuka do obličeje vysokou holí, Petrohrad tedy bude hrát poslední početní výhodu v dnešním zápase. Podaří se mu vstřelit aspoň čestnou branku?
59:02
Roman Červenka z dobré pozice trefil pouze jednoho z obránců, Novosibirsku se nedaří vyhodit.
58:34
Střela Kalinina od modré čáry zaplula do rukavice Bespalova.
58:03
Kouč Petrohradu si vzal oddechový čas, Salák míří na střídačku! Petrohrad to zkouší v šesti!
57:37
Ignatuškin našel v protiútoku dva na jednoho před brankou najetého Romanovu, který ale z první těsně přestřelil břevno hostující klece!
57:03
Fanoušci Novosibirsku jsou ve velkém varu, jejich hráči dnes hrají skvěle. Petrohrad toho na ledě Sibiru mnoho neukázal a na body dnes nedosáhne.
56:41
Novosibirsk dnes hraje vynikajícím způsobem, Koskiranta si vzal kotouč ve své obranné třetině a dokázal se s ním propracovat až za Salákovu svatyni. Tam o něj však přišel.
55:45
Rjasenskij se vrátil na ledovou plochu. Petrohrad nyní musí směrem dopředu rozhodně zabrat, na tři góly má již jen pouhé čtyři minuty.
55:06
Početní výhoda se blíží ke svému konci, Petrohrad se tentokrát brání velmi kvalitně.
54:20
Sibir hraje přesilovou hru ve svém obranném pásmu, jejich kouč je však hlasitým řevem vyhání dopředu.
53:45
Lehterä se znovu probíjel do šance, za záchrannou brzdu musel zatáhnout Jevgenij Rjasenskij (SIB), který podsekl domácího útočníka a po zásluze se půjde zchladit na lavici hanby.
52:51
Kovalčuk napresoval na mantinel Kučerova a může být velmi rád, že od rozhodčí nevyfasoval dvouminutový trest. Na hráčích Petrohradu je velmi vidět zmar ze špatného výsledku.
52:30
51:52
Salák předvádí v oslabení kvalitní zákroky, Sibir se snaží o čtvrtou branku do sítě českého gólmana.
51:04
Hosté vyhazují kotouč daleko od své branky, Plechanov rozjíždí zpoza vlastní klece další útočnou akci.
50:30
Situace pro hosty se navíc ještě více komplikuje. Za podražení dostává dvouminutový trest brankář Alexander Salák (PET), místo něj odpyká trest Jevgenij Skačkov. Toto rozhodnutí se silně nelíbil Kovalčukovi, který si hlasitě říká o osobní desetiminutový trest, rozhodčí s ním zatím mají trpělivost.
49:36
A hned první střela ve třetí třetině na branku Alexandera Saláka znamená zřejmě rozhodující branku dnešního zápasu! Nenápadná útočná akce Monji skončila na obráncích Petrohradu, těm však bleskově odebral puk JORI LEHTERÄ, který bekhendem na přední tyč prostřelil českého brankáře – 3:0! Bez asistence.
48:53
Ve třetí třetině je to na střely 8:0 pro Petrohrad, domácí naprosto rezignovali na hru dopředu. Až čas ukáže, zda je to správný krok.
48:27
Ignatuškinův průnik končí ofsajdem, domácím to ale příliš nevadí. Třetí dějství se nám postupně blíží ke své polovině, Petrohradu se stále nepovedlo Bespalova překonat.
47:28
Novosibirsk vyhodil puk na zakázané uvolnění, hra se znovu vrací před neomylného Bespalova.
45:52
Sannikov nabral rychlost podél pravého mantinelu a bekhendem centroval před branku. Tam se nikdo k zakončení nedostal, branka Saláka ale byla posunuta. Pokračovat bude po reklamní přestávce.
45:32
Brankář Salák je ve třetí třetině zatím naprosto bez práce, Novosibirsk hraje hodně zataženě. Uvidíme, jak dlouho se mu bude dařit držet dvoubrankové vedení.
44:48
Petrohradští si v přesilové hře vytvořili řadu slibných šancí, díky domácímu brankáři se ale skóre nezměnilo. Sibir hraje v pěti.
44:24
Další jedovatý pokus vyslal Skačkov, Bespalov jeho ránu vyráží ramenem mimo tři tyče.
