Příjemný zbytek neděle Vám z Pardubic přeje Marek Votke. Zase někdy u onlajnu na počtenou!
Nejlepší hráči utkání: Radoslav Tybor – Jaroslav Hlinka.
Utkání tedy končí. Pražané dokázali, že jsou právem první v České republice, když přehráli svého soupeře 5:3. V padesáté šesté minutě sice v přesilovce Lukáš Radil snížil na 3:4 a Pardubice zvýšily svou aktivitu, domácí trenéři se ale rozhodli pro power play a v něm tři body Spartě zajistil Petr Ton.
60:00
59:48
Sparta se stále drží v útočné třetině, nikam se ale už nežene.
59:01
Poslední minutka utkání.
58:58
Dopředu vyrazil Tybor, jeho přihrávku před branku si ale nikdo z hráčů nevyzvedl a hraje Sparta.
58:31
Sparta právě vstřelila branku!
Pardubice reagovaly odvoláním brankáře a střelou do prázdné branky vrací Spartě klid PETR TON. Bez asistence.
57:55
Hudáček teď udržel Pardubicím naději! Sparťanskému útočníkovi stačilo pouze doklepnout kotouč do prázdné branky, ale pardubický gólman stihl kotouči do cesty vložit svou lapačku!
57:38
Ihned po buly se ke střele dostal Radoslav Tybor, ale vysoko přestřeluje.
57:31
Střela Kousala netrefuje branku, následně Sparta vyhazuje na zakázané uvolnění.
57:13
Domácí drží útočné pásmo.
56:51
Zhruba tři minutky před koncem při přerušení domácí fanoušci vyvolávají jméno Lukáše Radila a ženou své miláčky za vyrovnáním.
55:58
Pardubice právě vstřelily branku!
Další využitá přesilovka pro Východočechy! Na pravém kruhu pro vhazování se ke kotouči dostal po přihrávce Noska LUKÁŠ RADIL a jeho střela švihem skočila v brance Sparty Praha. Asistence: Tomáš Nosek.
55:31
55:27
Marek Ďaloga se zjevil volný v mezikruží se svou střelou ale příliš váhal a Pöpperle se dokázal zkoncentrovat a puk v klidu zkrotit.
54:47
Třiačtyřicet vteřin budeme hrát čtyři na čtyři. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Jaroslav Hlinka
54:47
Utkání sleduje 10 023 diváků.
54:22
Sparta zaujímá klasické přesilovkové postavení.
53:31
Za silného pískotu hlasatel oznamuje, že Radoslav Tybor dostává dvě minuty za vražení na hrazení.
53:31
Sparta bude hrát další přesilovku, což nelibě nesou domácí příznivci a hážou na led různé předměty. Ještě, že máme zrovna komerční přestávku a vše se v klidu uklidí.
52:47
Podél mantinelu se vstříc sparťanskému brankáři rozjel Tomáš Nosek, ale v prostoru u střídaček byl od puku odstaven.
52:33
51:58
Až teď se východočechům podařilo vyhodit až k Pöpperlemu.
51:38
Domácím se nedaří vyhodit a Sparta tak nadále drží útočné pásmo.
51:06
Tvrdě vypálil Jakub Krejčík, ale jeho střela byla zblokována hokejkou jednoho z pardubických hráčů.
50:33
Přesilovka pro Spartu. Aleš Píša dostává dvě minuty za krosček.
50:01
Petr Kumstát uzmul kotouč a vydal se před Hudáčka, kde vyslal přihrávku do druhé vlny na Buchteleho, ten ale zakončil pouze do pardubického brankáře.
49:25
Ostrá tečovaná rána Radovana Somíka letí nad sparťanskou branku, fanoušci Pardubic se synchronyzovaně chytají za hlavy.
48:44
Proklouzl jim ovšem Lukáš Klimek a řítil se na Hudáčka! Slovenský gólman ale jeho pokus zneškodnil.
48:18
Pardubice víří v útočné třetině.
47:54
Pardubičtí po další střele dotírali na Pöpperleho. To se ale nelíbilo sparťanským obráncům a přijeli strážce své branky chránit.
47:19
Střelu Sýkory před prázdnou bránu vykopl Pöpperle! V tomto prostoru ovšem nikdo nestál a nebezpečí pro Spartu je zažehnáno.
46:40
O puk se bojuje ve střední třetině, úspěšnější byla Sparta a míří před Hudáčka.
46:07
Pardubičtí fanoušci rozhodně nezapomněli na svého odchovance Tomáše Rolinka. Na tribuně se teď objevil zajímavý transparent "Rolasi, vrať se, chybíš nám!"
45:48
Radoslav Tybor si vybruslil mezi kruhy, ale jeho střelecký pokus svým tělem hatí obránce Sparty.
44:53
Blaž Gregorc svou přihrávkou hledal Tomáše Zohornu, ale jeho pokus byl neúspěšný.
44:22
Tvrdá rána Petra Sýkory míří mimo tři tyče.
44:17
Další nezdařený pokus hostů o založení útočné akce končí zakázaným uvolněním, vhazovat se bude před Pöpperlem.
44:04
Sparta chtěla proklouznout do útočné třetiny, ale čárový rozhodčí si všiml ofsajdového postavení a přerušuje hru.
43:25
Marek Ďaloga nahazuje kotouč do útočné třetiny, kde jej zpracoval Lukáš Radil a bojuje se Sparťany u mantinelu.
42:51
Jan Zdráhal krotí nahozený kotouč za brankou Hudáčka a vyráží se svými spoluhráči před sparťanskou branku.
42:25
Následuje další přerušení hry, tentokráte za to může ofsajd domácích hráčů.
42:14
Pöpperle si připisuje další zákrok.
42:00
41:56
Střelu Marka Ďalogy Tomáš Pöpperle je tak tak vytěsnil na branku!
41:45
Vhazuje se po levici Pöpperleho.
40:11
Sparta ve čtyřech.
40:01
Ve druhé třetině Pardubice výrazně zlepšily svou hru, což vygradovalo v dvě branky Tybora a Zohorny. Přesilovková trefa druhého jmenovaného ovšem znamenala snížení na současných 2:4, protože dvě branky zásluhou Pecha a Tona vstřelila také Sparta. Poslední dějství začne zhruba v 20:55.
V závěru třetiny se ještě do potyčky za Pöpperleho brankou pustili Pardubičtí Nosek, Kousal a za Spartu bojoval Karel Pilař. Rozhodčí tyto přestupky nyní řeší s kapitány obou týmů.
40:00
39:32
Spartě se stále nedaří vyhodit, Pardubicím zase vystřelit.
39:05
Souboj o puk u mantinelu v útočném pásmu Pardubic řeší svým hvizdem jeden z pánů v pruhovaném trikotu.
38:56
Ke střele od modré se dostal Aleš Píša, ale trefil pouze před sebou stojícího beka Sparty Praha.
38:41
Východočeši krouží v obranném pásmu Sparty.
38:12
Pardubice si zahrají další přesilovku. Jakub Krejčík dostává menší dvouminutový trest za napadení protihráče.
38:04
O pár chvil později v pádu zakončil do lapačky sparťanského brankáře Radoslav Tybor.
37:41
Jiří Rys si vybruslil na vrcholek kruhu pro vhazování, odkud nepříjemně pozdravil svou střelou zápěstím Tomáše Pöpperleho.
37:08
Oba týmy hrají v plném počtu.
36:39
Blaž Gregorc zavezl kotouč do útočné třetiny, ale hlídán hráči Sparty nic nevymyslel.
36:23
Sparta příliš uspěchala svůj přechod do útoku a je z toho ofsajd.
35:38
Tomáš Rolinek se šikovně přes pardubického obránce prosmýkl až před Hudáčka, ale ten mu pohotově kotouč z hole vypíchl svou hokejkou!