43:59
Bespalov doslova čaruje! Nyní se domácí gólman roztáhl v leže na brankové čáře, hned tři hostující hráči se snažili dorážet volný kotouč do sítě! Hrdina Novosibirsku nyní drží svůj tým nad vodou!
43:26
Prvním, kdo se odhodlal vyslat na Bespalova střelu, byl Ilja Kovalčuk. Gólman Novosibirsku však dobře viděl a ránu zkušeného ruského ostrostřelce sebral lapačkou.
43:16
Petrohrad má drtivý tlak, zatím ale chybí střelecké pokusy.
42:48
Bespalov dokázal zastavit Kalininovo nahození od modré, bude se tedy vylučovat Naprosto zbytečně se vražením na hrazením prezentoval v útočné třetině Jonas Enlund (SIB), který si dnes podruhé může odpočinout naproti hráčské lavici.
42:19
Bude se opět vylučovat na straně Novosibirsku, hosté mají výhodu. Salák je na střídačce.
41:37
Tato početní výhoda byla ze strany Petrohradu odehrána sympaticky, SKA však snížení nevykřesalo.
40:56
Jeden z hráčů Novosibirsku následně vyhodil kotouč mimo hřiště a hosté si žádali další dvouminutový trest. Rozhodčí jsou však toho názoru, že vyhození bylo tečováno a vyučovat se tak nebude.
40:50
Roman Červenka dvakrát za sebou prověřil pozornost Bespalova, ani jednou se ale petrohradský favorit z kontaktní branky nezaradoval.
40:01

střely: 18:20
vhazování: 21:18
hity: 14:15
trestné minuty: 8:6
Diváci v Novosibirsku zatím mohou být spokojeni. Sledují pohledný zápas a jejich Sibir vede již o dvě branky poté, co se prosadil Kugryšev s Kopejkinem. Petrohrad má ještě dvacet minut na to, aby se mu podařilo manko při nejmenším srovnat. Třetí dějství má svůj začátek naplánováno zhruba na 14:42.
Dosavadní průběh zápasu zhodnotil domácí Vitalij Karamnov (SIB): "Daří se nám držet našeho plánu, dobře bránit a v útoku se pokusit něco vymyslet. Zaslouženě vedeme o dva góly, před námi je ještě dvacet minut a nebude lehké náskok udržet. Petrohrad je vynikající mančaft, a i když se mu příliš nedaří, přesto jsou velmi nebezpeční."
40:00
39:37
Chvíli před druhou sirénou se bude Sibir ale bránit. Jonas Enlund (SIB) nedovoleně bránil Ilju Kovalčuka, za což si musí jít odsedět menší trest k časoměřičům.
39:04
Ihned po vhazování poslal puk do chumlu Kutuzov, i přes řadu hráčů v trajektorii střely si ji Salák dokázal najít a ukrýt do výstroje.
38:59
Navíc se dopředu vrhl Ignatuškin, jehož střelu mu Salák betonem vrátil na hokejku. Dorážku již český brankář ve službách Petrohradu udržel ve své náruči.
38:48
Domácí drží puk na svých hokejkách a snaží se již dohrát druhou dvacetiminutovku v klidu.
37:48
Hosté se snaží v samotném závěru ještě zdramatizovat zápas kontaktní brankou, obrana Novosibirsku však pracuje v dnešním utkání na jedničku s hvězdičkou.
36:52
Petrohrad zbytek oslabení zvládl, tři minuty před koncem druhé třetiny tak hraje v plném počtu.
35:51
Ve čtyřech to Petrohradu jde mnohem lépe, další střelu vyslal na branku Sibiru Tony Martensson. Bespalov se však dnes rozchytal k vynikajícímu výkonu.
35:17
Navíc hosté postupovali do protiútoku ve dvou proti jednomu! Ilja Kovalčuk vzal všechno na sebe a prudkou střelou mířil na přední tyč. Naštěstí pro Bespalova kotouč prosvištěl těsně mimo!
34:57
Po pěti vteřinách je Petrohrad ve čtyřech.
34:52
Na pět vteřin se početní výhoda Novosibirsku stane dvojnásobnou. První zákrok Maxima Čudinova (PET) nebyl kvůli využité výhodě potrestán, nyní již putuje útočník hostujícího týmu za katr. Provinil se sekáním.