35:08
Nakonec byli současně vyloučeni Tomášové Zohorna a Rachůnek. Oba za hrubost.
35:08
Bezprostředně po odpískaní ofsajdu musejí rozhodčí řešit rozmíšku u mantinelu.
34:50
Nepříjemnou střelu Jakuba Krejčíka v pokleku kontroluje Július Hudáček.
33:40
Petr Kumstát se pokoušel prokličkovat se přes pardubického obránce, to se mu ale nepodařilo a hraje se opět před brankou Pöpperleho.
32:57
Domácí stále drží Spartu v její obranné třetině, obrana i brankář Pražanů se ale mají na pozoru.
32:34
Pardubice se nakonec dostaly až do útočného pásma, kde si o kotouč řekl Robert Kousal a vyslal z mezikruží na Pöpperleho nepříjemnou střelu. Brankář Sparty ovšem kryje.
32:10
S pukem operuje Blaž Gregorc a vymýšlí přihrávku pro své spoluhráče.
31:27
Pardubice jsou při chuti a tlačí se před Pöpperleho. Ten skrumáž před brankou řeší přikrytím kotouče svou lapačkou.
30:31
V palebné pozici se zjevil Václav Benák, jeho střelu zápěstím však Pöpperle tlumí přidržením kotouče na hrudi.
29:52
Marek Ďaloga ve velké šanci jen těsně míjí sparťanskou branku!
29:04
Mise "Využít přesilovou hru" splněna! Krásná rána TOMÁŠE ZOHORNY od modré čáry zapadla do pravého růžku Pöpperleho branky. Asistence: Jiří Cetkovský.
28:49
Domácí ovšem zastavuje další ofsajd.
28:39
Václav Benák nahazuje kotouč do útočné třetiny.
28:15
Hned na úvod se ale Pardubice vlastní nepřesností dostaly do ofsajdového postavení.
28:10
Přesilovku si zahrají také Pardubice. Dvě minuty za napadení dostává Jakub Krejčík.
27:36
O několik vteřin později už to ale neplatí. Další akce totiž vymýšlí Sparta Praha.
27:15
Nabuzené Pardubice krouží v útočném pásmu.
26:35
Vzápětí ale Pardubice snižují zpět na rozdíl tří branek. Marek Ďaloga vyslal do úniku RADOSLAVA TYBORA, který procpal kotouč mezi betony Tomáše Pöpperleho. Asistence: Marek Ďaloga a Blaž Gregorc.
26:22
Václav Kočí si celé dvě minuty neodsedí. Svižnou přesilovkovou kombinaci zakončuje přesně PETR TON. Asistence: Jaroslav Hlinka a Tomáš Rachůnek.
25:39
Hudáček vyráží kotouč do rohu hřiště.
25:16
Třetí přesilová hra pro Spartu. Václav Kočí usedá za katr na dvě minuty za podražení.
24:49
Radovan Somík uháněl za volným kotoučem směřujícím na sparťanskou branku, ale dostihl jej jeden z pražských beků.
23:56
Na kotouči opět další postup vstříc Hudáčkovi vymýšlí Sparta Praha.
23:11
Urostlý útočník Jiří Cetkovský bojuje v rohu kluziště o kotouč a vynutil si přerušení hry.
22:52
Na Východočeších je ovšem znát křeč v podobě třígólové ztráty a Sparta se vcelku bez potíží brání.
22:39
Pardubice se nechtějí jen tak snadno vzdát a snaží se držet svého soupeře v jeho obranném pásmu.
22:08
Uspěchaný přechod Sparty do pardubického obranného pásma znamená ofsajd a přerušení hry.
21:32
Místo toho ale přichází další gól Pražanů. K odraženému kotouči se před ležícím Hudáčkem dostal LUKÁŠ PECH a zakončil pod víko do odkryté pardubické klece. Bez asistence.
21:11
Pardubická druhá formace zahajuje útok od Hudáčkovy branky.
20:59
První přerušení v prostředním dějství má na svědomí ofsajd Pardubic.
20:30
Po třiceti vteřinách druhého dějství oba týmy střídají.
20:01
Hráči obou týmů již pomalu přicházejí na ledovou plochu a schyluje se k začátku druhé třetiny, do které Sparta vstoupí s dvoubrankovým vedením.
První třetina končí. Sparta v ní byla jednoznačně lepší, což dokázala přetavit v dvě branky, které zařídili obránce Hrbas a Tomáš Rolinek, který přestoupil do Sparty právě z Pardubic. Druhá část začne zhruba v 19:54.
20:00
19:51
Pár vteřin před koncem prvního dějství Sparta kombinuje v útočné třetině.
19:42
Na druhé straně svou lapačku divákům předvádí Hudáček.
19:18
Před sparťanského obránce se do volného prostoru snažil dostat Jiří Rys, ale pražský bek jej od puku odstavil.
18:29
Jaroslav Hlinka našel krásnou přihrávkou napříč útočným pásmem TOMÁŠE ROLINKA a ten pohotovým zdvihnutím kotouče pod víko překonává Hudáčka. Asistence: Jaroslav Hlinka a Jan Švrček.
18:09
Ta ale brzy potom ztroskotala a na puku hraje opět Sparta.
17:40
V závěru třetiny si Pardubice vybojovaly kotouč ve střední třetině a zahajují útočnou akci od Hudáčka.
17:02
Ex Pardubák v dresu Sparty Jan Buchtele ve středním pásmu obešel pardubického plejera a posílá kotouč do útočné třetiny pro své spoluhráče.
16:06
Další nepříjemná teč! Hudáček je ale v pozoru a včas vystrčil svůj beton.
15:22
15:20
Až na závěr oslabení se Pardubice konečně osvobodily vyhozením kotouče do středního pásma.
14:51
Karel Pilař hledal před brankou volného Hlinku, ten ale na kotouč nedosáhl a hra se přesouvá do rohu kluziště.
14:38
Tentokráte si po nepříjemně tečované střele zákrok připisuje Július Hudáček.
14:26
Sparta v klidu kombinuje v útočné třetině, jedna ze střel míří do ochranné sítě a hra je přerušena.
13:22
Sparta si zahraje další přesilovou hru. Dvě minuty + 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku inkasuje Tomáš Zohorna. Menší trest odpyká Jaroslav Moučka.
13:06
Tomáš Zohorna čekal zcela volný na pas do jízdy, ale kotouč mu projel mezi nohama.
12:44
Pardubice se konečně po delší době usadily v útočné třetině.
12:34
Lukáše Radila ve vyložené šanci vychytal Tomáš Pöpperle!
12:14
Radovan Somík přihrávkou před prázdnou bránu hledal svého spoluhráče, ale nikdo si kotouč nevyzvedl.
11:46
K zakončení z první se chystal Karel Pilař, ale kotouč mu na poslední chvíli uskočil.
11:21
Na kotouči operuje v útočné třetině Miloš Forman.
11:00
I při hře pět na pět se Sparta stále drží v útoku. Domácí Pardubice zatím marně hledají nejrůznější cesty do šancí.
10:20
10:18
Zasahuje Hudáček.
10:08
Sparta dobře stráží modrou čáru a domácím se nedaří vyhodit kotouč ven ze třetiny.
09:49
Sparta opět zavezla kotouč do útočné třetiny, Hudáček jej tečuje do ochranné sítě.
09:25
Pardubice vyhazují přes všechny čáry.
08:41
Karel Pilař na modré střílí, projektil se ale odrazil od plexiskla za pardubickou brankou.
08:20
První přesilovka pro Spartu. Nedovoleně bránil Václav Kočí a dostává dvě minuty.
08:20
Ihned po vhazování do hry zasahuje Július Hudáček.
08:12
Oba týmy o kotouč bojují ve středním pásmu, vše nakonec graduje zakázaným uvolněním.
07:05
Ke střele se dostal Blaž Gregorc, ale jeho projektil Pöpperle kontroluje betonem.