34:27
Početní výhoda Sibiru také dnes nepatří k těm nejlepším, vzhledem k současnému stavu to ale domácím hráčům a fanouškům zase tolik vadit nemusí.
33:34
Lehteröva střela trefila prvního bránícího hráče, hosté poté poslali kotouč až k Bespalovovi.
32:57
Nyní navíc Kučerjavenko (PET) zbytečně neudržel nervy, v útočném pásmu zahákoval obránce a po právu již putuje za katr. Trenér Petrohradu pouze zakroutil hlavou a sklopil oči k zemi. Petrohrad se tak bude opět bránit.
32:25
Ne, ne. Petrohrad se nemůže dostat do své obvyklé formy. Romanov je zpět na ledě.
31:49
Obrovský závar před Bespalovem! Ilja Kovalčuk vyslal tahem velmi tvrdou ránu, která se od Lekomceva odrazil před úplně volného Kučerjavenka. Ten měl před sebou poloprázdnou branku, jenže kotouč nepochopitelně poslal až do ochranné sítě!
31:26
Kalininovi střela nevyšla podle představ, následně kotouč odpaluje daleko od branky Sibiru Kutuzov.
30:53
Prozatím je početní výhoda Petrohradu tragická. Hraje se před Salákem.
30:25
Nyní dostane Petrohrad šanci vrátit se do zápasu. Za hákování je totiž vyloučen domácí Alexander Romanov (SIB).
28:43
Opět pokračujeme, Petrohrad je evidentně zaskočen průběhem zápasu. Další hřebíček do rakve mohl přidat Enlund, jenže tomu se nakonec zakončení vůbec nepodařilo.
28:11
Na druhé straně dal Martensson svoji střelu a Bespalov neomylným zákrokem příležitost pro reklamní přestávku.
27:37
A to je další rána pro hostující hráče! Novosibirsk přidává vzápětí druhou branku, když po propadnutí obrany Petrohradu poslal Kugryšev puk na brankoviště na ALEXEJE KOPEJKINA, jenž pouze nastavil svoji čepel a umístil ho do hostující klece – 2:0! Asistence: Dmitrij Kugryšev.
26:43
Tichonov s Kučerjavenkem si dlouho předávali kotouč v rohu útočné třetiny, proti přesile ale neměli přílišnou šanci na úspěch.
25:44
Novosibirsk se nyní dostal do nadějného protiútoku tři na dva, vše ale zazdil Moňja, jenž se s kotoučem dostal až do ostrého úhlu, odkud branku Saláka netrefil.
25:04
Na druhé straně zakončil kombinaci favorita Roman Červenka, stejně jako v předchozím případě však zamířil mimo tři tyče.
24:05
Vedoucí branka Sibir hodně povzbudila, domácí se snaží definitivně srazit Petrohrad do kolen. Kopejkin střílel z hranice pravého kruhu, k úspěchu mnoho nechybělo.
23:20
Nyní již ani český brankář nestačil. Po faulu Čudinova měli domácí hokejisté dlouhou výhodu, v šesti lidech kombinovali v útočné třetině a nakonec se dočkali vedoucí branky. DMITRIJ KUGRYŠEV dostal nabito k levému mantinelu a tvrdou ranou do horní poloviny petrohradské klece otevírá střelecký účet dnešního zápasu – 1:0! Asistence: Alexander Kutuzov.
22:35
Moňja se šikovně vytočil zpoza branky a forhendem poslal na branku soupeře ostro ránu. Salák nemohl nic vidět a měl velké štěstí, že puk prosvištěl mimo jeho tři tyče.
22:03
Kopejkin se dostal ke kotouči za brankou, okamžitě ho dopravil do brankoviště. Tam následně vznikl obrovský závar, který nakonec dokázal Salák vyřešit!
21:38
Martensson udělal kličku na útočné modré čáře, což nemůže znamenat nic jiného, než postavení mimo hru.
21:03
Čudinov projel po pravé straně, svoji akci zakončil ranou příklepem. Ta byla o hokejku jednoho z obráncům přizvednuta až do ochranné sítě.
20:36
Ketov zavezl kotouč do útočné třetiny, jeho přihrávka před brankoviště ale nikoho v barvách hostujícího týmu nenašla.
20:01
Oba celky se již vrátily z kabin na hrací plochu, do druhé třetiny již chybí pouhé vteřinky.

střely: 11:9
vhazování: 9:9
hity: 9:8
trestné minuty: 4:2
Přestávkový rozhovor s útočníkem Petrohradu Viktorem Tichonovem: "Hraje se velmi rychlý a fyzický hokej, my jsme v úvodu přežili několik těžkých chvil a můžeme být rádi, že neprohráváme. Před zápasem jsme si říkali, že zde musíme zvítězit a napravit porážky z domácích zápasů. Doufám, že se naše hra zlepší a odvezeme si odsud plný počet bodů."
I přesto, že se ani jednomu z týmů ještě nepodařilo skórovat, sledujeme poměrně pohledné utkání. Hraje se nahoru dolů, obě mužstva se již mohli dostat do vedení, zatím však kralují brankáři. Zejména Alexander Salák předvedl několik kvalitních zákroků, díky kterým je prozatím skóre vyrovnané. Druhá perioda odstartuje zhruba v 13:52.
20:00
19:22
Gubin se snažil tečovat nahození od modré čáry těsně po vhazování, puk však zamířil přímo do Salákovy rukavice.
19:18
To jim ale nevychází úplně podle představ. Dallmanova rozehrávka končí dalším zakázaným uvolněním Petrohradu.
19:03
Kovalčuk velmi zkušeně podržel puk v útočné třetině a nechal svým spoluhráčům vystřídat. Hosté se snaží dohrát třetinu u Bespalova.
18:48
Hosté si nyní dostali pod výrazný tlak, a proto nic nevymýšlejí a posílají kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
18:22
Igor Makarov vyzkoušel štěstí z prostoru mezikruží, napálil však pouze připravenou lapačku Alexandera Saláka.
17:49
Sibir se pokusil založit útočnou akci rychlou přihrávku z vlastního obranného pásma, Ignatuškin však přebral puk v ofsajdu.
17:26
Hraje se hodně nahoru dolů, ani jedno z mužstev si nedokáže vytvořit souvislý tlak. Domácí se trochu probrali z letargie a také již pravidelně zásobují Saláka prací.
16:37
Také domácí své oslabení zvládli s bravurou a jsou v pěti.
16:11
Sannikov však využil zaváhání obrany Petrohradu a od poloviny hřiště postupoval sám na branku soupeře! Udělal bekhendovou kličku, na poslední chvíli se mu ale puk nad beton Saláka zvednout nepovedlo! Český gólman nyní výrazně podržel Petrohrad!
15:35
Vyloučený Sigarjov je zpět na ledě, začíná zkrácená přesilová hra Petrohradu.
15:00
Petrohrad je v držení kotouče a snaží se otevřít střelecký účet dnešního duelu, domácí defenzíva zatím odolává.
14:37
U mantinelu schytal tvrdou ránu centr první formace Ketov, který za pomoci lékaře okamžitě odchází do kabiny. Kristián Kudroč (SIB) za svůj zákrok obdržel menší trest, a tak ho dnes podruhé čeká pobyt za katrem. Početní výhoda Novosibirsku je tím pádem u konce, pokračovat se bude ve čtyřech na obou stranách.
13:55
Na úvod oslabení se druhému celku Západní konference daří vyhodit kotouč ze svého obranného pásma.
13:35
Nyní si hru v početní převaze vyzkouší také domácí hokejisté. Sigarjov (PET) to u mantinelu přehnal s tvrdostí a za krosček si půjde na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici.
13:06
Romanov se otáčel s kotouče na levém kruhu, Šipačivovi se jeho nahození úspěšně tečovat nepovedlo.
11:59
Na druhé straně se ke střele dostal aktivní Koskiranta, jeho prudký pokus se však otřel pouze o boční síťku hostující branky.
10:31
10:28
Kalininova rána od modré čáry byla několikrát tečovaná a nadělala Bespalovovi obrovské problémy! Ketov se dostal k dorážce, ta ale prolétla těsně nad břevnem! Velká škoda pro Petrohrad!
09:51
Červenkovi v nejdůležitější moment přeskočil čepel hokejku, domácí čtveřice se následně opět osvobodila. Početní výhoda se zatím Petrohradu příliš nedaří.
09:22
Červenka namazal na střelu Kovalčuka, ten však klec Novosibirsku netrefil. Sibir následně posílá kotouč až za Salákovu svatyni.