06:27
Jaroslav Moučka sahal ve středním pásmu po přihrávce od spoluhráče, ovšem neúspěšně a pokračuje Sparta.
06:10
Vhazuje se po levici pardubického brankáře.
05:56
Pardubice zavezly kotouč do útočné třetiny, zde jej ale uzmuli Sparťané a míří před Hudáčka.
04:31
Hosté se v páté minutě dostávají do vedení. Puk na Hudáčka vystřelil obránce MAREK HRBAS a kotouč se štěstím po zemi doklouzal až do pardubické branky. Asistence: Jaroslav Hlinka.
04:12
Od modré nahazoval na Pöpperleho Jan Semorád, sparťanský gólman chytá.
03:42
Sparta se nepovedenou přihrávkou uvolnila zakázaným způsobem.
03:02
Jakub Krejčík prověřuje Hudáčka, ten v pohodě kryje.
02:45
Oba týmy střídají.
01:50
Sparta ze začátku utkání je více na kotouči a tlačí na pardubické hráče.
01:23
Na druhé straně lapačkou zasahuje pardubický brankář Hudáček.
01:12
Do zakončení se dostal Lukáš Radil, ale Pöpperle si s jeho pokusem poradil.
00:40
Sparťan Karel Pilař zahajuje útočnou akci svého týmu od vlastní branky.
00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Hudáček (Salfický) – Píša, Kočí "C", Benák, Zdráhal, Gregorc, Ďaloga – Sýkora P. "A", Cetkovský, Zohorna – Radil, Kousal, Nosek – Tybor, Somík "A", Endál – Rys, Moučka, Semorád.

Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha ml.

HC Sparta Praha: Pöpperle (Král) – Pilař "A", Hrbas, Švrček, Krejčík, Gřegořek, Philipp – Žovinec – Ton, Hlinka "A", Rolinek "C" – Kumstát, Pech, Buchtele – Klimek, Rachůnek I., Rachůnek T. – Bahenský, Simon, Forman – Procházka.

Trenéři: Josef Jandač a Zdeněk Moták.

Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Roman Polák – Miloš Bádal, Roman Pouzar.
Utkání se nese ve znamení zápasu s velkým Z. Nejen kvůli tradičním soupeřům, kteří proti sobě pravidelně nastupují již několik desítek let, ale hlavně kvůli legendárnímu východočeskému brankáři Dominiku Haškovi. Pardubický rodák, jak jistě víte, ukončil svou aktivní kariéru a při této příležitosti se klub rozhodl vyřadit jeho číslo a Haškův dres s číslem 9 vyvěsit pod stropem pardubické ČEZ Areny. Start vskutku zajímavého ceremoniálu je naplánován zhruba na 18:00.
HC Sparta Praha:
Celek, který si v letošní sezoně podmaňuje takřka celou soutěž. Vězte, že PSG Zlín byl v pátek teprve pátým týmem, jenž dokázal Pražany porazit v základní hrací době. Po divoké přestřelce Ševci zvítězili 6:5. Náskok na druhý Mountfield se tak snížil na sedm bodů.

Zvláštní příchuť zcela jistě bude toto utkání mít pro dvojici Jan Buchtele – Tomáš Rolinek, která ještě loni v létě bojovala právě v barvách Pardubic.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice:
Tým pod vedením dvojice trenérů Zdeněk Venera – Miloš Říha ml. zažívá v posledních kolech vzestup. V posledních pěti zápasech pardubická družina získala jedenáct bodů z patnácti možných za tři výhry po šedesáti minutách a jednu výhru v prodloužení v posledním zápase doma proti Třinci. Jediným přemožitelem Pardubic byly potom Karlovy Vary, když jim doma nasázely půltucet.

Východočeši se mohou v těchto časech spolehnout na vzkvétající třetí formaci Radil, Kousal, Nosek, která v listopadových zápasech Pardubic zařídila 14 branek z celkového počtu 21. Neprosadila se pouze jednou v utkání proti Liberci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.