08:31
Převaha Petrohradu přináší ovoce v podání první přesilové hry. Ketov byl zahákován Kristianem Kudročem (SIB), jenž zklamaný usedá na lavici hanby. SKA tak dostanou poprvé v duelu možnost hrát v pěti proti čtyřem, budou úspěšní?
08:11
Nepřesnost v útočné kombinaci Novosibirsku dala hostům nadějný protiútok, který zakončil střelou Sigarev. Rána zápěstím se o rameno Bespalina odrazila až do ochranné sítě.
07:40
Petrohrad přebírá aktivitu, na dlouhou dobu se jeho hráči usadili v útočném pásmu. Vše skončilo jedovatou střelou Skačkova, která nakonec zapadla do výstroje domácího brankáře.
06:59
Nyní ale nebyla přihrávka na Tichonova úplně nejpřesnější, icing se píská také na straně favorita dnešního střetnutí.
06:58
Viktor Tichonov, který si za své výkony vysloužil pozvánku na olympijské hry, nyní nahodil kotouč ze středního pásma. Bespalov nechtěl riskovat, a tak raději puk uklidil do své lapačky a daroval Petrohradu útočnou třetinu.
06:35
Další útočná akce Sibiru končí postavením mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
05:29
Jarno Koskiranta nastartoval motory na levém mantinelu, po přejezdu modré čáry vypálil příklepem. Salákovi sice kotouč vypadl z výstroje, naštěstí pro něj ale nebyl okolo nikdo, kdo by ho poslal do branky SKA.
05:01
Novosibirsk si nerozuměl v rozehrávce, prudká přihrávka končí zakázaným uvolněním domácího celku
03:23
Dmitrij Moňja se chytře protáhl kolem mantinelu a dostal se až do zakončení, úvodní zákrok si připsal také český brankář Alexander Salák.
02:56
Zatím se stále hraje bez jediného přerušení, oba celky protočily již všechny čtyři formace.
02:06
První střelecký pokus zápas vyslal ze své hokejky Tony Martensson, Bespalov byl však u své pravé tyče připraven.
01:23
Úvodní okamžiky dnešního zápasu žádné nebezpečí na jedné či druhé straně nepřineslo, u kotouče jsou více hostující hráči.
00:01

HK Sibir Novosibirsk: Bespalov (Koskinen) – Plechanov, Kudroc, Alexejev, Kutuzov, Lekomcev, Ožiganov, Karavajev – Moňja, Lehterä, Enlund – Kugryšev, Kopejkin, Koskiranta – Karamnov, Romanov, Ignatuškin – Gubin, Šumakov, Sannikov – Butuzov

SKA Petrohrad: Salák (Ježov) – Dallman, Kalinin, Kutějkin, Čudinov, Rjasenskij, Alexandrov, Judin – Kovalčuk, Ketov, Šipačjov – Tichonov, Kučerjavenko, Panarin – Martensson, Červenka, Skačkov – Ponikarovskij, Makarov, Sigarev.

Rozhodčí: Buturlin, Gusev – Misjur, Raming.
Petrohrad dlouhou dobu vládl Západní konferenci spolu s moskevským Dynamem, v posledních zápasech ale trochu ztrácí. Z posledních čtyř zápasů vyhrál jen jednou a to nad trápícím se Chabarovskem, takže nyní nutně potřebuje bodovat. Na vedoucí Dynamo ztrácí již jedenáct bodů, na třetí Donbass Doněck se náskok snížil už pouze na bodů šest.
Právě domácí mužstvo kotví v současnosti na sedmé příčce Východní konference s devítibodovým náskokem na devátý Vladivostok. Šance na postup jsou tak velice reálné, přesto se Sibiru Novosibirsk hodí každý bod. Nyní se mu podařilo vyhrát dvakrát za sebou, když porazil Mytišči a Jaroslavl.
Příjemné čtvrteční odpoledne při sledování zajímavého zápasu Kontinentální hokejové ligy! Proti sobě se dnes totiž postaví mužstva Sibiru Novosibirsk a SKA Petrohrad! Jednoznačným favoritem duelu je hostující mužstvo, které ale v posledních zápasech zaznamenalo drobná klopýtnutí, a tak Sibir cítí určitou příležitost.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.